Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) kemcso válasza Sonor (#34600) üzenetére


kemcso
Ármester

Miből gondolod ezt?

(#34602) s4tch válasza Sonor (#34599) üzenetére


s4tch
veterán

Nem ismerem, ezért nem tudom, milyen, de ha van lehetőséged, hallgasd meg a Fiio M6-ot. Fórumok alapján tud tidal offline-t is. A többi hasonló eszköz jóval drágább, még használtan is.

Vagy valami mobil dac is megfelelhet. Oppo HA2 elég jó cucc.

(#34603) stemplar07 válasza Sonor (#34600) üzenetére


stemplar07
őstag

igen sajna vagy balanced, vagy unbalanced...illetve én laptophoz is használom néha még a HD650-el is ,,elég,, jó ..

[ Szerkesztve ]

(#34604) s4tch válasza stemplar07 (#34603) üzenetére


s4tch
veterán

Ne bonyolítsuk túl: ha eddig mindkét eszközt a V30-ra dugta a kolléga, akkor talán joggal feltételezhetjük, hogy neki az unbalanced verzióra (DC-02) lenne szüksége.

(#34605) stemplar07 válasza s4tch (#34604) üzenetére


stemplar07
őstag

jogos, bár a DC01 jobb minőségű dual erősítővel van szerelve ..de a Sony MDR-1AM2-höz balanced kábel is létezik.

(#34606) frank04


frank04
tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani nekem mp3 /flac lejátszót?

Fülhallgatóm egy Soundmagic ES18, és a jelenlegi Philips GoGear Mix 4GB-os lejátszómat szeretném cserélni. Pontos típust nem tudom, mert már lekopott.
Nekem ez idáig megfelelt, de már kevés a 4GB, és az akksija sem bírja sokáig.

Lényeg, hogy mp3-at és Flac-et tudjon lejátszani,
Lehetőleg min 8GB-s legyen, lehet SD kártyás is,
Budapesti boltból,
10-15k körül max 20k.

Köszi.

(#34607) Maxximus válasza Sonor (#34600) üzenetére


Maxximus
őstag

Telefon + DF Cobalt ?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#34608) arcszesz válasza frank04 (#34606) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Boltból nem nagyon kapsz ennyiért olyat ami jól is szól. Egy chifi játékos ali-ról jobb ötlet.

Mai ajánlatom Ziku X9. A Zishanok mellett a másik legnépszerűbb típus az 50 dollár alatti mezőnyben. Pár hete használom és tényleg elég korrekt hangja van. Olyan Xduoo X3 szint az X2 áráért. Használhatósága kielégítő, 20 órás üzemideje előnyös.

Review: [link]
Topikja: [link]

(#34609) fericske válasza arcszesz (#34608) üzenetére


fericske
addikt

Ahh..Ruizu gyártmány. Az már csinált jó darabokat a "filléres" kategóriában.

(#34610) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó helyen érdeklődöm, de hirtelen ez a topik tűnt megfelelőnek.
A feleségem nem hagy békén, ezért nagyon sokat számítana ha tudnátok segíteni! :K
Olyan hordozható MP3 lejátszó vásárlása a feladatom, amely USB-ről is használható, és legyen saját hangszórója. Létezik ilyen? Ha igen melyik tipus az amit érdemes megvásárolni?

(#34611) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Sziasztok! 15k körül keresnék mp3 lejátszót. Van esetleg normálisabb tippetek? Sandisk Jam esetleg okés lehet?
:R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#34612) arcszesz válasza *Mukeey* (#34611) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Próbáld ki a zikut, jobbat nem nagyon találsz ennyiért :) [link]

(#34613) *Mukeey* válasza arcszesz (#34612) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Valamit esetleg hazai forgalmazótól? Rendelném ezt is, de karácsonyig nem ér ide és most találta ki, hogy mp3 lejátszót szeretne...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#34614) fericske válasza *Mukeey* (#34613) üzenetére


fericske
addikt

A Sandisk-ek jók helyben vásárlással :K

(#34615) *Mukeey* válasza fericske (#34614) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Thx. Egy Jam-et rendeltem.
Amúgy meglepően silány a felhozatal a nagy boltokban (Mm, Euronics stb.) mp3 lejátszókból. Alig van pár márka, amit tartanak, jellemzően a Concorde-ba botlottam mindenhol. Azt meg nem szerettem volna.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#34616) Szabi_82


