Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Egy kis felmérés:

Ki hányszor cserél mp3 lejátszót egy évben?

Nekem ez lesz az harmadik 4 év alatt.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7452) renato válasza Porcupain (#7451) üzenetére


renato
aktív tag

Hát én most patthelyzetre jutottam, (egyébként 1,5 kétévente cserélgetem)
Eladtam a D2-esem, mondván jön az überálllat cowon s9. aztán tényleg jön is, csak idehaza Kurva lassan, közben meg jön ez a sony is... áhh. és nehéz döntés ám...
Mért? mert a sony, csak 5 óra videót visz. az nem sok ám...
Gondolj bele, pestre felvonatozok 1,5óra, meg vissza, az már 3...
Ergo alig marad kraft lényegében a napi zenehallgatásra ha ottmaradok...
Igy nem is tudom melyiket kellene majd megvennem :/
Samu p3 nem vonz, ezekhez képest a kijelzője gagyi, ha már áldozunk rá, minimum oled, de jobb lenne az amoled, (nem is értem a sony mért nem ezzel szerelte fel a lejátszóját...)
Talán az vakuidő ami leginkább aggaszt a sony részéről, a készülék felbontása sem az igazi, dehát ugye kisebb is a kijelző... Nem egyszerű. Pláne, hogy üzemidőre majdnem csak a felét tudja... (De talán ezen még javitanak pár órát és akkor nem lesz kérdés)
Más alternativát tudna valaki mondani "ilyen" cuccra? Amit most veszek idén az jó ideig megmaradna...

(#7453) rakal válasza renato (#7452) üzenetére


rakal
senior tag

Van egy ajánlatom,próbáld ki.
Wayteq P40,vagy P50.
Nem fogod megbánni...
A készülékek leírását megtalálod a www.mp3center.hu oldalon.

(#7454) Porcupain válasza renato (#7452) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szeritnem szonival érdemes megvárni a teszteket. p2 viszont jó értékelést kapott.
Az a samu nekem se tetszik annyira. Cowon nem ismerős.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7455) bwoay válasza renato (#7452) üzenetére


bwoay
nagyúr

az S9 legalább már kint van, most pont a sony az, ami csak jön,
és akkor még tényleg várni kell a tesztekre, ahogy P mondja.
a kalkulációt nem értem, ha 2x1.5 órát nézed és marad 2 óra videozásra elég kraft benne,
akkor az miért ne lenne elég a napi zenehallgatásra?

iPod touchból indulok ki:
1 óra video 6 óra audioval egyenértékű az akksi szempontjából,
tehát ha marad 2 óra videokraft, akkor 12 órán át nyomhatod a reppet.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7456) renato válasza rakal (#7453) üzenetére


renato
aktív tag

köszi, csak ezekkel egy bajom van, számomra noname, plusz túl drága ahhoz hogy csak úgy elfelejtsem ha megvan az igazi. Az oled kijelző alap lenne egyébként ma már ilyen kis kütyünél. szóval a samu p2 is felejtős, de az tényleg jó cucc. a P3 is jó, csak szerintem igenis kevés az újdonság benne.

Lehet az lesz, hogy megvárom míg kijön ez a sony, addig meg talán össze is spórolgatom a 16GBosra a zsét... Köszi azért még egyszer mindkettőtöknek. :)
mert marad akkor kb 2 órád, ami videóra két óra persze. De zenére (tegyük fel Flac) és még böngészek is kicsit... vagy olvasok közben (igen én csinálom), akkor bizony hiába számoljuk át, lehet kevés, ha egész nap pesten sétafikálok vagy fotózom.
Itthon elég lenne persze, és a lejátszó is sokkal praktikusabb a gombai miatt meg etc.
Nehéz ügy, jó lenne ha még belehúznának a sonynál. :)
De aztán lehet cowon lesz belőle, olvasása is meg filmre is jonn a nagyobb kijelző és felbontás, és már várni sem kell rá... Youtube meg az internet annyira nem érdekel igazából. csak a gombok lettek elcseszve az s9nél , de azok nagyon :/ nem esnek kézre, meg ha zsebre rakom állítva, akkor a gombok egyik fele, a zsebem alját nyomja... igy aztán hogy férjek hozzá?? wáá.

