Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) zka67 válasza Pion33r (#1400) üzenetére


zka67
őstag

Évi 1 patronnál nem tök mindegy? Ha megveszi az utángyártottat, 4-5 évig elég lenne neki az a tinta ami benne van, ha nem száradna be addigra. :)

(#1402) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Nem kísértem figyelemmel a nyomtatókat mostanába, ezért kérem a segítségeteket. Egy multifunciós nyomtatót szeretnék vásárolni. Javarészt szkennelésre haszmálnám, kizárólag szöveges dokumentumokra. Nyomtatásra talán 5-10 lap lenne havonta az is egyszerre. Gondolom néha azért kell nyomtatni majd vele legalább hetente egy lapot, hogy ne száradjon be, legalábbis a régieknél így van, ott leragadtam :) . Nem fontos a funckió, hogy tudjon gép nélkül másolni. Nyomtatásnál csak szöveges dokumentumot szeretnék nyomtatni néha egykét színes ábrát maximum vagy kiemelés gyanánt valami háttérszínt alkalmazni. Max 15 ezret szánnék rá szerintem ebből már kijön egy normális, de annyi fajta van, hogy nem tudok választani. Fontos lenne, hogy ne kerüljön tízezrekbe a fenntartása, tehát egy utángyártott patron szerintem tökéletes lenne. Köszi szépen előre is a segítséget szakik!

Tomikapc

(#1403) zka67 válasza Tomikapc (#1402) üzenetére


zka67
őstag

Először is, mennyit szkennelnél vele egyszerre? Mennyire fontos a gyorsaság?
Másodszor pedig neked is elmondom, hogy havi 5-10 oldal az nem mennyiség. Az u.gy. patronokban jóval több tinta van mint a gyáriban, ha nem nyomtatod el, évek alatt be fog száradni.

Pl. egy gyári HP 300-as patronban 200 oldalra elég tinta van, az nagyjából neked két évre elég,, br. 3500-ért. De egy-egy patront adnak a nyomtatókhoz, így leghamarabb két év múlva kell patront venned. Van ezekből a patronokból XL-es is, 600 oldalra elég tintával, br. 7000-ért. Az u.gy.-ban pedig 900 oldalra elég a tinta br. 5300-ért. Teljesen felesleges megvenned az XL-est is, mert két év után úgyis kidobhatod a patront, egyszerűen nem állnak el tovább.

Rajta is van a dobozán, hogy meddig használhatod fel, ha veszel bele patront, majd nagyon figyelj erre a dátumra, nehogy 1-2 hónap után bedögöljön neked a tinta.

(#1404) QwErTy42 válasza ChRiS_RS (#1367) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Nem írtam Neked 6000 forintos patronról.. amire Te gondolhatsz, az a normál, kevésbé gazdaságos patron a 940-es szériából. Ami tényleg jó az 7500-ért alapáron a 940 XL fekete, mert az már 2200 oldalt nyomtat. Így sokkal barátibb.

Nem minden samsung tonerrel cserélsz fényhengert is.. a legtöbbnél csak a portartályt cseréled tulajdonképpen, másrészt a régi elavult alatt azt értem, hogy fél év mire bemelegszik, ötször annyit fogyaszt, fűt mint egy kályha és hangos.

Olvass utána több helyen is az OJ Pro 8500-as szériának, mert tényleg össze van rakva(papíron), mert azt már én sem tudom garantálni, hogy 4 év múlva is menni fog.
De a régi HP-k közül sok még 10 év után is megy és hiába a sok lehúzó duma és az elfuserált szériák, mutass még egy másik márkát, ami ilyen arányban képes felmutatni 10 évnél öregebb, még mindig működő típusokat! :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1405) Tomikapc válasza zka67 (#1403) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

nem fontos a gyorsaság, néha egy két 10 oldalas szerződést szeretnék szkennelni de akkor nincs ügyfél szóval ráérek beszkennelgetni!

köszi a patronnal kapcsolatos információkat!

Tomikapc

(#1406) Gergőke88 válasza pih1 (#1399) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nézdd meg a c4780-at. Szerintem az jobb választás, 300 patron, kijelző, kártyaolvasó, wifi.

