Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) bwoay válasza ponti_ak (#7100) üzenetére


bwoay
nagyúr

én ennek az egész általam felvázolt dolognak
nem vagyok híve, csak már a wireless walkmannél úgy gondoltam,
hogy ebbe az irányba fog elmenni a dolog. de nem nagyon akar :)
régen amúgy marhára remote párti voltam,
most ott tartunk, hogy a hangerőpoti nélkül is jól megvagyok,
és legalább van már olyan fülhallgatom,
aminek mind a mai napig érvényes a jótállása :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7102) gelbelex válasza bwoay (#7101) üzenetére


gelbelex
őstag

Én kezdem unni a kábeleket, de a plusz egy készülék töltögetését még jobban unnám.
Így aztán szívesen vennék-hordanék egy jóminőségű fejhallgató-dap kombót egybeépítve, de jelenleg csak egy clip-et szigszalagozhatnék a PX200-amra, az meg milyen lenne már... :(
Nem hinném, hogy pl. a Sandisk és a Sennheiser összetenné, amije van... ;]
Még az olyan gyártók, akik mindkettőt kínálják (pl. Sony, Philips), sem csináltak még ilyet, tudtommal...

Ja: mi is az az említett füles?

[ Szerkesztve ]

(#7103) bwoay válasza gelbelex (#7102) üzenetére


bwoay
nagyúr

ami garis? a cx55-öm, mivel az nem vágtuk szét,
hogy beleapplikáljuk a szokásos tolópotit :D
meg van itt elfekvő cx95, annál viszont barkácsolni kell,
mert a hosszabbítón az aljzat!+jack súlya miatt nekem nagyon kényelmetlen a viselete,
pláne bringázás közben, amikor a ballaszt kileng jobbra-balra.

amúgy vettem anno ezt a BT-s Logitech fejhallgatót,
hát nem is rossz. Viszont utcára nem az igazi,
mivel nyitott. Olyan lejátszom pedig eleve nincs,
ami tudná a stereo BT átvitelt. Maradnak a telefonok,
de azokhoz meg a mikrofon hiánya miatt nem jó.
Lényegében csak TV-zéshez használom,
illetve néha mosogatáshoz, ha eszembe jut, hogy van ilyenem itthon :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7104) ponti_ak válasza bwoay (#7103) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nekem a pxc250 a mosogatós fülesem. Hogy kiszűrje a folyóvíz csobogását, meg a csörömpölést.. :DDD

Hmm, a Sony-dobozhoz nekem is jó lenne egy ilyen kis Logi' (bár ezt lehet hogy mondtam is már.. Tényleg, számot lehet rajta léptetni? Adjál mán egy linket... :D

(#7105) bwoay válasza ponti_ak (#7104) üzenetére


bwoay
nagyúr

persze, lehet vele vezérelni a mosógépet is...
linky

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7106) ponti_ak válasza bwoay (#7105) üzenetére


ponti_ak
addikt

Aha, szóval Vol+/- van. Meg persze a főzőmosás.. :D
Thx. :R

(#7107) bwoay válasza ponti_ak (#7106) üzenetére


bwoay
nagyúr

vol +/-, mute, meg bass

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7108) rumos14 válasza bwoay (#7090) üzenetére


rumos14
nagyúr

hja, teljesen igazad van. a másik amit sajnálok, hogy sok új lejátszón, pl. Sony-k, Sandisk-ek, a hangerő állítást oldalra rakták, ami számomra a zseben át történő vezérlés nagymértékben megnehezíti, ergo az ilyen lejátszók megvétele is kvázi kizárva, pedig gondolkodtam egy Sony E43x beszerzésén.

(#7109) adnoctum18 válasza rumos14 (#7108) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A sansa clip pont azért jó mert nem kell a zsebedbe tenni, elég a zsebedre csíptetni :)
Úgy pedig elég könnyen vezérelhető.

Boldog Karácsonyt minden topictársnak!:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7110) rumos14 válasza adnoctum18 (#7109) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja csak télen a kabát alatt az ővre csiptetett lejátszón hangerőt állítani olyan benyomást kelt mintha valami mást keresnék arrafelé ;)

(#7111) bwoay válasza rumos14 (#7110) üzenetére


bwoay
nagyúr

ma szarra fagytam a bringán,
az eső is esett, szóval nem volt valami kellemes élmény.
viszont összejött a következő: kesztyűben farzsebbe nyúl,
hold kiold, számot léptet, hold vissza :D
lassan felléphetnék ezzel, mondjuk DAP Houdini néven

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7112) unyadavid


unyadavid
senior tag

Nahh, Boldog Karácsonyt minden kedves ( és nem :P ) fórumtársnak!!!

