Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Petya25 válasza Vangelis (#49) üzenetére


Petya25
addikt

Én nem ismerem ezt a típust, mi a cégnél mostanában Samsung SCX-4216F multit vettünk már többet is nagyon jól bevltak. Ma üzemeltem be a legújabb szerzeményünket HP LJ 2840. Netto 200k, de fax, fémymásoló, nyomtató, szkenner, és mindez színesben.:B

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#52) Vangelis válasza Petya25 (#51) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem elég a fekete fehér, és ez 49k vagy mennyi.

a lényeg hogy lézer legyen.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#53) joey7 válasza Vangelis (#45) üzenetére


joey7
őstag

ha megnézted (én igen) a leírást róla a Canon oldalán vagy egyéb helyeken sztem azokból 1értelműen kiderül,h tökéletesen megfelelne a céljaidra.:C
toner ár: Media Markt, mi más? ;)

(#54) Vangelis válasza joey7 (#53) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megnéztem persze, es a tonert nem tudom emgnézni a mm ben, mert mesze van, max nagykerböl megrendelem, vagy töltetem:DDD, de még nem tom, és szeritem is megér ne. 40k-t.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#55) joey7 válasza Vangelis (#54) üzenetére


joey7
őstag

''nem tudom emgnézni ''- telefonod van? :DDD az MM-t csak példaként említettem,de biztos van olyan hely ahol vehetsz óccsón is hozzá patront,bár úgysem kerül fillérekbe. az utántöltés a legtakarékosabb megoldás,csak vigyázz,h hol tölteted,mert vannak gagyi helyek; egy ismerősömnek nemrég vágták haza a patronok miatt a nyomtatóját.:(

(#56) Vangelis válasza joey7 (#55) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah persze, gondolom, , majd megnézem valhol naygkerben, hogy emnnyi a toner.

csak mindig elfelejtem emgnézni, hogy miylen kell bele:))

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57) Loretto válasza Vangelis (#52) üzenetére


Loretto
veterán

Amit én kérdeztem fentebb az 21k ;)

Soirée...

(#58) Vangelis válasza Loretto (#57) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szörnyü:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#59) vtechun


vtechun
veterán

hi! anyamek tegnap vettek a metorban akciosan egy PHILIPS 495-ös faxos DECT telefonos multifunkcios gepet, eddig nem tunik rossznak, azt nemtom patront hogyan lehet majd bele szerezni..., de szkennelni is gyorsan szkennel, gyarilag vmi 10 sec egy ff oldal, az nem rossz azert szerintem... fax-ja is 33,6-os, tehat szerintem nem rossz kis gép,

(#60) gyuraszel


gyuraszel
csendes tag

Sziasztok!
Én még visszatérnék egy kicsit a tavalyi témához.
A 4255-ös HP-t én is kinéztem magamnak, főleg a beépitett telefon miatt, mivel nekünk eddig sima faxunk volt.
A kérdésem az lenne, hogy rá lehet-e kötni ugyanarra a vonalra pl. egy MP390-est és egy analóg telefont? Állitólag a Canon tudja a Fax/Tel hivásszétválasztást, csak nem tudom az a gyakorlatban hogy működik, mert ha egy fax gépre beérkezik egy hivás azonnal adja a faxhangot, nem? Lehet rosszul tudom, de ebből a szempontból előnyösebb lenne a HP.Ha meg lehet ezt oldani, akkor az MP390-est választanám. De ha az akkor képbe kerül az új 5600 vagy a 6210-es HP is, nem tudom.
Szóval a probléma: 1 vonal, 2 gép, lehet-e telefonálni multi mellett is?
Remélem csak nekem volt EDDIG probléma!
Köszi a segitséget!

Ja és miért van az, hogy vhol 74k az MP390 és máshol csak 45 (bruttó) :F

(#61) TexT-BoY válasza Loretto (#57) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Canon PIXMA MP150
én ezt néztem ki elméletileg gyorsabb mint a 110 szeritned ? nekem irodába kéne de csak havi olyan 3-4-500lap

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#62) Helvir


Helvir
tag

A HP PSC 1350 többfunkciós nyomtatóról érdeklődnék, mert kevés helyem van és egy scanner plusszba nem férne el, mi a véleményetek ról, ha tudtok jobbat ilyen többfunkciós szajré terén, akkor mit ajánlotok max 50ezerig?