(#1407) zka67 válasza Tomikapc (#1405) üzenetére


zka67
őstag

Hewlett-Packard DeskJet F4580

Akkor ezt tudom neked ajánlani, jó árban van és megbízható készülék. Nem szárad bele a tinta a fejbe akkor se ha nem nyomtatsz vele naponta (hetente, havonta).

(#1408) Tomikapc válasza zka67 (#1407) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

nagyon szépen köszi!

Tomikapc

(#1409) XFreestylerX válasza epzon (#1398) üzenetére


XFreestylerX
csendes tag

köszönöm a válaszod. Az automata duplex fontos, mert hálózatra lesz kötve a gép, és aki nyomtat fizikailag nem abban az épületben/szinten van, így duplex esetén a kézi fordítgatás szóba sem jöhet.
Másik fontos szempont hosszútávon elérhető/rendelhető cserealkatrész, olcsó újratöltött/utángyártott toner.
Valószínűleg marad az eredetileg kinézett HP CM2320fxi, azt már találtam bruttó 127500.- forintért.

(#1410) attis977


attis977
csendes tag

Multifunkciós nyomtatót szeretnék venni, a HP 1050-est néztem ki. Kimondottam hobbi célra. Mit szóltok hozzá. :))

(#1411) jeni


jeni
félisten

Szia
Erről a HP nyomtatókról mi a véleményetek?

HP PhotoSmart B109n Q8444B

a másik meg a

All-in-One nyomtató CN245B

látszólag ugyanaz

de az elsőre az van írva,hogy a C4580 utódja akkor az újabb modell

ezekben a patronokban chipes megoldás van-e?
másik,hogy az Epsonra írtátok,hogy minden bekapcsolásnál pazarolja a tintákat.

Jobb a külön patronos megoldás a HP-nál?

(#1412) zka67 válasza jeni (#1411) üzenetére


zka67
őstag

Ha rám hallgatsz, akkor olyan nyomtatót választasz amiben egybe van a fej a tintatartállyal.

Hogy miért? Mert ha bármi gáz van az u.gy. patronnal vagy a tintával, amivel töltöd és tönkremegy a fej ezeket a nyomtatókat eldobhatod, míg az egybeépítettnél csak kicseréled a patront és nyomtatsz tovább.

Még kapható pár modell a No. 300-as patronokkal, ezekhez van u.gy., egyszerű a tintaszint resetelése is (ha töltöd). Az újabb egybefejesek mos a No. 301-es patronnal jöttek ki, ezekhez még 3-4 hónapig biztosan nem lesz u.gy. és amikor már lesz, még jó darabig az is drága lesz. Nem éri meg megvenni a legújabb modelleket.

(#1413) jeni válasza zka67 (#1412) üzenetére


jeni
félisten

Akkor a HP 4580-s a javasolt nyomi megvétele?

(#1414) xrvman válasza zka67 (#1412) üzenetére


xrvman
őstag

Nekem 344 ill 338 úgy tudom ezek is egybe fejesek.

(#1415) zka67 válasza jeni (#1413) üzenetére


zka67
őstag

Igen, amíg be nem szüntetik annak is a gyártását és ki nem hozzák 301-es patronnal.

xrvman: igen, de azokhoz a patronokhoz már nem gyártanak nyomtatót.

(#1416) jeni válasza zka67 (#1415) üzenetére


jeni
félisten

rendben
melyek azok a HP nyomik amelyek 300-s patronokkal mennek?

(#1417) zka67 válasza jeni (#1416) üzenetére


zka67
őstag

(#1418) xrvman válasza zka67 (#1415) üzenetére


xrvman
őstag

Honnan tudom hogy az adott nyomtató egybe fejes vagy se?

(#1419) jeni válasza zka67 (#1417) üzenetére


jeni
félisten

köszönöm :R

(#1420) zka67 válasza xrvman (#1418) üzenetére


zka67
őstag

Általában azokban a nyomtatókban használnak egybeépített fejet, amikben a színes patront nem tudod külön-külön cserélni és a 6 patronosokban.

Amiben 4 külön cserélhető szín van, azokban külön van a fej, csak tintatartályt kapsz hozzá.

