Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Tulku válasza Nigér (#34300) üzenetére


Tulku
veterán

Na ezt majd te is meghallgathatod....lesz mit ;]

(#34302) stemplar07 válasza Tulku (#34299) üzenetére


stemplar07
őstag

:N Hát ezért a tidal offline-ért nem is fogom lecserélni a KANN-t ...csak ha már előfizettem hozzá szoktam az ,,okossághoz,, :D na mind1 ..

Cayin N8 Master Quality Digital Audio Player -re gondolsz ? ha igen azért az az MQA-t is tudja no meg pár ,,apróságot,, ... Balanced : Quadruple Solid-State ( naezmegmifene ) haha, 4,4 balanced nesze neked lehet kábelezni ..

[ Szerkesztve ]

(#34303) Tulku válasza stemplar07 (#34302) üzenetére


Tulku
veterán

és csöves is...

(#34304) stemplar07 válasza Tulku (#34303) üzenetére


stemplar07
őstag

ja látom :-) Korg Nutube
No és a 300 ohm/200 mW elég is ? gondolom igen, de a 3,2" ? biztos jó a szemed , tudom nem mozizni kell.. mindezeket leszámítva gyönyörű és nagy tudású készülék.. 3200 $ :-)

(#34305) fericske válasza Tulku (#34303) üzenetére


fericske
addikt

Ilyen van az Ibasso-hoz is. Nekem nagyon tetszett a hangzás, de színez. Az kell neked?

(#34306) stemplar07 válasza stemplar07 (#34304) üzenetére


stemplar07
őstag

helyesbítek :D már hogyne lenne elég a 300ohm/200 mW balanced , az duplája a KANN-nak, és kb annyi mint a KANN CUBE ..hinnye ,,master of all,,

(#34307) kemcso válasza stemplar07 (#34306) üzenetére


kemcso
Ármester

Elméletben, ugye :) Ezek csak számok még mindig... Hallani kell.

[ Szerkesztve ]

(#34308) stemplar07 válasza kemcso (#34307) üzenetére


stemplar07
őstag

na igen , de a helyesbítés jogos, ez azért erős-ítő lesz a javából....
azért nem értek egyet, hogy ha a tesztelő kap egy tesztkészüléket és akkor ,,biztos nem mer róla rosszat írni,, elmélettel, mert az nagy égés lenne neki is..minden esetre a 3,2" kijelzőt leszámítva nagyon komoly cucc lehet ..

(#34309) kemcso válasza stemplar07 (#34308) üzenetére


kemcso
Ármester

Haha, milyen égés??? Megírják a Logouton az XY fórumban, hogy egy szar? Elég sok AVonlányos teszt miatt égnének már, ha igazad lenne ;)

(#34310) stemplar07 válasza kemcso (#34309) üzenetére


stemplar07
őstag

nem ezekre a fórumokra gondoltam :N (themasterswitch,headfonia,porta.fi, .samma3a ...stb)

[ Szerkesztve ]

(#34311) kemcso válasza stemplar07 (#34310) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért gondolod, hogy ott másképp megy ez? Konkrétan bér-posztolók is vannak fórumokon, akiket xy gyártó fizet :)

(#34312) Tulku válasza fericske (#34305) üzenetére


Tulku
veterán

Azt írják, hogy az Ibasso és ez ég és föld....de hiszem ha hallom....ugye...modjuk nem egy árkategória, de persze láttak már sokan karón varnyút.... ;]

Stemplar: Mindegyik user, akit olvastam, nagy fejest hajt meg vele...7000 mAh akksi és komoly erősítő szekció....de nekem IEM-re kell, nem foglalkozom ilyesmivel....bár kipróbálták komolyabb IEM-ekre a nagyobb fesz erősítést és jótékony hatása van rájuk....persze ilyenkor óvatosan a hangerővel...

Kemcso: Pl itt is...éppen én....csak még nem tudom melyik gyártó fizet, de majd rájövök :D

[ Szerkesztve ]

(#34313) stemplar07 válasza Tulku (#34312) üzenetére


stemplar07
őstag

Luxury CAYIN N8 Leather Case Protect Film + 3M Adhesive Tape + Side Metal Unit :D :D :D $319.95
occó kis tok is van ,,hozzája,,

(#34314) Tulku


Tulku
veterán

Annyit szeretnék tisztázni, hogy ez alapvetően nem csöves dap....tehát SE kimeneten lehet választani a korg erősítőt, vagy a szokásos opa+buf kombinációt....balanced módban a korg csövek el sem érhetőek...

