Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) TirGael válasza K1LLMy53Lf (#30342) üzenetére


TirGael
tag

Közben Head-Fis keresés közben rátaláltam az Fiio X1-re is. Próbálta már valaki innen?
Tényleg oly nagyon érdemes rákötni egy DAC-ot mindenre?
Esetleg van olyan bátor ember itt, aki megmutatná nekem a különbséget élőben, valahol pesten?

Ugyanitt, van valakinek egy linkje ahonnan lehetne kicsit tanulni az alapokról? Ez egy relatíve új világ számomra, és olyat ahol ilyen "bevezető a modern zenehallgatásba" leírás lett volna, még nem találtam.
Angolul, magyarul, bárminek örülök.

(#30352) kemcso válasza TirGael (#30351) üzenetére


kemcso
Ármester

Jobb oldalt, fönt kereső ;) [link]
Röviden, igen, próbáltuk többen a Fiio X1-et, azoknak, aki hallottak komolyabb DAP-okat nagyon nem jött be, szép külső gyenge belső.

(#30353) tibuno1


tibuno1
csendes tag

Sziasztok! Segîtséget kérnék!! Lotoo paw 5000 vagy Fiio ,X3?? Melyik jobb ?

(#30354) TirGael válasza kemcso (#30352) üzenetére


TirGael
tag

Elnézést, rosszul feltett kérdés. A második verzióra gondoltam belőle (erre), viszont miközben visszaolvastam nem találtam utalást arra, hogy melyik verzióról van szó. Cserébe ha itt sokan utálják, akkor nem fogok széllel szemben fütyülni.

(#30355) Nigér


Nigér
őstag

Új Astell&Kern játékos
Mondjuk jó hülye neve van

(#30356) krx21 válasza Maxximus (#30349) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem még mindig a régi van rajra... Szerintem ez a új firmware soha nem jön már el...

Tulku: Én a hangjára vagyok kìváncsi... Amúgy a nagy teljesítmény már kis impedanciás fejes esetében is jól jön. Nagy impedanciást, pedig nem is probálnék ilyen cuccal..

[ Szerkesztve ]

(#30357) Tulku válasza krx21 (#30356) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd..árazása okán bizton bestbuy készülék és gondolom pariban van az alap AK-val (tán a 70-es)...
Hangra nyilván nem éri el a high-end mezőnyt (Ibasso dx200, ak 3xx, HM901...stb) de igen ajánlott vétel lesz, lefogadom....

(#30358) krx21 válasza Tulku (#30357) üzenetére


krx21
nagyúr

Valószínűleg. Amint lesz lehetőségem, kipróbálom...

(#30359) bowler


bowler
kezdő

Aki nem szeretne indokalatlanul drága dapot venni korlátok közé szorulván, de mégis szeretnének egy elképesztően jó hangot és erősítőt, amit tud pc,mac,android,ios keszülékekkel használni,annak ajánlom instant best buy címen az lg hi-fi plus b&o készüléket.(ebay, mert itthon 50k).

Mi jellemzi? 0zaj,iszonyat élethű hangszerhangok,nagy széles színpad, szeparacio,dinamika, semleges hang,a vokál brutál. Én az előbb ezek fényében 50perces jazz orgián mentem keresztül, 50k+ fejhallgatóval,jó minőségű hanganyaggal. Rendeljétek bátran :R

(#30360) Tulku válasza bowler (#30359) üzenetére


Tulku
veterán

Ezzel egyetlen probléma van...hogy ez nem dap...hanem egy dac-amp...ehhez kell egy kiolvasó-digitális jeltovábbító egység...persze egy telefon...ha tudja az usb digit kimenetet (zömében igen)...és ugye ekkor is meg kell birkóznunk azzal a ténnyel, hogy két egység (ami összeköttetésben van egy digit kábellel) elhelyezését kell megoldanunk menet közben...

Az otthoni ilyedtén mobil felhasználás indokolt....

Gondolom saját tápellátása van...

