Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Cyrin válasza zolem (#1150) üzenetére


Cyrin
addikt

a canonnal nem lősz mellé, nekem is olyan van, költségileg te tudsz utánanézni a legjobban.

(#1152) zolem válasza Cyrin (#1151) üzenetére


zolem
aktív tag

Thanks!

にんじん

(#1154) egykori válasza hitchins (#1148) üzenetére


egykori
őstag

Konkrétan az SX510-et nem ismerem, de egy régebbi, az Epson Stylus 640-t sokáig és nagyon jó tapasztalatokkal használtam. ITT éppen belefér egy SX510W (tehát wifis) a 30-ba.

(#1155) egykori válasza zolem (#1147) üzenetére


egykori
őstag

Mivel a "sok fekete" és az "alacsony nyomatköltség" van kiemelve - tehát ez a fontos -, akkor a lézeres Samsungot ajánlom. Bár a vételár közötti különbözet elgondolkoztatna. :F

[ Szerkesztve ]

(#1156) zolem válasza egykori (#1155) üzenetére


zolem
aktív tag

Közbe utánanéztem. Egy német oldalon teszteltek jónéhány multit és ez a kettő full ugyanannyiért nyomtat minden költséget beleszámítva :K Úgyhogy Canon lesz belőle. Az a márka szimpibb: :D

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#1157) egykori válasza zolem (#1156) üzenetére


egykori
őstag

A márkaszimpátiánk egyezik, de ami fontosabb: a vételár! Az durván, dupla ár.
Azt hiszem jól döntesz.
Ezt a német oldalt belinkelnéd? Nekem két nyomtatóm van és kivi lennék, hogy mit hoznak ki.

(#1158) zolem válasza egykori (#1157) üzenetére


zolem
aktív tag

itt a német oldal
Ebben 11 multi van tesztelve. Amúgy még az oldalon van sok teszt. ;)

Ja és továbbléptem.:már nem MP560 hanem MP640 mert ethernetes is

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#1159) Cyrin válasza zolem (#1158) üzenetére


Cyrin
addikt

én is azt vettem volna, csak épp nem volt, de egyébként így utólag nem is kellene...

(#1160) egykori válasza zolem (#1158) üzenetére


egykori
őstag

Nagyon jó ez az összehasonlító oldal. A sejtésem bevált a költségeket illetően: a Samsung SCX4300 ugyan nincs, de a 4500 csak a formájában más, ez 4,1 cent. A Canon MP640 5,1 cent költséget mutat.
Még nem hosszú ideje használom a 640-est, de eddig nagyon meg vagyok elégedve. Nem nagy dolog, de azért leesett az állam, amikor elfelejtettem nyomtatás előtt kinyitni az ajtót, és magától szépen lenyílt, úgy teleszkópos módon.
A tesztben azért nagy csalódást okozott a festék minősége a többihez képest, dehát hibátlan nemcsak az emberek között nincs, hanem a nyomtatók között sincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1161) zolem válasza egykori (#1160) üzenetére


zolem
aktív tag

"A tesztben azért nagy csalódást okozott a festék minősége a többihez képest, dehát hibátlan nemcsak az emberek között nincs, hanem a nyomtatók között sincs."

Sajnos nem tudok németül a google meg ahogy segít... :( Szóval nem tudom mire gondolsz mi a baj a festék minőséggel. :F :F

にんじん

(#1162) Nagya21 válasza zolem (#1161) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
A Brotherek sem rosszak :DD
Üdv Nagya
UI:A Penny-ben most még van 18000-ért :C
(a ténta meg csak 500huf)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1163) egykori válasza zolem (#1161) üzenetére


egykori
őstag

Az általad küldött német tesztben erre.

(#1164) zolem válasza egykori (#1163) üzenetére


zolem
aktív tag

Szerintem ez fél-baromság :K Csak meg kell várni míg megköt a tinta. Utána már nem ilyen ijesztő . Ha megköt szinte full vízálló. múltkor nyomtattam és gyorsan elszaladtam vele és ráesett az eső . kuka lett belőle. majd máskor is hasonlóképp jártam. de pár perccel később pötyögött rá az eső, de "semmi" baja nem lett.

にんじん

(#1165) TayRol válasza egykori (#1163) üzenetére


TayRol
veterán

a hp es a canon elmosodtak, az epson es a brother meg nem? hm, erdekes...

(#1166) egykori válasza TayRol (#1165) üzenetére


egykori
őstag

Igen, van még nekik hova fejlődni tintában, az Epsoné egyértelműen a legjobb.
Akinek ez fontos, annak érdemes ezt mindenképpen figyelembe venni a vásárlásnál.

(#1167) TayRol válasza egykori (#1166) üzenetére


TayRol
veterán

elhiszem, csak tenyleg durva.
de ha var az ember par percet, akkor gondolom jobb lesz a helyzet a canonnal is, nem?

