Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) marsu válasza sanyez (#100) üzenetére


marsu
addikt

Monokróm nyomtatás négy fekete tintapatronnal. Egyszerű váltás a négy színes és négy fekete patron között. Élénk színes nyomtatás négy színes utántölthető patronnal.

Magyarul a színes tonerek helyett használhatsz feketét és akkor csak fekete - fehér árnyalatú nyomtatás készül. A fekete olcsóbb, tehát gazdaságosabb.

Szerintem ...

:C :C :C

Press any key to continue ...

(#102) sanyez


sanyez
csendes tag

Tehát ha a lézeresnél van akkor lehet lézeresen nyomtatni igaz?
Megéri Multifunkciósból (ami Színes) lézerest venni? Mert azt halottam hogy a tintasugarasnak beszárad a patronja. Lézerbe meg tudnék ingyen toonert szerezni.
Igarából a színes a fotó miatt kéne.

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#103) szeva000 válasza Soockit (#97) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem Canon MP530 van,kitűnő minőséget nyújt mindenben,a színes fax is nagyon jó.Egyértelműen ezt ajánlom.

(#104) sanyez


sanyez
csendes tag

Nagy külömbség van a két szkenerési (nem tom jól írtam-e) minőség közt?
1200*2400 Epson dx 4850
600*1200 (tudom h pont a duplája) Epson dx 5050
Nagyon észrevehető a külömbség? Megéri a +8000-t?

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#105) szeva000 válasza sanyez (#102) üzenetére


szeva000
addikt

Ha jó színes fotót akarsz,akkor maradj a tintasugarasnál és szerintem a canon MP500-510-530-600....típusoknál,ez már pénz kérdése.

(#106) szeva000 válasza sanyez (#104) üzenetére


szeva000
addikt

Ez csakis attól függ,hogy mire akarod használni.Szerintem neked,(mint ahogyan látom egy egyszerű felhasználó)elég bőven a 600X1200DPI.

(#107) Maad


Maad
tag

szerintetek az Canon mp160, vagy mp170? Sokkal jobb a 170? Mert úgy néztem, hogy csak a lapolvasásnál van különbség 160-600x1200 dpi, míg a 170 120x2400 dpi. Ez ennyivel jobb lenne, megéri az árkülönbséget?

(#108) sanyez válasza Maad (#107) üzenetére


sanyez
csendes tag

Sztem a canon mp170 jobb, mert lapolvasásba pont a dupláját tudja és nem lehet nagy az árrés.
Sztem mindenféleképpen a 170-es :))

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#109) Api(cs:s)


Api(cs:s)
tag

Sziasztok, én egy multimédia fejlesztő suliba járok, és most ugye szakdogához nagy szükség lesz scannelésre nyomtatgatásra stbre és ugyebár a hétköznapi felhasználáshoz is szükséges lenne egy ilyen készülékre. Én ezt néztem ki magamnak, nekem a scannelés lenne talán a legfontosabb hogy jó minőségű legyen. Erről szeretnék véleményeket kérni:
Canon PIXMA MP460
[link]

árban olyan 20-30 között gondoltam az 510-et is nézegettem de az már 33 :S

Előre is köszi a véleményeket

(#110) szeva000 válasza Api(cs:s) (#109) üzenetére


szeva000
addikt

Én az 510re spórolnék picit a tinták miatt,ugyanis azt olcsóbb lesz cserélned,mivel a CLI-8-as sorozatból már van utángyártott nagyon olcsón.Éppen ma próbáltam ki a haveromnál,szerintem nagyon jó gép.Áldott is,hogy lebeszéltem a 460-ról

(#111) Api(cs:s) válasza szeva000 (#110) üzenetére


Api(cs:s)
tag

rendben, köszi a választ, ti esetleg nem láttatok ilyen 510et 33nál olcsóbban? :)

(#112) Api(cs:s) válasza szeva000 (#110) üzenetére


Api(cs:s)
tag

jah, és esetleg azt nem tudod hogy kb ezek az utángyártott patronok kb mennyibe kerülnek?

(#113) htibor válasza Api(cs:s) (#112) üzenetére


htibor
tag

[link]

Br 672ért adják a ForUse féle utángyártott színes tonereket, a feketét br 960ért.