De az árak alapján is fel lehet ismerni őket, a csak tintatartályosokhoz pl. baromi olcsó a chip nélküli u.gy. patron.

(#1421) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egyik kolléga szeretne egy olcsó multifunkciós gépet venni olyan tízezres kategóriában, tehát minimálisak az igények. Van ezek között ajánlott vagy nem ajánlott?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1422) _ak_ válasza _ak_ (#1421) üzenetére


_ak_
addikt

Közbe visszaolvastam és látom, h van ajánlott az alsó kategóriában, csak azt sajnos nem lehet kapni az iponnál, jelen esetben pedig nagyon jó lenne, ha onnan lehetne megvenni.

Mondjuk ez a HP DeskJet D2050SE J510C vagy HP DeskJet 3050 CH376B ?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#1423) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Max. 20e Ft értékben szeretnék venni nyomtatót. Lehetőleg HP érdekelne, mert, ha jól tudom ahhoz viszonylag olcsók a patronok. Feltételem annyi lenne, hogy lehetőleg wifis legyen, nagyjából szépen nyomtasson. :)) :R :R

(#1425) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

Multifunkciós készüléket keresek a következő paraméterekkel:

- kis irodába lesz, havi kb. 50 oldal terheléssel
- olcsó legyen fenntartani
- szkenneljen, fénymásoljon, nyomtasson
- jó ár/érték arányban legyen
- min. 3 évet tartson ki

Mit érdemes venni tintasugarast vagy lézert? (lézerből mennyi a fekete vs. szines közt az árkülönbség?) Duplexes mennyivel drágább?

Milyen márkát ajánlotok? HP? (Epsonra kapok 10% kedvezményt, mondjuk 50ezer forintnál ez nem perdöntő, 30-nál meg semmi jelentősége...)

Olyan 30 és 50ezer Ft között gondolkodom, de nem igazán vagyok képben nyomtatók terén...

Minden segítséget előre is köszönök!

*** Be prepared! ***

(#1426) zka67 válasza Mateosz (#1425) üzenetére


zka67
őstag

Lásd #1424-es hszt.

Havi 50 oldal? Meg vagy te őrülve, ha lézerben gondolkodsz, előbb megy tönkre benne a képhenger az időtől, mint kifogy belőle a toner... Egyszerűen nem éri meg, nem szabad lézert venni ekkora "hatalmas" mennyiséghez.

Az F4580-al sokkal jobban jársz, bár az "csak" 13-14e-be kerül bruttóban, a gyári patron is kitart benne neked 4 hónapig. Utángyártottat meg nem is érdemes bele venned, csak XL-es eredetit évente egyszer. Patroncserekor (évente) teszel egy csepp olajat a fejvezető rúdra és 10 évig garantáltan nem lesz gondod vele. Akkor is csak azért fogod lecserélni, mert a windows 12 már nem fogja támogatni, meg az usb 6.0-val sem lesz kompatibilis.

(#1427) Mateosz válasza zka67 (#1426) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Oké, mondtam, hogy a nyomtatókhoz nem értek :DDD Máshoz viszont igen :P

Utánanézek, köszi szépen! :R

*** Be prepared! ***

(#1428) xrvman válasza Mateosz (#1425) üzenetére


xrvman
őstag

Faxot is kezeljen? Mert olyan is van ami ezen felül kezelni tudja a faxot is.
[HP OfficeJet 4500 CB867A]
[HP OfficeJet 4500 Wireless CN547A]
3000lap/hó terhelhetőség és az ára is egészen baráti.
Ha többet akarsz költeni, akkor ez is belefér a keretbe. HP OfficeJet 6500 CB815A

(#1429) mhorvat válasza zka67 (#1426) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Akkor is csak azért fogod lecserélni, mert a windows 12 már nem fogja támogatni, meg az usb 6.0-val sem lesz kompatibilis."

Hehe, ezen jót kacagtam. :D

(#1430) epzon válasza Mateosz (#1425) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

Én ezt ajánlom neked, ha faxosat keresel

Epson BX320FW
[link]

Gyors, gazdaságos, megbízható

és ezt ha nem faxosat:

Epson BX525WD
[link]

Duplexes, XL patronokkal van alapból szerelve, Wi-Fi-s

Ezek jó gépek

(#1431) zka67 válasza epzon (#1430) üzenetére


zka67
őstag

Má' bocs, hogy beleszólok, de mért ajánlgatsz olyan nyomtatót, amire nincs szüksége és nem is felel meg a céljainak?

