Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) #41635072 válasza Lajkó (#696) üzenetére


#41635072
törölt tag

Néha,néha beleolvasok a topikba, látom hogy 0 szakértelemmel osztod az észt, de gondoltam nem szólok, nehogy megsértődj...
DE(!) ez a hsz már tényleg kiverte a biztosítékot!!! :W
Szerinted mióta kell az MP610-be hátulról belerakni a lemezt???
Azé' ekkora baromságokat ne mondjunk már 0 tudással... :W

(#702) Stylie válasza Lajkó (#698) üzenetére


Stylie
tag

Ezzel az a gond hogy csak nyomtat, nem multifunkciós :(

(#703) Lajkó válasza #41635072 (#701) üzenetére


Lajkó
őstag

Azért off, mert vicc :) Csak hogy tudd.

(#704) Lajkó válasza Stylie (#702) üzenetére


Lajkó
őstag

Aki meg szine szerint akar venni multit, az ne válogasson. :) LOL
Bár ezt valóban benéztem XD.

[ Szerkesztve ]

(#705) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Sziasztok!

Kis teljesítményű irodai multifunkciós lézereszközt keresek.
A kívánt funkciók: A4 formátumú B/W nyomtatás (fő funkció), síkágyas lapolvasás (nyomtatványok), faxolás, fénymásolás.
A havi átlagos igénybe vétel 1200-1500 oldal.

Amiket eddig kinéztem:
XEROX phaser 3200 MFP/B
Canon i-Sensys MF4140
HP LaserJet M1522 nf MFP

Melyiket ajánlanátok, illetve van-e a fentieknél alkalmasabb készülék a nettó 50-60 eFt-os árkategóriában?

Köszönöm a segítséget!

--K--N--R--

(#706) Stylie válasza Lajkó (#704) üzenetére


Stylie
tag

Már miért ne válogatnék?:) Ha van valami ami jobban tetszik akkor azt fogom megvenni, és ha létezik ilyen készülék szép fekete szinben márpedig létezik tutti akkor azt fogom megvenni.Szerintem ez normális. :)

(#707) Lajkó válasza Stylie (#706) üzenetére


Lajkó
őstag

Na látod, már többet tudsz mint én. :D Akkor minek a tanács? Csak hogy gyüjtögess ? :U
Nem feltétlenül kell rám hallgatni, de akkor kire ? Aki sem linket, sem tapasztalatot, csak egy tipusszámot bedob? Utánna meg ha rákérdeznek, pl. hogy: -a másikba nem olcsóbb a patron ? akkor kifakad, hogy de ez akkor is jobb!!! Elkerülve ezzel a válaszadást. Pedig az ember nem azt kéri hogy helyette válasszanak, csak azt hogy adjanak tanácsot(egyfajta rábeszélésszerüen).
Én nem vitatom hogy tévedtem, emberi dolog. De el kellene gondolkozni az olyan priviken, és hsz.-eken ahhol a sajás ütöttkopott 'sz.rjukat' akarják eladni, hogy érdemes-e megvenni. Úgyhogy részemröl ennyi. Nem veszem a fáradtságot válaszolni semmifélle kérdésre, csak vissza-vissza nézek majd néha fikázni, és okoskodni, mint ahogyan azt mások teszik. :P

(#708) Stylie válasza Lajkó (#707) üzenetére


Stylie
tag

Úgy gondolom hogy ebbe a topikba kétféle ember "jár" aki infot,tanácsot akar (pl én) meg aki járatos a témában, igy hát bátorkodtam tanácsot kérni valakitől csak tud valaki segiteni :)

na de mindegy mert már kaptam tanácsot és találtam is megfelelő gépezetet :)

(#709) #41635072 válasza Lajkó (#703) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én nem röhögtem rajta. :U

(#710) krytyzer


krytyzer
csendes tag

Sziasztok,

váratlan problémával állok szemben, nem akarja felismerni az oprendszerem (WinXP) a Canon MP150 típusú multifunkciónális nyomtatómat. A gépet nem szedtem szét, csak egy új windows húztam rá. Nyomtató sem kapott fizikális bántalmazást, usb kábel állapota kifogástalan. Eddig szépen feltelepítettem a driverjét és felismerte, nem volt gond. Telepítő cd nincs, helyette hivatalos oldalról szedtem drivert amivel kifogástalanul működött... Eddig kétszer telepítettem windowst, hiába. Próbáltam régebbi és új drivereket. Kipróbáltam az összes usb portomat, átnéztem mindent de nem akadtam rá a hiba okára. Minden ugyan az, csak a windows frissült.

