Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bambano válasza szeva000 (#200) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Megismétlem: a javítás náluk úgy folyik, hogy elveszik a te nyomtatódat és adnak helyette egy másik, javított nyomtatót. Eszi nem eszi nem kap mást, tehát vagy nem viszem szervízbe a döglött nyomtatót vagy kényszerítve vagyok a feltétel elfogadására.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#202) Csokis válasza whitehand (#198) üzenetére


Csokis
tag

Fogalmam nincs. Én csak eredeti Canon-t használok hozzá. ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#203) szeva000 válasza center (#1) üzenetére


szeva000
addikt

áá nemisee akartammm,bocs

[Szerkesztve]

(#204) szeva000 válasza bambano (#201) üzenetére


szeva000
addikt

Dehogyis vagy kénxszerítve...
Nekem is volt HP-m míg megnem fogadtam,hogy soha többéééé.
Nekem patronok nélkül akarták visszaadni.
Szerinted belementem???
Fogyasztóvédelem és minden ami létezik.

(#205) szeva000 válasza whitehand (#198) üzenetére


szeva000
addikt

Az utángyártott símán belemegy,csak a chipet átkell raknod rá.

(#206) sympatex válasza tothbe (#179) üzenetére


sympatex
csendes tag

Kicsit offtopic, de karácsony miatt érdekes lehet: meg tudná mondani valaki, hgy a HP PSC 4180+M425 combó hogyan van csomagolva? (Mármint egy dobozban, vagy külön, vagyis két ajándékként kezelhető-e)?

(#207) Soockit válasza bambano (#201) üzenetére


Soockit
aktív tag

Tudom, hogy így van a HP-nál a szervízelés. Most igaz vettünk is egy FAX-ot, remélem nem lesz vele gond. De elég aggályos ez az egész szervízelés!

(#208) ALI_G válasza sympatex (#206) üzenetére


ALI_G
veterán

faterom is nézte ugyanezt, mindenhol ezt nyomják. A nyomtató jó, de a fényképező használhatatlan, amennyire megtudtam.

(#209) morzsika


morzsika
tag

A probléma a következő: nyomtatóra és szkennerre lenne szükségem, a helyhiány viszont adott.
Belevágjak-e multifunkciós készülékbe, vagy inkább bontsam ki a ház oldalát??:D

Fontos lenne a két funkció, készülékek profi minősége, fekete fehér nyomtatásra van csak szükségem.

Mindkét eshetőségre készülék és tapasztalatokat várnék. :R

szóval: multifunkciós, de melyik vagy külön és akkor melyikek? :)

[Szerkesztve]

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#210) agentzee


agentzee
csendes tag

Lassan egy hete van Canon 510-es, 40k volt, kiszállítással. A fentebb írt termékhiány meglepett, mert nekem ilyen gyorsan még nem szállítottak ki, du 2-kor küldtem el a rendelést és 9-re már ki is hozták. A hp v45 után kész csoda, és bár összehasonlítási alapom, egész korrekt kis gépezet. Persze a gyengéi egy hét alatt nem derülnek ki, úgyhogy még nyüstölni kell. Mindenesetre jó vétel volt.

(#211) agentzee válasza morzsika (#209) üzenetére


agentzee
csendes tag

Canon 510-est mernék ajánlani, bár ez lapszkenneres.

Mindenképp multit vegyél, külön több hely, nagyobb fogyasztás, több gond és a másolás se egyszerű.

(#212) Csokis válasza agentzee (#211) üzenetére


Csokis
tag

Hmm... Azért, ha csak fekete nyomtatás lenne, szvsz sokkal jobban járna lézer + scanner kombinációval! Másolás is pofon egyszerű, csak VueScan progi kell hozzá! ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#213) agentzee válasza Csokis (#212) üzenetére


agentzee
csendes tag

Ez se rossz ötlet, lehet miből válogatni. :)

(#214) morzsika


morzsika
tag

köszönöm a segítséget, de típusokat nem írtatok..multi és külön kategóriában :O

néhánnyal megdobnátok :R

a lézer+scanner elképzelés az én fejemben is megszületett már:D

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#215) Soockit válasza morzsika (#214) üzenetére


Soockit
aktív tag

Szerintem utána kell nézni, hogy mennyibe jön ki egy oldal nyomtatás. Sok esetben nem olcsóbb a lézer. Ahol pedig olcsóbb ott megfizeted rendesen a nyomtató árát!
Szerintem a lézernek más előnyei vannak: gyors, terhelhető, minőségi ff nyomat.