(#63) robo01


robo01
tag

Szeretnék venni egy multifunkciós készüléket otthoni felhasználásra. A keret max 25000 ft.
Ezeket néztem ki. HP PSC 1410, Epson Stylus CX3650. Ha van roluk valakinek jó vagy rossz tapasztalata azt megköszönném ha megosztaná velem. Elöre is köszi.

(#64) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!!!
én is egy multis készüléket szeretnék vásárolni, de tanácstalan vagyok.
az eddig olvasottak alapján canont kéne venni?
ami biztos:
legalább 1200 x 4800 dpi felbontás
jó legyen a nyomtató és szkenneló része :))
fax nem szükséges
jó ha kezeli a memoria kartyákat
Kb 40khufig
ez milyen amúgy: HP PSC 1610
Előre is köszi! :R

(#65) kisninja


kisninja
őstag

Upp ajáljatok egy muti funf készüléket Paraméterek olyansik mint az elöttem szoloénak.
Olcsó fenntartás!

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#66) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Multifunkciós nomtatókkal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Szükségem volna egy mulitfunkciós lézer nyomtatóra, extra kívánságként lehetőleg feketére. Sajnos én ilyet csak egyet találtam a neten, méghozzá a Brothers MFC-7820N-t [link], ami messze nem a legolcsóbb az ajánlott bruttó 90.190.-Ft-os árával, de legalább jól néz ki: [kép]
Melyiket válasszam ami megbízható, és amihez a későbbiekben olcsón lehet tonert vásárolni (az 1 lapra jutó költség kevésé fontos)?
A fax nem életbe vágó, de nem is jönne rosszul...
Még mielőtt megkérdezitek, hogy miért mindent egybe nyotatót akarok, és mi van akkor, ha valami elromik, erre az a válaszom, hoyg tisztában vagyok a veszélyekkel, de szükségem van fénymásolóra is. Ezt külön beszerezni legjobb esetben is 60K körül lehet + egy lézer nyomtató kb. 30K, és így már egyálltalán nem olcsóbb, csak több helyet foglal, és több festéket kíván...
Fényámásolni meg külön szkennerrel és nyomtatóval én nem tudok (lehet, hogy a hiba bennem van), mivel a beszkennelt dokumentumokat mindíg képként kezeli a progim, és nem tudom az istennek sem rávenni a gépet, hogy szöveges fáljként nyomtassa ki :O

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#67) karib


karib
addikt

Én is most nézelődtem MF készülékek területén - nagyon sokfajta van. Nekem mondjuk a fax is fontos, továbbá hogy lézeres legyen és automata lapadagolós (ADF). Ebben a kategóriában a Samsung SCX-4521F a legolcsóbb, utána hajszállal többe van a Brother DCP-7420. Ha nem kell fax és ADF, de síkágyas lézeres kell, akkor a Brother DCP-7010 verhetetlen, ráadásul a kellékáraik is barátságosnak tűnnek, plusz 3 év garanciát írtak rá. Elég csábító. Plusz pont, hogy színesen tudnak scannelni, a Samsung pl. csak FF.

Fekete színben nem sok ajánlat van, ha ez a kitételed, akkor szerintem a Brother a legolcsóbb. Talán HP akad még nem szürkében, meg Canon tintás.

Néztem A3 képes megoldásokat is, de azok elég drágák. Nyomtató-másoló már akad 200e alatt, de ami faxolni is tud, azok orbitálisan drágák. Van, amihez egy fax modul 100-200e Ft, a készülék árán felül! Aranyból van? Namindegy.