[ Szerkesztve ]

(#7457) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Továbbá biztos lehet venni valami külső aksi töltőt:)

Ez a Wayteq P40 nem gyengéd ipod csöcs klón:D

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7458) renato válasza bwoay (#7455) üzenetére


renato
aktív tag

nah utána olvastam, már nem tudom szerkeszteni.. de köszi, nem vágtam ezt így, és hát igen, a 12 óra már nem rossz. pláne, hogy azért úgysem mindig néznék filmet és valszeg ez az érték még javulhat is. (sony elég jó volt anno akkuidőben), most már nem vagyok képben. :)

(#7459) Porcupain válasza renato (#7458) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én a 40 óra zenével tökéletesen megleszek:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7460) renato válasza Porcupain (#7459) üzenetére


renato
aktív tag

40 az nem rossz, csupán az öt óra videó kevés :D
Pláne, hogy a cowon s9 11(!) óráig bírja.
Egyébként nem kötözködni akarok, de ez az erősítős móka azért marketing ezerrel nem?
A cowon s9 10/10eket kapott videóra meg hangra is. Nah most ugye mindig lehet jobb, de ezt az emberi fül érzékeli is általában? a zajszűrős "vacak" nem is kell szvsz.

most nézem butaságot irtam, a cowonnál a gombok fenn vannak, ergo zsebbe téve tökéletes. hol a bibi? hát ott, hogy a fülest lent dugod be(!!!) igy a kábel majd jól megtörik. a sony-nál erre gondoltak.fejjel lefelé rakhatnám a cowont-t, dehát úgy meg a gombok lesznek érdekes helyzetben...
jah itt egy cowon s9 teszt, véletlen le is maradtam ezen az oldalon róla.
[link]
azért lol milyen gagyi ma már az ipod kijelzője :D

a cowonhoz jó lenne egy L alaku füles, fejes, nah de olyat hol talál az ember? mindegyik sennheiser pl ilyen egyenes már nem?

[ Szerkesztve ]

(#7461) Porcupain válasza renato (#7460) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én a sennheiser fülesemhez L alakú jack hosszabító kábelt kaptam.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7462) bwoay válasza Porcupain (#7461) üzenetére


bwoay
nagyúr

tök mindegy, az még úgy is elég kókány megoldás szerintem.
kb annyira, mint iPodoknál, mikor egyik oldalon van a jack,
másikon a hold, pedig már volt, amikor meg tudták oldani,
és ezek egymás mellett voltak (3rd gen nano).
Szóval a sony ilyen téren abszolút nyerő, mert hiába van L alakú dugód,
az egész lejátszó arra a csatlakozóra nehezedne a zsebedben,
és nyilván nem tenne jót a kábelnek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7463) Porcupain válasza bwoay (#7462) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Úgy kell fordítani a lejátszót, hogy ne legyen vele gond:) A gombokat meg csak ki lehet valahogy tapizni.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7464) bwoay válasza Porcupain (#7463) üzenetére


bwoay
nagyúr

kurván repp vagyok, de akkora zsebem szerintem nincs,
hogy ezt meg tudjam oldani. Sony.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7465) Porcupain válasza bwoay (#7464) üzenetére


Porcupain
aktív tag

hehe. Lehet nem figyeltek erre oda, még szerencse ,hogy nekem is sonyi lesz.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7466) unyadavid válasza renato (#7460) üzenetére


unyadavid
senior tag

Hát azért szerintem nem olyan gagyi. Már láttam élőben iphone meg touch kijelzőt is, és gyönyörű mind kettő. Az meg hogy a képen ilyen homályos a képe, lehet fényerő miatt, meg mondjuk nem olyan jó a betekintési szöge és talán amiatt rondább!
(de mondjuk felülről fotózva már nem biztos, hogy ekkora az eltérés)

