Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) turikoczka


turikoczka
aktív tag

Sziasztok!

A mostani sony fejesemet cserélném le és vásárolnék hozzá lejátszót is.

Hardveraprón van egy Astell and kern ak70 elég jó áron és mellé lenne egy sony wh-1000xm3 amit a wireless képességeitől függően használnám vezetékkel vagy anélkül (még nem tudom) Mit gondoltok erről a barátságról?

[ Szerkesztve ]

(#35052) Maxximus válasza turikoczka (#35051) üzenetére


Maxximus
őstag

Emlékeim szt bekapcsol az APT-x, holott a Sony L-DAC os. Egész jó volt bt-hoz képest.
Az enyém volt, (nagyon keveset használtam) nagyon megkímélt,a srác is vigyázott rá (aki árulja).
Tényleg jó vétel sztm. Én nem éreztem olyan nagy különbséget a II-el szemben sem. A Sony meg jó fejes,főleg modern zenére. Ma inapig megvan nekem is.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#35053) M_Toni válasza stemplar07 (#34476) üzenetére


M_Toni
csendes tag

Üdv. Nemrég engem is elkezdett érdekelni ez a magas minőségű zene. Előfizettem a Tidalra a master zenék miatt...
Olvastam itt a fórumban, meg máshol is az USB Audio Player PRO-ról, hogy ez kell az MQA fájlok lejátszásához. A kérdésem az lenne, hogy honnan lehet beszeretni/venni a mobilra MQA zenéket, hogy aztán az uapp
le tudja játszani. Jelenleg csak FLAC formátumu zenéim vannak. ez a legjobb minőség, amihez hozzájutok.

(#35054) Greg204538


Greg204538
tag

(#35055) Greg204538 válasza krx21 (#34809) üzenetére


Greg204538
tag

Szia, x7ii+am3d modullal van tapasztalatod? Hogy viszonyul hangban az m11 prohoz? Külföldi forumokon majdnem az m11 pro-val említik egy lapon. Meg tudod ezt erősíteni?
(M11 prora gyűjtöttem, hogy leváltsam az x3ii-met. Most aliról az x7ii+am3d 163e Ftból itt lenne, ami nagyon csábító)

[ Szerkesztve ]

(#35056) kemcso válasza Greg204538 (#35055) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó lesz az 220e-nek is, szinte 100%, hogy vámolják, számold hozzá a +27% áfát

(#35057) krx21 válasza Greg204538 (#35055) üzenetére


krx21
nagyúr

Szia, igen volt X7II+ AM3D ... A legjobb erősítő a X7II-hez.
Közelít a M11PRO-hoz, ... :K

(#35058) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Van egy sony xb950b1 fejhallgatóm, jelenleg egy Xiaomi redmi note 6 pro-val használom. A hangerővel mondjuk nem igazán vagyok elégedett, de a kérdésem az lenne hogy érdemes lenne egy aptx-et támogató eszközt beszerezni (ugye a fejhallgató támogatja ezt a hangátvitelt), hogy hangerőbe és minőségbe feljebbb lépjek?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#35059) Greg204538 válasza kemcso (#35056) üzenetére


Greg204538
tag

Valóban, Magyarországon úgy 218e forintra jön ki az import a drága modullal. Külfödön ez is megérheti valakinek, ha nem a legújabb iterációra vágyik egy balanced, thx-es lejátszóból mondjuk tidalra.

[ Szerkesztve ]

(#35060) TGWH válasza Greg204538 (#35059) üzenetére


TGWH
őstag

Ez is több, mint a hazudott átlagfizetés :DDD :DDD
On, kis helyzetjelentés. Még nem rendeltem semmit. De aki késik nem múlik ugyebár...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#35061) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a FiiO M3 Pro-val?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#35062) jano8


jano8
újonc

Sziasztok!