Én is MP 510-et néztem ki, hogy lecseréljem a 7-7,5 éves HP scannert és Epson nyomtatómat :)

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#114) Api(cs:s) válasza htibor (#113) üzenetére


Api(cs:s)
tag

ohhh, köszi az infot, viszont itt rákerestem a neten, aztán láttam hogy pont az ehavi pc worldben van róla teszt, na direkt ezért megvettem, hát kb 5 sor van róla, azt írják hogy a nyomtató része nagyon pöpec, viszont a lapolvasása nem valami jó, arra közepeset adnak :S

kicsit elkeserített mert nekem a lapolvasó lenne a fő szempont, bár egyenlőre még nincs kiszemelt áldozatom, és hétvégén meg már meg kéne vennem a cuccot

ha érdekel valakit akkor akár felrakhatom a cikket

(#115) htibor válasza Api(cs:s) (#114) üzenetére


htibor
tag

Aki jobban benne van a német nyelvben, annak ajánlanék MP510-el kapcsolatban egy tesztet, egy nyomtató és tonereket tesztelő oldalról:

[link]

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#116) whitehand


whitehand
senior tag

milyen multifunkciós készüléket ajánlotok allroundernek kéne és olcson utántölthetö legyen ! skannelés is legyen jo minöségu Canon MP150 vagy esetleg valami hp?

(#117) Api(cs:s) válasza htibor (#115) üzenetére


Api(cs:s)
tag

Köszi a választ, Bnőm német szakra jár, úgyhogy lefordította nagyjából, eléggé jónak titulálta egy két dolgot eltekintve, de azért meggyőző, szerintem ennyi pénzért megéri, egyenlőre úgy tűnik hogy ilyet veszek :)

(#118) csuszi10


csuszi10
csendes tag



Kellene egy kis segítség!
A lányom főiskolára jár és az ő részére kellene egy multifunkciós készülék.
Elsősorban a méregdrága könyvek fénymásolására használná.
Ha valaki tudna jó tippeket adni, azt nagyon megköszönném.
Kb. 50.000 Ft-ot tudnék rászánni.
A segítséget előreis KÖSZÖNÖM! :F
















(#119) szeva000 válasza csuszi10 (#118) üzenetére


szeva000
addikt

Szeruntem maradj te is a Canonnál.Kb 50rugóért az MP510 és az MP600 lesz megvehető.Az MP600-at még nem sikerült próbálnom,de Az MP510 is nagyon jó szerintem,és kitűnő nyomtató is.Az MP530 mindenben jó,de az a fax miatt drága már neked.Ha nagyon az 50000-hez ragaszkodsz,vegyél MP600-at,az igen ütőképes mindenben,de neked nembizta,hogy megérné a kihasználtság miatt.

(#120) szeva000 válasza Api(cs:s) (#117) üzenetére


szeva000
addikt

Szerintem nyugodtan vedd meg,én semmi komoly hibát nem láttam rajta.Ennyiért nagyon megéri. :)

(#121) Api(cs:s) válasza szeva000 (#120) üzenetére


Api(cs:s)
tag

Okés meg fogom venni, de ahogy nézem nem kaptam meg ma a fizut, úgyhogy szerintem csak jövő héten tudom megvenni :(

(#122) Api(cs:s) válasza Api(cs:s) (#121) üzenetére


Api(cs:s)
tag

Lol, nem találtam sehol ilyen nyomtatót pedig kerestem , írok ennek a pixmanianak hogy lehet e személyesen is átvenni, vagy csak kiszállítással.

Mert máshol nagyon nem igazán találtam 510-et, nektek nincs valami tanácsotok ahol barátságos áron be tudnám szerezni?

(#123) szeva000 válasza Api(cs:s) (#122) üzenetére


szeva000
addikt

Küldtem 1privit,ha az megfelel,akkor már van is nyomtatód

(#124) szeva000 válasza Api(cs:s) (#122) üzenetére


szeva000
addikt

Valamiért az MP530 nyílik meg,de keress rá és meglesz az 510 is.39000ft,ha jól emlékszem.A pixmániát nem ajánlom,az nagy bukta lehet.

(#125) Api(cs:s) válasza szeva000 (#124) üzenetére


Api(cs:s)
tag

miért lehet nagy bukta? :(

(#126) htibor válasza Api(cs:s) (#122) üzenetére


htibor
tag

Pl.:
[link]

Én itt Fehérváron rendeltem meg, mailben körbe érdeklődtem a boltokat, és egyiktől felhívtak még aznap, hogy két nagykerből is tudnak szerezni, egyikből 37xxx-ért, másikból 40xxx körül.
Megrendelőt megírtam nekik, úgyhogy várom hogy mikor mehetek érte. :)

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#127) Api(cs:s) válasza htibor (#126) üzenetére


Api(cs:s)
tag

lol, köszi az infot, ez elég közel van hozzám ez a szaküzlet, illetve a sulimhoz, úgyhogy lehet hogy majd érdeklődök énis náluk, mégeccer köszi

(#128) Api(cs:s) válasza Api(cs:s) (#127) üzenetére


Api(cs:s)
tag

basszus, ennél a 4teamnél most hívtak, hogy a szállítójuk azt jelezte vissza, hogy kifutott a termék, pedig még sok helyen újdonságként jelölik, ettől függetlenül már sok helyen abszolút nem lehet kapni, próbálkozok még máshol, de fura hogy ilyen hamar kifutott :S

ti tudtok erről valamit?