(#7467) bwoay válasza unyadavid (#7466) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagyon durva a touch kijelzője, és botrányosan nagy a fényerő.
van is olyan alkalmazás, hogy torch, vagy valami hasonló (biztos iTorch :D),
ami csak kivilágítja a képernyőt, és zseblámpaként lehet használni,
világít is, mint a kurva anyja

szépek a színek, kontrasztos képet ad, a fekete kicsit áthúz kékbe oldalról nézve,
de totál rendben van. de lehet benne a világ legjobb TFT panele,
akkor sem lehet egy napon említeni egy OLED-del.
mondjuk szerintem sincs akkora különbség, mint a fotókon,
biztos, hogy az iPodon le van véve a fényerő

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7468) adnoctum18 válasza bwoay (#7467) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Jaja nekem is fura volt az az összehasonlítás...
Amugy az iriver spinnek nem oled kijelzője van? Szerintem az is lazán odafért volna, igaz nem érintős cucc, de ha most az oled királyságát akarták bizonyítani akkor bizony illett volna szerepeltetni szerintem.
Most látom csak a sony x1000et... lehet, hogy nem is ájpod taccsot kéne vennem, hanem egy ilyet?:D
Kár, hogy az ájpodban olyan fasza gyors kezelőfelület van...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7469) Daneeka


Daneeka
senior tag

Mostanában mi a helyzet, melyik playereknek van a legjobb hangja? Mikor utoljára néztem akkor még Cowon/iAudio volt a legjobb, de olvasgattam olyan hozzászólásokat feljebb, hogy már nem ők.

(#7470) bwoay válasza adnoctum18 (#7468) üzenetére


bwoay
nagyúr

iPod touch ügyben szerintem várd meg, amíg összehozunk egy találkát,
akkor simán ki tudlak ábrándítani belőle.
a Spinn meg érintős ám.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7471) adnoctum18 válasza bwoay (#7470) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Okéj semmiképp se sietem el!:D
Aztán kapnám a fikát irl-be tőled miatta mi... :)

A spinn is érintős? Na akkor méginkább fasságnak tartom, hogy nem tették oda legalább negyediknek... Daprivjú monnyonle...

szerk ...és tényleg érintős. Ekkora szarvashibát!:D
Most egy hónapig nem írok az iriver topicba önbüntiből.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7472) renato válasza bwoay (#7467) üzenetére


renato
aktív tag

Valóban kicsit reklámszagú a cucc, és a betekintési szög is csalóka lehet...
Biztos szép lehet az touch kijelzője, nekem a cowon d2-é is tetszett, de a fényereje, kontrasztja, napos időben, vagy nagyon világosban, nyáron, már elég kevés volt... (sőőőt)
A spinnre én is kiv lettem volna, milyen a különbség a cowon s9-eséhez képest.

Érdekes egyébként hogy a spinn totál akadozós kezelőfelület és töltés szinten (képek, albumboritok görgetése), a cowon s9 szintén, de már nem annyira...
a sony x-1000-ennek is akad ezzel problémája (bár nem tudom milyen verziójú még a szoftver), szóval az apple-nél valszeg nem kevés munka volt az optimalitásállal.
Mondjuk a cowon is javulni fog szerintem egészen ipod szintig, rendszerszinten ugyanaz az szoftver alapja (unix... linux fejlesztők)

Az L-es füles csati viszont tényleg lehet nem segít a cowon s9-esen, igazból az ipodnál a p2-esnél és a cowonnál sem egészen értem, hogy gondolták, én ezt a lejátszót hogy fogom cipelni? ostobák...