Sansa clip+ ról szeretnék váltani,jobb hangminőség irányába.Csak kisméretű DAP jöhet szóba (max 70-80 gramm és 7-8 cm).Rádió funkció fontos.Jó lenne ha egy kicsit kinyílna a világ a fülesek terén.A Sansa clip sport tényleg visszalépés hangban.....?Fájdalomküszöböm olyan 40-50e(füles 30-40e )Jelenleg egy SM e80 vásárlását fontolgatom de félek hogy kevés neki a Sansa clip+.Külföldi vásárlás felé hajlok ,bár még az életbe nem rendeltem kintről.Van egy kiszemeltem,Hidizs ap80(valaki mintha irt is volna róla itt a fórumban, nem is rosszat de hát ez így.......)Szóval örülnék ha tudnátok egy kis iránymutatást adni.Előre is köszönöm

(#35063) jano8 válasza Polarstar (#33732) üzenetére


jano8
újonc

Üdv!

Használatban van még a Hidizs AP80? :U

(#35064) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

Azt nem tudom hogy attól romlott e el de legalábbis elotte lévő napon mükodott az ibasso dx50, ma leejtettem, és azt produkálja hogy ha a fülhallgatót teljesen beledugom akkor csak a jobboldali füles szól, ha picit kihúzom akkor meg csak a baloldali, ha még jobban kihúzom akkor pedig mindkettó szól bár frekvencia/hangerő szegényen.(a fülest teszteltem telefonon is ott jó)

Mi történhetett? Javítható a dolog?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35065) Tulku válasza flash- (#35064) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyjából borítékolható, hogy a jack aljzat szétcsúszott, tönkrement...mivel maga az aljzat egy eséstől nehezen megy szét, gyaníthatóan kiszakadt a nyákból....talán...

(#35066) flash- válasza Tulku (#35065) üzenetére


flash-
veterán

Szuper..

Tudtok olyat aki tudna ilyen javítást vállalni?
Én nagyon szeretem ezt a lejátszót, meg nagyon most újra keret eleve nincs

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35067) Tulku válasza flash- (#35066) üzenetére


Tulku
veterán

Darvinya megcsinálja neked, ha elviszed hozzá és nincs más baja....
Itt egy kép a beléről épp ott, ahol valami történhetett.

(#35068) varos válasza Moonwolf (#35061) üzenetére


varos
tag

Holnap kapom meg, majd írok róla véleményt.

(#35069) flash- válasza Tulku (#35067) üzenetére


flash-
veterán

1000koszonet a segítségért

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35070) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Sportoláshoz (futás, kardio) keresek BT-os lejátszót. Létezik olyan eszköz, amin lehet futtatni Spotify-t? Nem igazán szeretnék MP3 fileok másolásával foglalkozni, az a világ már elmúlott!
Lejátszós fülhallgatót nem szeretnék.
Köszi

Van persze pár ilyen eszköz:

*Mighty
*Samsung Gear S3
*iPod Touch
*Fitbit Versa 2

[ Szerkesztve ]

(#35071) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Az androidos lejátszók azt futtatják, amit rátelepítesz.
Deezer, Tidal spotyfi stb. csak hát kell hozzá wifi kapcsolat, mert szimkártya az nem tehető bele, hogy legyen mobilnet a zene sztrímeléshez.

(#35072) zzola válasza M_Toni (#35071) üzenetére


zzola
félisten

A Mighty pl. offline Spotify lejátszó. Rendeltem is egyet.

(#35073) fericske válasza zzola (#35072) üzenetére


fericske
addikt

Jópofa cucc. Majd írd le légyszíves a tapasztalataidat vele :)

(#35074) zzola válasza fericske (#35073) üzenetére


zzola
félisten

Mindenképp!

(#35075) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Egy kedves hölgy kollégámnak keresek valamit, aki tapasztaltabb zenehallgató. Szokott futkosni, most egy iPod Shufflével teszi ezt, szeretne valami jobbat. Árnak 20.000-et lőtt be, amire mondtam neki, hogy nem fog menni. Legyen mondjuk 30. A dolgot nehezíti, hogy hallotta az én (új áron) 330.000-es dacamp+fejes szettemet és azóta kicsit máshogy néz már a zenére. Szóval a Shuffle kezelhetősége mellett (kattogós) keres valami olyat, amivel mozdulhat a minőségibb zenehallgatás irányába, főleg részletesség terén. Gondolkodtam iBasso vagy Dragonfly dacampon, de azon nincs gomb. Tudtok valami okosat erre?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35076) fericske válasza IO.sys (#35075) üzenetére


fericske
addikt

No és mi a füles?
Inkább azt kellene cserélni, úgy vélem.

