Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Bluetooth lejátszót keresek 30-35k keretig.
Ennyiért kéne a best buy, akár Aliról is.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35552) Tulku válasza bombibmw (#35551) üzenetére


Tulku
veterán

Fiio BTR5....a legjobb...

(#35553) -NoVa- válasza Tulku (#35552) üzenetére


-NoVa-
őstag

+1 a BTR5 mellé, ha nem használsz EQ-t.
Ha mégis kell valamihez, Qudelix 5K.

Esetleg ifi GO blu, ha tekerő és 4.4mm pentaconn kell, dícsérik:

(#35554) Sanya7419 válasza Jackie_Chan (#35513) üzenetére


Sanya7419
friss újonc

Amennyiben nem pro a Windows, rendszergazda szintet kér a driver telepítéskor, de sajnos nem tudod megoldani. Ilyen hozzáférést az alap oprendszer nem ad. Driver a fiio oldalon is található. Én is megszívtam ezt, a saját gépemen W home van csak.. Másik gépen kell megoldani, vagy jobb oprendszer.

(#35555) bombibmw válasza Tulku (#35552) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszönöm a választokat, de nekem nem DAC kellene, hanem lejátszó. :)
FLAC és mp3 menne rajta, mai könnyűzenével.

[ Szerkesztve ]

(#35556) bombibmw válasza bombibmw (#35555) üzenetére


bombibmw
veterán

M5 és M6-ot nézegettem.
Ezek jók?

(#35557) Tulku válasza bombibmw (#35555) üzenetére


Tulku
veterán

Ez dac és erősítő, amibe 3,5-es TRS és 2,5-es TRRS jack bedugható...
Egyébként, nem értem a lejátszó jelentését, ha nem erről van szó....

(#35558) -NoVa- válasza Tulku (#35557) üzenetére


-NoVa-
őstag

Önálló minimál DAP izé TWS mellé. Valami FiiO M5 / Shanling M0 féleség, karóraszíjas tartóval pl? Futók nem szeretnek telefont cipelni, de azért a magukban dudorászásnál kicsit többre vágynak, ott jók az efféle minimál dolgok.

(#35559) Tulku válasza -NoVa- (#35558) üzenetére


Tulku
veterán

Tehát egy kis méretű dap? (van képernyője, tárhelye..stb)

(#35560) s4tch válasza Tulku (#35559) üzenetére


s4tch
veterán

Igen. DAP (Digital Audio Player) kell a kollégának, nem dac. A BTR5 önállóan nem képes lejátszásra, kell elé legalább egy telefon (vagy pc, vagy akár futóműként használt dap).

Egyébként az M6 simán jó lehet neki. Én megnézném a Shanling és a Hiby aktuális kínálatát is, pl. a Hiby R2 klassz lehet.

(#35561) Tulku válasza s4tch (#35560) üzenetére


Tulku
veterán

Bluetooth lejátszó elnevezés zavart meg...

(#35562) bombibmw


bombibmw
veterán

Igen, DAP.
Bocsánat! :)
TWS füleshez(Edifier TWS1 Pro, Soundpeats H1) kéne leginkább, de jackes fülest(Soundmagic C80) is hallgatnék róla.
Ezek a fülesek nem a csúcskategória, így a DAP-nak se kell annak lennie.
Ha van olcsóbb megoldás, amin szépen szól a zene, az lenne a legjobb, de 35k lenne a max keret.

(#35563) -NoVa- válasza Tulku (#35552) üzenetére


-NoVa-
őstag

Összemértem és összehangoltam az eltérést a BTR5 és a Qudelix 5k között, ezért hallom jobbnak a BTR5-öt:

Most mindkettő azonos hangot produkál, a Q5k-nak lényegesen jobb a BT vétele (műanyag ház), LDAC-ra is megy a hardwareoldali parametric EQ, a BTR5-nek meg az építési minősége és az USB csatolója jobb, nem 96KHz a limit, tud DSD256-ot, stb. Ízlés szerint mindkettő jó kütyü.

(#35564) DevilAqua

Sziasztok!
Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni :)

Adott egy Astell & Kern Norma SR15 DAP
+
Egy Vifa Copenhagen 2.0 Bluetooth hangszóró

Mindkettő támogatja a Bluetooth aptX-et!