Mert neki havi 50 azaz ötven oldal nyomtatására kell. Ez azt jelenti, hogy nem fog minden nap nyomtatni vele és köztudomású az epsonokról, hogy ilyenkor hajlamosak beszáradni.

Valószínűleg be fogja kapcsolni minden reggel, este meg kikapcsolja (irodában így szokták) és két hét után azt veszi észre, hogy tök üresek a patronjai, mert az epson "fejet tisztít", pedig nem is nyomtatott vele.

A harmadik pedig, hogy a HP-vel gyári patronnal több mint négy évig nyomtathat csak az árkülönbségből. (vö. 13e és 40e)

(#1432) epzon válasza zka67 (#1431) üzenetére


epzon
őstag

- kis irodába lesz, havi kb. 50 oldal terheléssel
- olcsó legyen fenntartani
- szkenneljen, fénymásoljon, nyomtasson
- jó ár/érték arányban legyen
- min. 3 évet tartson ki

ezek az igények.

Irodába lesz. Tapasztalatom, hogy szeretik az igényeket alábecsülni, hogy minél olcsóbb megoldást találjanak a vásárlók. Illetve egy mai nyomtatási igény nem biztos, hogy holnap is ugyanaz lesz, akkor viszont melyik is az olcsóbb? Most kiadni 10-15eft-tal többet, vagy a meglévő kis teljesítményű nyomtatóval bajlódni, és drágán nyomtatni?

A régi Epsonokra igazabb volt, hogy ha sokat kapcsolgattad ki be, akkor sok tinta fogyott, de a maiakra ez már egyáltalán nem jellemző. Én irodai készülékekkel foglalkozom leginkább, és szerintem ott most nagyon jó az Epson gépei, sokat üzemeltem is be és meg vannak elégedve vele az ügyfelek.

Nekem speciál egy SX600FW-van itthon, hónapok óta kiírja, hogy kevés a fekete, de mivel itthon keveset nyomtatok, ezér sokat ki be kapcsolom, és nem fogy belőle a tinta.

Szintén tapasztalat, hogy egy 20eft alatti nyomtató nem fogja 10évig bírni alacsony terhelés esetén sem, és nem csak a kompatibilitás lesz a gond.

(#1433) delphinium válasza _ak_ (#1421) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
bármelyik HP Deskjet jó megoldás. Ha kell a wifi akkor dj3050, ha nincs rá szükség, akkor a dj2050.
Üdv!

(#1434) _ak_ válasza delphinium (#1433) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi!

Maradt a 2050.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1435) Blackraven


Blackraven
csendes tag

Sziasztok!

Xerox phaser 3100mfp-be szeretnék tonert venni. A neten több helyen is találtam lehetőséget újratöltésre, van erről valakinek tapasztalat? Felismeri a nyomtató az újratöltött tonert?

(#1436) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Mit ajánlotok egy HP Officejet d135 kiváltására? Elsősorban hp érdekel, de ha van jobb Canon, vagy Epson... Amúgy nem lenne bajom a régi nyomtatóval sem, csak épp fejeket kellene cserélni, annak meg darabja 9-10e Ft ugye...

(#1437) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok,
Karácsonyi nyomtató vásárlás előtt állok. Ez ügyben szeretném a segítségeteket kérni.
Két nyomtatót néztem ki de nem tudok dönteni a kettő között. Az első versenyző: Canon PIXMA MP495. A második pedig az: Epson Stylus SX510W
A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#1438) ChRiS_RS válasza QwErTy42 (#1404) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Hát kérlek: IBM Network Printer, Apple LaserWriter ezek is tartós, mai napig működő darabok. Egyébként engem a hangosság nem zavar, az áramfogyasztás inkább, de leginkább a megbízhatóság.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#1439) Nhorbee válasza Nhorbee (#1437) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Szóba jöhet még a hp b109n is. :)

(#1440) epzon válasza Nhorbee (#1437) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

Én az Epsonokat ismerem, úgyhogy az SX510-est ajánlom.
Wi-Fi-s színenként cserélhető, és ami fontos, használja a nagykapacitású patronokat (T1001, T1002, T1003, T1004), már ha eredeti patronnal akarod használni, de természetesen az ugy. patronokkal is műkodik.