(#35077) IO.sys válasza fericske (#35076) üzenetére


IO.sys
őstag

Azt nem tudom, de lehet, hogy fejes. Megkérdezem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35078) IO.sys válasza fericske (#35076) üzenetére


IO.sys
őstag

JBL T450 vezetékes.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35079) Greg204538 válasza IO.sys (#35078) üzenetére


Greg204538
tag

Ezt a zajkeltőt cserélje le... van itt forum fejesre és fülesre is, ahol talál javasolt darabokat. (van olcsó jbl, ami nem teljesen vacak?)

(#35080) IO.sys válasza Greg204538 (#35079) üzenetére


IO.sys
őstag

És a Shuffle amúgy jól részletez egy jobb fejessel?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35081) fericske válasza IO.sys (#35080) üzenetére


fericske
addikt

Szóval fejhallgatóban fut?
Akkor a shuffle nem is feltétlen követelmény, mint méret :)
Amúgy a shuffle gondolom ugyanúgy nem nagy eresztés hangminőség tekintetében, mint a nagyobb tesói, mint a nano pl.
Shanling dapokat ajánlok én, aztán majd jönnek a többiek.
Amelyik tetszik neki, meg amelyiket jó áron ki tudjátok fogni.
Egyik sem nagy és nehéz darab, meg van színválaszték is. Jobban alátesz annak a fejesnek (is) akármelyik, mint az a shuffle, biztos vagyok benne.
M0, M1, Q1, M2s, M2x
Ezekhez tud társítani vezetéknélküli fülest is.
Egy fehér Marshall Major 2 bt jól áll egy nőnek. Egyébként könnyű, kényelmes viselet és jól is szól.

[ Szerkesztve ]

(#35082) IO.sys válasza fericske (#35081) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi, de ő nem az a fajta, aki divatra megy, sokkal jobban érdekli a tapintható gomb, illetve a kábel se zavarja, flac fölé se megy. Ez a Shangling overkill is és nem is jó a felhasználási célra.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35083) #71562240 válasza IO.sys (#35082) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ez a Shangling overkill is és nem is jó a felhasználási célra."
MIért, miért nem?
És hogy-hogy DAC-amp futáshoz? Mi lenne a lejátszó? Nyilván mobil DAP-ot kell keresned, amiket fericske is ajánlott.

Xduoo-k is nagyon megérik az árukat - kollégádnak esetleg elég a Nano D3, és akkor 40ezerre emelve az összlimitet jut fejhallgatóra is. Esetleg Zishan. Az ilyenek jobb ár-érték arányúak (meg a Shanling is), mint az iBasso-k és hasonlók.
Fiio M5 kényelmi szempontból (no gomb éppen nem sok van rajt).

No és a fejhallgatót előbb kell mozdítani a minőségi zenehallgatás irányába, mint a Shuffle-t.

Xduoo Nano D3 plusz CAL!, és kijön kb. 40ezerből. ez alá nem lehet menni. Esetleg Xduoo X2, és akkor harminc körül kijön az összköltség.

(#35084) varos válasza IO.sys (#35075) üzenetére


varos
tag

Szia!

Én ezt ajánlom én is ezt használom tökéletes: [link]

(#35085) IO.sys válasza #71562240 (#35083) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi, meg mindenki másnak is. A fizikai gombok kellenek, azért nem jó az a kisebbik valami, amiről szó volt korábban (futás közben vakon tapicskolni a kijelzőt kicsit macera.) Ez a 40-es szett viszont nekem is tetszene, neki is fog. :R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35086) IO.sys


IO.sys
őstag

CAL!-hoz Xduoo Nano D3 vagy FiiO X3 (2nd gen)? A leendő tulajnak fontos a komoly hangerő és a komoly basszus. Az én setupomat is olyan hangerőn hallgatta, ahogy én még soha. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35087) #71562240 válasza IO.sys (#35086) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát ezek nem egymáshoz hasonlítandóak és a Fiio X3 2nd nem is a szándékaitokhoz, hiszen önmagában 70ezer az ára. Több lépcsőfoknyi kategóriakülönbség van köztük - függetlenül attól, hogy az Xduoo sokkal jobb ár-érték arányú. Összehasonlító teszttel lehetne eldönteni, hogy a "hatalmas", háromszoros árkülönbség mennyire jelenik meg hangminőségkülönbségben.
A valós teljesítményük kb. hasonló, annak ellenére, hogy az Xduoo jóval egyszerűbb szerkezet.