A kérdésem az, hogyan érhetek el jobb hangminőséget?
Ha a Bluetooth aptX-en keresztül csatlakoztatom őket össze,
vagy inkább egy jófajta Jack-Jack kábellel?
Esetleg egy ilyennel:
[link]

Köszönöm előre is a válaszokat ! :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#35565) jimpo válasza DevilAqua (#35564) üzenetére


jimpo
aktív tag

Szerintem csak kábellel. Főleg hogy láttam az áraikat, most már értem a linkelt Jack-Jack kábel árát.
HA lenne ennyi pénzem már nem lenne. :D

Egy kis olvasnivaló, Understanding Bluetooth codecs

Stryd Next Gen

(#35566) HUNNIA1920 válasza DevilAqua (#35564) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én még jó hangú BT-s cuccot nem hallottam, igaz ilyen drága még nem volt nálam, de nem biztos, hogy ehhez lenne értelme 40eFt-os kábelt venni.

Egyébként az esetek többségében a kábellel lehet jobb minőséget elérni, mint BT kapcsolattal.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35567) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

1 hónap használat után gondoltam írok pár gondolatot a Fiio M11 Pro-val kapcsolatban.

Eredetileg M11 Plus LTD lett volna, mert az egyik webshop éppen akciózta, de sikerült kedvező áron megvennem a Pro verziót.

Évekkel ezelőtt volt már pár DAP-om, az első egy Fiio X3 volt (még az 1. széria, amit sokan nem kedveltek), majd lett egy iBasso DX50. Mindegyiket szerettem, de mostanság elvoltam a telefonok hangjával is.

Sokat nem vártam az M11 Pro-tól, de "csalódnom" kellett. Sokkal jobb hangja van, mint amire számítottam. Azt hittem, hogy majd valamivel jobb lesz, mint a telefon vagy fülelni kell, hogy halljam a különbséget, de elég látványos a változás. Nem érzem sem világosnak, sem sötétnek a hangját, mindenből annyit ad, amennyi szükséges. A mélyek ütnek, ha kell, a magasak nem karcosak. A tér széltében kellően széles, mélysége is rendben van (fül és fejhallgató mércével).

Ez után jött a szimmetrikus kimenet (először még nem volt kábelem hozzá), amire megint csak azt gondoltam, hogy talán lesz hallható változás, de itt megint csak lépett felfelé egy szintet a hang, azóta csak ezzel használom. 3.5mm-es Jack-el kedvtelenebb a zene, szinte beszűkül a fejünkbe, szimmetrikusra váltva újra kinyílik, mindenből többet kapunk. Persze ez is csak egymás mellett használva jön ki.

Ami talán negatívum, az az akkumulátor, ami kb. 8-9 órát bír (WiFi, BT, kijelző, stb. OFF). Ha egyéb dolgok is bekapcsolásra kerülnek, akkor ez szerintem inkább 6-7 óra max. Nem mondanám túl acélosnak, figyelembe véve, hogy vannak DAP-ok, amik 12-15 órát is tudnak.

Összességében örülök, hogy megvettem, nem bántam meg. :)

Amivel használtam: SoundMagic E80 (3.5mm Jack), AK Diana (2.5mm szimmetrikus), Hifiman HE400S (4.4mm szimmetrikus).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35568) ferzoli válasza HUNNIA1920 (#35567) üzenetére


ferzoli
Ármester

Köszi a beszámolót. Próbáltad esetleg a saját erősítőjét kihagyva, dac-ként fejhallgatóerősítő elé bekötve hogy teljesít?

(#35569) flash-


flash-
veterán

üdv
ezek az ibasso iBasso DC-k milyen szinet képviselnek milyen hangzásuk van?
dx50- hez képest?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35570) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
xduoo x3 lejátszót használtem eddig.Sajnos megadta magát.Most nézegetem az xduo x3ii
lejátszót 32 ezerért.Ahogy nézegetem,szinte ugyan az,csak a kijelző mérete más.Az x3 elég tűrhetően szólt,/mp3 lejátszó után/.Ha megemelném a keretet 50000-ig,tudnátok ajánlani valamilyen lejátszót?
Köszönöm ..
Janis Joplin

(#35571) Ciccuka válasza janisjoplin1 (#35570) üzenetére


Ciccuka
veterán

Xduoo X3II

Néha itt van rá kupon is akkor olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35572) janisjoplin1 válasza Ciccuka (#35571) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi..
Janis Joplin

(#35573) -NoVa-


-NoVa-
őstag

ifi Go Blu:

BTR5-tel összekeverhető hangminőség Cirrus Logic DAC-ekkel, bass boost az earbudhoz, kellemesen kattanó érzetű hangerő tekerő, és 4.4mm balanced kimenet. Ha nem lenne az alapzaja kis ellenállású IEM-ekkel, teljesen kiváltaná a BTR5-öt, így csak kiegészíti.