(#129) szeva000 válasza Api(cs:s) (#128) üzenetére


szeva000
addikt

ez hülyeség

(#130) Csokis


Csokis
tag

Én is multifunkciós készüléket szeretnék venni a közeljövőben max. 30eHUF-ból! Viszont csak olyan érdekelne, amihez biztos, hogy van utángyártott festék! Sajnos ez miatt a Canon MP150/MP170 kiesett. :(

Előre is köszönöm! :R

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#131) szeva000 válasza Csokis (#130) üzenetére


szeva000
addikt

Esetleg elmondanád mennyit szánnál rá?Mert Canon multiknál akkor az 510 lenne a legolcsóbb,az is kb 40000ft.Ezek után jönne az MP500-530-600-800-810-830.

(#132) htibor válasza Api(cs:s) (#128) üzenetére


htibor
tag

[link]

Ebből az derül ki, hogy 2,5 hónapja lett bejelentve a termék, ebből kifolyólag igencsak kizárható, hogy kifutó termék lenne.

A fehérvári bolt ahol megrendeltem(br 36.840 lenne egyébként) is azt jelezte vissza nekem, hogy perpill nincs a nagykerekben, de amint lesz hozzák és szólnak, hogy mehetek érte.
Addig meg várok...

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#133) Alex91 válasza Csokis (#130) üzenetére


Alex91
félisten

Van MP150/170-hez mar utangyartott...

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#134) Csokis válasza szeva000 (#131) üzenetére


Csokis
tag

Hmm... Nem tudom hogy olvastad a kérdésemet, de ott bizony szerepelt a max. összeg is. :U Épp ezért írtam, hogy az MP150/MP170 kiesett, mert ez van ilyen tartományban. Epson tűnik eddig a befutónak, de az sem olcsó még utángyártottal sem. :(

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#135) Csokis válasza Alex91 (#133) üzenetére


Csokis
tag

:Y Ennek nem sok értelme van, mert ennyiért már eredeti Canon-t is kapok! :F :C

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#136) Alex91 válasza Csokis (#135) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm..., nem figyelsz! Ket patron van benne meg 1 fej. Aztan a fekete patron bele 6200 Ft, de ez is 2 db ara. Es a bele toltott mennyiseg a PG50 (szinesnel CL51), amelyek nagyobb kapacitasuak. Es van a linken egy osszehasonlito tablazat is. Hosszabb tavon eleg sokat lehet rajta nyerni. Ha sokat nyomtatsz nem mindegy.

[link]

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#137) htibor válasza Api(cs:s) (#128) üzenetére


htibor
tag

Volt egy levélváltásom a Canon egyik termékmenedzserével, most jött meg a válasz.

November végén várhatólag ismét kapható lesz az MP510-es, az ország piaca más országok piacával összehasonlítva kicsinek számít, így prioritásban hátrább vagyunk sorolva, de ígéret van arra hogy még ebben a hónapban a szállítások be tudják hozni a rendeléseket.

Várni kell még egy kis időt rá, hogy újra kapható legyen.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#138) Yooha


Yooha
aktív tag

Arra lennék kiváncsi, hogyha csak szövegeket fénymásolok, ill, nyomtatok, akkor érdemesebb-e egy fekete-fehér lézer multifunkciós, vagy megéri egy tintasugaras? Meddig elég ezeknek egy patron/toner? Most egy Samsung lézernyomtatóm van, ennek a minőségét szeretném megtartani, de egy fénymásoló jól jönne (meg néha szkennelek is, és így a szkenner helye is felszabadulna).