(#35088) IO.sys válasza #71562240 (#35087) üzenetére


IO.sys
őstag

Jó áron tudnám megszerezni a drágábbat, azért kérdezem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35089) #71562240 válasza IO.sys (#35088) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fontoljátok meg. Komolyabb készülék a Fiio, és valamennyivel jobban is szól. Talán érdekes lehet, hogy a Fiionak van koax digitális kijárata versus az Xduó eggyel nagyobb felbontást tud DSD-n.
(Basszusa nagyjából mindkettőnek annyi van, amennyi elvárható.)

(#35090) IO.sys válasza #71562240 (#35089) üzenetére


IO.sys
őstag

Én megfontoltam, holnap közölni fogom a csajszival, hogy vegye meg.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#35091) kemcso válasza IO.sys (#35086) üzenetére


kemcso
Ármester

A fiio X3 II csak mérsékelten ajánlott, magasbahangolt eszköz, (komoly basszus, mint feltétel nem teljesül, bár minden viszonyítás kérdése), pozitívuma a jó feléptés, viszonylag jó UI de a hangja alapján nem éri meg az árát. Fejhallgatóhoz kevés, ahhoz semmiképp se venném...
Az Xduoo Nano D3-at nem hallottam.
Mindenképp csak egy meghallgatás után vásárolj, előtte hallgasd meg a fejest vmi normális forrásról, amihez tud(sz) viszonyítani.

kammerer sokadszor szólok, hogy ne vidd be az erdőbe a kérdezőt! Ez volt az igény: "A leendő tulajnak fontos a komoly hangerő és a komoly basszus" aminek a Fiio X3 II nem felel meg, mint írtam magasbahangolt.

(#35092) #71562240 válasza kemcso (#35091) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kivétel. (Csak a kérdező kedvéérti kivétel, az ő számára írom - "Lányomnak mondom, menyem is értsen belőle.".)

"kammerer sokadszor szólok, hogy ne vidd be az erdőbe a kérdezőt!"
Ez duplán a rád velem kapcsolatban notóriussá vált rémhírterjesztés.
1. Nem szóltál sokadszor most arról, hogy "ne vigyem erdőbe a kérdezőt" - sőt először, most is megalapozatlanul. Ha szóltál volna ilyet korábban, az se lett volna megalapozott - világhírű vagyok arról, hogy nem viszem az erdőbe a kérdezőt, sőt. (Egyéb szólásokra szoktál eddig - hasonlóan megalapozatlan - ürügyeket találni.)
2. Nem vittem az erdőbe a kérdezőt. Sőt, ha már mondtam valamit is kényszerűen az X3 2nd basszusáról, éppen kb. azt mondtam, amit te: "(komoly basszus, mint feltétel nem teljesül, bár minden viszonyítás kérdése)" - és amit számonkérsz rajtam az általad magasbahangoltságnak nevezett kitétellel!!! "Kérdező" kérdezte a Fiio X3 2nd-t, én pedig mivel mostanában elég jól ismerem azt is, kényszerűen válaszoltam neki arról is, lehetőleg elfelé tántorítván tőle már eleve az ára miatt, és legfőképpen lehetőleg nem menvén bele hangkarakteri kérdésekbe, ugyanis e hely erre nem alkalmas, lévén e helyt az utóbbi években a te zászlóviteled révén egy-két hangadó által kifejezetten elfogulttá alakult a Fiio X készülékek többségének, köztük az X3 2nd értékelése - olyan készülékeké, amelyek anno jellemzően népszerűséggel törtek be e helyre is, de e helyt aztán olyan páriává lettek, mint sehol másutt.
"Kérdező" ugyebár egyebek mellett megemlítette, hogy a "komoly basszus" fontos a "leendő tulaj" számára. Én erre "hosszú, látványos" halogatás után zárójelben kényszerűen annyit válaszoltam: "(Basszusa nagyjából mindkettőnek annyi van, amennyi elvárható.)"
Egy szóval se mondtam, hogy bármelyiknek úgymond "komoly" basszusa van. Nem is utaltam ilyesmire, sőt, arra utaltam, hogy NINCS "komoly basszusa". Tehát NEM vittem az erdőbe a kérdezőt azzal kapcsolatban, hogy van-e úgymond "komoly" basszusa a szóbanforgó Fiio-nak. "Kérdező" feltehetőleg értette is a jelzéseimet, ugyanis közös nyelvünk van, félszavakból is érteni szoktuk egymást (valaha te is képes voltál erre, aztán...).