(#35574) fericske válasza -NoVa- (#35573) üzenetére


fericske
addikt

Van már btr5 2021 is.

(#35575) -NoVa- válasza fericske (#35574) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudom, de ritkán használom közvetlen kábellel rádugva, hogy megérje az MQA támogatás. Mondom ezt most, aztán egy gyenge pillanatomban majd itt bontogatom a dobozát, de még ellenállok :)

(#35576) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok! Gondoltam szintet lépek zenehallgatásban, azaz elmozdulnék a tejfölös doboz minőségről, de nem tudom, hogy mennyire jó választás lenne a Denon AH-D9200 mellé az iBasso DX300. Egyáltalán kell ilyen minőségű lejátszó vagy olcsóbb is ki tudja tisztességesen hajtani a Denon lelkét?

(#35577) kemcso válasza ForRedGlory (#35576) üzenetére


kemcso
Ármester

Fejhallgató mellé hordozható készüléket venni nagyon meggondolnadó. Többnyire nincs elég teljesítményük hozzá, fülhallgatóhoz vannak tervezve. Persze vannak kivételek, de mindenképp ki kell próbálni vásárlás előtt.

(#35578) HUNNIA1920 válasza ForRedGlory (#35576) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én Fiio M11 Pro-val elég szépen meg tudom hajtani a Hifiman HE400S planáromat, pedig az a számok alapján minimálisan nehezebben hajtható, mint a Denon, plusz a DX300 több kraftot is tud leadni. Viszont ahogy kemcso is írta, erősítő nem árt hozzá hosszú távon, főleg egy ilyen kvalitású fejes mellé, de indulásnak elég a DX300 is.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35579) Tulku válasza ForRedGlory (#35576) üzenetére


Tulku
veterán

Hangosnak elég hangos lesz... Azt a dinamika átfogást amit asztalival tudsz elérni viszont itt sohasem kapod meg... Bárki bármit állít a neten világszerte.
Tehát hallgatható lesz de nem az a szint mint asztalival.
Ibassot teszteld mert nem a simaságukról híresek nehogy rossz párosítás legyen bár az általad hajtott fejes úgy tudom inkább a meleg oldalon áll.

(#35580) fericske válasza ForRedGlory (#35576) üzenetére


fericske
addikt

Ahogy előttem is írták, a lelkét hordozható lejátszó nem fogja kihajtani (legalábbis nem tudok olyat), viszont a 9200 nem olyan nehéz eset. Pl. az én dapomról jobb volt amit adott mint egy Marantz hd dac1 fejeskimenetéről. Persze próbálgatni kellene hozzá lejátszókat.
Szerintem jó volna az említett Fiio m11 pro-val, amit ki is tudnál próbálni MO-n.

(#35581) Tulku válasza fericske (#35580) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk az is lehet, hogy a 9200-nak jót tett a dinamika csökkentés ;]

(#35582) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Köszi mindenkinek! Volt egy olyan sejtésem, hogy tökéletesen nem hajtja meg, de bíztam benne, hogy hátha, elvégre a D9200-nak laikusként talán nem kell annyi kraft. Most elbizonytalanodtam, de nekem mindenféleképpen dap kell, hogy ne csak gép előtt tudjak minőségibb zenét hallgatni. Ezen még akkor törpölni kell.

(#35583) Tulku válasza ForRedGlory (#35582) üzenetére


Tulku
veterán

Egyébként a nem hajtja ki nem azt jelenti, hogy rossz hangminőségben hallod a zenét és az is lehet, hogy olyan hangképet szolgáltet, ami kifejezetten tetszhet...
Tehát nem elveztendő, de mindenképp próbáld ki őket, a Fiio-t itthon is ki tudod pl...

(#35584) fericske válasza Tulku (#35581) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom, de annak a Matantz-nak híresen rossz a fejeserősítője. Dac-nak jó állítólag.