Majd elválik mikor jön ki a sony, szép a menüje, a képességei pedig úgyis később derül majd ki. Nekem atomfontos lenne az ape, lossless, és a flac formátumok támogatása, jó lenne ha lenne benne gyorsulásérzékelő (vagy hogy hivják :pÖ, sokféle szöveg és képfájl megjelenítése... valamint a Bluetooth 2.0 (A2DP, AVRCP profilok)...
a felbontás lehetne cowon s9-esé pl. A 16:10-es képernyő oké, böngészésnél jól is jöhet. ahogy szövegnél és képnél is.

nah találtam közben egy klassz linket a sony specifikációjáról.
link
Itt nincs feltüntetve az hang/videó akku élettartam.
Még próbálnám kiszámolni mekkora az s9, d2, o2, touch és sony képponttávolsága, de egyszerűen hülye vagyok hozzá. :/
Valaki nem tudja esetleg? Keresetem neten, de nem nagyon találtam :(

(#7473) Porcupain válasza renato (#7472) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Most már én is egyre kíváncsibb vagyok erre szoni-ra, tényleg jó lenne egy ph teszt is róla. Talán csillag születik? :DD

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7474) renato válasza Porcupain (#7473) üzenetére


renato
aktív tag

jaja :)
amúgy bocsi a helyesírásért, csak siettem és darabokban írtam meg, így lett ilyen magyartalan és hibás "néhol".

viszont: nézem a sony a820-at pl ott sincs se flac se ape.
a "régi" sony lejátszókra lett pl. flac támogatás? mert ha nem, akkor bizony lehet le is mondok a várakozásról. futásra veszek egy clipet, amúgy meg s9. úgyis jobb a felbontása nagyobb a kijelzője és biztos vagyok hogy tovább is bírja majd. a sony nagyon vékony és kisebb... meg az oled kicsivel többet is fogyaszt. a sonyt meg nem értem ha ilyenek nélkül akar hódítani... saját formátum felesleges erőltetése, meg most igen szerény codec támogatási lista? egy csúcs-prémium ragadozótól...? hehe, kösz ha ez így marad lehet inkább nem.
a zenéim 80-90%-a flac formátumban vannak. és ez is a jövő ilyen tárhely árak mellett.
ez "a legjobb hangminőség meg minden" tuti klassz dolog, de a különbség az ilyen technikai cuccoknál, a nagy konkurencia mellett "nem lesz számottevő"" egy átlagos, de mégis minőségre adó user szemében/fülében. A csúcskategóriában ezután nem is tudom mit lehet majd fejleszteni még. tárhely és akkuidő még tuti... de jobb kijelzőről még nem hallottam csak a hajlítható amoled meg ilyenek, de az már tényleg horror árakon lesz... amikor lesz :)

(#7475) renato válasza renato (#7474) üzenetére


renato
aktív tag

nah megköszönném ha valaki szaki értékelné a lejátszókat pár mondatban az alábbi grafikonokat böngészve:
szóval s9 vs o2 vs d2 vs x5l
link1
link2

[ Szerkesztve ]

(#7476) rakal válasza renato (#7475) üzenetére


rakal
senior tag

Ha a zenéid nagy része FLAC formátumúakkor itt a megoldás:
Onda VX787.Igaz nem Sony...
A Youtube-os videokatt ajánlom a figyelmedbe.

(#7477) asadasad22 válasza rakal (#7476) üzenetére


asadasad22
őstag

az az onda akkor most egy márka?
mert akkor köszönjük emese :)
az, hogy lejátszik flac-ot, nyilván nem elégséges feltétel. a telefonom is lejátszik flac-ot a megfelelő lejátszóval, viszont ez nem változtat a tényen, hogy olyan picsanagy alapzaja van, hogy valami rémálom, és a sony lejátszómon egy mp3 is sokkal szebben szól.

