Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!
Valaki esetleg össze tudná foglalni, hogy mi a különbség a Fiio M11 Pro és a Fiio X7 II között?
Néztem az összefoglalóban, hogy mik az ajánlott lejátszók. Az X7 ott van az M11 Pro nincs, holott arról is jókat olvastam. Csak véletlen maradt ki, van van konkrét oka is?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#35202) -Skylake- válasza letoltobeze (#35201) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az X7 már kifutott termék, ár alapján helyette van az M11. Azért nincs ott, mert valószínűleg nem lett frissítve az összefoglaló, az X7-et már a FiiO oldala sem listázza, a teljes X széria kifutott már.

Csak nézd meg ezt az összefoglalóban :

"Fiio X1: 1.6 Vrms
Fiio X3 II: 1.4 Vrms (Low gain), 2.5 Vrms (High gain)
Fiio X5: 3 Vrms (High gain)
Fiio X5 II: 2.8 Vrms (High gain)
AK100: 1.5 Vrms
AK120: 1.5 Vrms
AK Jr: 1.95 Vrms
AK70: 2.3 Vrms / Balance 2.3 Vrms (Condition No Load)
AK70II: 2.0 Vrms / Balance 4.0 Vrms (Condition No Load)
AK100II: 2.0 Vrms / Balance 1.7 Vrms (Condition No Load)
AK120II: 2.1 Vrms / Balance 2.3 Vrms (Condition No Load)
AK240: 2.1 Vrms / Balance 2.3 Vrms (Condition No Load)
AK300: 1.98 Vrms / Balance 1.98 Vrms (Condition No Load)
AK320: 2.2 Vrms / Balance 2.3 Vrms (Condition No Load)
AK380: 2.2 Vrms / Balance 2.3 Vrms (Condition No Load)"

Szó szerint az összes említett lejátszónak véget ért már a gyártása, ami ebben a listában van abból gyakorlatilag már csak azt tudod megvenni ami valamiért raktáron maradt valahol, az AK és a FiiO is már teljes más termékeket gyárt. Nem érdemes ezzel az összefoglalóval foglalkozni igazából.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35203) -Skylake- válasza -Skylake- (#35202) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyébként hogy érdemben válaszoljak a konkrét kérdésedre , az M11P nagyjából minden négyzetmilliméterében jobb, mint az X7.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35204) fericske válasza letoltobeze (#35201) üzenetére


fericske
addikt

Részemről ajánlott az m11pro. Korrekt hangminőségű dap árkategóriájában.

(#35205) kemcso válasza -Skylake- (#35202) üzenetére


kemcso
Ármester

Amit felsoroltál, az a kimeneti teljesítmények összegyűjtése, semmi köze nincs az ajánlott lejátszókhoz. Azok közül van olyan, ami a bekerüléskor is kifutott volt (AK100 pl), de információtartalommal bír.

Az ajánlott lejátszók viszont tényleg nem frissültek az utóbbi időben, aminek az oka egyrészt a pandémia, nem volt találkozó lassan 1 éve, másrészt az előtte lévőkre sem jutott el új lejátszó így ajánlottá sem vált egyik se...

(#35206) -Skylake- válasza kemcso (#35205) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen tisztaban vagyok vele, hogy azok nem az ajanlott lejatszok, pusztan a pelda kedveert masoltam ki, hogy a kimeneti teljesitmenyt taglalo resz is olyan keszulekekkel van tele, amik tulajdonkepp mar nem beszerezhetoek. Nem relevans informacio, hogy egy AK100-nak mi a kimeneti teljesitmenye, mert akar ajanlott akar nem, nem tudsz ilyen lejatszot venni igysem ugysem.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35207) kemcso válasza -Skylake- (#35206) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha kikeresed az új lejátszók kimeneti teljesítményét akkor bele fogom tenni az összefoglalóba, ami ott van az krx21 gyűjtése.

(#35208) krx21 válasza letoltobeze (#35201) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem volt X7II és most M11PRO van. Röviden: M11PRO jobb... :K
Viszont az X7II is jó volt pláne az új THX-es erősítő modullal.
M15 is volt kölcsön, az valószínűleg a legjobb, de jóval drágább is,
Nekem az M15 túl erős volt mélyben (Shure 1540). Amúgy iszonyat erős teljesítményben az M15...