Nem kell már nagyon semmilyen külön program a 10.000 HUF-os scannerhez is adnak már valamilyen programot ami a scanner dedikált gombjával működik. Többnyire már minden scanneren vannak dedikált gombok, az egyik pedig általában a másolás
Berakod a papírt és megnyomod a gombot, beálított minőségben behúzza a lapot és nyomtatja a beállított nyomtatón. Na nem egy fénymásoló sebességgel.

Írd le (fogalmazd meg magadban), hogy mire kell neked a cucc.
Csak fekete fehér oldalakat akarsz nyomtatni, mit akarsz scannelni.
Mennyi oldalt akarsz havonta nyomtatni, mi van az oldalakon (szöveg esetleg rajz!)
Scannert mire akarod használni? Szövegfelismerés? Kép scannelés? Mennyit akarsz scannelni. Minél olcsóbb scannert veszel annál lassabb. Kell a lapbehúzó funkció?
Esetleg FAX?
Ha ezekre válaszolsz akkor már könnyebben ajánl az ember.Először azt kellene eldönteni, hogy scanner+nyomtató vagy multifunkciós eszköz. Ez eldönthető ha válaszolsz a fentebbi kérdésekre. :Y

(#216) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok
Ha valakinek van tapasztalata a LEXMARK x8350 géppel, kérem ossza meg velem.
Köszi

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#217) SzalaiG válasza center (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

HP

Nekem egy 2175 van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

(#218) szeva000 válasza SzalaiG (#217) üzenetére


szeva000
addikt

Nem vagy kissé lekésve a válasszal? :D

(#219) SzalaiG válasza szeva000 (#218) üzenetére


SzalaiG
addikt

Talán nem. :DDD :))

(#220) Zolee_70 válasza Zolee_70 (#216) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Senki? :F

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#221) szeva000 válasza Zolee_70 (#220) üzenetére


szeva000
addikt

Annyit tudtam,hogy 1-2 német oldalon utánanéztem,de a szkennert mindenhol leminősítik,sőőőt pocséknak írják.1előnye,hogy a nyomtatási költség eléggé jó nála.
Szerintem sokkal jobban jársz egy Canon MP530-al.

[Szerkesztve]

(#222) Zolee_70 válasza szeva000 (#221) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Szerintem is jobban járnék, csak +30 000Ft, :W
Max 50 000 Ft a keret, ezen belül az x8350 tűnik a legjobb választásnak.
Amire használni szeretnénk fontossági sorrendben: (egy most induló kisvállakozásban):
1. Nyomtatás (főleg ff dokumentumok, néha fényképek)
2. Másolás
3. Fax
4. Szkennelés

HP-t én magam kizárnám a tragikus garanciális hozzáállásuk miatt (1 éven túl nem szeretném kidobni a készüléket).

Üdv:

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#223) morzsika válasza Soockit (#215) üzenetére


morzsika
tag

szövegek scannelése+ élethű nyomtatás..grafológiához kellene, ahhoz meg számítanak a mm-ek is :DDD

ezért gondoltam a lézerre..vagy valamelyik tintasugarasra, ami ugyanezt a precíz minőséget tudja biztosítani :) a szkennelést és a nyomtatást is erre a funkcióra használnám többnyire





[Szerkesztve]

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#224) szeva000 válasza Zolee_70 (#222) üzenetére


szeva000
addikt

A HP-t én már kizártam kb 7éve:)
Max. 50rugóért ha a fax is kell annyira,akkor rákényszerülsz erre,ha meg letudsz mondani a faxról,akkor tuti sokkal jobban jársz egy MP500vagy600-al.

(#225) sham3


sham3
csendes tag

Sziasztok!

Kisebb irodába kellene egy multinfunkciós gép (fax nem fontos). Megbízható, olcsón üzemeltethető legyen, ezek a fő szempontok.

Amit kinéztem:

Brother - MFC7420
Canon LaserBase MF5730

Mi a véleményetek róluk?