renato: ahogy tudom, sony eddig a flash alapú lejátszóinál valóban hanyagolta a flac támogatását, illetve egyéb lossless anyagokat is, és nem tudom, hogy ezen mikor szándékozik változtatni. abban lehet talán bízni, hogy az eddigi ok a tárhely mérete lehetett, amiért sok értelme valóban nem lett volna a lossless támogatásnak (bár 8 giga felett már mehetett volna talán), 32 gigánál viszont már simán elfér egy kisebb gyűjtemény lossless-ből.
mondjuk szvsz egy hordozható lejátszónál ha HD555/595 alatti fülessel próbálkozol (nagy eséllyel), és nem vagy nagy audiophile, akkor egy megfelelő kódolóval (LAME 3.98) "extreme" beállításon eléggé durván jó minőségű mp3-at lehet csinálni, cx300-al én szerintem észre nem venném a különsbéget az eredeti lossless és aközött, amit csinálok.
nagyon komoly fülessel, egy audiophile-nak nyilván alapvető kérdés a lossless támogatása, bízzunk benne, hogy nem itt fogja elb@szni a kedves sony :)

(#7478) renato válasza asadasad22 (#7477) üzenetére


renato
aktív tag

hát igen, onda lehet "jó klón", de túl nagy, nem oled, és ezer probléma lenne vele még, ami miatt nekem nem felelne meg (a kétséges hangminőségről nem beszélve). (de azért köszöntem a segítőkészséget :)

Egyébiránt tervezek venni majd valami komolyabb fülest is a (hd555-öm mellé, amit csak otthon vagy a barátnőmnél használok, utcára inkább nem viszem porosodni ;)) cx95 vagy afelett gondolkozom. Egyébiránt az a baj, hogy ha mindig át kéne konvertálnom a már egyszer szépen belistázott összes zeném, akkor alapból kényelmetlen lenne kicsit a sony.
Nem, mondom, hogy észrevenném a különbséget egyébként egy 320as mp3 és flac között, csak a tudat, hogy a "legjobb" legyen.. :)
egy 8 GB-os lejátszóra kb 20 flac album elfér. az bőven elég nekem... sőőőt.
általában minden nap gép előtt ülök, így még sok is. persze kell a videónak is hely, így talán a 16-os vagy 32-es még jobb lenne, és akkor nyaralásra is nyugodtan elmehetek :)
nah nem tudom mi lesz, szerintem a sony kicsit "elkésett" a lejátszójával.
a februári, márciusi fizu lehet be lesz áldozva az s9-re. és már az is "ki van találva", hogy hordanám majd. :)
az apple pedig számomra hatalmas meglepetés, egyszerűen hihetetlen, hogy bealudtak. Megteremtettek egy trendet, aztán az olyan számottevően jobb technológiákat nem alkalmazzák, mint a sokkal jobb kijelző... etc..etc.. és még csak hír sincs róla, hogy kijönnének valaha valami ilyesmivel.

egyébiránt köszöntem a választ :)

(#7479) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Nekem valahogy elhanyagolható a lossless és társai, minden zeném mp3, abból is általában 320-as vagy változó bitrátával. Igaz nem is én kódolom, eleve mp3 formátumban pottyan az ölembe. :) Ha meg a piac igényli, úgy is lesz több veszteségmentes form. támogatás.

renato: cx55 se lehet rossz választás, ha fuze-t vettem volna, az lett volna a társa. :))

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7480) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a véleményetek a hálózati USB töltőkről? MP3 játékos töltésére érdemes-e ilyet venni, vagy van valami ok, ami miatt felejtős? Gondolok itt arra, hogy esetleg nem tesz jót az akksinak, hogy nem a szabvány USB porton keresztül kapja a feszt, vagy bezavar, hogy "eltávolítás" nélkül húzod le töltés után.

(#7481) Porcupain válasza DeFranco (#7480) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én eddig egy elemes töltővel néztem samsung k3-t, de ott az aksi lemerült, nem töltődött:D

Igazából sok baja nem lehet, mert ugyanúgy 5V-t fog kapni az aksi.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7482) rakal válasza DeFranco (#7480) üzenetére


rakal
senior tag

Hello!
Én úgy vettem észre,hogy a hálózati töltő jobb,mint az USB-n keresztüli töltés.
Gyorsabban feltölti,több a kraft is a lejátszóban,tovább bírja,mintha a porton keresztül töltötte volna a user.