(#1441) Nhorbee válasza epzon (#1440) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Köszi a segítséget. Megfontolandó. :D

(#1442) delphinium válasza Hauptmann (#1436) üzenetére


delphinium
tag

Szia. Attól függ, havonta mennyit nyomtatsz. Havi 750 oldal alatt HP officejet 6500A. Havi 750 fölött HP Officejet Pro 8500A.
Üdv: D

(#1443) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Mit ajánlotok otthoni multifunkciós készüléknek? A megbízhatóság, és a korrekt utántöltés lenne az elsődleges szempont, meg hogy semmiképpen ne száradjon be (és ne kelljen "fejtisztítani"), ha egy hetet nem használom. Epsonokkal elég sokat szívtam emiatt, sokáig inkább lézersugarast kerestem, de a fórumon olvasottak alapján végül az alábbi két példányt néztem ki:
HP F4580 és HP C4780
Melyiket érdemes venni a kettő közül, illetve van-e nagyobb különbség a kettő között?

A harmadik még, ami szemet szúrt, a HP OfficeJet 4500 CB867A - nagyon tetszik benne a lapadagolós szkenner, és az ára sem olyan vészesen sok. Viszont a 901-es patronokat használja, nem tudom ebből létezik-e utángyártott kiszerelés, vagy annyira új még, hogy várni kell ilyesmire... :F
Szóval bejön, de nem tudom, hogy megéri-e, illetve, hogy miben jobb, mint a másik kettő - a lapadagolón, faxon, és gyorsabb nyomtatáson kívül.

A segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1444) zka67 válasza AxBattler (#1443) üzenetére


zka67
őstag

Szia!

Az F4580 és a C4780 közt annyi a különbség, hogy a C4780 tartalmaz pluszban egy kártyaolvasót és egy kijelzőt a fényképnyomtatáshoz.

Az OfficeJet - mint a neve is mutatja - irodába szánt nyomtató. Nincs hozzá u.gy. patron és nem is valószínű, hogy lesz, mert a cégek (a legtöbb) eredeti kellékanyagokat vásárolnak. Nyomtatási sebességben pedig nincs különbség, mindegyik nyomtató 4-6 oldal/percet tud. A huszonlap/perc az szép számnak tűnik meg csábító is, de az a vázlatra vonatkozik, nem a normál minőségű nyomtatásra.

Én az első kettőt ajánlom neked, döntsd el, hogy akarsz-e egyáltalán fényképeket nyomtatni, ha igen mennyit, megéri-e neked azt a plusz három darab ezrest, van-e szükséged egyáltalán kártyaolvasóra vagy úgyis gépről nyomtatod a fényképeket.

[ Szerkesztve ]

(#1445) AxBattler válasza zka67 (#1444) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát ezek szerint más lényeges különbség nincs a 4580 és a 4780 között... Oké, megnyugodtam, akkor inkább az előbbi. Viszont utánanéztem kicsit az OfficeJet 4500-nak, meg ÁrGépen a patronáraknak, és kicsit elbizonytalanodtam (a bőség zavara). :F

300-as patron (200 oldal): 3.000 körül, ami kb. 15 Ft/oldalra jön ki.
300XL-es patron (600 oldal): 6.000 körül (plusz-minusz 200 Ft), ami kb. 10 Ft/oldalra jön ki.

901-es patron (200 oldal): 3.000 körül, ami kb. 15 Ft/oldalra jön ki.
901XL-es patron (700 oldal): 6.000 körül (de könnyen találni olcsóbban is pár százassal), ami kb. 8,5 Ft/oldalra jön ki.

Persze ezek csak eredeti patronok (foruse-t talán nem is vennék), szóval lehet, hogy a 900-asokkal még jobban is járnék. Ráadásul a 4500-as a lapadagolót is tartalmaz fénymásoláshoz, és fax-ként is használható (wifi nincs hozzá, de ezt amúgy sem használnám ki).