(#35585) Greg204538 válasza ForRedGlory (#35576) üzenetére


Greg204538
tag

Muzixban időpontfoglalással 2000 forint ellenében kiprobálhatod a dx300-t. 1-2 éve a dx160-t hallgattam meg (ugyan az a dac típusa 2 vs 4 db - nagyon más, mint a Fiio), akkor még ingyen volt. Egy hallgatózásra felajánlom a 160asom, ha érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35586) krx21 válasza Tulku (#35583) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez tuti kihajtcsaaa :DDD [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#35587) Tulku válasza krx21 (#35586) üzenetére


Tulku
veterán

Merthogy?
Ők hogy oldották meg a kb 24 voltos akksikat, amik leadnak mondjuk 1-2 ampert?
Gondolom sehogy.... ;]

(#35588) krx21 válasza Tulku (#35587) üzenetére


krx21
nagyúr

Én csak annyit látok:
≥1.5W(16Ω
≥3W(32Ω
≥500mW(300Ω
Durva kimeneti teljesítménye van, ilyen még nem volt…

[ Szerkesztve ]

(#35589) Tulku válasza krx21 (#35588) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy lehet 32 ohmon 2x akkora kimeneti teljesítmény mint 16 ohmon...ne haragudj, de ez megint dobálózás a számokkal...
Az akksi nem tudja azt a teljesítményt leadni egy FEJhallgatónak....fülesnek sem mindegy a teljesítmény, tapasztalatból mondom, egy külön erőlködővel sokkal jobb volt pl a layla az AK320-on...de a fejesek egy más kávéház....

(#35590) krx21 válasza Tulku (#35589) üzenetére


krx21
nagyúr

Ennek van külön asztali tápja is… ;)

(#35591) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni abban, ha a jelenleg is használt Shanling M1-emet szeretném lecserélni egy kicsit komolyabb lejátszóra. A Fiio X3 M3-at és az X5 M2-t néztem.
Akinek van tapasztalata ezekkel, akár mind a 3-mal, segítsen, hogy melyikkel tudnék szebb hangot, könnyebben használható rendszert elérni?
Fej és fülhallgatóval is használom, valamint autóban külső bemeneti jelforrásnak.
A Shanglinget a HiByMusiccal bluetoothon keresztül a telefonról is tudom irányítani, ez az opció nem tudom, hogy a másik 2-ben is elérhető-e, mert ez autóban kényelmessé teszi a váltást, keresést.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Pp. ♠

(#35592) kemcso válasza Padree.c2 (#35591) üzenetére


kemcso
Ármester

Én egyiket se venném, a Fiio azon korszaka, amikor a külcsíny jó volt de hangban még messze volt attól, aminek szeretett volna látszani. Ha csak ez a két alternatíva van, akkor az X5 inkább..

(#35593) Padree.c2 válasza kemcso (#35592) üzenetére


Padree.c2
tag

Igazából ez a 2 jött velem szembe. :)
Meg az M11, de az az X5-nek is a másfélszeresébe kerül és nem vagyok benne biztos, hogy azt ki tudnám használni. Persze előző választásomból is látszik, hogy nem vagyok márkafüggő. Előtte Sandisk volt, több is.
Viszont, ha így kérdezted, akkor inkább úgy kérdeznék vissza, hogy 50-60 k HUF-ig mi lenne a következő lépcső a fenti felhasználásra? Akár új, akár használt, de jó állapotú is számításba jöhet.
Vagy hagyjam az egészet a francba és vegyek egy jó fej/fülhallgatót inkább? :))
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Pp. ♠

(#35594) strike19


strike19
csendes tag

Sziasztok!

Mp3 lejátszót keresek 20.000 Ft-ig bezárólag.
Az igényeim: -kis méret
-gyors be és kikapcsolás ( Most egy régi android-os telefont használok Mp3 lejátszónak. 2 és fél percig tart míg bekapcsol.(nokia 3.1 plus) ennyi időbe telik kikapcsolni is. Nagyon lassan tölt fel. Kb egy töltéssel 2 nap készenlétet bír vagy 8 óra lejátszás. Számom ezért macerás használni.)Utazás közbe használnám főleg.
- kicsi kijelzője legyen vagy normális kijelzője (2008 környékén olyan pocsék mp4 lejátszókat láttam hogy kifolyt a szemem kijelzőjüktől).
-nem hátrány ha bővíthető.
Eddig Sansa clip + néztem vagy a sony nwzb183B. (A Sony-ról van valakinek tapasztalata?)
Nem zenehallgatásra lenne használva csak hangos könyveket hallgatnék rajta. :D
Mit ajánlotok?
Előre is köszönöm.

