Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) ponti_ak válasza BloodRay (#6850) üzenetére


ponti_ak
addikt

A kiírás nem fair, de van néha jó akciójuk. Egyetérek, én is -mint mindenki- szeretek a legolcsóbban venni. Ott kell venni, ahol olcsó (kivéve a Pixmániát.. :D)

(#6852) BloodRay válasza ponti_ak (#6851) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyetértek. Nekem is szimpatikusak voltak eddig, ezért is lepett meg most ez az eset.
Na de mindegy is, nekem legközelebb akkor kell mp3 lejátszót vennem, ha elromlik mostani Clip. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6853) bentsze88888


bentsze88888
tag

Hello!

Szeretnék új lejátszót venni,gondoltam titeket kérdezlek meg.

A szempontok:
-8 giga(min 4)
-dizájnos
-kicsi
-értelmes kijelző(lehetőleg színes)
-egyszerű keresés a zenék közt
-50 ropi fölé ne nagyon menjen
-kemény basszus
-leh. ne érintőkijelzős
-leh. drag&drop
-leh. sony(:D)

(rádió nem kell,net sem fontos,videó sem annyira,szoft-ok sem igazán)

Kösz,királyok vagytok!

(#6854) Daert


Daert
őstag

Hali.
Bocs hogy bepofátlankodom,de tudna valaki segíteni Sandisc Sansa Clip MP3 lejátszóval kapcsolatban.(a sandisc topikok nagyon régiek)
Szóval a fent említett lejátszómat nem látja a számítógépem,nem érzékeli.Sem az otthoni XP-s rendszerem,sem a munkahelyi gépek(XP).Nem tudok semmit rámásolni.Valaki tudna segíteni valamiféle formában?
HELP!!!

(#6855) adnoctum18 válasza Daert (#6854) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Töltődni töltődik usb-ről,csak meghajtóként nem látszik?
UMS vagy MTP módban használod?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6856) Tendd válasza bentsze88888 (#6853) üzenetére


Tendd
tag

Sony NWZ-A826 (4GB) egy Sennheiser CX 500-al jó választás lehet, ha Sony kell és erös basszus, emellett mindent tud amit leírtál, söt...

(#6857) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Unokatesóm felhívott, h szeretne karácsonyra venni ajándékba egy mp3/4-et. (mp3 lesz, lebeszélem az mp4-ről :K ) Max. 8-9k-ért szeretne venni vmit. Szerintem webes rendelés nem jönne be neki, úgyhogy egyelőre itteni üzletekben keresgélek. A válasz elég egyszerűnek tűnik (talán a bűvös Clip?!). :D De találtam egy Creative ZEN Stone 1GB mp3 lejátszó (fehér) 7,2k-ért. Esetleg más ajánlat?!

Más: A clip fülhallgatója mennyire kielégítő egy tényleg átlagos emberkének. Illletve a MeizuM3 vs. Clip fülhallgatók közül melyik a nyertes, mert ha a Meizu-mé jobb, akkor átpasszolom a Clip mellé, én úgyse használom.

Köszi! :R

(#6858) bentsze88888 válasza Tendd (#6856) üzenetére


bentsze88888
tag

egy 2-3 ezres fulessel hogy teljesít?
Amúgy kösz a választ,van hasonló elképzelésed?(bár ez tetszik)
üdv!

(#6859) rumos14 válasza SOAD19 (#6857) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Clip sztem szinte mindenben jobb mint a Stone, fülhallgatót viszont sztem el lehet felejteni.

(#6860) rumos14 válasza bentsze88888 (#6858) üzenetére


rumos14
nagyúr

a felsőkategóriás Sony lejátszókhoz eleve elég jó fülest adnak, meghaladja a 2-3k-s fülesek színvonalát.

(#6861) SOAD19 válasza rumos14 (#6859) üzenetére


SOAD19
addikt

A meizu-m fülese jobb ( a ph tesztben azt írták, h tűrhető), mint a clip-é?!

(#6862) bentsze88888 válasza rumos14 (#6860) üzenetére


bentsze88888
tag

nagyon e felé hajlok! Tapasztalatod is van róla? Esetleg valakinek?
sansa e260ról vélemény?
Benc

(#6863) bentsze88888


bentsze88888
tag

ja,és iriver clix2?
(bocs,letelt a limit)

(#6864) ottoarc válasza bentsze88888 (#6862) üzenetére


ottoarc
tag

Az e260-at felejtsd el. Inkább a Fuze.