(#7483) adnoctum18 válasza rakal (#7482) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ezt én is meg tudom erősíteni, tényleg így van.
(Samu u1/u2-nél legalábbis)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7484) renato válasza adnoctum18 (#7483) üzenetére


renato
aktív tag

Szerintem is minden készüléket jobb hálózatiról tölteni.
más: hát srácok, árgép.hu grafikonja... nem túl rózsás a helyzet...
samsung p2 jelentem drágább mint amikor megjelent... vicc....
link

(#7485) adnoctum18 válasza renato (#7484) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Megesik... most nagyon gyenge a forint. :(

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7487) rakal válasza DeFranco (#7480) üzenetére


rakal
senior tag

Valószínű az a probléma,hogy az mp3 lejátszók töltöttségjelzője nem igazán jelzi ki a korrekt töltöttséget.
pl.az USB-ről levéve gyakran 100 %-os töltöttséget mutat a kijelző,azonban valószínűleg nem teljes a töltési ciklus,mert gyorsan merül,ezt célszerű egyénileg kimérni,meddig kell rajt hagyni a gépen,mire valóban feltöltődött.
A fali töltőnél ha zöldre vált pirosról a LED,akkor valóban ok.

[ Szerkesztve ]

(#7488) rumos14 válasza rakal (#7487) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért sztem usb-ről is fel lehet tölteni full 100%-ra a lejátszókat. eleve ugye a legtöbbnél ez a default töltési módszer. másrészt úgy tudom, hogy mivel az usb-ről töltés lassabb, egyben kíméletesebb is az akksi számára. ha tévedtem akkor meg majd bwoay-re fogom, mert asszem ő írt ilyet az iAudio X5-éről :K

(#7489) DeFranco válasza rumos14 (#7488) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet (?) de nem biztos, hogy ez a töltőtől is függ. Nézegettem a különböző darabokat, és láttam pl. 1000 és 500 milliamperórásat is. (Passzolnám, hogy ez-e a korrekt mértékegység, de itt ez volt). Ott azt írták, hogy elvileg az 500-as egyezik meg az USB szabvánnyal, az 1000-essel gyorsabban tölt. Lehet, hogy emiatt kevésbé "kíméletesebb" az 1000-es? Nem nagyon értek hozzá, de erről nem nagyon találtam infót.

Jó is hogy megvitatjuk, mert többeket érdekel úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#7490) asadasad22 válasza DeFranco (#7489) üzenetére


asadasad22
őstag

ahogy tudom, a lassabb tötlés elvileg kíméletesebb, minden esetben.

(#7491) vili13 válasza DeFranco (#7489) üzenetére


vili13
őstag

Persze a töltőtől is függ hogy mit bír, de elsősorban a lejátszóba épített töltésvezérlő áramkörnek kell szabályoznia a töltést. Ha azt rendesen megcsinálták, szvsz mindegy mivel töltöd.

(#7492) DeFranco válasza vili13 (#7491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nnna... pont itt válok bizonytalanná. :)

Kicsit szines leszek, de leírom:

Barátnőmnek egy Creative Zen Stone Plus lejátszója van. Ehhez venném neki a töltőt, mert a céges gépen amin töltené le van tiltva az USB port, rá lehet dugni, de nem ismeri fel, így biztonságos eltávolítás sincs rajta - és ha simán lehúzza, a lejátszó meghülyül, valamint nem is tölt, rá kell tenni valamire, és biztonságosan eltávolítani, addig se kép se hang (kényes kis dög) olvastam egy-egy webshop hozzászólásai között, hogy 2nd party töltővel ugyan ez a helyzet, nem tölt.

Nosza, márkahűség, keressünk creative töltőt. Egyetlen egy oldalon találtam [az első kettő az] de mivel az egyikhez nincs kép, be sem tudom azonosítani, mi lehet a különbség. Innen onnan vett infómorzsák alapján az első 1A-es, a másik 2,4A-es (talán). Telefonban annyit mondtak, hogy a második nagyobb teljesítményű lejátszókhoz IS jó.