Apropó - vajon kik a Brother disztribútorok? A CHS-ben van árlistán, de készleten nincs :(

Department of Redundancy Department

(#68) klepto válasza karib (#67) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!
Valóban a DCP-7010 a legolcsóbb multi Brother, de ennyiért is láttam már más cégtől ilyen alap multit. Feketében még találtam Lexmarkot, ami veszett jól néz ki [link], de sajnos az is csak tintás, és az áráért már egy multi lézert is lehet venni :U
A ki forgalmazza kérdésre én ''csak'' ezt találtam:[link]
Tudom, a feketéhez ragaszkodni nem kifizetődő, de mindenem feke ( házi-mozi, hifi, sz. gép ház, monitor, hangfalak, stb.), ezért nem akarom, hogy a nyomtató kilógjon a sorból :O

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#69) klepto válasza klepto (#66) üzenetére


klepto
addikt

Up :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#70) klepto


klepto
addikt

Up

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#71) karib


karib
addikt

Elhoztam a Samsung SCX-4521F masinát. (Ingram Micro nagykerben most akciósan adják kb. 5 ropival a listaár alatt. Bár szokás szerint senki sem tud az árlistában meghirdetett akcióról, a számlázó hölgyikék szokásos kedvtelenséggel és aroganciával állnak a dologhoz, de ez egy másik történet...)

Rövid értékelés: okos, aranyos, de egy ergonómiai rémálom.

Leginkább a zajszintje. Volt már ML-1510 lézerem is, vagy 2 évet futott hibamentesen (illetve fut most is) - elsőre annak is rémisztő hangja volt, de végül meg lehetett szokni.

Ez a MF kütyü kb. hasonlóan zajos, de inkább hangosabb. Bekapcsoláskor 5 percig zümmög a ventilátora, majd ráteker egy fokozattal (?) és 5 percig még hangosabb. Utána csend. De amint bármelyik gombjához hozzányúlsz, már pörgeti is fel a rakétákat, még ha csak faxolnál is, amihez semmi lézerezésre nincs szükség. Sőt, gombnyomogatás közben liftezik a fordulatszám, mintha az idegeimen zongoráznának. Mindez amúgy 2 PC mellett, tehát nem a legzajszegényebb környezetben.

Igazán lehangoló, meg kell mondani.

Amúgy sok okos beállítása van, egész szépen másol, bár a beolvasó részét azért veri a 10+ éves Minolta A3 kövületünk - látszik a másolaton, hogy egy scanneren ment át és nem egy analóg másolón, hajszálnyit darabos a kép. A különféle beállításokkal javul a dolog, de tökéletes sztem nem lesz. Az ADF lapadagoló jól végzi a dolgát, hasznos.

Emellett van egy átlátszó takarólap, ami a papírtálcára illesztendő - na, ez valami utógondolat lehetett, és félelmetesen gány megoldás. A tálcát ugyebár a készülék oldalából kell kinyitni, tehát becsukott állapotban nincs helye a takró elemnek, tedd ahova tudod. Ez igazából nem baj, mert papír úgyis mindig lesz benne, tehát a helyén lesz a takró elem - de akkor miért nem lehetett egy rendes papírtálcát csinálni? A Samsung lézerek pont azért tetszettek eddig, mert masszív integrált papírtálcájuk van, nem holni kiálló (=letörhető) vackok. Erre megkombinálják ezt... Ezen még túl tudnám tenni magam, csakhogy a takaró elem nem passzol a helyére: oldalt úgy 1,5 mm-el keskenyebb, mint az alatta levő papírtálca. Többször nekifutottam, megnéztem a leírást, de annak biza passzolnia kellene. Így lötyög, nagyon tré megoldás. Holnap megkérdem a Samsung szervizt, hogy ezt mégis hogy gondolják. S egyben megkérdem, mit lehet tenni a turbina elhallgattatására... Jelenleg legszívesebben visszavinném :(

Department of Redundancy Department

(#72) karib válasza klepto (#70) üzenetére


karib
addikt

Uppolás mellett javasolnám az alábbi gyártók honlapjainak tüzetes áttekintését és kijegyzetelését, majd az eredmények megosztását :D

Canon, Konica-Minolta, Sharp, Brother, Xerox, HP, Epson, Lexmark, Samsung

Biztos kimaradt vmi, a többi szorgalmi feladat :)