(#6865) rumos14 válasza bentsze88888 (#6862) üzenetére


rumos14
nagyúr

tegnap végre megnyomkodhattam egy hülyaznagyonisvagyokban (az áraik viccesek...), olcsó, de jó zenelejátszónak tökéletes. egyetlen baja, hogy nem jeleníti meg könyvtárak szerint a rámásolt zenéket.
a clix2 kicsit más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#6866) Daert válasza adnoctum18 (#6855) üzenetére


Daert
őstag

Köszi a segítséget,sikerült. :R :R
MTP-ben nem ment,de MSC-ben viszont rendesen felismeri az oprendszer így már tudom használni. :C

(#6867) adnoctum18 válasza Daert (#6866) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Örülök neki,pedig konkrétan még nem is segítettem!:D
Bár minden ilyen könnyen menne... :K

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#6868) Seikai


Seikai
aktív tag

Sziasztok :D Barátnőmnek szeretnék venni karácsonyra vmi mp"4" -es kis kütyüt amin valamennyire filmeket is lehet nézegetni + nagy kijelzőj van :DDD nos olyan max 20k-t szánnék rá de nem tudom milyen olcsó márkát vegyek mer a legtöbb lötyög szétesik vagy egyszerűen gagyi :U

Van olyan márka ebben az árkategóriában amiben bízni lehet ?

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#6869) rumos14 válasza Seikai (#6868) üzenetére


rumos14
nagyúr

Sandisk Sansa Fuze vagy Sony valami, ami kijön 20k-ból -> menj be egy Fukarba/Media Markt-ba, Sony-k kipróbálhatók. mondjuk ezeknek a kijelzője nem feltétlenül nagy. ha nagyobb kell, akkor 20k-ig nem tudok mit ajánlani.

(#6870) SOAD19 válasza Seikai (#6868) üzenetére


SOAD19
addikt

A Meizu M6-os belefér :K (elég meggyőző a teszt). Ez elég jó minőségű lehet, a kistesójából kiindulva. (M3) Csak egy hibája van, amiről olvashatsz a Meizu topicban. Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

(#6871) Seraph 16 válasza SOAD19 (#6870) üzenetére


Seraph 16
őstag

Elárulod nekem így csendben, h milyen hibára gondoltál? :U

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#6872) SOAD19 válasza Seraph 16 (#6871) üzenetére


SOAD19
addikt

"- számok végén akadozás, néha akár egészen brutális zaj. Ez csak akkor tűnik föl, ha olyan zenéket hallgatsz, ahol nincsen szünet a számok közt, és ott sem mindig - de ha igen, nagyon zavaró tud lenni" Degeczi kollega megfogalmazásában.

Pl.: Ha van egy koncertfelvételed, ami szét van vágva külön számokra és nem halkul le a szám vége, a számok végén több másodpercig is ismételheti az ucsó hangot. De volt, h csináltam olyat, h lekevertem a szám végét és akkor, ha jól emlékszem nem jött elő a dadogás. Csak ez elég munkaigényes.

Mondjuk ez M3-nál van így, de legjobb értesülésem szerint ugyanez van az M6-nál is.

[ Szerkesztve ]

(#6873) SOAD19 válasza Seraph 16 (#6871) üzenetére


SOAD19
addikt

Aztán el ne áruld senkinek se! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6874) Seikai


Seikai
aktív tag

köszi a segítséget :)

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#6875) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Olvasgattam kicsit a topikot, de még nem döntöttem. 15-20k körül kéne valami mp3 lejátszó. Nem gond, ha tud mp4-et és képet, de nem is lényeg. Legfőbb szempont a minőség legyen, ne gagyi műanyag, hanem minden legyen a helyén lehetőleg, nem árt, ha tud magyarul. Amiket nézegettem: Meizu M3/M6, Iriver E100, Iaudio U5. Esetleg valami Sandisk, bár eddig nem győzött meg. Még Sony-t nézegettem eléggé egyben van, de nem tudom, hogy egyébként milyen.
Mit ajánlotok? Egyelőre 5k körüli Sony fülessel lenne használva, ha a gyári nagyon gyenge.

Köszi.

(#6876) matyiGo válasza sgergi (#6875) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Hát én a meizu m3 -ast javaslom. (mint ahogy már megszokhattátok tőlem) vagy a sony-t. mert a sonyt nem ismerem, de azt mondják jó én pl előbb vennék sonyt mostani ismereteimmel mint iAudio-t, már csak a próba kedvéért is.

A meizu m3-nak az a varázsa hogy aránylag gyenge fülesből is igen szép hangokat tud kicsikarni. viszont van egy bugja amiről fenntebb sokat olvashatsz, és még egy személyes meglátás hogy az aksia kevés, egy, max két naig bírja, de a hang miatt megéri.

mod: a sandisk lejátszókat az idegesítő fájlkezelés miatt nem ajánlom, bár a fuze is megérne egy próbát, azzal a görgetővel lehet hogy nem annyira problémás a fájlkezelés mint a Clip-nél.

