Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Ciccuka válasza PR0JECTNR56 (#35499) üzenetére


Ciccuka
veterán

Átnéztem, sajnos eléggé hiányosra sikerült.
Szerintem lett volna helye pár Benjie-nek és sok xDuoo is hiányzik.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35502) PR0JECTNR56 válasza Ciccuka (#35501) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Alapvetően minden gyártó csak limitált számú lejátszóval vesz részt a listában, de a legeszenciálisabb képviselői megtalálhatóak minden árkategóriának, plusz ezt bármikor ki tudjuk egészíteni itt a fórumban, ha valaki egy specifikus darabot keresne. :)

(#35503) Exodius válasza PR0JECTNR56 (#35502) üzenetére


Exodius
őstag

Mankónak, súgónak teljesen jó. :K

(#35504) M_Toni


M_Toni
csendes tag

Ezt a videót érdemes végignézni. Érthetően elmagyaráz mindent.
[A nagy felbontású (HIRES) zene nyomában... FLAC vagy MQA? Na és azok a "baljós árnyak"...]

[ Szerkesztve ]

(#35505) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Futáshoz szeretnék MP3 lejátszót venni.
Szeretném ha azért normálisan szólna és nem is lenne halk. (Egyes Sonyknál olvastam,hogy utcára nem ajánlatos.) 20-30e Ft.-nál azért nem adnék érte többet.Dance 90-es 2000-es évek zenéit hallgatom leginkább.Külföldi rendelés nem jöhet szóba.Használt is lehet max veszek hozzá egy új fülest.
Ne is legyen túl nagy.
SanDisk MP3 Clip Sport GO 32 GB Kék -et néztem ki magamnak.
Érdekelnének a vélemények!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35506) pkaresz válasza Jackie_Chan (#35505) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Teljesen jó!
Nejem évek óta használja, semmi gond nincs vele!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#35507) Jackie_Chan válasza pkaresz (#35506) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35508) Jackie_Chan válasza pkaresz (#35506) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Végül egy FiiO M5 lett a választás.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35509) pkaresz válasza Jackie_Chan (#35508) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nem egy kategória! :)
Megéri a plussz 25000?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#35510) Jackie_Chan válasza pkaresz (#35509) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ez jó kérdés. Lossles Audiót is tud.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35511) pkaresz válasza Jackie_Chan (#35510) üzenetére


pkaresz
senior tag

Igen átolvastam mi is az amiért ennyi! :)
Biztos meg fog felelni, de futásra szerintem túl jó! :)
Viszon nincs elakadó vezeték!!! :N

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#35512) Jackie_Chan válasza pkaresz (#35511) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Elakad vezeték az nincs,mert füles sincs hozzá. :)
Az még + 20e. egy "normálisabb".

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35513) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Tegnap megvettem a FiiO M5-t. Sajnos nem tudtam win7 és win 10 alatt sem beüzemelni.Rádugom USB-n kiadja a hangot a windows,hogy csatlakoztattam,de nem látni sehol.Magán a FiiO-n van egy olyan menüpont,hogy USB-n keresztül Storage illatve DAC-ként viselkedjen,de bármelyikre állitom semmi.Egyszerüen nem tudok rá zenét tölteni sehogyan sem.Kerestem hozzá drivert,de semmi értelmes nincs hozzá.Egy FIIO control panel nevezetü progi van,de hiába van a gépre dugva az is azt írja,hogy device not connected.
Már azon gondolkodtam vissza viszem a boltba,mert ez igy számomra NAGY SEMMI!
Valakinek valami ötlet?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35514) joco1977 válasza Jackie_Chan (#35513) üzenetére


joco1977
tag

Szerintem innen töltsd az MTP Drivert (SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1590.exe):

https://www.fiio.com/Driver_Download

Nekem egyébként a Fiio M7-hez letöltötte a Windows Update ezt a Samsung drivert, csak külön ki kellett választani a telepítését a Windows Update ablakban. A telepítés után megjelenik a fájlkezelőben a FiiO M7 driver ikon, benne a belső tárhely és a microSD tárhely ikonokkal.