Szabi_82
tag

Üdv mindenki és s4tch !
Hát a lényeg nekem zene hallgatás :)
Semmi extra, van pár albumon s aszt akarnám, szeretném meghallgatni buszozás közben.
Tehát csak a hangzás az elsődleges, meg 3,5 jack aljzat s kész. Első körben rock zene, utána mindenféle stílus. A sony nw a 45 az volt az egyedüli bajom hogy mély tartományban nulla volt. Így már van tipped, vagy ajánlásod?

(#34617) kemcso válasza Szabi_82 (#34616) üzenetére


kemcso
Ármester

Első körben én elmennék meghallgatni azt X7II-t, hogy legyen személyes tapasztalatom, hogy megfelel-e :) De összeget is írhatnál, meg hogy használt, külföldi is lehet-e.

(#34618) s4tch válasza Szabi_82 (#34616) üzenetére


s4tch
veterán

Ami nekem nagyon tetszett, és ár-értékben is jónak tűnt: használt Questyle QP1R, új vagy használt Plenue D (van belőle D2 néven új generáció, azt nem ismerem, állítólag az is hasonlóan jó ajánlat), Shanling M3s, illetve ennyiért simán lehet találni használt Plenue 1-et. Alkalmanként ki lehet fogni használt, magasabb kategóriás Astell&Kern lejátszókat is jó áron. Ezek offline eszközök. Ha ennyi elég, akkor fölösleges lehet 200-at költeni egy eszközre, ami tud streamingelni, viszont azt a részét nem használnád.

Viszont megfontolnám, hogy legyen-e streaming a kütyüben. Ebben az esetben az iBasso DX160, Hiby R5 (Pro), Hiby R3, Pioneer XDP-300r vagy ennek az Onkyo tesója is megfelelhet. Ebből csak a Pio volt a kezemben, az Onkyo nagyjából megegyezik vele, a többinek meg csak olyan jó az irodalma, hogy látatlanban bepaliztak. A Pio szerintem jobb volt, mint a Fiio X7ii.

Állítólag elég jók az új, M-jelű Fiio játékosok is (M6-M9-M11). Ezeket itthon meg tudod hallgatni üzletben, nekem nincs tapasztalatom velük.

(#34617) kemcso: itt van előzmény. A keret pontosan nem derül ki, de ha az X7-ii belefér, akkor ~200e körül lehet a határ.

(#34619) Szabi_82 válasza s4tch (#34618) üzenetére


Szabi_82
tag

A mani...... szivem szerint ~ 60e ft, de mivel ennyi pénzért csak hallgathatatlan vackok vannak, így muszáj vagyok fentebb menni. Ezt pediglen csak részletre tudom megoldani/megvenni. Ezért csak itthon kapható lejátszók jöhetnek szóba.
Ezeket találtam: [link]
Ezek közt ott a pio is amit írtál.

(#34620) s4tch válasza Szabi_82 (#34619) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, így más a leányzó fekvése. Ha szabad egy kéretlen jótanácsot elereszteni: nem vennék elektronikai cikket hitelre.

Ezek közül valamelyik?
https://hardverapro.hu/apro/fiio_m6_dap_dac_fekete/friss.html
https://hardverapro.hu/apro/shanling_m3s_dap_usb_dac_usb_transport_aptx_gyari_2/friss.html
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=139177 (új júzer, már-már gyanúsan olcsó, de egy próbát megérhet)
https://www.jofogas.hu/heves/Xduoo_X3_II_lejatszo_elado_98526008.htm
Egyikhez sincs semmi közöm. A Fiiót nem ismerem, a középső kettőt hallottam és szerintem bőven meghajtanak egy hordozható fejest, az X3-ii elődje ismerős, az alapján ez is megérhet egy kört.