Department of Redundancy Department

(#73) klepto válasza karib (#72) üzenetére


klepto
addikt

Köszi, ez is hasznos volt, bár nem annak szántad :P
Ezek közül a Sharp, és a Konika-Minolta eszembe sem jutott, ''csak'' a HP, Lexmark, Brothers, Samsung, Epson Canon Kyocera, OKI honlapokat nézegettem.
A Canonra picit haragszom, mert alig van kép az oldalon, és mint írtam a fekete életbe vágó, de kép, és erre utaló leírás nélkül lehetetlen beazonosítani, hogy melyik fekete...
Szóval köszi, elmegyek a két kihagyott cég honlapjára nézelődni :R

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#74) klepto válasza karib (#72) üzenetére


klepto
addikt

De, hogy ON is legyek:
Azért uppolgatok, és kérek segítséget, mert önerőből képtelen vagyok teljesen fekete multifunkciós lézernyomtatót találni :O
A fentebb említett 90k Brtoher [link] melett: [kép]
Csak a HP LaserJat 3015 [link] nyomtatót találtam 80K-ért, amiben van még némi fekete: [kép]
Ezeken kívűl viszont semmit :O
A kettő közül melyik a jobb gép? Van valakinek a kettő közül valamelyik? A HP scenner része is automata lapbehúzós, mint a Brother?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#75) karib válasza klepto (#74) üzenetére


karib
addikt

Papíron a Brother jobb: síkágyas scanner/másoló (HP csak mono áthúzós), van benne LAN csati is. Plusz teljesen fekete :) A kellékanyagok asszem a Brotherhez olcsóbbak. Minőségről nem tudok nyilatkozni, nem volt még se Brother, se HP nyomtatóm. Ha választanom kellene, akkor a Brothert venném - pláne ha ki is tudnám használni a hálózatos képességeit.

Ha végignézted a kínálatot, akkor te tudhatod leginkább, hogy mi a helyzet - nekem nem rémlik több fekete MF gép. A HP-t akartam még említeni én is, mint amiben még van valami sötétség :)

Ha nem szempont, hogy fekete legyen, akkor papíron a közepes Brother, a MFC-7420 tűnik a legjobb végelnek. Csak most akciósan a Samsung egy bő tizessel olcsóbb volt (plusz nem találtam Brothert nagykerben).

Department of Redundancy Department

(#76) klepto válasza karib (#75) üzenetére


klepto
addikt

Az a baj, és tudom, hogy ez lekorlátozza a lehetőségeimet, de ragaszkodom a feketéhez, mivel mindenem feket (lesz). A házam TT fekvő fekete: [link], a monitor most áll csere előtt, az is fekete LCD lesz, valószínűleg Xerox: [link], a hangszóróim kékek: [link], és a házi-mozi-ról már nem is beszélek :B
egyedül a tv-m fog kilógni a sötét sorból a fekete-ezüst kombinációjával, de ha majd lecserélem az is fekete lesz!
Szóval a feket, vagy a nagyrészt fekete kivitel fontos az öszhang miatt :U
És még egy kérdés: a HP specifikációjánál a lapolvasó kápes színesben is olvasni [link], de arról nem találtam adatot, hogy a sík lapolvasás nem megoldható nála (a felső rész felnyitásával) :F
Ez azért lenne gáz, mert akkor lefűzött doksikat, vagy könyveket (saját célra, saját tulajdonú könyveket), vagy bármi mást, ami merevebb és terjedelmesebb, mint egy A4-es lap, nem tudnék másolni... [kép]

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#77) karib válasza klepto (#76) üzenetére


karib
addikt

Sorry, tényleg tud színesen scannelni a HP is. De ránézve látszik, hogy csak áthúzós scanner, nem síkágyas. Nézd meg az összes síkágyas típust - mindnél keresztben van elhelyezve a tetején az olvasó, a HP-nél nincs ilyen ''vízfej''.

Mellesleg a Samsungban úgy van megcsinálva (valszeg a többi síkágyasban is), hogy van egy síkágyas scanner rész + mellette balra egy ''mezei'' egyvonalas áthúzós is, ezzel scannel a fax és az ADF is, nem a síkágyassal.

Mellesleg a Samsung is tud színesen scannelni, amit nem is tudtam. Igazából nem számít, mert van scannerem, plusz sokat scannelni eléggé kényelmetlen vele, mert baromi magas a készülék. Pofás feature hogy lehet pl. a készülék konzoljáról emailbe scannelni stb.