(#226) szeva000 válasza sham3 (#225) üzenetére


szeva000
addikt

Nem nagyon találtam tesztet,de a brotherról írnak a felhaszálók több jót.
Én Samut ajánlanék,ez kissé drágább azééé,de tuti jóó:Samsung SCX-4720F
Esetleg:Samsung SCX-4216F

(#227) sham3


sham3
csendes tag

hát, én csak ezt találtam brother vs canon témában:

ami fontos a brother-ekkel, hogy elég silány a szervizhálózatuk és nagyon drága bele a toner, mert csak ''eredetit'' tudsz venni, amelyikböl némelyik a kinai piaci cuccnál is gagyibbnak néz ki, meg olyan utángyártott tonerek vannak hozzá, amik semmire sem jók és nagyon hamar tönkreteszik a nyomit.
Lézerben javaslom inkább HP vagy Canon ,Ricoh(náluk inkább az új gélest) beszerzését.

a Samu 4215-ről azt olvastam, hogy elviselhetetlenül hangos, még standby-ban is. igaz ez a 4216-ra?

(#228) sham3


sham3
csendes tag

bocsi, a 4521 volt a hangos.

(#229) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok! Szerintetek jobban járok egy Multifunkióc készülékkel mint egy skennerrel és egy fotonyomtatoval? Mert ha elromlik akkor mind2-öt ''elveszitem'' :O (garancián kivül) :R


Üdv.: Zewa

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#230) Zewa válasza Zewa (#229) üzenetére


Zewa
senior tag

Valaki? esetleg? :F :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#231) szeva000 válasza Zewa (#229) üzenetére


szeva000
addikt

Ezt csakis te tudod eldönteni.Ha van hova raknod és több pénzed,akkor vegyél külön,hameg ez a variáció nemjó,akkor maradj a multinál

(#232) Zewa válasza szeva000 (#231) üzenetére


Zewa
senior tag

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#233) sham3


sham3
csendes tag

ehh.. már rengeteg időt beleöltem, hogy találjak egy jó multifunkcióst, de sajnos nem találtam. elolvastam egy rakat tesztet, hozzászólást, és nagyjából az jött le, hogy mind sz@r...

Kérlek segítsetek! :)

Az elvárások: kis irodába kellene, kb. havi 200-250 nyomtatására, másolására és kb. havi 4-5 kép szkennelésére. Legyen jó minőségű a másolat, ne legyen nagyon lassú. Legyen megbízható, és ne kerüljön többe, mint bruttó 85 eFt. Gazdaságos legyen a fenntartása. FAX előny, de nem követelmény.

HP ugye kizárva az esetleges javítás miatt.
A Brotherek jónak tűnnek minden szempontból, kivéve a másolatok és szkenner minőségét.
A Samukról áradoznak, de a 4216f már nem kapható, a 4720 drágább ugye, (és elég rossz dolgokat is olvastam róla).

A 4521 is jónak tűnik, de arról itt a fórumban valaki azt írta, hogy iszonyatosan hangos, nem lehet mellette megmaradni. Ez mondjuk régebben volt, lehetséges hogy az újabb modellek már nem ilyen hangosak? Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel?

Kérlek javasoljatok valamit, mert már igencsak szükség lenne rá, de nem találok megfelelőt..

(#234) szeva000 válasza sham3 (#233) üzenetére


szeva000
addikt

Az Aliennél még úgytudom van 4216-os samu,ott érdeklődj,ha van vedd is meg :)

(#235) sham3 válasza szeva000 (#234) üzenetére


sham3
csendes tag

sajna nincsen náluk, és már nem is rendelhető :(

(#236) sham3


sham3
csendes tag

samsung 4720 mennyire megbízható? olvastam olyat, hogy a Fax gyorsan tönkremegy, illetve votl olyan eset is, hogy 15 hónapos korában egyszerűen meghalt a gép és ki kellett dobni.. tapasztalat valakinek?

(#237) szeva000 válasza sham3 (#236) üzenetére


szeva000
addikt

hogy kéne kidobni 15hónapos korában,mikor a samsung 2év gart ad a nyomtatókra :DDD
(legalábbis nekem minkettőn annyi van-volt,akkor gondolom a többin is)
Ezt megálmodta valaki :(

[Szerkesztve]

(#238) milenne válasza szeva000 (#231) üzenetére


milenne
csendes tag

DE ha több pénzem és helyem van, de én mégis multira vágyok???? :DD
Melyiket ajánlod? :F

Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.