Egyébként az extreme digitalban most durván akciós a szürke SoundMAGIC E80C vezetékes füles, ha esetleg valaki keres egy jó árú minőségi fülhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#35515) Jackie_Chan válasza joco1977 (#35514) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem tudom telepiteni,mert azt irja a win 10 ,hogy a rendszer letiltotta a számitógép védelme érdekében és nem enged csinálni vele semmit!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#35516) joco1977 válasza Jackie_Chan (#35515) üzenetére


joco1977
tag

Kattints a letöltött fájlra a jobb egérgombbal és válaszd ki a Tulajdonságok menüparancsot. A megjelenő ablakban a Általános fülön alul kattints a Tiltás feloldása kijelölő négyzetre, hogy legyen benne egy pipa, majd az Alkalmaz gombra kattints alul. Ezután már el kell indulnia a telepítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#35519) Hestia


Hestia
csendes tag

Írok a 2 lejátszóról, hogy ne csak off legyen.
DX160 szépen összerakott, jó hangú készülék, nagy Sharp kijelzővel. Első szériából való, 2019. decemberi. A gyártást időközben változtatták a visszajelzések miatt. Ugyanis (nem próbáltam) 5 lépésnyi távolságig tartja csak fenn a vezeték nélküli kapcsolatot.
További hiányossága lehet, hogy a 3,5-ös aljzat nincs szinkronban a mikrofonos kábelekkel (csak TRS). A 4-es osztású dugóval nincs dinamika, énekhang. Fórumozók szerint mérethelyes (pici) gumigyűrű közbeiktatásával ez orvosolható. Nem próbáltam ki, döntően a 4,4-es kiegyensúlyozott kivezetésről hallgattam.
Gain opció szükségtelen, bőven a hangerőképessége alsó felében használható. A régi SRH840 fejhallgatóm sem fogta vissza a 3,5-ös kivezetésen.
Hangzását melegnek mondják, akkor biztosan az is. Részletező, de nem fárasztó. Női énekhangnál elemében van.
NW-ZX507: AVLS - automatikus hangerőkorlát az EU-s modellben. Ez sokakat elriaszt. A kiegyensúlyozott kimenet (elvileg) hangosabb lehet. Vagy BT-s fülessel megkerülhető a korlát. Szoftveresen nincs rá megoldás.
Nekem csendes környezetben bőven elég hangos. 120 lépésből 90 körüli állásban hallgatom. Persze van pár régi komolyzenei felvétel, ahol jól jönne még egy kis kraft.
Az AVLS 20 óránként a gyengébb EU-s erősítést is lecsökkenti, de ezt ilyenkor újra ki lehet kapcsolni.
Furcsa, hogy az oldalán van a töltő ajzat, de legalább szabványos USB-C. Az ívelt oldalai miatt jó a fogása, a hátlapon gumi hatású bevonat. Kisebb képernyő, emiatt a könyvtárak neveiből kevés látszik. Ez betűméret csökkentéssel javítható, már ha van szemüveg kézközelben.
Minden kezelőgomb a jobb oldalon, az oldal ívével azonos szintben van. Sötétben mégis jól használható a play és a + gombokon érezhető dudor miatt.
A vezérlésre késéssel reagál, ami érdekes módon mégsem zavaró. Berletekerve a zene gyorsítva hallható, míg a DX-nél a gombnyomás alatt a zene normál módon megy tovább, és csak a gomb felengedésekor ugrik pozícióba, amit így nehéz besaccolni. Viszont a kezelőszervekre azonnal reagál.
Hangzása: mintha kevesebb lenne a részlet, de a felvételi hibákat mégis jobban megmutatja. A tere szélesebb. Talán a férfi énekhag szebb ezen.
Talán kevesebb dinamika, de (mégis) érezhetőbb mélyek.
Öregszem, a hallásom nem mérvadó, nem is tudok más véleményt fogalmazni.
Ami biztos, hogy az áruk közötti különbségért főleg csak a brand-ot kapjuk. Ja, meg a kazetta látványát. :N
Mégiscsak egy Walkman!