[ Szerkesztve ]

(#6877) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Ha vége a vizsgaidőszaknak csinálhatnánk egy olyat hogy összemérjük a hangját soksok mp3-lejátszónak. mindenki hozza a maga kis készülékeit meghatározott számokkal és egy jó sör mellet megbeszéljük hogy kinek miért és melyik. engem ez az egész azért érdekelne nagyon mert pl még mindig nem értem hogy miért akkora isten itt az iaudio vagy még életemben nem tudtam komolyabb teszt alá venni egy jónak számító sony-t, vagy hogy miért tetszik a clip hangja.. ilyesmi.

és szerintem elég frappánsan kijönnének ezek a különbségek akkor ha olyan helyzetben tudnánk elmondani a véleményünket, hogy közben ott van előttünk mindegyikből egy darab.

én jelenleg csatasorba tudok állítani egy sansa clipet egy D2 iaudiot és egy régi iaudio 5-öt meg a jelenleg legjobban kedvelt meizu m3 lejátszóm. egy cx 95 fülessel meg egy hd 202 fejhallgatóval
(nem kell megijedni ez a tárház a családomban van szétszórva :D )

szóval? mit szólnátok egy ilyenhez?
:U :U

(#6878) matyiGo


matyiGo
aktív tag

...ki mit tudna hozni..? :))

(#6879) sgergi válasza matyiGo (#6878) üzenetére


sgergi
veterán

Jó ötletnek tűnik. :) Én iPod Classiccal járom a világot, és most lesz még egy lejátszó beszerezve, mint ahogy alább kérdeztem. Még nem tudom melyik lesz, Meizu, Iriver, Sony van még terítéken.

Egyébként köszi a választ.

(#6880) Seikai válasza matyiGo (#6878) üzenetére


Seikai
aktív tag

én tudnék hozni egy meizu m6-oshoz hasonlítható concordot (pont úgy néz ki) csak a képernyője 1 szögből élvezhető mégpedig bal oldalt 70 fokban és a füldugaszához is átlakító kell mer olyan vékony a bemenete de ez el is törött (a bemenet lol) 2 hét után, a hangja meg nem volt vmi fényes és a rádiója se működött szal soha többet concordot.... :O

amúgy azóta vettem egy sony ericson k800i-t és tökéletesen elmegy mp4 lejátszónak csak még telefonál meg fényképez is :DDD

[ Szerkesztve ]

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#6881) matyiGo válasza sgergi (#6879) üzenetére


matyiGo
aktív tag

király, az ipod hangját ugyancsak nem ismerem.

(#6882) Neptunfű


Neptunfű
tag

Helló nem tudjátok esetleg, hogy metróban vagy mediamarktban kaphatóak e a Sony NWZ 8xx as sorozatot?
Milyen fülhallgatót adnak hozzá? Nem a BT-s fejhallgatósat szeretném.

Thx!

as long as you don't choose everything remains possible

(#6883) rumos14 válasza sgergi (#6875) üzenetére


rumos14
nagyúr

én a Sandisk Fuze-t, vagy egy, a pénztárcának megfelelő Sony-t ajánlanék.

(#6884) rumos14 válasza Neptunfű (#6882) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Westend MM-ban láttam egy egész sereg Sony lejátszót a napokban.
az itt [link] látható kép alapján minőségi füles jár hozzá.

(#6885) Neptunfű válasza rumos14 (#6884) üzenetére


Neptunfű
tag

Valahol azt olvastam, hogy mx kategóriás füles járna hozzá, de talán itt írták, hogy mx82?-es
Igazából a pontos számára lennék kíváncsi. Ha adnának egy mx85-öst az jó vétel lenne :U

as long as you don't choose everything remains possible

(#6886) kisbuba


kisbuba
tag

Van egy Sony 430-as mp4-m. Erre, hogy tudok avi file-t megoldani, hogy lejátsza. Pl. Milyen ripper-progi kell milyen formátumba kell. Aztán pedig csak a mediaplayer 11-el átszinkronizálom a lejátszóra?
Légyszi valaki segítsen nekem ebben a kérdésben!

(#6887) D4rkm4n válasza SOAD19 (#6815) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A SanDisk SansaClip leírásához edigital.hu-n azt írják, hogy támogatott szoftver csak a Win 98/SE és XP.