(#7113) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok! Csak ajánlanék egy jó vételt. Kb. 6. órája olvasom a fórumot és ráakadtam:
Zen Stone 2gb

További jó zenehallgatást!

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7114) bwoay válasza Tristis (#7113) üzenetére


bwoay
nagyúr

bt-ként árul egyetlen használt darabot raktárról?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7115) Tristis válasza bwoay (#7114) üzenetére


Tristis
őstag

ezen én is csodálkoztam.... de frappáns lett a srác válasza is:D Nem új de nem is karcos... öszvérmegoldás:)

Amúgy én is agyalok, hogy mit vegyek, mert a zene az első. Clip lesz szerintem azon hallgatok zenét, és mellé egy sima telefon. Pda-t meg eladom, mert kontaktos kezd lenni az ajzata az intenzív használattól. Pedig mennyire szerettem minden részét, azt a rengeteg hasznos funkciót...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7116) bwoay válasza Tristis (#7115) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát a Stone max low-budget megoldásnak jó, a hangja annyira nem király.
Én 6 rugóért vettem tavaly egy fehéret, 1 GB-os, de raktárról volt :)

Mondjuk az tetszik, hogy azért adod el a PDA-t, mert kezd kontaktos lenni :D
Biztos örömét leli majd benne az új tulaj

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7117) janos1988


janos1988
addikt

Hellosztok.

Tudtok vmi normalisabb bluetoothos mp3 lejatszot? (mp3 + radio, mp4, kepek anyamdtudja mik nem erdekelnek)
Koszi elore is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7118) unyadavid válasza janos1988 (#7117) üzenetére


unyadavid
senior tag

Samsung p2

(#7119) janos1988 válasza unyadavid (#7118) üzenetére


janos1988
addikt

Rosszul fogalmaztam :)

Bluetoothos mp3 lejatszo kellene, amire szuksegem van az az fm radio es mp3 lejatszas funkciok. Tehat ilyen alap kiepitesu letezik?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7120) Peetig


Peetig
csendes tag

Sziasztok!

Immár 3 hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy Sansa Fuze(2Gb)nak. Eddig csak dicsérni tudom, bár egy-két apróság azért zavar. Még a nagy válság előtt sikerült hozájutnom 16e ft-ért, és látva a drágulást: szerencsém volt.

Gyári füles: szerintem felejthető, bár az előző Dimarson lejárszómhoz mellékeltnél azért jobb... Most egy Sennheiser MX360 füles van (ha jól tudom ez olyan középkategóra). Ahogy már írták többen is, az eq beállításokkal sok időt el lehet vacakolni, amíg elfogadható értékeke kapunk, azonban a hangminőség még így is remek. Aksi: meglepően sokáig bírja, több mint 1 hétig nem kért enni (napi 1-2 óra zenehallgatás + 40-60 perc filmnézés). A filmlejátszás: alapvetően nem erre lett tervezve, és ez sajnos látszik is. CSAK a mellékelt szoftver segítségével lehet konvertálni, és bődületesen lassú (több pc-n is próbáltam, szóval nem konfig függő). A 1.5 óránál hosszabb fájloknál, kb a film felénél, elkezd elmenni a hang-kép szinkron (mivel szinte kizárólag sorozatokat nézek rajta, engem ez nem zavar). Az USB kábele is egyedi kialakítású, és ahogy keresgéltem, itthon beszerezhetetlen. Ha esetleg eltűnik, lehet USA-ból rendelni :( . Nagy piros pont jár a Sandisknek a bővíthetőségért, valamint a jó ár-érték arányért. A lejátszóra 2 év gari vonatkozik, és ha csak le nem dobom, szerintem ki is bírja.

Kellemes ünnepeket és jó zenehallgatást kívánok!

Compaq Armada 7400.

(#7121) Addor


Addor
tag

Két hete vásároltam magamnak egy 16gb-os ipod touchot. Számomra ez most a csúcs.

Kitünö készülék!

(#7122) unyadavid válasza janos1988 (#7119) üzenetére


unyadavid
senior tag

Akkor esetleg a Samsungoknál nézzél körül vagy az ujabb Sonyknál (de ma már ha van bluetooth akkor videó is van általában)!!

(#7123) unyadavid válasza Addor (#7121) üzenetére


unyadavid
senior tag

Én is gondolkozom egy iPod touchon mert elég durva!! (Amugy most karira kaptam egy kis shufflet. Olyan durván kicsi, hogy szinte nem is látom :DDD. )
Végülis azt használnám videózni, netezni, játszani :K a shuffle meg bármi másra, pl.bicózni!!)