(#34621) Szabi_82 válasza s4tch (#34620) üzenetére


Szabi_82
tag

ok, köszönöm a tippeket. Utána nézek a lejátszóknak s árban is megfelelnek. Pio tényleg nagyon szép hogy igaz legyen.

(#34622) klacaca


klacaca
tag

Sziasztok!
Azt hiszem, itt az ideje első generációs Fiio X5-öm lecserélésének, a feljebb lépésnek. Nézelődöm, olvasgatok, de elveszek a rengeteg információban, s hallgatózni sajnos nem sok lehetőségem van. Eddig többször kaptam már segítséget az itteni fórumokon, és sosem csalódtam :). Remélem, most is így lesz.
Szóval kb. 200e körül szánnék rá és nem vagyok a használt ellen. Külföldről rendelés nem gond, de inkább csak az EU-ból.
Amiket meghajtana: Westone W40 és AT ATH-990z, ezeket most nem szeretném cserélni. Majd egyszer...
Zenében elég sok mindent hallgatok a népzenétől, musicaltől a klasszikusokon át a rockig. Nagyon szeretem a női énekhangokat, pl. H. Westenra vagy B. Streisand. Amit biztosan nem: metál, mai tüc-tüc zenék és hozzá hasonlók.
Hangzásban inkább a kiegyenlített jön be, bár egy picit több basszus nem gond.
Egy dolog nagy plusz lenne még: mivel nem bírok minden zenét megvenni, jó lenne, ha a Spotify/Tidal menne rajta.
Nézegettem eddig az Onkyo és Pioneer megfelelő DAP-jait, de túl vegyesek voltak a vélemények róluk... Mit javasoltok, merrefelé nézelődjek?
Köszönöm!

(#34623) Hestia


Hestia
csendes tag

Sziasztok!
DX50 lejátszóm kiszolgált kb. 6 évet, az akkumulátor kezdi megadni magát, új eszközt kerestem.
A váltás elég döcögősre sikerült.
Első választás a Sony NW-A45 volt. Hangja valamivel szebb, de gyengébb. Sajnos a laptopon kékhalált okozott a 2. csatlakozáskor, visszavittem.
Következő a Sony NW-A100. Új széria, de én csak kártyáról zsinórral hallgatnám. A memóriakártyák közül a legújabbat nem ismerte fel. Az EU-s verzióban aktivált hangerőkorlát bosszantó. Régi (komolyzenei) felvétel is erőtlenül szólt, a fejhallgatómat alig hajtotta meg. Hiába állítottam a régiót Japánra, visszaküldtem.
Tegnap megjött a DX160.
Hangja nagyon tetszik. Sajnos a mellékelt USB-C kábellel nem látja a gépem, állítólag jobb minőségű és rövid vezeték a megoldás. A fejhallgatót félkézzel lenyomja.
A fülhallgatóimon (XBA-N3AP és az MDR-EX650AP ) viszont nincs énekhang (Presszer a szomszédban dalol :F ).
Egy olcsó fülest is kipróbáltam, azzal hibátlanul zenélt. Az ok a telefonokhoz tervezett mikrofonos kábel, mert a lejátszó (amúgy kombinált) 3,5-ös aljzata nem támogatja a 4-pólusú csatlakozót.
4.4-es balanced aljzata TRRRS.
Kérdésem lenne: Sony TRRS szabványú kábele jó-e hozzá, vagy tegyek le róla. Úgy értelmeztem, hogy egy plusz testelés miatt tér el a lejátszó aljzat.

(#34624) gianni85 válasza Hestia (#34623) üzenetére


gianni85
veterán

3,5-ös aljzata nem támogatja a 4-pólusú csatlakozót.
úgy emlékszem azt olvastam head-fi -on, hogy nem az elterjedt ctia bekötést, hanem omtp-t támogat.
Hol vetted? én is szemezek vele.