(#35209) letoltobeze válasza krx21 (#35208) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
:R :R :R

(#35210) Maxximus válasza letoltobeze (#35209) üzenetére


Maxximus
őstag

Azt se felejtsük le, hogy X7-en 5-ös android fut, M11,M11 PRO-n 7-es. Ég és föld a felhasználói élmény.
Nekem X7-em volt és mosr egy M11 -em. Sztm klasszsokkal jobb az M11. Rendszer,kijelző,hanminőség,stb

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#35211) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Helló
Segítség kellene hogy tudnám a Tidalt hallgatni Fiio M7 keresztül?
S9 samu van még.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#35212) fericske


fericske
addikt

Nagyon jó áron vannak most A&K dapok az Audiosanctuary-nál. [link]

(#35213) K1LLMy53Lf válasza fericske (#35212) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hmmm... az sr15 nagyon csábító... milyen karakter? semleges? ill mennyire melegszik?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#35214) fericske válasza K1LLMy53Lf (#35213) üzenetére


fericske
addikt

Jó cucc az sr15. Az eredeti árát is megéri.
Semleges, kellemes, zenei. A PE BE-vel csodát fog művelni ;)
Nem hinném, hogy melegszik, A&K minőség ízig vérig.
Csak 3 darab van, vagy volt, vásárláskor kiderül, hogy szorri vagy nem szorri.

[ Szerkesztve ]

(#35215) Greg204538 válasza K1LLMy53Lf (#35213) üzenetére


Greg204538
tag

Köszi @fericske
Én is ezt nézem! Van még első kézből infótok? Ibasso dx160-at váltana.

[ Szerkesztve ]

(#35216) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#35213) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem nem jött be a hangja, túl harsány, éles volt a w60-al. Kb az egyetlen AK, ami nem tetszett :)

(#35217) fericske válasza Greg204538 (#35215) üzenetére


fericske
addikt

Infó?
dx160-at nem hallottam még.

(#35218) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Most majdnem egy árban be lehetne szerezni a
Fiio M11 Pro-t és a
Astell & Kern KANN-t.

Ti melyiket vennének és miért?

(#35219) letoltobeze válasza letoltobeze (#35218) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Pontosabban, hogy hangminőségben van-e annyival jobb a KANN, hogy le mondák miatta a könnyebb kezelhetőségről és a normális wifis hálózati kapcsolatról?

(#35220) kemcso válasza letoltobeze (#35218) üzenetére


kemcso
Ármester

Attól is függ, hogy mire kell. A Kann-ban vagy egy DAP-hoz mérten nagyon jó erősítő, mindez a M11 Pro-ban nincs, vagyis ha fejhallgatót is meg kell(ene) hajtani akkor a Kann a jobb választás. Hangját meg kéne hallgatnod mindkettőnek, AK DAC van mindkettőben, de ez nem jelent feltétlenül azonos hangot, sőt...

(#35221) krx21 válasza letoltobeze (#35218) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem meg kellene hallgatnod... Eleve kérdés melyik van jobb szinergiában a füleseddel...

(#35222) #71562240 válasza letoltobeze (#35219) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha egy áron van, akkor számomra szól annyival jobban a KANN. De nézheted úgy, hogy majd amikor az M11 Pro lesz leárazva, akkor megint nem lesznek egy árban.

(#35223) Tulku válasza krx21 (#35221) üzenetére


Tulku
veterán

Ott a pont...

(#35224) stemplar07 válasza letoltobeze (#35219) üzenetére


stemplar07
őstag

,,...könnyebb kezelhetőségről és a normális wifis hálózati kapcsolat...,, ez alatt mit is értesz ? :) --ok nem okostelefon, de mint lejátszó egyszerűen kezelhető, és a wifivel sem volt gondom a KANN-al .. (ps. a HD650 nem egy könnyen hajtható fejes, de simán és szépen meghajtja(balancedben) még a DSD/24 bit esetén is )

[ Szerkesztve ]

(#35225) letoltobeze válasza stemplar07 (#35224) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

És neked a sima KANN van vagy Cube vagy az Alpha?
Mert a sima KANN-ál kapcsolatban olvastam az Amazon hozzászólásokat, és ott panaszkodtak ilyesmi problémákra.