Ha valakinek volt hasonló problémája és megoldódott az legyen szives írjon. Köszönöm

(#711) Medige


Medige
csendes tag

Multifunkciós-at akarok venni! Amiket kinéztem Epson Stylus DX8400 és Epson Stylus SX405! Szerintetek melyik lenne jobb választás? Árban nincs jelentősebb eltérés.
Nem sikerült rájönnöm hogy mi a különbség a DX8400 és a DX8450 illetve az SX400 és SX405 között....
Segítségeteket előre is köszi! Fontos

(#712) Nagya21 válasza Medige (#711) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Amelyikhez olcsóbb a patron :DD
nagy különbség nincs köztük.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#713) gabs válasza Medige (#711) üzenetére


gabs
tag

Szia!

A DX8400 és a DX8450 ugyanaz a típus, csak az egyik fényes fekete, a másik fényes kék tetejű.
Az SX400 és SX405 hasonló, azaz csak színbeli eltérések vannak. Itt mindkettőnél fényes fekete a teteje, csak az alsó részeknél változik: középszürke vagy matt fekete.

A DX8400-as és SX400-as széria között pedig szintén minimális eltérések vannak: méretben néhány mm, technikai háttérben meg szerintem ugyanaz a kettő.

Patron tekintetében ugyanaz megy mindkettőbe.

Amit még lehet tudni: az SX egy újabb széria.

(#714) Swinkx


Swinkx
csendes tag

Hello!
Multi vétele előtt állok. Namost a topicban a mp520at ajánlották sokan.
De az mp540nek jobb a nyomtatási felbontása és ugyanolyan árban van mind2. Viszont nem találtam hozzá utángyártott patront. Ez most betud6ó annak h viszonylag új a készülék(2hónapos), vagy egyáltalán nem is lesz hozzá?

(#715) Thunderbc válasza Swinkx (#714) üzenetére


Thunderbc
csendes tag

Engem is érint ez a probléma!
Ahogy utánaolvasgattam a neten az angol fórumokat, a genya canon már az 540-esbe is olyan chippelt kazettákat ad, amelyeket egyenlőre nem tudnak utángyártani. Újratöltésről nem tudok, de 98%, hogy azt sem lehet. Várni meg szerintem ne várjuk, hogy majd egyszercsak jön valami jótündér és occsóé elkezd utángyártani nekünk.

Szóval Rohhhadjanak meg (a jótündér is)!
Ha valaki okosabb, szóljon! ;)

[ Szerkesztve ]

(#716) Swinkx


Swinkx
csendes tag

Ehh, pedig pont most érkeztem el arra a pontra h megveszem és majdcsak jön hozzá utángyártott patron, de akkor még várok 1 kicsit. Max veszek 520ast, ahoz legalább van utángyártott, de ki tudja meddig mert elvileg az 540esel akarja lecserélni a canon az 520ast :(

(#717) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Sziasztok!

XEROX 3119-ről tudtok véleményt mondani?
Mono laser, havi kb.100 lap lenne nyomtatva-másolva vele...
A scanner részével lehet normálisan fényképet beolvasni?

Nagyon köszi a válaszokat.

Majd én tudom...