(#1168) egykori válasza TayRol (#1167) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos úgy néz ki, hogyha egyhetet vársz a száradással, akkor is meg lesz a különbség. Azért én sem hittem volna, hogy mostanság is ez van, ugyanis 10-15 éve volt Canon és Epson tintasugaras nyomtatóm, és akkor ugyanez volt az állás.

(#1169) Cyrin válasza egykori (#1168) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem ennek semmi értelme, miről szól ez? esőben nem ázik el az epson tinta? nagyszerű, csak a lap megy szét, de a tinta...
ki a franc nyomtat az utcán esőben? :D

(#1170) TayRol válasza egykori (#1168) üzenetére


TayRol
veterán

nekem lezerem van otthon vagy 6 eve (Kyocera FS1010), azzal is varok mindig, most aposnak vettem az mp550-et es megmondom nekik, hogy azzal is varjanak, miutan kinyomtattak.
ha nem viszik ki esore, nem tapizzak azonnal akkor remelem, hogy meg lesznek vele elegedve.

mod: de hiaba jo az epson tintaja, a keszulekei nem szimpatikusak.:)

[ Szerkesztve ]

(#1171) egykori válasza Cyrin (#1169) üzenetére


egykori
őstag

Gondolom Te is érzed, hogy csak élezed az ügyet, mert nem esőben történő nyomtatásról, vagy esőben való áztatásról van szó, hanem véletlenül vízcsepp kerül a nyomatra, és pacásodik. A régi Canon BJ10-esemnél konkrétan emlékszem egy ilyen esetre. Volt Epson 640-es nyomtatóm is, annál nem emlékszem ilyen problémára, bár nem is teszteltem e tekintetben.
Most megint Canonom van, az MP640-es, majd igyekszem vigyázni az ilyen vizes baleset elkerülésére.

(#1172) Cyrin válasza egykori (#1171) üzenetére


Cyrin
addikt

:D

a lényeg ne menj tusolni a kinyomtatott lapjaiddal...

(#1173) TayRol válasza egykori (#1171) üzenetére


TayRol
veterán

de gondolom, ha kinyomtatsz egy fenykepet es racseppen egy kis nedvesseg, akkor pl. a Brothernel is mehet kukaba az a kep. szoval egy bizonyos szint felett mar felesleges ez az osszehasonlitas.:)

mas: canon mp550-et vettem. kizarolag gyari patronokat lehet/erdemes/szabad venni, vagy valami olcsobb, okosabb megoldas is?

(#1174) egykori válasza TayRol (#1173) üzenetére


egykori
őstag

Én gyári patronokat használok - annak ellenére, hogy nekem is piszkálja a csőrömet ezek ára, de a kocsim tankjába sem étolajat töltök, hogy olcsóbb legyen az üzemeltetés. ;)

(#1175) TayRol válasza egykori (#1174) üzenetére


TayRol
veterán

az olcsobb patron rosszabb minoseget is jelent valamilyen teren? (sosem volt meg tintasugaras nyomtatonk)

(#1176) egykori válasza TayRol (#1175) üzenetére


egykori
őstag

Nem szeretnék egyáltalán nagy szakértőnek és okosnak mutatkozni, én csak egy egyszerű felhasználó vagyok immár 15 éve (jó, van papírom is), sok olvasgatással, érdeklődéssel és saját tapasztalattal rendelkezve írtam, amit írtam.
Ne hallgass csupán egy vagy két emberre, hanem szánj rá egy kis időt, és pl. itt a nyomtatós szektorban néhány topicba olvass bele. Szerintem, el fogod tudni dönteni tapasztalat hiányában is, hogy mi lenne neked a jó megoldás. :K
Érdemes az ilyen :W figurák környékén is nézelődni. De pl. ajánlom az Ő írásait is.
Bocsi a kissé elvont válaszért!

[ Szerkesztve ]

(#1177) TayRol válasza egykori (#1176) üzenetére


TayRol
veterán

ahogy latom, annyival nem dragabb, hogy ne erne meg megvenni.
a lezeresnel is gyari tunert vettem, csak azert kerdeztem, hatha nincs ekkora kulonbseg. de van.:)
koszi!

(#1178) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok!

A napokban rábukkantam erre a nyomtatóra: Brother DCP-195C

Nagyon megtetszett, mert külön tintapatronok vannak és hogy kicsi helyet foglal és kazettás a lapadagolója.
~21eHuF-ért osztogatják és tud PC nélkül másolni, nyomtatni fotót meg a kis kijelzőn látod a tintaszinteket.

Mi a véleményetek róla?