(#34315) krx21 válasza Tulku (#34314) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor viszont kompromisszumod van... ;]
Cső vagy Balanced out. Hogy küzdesz meg evvel a kérdéssel? :DDD

(#34316) Sword válasza stemplar07 (#34222) üzenetére


Sword
őstag

Sziasztok,

Én vettem egy Q5S-t. Nem rossz, de mit mondjak, nagyon várom, hogy megjöjjön az országba az AM3D modul. Nagyon remélem, hogy kiüti a fülem, akkora difi lesz a gyári AM3E modulhoz képest.
Pentaconn-al használom, 660S-t hajtok vele kifejezetten kemény zenéket hallgatok.

Úgy olvastam, hogy itt már van valakinek (krx21 talán? :) ), ha egy kis összefoglalót dobna róla... :D
Főleg a gyári modulhoz képest történt változások érdekelnek :)

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34317) krx21 válasza Sword (#34316) üzenetére


krx21
nagyúr

En FiiO X7 Mark II-hez vettem. Az első AM3 modulról váltottam. Ezeket illik mind balanced kimeneten hallhatni. Remélem Te is így teszed... Úgyhogy az AM3 utáni benyomást tudom leírni az én Shure shr1540-emel.
Az AM3D-ben kicsit kevesebb a mélykiemelés, viszont potosabb, gyorasbb, részletesebb.
Kiegyensúlyozottabb egyértelműen. Valamint a tér is nőtt keveset. De szerintem az AM3E-hez képest kisebbek lesznek a különbségek...

(#34318) Sword válasza krx21 (#34317) üzenetére


Sword
őstag

Persze, balanceden használom, azért vettem.

Hajjaj, az baj lenne. Kezdem megszokni, de kevés nekem a 660S-hez. Viszont nagyon sokat tud, összes aptx, 5.0 bt, sorolni is hosszú mennyire tele van pakolva. AM5-öt próbáltam, az elég erős volt hozzá, de nem volt elég tiszta a hang.

Ha nem lesz nagy difi, nem fogom megvenni akkor. Köszi szépen.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34319) krx21 válasza Sword (#34318) üzenetére


krx21
nagyúr

Meg kell hogy hallgasd vele, neked kell legyen véleményed... ;)

(#34320) Tulku válasza krx21 (#34315) üzenetére


Tulku
veterán

Cső egy spec lelki állapot...a balanced meg szerintem olyan forma lesz mint az sp1000-en...de majd meglátjuk ez a kib@@@@@@@ttmagyar posta már 4 napja a kicserélőben ül az EU-s csomagomon....felrobbanok :W

(#34321) Maxximus válasza krx21 (#34319) üzenetére


Maxximus
őstag

krx21
Te érzel különbséget, ha az X7II-et pure android-ba teszed hangminőségben?
Nemrég beszereztem egy M11-et és nem nagyon érzem őszintén szólva. (LCD2+ibassoP5 és Focal Spirit classical hallgatva,ill. a gyári balanced kábellel AKG N5005-el)
Egyébként nagyon bejövős az M11. :K

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#34322) krx21 válasza Tulku (#34320) üzenetére


krx21
nagyúr

Gondolom türelmetlen vagy már... írj majd milyen én is kiváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#34323) krx21 válasza Maxximus (#34321) üzenetére


krx21
nagyúr

Én sem vettem észre különbséget, bár màr rég nem hallottam úgy, leginkább a Tidal megy rajta...

(#34324) stemplar07 válasza Tulku (#34320) üzenetére


stemplar07
őstag

:D Magyar Posta haha, legutóbb az Africa Twinemre rendeltem ködlámpát , ebay nem elég h átvágott a kis kínai, Londoni cím , Shenzeni szállítás :(( Posta kicserélő + vám 18 nap ... :W

[ Szerkesztve ]

(#34325) stemplar07 válasza Sword (#34318) üzenetére


stemplar07
őstag

Q5- öm volt ár-értékben egész jó volt az Am3a modullal, de a HD660S sajna még bass kiemeléssel is kevés volt ,,nekem,, ( a HD650-hez képest és még a KANN-on is) kényes fejes az ..) én eladtam...