(#718) Nagya21 válasza Thunderbc (#715) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Pontossan ezért a problémáért ill. miatt vettem epsont.(occsó csipes patrony van dögive :C )
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#719) acronka


acronka
tag

Hali!
Azt olvastam a Canon PIXMA MP610 -ről, hogy fekete szöveg nyomtatás esetén is a CLI-8Bk, színeshez szánt fekete tartályból használja a festéket, és nem az erre való PGI-5Bk -ból. Így nem merem megvenni, mert első sorban dokumentum nyomtatásra használnám.
Igaz ez? Mitől függ, hogy melyiket használja?

(#720) #41635072 válasza acronka (#719) üzenetére


#41635072
törölt tag

Feketénél mindkét tartályból fogyaszt. Fotónyomtatásnál nem is használ feketéket, hanem a színesekből keveri össze.

(#721) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Multifunkciós (Sznies lézer + fénymásoló(scanner)) kombinációt szeretnék venni vkinek vmi ajánlata?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#722) Kellögem


Kellögem
csendes tag

Hi!
Már több mint egy hónapja jártam itt és segítséget kértem multifunkciós nyomtató vásárláshoz... akkor a Canon Pixma MP520 mellett döntöttem de azóta sem sikerült beszereznem sehonnan, ahol érdeklődtem utánna azt mondták h kifutó típus és már nincs :(

szal tudnátok ajánlani valamit helyette vagy esetleg valami helyet ahol még van belőle?

az igényeit ugyanazok:
szal szeretnék egy ilyen multifunkciós készüléket venni, nyomtatót és scannert egyben... ha lehet 20.000nél többet nem nagyon szeretnék kiadni rá, talán még +5000 belefér nehezen.. persze ha olcsóbb az nem gond; rajzok bescanelése és nyomtatása céljából venném, nem értek hozzá, de ha ez jelent vmit (pl pár ezressel kevesebbet), a színek nem lennének fontosak mer sosem rajzolok színeset és feketét nyomtatnék főleg.. és valszeg ritkán, szal jó lenne ha nem száradba be a festék hamar; és a scanner része különösen fontos lenne, szal ha választani kell, inkább scaneljen jól mint nyomtasson;

előre is köszönöm;

(#723) Nagya21 válasza Kellögem (#722) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Megint van eksönbe az office depotnál brother, nézd meg a paramétereit, és ha tetszik nyugodtan vedd meg.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#724) Donee


Donee
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni nyomtatósvásárlásomhoz 10-30e Ft közötti határig.
Szeretnék venni egy multifunkcionális, színes tintasugaras nyomtatót, ami Windows Vista alatt üzemelne.

A legfontosabb szempontok, hogy viszonylag olcsó legyen hozzá a gyári tintapatron.
A másik pedig a minsőgége, sebessége.

Sajnos nem igazán tudok eligazodni a nyomtatók között, mert kegyetlen sokfajta van már szerintem.
Ti mit ajánlotok? Vagy az is elég, ha megírjátok mire kell odafigyelni egy multifunkcionális színes tintasugaras nyomtató vásárlásakor, milyen műszaki paraméterek fontosak, és azoknak milyen értékhatár között kellene lenniük.

Előre is köszönöm!

(#725) Donee


Donee
csendes tag

Ja, és fontos lenne, hogy tudjon kétoldalasan is nyomtatni!

(#726) #41635072 válasza Donee (#725) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ezt minimum az MP610 tudja. :D

(#727) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Epson Stylus DX7450: [link]

Mennyire jó ebben a kategóriában? Epson mint márka mennyire megbízható? Vagy canon?

(#728) #41635072 válasza VINIKOR (#727) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem rossz.

(#729) #41635072 válasza VINIKOR (#727) üzenetére


#41635072
törölt tag

Inkább DX8400 kb ugyanannyi. Meg még esetleg Canon MP520.