Viszont még felmerült bennem néhány kérdés, amit nem hagy nyugodni:
- a 4500-as ugyanúgy működik egy (fekete) patronnal, mint a másik kettő?
- a patron ugyanúgy tartalmazza a fejet is?
- a gépről történő fotónyomtatáskor van-e lényeges különbség a kettő között (van amelyik adatlap szerint igen, más szerint nem)?
- egyáltalán lehet-e értékelhető fotót nyomtatni az OfficeJet-tel?

No, dióhéjban ennyi lenne, ha eszembe jut még valami, még írok... :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1446) zka67 válasza AxBattler (#1445) üzenetére


zka67
őstag

A 300-as patronban létezik u.gy., 900 oldalra elég és 5300 Ft, eBay-en megkapod feléért is. Csak mondom, hogy a HP-k simán működnek u.gy. patronokkal is. És mivel egybe van a fej és a tintatartály, ezért nem kell attól tartanod, hogy tönkreteszi a nyomtatódat.

Az Officejet nem tud keret nélkül fotót nyomtatni. Illetve tud, csak letéphető fülű fotópapir kell hozzá, míg a deskjetekhez jó a 10x15-ös fül nélküli is. Ezt vedd figyelembe, ha fotókat akarsz nyomtatni. A HP-nek van letéphető fülű 10x15-ös papírja is.

Mondtam már, hogy nincs különbség a 300-as és a 901-es patronok közt, csak a benne levő chip más és ezért kapott más számot (irodai nyomtatókhoz nem nagyon csinálnak u.gy. patront, mert a cégek úgyis az eredetit veszik). Tehát minőségbeli különbség nincs köztük.

(#1447) AxBattler válasza zka67 (#1446) üzenetére


AxBattler
félisten

O.k., így már világosabb.
Patronból valószínűleg eredetit vennék inkább, árgép alapján majdnem ugyanannyiba kerül, mint az u.gy. (ebay-el nem számolok) - bár az általad említett 900-as kapacitású darabot nem találtam meg, csak 600-as victoria-t, az meg csak pár százassal volt olcsóbb a gyárinál.

Köszi, sokat segítettél!
Csak még annyi, hogy a 4500-as officejet ugyanúgy működik egy patronnal?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1448) zka67 válasza AxBattler (#1447) üzenetére


zka67
őstag

Pedig jópárszor belinkeltem már, de akkor itt van ismét:

Tintapatron HP DeskJet F4580 nyomtatóhoz

Mondtam, hogy nincs különbség a 300-as és a 901-es közt a működését tekintve. Tehát természetesen megy az OfficeJet is egy patronnal, a HP-k nem epsonok :)

(#1449) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok,
Végül a HP Photosmart B109N-t rendeltem meg, már csak idő kérdése és kipróbálhatom. :D
Néztem bele patront, főképp után gyártottat. Mi a különbség a chipes és a chip nélküli változat között? Az jelentős ár különbséget leszámítva. (Meglepett, hogy a hp ezen típusába CMY patronokat tett. Tehát nincs egybe a fej és a patron? Származhat ebből valami hátrányom?)
Előre is köszi a válaszokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1450) zka67 válasza Nhorbee (#1449) üzenetére


zka67
őstag

A chip tárolja a patronban levő tinta mennyiségét. Ha chip-eset veszel és beteszed, azt telinek fogja mutatni, ha chip nélkülit, akkor a régit le kell szedned a patronról és vagy átragasztod az újra vagy egy chip extenderrel fixen beépíted a nyomtatóba. Aztán várod, hogy mikor fogy ki a patron, mert innentől kezdve a nyomtatónak fogalma se lesz arról, hogy mennyi tinta van a patronban. Ja és folyamatosan üresnek fogja jelezni.

Igen, külön van a fej, ugye ezt te sem gondoltad, hogy fejjel együtt kapsz egy patront 4-500 Ft-ért?

Csak annyi hátrányod lehet belőle ha ehhez a nyomtatóhoz u.gy. tintát használsz, amennyibe a nyomtató került. Elég egyszer belefutni egy selejtes, lejárt, vagy rossz minőségű tintába és dobhatod ki a nyomtatót, mert a fejet nem tudod kicserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.