(#30361) stemplar07 válasza bowler (#30359) üzenetére


stemplar07
őstag

:) Ugye mondtam , hogy jó kis cucc ,,Scwaho,, is vett kettőt , meg pár ismerősöm is , 20-25-ért (ebay)nincs ellenfél, fizikai méretei , 0,5x4x6,5 cm (5 gr) a képen egy Galaxy S7 mellet látható .

tehát simán zseb kategória egy telefon mellé . Kicsit trükkös az aux/high-gain mód,( mint ahogy az Lg V10/20 esetén is, legalább működik 50 ohm alatt is ) de megéri , még a winmobil is kezeli , a pc/mac/ios/droid mellet .
Mac/pc , feltelepítve a programját , azonnal látják is a lejátszó progik (jRiver,Foobar,AIMP4 stb) a HM ASIO 32 bites drivert , tehát kezeli a DSD/DSF- et is .

[ Szerkesztve ]

(#30362) Bodz válasza Tulku (#30360) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hallottam én is. Nem váltja meg a világot, de 20-ért korrekt, HA valami nagyon kicsi, zsebre vágható, könnyű cucc kell. Más esetben már pl. egy Musiland 01 US MK2 is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#30363) Tulku válasza Bodz (#30362) üzenetére


Tulku
veterán

Rendben...lehet csak én idegenkedem ezektől az összekötős módszerektől...meg nyilván sznob is vagyok eléggé...

Ma érkezik az AK XB10-es...kíváncsi vagyok a hangjára...az elfityeg majd nyakban...és nem lesz zsebből kilógó hajókötél kábelem, ami a testemen végigfut...

Nyilván nem lesz olyan hangkép mint 320 esetében, de balanced kimenetes és remélem csak összetákolták a sárgák valahogyan... :)

(#30364) Bukk900 válasza stemplar07 (#30361) üzenetére


Bukk900
őstag

PC-vel milyen kábellel kell összekötni?

(#30365) #16820480


#16820480
törölt tag

Húsvéti fejhallgatós találkozó, akit esetleg érdekel:

(#30366) Tulku


Tulku
veterán

Ma megérkezett az Astell@kern XB10 bluetooth egység

Villámgyorsan párosodott az AK320-szal (ki is írta az APT-X HD minőséget a DAP) és balanced kimeneten keresztül belehallgattam.

Nos, teljesen hozta az elvárásaimat:

- megfelelően kicsi, elfér a pólóban mellmagasságban
- 2,5 mm-es balanced kimenet simán megtartja, erős az aljzat
- nagyon könnyű, kicsi, gyors működésű
- hatótáv egyelőre nagyon jónak tűnik
- hangminőség BT egységhez képest elvárásaimon felüli, de hosszabban majd később
- rettenetesen hangos, majd kipróbálom vmilyen komolyabb fejessel is, de állítólag meghajtja őket is valamennyire...

Nyilván amiért részlegesen ajánlom, az az ára...65 ezer forintot egy ekkora valamiért kizárólag elmebeteg ember fizet ki.... :D

(#30367) bowler válasza Bukk900 (#30364) üzenetére


bowler
kezdő

Usb c, én csak pc-vel használom :K

(#30368) bowler válasza Bukk900 (#30364) üzenetére


bowler
kezdő

Kérdezz bármit segítek :)

(#30369) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Philips GoGear Raga 4GB lejátszót szeretnénk cserélni (nem mai darab) hasonló előlapi vezerlofelulettel ellatott készüléket tudnátok ajánlani helyette? MP3 amit kell, hogy tudjon kezelni, 8GB tárhellyel rendelkezzen legalább, de a 8 is elég ha olyan van ami ajánlott. Hazai vétel lenne (online netes rendelés) gari idő legyen 12/24 hó. Árat nem tudok , azt nem én határozom meg. (mondjuk max.30k környéke) :R