(#730) Thunderbc válasza Balázs1047 (#699) üzenetére


Thunderbc
csendes tag

nézd meg itt:

http://www.canon.hu/for_home/product_finder/printers/inkjet/pixma_ip4500/index.asp?source=search_page

meg itt:
http://www.canon.hu/for_home/product_finder/printers/inkjet/pixma_ip4600/index.asp?source=search_page

Utána keress rá a patron fajtákra. Canon PGI-520BK a fekete patron. Ezt használják az újabb canon készülékek. Ez azért jó a Canonnak, mert chippelt, s utángyártottba még nem adtak ki, én legalább is eddig nem találtam sehol (kivéve egy német oldalon valami újratöltő szettet, de azzal a chip még nincs visszaállítva).
Az IP4600-nál ugyanaz lehet a "gond", hogy csak eredeti patronnal fog menni.
Szóval szívás. Ezért akartam körmöm szakadtáig egy MP520-ast, meg is találtam az utolsót a piacon, de persze a posta elkeverte valahová :W :W :W (persze ez kifutó termék)
Ha valaki tud resetert, vagy utángyártott PGI-520BK-patront, az lécci sikítson!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#731) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Ja bocs, valamit elnéztem.

de most hogy már nem szeretnék canont venni (nincs kedvem egy csomó pénzt félig üres patronért adni), így mit ajánlanátok? :F
Köszi

(#732) #41635072 válasza Thunderbc (#731) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mijen félig üres patronról beszélsz te? :F

(#733) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Olvasgattam kicsit, látom nagyon ajánljátok az MP520-at.
Csak az a problémám, hogy amire nekem kellene abban nem nagyon jo elvileg.

Tehát alapból scannert akartam venni, de ahogy elnéztem egy multi gép sem drágább. Nyomtatni nagyon keveset akarnék, hetente néhány oldal fekete szöveg.
Ellenben szeretnék gyorsan scannelni.

Ehez nem tudtok egy jobb gépet? Vagy mindegyik kb ugyanolyan lassú?! :F
Vagy vegyek külön scannert inkább? (eddig azokbol sem láttam még nagyon kiemelkedőt) :(

Köszi

(#734) Gyöször


Gyöször
senior tag

Helló! Van egy Canon i350es nyomtatóm, csíkozza a papírt ahogy jár jobbra balra a fej. Kitakarítottam azt a kis szivacsot ami a nyomtató fej alatt van, kititatgattam belőle a tintát meg letöröltem a nyomtatófejet, úszott a tintában. Egyszer jó lett még pár hónapra, de azóta már ez sem segít. Vennék valami multi gépet, Ajánlgattátok az MP520at, ez jó is, de a scanner ajtaja fix zsanéron nyílik mint az MP210é? Könyv scannelése végett lenne fontos. Tehát hogy a zsanérok engedjék fejönni az ajtót ha rácsukom egy vastagabb könyvre.
Ilyen gép kellene, továbbá azt kéne még nagyon tudni, ahogy lehessen folyamatosan olvasni befelé az oldalakat, tehát pld IrfanView progginak van olyan funkciója, hogy kötegelt beolvasás, a mostani scanneremmel csak nyomogatni kell a scan gombot, nincs minden oldalnál előnézet készítés, meg bemelegedésre várás. Túl nagy elvárásaim nincsenek a nyomató részével, csak hogy borzasztó sokat bírjon a fekete (és persze legalább ilyen olcsó legyen a tinta) 20 nál többet nem akarok rászánni. De ha arról van szó, megoldható több is.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#735) Nagya21 válasza Gyöször (#734) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem egy Brother DCP-330C multifunkciósom van,és nagyon olcsón nyomtatok :C
Az 500 oldalra elegendő fekete patron 700huf :DD
A szinesek 400 oldalra elegendőek, szintén 700 huf :DD
A lányomnak egy olcsó Epson D-92-es van abba is 700 huf egy patron :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#736) #41635072 válasza Gordiann (#733) üzenetére


#41635072
törölt tag

A gyorsaságot általában ugyan olyan...
Esetleg azért lehet lasabb, mer nagyobb minőségben szkennel.

(#737) #41635072 válasza Gyöször (#734) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mindegyik multi olyan, hogy a könyvet is be tudod scannelni vele...
A scanneléses részt nem értem. Gondolom a lapadagolóra gondolsz. Az pedig az MX szériában van.

(#738) Gordiann válasza #41635072 (#736) üzenetére


Gordiann
őstag

Értem. Akkor lehet maradok mégis egy multinál.