Azért se vittem, és azért se én viszem az erdőbe a kérdezőt, mert bár tereltem elfelé a "komoly basszus" elől, miszerint olyanja nincsen az x3 2nd-nek (se), "nagyjából annyi" basszusa mégiscsak van, amennyi a szintjén elvárható - függetlenül attól, hogy mennyire igaz vagy sem az általad forszírozott magasbahangoltsági jelző (nem teljesen igaztalan - "bár minden viszonyítás kérdése", hogy egy klasszikust idézzek). Hogy az X3 2nd basszusa kinek mennyire "komoly" basszus, azt kinek-kinek az egyéni ízlése döntheti el, amint utaltam is rá a válaszomban, ezt a kérdezők akkor tudnák eldönteni, ha ők maguk vásárlás előtt meg tudnák hallgatni összehasonlítólag a két készüléket a saját tapasztalataikhoz hasonlítván a saját fülükkel. Én szándékosan nem mondtam semmi olyat, ami a kérdezők hallásától, ízlésétől függő, és főleg nem mondtam, hogy "komoly" basszusa van az X3 2nd-nek - arra utaltam, hogy NINCS olyasféle "komoly" basszusa, amilyet a "leendő tulaj" feltehetőleg igényel, lásd "basszusa nagyjából annyi van, amennyi elvárható" - válaszoltam kényszerűen a nekem egyébként nem tetsző kérdésre, láthatólag kerülvén, hogy - itt - válaszolnom kelljen erre a kérdésre.

Kivétel vége.

(#35093) Greg204538 válasza kemcso (#35091) üzenetére


Greg204538
tag

off:
Ferdítesz, nem feltételezem, hogy direkt, de egyértelműen. Ezt jóhiszeműen mondom.

Teljesen irreveláns a basszus kérdés => Cal!ban van elég és akkor van még a 10 bandes eq a fiioban, tehát a feltételei teljesültek, megvan a basszusbomba, a magasból meg majd vág, ha zavarja. Eddig is így ment a budget kategoriában.
Nem a teljes árról volt szó, ne ahhoz viszonyíts.

Ferdítések, ellenszenv? Mi a fene van? Ezért állandó kötöszködésért járunk ide? Megkapta a kellő felvilágosítást, ennyi info alapján átlagember képes a döntésre, elvétve van kimerítőbb értekezés egy eszközről.

[ Szerkesztve ]

(#35094) kemcso válasza Greg204538 (#35093) üzenetére


kemcso
Ármester

A kérdező olyan eszközt keresett, amiben "komoly basszus" van. Ha ilyet keres, akkor nem ajánlunk olyat, amiből EQ-val varázsolható csak, mert alapból magasba húz. Tanácsot adóként nem mi döntjük el, hogy "ááá nem kell a sok basszus neki, mert az nem jó, vagy van a fejesben is elég".
Van olyan DAP, ami meleg hangú (Xduoo-k, Shanling-ok, iBasso-k között találni bőven), olyat kell ajánlani. Ami meg nem az igényeinek megfelelő arra felhívni a figyelmet.

Az X3 II nem budget kategória volt annó, az, hogy most mennyi az ára az mutatja az értékét...

