Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Porcupain válasza ponti_ak (#7300) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Azért szerintem ez nagy hiányosság, bár lehet egy későbbi firmwarebe bele fogják tenni.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7302) ponti_ak válasza Porcupain (#7301) üzenetére


ponti_ak
addikt

Megoldható, de szerintem nem nagy hiány ez, inkább csak extra (lenne). iAudio-kon szinte kivétel nélkül(?) van, de én pl 5-6 alkalomnál többször nem haszáltam, akkor is csak a poén kedvéért. Hangoskönyvnél, nyelvoktatónál biztosan nagyon hasznos, de ahhoz meg szinkronizált forrásanyag kell(ene), és egy nagy(obb) kijelző.

(#7303) Porcupain válasza ponti_ak (#7302) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ez off?:D

Én néha szeretem olvasni a zene mellé a dalszövegeket. Ezzel is tudom gyakorolni az angolt. Pl. samsung k3-m esetén meg lehetett oldani új fimwareval.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7304) webibebi válasza Tristis (#7276) üzenetére


webibebi
csendes tag

elolvastam amit írtál!azt rájöttem h igazad van:D h fölösleges a samsung mer úgyse néznék filmet meg miegymás!így jó lesz 1mp3 lejátszó és valszeg a sansa clip lesz az!de milyen fülhallgatót érdemes venni hozzá?

(#7305) Porcupain válasza webibebi (#7304) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szerintem a sansa fuze is jó, mert ahhoz még plusz memóriát is tudsz tenni, ugyan akkor meg marad az esetleges film nézés esélye, bár maceránsabb, és clip belseje van.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7306) webibebi válasza Porcupain (#7305) üzenetére


webibebi
csendes tag

de belegondolva legtöbbször úgyis arra használod h zenét hallgass szal nem fogsz gilmet nézni rajta szerintm meg én se fogok!

(#7307) Porcupain válasza webibebi (#7306) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Persze, de azért a bővítés mégis csak jó nem igaz? A micro sd/sdhc nem olyan drága, így később ha úgy gondolod még vehetsz is hozzá kártyát,bár tény,hogy a 8 gb-s is csak 14k a clipből, és azzal már bőven el vagy. Mellé veszel pl. egy sennheiser cx55, és nagyon ütős lesz, árban is.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7308) Tristis válasza webibebi (#7304) üzenetére


Tristis
őstag

Hát... ez nagyon változó.
Attól függ, hogy mire használod, milyen kontaktust akarsz teremteni a környezettel, mennyi pénzt akarsz rászánni.

Ha sporthoz használod akkor sima fülhallgatót vegyél, mert az agyfülesnél nagyon hallatszódik a lépteid zaja, ezért sima fülest vegyél hozzá. Philips SHE7850 Persze olyan kellene, amit rá tudsz csíptetni a füledre, de olyat nem ismerek. Ezt meg bele lehet ragasztani:D és akkor nem jön ki.

Otthonra mindenképp fejhallgatót vegyél. Olcsó kategóriában ott van a Sennheiser hd 202, kicsit drágábban meg az Akg 66, 77 mondjuk. Otthonra nyugodtan vehetsz nyitott fülhallgatót is, ha úgy teszik.

Ha Pesten tömegközlekedsz akkor meg vagy agyfüles vagy Sennheiser px 200 mondjuk. Persze ha nem zavar a súly, akkor vehetsz nagyobb fejhallgatót is, bár az kicsit problémás, mivel nagyon nem kompakt.

Én azt mondom most neked, hogy a cx500-nak kicsit zavaróan sok is a basszusa, ezért inkább a cx95 és a px200 között áll a zászló. Nagyobb fejhalgatók között pedig talán hd 415, 215, vagy pedig egy AKG 512 vagy 514. Az összes általam említett jószág ára megáll kb. 12 körül. Fülesben elég egyértelmű a választás, és csak egyszer kell megfizetni. Ha úgy nézzük meg is teheted, mert spóroltál a lejátszón:).

Én is most indulok a hülye azért nem vagyok boltba és eldöntöm végleg, hogy mi lesz.
( A tanácsok 80%-a nem saját tapasztalat, hanem a fórumolvasók általános közmegegyezése) Azért leírhatnád, hogy számodra mi a fontos és akkor a többiek is jobban tudnának segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7309) Porcupain válasza Tristis (#7308) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ez már kicsit off volt:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7310) webibebi válasza Tristis (#7308) üzenetére


webibebi
csendes tag

hát leginkább az utcán hallgatnám azt vmi olyat szeretnék ami atom királyul szól:D

(#7311) Porcupain válasza webibebi (#7310) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nézz szét a fülhallgató topicban.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7312) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, olyan lejátszóra lenne szükségem, ami könnyen kezelhető idősebbek számára is, azaz:
- logikus gombelrendezése van, és persze nem miniatűr nyomógombokkal
- lehetőleg nagy kijelzője van (a betűk mérete miatt)
- könnyen értelmezhetően jeleníti meg a memória tartalmát, tud kezelni könyvtárakat, ID3-t
- ár, méret, akkutípus nem számít; akkuidő azért legyen minél hosszabb

Köszi előre is!