(#35226) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Mi okozhatta azt hogy elment a hang, de a zene ment tovább a kijelzőn, Fiio M7 a lejátszó. Rendesen szólt a zene és egyszer csak elhallgatott. Kihúztam a jack kábelt a hangszórónak és bedugtam egy fülesét ott szólt, visszadugtam a hangfalat, ott is szólt.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#35227) Dorien válasza Moonwolf (#35226) üzenetére


Dorien
veterán

Kontakthiba pl.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35228) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Úton van a KANN Angliából 😁
Milyen sd kártyát érdemes bele venni?

(#35229) #71562240 válasza letoltobeze (#35228) üzenetére


#71562240
törölt tag

Arról még nem nagyon vannak mérvadónak tekinthető tesztek, hogy melyik típusú kártyának milyen a hangminősége - és hogy melyik címke alatt melyik OEM modul van. Nyilván valami "márkásabbal" nagyobb eséllyel jobban jársz, mint "noname-ebbel". Az sem biztos, hogy egy gyorsabb kártya jobban szól, mint egy lassabb, de a nagyfelbontású formátumok miatt eléggé rá vagy kényszerülve, hogy Class10-est vegyél.

(#35230) stemplar07 válasza letoltobeze (#35225) üzenetére


stemplar07
őstag

a sima KANN, én használom a Tidalt, frissítettem FW-t is WiFin, nem volt gondja... az Amazon nem mérvadó hely, a Headfi KANN foruma ami mérvadó.. a legutolsó FW frissítésnél lett pár ,,tégla,, ahogy olvastam,... ami nem vet jó fényt az AK-ra...( én megúsztam)

(#35231) stemplar07 válasza letoltobeze (#35228) üzenetére


stemplar07
őstag

nekem 2 db Samsung 400GB sd van a KANN-ban ha jól tudom 2 db 512-ig jó..az utolsó FW-el.. (micro sd az egyik sd adapterben) nem volt gondom vele lassan 2 éve )

(#35232) letoltobeze válasza stemplar07 (#35230) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Huhh, azért ez gáz... Akkor mit tanácsolsz, merjem frissíteni ha megjön?

[ Szerkesztve ]

(#35233) stemplar07 válasza letoltobeze (#35232) üzenetére


stemplar07
őstag

a headfi fórumon olvasd el, elvileg visszavonták az utolsó OTA frissítést, ha műxik minden akkor én nem bántanám, nem okostelefon ez .. :)

(#35234) Tulku válasza letoltobeze (#35232) üzenetére


Tulku
veterán

A Stemplar által közölt előzmények tükrében semmi esetre nem frissíteném....
Biztosan kihoznak valami újabbat, mert nem akarják blamálni magukat.....ez így lenne helyes és az AK-t ismerve szerintem ez várható...

(#35235) letoltobeze válasza stemplar07 (#35233) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Majd meglátjuk. Attól függ hogy így kezeli-e a 256 gb-nél nagyobb kártyákat...

(#35236) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok megint,
a Fiio M11 Pro tulajokhoz lenne egy kérdésem: azt csinálja, hogy ha usb kapcsolaton keresztül csatlakoztatom akár az RME ADI-2-höz, akár a chord mojo-hoz, akkor ahogy elindítok egy számot, akkor vagy berecseg vagy szakadozik egyet. Pedig a kábel biztos jó, direkt audiora.
Ha új számra ugrok (léptetek) vagy új albumot indítok, akkor is ezt csinálja.
Miért lehet ez?
Valami rosszul lenne beállítva? :W

(#35237) s4tch válasza letoltobeze (#35236) üzenetére


s4tch
veterán

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=44662&extra=&page=6&mobile=yes

Nem vagyok tulaj, viszont valaki a fenti linken azt írja, hogy a Fiio zenelejátszó app a hibás. Esetleg próbáld ki egy másik alkalmazással (jetaudio, hiby, uapp, akármi), hogy valóban erről van-e szó.

(#35238) letoltobeze válasza s4tch (#35237) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi, megnézem, de ennek se túlzottan örülnék, mert abban a módban szeretem használni, amikor simán csak a lejátszó progi fut, ugyanis azt tapasztaltam, hogy akkor sokkal kevésbé merül az akksit...

(#35239) letoltobeze válasza s4tch (#35237) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, igazad volt, UAPP-vel nincs ez a gond.
Azért az elég nagy szégyen, hogy egy audio eszközöket gyártó cég képtelen egy normális szoftvert csinálni a DAP-jaihoz...