(#35595) Ciccuka válasza strike19 (#35594) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez nem biztos, hogy megfelel neked, de nézzél rá:

xDuoo X2S

xDuoo Nano D3

xDuoo X3II ehhez szokott lenni 1-2 havonta kupon, néha 27000 alá is be lehet vinni az árát.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35596) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Sziasztok
Még szüz vagyok de minden informáciora szükségem van igy ne kiméljetek :)
Célom hogy lehető legjobb minöségbe tudjak zenét hallgatni. Viszont nagyon nagyon max keret 150.000ft ( Karácsonyra lepném meg magam )

50.000ft ig néztem ki magamnak 1 fejhallgatót
[ Beyer Dinamics DT770 [link] ] ezt néztem ki , vélemények alapján nagyon sokan dicsérték , viszont kérdés hogy 32ohm vagy 80ohm verziot válasszam majd a lejátszó mellé
32 és 80 között fog a fülem hang minöség beli külömbséget észlelni ? mert ha igen akkor 80ohm osat választom (de ha netán van ennél még jobb fejhallgató akkor szoljatok légyszives)

Maximum 100.000ft ig DAP ot szeretnék vásárolni , de anyi anyi van hogy már elvesztem hogy melyik lenne számomra a befutó ,,, ezzel kapcsolatba szeretnék segitséget kérni.
Lehetöleg legyen ÚJ / Használt esetén ( Maximum 1 honapos készülék)

Lényeg hogy Technikailag ( zenei ) lehető legjobb legyen. Az az támogason lehető legtöbb Zenei Codec/funkciot 1x adok rá ki pénzt de akkor legyen BEST. (most lehet hogy hatalmas nagy hülyeséget irtam )

Márka : Számomra mind1 milyen márka csak minöségi legyen

Ahol használnám : Utcai sétálás / padon ülés / otthon ágyban
Bövithetőség : 256gb microSD kártyát képes legyen kezelni.
Zenék amiket hallgatnék : Trance / Goa / Techno / Hardstyle / EDM / House
Zenék minösége : Flac / Bitrate.....: 1000-1200kbps

Itthoni Magyarországi garanciával szeretném megvásárolni
( Nem tudom ezek az eszközök mennyire megbizhatóak ,,, mennyire hajlamosak elromlani )


Nagyon szépen köszönöm a Segitséget és a fáradozást.

_A7M3_

(#35597) kemcso válasza FearFmRadio (#35596) üzenetére


kemcso
Ármester

A fejhallgatóhoz többnyire a DAP-ok nem ajánlottak (vagy korlátokkal). Nem erre vannak kitalálva, hanem a fülhallgatókhoz. Persze meg lehet próbálni, ha nincs összehasonlítrási alapod még jónak is tűnhet. Vedd meg a fejest és hallgatózz, a DAP kereted nem olyan magas, hogy túl sokminden beleférjen, túl nagy választék legyen.

(#35598) krx21 válasza FearFmRadio (#35596) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha DAP-hoz szeretnél fejest, akkor csak olyat ami nagyon könnyen hajtható. Valamint a DAP is elég erős legyen… ;)

(#35599) DevilAqua

Sziasztok!

Kérlek, rangsorolnátok ezeket a kütyüket nekem DAC szempontjából, hogy melyik jobb "hangzású"/melyikben van a legjobb DAC? Szubjektív, Objektív vélemény nekem teljesen mindegy. Az 1,-es legyen a legjobb a felsoroltak közül, a 10,-es a leggyengébb láncszem.

Köszönöm nektek :R

1, Astell & Kern AK240 [link]
2, Astell & Kern SP1000 [link]
3, Astell & Kern AK380 [link]
4, Astell & Kern KANN [link]
5, Astell & Kern norma sr25 [link]
6, iBasso DX300 [link]
7, Lotoo PAW Gold Touch [link]
8, Shanling M8 [link]
9, OPUS 3 [link]
10, Sony NW-ZX507 [link]

[ Szerkesztve ]

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#35600) s4tch válasza DevilAqua (#35599) üzenetére


s4tch
veterán

:DD

Szerinted ki hallotta ezeket? Jó, ha olyan benéz, aki 2-3 dappal találkozott már ebből a listából. Talán @fericske lenne a legjobb esélyed, de miután a CanJamet sem tartják a covid miatt, lehet, hogy ő is lemaradt a nagyjáról.

Egyébként mi ez a lista? Teljesen randomnak tűnik, van benne 1000 dollár alatti és 3000 dollár fölötti eszköz, és amúgy sem a dac típusa határozza meg a hangzást, pláne nem önállóan. Ebben pl. nincs is dac chip. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.