(#7313) Tristis válasza emitter (#7312) üzenetére


Tristis
őstag

Iaudio U3

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7314) emitter válasza Tristis (#7313) üzenetére


emitter
őstag

Ez túl sokat tud (bár kétségtelenül profi), a video-lejátszás fölösleges, inkább ne tudjon, de legyen olcsóbb. Színes kijelző sem szükséges.

(#7315) bwoay válasza Tristis (#7313) üzenetére


bwoay
nagyúr

jó tanács, miniatűr kijelző, nehezen olvasható hangya betűk
(nem véletlenül jött ki hozzá egy font-mod),
pont idősebb embereknek ideális

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7316) Peter-


Peter-
csendes tag

Hello.

Egy lejátszó vásárlását fontolgatom melyik lenne jobb hangminőségű és elég hangos:Ezta a kettőt szemeltem ki:

Meizu m3 (4 GB)

i-AUDIO U5 (4 GB)

Szerintetek melyik lenne jobb választás esetleg ebben az árkategóriában jobb alternativa is érdekel.

(#7317) ponti_ak válasza emitter (#7314) üzenetére


ponti_ak
addikt

Olcsóbb, egyszerűbb: iriver t5

Nagyon új még, review (angolul) itt.

(#7318) SOAD19 válasza Peter- (#7316) üzenetére


SOAD19
addikt

Remélem, azért tudsz az m3-as esetén, a szünetmentes, nem elhalkuló számok végi akadozásos, dadogásos bugjáról?! (néha tényleg elég fülsértő tudott lenni) Az akksi kb.12 órát bír, de mindezek ellenére is nagyon jó kis lejátszó. :K

[ Szerkesztve ]

(#7319) emitter válasza ponti_ak (#7317) üzenetére


emitter
őstag

Köszi, tetszik, egyetlen kivétellel, a 2 soros kijelző gyanús nekem, hogy nem lesz élvezet mappák és fájlok százait böngészni rajta..
T60-ról mik a vélemények? A teszt alapján jobban bejön, mint a T5, 4 soros a fájlböngészője (ez sztem sokat számít), viszont a joystickjére panaszkodtak, h a középső lenyomást nehéz eltalálni.. T5-nél ez milyen, mert ott is joy van, van vkinek ilyen lejátszója?

(#7320) rumos14 válasza emitter (#7319) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem ennek is mütyürek lesznek a betűi, mint kb. minden lejátszónak.
totál más kategória, de nekem volt Sony NW-HD5-öm, fekete-fehér kijelző, jól olvasható, normális méretű gombok.

(#7321) SOAD19 válasza SOAD19 (#7318) üzenetére


SOAD19
addikt

Ja és a hangerő szerintem bőven elég. Én egy CX300-zal használom és a 40-es skálából általában 15 környékén, max 20-22-esen szoktam hallgatni. Pedig elég nagyothalló vagyok szerintem. :B

(#7322) emitter válasza rumos14 (#7320) üzenetére


emitter
őstag

ja, hát ez van.. a sony tényleg más kategória :-)

(#7323) Peter- válasza SOAD19 (#7321) üzenetére


Peter-
csendes tag

És ezt az általad említett bugot nem orvosolják firmvare frissitéssel? :R

(#7324) SOAD19 válasza Peter- (#7323) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát ha eddig nem sikerült nekik kijavítani, akkor már szerintem nem is fogják. (nem a legújabb lejátszók közé tartozik már)

De, ha olyan zenéket hallgatsz, ami normálisan elhalkul a számok végén, akkor nincs gáz (csak néhány számnál van az említett bug). Ja és pl. flac, v hasonló veszteségmentes zenénél nem jön elő egyáltalán, csak mp3-nál, ha jól tom.

(#7325) Nando_91


Nando_91
csendes tag

25000 Ft-ért szeretnék Mp3 lejátszót venni. Ti mit ajánlotok? Én már kinéztem egy Samsung YP-Q1-et. De ha tudtok jobbat ajánlani, nyugodtan írjátok meg. Videólejátszásra is használnám majd.