[ Szerkesztve ]

(#35520) SzGee válasza Hestia (#35519) üzenetére


SzGee
aktív tag

ezt az AVLS-t nem lehet megkerülni? régebbi lejátszónál működött az, hogyha régiónak USA-t vagy nem EU-t választottál, akkor nem volt lekorlátozva a hang

If you leave me, can I come, too?

(#35521) Hestia válasza SzGee (#35520) üzenetére


Hestia
csendes tag

Igen, a korábbi verziókhoz van megoldás, a jelenlegihez (100 és 500) még nincs.

(#35522) onkelz


onkelz
aktív tag

androidon egyelőre sajna nincs megoldás

(#35523) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Eltöltöttem pár napot váltogatva az immár saját DX160 (első generáció) és egy Sony WM1A között.

Eleinte a Sony teltebbnek és részletesebbnek tűnt kicsit, de elég hamar összeállt a különbség. A DX160 Lurker firmware-el, NOS filterrel, 120Hz alatt 1dB emeléssel, és 8KHz-től 0.5dB emeléssel pontosan ugyanúgy szól most, sokféle stílussal hallgatva nem találtam sem térben, sem hangzásban eltérést, szóval igen jól teljesít a DX160 :)

Persze az árkülönbség megmutatja magát máshol, a sokkal robosztusabb Sony nem melegszik úgy, mint az iBasso. A számléptetés is azonnal megtörténik (és vicces relékattogással vált DSP modulok között, ha épp DSD és egyéb lossless tartalom változik), a DX160-nál akad némi töltögetés néha. A belső elektronikai olcsóság is átjön, ha be van kapcsolva a wifi, akkor az adatforgalmazás zajként behallatszik az erősítőn át, úgyhogy MQA tartalmat csak offline mentve érdemes rajta hallgatni, nem streamelve. A BT kapcsolatáról sem hallottam semmi jót, azzal nem is próbálkoztam.

Ezeket az apróságokat leszámítva, a hangjáért vettem, és abban nem csalódtam. Mindkettőt egyformán élmény hallgatni.

(#35524) PR0JECTNR56 válasza -NoVa- (#35523) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Sony esetében gyári FW volt fent vagy CFW?

(#35525) -NoVa- válasza PR0JECTNR56 (#35524) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyári.

(#35526) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van egy Topping DX3 Pro -m.
Egy hordozható lejátszót keresnék hozzá, ami usb-n át tud kapcsolódni hozzá. Illetve Bluetooth is van benne, ha nem otthon hallgatom. Otthon vezetekes fejessel hallgatnám.
512Gb micro sd-n vannak a zenéim.
Jelenleg telefonnal hallgatom, de az nem tud kapcsolódni usb-n a DX3 hoz, ezért keresek egy lejátszót amit rádugok és működik.

(#35527) aDaM909


aDaM909
tag

Helló! Olyan 8 max 10 ezer Ft-ért melyik mp3 lejátszót vegyem vagy rendeljem (ha van ilyen), amelyiknek nem lesz néhány hónap után kontaktos a jack csatlakozója? Régen volt egy Benjie S5 ha jól emlékszem, de az sajnos hamar megadta magát ilyen téren.
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#35528) aDaM909 válasza aDaM909 (#35527) üzenetére


aDaM909
tag

Plusz 1-2 ezer még tolerálható.

(#35529) aDaM909


aDaM909
tag

Hahó! Erről mi a véleményetek?:

https://www.aliexpress.com/item/32855932912.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.69644c4dlLIGhG

Valaki még régebben a Mahdi-t ajánlotta.

Köszi!

(#35530) onkelz


onkelz
aktív tag

Shanling M6 (2021) -ot próbálta már valaki?

(#35531) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy mai, modern DAP, ha csak a hangját nézzük, mennyire előre mutató mondjuk egy iBasso DX50-hez képest? Azért DX50, mert régen ilyenem volt és bár elég "buta" volt, de a hangja nem volt rossz.