(#35095) Greg204538 válasza kemcso (#35094) üzenetére


Greg204538
tag

Jaj te, véded a védhetetlent.
CAL!-hoz Xduoo Nano D3 vagy FiiO X3 (2nd gen)?
Ezt kellett megválaszolni. Nem tudok basszuskülönbségről a 2 készülék között, te igen? Basszus tekintetében teljesen mindegy melyiket veszi. A magasba hangolt nem a basszus hiányát jelenti, már amennyiben pár tüske a frekvenciameneten magasbahangolás. Ugorjunk.
Hangerőben majdnem biztosan nyer a Fiio. 250mw@16ohm nem elég a Cal!hoz? Mi van?
Leírta pro és kontra a véleményét azzal kezdve, hogy Fontoljátok meg.

Nem vagy tárgyalóképes. Személyes vitát folytatsz, minden áron véded magad, nulla introspekció. Te maga vagy A KINYILATKOZTATÁS.
És a tetejébe tied a topik, de legalább is befolyásos vagy, a te kakasdombod! Hát ezért ez a szabad vagdalkozás...szép

Köszönöm a forumtársak hasznos véleményét, sokat gazdagodtam.
Sajnos egyre bővülő tapasztalataim jó eséllyel nem fogom már itt megosztani, egyelőre teljesen lelomboz hogy szabadon ténykedhet így valaki kiélve ellenszenvét egy forumtárs irányába :/

[ Szerkesztve ]

(#35096) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Újra aktuális lett a dolog és szeretném kikérni a véleményeteket.
Adott egy Microlab SOLO6C, aminek megvagyok elégedve a hangjával, ez egy aktív hangfalpár, viszont van előtte egy ASUS Xonar DS hangkártya.
A gépben lévő ventilátorok zenélgetés közben hangosak, ami azt eredményezi hogy hangosabbra kell tekerni a hangerőt, ami már mások számára zavaró.
Ezt akarom kiküszöbölni. Ezért jött fel az a gondolat még jó múltkor hogy mi lenne ha egy "komolyabb" mp3 lejátszóról szólna. Így a gépnek nem kellene bekapcsolva lennie.
Közben pedig lett még egy olyan opció hogy laptop, hozzá meg egy hordozható(USB-s) hangkártya.
DSD-vel nem foglalkozom. Inkább "jobb" minőségű mp3, meg flac-os hanganyag.
Jó lenne hogyha a hangzása nem lenne rosszabb az új megvalósítással, mint az alap esetben.
A kérdés az lenne hogy, ennek tükrében melyik lenne az érdemlegesebb opció?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#35097) #71562240 válasza Moonwolf (#35096) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor egy-két praktikus változtatással ideadaptálok a kérdéseidből és válaszaimból, amit az előbb megbeszéltünk, hátha más is kedvet kap a múltkor parlagon maradt kérdésedhez. Mert ez mostanában kardinális kérdés szerintem. (A praktikus változtatásaim annak nagyobb hangsúlyozására irányulnak, hogy számodra most aktuálisan nem feltétlenül külső hangkártya, hanem talán inkább tisztán külső DAC az opció az aktív hangdobozod mellé és a mobil DAP ellenében - ezeket a változtatásokat tehát most vedd figyelembe, mert ezt nem beszéltük át, csak szőrmentén jeleztem.)

"https://prohardver.hu/tema/mp3_lejatszok_melyiket/hsz_34944-34944.html
Ezt hogy értetted pontosan?
(...)"

"A számítógép általában elég rossz hangminőségű futómű - állítom én és némely más hifisták. Sokan ellenben nem így gondolják, manapság szinte mindenki számítógépet használ digitális futóműnek, és a digitális (pl. USB vagy SPDIF vagy ha nincs más, akkor optikai) kijáratára külső hangkártyát-DAC-ot kapcsolnak, azt mondván, hogy a számítógép jó digitális futóműnek, mert úgyis 1-esek és 0-ák. Én meg azt mondom, hogy az úgy nem jó. Ezzel szemben álló szempont, hogy a kérdezett Fiio M7 áráért komolyabb külső DAC-ot lehet venni komolyabb vonalkimenettel, mint amilyen a Fiio-ban van (teljesítményerősítő van az aktív hangdobozodban, nem kell most hangkártya neked, elég egy DAC). Pro és kontra évek a hangminőség szempontjából.
A praktikusság a mobil DAP mellett szól.
Ezeket kell megfontolnod, ilyenkor persze az a jó, ha meg is tudja hallgatni az ember a készülékeket, amelyek vásárlásán gondolkodik.
Nekem mobil DAP-om van, amelyet asztali DAP-nak is használok a hifi rendszerembe. Számítógépet én "elvből se"."