(#7326) ponti_ak válasza emitter (#7319) üzenetére


ponti_ak
addikt

Bocs, a nagy kijelző feltételre tényleg nem figyeltem. Így valami Sony-ra tippelek én is.. :U

(#7327) Porcupain válasza Nando_91 (#7325) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én is azt néztem ki, de várok ,hogy kicsit lejjebb menjen a 8gb-s ára. Nekem egyre jobban megtetszett, ahogy nézegettem róla videókat. Kicsit ugyan nagy, de még épp használható méretű:) South Park nézésre pedig szerintem tökéletes lesz :C

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7328) rumos14 válasza emitter (#7322) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagy kijelző csak nagy lejátszón lesz...
esetleg Creative Zen? bár ez színes, de úgy rémlik, hogy a nem alapkategóriás Creative-ek kijelzőin elég nagy betűk szoktak lenni.

(#7329) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Samsung yp-k3:
Érhető ikonok, jól látható betűk. Változtatható betűtípus (új firmware), de lehet az egykezes irányítás nehézkes lenne. Szerintem ilyen esetben, ha nem ajándék lesz, el kell menni egy üzletbe és végig próbálni az összeset.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7330) belabacsi3


belabacsi3
csendes tag

Creative Zen W 30Gb-os lejátszó eladó!!!
Mindent tud...zene, film, kép, rádió, diktafon, pendrive, óra, naptár, ébresztő...tv re ráköthető...AV kimenet...
Simán veri az Ipodot!!!!

info: belabacsi3@gmail.com
vagy googliban keresetek rá hogy creative zen W és első találta expresszen....

(#7331) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Most, hogy komolyabb fejhallgatóval(AKG242HD) is van lehetőségem hallgatni a lejátszóimat, arra a konklúzióra jutottam, hogy a clip egy hajszálnyival tisztábban szól, mint a rio karma.
Persze nagyban függ a forrás milyenségétől, de általánosságban így látom.
Az iriverrel még nem próbáltam, de ami késik nem múlik!:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7332) bwoay válasza adnoctum18 (#7331) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nekem mééééé nincs Riom? :O Nincs semmilyen, bakker, egy darab sem!
Elég elkeserítő, pedig már minden szart begyűjtöttem.
Egyszer majdnem vettem egy Chibát (az tetszik leginkább, meg a Forge... meg a többi :D),
de ennél közelebb csak akkor jutottam hozzájuk, amikor egyik cimborámét próbálgattam 1999 (!) nyarán, csak az még Diamond Rio volt (asszem 32 MB-os, és közel akkora,
mint egy X5)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7333) monaliba


monaliba
csendes tag

Hello!

Van egy Sansa Clip-em, de nem tudok vele mappát kezelni... Tényleg nem tud ez a kis kaki mappát kezelni? Csak Artists, Albums, Songs, Genres szerint tudom keresni a zenéket. Még csak 1-2 napos, nem volt időm nagyon tanulmányozni lehet én nem vettem észre valamit. Segítsetek kérlek.

(#7334) bwoay válasza monaliba (#7333) üzenetére


bwoay
nagyúr

no mappa :N

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7335) Tristis válasza monaliba (#7333) üzenetére


Tristis
őstag

Sajnos marad az albumok szerinti lejátszás.....
Az én rémálmom az, hogy a válogatás albumokat gyakran nem rakják azonos szerzőkhöz a megosztók (mondjuk miért is tennék....), így clipen soha nem lesz hallgatva Various Artist sajna. Szerencsére csak ez az egy hiábja a kicsikének. Bár az EQ is lehetne 7 sávos.... nem haltak volna bele.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7336) csatahajós


csatahajós
senior tag

sziasztok, az volna a kérdésem, hogy ajándékba szeretnék venni mp3 lejátszót, olyan 15eFt körül. ha lehet pici legyen, pl sandisk sansa clip vagy ilyesmire gondoltam, van annál jobb lehetőség? előre is köszi

(#7337) adnoctum18 válasza bwoay (#7332) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Egy X5ért cserébe lehet rio-d még akár :) .
Bár lehet, hogy inkább mellé veszek egy x5-öt alkalomadtán, mert nem lenne szívem megválni a Karmámtól!:)

Ez az oldszkúl rio tetszik! :C

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7338) bwoay válasza adnoctum18 (#7337) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha ezen múlik, akkor lesz is! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7339) adnoctum18 válasza bwoay (#7338) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Csak rajtad múlik! :))

A clip melegedésével kapcsolatban senki nem írt semmit, nekem pedig azóta is melegszik, ha sokat van usb-n.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7340) bwoay válasza adnoctum18 (#7339) üzenetére


bwoay
nagyúr

van Szentgotthárdon Tesco hipermarket? gondolom van,
akkor viszont előbb-utóbb eljutok oda, viszek X5-öt majd :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7341) adnoctum18 válasza bwoay (#7340) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Minek a Tesco 'Gotthárdra? :)) Nálunk nincs, csak Szombathelyen van.
Pesten mostanság sűrűbben vagyok!:)

Ennek ellenére szívesen látlak, ha jössz!