(#1179) Nagya21 válasza TomiFiu (#1178) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem már 3.éve szolgál egy dcp-330-as,legnagyobb megelégedettségemre.
Ólcsó utángyártott téntával(500huf).Egyre kell vele nagyon figyelni, hogy nemszabad kihuzni a konnektorból (mert akkor nemtud fejet tisztítani, mikor kell).
Az ismeretségi körben 5db vettek a tanácsaimra hallgatva, senki nem bánta meg.
A Pennyben volt akció, nézz be egypárba hátha maradt 18000huf-ért.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1180) miikki


miikki
csendes tag

Sziasztok
Valaki megtudja mondani, hogy az Epson Stylus Photo PX650 nyomtató működik-e utángyártott patronokkal????
Kösz

(#1181) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni, egy HP Deskjet F2280-as nyomtatót néztem ki magamnak. Azt is megmondom, hogy azért, mert ehhez van utángyártott patron. Van-e valakinek tapasztalata ezzel a típussal, jó-rossz egyaránt érdekelne. Egyébként most vágom ki a kukába az Epson RX-520-asomat, tele lett vele a f...om, hogy állandóan beszárad és két-három tisztítás is kell neki, hogy tudjon utána nyomtatni, ezzel meg odavan a fele tinta. Arra már rájöttem, hogy nem szabad kikapcsolni, de ha sokáig nem nyomtatok vele (1-2 hét), ez sem segít. Szóval ilyesmi tapasztalatok is érdekelnének. Előre is köszi.

(#1182) Neoteric


Neoteric
addikt

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy milyen multifunkciós készüléket javasoltok otthoni használatra, lehetőleg emberi áron (max 20-25k)?
Amit kéne, hogy tudjon az a nyomtatás ill scannelés de ha tud faxolni, az sem lenne rossz.
Körbe néztem már webshopokban és laikusként ezt találtam, ami szerintem megfelelő lenne a célra, de kikérném a hozzáértők véleményét is.

PSN: ne0teric_sAN

(#1183) Scyber


Scyber
csendes tag

Nekem is ajánlhatnátok 1et

A legszebbdolog a GÉP!

(#1184) zka67 válasza Neoteric (#1182) üzenetére


zka67
őstag

Szia! Az F4580-hoz még nincs utángyártott patron, így egy kicsit drága a nyomtatás (szerintem). Én megvettem az F2280-ast - még egy helyen lehet kapni -, eddig kifogástalan. Egyetlen dolog zavar csak, hogy nincs hozzá win7 driver, így az asszony XP-s gépére kellett feltelepíteni, de végülis tökmindegy melyikünk nyomtat hálózaton keresztül.

(#1185) zka67 válasza zka67 (#1184) üzenetére


zka67
őstag

Na közben nekiálltam keresni drivert hozzá és mily meglepő találtam :D Nagyjából az első találat volt... Én marha meg eddig a HP oldalán kerestem.

(#1186) egykori válasza Neoteric (#1182) üzenetére


egykori
őstag

Ezt nem ismerem konkrétan, de Canonom van. Amiket írtál, annak szerintem bőven megfelel. Az utángyártott és -töltött patronokkal nem foglalkozom, csak gyárit használok.
Végülis nézd meg a gyári oldalán is a paramétereket, funkciókat, a döntés a tiéd, ezt csak a figyelmedbe ajánlottam.

(#1187) Neoteric válasza zka67 (#1184) üzenetére


Neoteric
addikt

Az után gyártott patron nem tesz kárt a cuccban ill nem gyenge a minősége?
Nálunk Win7 van mindenhol, szal elég fontos lenne, hogy támogassa azt is.

PSN: ne0teric_sAN

(#1188) zka67 válasza Neoteric (#1187) üzenetére


zka67
őstag

Gondolj bele: egybe van a fej és a tintatartály. Ez a nyomtató. Mi kárt tudna tenni a dobozban, amiben mozog? Ha kicseréled, gyakorlatilag felújítod a nyomtatódat.

A minőségével sincs semmi baj. De a javaslatom a következő: ha fényképet akarsz nyomtatni, kipróbálod az utángyártottal. Ha megfelel, akkor jó. Ha meg nem, jobbnak találod az eredetit, akkor megvárod, amíg összegyűlik annyi fénykép, amennyi elhasznál egy eredeti patront, veszel bele egy párat, kinyomtatod vele a képeket és aztán visszateszed az utángyártottat.

Mint írtam, google -> hp deskjet f2280 driver windows 7 és az első találat:

http://www.siliconguide.com/drivers/device/630/

a driver hozzá.

(#1189) zka67 válasza egykori (#1186) üzenetére


zka67
őstag

Nekem azért nem mindegy, hogy 25 forintból vagy 4 forintból nyomtatok ki egy oldalt.