[ Szerkesztve ]

(#34326) Sword válasza stemplar07 (#34325) üzenetére


Sword
őstag

Elvileg egy hónap és ki tudom próbálni a 3D-t, addig nem nagyon kapható itthon, csak októberi gyártásból jön majd.

A fejhallgató marad, minden más repülhet, amig meg nem tudom hajtani valamivel :D
Sennheiser HDV 820 képes rá, azt hallottam :D De az meg 700 ezer....

Dragonfly Cobalt se nyűgözött le. Apogee Groove-val is elégedett voltam, de az csak USB (akkor még nem volt Jitterem sem pedig), max. visszarakom. Akkorát szól, ha bekapcsolom a hardvers MQA dekódolást Tidalon, hogy csak na :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34327) stemplar07 válasza Sword (#34326) üzenetére


stemplar07
őstag

:) félre értettél nem a ,,maghajtásra gondoltam,, ( a KANN ha a 650-t meg tudja sőt a 800-at is ) nekem a 660S basszusa volt kevés, EQ-t pedig nem használok .

(#34328) Sword válasza stemplar07 (#34327) üzenetére


Sword
őstag

A KANN igen, de vajon a Q5S + AM3D meg fogja tudni hajtani?:D Erre leszek kíváncsi :)

Mert most elég csirke a max. hangerő is, ráadásul betorzul.PC-n például kifejezetten kevés a max. hangerő. Tidal-on keresztül tűrhetőbb, ha MQA szoftveres decode ki van kapcsolva.

660S basszusa kevesebb, mint a korábbi füleseimé, de úgy tudom, hogy az az, ami igaziból meg lett álmodva, nem az, amit pl. egy Beats, JBL stb. belenyom a fülünkbe.

660S-nek egyébként kifejezetten basszusra kihegyezett számoknál olyan a basszusa, hogy csak csettint az ember, nagyon szépen szól.... Tehát van benne, tudja, csak nem mindenhol, nem mindig. Azt mondták, könnyű lesz megszokni, igazuk volt.

EQ-t, boost-ot én sem használok, de ízlések és pofonok, ha valakinek szüksége van rá (pl. nem hallja megfelelően azokat a tartományokat), nem vetem meg érte.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34329) krx21 válasza Sword (#34328) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha az AM3E kevés, akkor az AM3D is lehet kevés lesz. Milyen teljesítménye van a E-nek, nem találom?

(#34330) Sword válasza krx21 (#34329) üzenetére


Sword
őstag

https://fiio.com/q5s_parameters

Kibékülök vele, ha a full hangerőn torzításmentesen tudja meghajtani. A puszta számok nem hiszem, hogy elegendőek, össze-vissza írnak mindent szerintem. Fura nekem ez is:

Balanced?
Output Power 1 ≥535 mW(16Ω / THD+N<1%)
Output Power 2 ≥560 mW(32Ω /THD+N<1%)
Output Power 3 ≥112 mW(300Ω / THD+N<1%)

Hogy lehet 32-nél több, mint 16-nál?

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34331) krx21 válasza Sword (#34330) üzenetére


krx21
nagyúr

”Hogy lehet 32-nél több, mint 16-nál?”
Úgy hogy van egy maximális terhelhetőség áramerősség tekintetében is. Pl 130mA...
Teljes hangerőn pedig én nem hallgatnám, ott nem hozza a minőséget...

[ Szerkesztve ]

(#34332) Sword válasza krx21 (#34331) üzenetére


Sword
őstag

Bocs, a számomra hallgathatósági teljes hangerőre gondoltam. Apogee Groove-val az igazán teljes hangerő kidurrantja a fejem, szóval nem arra gondoltam :)

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#34333) krx21 válasza Sword (#34332) üzenetére


krx21
nagyúr

;)
Minél jobb a minőség annál feljebb kerülhet az a hangerő...