(#7124) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

olvasgatom, a hozzászólásokat, és nehezebb helyzetbe kerültem, mint előtte, mp3 lejátszót keresek, aminek jó (nagyon jó) hangja van, és viszi a flac formátumot, min. 4GB, de ha bővíthető, az lenne a legjobb - a videó, bluetooth nem szempont - sajnos még nem találtam meg a megfelelőt, ezért kérnék segítséget, mit ajánlotok, kb. 40.000 HUF-ig.

előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#7125) unyadavid válasza v_angelus (#7124) üzenetére


unyadavid
senior tag

Szerintem iAudio U3: 4gb - 40,900.- !!
Jól szól,(legalábiss ezt mondják) és lejátsza a flac-et is!
iAudio D2 meg még bővíthető is: 4gb - 42,900.- (ez azért már egy kicsit drágább)

[ Szerkesztve ]

(#7126) v_angelus válasza unyadavid (#7125) üzenetére


v_angelus
tag

Az iAudio D2-t néztem, egy dolog van, ami nem teccik benne, a full érintőkijelző, kicsit tartok tőlle, és nem ismerem hogy milyen hangja van, eddig a sony-knak tetszett nagyon a hangjuk, csak ott egyik sem tudja lejátszani a flac-ot, és nem is igazán törekednek rá, hogy tömörítettlen formátumo(ka)t támogassanak :(

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#7127) adnoctum18 válasza unyadavid (#7125) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Aki 41k-t kiad egy u3ért az meg is érdemli szerintem... :O
Keress Ebay-en vagy akár itthon is tuti találsz olcsóbban, ez a pénz irreális érte.

A sansa fuze lenne a tuti szerintem, az is bővíthető, de a d2 se rossz.
A fuze pl itt 25k.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#7128) v_angelus válasza adnoctum18 (#7127) üzenetére


v_angelus
tag

A Fuze teszik, itt rádásul még olcsóbb is, de van olyan hangja, mint egy sony-nak, vagy cowon-nak?

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#7129) wmarci


wmarci
senior tag

Találtam az ebayen egy jó állapotban levő iaudio X5-öt, és azt szeretném megkérdezni,hogy lehet én magam otthon egy kis csavarozással kitudom cserélni az akkuját, ha veszek bele egy újat? Vagy macerás? :( Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#7130) bence_vmg


bence_vmg
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezek venni egy mp3 lejátszót kettőt már ki is néztem és szeretnék véleményt kérni melyik is lenne jobb:

Sandisk Sansa c250?
vagy
Sandisk Sansa Clip?

A választ erlőre is köszönöm

Dr. Benyó Genyó Pszihomuki (mellékállásban infómániás :D)

(#7131) pete_21 válasza bence_vmg (#7130) üzenetére


pete_21
addikt

Sansa Clip legyen, nagyon szép hangja van. A C250-es Sansa régebbi hangchippel rendelkezik, ennek állítólag nincs különösebben szebb hangja.
És ahogy nézem, a Clip még olcsóbb is... ;)

(#7132) Akcept


Akcept
tag

Karácsonyra kapott a lányom egy Meizu M6-os mp4 lejátszót, amit két gép sem lát a saját USB kábelével (tölteni tölti). Viszont a fényképezőgép, vagy egy másik mp3 lejátszó kábelével hibátlanul működik. (Pontosabban olyan kábelekkel működik, amin van egy vastag elektronikus kütyü, zajszűrő vagy erősítő? nem tudom.)
Más is tapasztalt ilyet?

(#7133) rumos14 válasza bence_vmg (#7130) üzenetére


rumos14
nagyúr

a kettő valóban nincs egy súlycsoportban, a C250 egy minden szempontból átlag alatti készülék, és míg a Clip sem egy prémium cucc, a hangminősége nagyon jó.

(#7134) rumos14 válasza Akcept (#7132) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát, nekem bütyök nélküli kábellel is ment eddig minden, sztem más gond lehet ott, de legalább tudod, hogy a kábellel van gond, nem a lejátszóval. feltételezem, hogy kicserélik neked.

(#7135) janos1988 válasza unyadavid (#7122) üzenetére


janos1988
addikt

Errol mi a velemenyed? Akkor ez msot olyan, hogy bluetooth fej/fulhallgatoval is tudok rajta radiot es mp3mat hallgatni? Amugy meg milyen a minosege?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7136) Akcept válasza rumos14 (#7134) üzenetére


Akcept
tag

Nos az M6 két idegen „bütykös” kábellel működik, két bütyök nélkülivel - amiből egyik a sajátja - nem. Három számítógépbe próbáltam bele, amiből egyik egy HP laptop, tehát a gép USB-je nem lehet az ok. Tölteni viszont tölt. Csak ezért küldjem vissza?

Más: Egy régi noném mp3 lejátszó töltőjével ami szintén mini USB-s tölthetem?