(#239) szeva000 válasza milenne (#238) üzenetére


szeva000
addikt

Mp530 ha kell a fax,ha nem,akkor az MP500-600-800

(#240) sham3 válasza szeva000 (#237) üzenetére


sham3
csendes tag

Hát, a Cnet tesztjén jól szerpelt a 4720, de a vásárlók eléggé lehúzták..

http://reviews.cnet.com/Samsung_SCX_4720F/4505-3181_7-31205970.html?tag=sub

At USB portja mennyire használható? A szövegben azt írják, hogy csak bizonyos formátumokat támogat (txt, tiff, bmp..)

Mi az általános tapasztalat? Bevált ez a gép nektek?

(#241) Loretto


Loretto
veterán

Valaki tudna ajánlani olcsó (akár filléres utángyártott) patronnal működő modellt? Mint például az enyém: Canon MP 110. Igazából semmi extrát nem kell nyújtson, csak minél olcsóbb legyen a patron. ezek voltak ismerőseim instrukciói.

Köszönöm.

Soirée...

(#242) GNR


GNR
csendes tag

Sziasztok mi a véleményetek a ''hp photosmart c3180 all-in-one printer'' gépről?

(#243) szeva000 válasza sham3 (#240) üzenetére


szeva000
addikt

Nekünk samuból csak mono lézerek vannak,azokkal semmi gond,töltjük és ennyi :)

(#244) Kolbee


Kolbee
tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy multifunkciós cucc. A Canon MP510 és MP600-ra gondoltam most első körben. Jobban járok-e a drágábbal? Valamint az utántöltés mizériával kapcsolatban: ebbe mehet-e nem gyári patron/utántöltött patron, kell-e chipelni meg ilyesmi, vagy ez hogyan működik? Egyébként minőségre és gazdaságosság szempontjából milyenek ezek a nyomtatók?

Köszi!

(#245) szeva000 válasza Kolbee (#244) üzenetére


szeva000
addikt

Az 510-ben 4patron van,a 600-ban meg 5.Gyakorlatilag ez a különbség,meg a szkenner felbontása.Én próbáltam mindkettőt,de nemvagyok abban bizta,hogy a 600 többet érne.Az 510 nagyon össze lett rakva:)A 600 sem rossz:)
Mondhatni,hogy gazdaságosság szempontjából a CLI-8fekete patron miatt lehet jobb a 600-as,deszerinten nem tétel.(viszont az 510-nél csak 1feketét kell cserélned)A chipet cserélni kell minden patronnál sajna.

(#246) Kolbee válasza szeva000 (#245) üzenetére


Kolbee
tag

És ez a chipcsere gyakorlatilag annyi, hogy veszek ForUse patront, vagy mit (webáruházon néztem), és akkor átrakosgatom rá mindig az eredeti chipet? Mikor meg villog a nyomtató, hogy üres apatron, akkor nyomom neki a megfelelő gombot, és akkor már kész is? (mint ahogy az ott található leírásban) Ez így barátságos, mert egy szettnyi patront (5 darab) megveszek háromezer valamennyiért. Szemben az eredeti darabonkénti három rongyos árával.
Utántöltésre van mód?

[Szerkesztve]

(#247) B@dsector


B@dsector
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani olyan multifunkciós készüléket, ami a scannelni kívánt dokumentumokat automatán behúzza és pdf fájlba menti le őket?

(#248) szeva000 válasza Kolbee (#246) üzenetére


szeva000
addikt

Így van ennyi a chipcsere.utántölteni lehet,szerintem az Ink-Mate tinták nagyon jók és olcsók is aránylag

(#249) szeva000 válasza B@dsector (#247) üzenetére


szeva000
addikt

Az MP530 tud automata lapadagolást (30lap),én is ezt használom

(#250) B@dsector válasza szeva000 (#249) üzenetére


B@dsector
aktív tag

:B jól nézz ki, a doksikat gondolom pdf-be fűzi össze ugye? Meg vagy vele elégedve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.