(#1190) Neoteric válasza zka67 (#1188) üzenetére


Neoteric
addikt

És ilyen utángyártott patront hol lehet kapni hozzá?
Gondolom ilyen hivatalos HP boltokban nem reklámozzák az ilyesmit.. vagy mégis?

PSN: ne0teric_sAN

(#1191) zka67 válasza Neoteric (#1190) üzenetére


zka67
őstag

Szinte bármelyik boltban, amelyik forgalmaz tintapatront. Vagy neten is megrendelheted, csak egy példa az ezer közül:

http://www.tonerkereso.hu/kompatk.php?printer=HP%20DeskJet%20F2280&p_id=3580

Az árak nagyon eltérőek lehetnek, mert több gyártó is van, érdemes körülnézni, vagy megkérdezni abban a boltban, ahol vásárolni szoktál. Szerintem a tesco-ban is kapható.

(#1192) egykori válasza zka67 (#1189) üzenetére


egykori
őstag

Teljesen érthető, miért fizessen az ember 25 Ft-ot, ha négyből is megússza.

Én viszont úgy vásárolok nyomtatót mindig, hogy mielőtt döntök, megnézem hozzá a patronok, tonerek árát is, és ezzel kalkulálok. Amennyiben megfelel, akkor megveszem, és adott időben gyári patront és tonert hozzá. Ennek az a következménye, hogy nálam "végelgyengülés" miatt kell a nyomtatót cserélni - és lehet, hogy szerencsém volt eddig, de szervízbe sosem jártam nyomtatóhiba miatt.

Azt viszont látom, hogy a Nyomtató topik-csoport hemzseg az ilyen :W arcocskáktól, mert gond van az utángyártott és töltött patronok, tonerek miatt.
És végül, a minőség is nagy kérdés még. :K

(#1193) Nagya21 válasza Neoteric (#1182) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Brother!!!!
Mindenkinek ajánlom, főleg irodai alkalmazásokra, fényképnyomtatásra is o.k.
500huf-ért veszem hozzá az utángyártott patront, egy patron 400oldal szabványnyomtatással.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1194) zka67 válasza egykori (#1192) üzenetére


zka67
őstag

Gyakorlatilag két (azaz kettő) utángyártott patroncsere után visszajön a nyomtató ára, ha az eredeti árával összevetem. 9e Ft 2x12ml eredeti, 6e Ft 2x22ml u.gy.

2x(2x22ml) ára 12e, szemben az ugyanennyi mennyiségű 3.5x(2x12ml)-el, ami tesók közt is 30 rugó.

(#1195) MAVOS


MAVOS
csendes tag

Sziasztok,

Én is multifunkcit keresek fax, scan, nyomtatás.

Három fontos szempont van

- ADF
- 2 oldalas szkennelés: ha van olyan megoldás, hogy szoftveresen, azaz beteszem előöször az ADF-be az egyik oldalt, majd a másikat és ő automatikusan beilleszti a megfelelő helyekre pl a páratlan oldalakat. Van egyáltalán ilyen? Vagy bármilyen
egyéb szoftver?

- szoftveres 2 oldalas nyomtatás

ár max 30e

(#1196) dreamtheatre


dreamtheatre
csendes tag

Melyik multifunkciósé(vagy esetleg nyomtatóé) a legolcsóbb fenntartási költség?

(#1197) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.
Egy strapabíró, olcsó fenttartású (utángyártott toner?) multifunkciós készüléket készülök venni, sajnos rálátásom nincs melyik a jó, mit hogyan stb. Irodába lenne, fekete fehér lézeres mindenképp, a gyorsaság nem utolsó szempont. Képminőség nem számít, dokumentumok nyomtatására lesz.
Legfontosabb az olcsó toner bele. Keret 50k körül belül.

Tudnátok néhányat ajánlani? Köszi előre is. :R

(#1198) AXisBOLD válasza Pecc (#1197) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

olyan készüléket keresek, ami tinta takarékos, vagy olcsó az utángyártott patron hozzá és wireless is tudok kapcsolódni hozzá a nyomtatáshoz.

előre is köszönöm a segítséget :R

szerk: ahh ekkora amatőr dolgot elkövetni, sorry Pecc ez nem neked akart menni.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1199) Nagya21 válasza dreamtheatre (#1196) üzenetére


Nagya21
addikt

BROTHER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1200) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Ezek közül melyik a legjobb ár-érték arány és üzemeltetési költség (pl utángyártott patron, töltés)?
EPSON Stylus SX215
CANON Pixma MP250
HEWLETT PACKARD Deskjet F2492

Nekem van egy 10éves Canonom, de ha nagyon régen használtam se szárad be és a fejtisztítással se eszik festéket. Ezeknél ezt el kell felejteni vagy van amelyik megbízható ebből a szempontból? Köszi a választ előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.