(#34625) Hestia válasza gianni85 (#34624) üzenetére


Hestia
csendes tag

amp3
Korrekt, EU-s.
Kék és fekete van. Kéket vettem (szép).
BT-t nem próbáltam, wifi nálam jól működik.
szerk:
https://www.advancedmp3players.co.uk/

[ Szerkesztve ]

(#34626) gianni85 válasza Hestia (#34625) üzenetére


gianni85
veterán

Szerdára szerveződik egy találkozó, ha esetleg el tudsz jönni... szerintem nem csak én lennék kíváncsi a dap-ra ;) :R
Én is abban a shopban nézegettem, de egyelőre "vakon" még nem mertem megrendelni. Dx150-et húztam be majdnem év elején, de most már a 160 van radaron.

(#34627) Tulku válasza Hestia (#34623) üzenetére


Tulku
veterán

Ha itthon csináltatsz (esetleg a Forzában a polákoknál) egy OCC 4,4-es balanced kábelt a W40-hez, akkor az több szempontból előrelépés lesz....itthon Kácsában van OCC kábel, forrasztanak is, de szerintem nincsen 4,4-es jackjük...azt rendelni kell...

(#34628) Hestia válasza gianni85 (#34626) üzenetére


Hestia
csendes tag

Utaznom kellene ~200km-t, szabim elfogyott. :N
Viszonyítási alapom csekély, jobb hangú lejátszóm nem volt. Balanced képességét (még) nem ismerem, jobb a SQ mint az A100.

Tulku:
Köszönöm, rákeresek ... (mindig az a lejtő).

(#34629) gianni85 válasza Hestia (#34628) üzenetére


gianni85
veterán

Ez érthető :R kár, hogy ilyen messze vagy

(#34630) fericske válasza klacaca (#34622) üzenetére


fericske
addikt

A&norma SR15 [link]
Tidal (és Spotify) offline - [link]

(#34631) Hestia


Hestia
csendes tag

Még ismerkedek a DX160-al, de a Head-Fi fórumon túlaggódnak pár dolgot.
A mellékelt USB-C kábel tök jó. Win10 laptoppal külön program nélkül kapcsolódik, ha csatlakoztatás után a DAP-on kiválasztjuk a beállításokban, hogy töltés helyett adatátvitelt akarunk.

(#34632) klacaca válasza fericske (#34630) üzenetére


klacaca
tag

Köszönöm az ötletet.
Érdekes az alakja :) , de ami infót össze tudtam szedni róla, az meggyőzött. Most már csak várok és remélem, hogy tényleg megérte váltani.

(#34633) fericske válasza klacaca (#34632) üzenetére


fericske
addikt

Arra meg, az felől nyugodt lehetsz :)
Az még normál árán is igen jó vétel, ráadásul a legnevesebb dap gyártótól.

(#34634) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Mivel most derült fény a zishan z3 pro-m sötét titkára, gondoltam hogy leírom a véleményemet az itt is ajánlott kütyüről.
Szerintem jól kezelhető, a hangja elég fasza, a cserélhető op-amp is nagy plusz(én opa1622-t tettem bele), az üzemidejéről érdemben nem tudok nyilatkozni. Viszont szoftveresen egy rakás xar. Egyrészről miután USB DAC-nak használod, elfelejti a beállításait, másrészről pedig ahogy ruszki fórumban is olvasható, hiába játszik le mindent, le is konvertálja 16 bit 48KHz-re.

Szóval ezt tartsa szem előtt mindenki, mert tuti hogy nem kap új, javított szoftvert.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#34635) fericske válasza ktommy91 (#34634) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem az nem baj, hogy lekonvertál (annyi pénzért), főleg, hogy lejátszik mindent. Inkább plusz ez. Akár meg sem nyikkanhatna.

(#34636) ktommy91 válasza fericske (#34635) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy normális világban azért mert olcsó, a jó hardvert nem kellene agyoncsapni sz@r szoftverrel.

Nincs kerítés.