Department of Redundancy Department

(#78) klepto válasza karib (#77) üzenetére


klepto
addikt

Igen, de az nem feket :O
Ami még tetszene, az a Lexmark lézernyomtatói, és van egy nagyon pofás mulitja is [link], de az meg nem lézer, hanem tinás :O
Szóval ha látsz valahol fekete, vagy többségében fekete multi lézert ami olcsóbb a Brothernél, és síkágyas szkennere van, akkor kérlek jegyezdd fel az adatait, és oszd meg velem ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#79) karib válasza klepto (#78) üzenetére


karib
addikt

Ha látok vmit, szólok, de kimondottan már nem keresek. Megbékélek a Samsunggal - most már nem is zajong annyit, hogy nem nyúlunk hozzá :D

Department of Redundancy Department

(#80) juliusc42


juliusc42
csendes tag

Multifunkcios nyomtatot szeretnek, olcsot, de hasznalhatot.

Ja es fo szempont hogy utantoltheto legyen a festekkazettaja, szoval semmi csipes trukkozes! Mert hosszu tavon igy lesz olcso!

Van meg1 szempont, jo lenne ha A/4 meretben szegely nelkul tudna nyomtatni.

A kovetkezo masinakat nezegettem:
Lexmar X1190
Canon PIXMA MP150
Canon PIXMA MP170
HP PSC 1410
HP PSC 1510
Epson DX 3850
Lexmark X3330

Szerintetek honnan lehet megtuni, hogy utan tudom-e tolteni ezeket?

Barmi infonak örülnék! Köszi.

(#81) Shadowfax válasza juliusc42 (#80) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ja es fo szempont hogy utantoltheto legyen a festekkazettaja, szoval semmi csipes trukkozes! Mert hosszu tavon igy lesz olcso!

Főleg ha az utántöltéstől szétmegy a fej pár hónap alatt, s annak az ára ugyanannyiba kerül, mint egy új nyomtató. :)) De te tudod. ;)

Canon PIXMA MP150
Canon PIXMA MP170


Az a rossz hírem van, hogy e kettő biztos chipes... ;]
Amúgy megbízható, jó kis gépek. :)

(#82) gaborbol válasza juliusc42 (#80) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!

Hosszú távon az nem biztos hogy olcsó lesz....Ahogy az előttem szóló is mondta a nem eredeti kellékanyag kinyírhatja a nyomtatófejet, ami tényleg annyiba kerül mint az egész nyomtató.Személy szerint nem szeretem a multifunkciós berendezéseket,tudom hogy viszonylag olcsók és ki helyet foglalnak,de ez egyben hátányuk is....
Ha sokat akarsz nyomtatni akkor lézer multifunkciósban kell gondolkodni,vagy a multifunkciót kell alapjában elfelejteni.
Javasolni konkrétan a Hp-t vagy a Canon-t tudnám.Lexmarkot határozottan nem javasolnám.
Kérdezz meg boltokat esetleg www.tonerbolt.hu-n nézd meg melyikhez van töltőszett.



(#83) juliusc42 válasza Shadowfax (#81) üzenetére


juliusc42
csendes tag

Hali.

Egy haverom azt mondta, hogy neki van egy Canon masinaja és kivállón működik az utántöltéssel már egy jó ideje. Egyszer nem hozzá való utántöltést vett, és még azzal sem volt gondja. Tapasztalatból mondjátok, hogy szétmegy a fej? Nekem még csak beszáradt nyomtató fejem volt...

Nekem az az érzésem, hogy azt a tintát olcsón állítják elő, csak versenyeznek az olcsó nyomtatóárakkal, és azért a tintán akarnak keresni sokat... Ez a csipes megoldás is erre enged következtetni. Nem hiszem hogy annyira jófejek, hogy a saját hülyeségemtől akarnának megóvni. ;]

(#84) juliusc42 válasza gaborbol (#82) üzenetére


juliusc42
csendes tag

Számoljunk egy kicsit.
Egy tina 5-8e ft. Egy nyomtató 20e, szóval 3-4 töltés után mér megérte. Lexmarkot miért nem ajánlod? És az Epson?
Ha sokat akarnék nyomtatni, és is lézerben gondolkodnék. De nekem az a kényelme kell, hogy ha 1-2 lap hirteln kell, konnyen gyorsan tudjak fenymasolni, es tudjak scannelni is, helybol valoban nincsen sok. es mellesleg nyomtasson is az a joszag...