Végülis mennyibe kerül az MP520-ba és mennyi egy Brother multiba a tinta? Úgy értem, hogy pl. 500 laphoz mennyibe kerül a festék? A Brother-hez látom, hogy 5-700Ft. És az MP520-hoz?

(#739) Gordiann válasza Gordiann (#738) üzenetére


Gordiann
őstag

Látom, alig lehet kapni az 520-at.:(
Állnak át az 540re. de ahoz meg nincs olcso patron. Asszem maradok a brothernél. Már csa azt nem tudom melyiket.

(#740) #41635072 válasza Gordiann (#738) üzenetére


#41635072
törölt tag

MP520-hoz 300Ft a tinta.
Brother-t én a helyedben nem vennék.
Akkor inkább Epson DX8400.

[ Szerkesztve ]

(#741) Gordiann válasza #41635072 (#740) üzenetére


Gordiann
őstag

Na most akkor tök jo, mert el akartam kerülni azt a kérdést, hogy "milyen multit vegyek?" , de hát csak fel kell tennem...:U

Lehetőségek:

MP520 (nehéz beszerezni, nem?)
Epson DX8400 (ennek most nézek utána)
valamilyen Brother esetleg (aszondod ne nagyon)

van még vmi ajánlható készülék?
a keret 25k környéke.

(#742) tototos válasza Gordiann (#741) üzenetére


tototos
őstag

MP520-t én sem találtam már sehol. Egyik ismerősöm is pont ilyen árkategóriábanm akar venni multit. Én kettőt néztem és várom a tanácsokat
Brother-357C
Epson Stylus DX8400

Ki melyiket venné és miért?

(#743) Gordiann válasza tototos (#742) üzenetére


Gordiann
őstag

Na ez az Epson 8400-as eddig nagyon tetszik. Korrektnek tünik, meg olcsó is.
Van hozzá utángyártott olcsó tinta és még az eredeti sem olyan vészes árú.

Ha vki nem mond ellenvéleményt, akkor lehet megveszem.
Most 14.000Ft egy "világvégi boltban", akik csak futárral dolgoznak...hát meggondolandó, hogy érdemes-e így vásárolni. (argep.hu-n megtalálható)

(#744) tototos válasza Gordiann (#743) üzenetére


tototos
őstag

Én már voltam az üzletükben is, bár lehet már átálltak futáros dologra. Persze csak ha a lapméret csapatra gondolunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#745) Gordiann válasza tototos (#744) üzenetére


Gordiann
őstag

Ja most látom, hogy van "kirendeltségük". Kérdés, hogy át lehet-e ott venni, mert az lenne igazán korrekt. Holnap felhívom őket.

szerk: át lehet venni. jolvan. Amugy ánégyékről van szó természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#746) tototos válasza Gordiann (#745) üzenetére


tototos
őstag

Amúgy az árgép nem teljesen jó, mert dream-nél is 14000 csak

(#747) Nagya21 válasza tototos (#742) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Igen jó ár érte a 14k huf!!.
De ha fényképnyomtatásra kell akkor inkább a brother a 1.5pl-es cseppmérettel.(és nem csippes a tintatartály :)) )
Mindkettönek van elönye-hátránya, azért én körülnéznék egypár helyen hol van még készleten a 4400 epson 9990huf-ért.
A másfél éves Brotherem idáig nagyon jól muzsikál(kop kop kop),utángyártott patronnyal kicsit állítani kellet a szineken, de most nagyon okés :C
Brothert akcióban olcsón az officedepotban találni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#748) tototos válasza Nagya21 (#747) üzenetére


tototos
őstag

Nem lesz fénykép nyomtatva. Csak ilyen irodai jellegű doksik.

(#749) #41635072


#41635072
törölt tag

Egyértelműen DX8400-at vegyetek.

(#750) Nagya21 válasza tototos (#748) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Tecsóban a 4400-ás 10990huf
A madaras tecsóban a 7400-ás 12990
üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.