Valaki próbálta már Windows Vista-val? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6888) ponti_ak válasza D4rkm4n (#6887) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
Nem próbáltam még Sansa playert Vista alatt, de a Clip és a Fuze is átkapcsolhatóvá válik UMS módba firmware-frissítés után. Így semmi akadályát nem látom annak, hogy bármilyen oprendszerrel működőképes legyen. Bár Vistával egyébként szerintem frissítés nélkül is, akármilyen fw-rel mennie kell, szvsz minden bizonnyal felismeri a gép, MTP eszközként. :)

[ Szerkesztve ]

(#6889) q2w3


q2w3
senior tag

Hello!
Milyen mp3/mp4 lejátszót tudtok ajánlani aminek nagy a kijelzője (apámnak lesz és rosszul lát közelre) és jól szól. A füles tök mind1 hogy milyen van hozzá. Videót se kell tudnia lejátszani csak mp3-at, és simán lehessen rápakolni a zenét. Olyan 30-50k lenne rá maximum.

(#6890) rakal válasza q2w3 (#6889) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!

PTI 80-at javaslok.3 " kijelző.19200-22500 Ft.(2GB-4GB)
És a fórumon írtakkal ellentétben megbízhatóak a PTI-k(gyakorlati tapasztalatom)
iRiver,Sony,Sandisk Sansa rajongók nyugodtan lőjetek,nincs rajtam a golyóálló mellény...:)

[ Szerkesztve ]

(#6891) Neptunfű válasza q2w3 (#6889) üzenetére


Neptunfű
tag

Szia!
A barátnőm is egy 2,8" PTI-t használ már egy éve. Teljesen jól használható, ha jól tudom még bővíthető is!
A fülese persze kuka, de tényleg :K

as long as you don't choose everything remains possible

(#6892) runner 125 válasza q2w3 (#6889) üzenetére


runner 125
nagyúr

30-50k?!
38-ért már 4. generációs 8gb-s Ipod Nano-t kapsz. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6893) runner 125 válasza runner 125 (#6892) üzenetére


runner 125
nagyúr

..akarom mondani annyiért miért nem vesztek neki inkább egy PDA-t?! :DDD
3,5"-os kijelző..
50k-ért simán kapni már egész jót..teszel bele egy mem karit,és megy a zene élvezhető minőségben :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6894) rumos14 válasza kisbuba (#6886) üzenetére


rumos14
nagyúr

a leírásban nincs benne? vmi progit nem adnak hozzá? elvileg Media Player-rel való szinkronizáláskor átalakulnak a videők megfelelő formátumba, bár ez csak elvileg, mert a Media Player sztem egy divx-et simán nem ismer fel alapból.
szóval passz, de erről tuti hogy szól a leírás.
alternatív megoldás, hogy megnézel egy, a lejátszón gyárilag rajtalévő videót, hogy milyen felbontású, kódolású, bitrátájú, és olyat csinálsz a VirtualDub-bal.

(#6895) rumos14 válasza q2w3 (#6889) üzenetére


rumos14
nagyúr

runner jól látja a lényeget, egy pda komolyan megfontolandó alternatíva. rengeteg egyéb dologra jó, ha kicsit értesz hozzá, apukádnak felrakhatsz rá pl. sakk programot, de rengeteg ilyen felnőttek számára élvezhető játék létezik. videót nézni 3,5-ös kijelzőn már teljesen jól lehet, olvashat rajta könyvet is, bárhobá magával viheti. ha kicsit több a keret, még gps is lehet benne.

(#6896) kisbuba válasza rumos14 (#6894) üzenetére


kisbuba
tag

Köszi a segítséget, most már megy a dolog. Volna még egy kérdésem, hogy a Youtube-ról letöltök egy klippet (DVDVideo Soft progival), akkor azt miért nem lehet rá felrakni, pedig ezzel FLV-ként és AVI-ként is le lehet tölteni.
Tudna nekem ebben segíteni valaki?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#6897) D4rkm4n válasza ponti_ak (#6888) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Olvastam, hogy az USB-t kell átkapcsolni MSC módra. Ezt az mp3 lejátszón kell, vagy a számítógépen? Ha az mp3 lejátszón, akkor van rajta egy kapcsoló? Ha számítógépen, akkor ott hogyan? :F

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, csak nagyon nem értek hozzá... :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6898) SOAD19 válasza D4rkm4n (#6897) üzenetére


SOAD19
addikt

Egy firmware (a lejátszó szoftvere) frissítés után, megjelenik a lejátszó gondolom beállítás menüjében ez az opció, ahol átállíthatod MSC-re és akkor már felismeri a gép pendrive-ként.

(#6899) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy a Meizu M6 SL változatát mennyire tartjátok jó választásnak? Ha jól tudom, akkor egy több mint két éves lejátszóról van szó, megállja még a helyét, vagy ebben az árfekvésben (20.000 Ft) van más alternatíva?
Barátnőmnek szeretném karácsonyra és a hangzás mellett fontos lenne az is, hogy ne műanyag feelingje legyen a lejátszónak.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6900) sgergi válasza matyiGo (#6881) üzenetére


sgergi
veterán

Az Ipod mellé most már egy Sony E436-ot is fel tudok ajánlani. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.