Egy mai sok 100 ezres DAP, pl. DX220 vagy Fiio M15, ha kihagyjuk a szolgáltatásait és csak a nyers hangzást nézzük, van előrelépés a régiekhez képest? Itt most eltekintenék az MQA, Tidal, stb. zenétől, szigorúan a rámásolt FLAC zenékre gondolok?

Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35532) kemcso válasza HUNNIA1920 (#35531) üzenetére


kemcso
Ármester

Nagyban függ attól, hogy mit mihez hasonlítasz. Ha ugyanazt az újkori árkategóriát hasonlítod össze (ajánlott típusokról beszélünk), akkor kisebb előrelépés lesz (vagy akár semmi), mintha egy DX50-et hasonlítasz egy AK KANN-hoz mondjuk (nekem semmi extra nem volt a DX50 hangja, az AK100 lényegesen jobb volt akkoriban)

(#35533) HUNNIA1920 válasza kemcso (#35532) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi!

Csak azért kérdeztem, hátha valaki csinált ilyesmi össze hasonlítást. Gondolom egy mai fél milliós lejátszónál nem kis összeget tesz ki az a temérdek funkció, amit vagy használ az ember vagy nem. Én inkább utóbbihoz tartozom és nem tudom, hogy csak hang alapján van-e értelme akár egy Fiio M11 szintjénél drágábbat venni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35534) -NoVa- válasza HUNNIA1920 (#35533) üzenetére


-NoVa-
őstag

Wolfson DAC-cal csak az első generációs iPod Touchomat pont az idén vettem elő kiváncsiságból, afelett nagyon eljárt az idő. Elsőre meghallgatva a rajta lévő lossless zenék egy Mangird Tea IEM-mel csodásan szóltak, de aztán a DX160-on helyrekerült ugyanaz, hogy mit ér 13 év fejlődés. Térben, tisztaságban, dinamikában, és részletességben is nagyot lépett előre minden. De akár a FiiO BTR5 mobilhoz való DAC/AMP is nagy ugrás az iPodról, lényegesen közelebb áll a DX160-hoz.

Az aktuális mezőnyben inkább az a negatívum, hogy a chiphiány és az AKM gyári tűzeset durván felhúzta az árakat, ezért elcsúsztak kicsit a kategóriák a régiek árazásához képest.

(#35535) krx21 válasza HUNNIA1920 (#35533) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha már FiiO M11, akkor már M11PRO ;)

(#35536) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Akkor lehet elgondolkozok egy új lejátszó beszerzésén. Mindenképpen fejhallgatóhoz venném, de tudom, hogy ezekben az erősítő rész nem túl acélos, így valószínű, hogy lenne utána kötve egy erősítő. Nyilván otthoni használatról beszélek. :)

Még azt kell eldöntenem, hogy pl. egy iBasso DX160 helyett érdemes-e mondjuk egy DX220-ast vegyek, mert olvastam olyan tesztet is, ami szerint a két lejátszó bár külön kategória, hangzásban mégis nagyon közel áll egymáshoz, árban viszont nem.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35537) Tulku válasza HUNNIA1920 (#35531) üzenetére


Tulku
veterán

A mai csúcs dap-ok sok armatúrás fülessel jóval magasabb szintet képviselnek az általad említett darabnál.
Nekem volt szerencsém egy hibinot meghallgatni (anno a verhetetlen nagyágyú volt) és biza jó hangja volt, de az akkori AK320-amat nem adtam volna oda érte...hát még egy AK 380, SP1000 vagy SP2000...