(#34637) arcszesz válasza ktommy91 (#34636) üzenetére


arcszesz
aktív tag

A 16 bit 48KHz hardveres limit, ennyit tud a beépített usb-dac vezérlő. Kis pénz, kis foci :)

(#34638) ktommy91 válasza arcszesz (#34637) üzenetére


ktommy91
addikt

Akkor ne hirdessék 32bit 192khz meg DSD lejátszónak. Képek a ruszki fórumból.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#34639) arcszesz válasza ktommy91 (#34638) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Memóriakártyáról lejátszva tudja a megadott paramétereket. A dac funkció csak egy extra. Ha profi dac kell, vegyél dedikált profi dac eszközt, ne tizenpárezres lejátszót :)

(#34640) arcszesz


arcszesz
aktív tag

Egyébként a Ziku X9 is tud elvileg dac funkciót. Gyakorlatilag használhatatlan, egy bug miatt nagyon halkan szól és nem lehet állítani a hangerőt. Nem panaszkodom miatta, mert normál lejátszóként viszont remek.

A Zishan-ok dac funkciója jól használható. Z1-et szoktam így használni egy Thinkpad mellett. Sokkal jobban szól mint a notebook beépített hangrendszere a 16-bit 48KHz ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#34641) Tulku válasza ktommy91 (#34636) üzenetére


Tulku
veterán

Csak igen halkan kérdezem: a 16 bit 48 kHz mire nem elég? Minőségileg? No offense, de egy vakteszten igen sokan (lehet mindenki?) elvérezne amikor bitráták alapján kellene hangminőséget osztályoznia...

(#34642) stemplar07


stemplar07
őstag

akinek a Tidal offline-t nem tudja a dap, arra van megint megoldás ... :)

(#34643) ktommy91 válasza arcszesz (#34639) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem láttad a képeket?

@Tulku: Ez jogos, csak mivel van 24 bites zeném, meg dsd-m is, de még a deezer rip flac-ot sem képes 44.1kHz-en lejátszani(ez ugye a hangpontosság rovására megy) kicsit csalódott vagyok. Ha ezt tudom, akkor inkább valami xonar-ra alapoztam volna a low budget "rendszerem".

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#34644) kemcso válasza ktommy91 (#34643) üzenetére


kemcso
Ármester

Egy 40$-os lejátszóról beszélsz, a DSD-lejátszás aminek sok értelme nincs az eddigi vaktesztek alapján (főleg hordozható rendszeren), csak a tudatod csap be, hogy "ez jobban szól" komolyabb DAP-ok esetén is konverzióval jár...

(#34645) arcszesz válasza ktommy91 (#34643) üzenetére


arcszesz
aktív tag

32 bites wav? :D
Bevallom olyan még sohasem jött szembe nekem :)

(#34646) Maxximus válasza stemplar07 (#34642) üzenetére


Maxximus
őstag

Az USB Audio Player PRO -androidos alklamazásra is, mert hogy ez sem tudja sajnos...és a Df Cobaltomhoz (+Note 9) igen jól jönne.
Köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#34647) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Most álltam át telefonról a TempoTec V1-a - TRN V90 -re... Csak ámulok és bámulok baromi jó! Kíváncsi lenék hogy egy régi motoros mit szólna hozzá.
A TempoTec-t ez alapján választottam: [link]
A TRN V90-t pedig ez alapján: [link]
Párnapja van meg de nem győzöm hallgatni. :) :C :)

Vigyorka

(#34648) stemplar07 válasza Maxximus (#34646) üzenetére


stemplar07
őstag

Ment a privát ..

(#34649) arcszesz válasza Vigyorka (#34647) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Mint tudjuk az A&K SP1000 lejátszón kívül minden más kukába való hulladék :D

Komolyra fordítva a szót, a felhasználó elégedettsége ami fontos. Jó ár/értékű darab, eléggé népszerű. Épp előkerült a kínai lejátszós topikban egy firmware frissítés kapcsán, sok használója felkapta rá a fejét. [link]

(#34650) Tulku válasza arcszesz (#34649) üzenetére


Tulku
veterán

Mostanság hallgattam....nem voltam elájulva az SP1000-től...kissé élettelennek tűnt az N8-hoz képest...akarom mondani nagyon élettelennek...tehát az is kukába való...mindegyik ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.