"(...)
Akkor ez sarkítva azt jelenti hogy hiába veszek egy külső(usb-s)-s hangkártyát, a minősége nem lesz sokkal jobb mintha csak egy mp3 lejátszóról szólna egy .flac?
(...)"

"Hogy mennyivel lesz jobb, hogy jobb lesz-e egyáltalán (vagy rosszabb), az a konkrét készülékektől függ. Meglátásom szerint a mobil DAP-ok sokat fejlődtek az utóbbi két-három-négy évben amiatt, hogy a fejlesztőik kezdenek ráérezni, hogy hogyan érdemes egy ilyen kicsike készüléket megtervezni, úgy a fejhallgatókimenetét tekintve, mint a vonalkimenetét. A kis méret hátrányai részben előnyükre fordulnak apránként. A digitális lejátszó viszonylag jól alkalmas a miniatürizálásra annak ellenére, hogy általánosságban a hifi készülékek számára fontos a méret a méretes alkatrészek miatt (trafók, kondik, diódák, tranzisztorok, csövek...).
(...)
Az általad konkrétan példaként kérdezett Fiio M7 egy új, viszonylag jó ár-érték arányú mobil DAP, ami egy hasonló árú önálló külső DAC-hoz - vagy hangkártyához - (amelyeknek ugyebár szerintem hátránya lenne, hogy a számítógépről kapnák a jelet) képest esetleg versenyben lehet. És vannak az M7-nél jobb ár-érték arányú mobil DAP-ok is abban az árfekvésben. Kásás ez a piac most, mert mindkét készüléktípus gyorsan változik mostanában. Tehát, hogy neked egy külső DAC(hangkártya) + számítógép vagy egy mobil DAP felelne-e meg jobban, azt a szóbajöhető konkrét készülékek meghallgatásos összehasonlításával lehetne magad számára eldönteni, összehasonlítva a készülékek szolgáltatásainak számodra fontosságát is.
Az első, ott a topikban adott válaszomban azt próbáltam mondani, hogy én azt valószínűsítem, hogy jelenleg kb. hasonló ár-érték arányú lehet a kinyerhető hangminőséget tekintve a mobil DAP versus a számítógép + külső DAC (esetleg hangkártya) megoldás, és inkább az dönthet, hogy szolgáltatásban mire van jobban szükséged, például fontos-e a mobilitás, később is aktív hangdobozod lesz-e vagy passzív (mondod, hogy hifi rendszerhez nincs helyed jelenleg)..."

[ Szerkesztve ]

(#35098) stefi81


stefi81
tag

Hali

Ez a SHANLING M0 lejeátszó BT-n is jó minőségben szól?

Iphone 7-el használok egy Haylou fülest ami jól szól, de jobb lenne egy ilyen kis könnyű lejátszó.

(#35099) OPiiPO válasza Greg204538 (#35093) üzenetére


OPiiPO
addikt

"kötöszködésért" - kötözködésért, bocs :R :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#35100) kemcso válasza Moonwolf (#35096) üzenetére


kemcso
Ármester

A nagy kérdés, hogy mennyit akarsz elkölteni rá? Ha jól sejtem, akkor a Microlab-ot line-out-on "táplálnád", tehát eleve csak olyan eszköz jöhet szóba, ami tudja ezt. Ha DAP-ot vennél, akkor érdemes olyat, ami tud usb-dac-ként működni így két legyet ütsz egy csapásra.

(#35098) stefi81 ennyiért az ES100-ból és a BTR5-ből jobb hangot kapsz: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.