(#7137) Nando_91 válasza janos1988 (#7135) üzenetére


Nando_91
csendes tag

Igen, tudsz vele párosítani Bluetoothos fülhalgatót, ez 100%, amúgy én is ien Mp3 lejátszót akarok majd venni. Most az e-digitalban 29990 FT a 4gb-os, szólj ha tudsz olcsóbbért. :B

Ja most figyeltem meg, hogy azt az e-digitalból linkelted, na mind1 :W

[ Szerkesztve ]

(#7138) SOAD19 válasza Akcept (#7136) üzenetére


SOAD19
addikt

Lehet hülye kérdés, de ugye bekapcsolva csatlakoztattad? Mert nekem a "kistesója(M3)" van és annál bekapcsolt állapotban ismeri fel a gép, kikapcsolt állapotban pedig tölti. Ja és a menüben állítsd MSC-re MTP helyett, ha eddig nem tetted volna meg. :F
Szerintem nyugodtan használhatod a másik player kábelét is, nekem is volt már olyan, h más kábelét kellett, h használjam, mer nem volt nálam a sajátom.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#7139) janos1988 válasza Nando_91 (#7137) üzenetére


janos1988
addikt

De a radio is megy vele bluetoothon?

Amugy ez az ipod nem kepes ilyenekre?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7140) bwoay válasza wmarci (#7129) üzenetére


bwoay
nagyúr

hol veszel újat?
de amúgy ki tudod cserélni, minimál forrasztás,
persze nem ezen kell megtanulni bánni a pákával.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7141) Nando_91 válasza janos1988 (#7139) üzenetére


Nando_91
csendes tag

Szerintem a Rádió is megy vele, mivel nem a fülhallgatóban van a vevő hanem magában a készülékben. :DDD

Melyik Ipod? Mondjuk mind1 mert tudtommal egyik Ipodban sincs Bluetooth, szal nem ;)

(#7142) Akcept válasza SOAD19 (#7138) üzenetére


Akcept
tag

Megvan a megoldás: csak fel kellett tölteni teljesen. De azért fura, félig feltöltött aksival csak minőségi kábelen kommunikál? Kíváncsi leszek.

(#7143) Bibby válasza Nando_91 (#7141) üzenetére


Bibby
addikt

Ezekben a készülékekben a fülhallgató zsinórja az antenna, és anélkül igen bajos bármit is fogni, tehát ha be is kapcsol vele a rádió, semmit nem hallasz zajon kívül.

Akcept: nálam nem volt gond semmilyen kábellel eddig.

Ελευθερια η θανατος

(#7144) Nando_91 válasza Bibby (#7143) üzenetére


Nando_91
csendes tag

És ha másik fülest akarsz hozzá venni, akkor nem lesz használható a rádió? :C :W :F

(#7145) bwoay válasza Nando_91 (#7144) üzenetére


bwoay
nagyúr

Gratulálok, le a kalappal! :O
Ember, gondolkodj: akkor a másik fülhallgató vezetéke fog antennaként funkcionálni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7146) Nando_91 válasza bwoay (#7145) üzenetére


Nando_91
csendes tag

Ezt nem vágom :F :B
Minden fülesben van antenna, ami veszi a jelet?
És ha olyan vki vesz fülhallgatót akinek nincs szüksége "antennára"? :B

(#7147) Bibby válasza Nando_91 (#7146) üzenetére


Bibby
addikt

Tényleg legalább végiggondolnád mielőtt valakibe belekötsz... :U

Nem, nincs minden fülesben külön antenna, az antenna ugyanis nem más mint egy hosszú fémszál. Na és mi van a fülhallgatókban? Pontosan, egy hosszú fémszál. Ez egy ilyen multifunkciós dolog.
A másik meg az, hogy olvasni is kellene, ugyanis arról volt szó hogy BLUETOOTH fülessel nem lesz vétel.

Ελευθερια η θανατος

(#7148) Nando_91 válasza Bibby (#7147) üzenetére


Nando_91
csendes tag

Ma is okosabb lettem. :C

De lehet, hogy a Bluetoth-os fülesekbe is épíettek be vmit, hogy legyen vétel, sőt szerintem biztos. (vagy nem!? ;] )

(#7149) Tristis válasza Nando_91 (#7148) üzenetére


Tristis
őstag

Ha nem lenne füles, akkor dugd bele a biciklinek a bowdenjét és úgy hallgasd tekerés közben a rádiót..... Szerintem nem rossz ötlet :DD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#7150) rumos14 válasza Akcept (#7136) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát én csak abból indultam ki, hogy ha adnak hozzá egy kábelt amivel nem működik a töltés vagy az adatkommunikáció tökéletesen, akkor ott ki kell cserélni a kábelt a forgalmazónak. az hogy csak bütykös kábellel megy de a Meizu nem olyat ad hozzá, mondjuk érdekes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.