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7342) Porcupain válasza csatahajós (#7336) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nincs , vagy szamszung:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7343) Porcupain válasza bwoay (#7332) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Anno milyen nagy siker volt már! Ugyan miért nem csinálnak már mp3 lejátszót?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7344) SOAD19


SOAD19
addikt

Na visszatért hozzám 1,5 hónap után a Meizu-m. :C Mint régebben írtam, az aksi egy feltöltéssel kb. 5-6 órát bírt ki, a kezdeti 12 órával szemben. Az lenne a kérdésem, h közrejátszhatott az aksi meghibásodásában, h párszor hagytam teljesen lemerülni (kikapcsolt a lejátszó). Ha jól rémlik, ezeket a Li-ion akkukat nem szabad hagyni teljesen lemerülni!? Hogyan tudnám kímélni az akksit?!

Köszi!

(#7345) pete_21 válasza SOAD19 (#7344) üzenetére


pete_21
addikt

A Lithium aksit tényleg nem szabad teljesen lemeríteni, viszont azt olvastam, hogy van bennük olyan védelem, hogy egy minimális töltöttséget mindig tart benne, ergo teljesen nem merül le. Én úgy gondolom, hogy biztos ami biztos, inkább ne merítsd le ezután :)
Ami még fontos lehet, hogy első töltés kb. 14-16 órás legyen, de nem hátrány, ha az első 3 töltés ilyen. Ezután már mindegy, hogy használod, csak ne merítsd le teljesen :)
Elvileg az se baj, ha pl. 20 %-ról 80%-ra töltöd fel /tehát nem teljesen/, csak annyiban lehet hátrány, hogy az aksi élettartamát a töltések száma befolyásolja. És mivel nem volt maxra feltöltve, ezzel egynéhány óra zenehallgatást vesztettél. Bár azért ez nem olyan vészes ;)
Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki. :)

(#7346) asadasad22 válasza pete_21 (#7345) üzenetére


asadasad22
őstag

elvileg a mai aksiknál már nem kéne valóban figyelni ilyenekre. magától ki kell kapcsoljon még azelőtt, hogy túlságosan lemerüljön az aksi. a 14-16 órás töltés is teljesen értelmetlen dolog, miután 2-3 óra után, ha már rendesen feltöltődött, már egy deka áramot nem fog felvenni, mert nincs csepptöltés, feleslegesen fogyaszt.
még szerencse, hogy az én lejátszóm bír 50 órát, töltöm kb havonta, napi 1-2 óra zenehallgatással :DDD

(#7347) pete_21 válasza asadasad22 (#7346) üzenetére


pete_21
addikt

Tehát az új aksikat sem kell még első töltésnél sem 14-16 óráig tölteni? Azt hittem, hogy a csepptöltéses módszer még megvan... :)
Se mp3 lejátszónál, se telefonnán, semmilyen Lithium aksinál nem kell már?

(#7348) bwoay válasza Porcupain (#7343) üzenetére


bwoay
nagyúr

Úgy emlékszem, volt olyan akció, hogy beszámították a 32 MB-ost,
mikor megjelent a 64-es :D

Pete:
próbálhatod tölteni addig, de miután végzett, lekapcsol,
nem vesz fel áramot. Csepptöltés nincs Li-Ion akksiknál.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7349) adnoctum18 válasza bwoay (#7348) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Az mekkora királyság, nem sok cég csinál ilyet...
A fényképezőgépgyártóknál asszem a Mamiya vagy a Leaf csinált hasonlót a professzionális hátfalainál...
Nem tudtam, hogy a DAP iparban is létezett ilyesmi. :)

Sok lesz az offból már, valaki dobjon fel ontopic témát!:D

Bár jobban belegondolva ez itt csak "féloff".

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7350) bwoay válasza adnoctum18 (#7349) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ez totál ontopic, apukám :D
na, amúgy Szentgotthárdra nem kell Tesco (meg máshová sem),
csak így már tudom, hogy ODA nem megyek dolgozni.
majd összefutunk akkor Pesten, arra elég gyakran járunk, viszek X5-öt :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.