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#139) Alex91 válasza Yooha (#138) üzenetére


Alex91
félisten

Gazdasagi szempontbol a lezeres a jobb. Legalabbis ha eredeti kellekanyagokkal szamolunk...
Amugy nyomat minosegben ma mar a tintasok is eleg jok. Ha nem szeretnel szinesben nyomtatni, akkor lezer. Ha nem sokat nyomtat az ember, de neha kell szines nyomtatas is, akkor a tintas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#140) Csokis válasza Alex91 (#136) üzenetére


Csokis
tag

De, figyeltem, csak azt nem, hogy ez csak a fekete! Eredeti PG50 + CL52 kerül ~10eHUF-ba. Namost, ha én cserélek, akkor nem nekem ennyi bőven elég is, mert inkább a feketét használom! Ha pedig utángyártottat akarok használni, akkor ne legyen több 4eHUF vagy max 5eHUF-nál a kettő! :) Ez egyedül eddig az Epson-nál teljesül (ott a 3 szín + a fekete kerül utángyártottba 3200HUF-ba a normál mennyiség!), tehát nagy valószínűséggel Epson Stylus DX3850-at fogok venni! ;) Köszönöm a segítséget! :R

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#141) Alex91 válasza Csokis (#140) üzenetére


Alex91
félisten

Es hany mililiter van az Epson patronban?


Es ezek utan szamolj megint! Ha meg mindig az Epson a jobb, akkor vedd azt!


[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#142) Alex91 válasza Alex91 (#141) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es az Epson 4 pl-es cseppekkel dolgozik, mig a Canon 2 pl-rel! (Persze kerdeses, hogy mennyi a fuvokak szama...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#143) Csokis válasza Alex91 (#141) üzenetére


Csokis
tag

Az előzőt elrontottam, mert PG40-et akartam írni a CL51-hez, ami a kettő együtt ~10eHUF. Szóval a PG40 16ml a CL51 pedig 21ml. Az Epson-nl a színes 15ml a fekete pedig 17ml! Nekem egyértelműen az Epson a gazdaságosabb, mert színeset kb. havonta 1x fogok nyomtatni, hogy nehogy beszáradjon! :D Kb. ennyire fogom használni a színeseket. Leginkább nekem lézer vagy LED-es (OKI) kellene, de azok meg a normálisabbak drágák és akkor még scanner-t is külön kellene vennem! :(

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#144) Alex91 válasza Csokis (#143) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, lehet, hogy en vagyok a hulye, de a Te Epsonodhoz mintha 8 ml-es lenne a patron...
Ja, es lehet, hogy ott kulon vannak a patronok, de akkor a fej is kulon egyseg, es ha abba az utangyartott beszarad?
De a te dontesed :D!

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#145) Csokis válasza Alex91 (#144) üzenetére


Csokis
tag

Az eredeti 8ml-es, de én az utángyártottakról beszéltem.Előbb utóbb persze tönkre fog menni a fej, de beleszáradni nem olyan hamar. Canon is hamar tönkre megy ám, mint ahogy az MP150-es ment is unokatesómnál. :)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#146) Alex91 válasza Csokis (#145) üzenetére


Alex91
félisten

MP150-ben mi ment tonkre?

Canon-nal eredetivel szamolsz, Epsonnal utangyartottal? :)

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#147) Csokis válasza Alex91 (#146) üzenetére


Csokis
tag

Hmm... Mit nem lehet ezen érteni?! :U Azért írtam eredeti Canon nevet, mivel az utángyártott is ugyan olyan űrmértékű. Pénzt nem számoltam, de ha megnézed azt amit belinkeltél fekete PG50-est, annak csak a felét vegyük (mert ez nagyobb tartalmú) és osszuk kettővel (mert 2 fekete festékről van szó), akkor még mindig drágább, mint az Epson-hoz való fekete patron (780HUF). Színes nem érdekel.

MP150-ben fogalmam nincs, hogy mi ment tönkre, mivel garanciális volt és a szervízből meg úgy jött vissza, hogy ''fődarab csere''. Csak ennyi volt írva, de, hogy ez mit jelent nyomtatóknál, azt nem tudom. :F :)

[Szerkesztve]

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#148) Csokis


Csokis
tag

Nos, úgy néz ki, hogy Canon MP170-es lesz belőle. :D Olyan bizonytalan vagyok! Vagy nem? :F :DDD

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#149) Alex91 válasza Csokis (#148) üzenetére


Alex91
félisten

Ez egy jo valasztas :)! Nekem is ilyen van :DD.

Mondjuk, lehet, hogy az Epson se rossz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#150) Csokis válasza Alex91 (#149) üzenetére


Csokis
tag

Színhűségben az Epson a legjobb (ez nem vitás), de a színes rész annyira nem igen érdekel, ráadásul úgy néz ki, hogy ''olcsón'' hozzájutok. Az olcsó olyan 20eHUF körül. ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.