Nyilván egy mai alapkategória nem egy nagy fejlődés az 50-hez képest, wolfsont nem fogsz találni, nagy eséllyel vmi alap szabja lesz benne (AKM gyár állítólag zamek, úgy hogy szabja lesz most mindenben)

(#35538) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Kicsit off lesz a kérdésem, de nem találtam jobb topikot, szóval bocsi. Remélem azért tudtok segíteni.
Eddig a zenelejátszást úgy oldottam meg, hogy pc alaplapra volt kötve 3,5mm-es jack csatlakozón keresztül egy régi minihifi. Gépről ment a zenélés, hangminőség nekem tökéletesen megfelelt, és a hangerő is remek volt.
Azonban költöztünk és itt már külön helyre került a pc és a minihifi (amik eddig egymás mellett voltak), kábellel már nem tudtam összekötni őket. Vettem egy Blitzwolf BW-BR6 eszközt, amit fizikailag jack csatival a hifire kötöttem, és a jelet bluetooth-on keresztül egy telóról küldöm rá. És itt van a gond, mert a hangerő sehol nincs a korábbi felálláshoz képest. Telón is a bt eszközön is csutkára van tolva a hangerő, de a hifin a korábbi hangerő beállítás mellett még fele annyira se hangos mint korábban volt.
Ez a telónak, vagy a Blitzwolf BW-BR6 hibája, esetleg a kettő együtt? És mit tudok olcsón, egyszerűen tenni, hogy újra szóljon hangosan az ének? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35539) HUNNIA1920 válasza Tulku (#35537) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Végül egy Fiio M11 Plus LTD lett. Jövő héten kiderül, hogy milyen, de elég jókat írnak róla.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35540) krx21 válasza HUNNIA1920 (#35539) üzenetére


krx21
nagyúr

Klassz készüléknek tűnik. Majd írd meg a benyomásaidat. 2 hét múlva lehet kapok én is egyet meghallgatásra… Kíváncsian várom, hogy hallhatóan jobb e mint az M11PRO?

[ Szerkesztve ]

(#35541) HUNNIA1920 válasza krx21 (#35540) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet nem kell írnom róla, mert ahol vettem, ott M11 Plus néven árulják és a leírás szerint is az, viszont a képeken az M11 Pro van és az ára is azzal egyezik. 250e-ért meg nem akarok Pro-t, mégha majdnem ugyanaz is a kettő. Ha Pro-t küldenek, akkor megy vissza.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35542) flash-


flash-
veterán

Ibasso dx50 Rockbox ban tud valaki segíteni?
Ha rávarázsolnám a rockboxot akkor megjegyezné az ibasso kikapcsolódás után a beállításokat pl hogy auto power off, stb?
Az ibasso gyári szofwere nem kepes erre

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35543) krx21


krx21
nagyúr

Reszkess A&ultima SP2000… ;]
FiiO M17 [link]
iBasso DX300 MAX [link]
Korlátozott, 500 darabos megjelenés az egész világon..

[ Szerkesztve ]

(#35544) fericske válasza krx21 (#35543) üzenetére


fericske
addikt

[link]
Egy kis adalék az m17-hez.
Kissé nagy és nehézkes és költséges darab, röviden összefoglalva, habár nagyot szól, ha igaz.

(#35545) krx21 válasza fericske (#35544) üzenetére


krx21
nagyúr

Te árat látsz valahol?
Amúgy most egy M11 Plus LTD használok nagy megelégedéssel… ;)

[ Szerkesztve ]

(#35546) fericske válasza krx21 (#35545) üzenetére


fericske
addikt

15ezer kínai jen, kb 2300 usd

(#35547) krx21 válasza fericske (#35546) üzenetére


krx21
nagyúr

:DDD Akkor lehet kimarad…

(#35548) funkmester


funkmester
aktív tag

Hello.
Raspberry es Allo tunning tarsai milyen minosegi szintet kepviselnek a mai dap-okhoz kepest, ha csak lejastzokent hasznaljuk a dapokat? valaki osszehallgatott mar hasonlo eszkozoket?

(#35549) Tulku válasza krx21 (#35547) üzenetére


Tulku
veterán

Miéééért? ;]

(#35550) krx21 válasza Tulku (#35549) üzenetére


krx21
nagyúr

Hááát mégse tetszik annyira... :DDD
A tetejébe kell dugni a fejest, nem jó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.