'',tudom hogy viszonylag olcsók és ki helyet foglalnak,de ez egyben hátányuk is....''Az olcso, vagy a kis hely?

Köszi megnézem a tonerboltot.

(#85) csibor válasza juliusc42 (#80) üzenetére


csibor
őstag

Lexmark X1190.Ezt garantáltan tudod tölteni.

(#86) Shadowfax válasza juliusc42 (#83) üzenetére


Shadowfax
addikt

Érdemes a fórumot olvasgatni, pl. ezt a totyikot, de több ilyen is van, csak nincs időm most keresgélni: [link]
Van, akinek semmi gondja az utántöltéssel, van, akinek meg igen. ;)

A várható javítási költség: ;] [link]

Nekem az az érzésem, hogy azt a tintát olcsón állítják elő, csak versenyeznek az olcsó nyomtatóárakkal, és azért a tintán akarnak keresni sokat... Ez a csipes megoldás is erre enged következtetni. Nem hiszem hogy annyira jófejek, hogy a saját hülyeségemtől akarnának megóvni.

Természetesen minden cég a profit maximalizásra törekszik. Mi ebben az elítélendő? :)
Ez nem egy jótékonysági szervezet vagy Teréz anya... :))

(#87) gaborbol válasza juliusc42 (#84) üzenetére


gaborbol
őstag

Tulajdon képpen, ha innen nézzük igazad van. 20k-ért vehetsz bármilyet,töltögeted amíg lehet(márha nem chip-es),ha beszarik a fej akkor bukta van,ha nem amire azért nagyobb esély van akkor nyertél.

Lexmark:
Ha valahol igaz a mondás, mely szerint olcsó húsnak híg a leve, akkor ez a számítástechnikában különösen igaz,mert szarból aztán tényleg nem lehet várat építeni.
Párszáz darabot szállítottunk ki belőlük,a játékszer méretű patronjaik(ami ráadásul az első szettben csak bemutató jelleggel van megtöltve),a horror patronáraik,valamint hogy a ebből a párszáz darabból talán ha kettő tudott egyenesen lapot behúzni,engem nem tudott meggyőzni.Nem tudom jelen pillanatban milyen termékeik vannak,de mi már semmilyen szinten nem is foglalkozunk vele.

Epson:
Nem sokat tudok mondani ha azt mondom a mi cégünknél az eladások 60%-a Hp
35% Canon 5% Epson.A tűs nyomtatóik istenek,azokból még most is adunk el,de a lézer meg a tinta nagyon nem jött be...

(#88) Soockit


Soockit
aktív tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem tanácsot adni egy 4in1-es készülékre? Szükségem van FAX-ra, mert még sajnos nagyon sokan ezt részesítik előnyben. Sokmindenkinek ez egyszerűbb, ebben gondolkodik, nah mindegy. Egyúttal gondoltam, ha már ilyet veszek akkor legyen multifunkciós is, mert később kelleni fog egy nyomtató is és jól jön ha néha letudok húzni egy-két oldalt.
Tehát kellene egy 4in1-es készülék.

Üdv.: Soockit

(#89) Soockit


Soockit
aktív tag

up

(#90) Soockit


Soockit
aktív tag

Senki nem tud okosat mondani nekem? :))

(#91) csemberlen válasza Soockit (#90) üzenetére


csemberlen
őstag

Több infóra lenne szükség, legfontosabb, hogy mennyit akarnál rákölteni.
Tintás, vagy lézers?
Én vettem egy pana343 hőtranszferes faxot, mivel inkább küldök, mint fogadok.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#92) PiCiTUI