(#35240) stemplar07 válasza letoltobeze (#35235) üzenetére


stemplar07
őstag

A kettővel ezelőtti frissítés óta is kezeli a 2x 512-es kártyákat.. én nem frissíteném, ha minden működik .. amúgy az AK ezt a legutolsó KANN frissítést elk...ta, nem is tudom mit csináltak akiknek tégla lett,nagy botrány volt emiatt a HeadFin .. bár furcsa, hogy csak pár készüléket érintett ..alapvetően nem volt ez jellemző az AK-ra..

(#35241) letoltobeze válasza stemplar07 (#35240) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Az biztos, hogy ha látja az 512-t akkor nem buherálom. Viszont ugye most még garis. Tehát inkább most haljon meg.

Amúgy a hangja az eszméletlen jó.
Én úgy látom, azaz inkább hallom, hogy kb annyival szól jobban a Fiio M11 Pro-nál, mint egy FLAC egy 320-as mp3-nál. :DD

(#35242) kemcso válasza letoltobeze (#35241) üzenetére


kemcso
Ármester

Flac a 320-as mp3-nál (ha a flacból konvertálod vissza a 320-ast, tehát nem más masterelés) akkor nem szól jobban ABX tesztek alapján ;) Olvass vissza ;)

(#35243) #71562240


#71562240
törölt tag

Ó, istenem...

(#35244) sebescsPH17


sebescsPH17
újonc

Sziasztok!
abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy 15-20e Ft-s kategóriában milyen lejátszót ajánlanátok magyarországi vásárlással. Teljesen átlagos felhasználás lenne, nem szükséges semmi extra. Mivel én még nem használtam ilyet, lenne egy kérdésem is. Ilyen kategóriájú lejátszókhoz használható lesz-e a Philips SHL5005 fejhallgató? Előre is köszönöm!

(#35245) kamikaze7 válasza sebescsPH17 (#35244) üzenetére


kamikaze7
tag

Ha nem ragaszkodsz a Magyarországi vásárláshoz akkos javasolnám a fiio M3k, alin 17k körül van, de olcsóbban is meg lehet csípni.

(#35246) kemcso válasza kamikaze7 (#35245) üzenetére


kemcso
Ármester

Kolléga magyarországit keres olyat ajánlj ha tudsz, az nem segítség, ha nem felel meg a kívánalmainak amit javasolsz. Köszönöm

(#35244) sebescsPH17 Mo-ról ennyiért a SanDisk Clip ami ajánlott, de pl ebay-ról olcsóbb megvenni. Az a fejhallgató jó eséllyel könnyen hajtható, de azért alapból a MP3-DAP lejátszókhoz fülhallgatók az ajánlhatóak.

Szerk: a felhasználási feltételeidről nem írtál, de nem biztos, hogy érdemes ennyiért venni bármit is, egy jobb hangú telefonnál nem fog sokkal jobban szólni.

[ Szerkesztve ]

(#35247) Exodius válasza kemcso (#35246) üzenetére


Exodius
őstag

"de pl ebay-ról olcsóbb megvenni"

Nagy arc vagy te is! :D ;]

(#35248) kemcso válasza Exodius (#35247) üzenetére


kemcso
Ármester

A Sandisk Clip igazán az ebay-es árain éri meg (10e környékén). Persze, ha vkinek szempont az, hogy Mo-ról legyen megkapja 15-17-ért uazt. A keretébe belefér :)

[ Szerkesztve ]

(#35249) Exodius válasza kemcso (#35248) üzenetére


Exodius
őstag

Már értem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35250) stemplar07 válasza letoltobeze (#35241) üzenetére


stemplar07
őstag

:D bár valóban kicsit pontatlan volt a hasonlatod, ...de tényleg kiegyensúlyozott telt rendkívül tiszta hangja van... én szinte mindig a HD650/balanced ezüstözött kábellel használom, majd két éve :-) szeretni fogod minden percét a zenehallgatásnak.. :) ( mind emellett óvakodom az MP3 -tól, és csak FLAC-ot hallgatok én is ) illetve néha a Yamaha R-XV781-n is hallgatom külső hangszórókkal ..sokkal szebben szól azon is a KANN mint a saját Yamaha DAC direktben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.