(#34334) Hestia


Hestia
csendes tag

Sziasztok.
Tapasztalatom a kínai vs. japán lejátszóval.
4-5 éve vettem az itt akkor ajánlottak miatt a DX50-et. Csak hétvégi éjszakai zenehalgatásra használom, tetszett. Az akku kezdi megadni magát. Bár könnyedén cserélhető lenne, kezdtem nézelődni.
A nemrégóta használt XBA-N3 füles miatt félretettem a Shure 840-et, és gondoltam akkor már a lejátszó is legyen Sony.
1 éve gyártják az NW-A50-et, de nem ért el az EU-ba. Mivel most van a Walman 40. évfordulója, vártam a híreket az IFA-ról (vén vagyok, már az első szériát is hallottam).
A nálunk eddig elérhető A45-öt az A100-as követi majd, a ZX300 helyébe pedig az 500 lép.
A lényegi újítás az Android UI, az USB-C és a WiFi képesség (Bt meg 5.0).
Viszont az árképzés is feljebb lépett, az üzemidő meg talán az Android miatt feleződik.
Gondoltam, hogy akkor a kifutó NW-A45-öt kifutóként megveszem (offline zenehallgatás).
A DX és a Sony közötti hangzás alig különbözik, az erősítő viszont gyengébb a Sony-ban.
Ezt még bírtam volna, de amikor ma újra rákötöttem a laptomomra - újabb lemez átmásolása miatt (gyári CD-ről másolt zene miatt), először azt írta ki, hogy nincs elegendő tárhely. pedig 16,2GB szabad hely van, majd újabb próbálkozásnál kékhalállal újraindult a laptop. Nem torrentezek, semmi "sumák".
Kiakadtam, holnap viszem vissza.
Summázva: a kínai cucc nem is olyan gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#34335) Tulku


Tulku
veterán

Cayin N8 megérkezett !

(illetve...khmmm...egy kis borravaló árán kiadták, mert ugye csomag kiszállítás nincs a postán, csak értesítőket dobálnak be...horror)

Kisebb mint az SP1000 de vaskosabb....nekem jobb fogású, bár ez is dögnehéz...
Kezelése az SP1000-hez képest horror, kis képernyő, kikapcsolt képernyőnél csak szám léptetés és megállítás megy, hangerőt nem lehet állítani (bár szerintem ennek egészségügyi okai is leetnek az erősítése miatt).
Bumszli kezeimmel vigyázni kell, ha gain-t állítok, vagy épp kapcsolgatom az erősítési módokat.
Persze alapvetően kezelhető, minden rendben vele, de az SP1000 klasszisokkal profibb volt....

Hangképzés terén számtalan lehetőség áll rendelkezésre és használható is pl a legnagyobb gain-nel szól a Layla a legtermészetesebben (bár ilyenkor a hangerő 30-40 között van, ha nem akarok megsüketülni...

SE kimeneten lehet változtatni az erősítési módokat, nekem jobban bejön a cső, nem színez, de mindent kissé ellazít, lesimít, tehát organikusabb...nekem...

Aztán ez sem tudja meghazudtolni magát, balanced kimeneten érezteti igazán mit is kell tudnia egy játékosnak...

Rég volt nálam az SP1000 ezért óvatosan kell fogalmaznom...annyi bizonyos, hogy a magas szekció tisztább, több hangjegy van benne. Tér szélessége mélysége szerintem azonos szint, de valahogy itt élettelibb minden...
Ha az SP1000 organikus hangzású, akkor ez élőzenés...nem tudom jobban leírni, de talán jobban ott vagyok, míg a másiknál épp azt hallom amit a stúdióban mastereltek...de mégsem színesebb, csak más...
Kontúrosabbak a hangszerek, az énekes jobban kirajzolódik a térben...ilyenek...
Twister úgy jellemezte, hogy az SP1000 SS és CU változat közötti hangkép...mivel rég voltak nálam, így elfogadom, de azért a különbség nem ennyire adekvát, árnyaltabb azért...

No ebből a nagy katyvazból annyi a végsú konklúzió, hogy majd aki akarja meghallgatja, én örülök, hogy nem jártam újra végig a ranglétrát, hanem legfelül kezdtem...mert a hang - valljuk be őszintén - szuperlatív...megmosolyogtató utána az ES100, nem tudom feláldozom-e ezt a hangot a hordozhatóságért...bár a féltégla a zsebemben út közben lehúzza rólam a gatyámat, tehát óvatosnek kell lennem...