PiCiTUI
csendes tag

Olcsójános vásárolna! Már indultam a boltba amikor, vesztemre, átolvastam a fórumot! Akkor hát kérek egy okos javaslatot cserébe! Sürgős és olcsó megoldásként venném a multifunkcit, később külön szkenner és lézer jönne számításba, hely- és pénzhiány korlátozottságban szenvedek! :(( Tehát: LEXMARK 1190 vagy
LEXMARK 3330 (tudom annyit se érnek, mint az áruk, de olcsón lehet tölteni!) CANON PIXMA MP 150 vagy
CANON PIXMA MP 110
(az utóbbi ugyanazt a patront használja, mint a régi CANON PIXMA 1500i nyomtatóm, a BCI 24-et, és aránylag olcsó, az eredeti patron is!) vagy inkább válasszam az itt legnépszerűbb márkát, a HP-t: HP PSC 1510 esetleg
HP PSC 1610??? :)) :Y
Nagyon sűrgős lenne a segítség, főleg a szkenner minőségét illetően, e-mail, képek és cikkek feltöltése végett; a nyomtató rész, egyenlőre hanyagolható, ilyen kategóriában nem is várok csodát! Köszi mindenkinek, aki bármilyen tanácsot tud adni! Üdv! tui :)

(#93) Kurcy


Kurcy
tag

sziasztok :P !

Erről a cannon masináról mi a véleményetek : PiIXMA MP150 multifunkciós készülék !? :F :F



Üdv : Kurcy :))

(#94) stihl


stihl
csendes tag

Sziasztok!
Erdekelne, hogy mi a velemenyetek a canon pixma mp450rol? Ha ismeri valaki vagy ha valakinek ilyenje van akkor lecci irjon. elore is koszi
ja es nagyon fontos!

zaki vagyok nem tagadom

(#95) Jutka80 válasza Kurcy (#93) üzenetére


Jutka80
csendes tag

Nemrég vettem Canon MP 150-est, a készülékkel elégedett vagyok, de nagyon drága hozzá a patron. A vásárlásnál azt mondták (sajnos multinál vettem), hogy biztosan van hozzá utángyártott, de akárkit kérdeztem, azt mondták, hogy nincs.
A 22 ml-es PG-50 fine fekete patron (300 lapot tud) és 6000 Ft felett van.
Ha valaki tud utángyártottat, szóljón!!!!
Köszönöm :Y

(#96) Soockit válasza csemberlen (#91) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nah egy kicsit jegelve lett a dolog.
FAX terén én inkább fogadok, ritkán küldök. Jó lenne ha a faxról én dönteném el, hogy ki akarom nyomtatni vagy sem. Ergo olyan gép kellene ami ha PC-hez van kötve és a PC be van kapcsolva akkor tudja a FAX-ot a PC-re menteni, vagy legyen belső memóriája. Sok FAX továbbításra kerülne e-mailben.
Ritkán lenne scannalés és fénymásolás is és lenne nyomtatás is, de nem olya sok. kb. 150-200 oldal/hónap maximum, de inkább kevesebb.
Lehetőleg fekete vagy sötét színű legyen a készülék. Monitor, bill, ház is ilyen.

(#97) Soockit


Soockit
aktív tag

Senkinek nincs tippe, hogy milyen gépet érdemes venni ami jó ár/árték aránnyal rendelkezik, nem horor a fenntartása stb.

(#98) marsu válasza Soockit (#97) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Ha mindenképpen multifunkciósat akarsz, akkor az EPSON Stylus DX 4850-t ajánlom, már csak azért is, mert külön-külön lehet cserélni benne a tinta patronokat. Ha eredetit veszel az kb 1200.- pénz/darab, utángyártott kb 800.- pénz / darab. kb 5000,- Ft ból nyomtathatsz 5-600 oldalt. Persze ha csak fotót nyomtatsz akkor kevesebb ...

Egy gombos fénymásolás, skennelés ...

Olcsóbb mint egy HP, tudása szerintem van olyan jó.

esetleg ha érdekel: [link]

:C :C :C

Press any key to continue ...

(#99) marsu


marsu
addikt

Jah, FAX-olni nem tud .... :(

Én a Symantec WinFax-ot használom... azt is csak ritkán

marsu

Ha csak virtuális nyomtatóra küldöd a faxot, akkor csak elmenti egy fájlba a bejövő FAX-okat, és Te döntheted el, melyiket nyomtatod ki...

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#100) sanyez


sanyez
csendes tag

Mit jelent az a színes lézeres multis nyomtatóknál h ''Monokróm'' nyomtatás?

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.