Mivel egy kényes dögről beszélünk, ezért szeretnék alkalmasat venni, ami megfelelő is, meg a lejátszót sem vágja szét.

Ezért puhatolózom hogy ez hogyan is működik, ki az akinek van tapasztalata a témában, akár a lejátszóval akár a töltővel, akár az elméleti háttérrel kapcsolatban, mert a felelősség nagy, a határidő rövid, a téma nem egyszerű. :O :O :O

Mit számít az amper? Mit számit a milliamperóra? Mi a különbség a kettő között? Töltött valaki ilyen lejátszót? Használt valaki ilyen töltőt?

Pfff... hosszú lettem, bocsi, de felb*, hogy ilyen tudatlan vagyok

[ Szerkesztve ]

(#7493) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Egyébként a lejátszóval baromira nem vagyok megelégedve, de hát nem is az enyém. :) Amúgy meg szerelem volt első látásra, mert olyan jól néz ki. :))

(#7494) vili13 válasza DeFranco (#7492) üzenetére


vili13
őstag

A Creative oldalán pl mindkettőhöz van kép, de úgy néz ki, bármelyik jó lenne a lejátszóhoz. Az egyiken ugyan csak mini usb kimenet van, a másikon hagyományos kerek dugó is, de a Zen Stone Plus-hoz szerintem csak az előbbire van szükség.
Az USB port névlegesen 500mA-t tud leadni, a töltőnek is annyit kell tudnia - ha erősebb, az elvileg nem baj, de ha gyakorlatilag gyorsabban tölt vele, az kevésbé kíméletes az akku számára. Nagy különbség talán nem lehet, de a lítium akkuk eleve nem az örökkévalóság számára készülnek.

(#7495) DeFranco válasza vili13 (#7494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rossz helyre ment

[ Szerkesztve ]

(#7496) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Igen én megmondtam:D Ha occón akartok venni, akkor külföldről vesztek, vagy megvárjátok a jövő évet, akkor t a l á n, már jobb lesz a helyzet. Ezért is ilyen olcsó sok helyen egy lejátszót, mert külföldről hozzák be.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#7497) bwoay válasza rumos14 (#7488) üzenetére


bwoay
nagyúr

én írtam ilyet, és ez meg is állja a helyét, leszámítva az X5-öt,
aminek tönkreteszi az akksiját, ha az ember USB portról tölti.
nem tudom, hogy ennek mi a mögöttese, de nekem emiatt rövid idő után le kellett adnom a lejátszót a szervizbe akksicserére. azóta csak hálózatról töltöm, és tökéletes.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7498) vili13 válasza bwoay (#7497) üzenetére


vili13
őstag

Szerintem egyetlen tönkrement akku kevés a megalapozott következtetéshez, az az egy akár eleve selejt is lehetett. Ha a másodikat is sikerülne kinyírni usb-vel, az már mondana valamit! ;]

(#7499) DeFranco válasza vili13 (#7494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te vagy az én emberem. :) köszi! Ott én is néztem, mondjuk annyi eszem lehetett volna, hogy ha kettő létezik, akkor ha az egyik megvan, akkor ugyan milyen lehet a másik :). Szerintem akkor a kisebb teljesítményűt választom, mert ahogy olvasom, az talán kíméli az akksit.

Mondjuk az is egy vicc, hogy nincs ezekről sehol egy technikai leírás, ahol megvannak a paraméterek.

[ Szerkesztve ]

(#7500) rakal válasza bwoay (#7497) üzenetére


rakal
senior tag

Én már úgy is jártam,hogy céges gépre USB-n felrakva tölteni egy óra után kevesebb volt a töltöttség,mint amikor felraktam(mintha az USB port inkább leszívta volna a kraftot,nemhogy töltötte volna)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.