Az ereje pedig....nos majd balanceden meg lehet hallgatni, valami extrém nehezen hajtható fejessel, addig óvatosan annyit, hogy extra erős...

Jó kis szörny ez a Cayin.... ;]

(#34336) Tulku


Tulku
veterán

Javítás!

Megkövetem a Cayint...mivel megtaláltam a beállítás menüt (furmányosan felfelé húzással jön elő, de speciális helyzetben, a hangminőség beállításokkal együtt) így javítok!

Baromi jó a kezelése, egyező az SP1000-el, de itt sokkalta több zenei beállítási lehetőség van (nem EQ-ra gondolok, bár a dsp módok akár számíthatnak digitális eq-nak is...

Képernyő még mindig sokkal kisebb, mint az SP1000 esetén viszont végre egy cég amelyik gondol a vakokra is...3 betűméret és a legnagyobb óriási, tehát mindent látok...heuréka!

Jó lesz ez... :K

(#34337) krx21 válasza Tulku (#34336) üzenetére


krx21
nagyúr

:C Járasd még... Lehet tovább még jobb lesz...

(#34338) Tulku válasza krx21 (#34337) üzenetére


Tulku
veterán

Ez már nem...be van járatva rendesen...

(#34339) krx21 válasza Tulku (#34338) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért? Mennyit ment már?

(#34340) Tulku válasza krx21 (#34339) üzenetére


Tulku
veterán

Nem sokat, de bejáratta az előző tulaj...

Cső nem fog sokat fog menni azt gyanítom, mert a balanced az azért teljesebb....

(#34341) fericske válasza Tulku (#34335) üzenetére


fericske
addikt

Akkor nem mindig az a fránya AK? ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#34342) Tulku válasza fericske (#34341) üzenetére


Tulku
veterán

A változatosság gyönyörködtet...ugye ;]
De télleg jó...becsszó!

(#34343) stemplar07 válasza Sword (#34330) üzenetére


stemplar07
őstag

:Y ezt hogy csinálták ? ,, Output Power 3 ≥112 mW(300Ω / THD+N<1%) , ,
ez szinte hihetetlen ahhoz képest, hogy a többi modul pl, az AM3E/D ,,Output Power 3 ≥18-20 mW(300Ω / THD+N<1%) de az M11 is ,,csak,, ≥88.5mW(300Ω /THD+N<1%)
felvettek valami új mérnököket FiiO-ék ? :D

(#34344) stemplar07 válasza Tulku (#34342) üzenetére


stemplar07
őstag

:) tudom, hogy fülesekhez vetted, de ha a kezedbe kerül egy HD650 kíváncsi lennék, hogy szól vele .

(#34345) kemcso válasza stemplar07 (#34343) üzenetére


kemcso
Ármester

Már megint a számok bűvölete :DD

(#34346) stemplar07 válasza kemcso (#34345) üzenetére


stemplar07
őstag

:D jólvanna... de ez akkor is kb 6x szorzó ..

(#34347) stemplar07


stemplar07
őstag

AudFree . Tidal Music Converter for Windows (Itunes ,Spotify,Audio captures ,, DRM-free Audio Formats)

[link]

na most ez egy hivatalosan hirdetett 30$-os szoftver.. vagy majd jön az fbi ha megveszem ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#34348) s4tch válasza stemplar07 (#34347) üzenetére


s4tch
veterán

Tidalra régóta létezik hasonló, ingyen...

(#34349) krx21 válasza stemplar07 (#34343) üzenetére


krx21
nagyúr

“AM3E/D ,,Output Power 3 ≥18-20 mW(300Ω / THD+N<1%) ”
Ezt honnan? Az unbalanced kimenetet ne hasonlítsuk a balanced-el...

[ Szerkesztve ]

(#34350) Tulku válasza stemplar07 (#34344) üzenetére


Tulku
veterán

Audeze LCD-XC kipróbálva...majd Biokox megírja....

De komoly volt amit hallottam...fél hangerőn.... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.