(országúti versenykerekparozashoz kell, SoundMagic E80 a füles ami használva van)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30370) stemplar07 válasza Bukk900 (#30364) üzenetére


stemplar07
őstag

:) bocs , most vettem észre, de látom kaptál választ ,uSB-c/USB a pc-n , adnak hozzá egy USB-c/USB micro kábelt telefonokhoz, illetve ebayon van olcsón usb-c/micro usb fordító, ami teljesen jó , ha usb-c-s telefonod van :-)

(#30371) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#30369) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"SANDISK Clip Sport 8GB kék" berendelve. Korábban már jártam itt és akkor ennek a 4GB változatát ajánlottátok. :R
Ha nem felelne meg (nem nekem kell) akkor vissza lesz küldve.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#30372) Bukk900 válasza stemplar07 (#30370) üzenetére


Bukk900
őstag

Köszönöm a válaszokat, C-s telefonom van, a dac-hoz adott micro/C kábel + fordító adapter nem működik telefonnal. C-C kábellel igen. A PC-hez meg veszek egy A-C kábelt.

(#30373) stemplar07 válasza Bukk900 (#30372) üzenetére


stemplar07
őstag

nincs mit
[link]

a C-s telefonon ezzel megy :-) így elég a rövid kábel amit adnak hozzá .

ha esetleg nincs még meg a B&O modul itt még találtam némi leárazottat :-) 20 ba jön ki szállítással .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30374) bowler válasza stemplar07 (#30373) üzenetére


bowler
kezdő

Ajándék ár.. Én 25k ert vettem használtan,utólag hogy hallottam a hangját,ennek többszörösét is kifizettem volna :R

(#30375) TirGael válasza #16820480 (#30365) üzenetére


TirGael
tag

Lesz ilyen máskor is?
Kezdők mehetnek? :D

(#30376) #16820480 válasza TirGael (#30375) üzenetére


#16820480
törölt tag

Legközelebb szerintem majd talán ősszel. A látogatáshoz hivatalos audiofil igazolvány szükséges :P Nyilván jöhetnek kezdők is, sőt, szerintem számukra izgalmasabb is egy ilyen rendezvény.

(#30377) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

bocs a nagyon offért, de itt hátha tud segíteni valaki, Sony nw-s202f lejátszó, a SonicStage Vistáig volt kompatibilis (Win7 van telepítve), most semmivel se tudok zenét tenni rá, MP3-at nem eszi meg, MP3 to OMG format konvertert meg nem találtam sehol.

Van erre megoldás?

Aurea mediocritas

(#30378) pkaresz válasza stemplar07 (#30373) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia! Sziasztok!

Olyan kérdéssel zavarnék, gondolom a B&O modulon, csak pcn, illetve telefonnal lehet a hangerőt változtatni?

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#30379) bowler válasza pkaresz (#30378) üzenetére


bowler
kezdő

Persze,mivel nincs fizikai hangerőszabályzója. Kényelmesebb is így.

(#30380) stemplar07 válasza pkaresz (#30378) üzenetére


stemplar07
őstag

Érdemes , sőt nagyon ajánlott android lejátszó program a Poweramp V3,V4 , ahol is a beállításokban be tudod állítani a DVC-t azaz a hangerő szabályzást nem az android rendszer ,hanem a PA program nagyon finoman 0-100% között teszi lehetővé ,1 %-os lépésekben ! . Gyakorlatilag ez már egy komolyabb AMP képességeivel ruházza fel a B&O modult , nem beszélve a DSP lehetőségekről .
Hiába tudnak esetleg többet a Neutron , Usb player és társaik ( van egy tucat..) bizonyos dolgokban, de a mai napig a legjobb , legszebb hangú lejátszó program a Poweramp beta 3, vagy 4 . :)

a PA beta letöltési és fórum helye :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30381) Ciccuka


Ciccuka
veterán

X10

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#30382) pkaresz válasza stemplar07 (#30380) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Köszönöm! 😃

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#30383) tibuno1


tibuno1
csendes tag

Sziasztok!
Segîtsetek nekem!
Dap lejàtszót szeretnék venni,,
Lotoo paw 5000 vagy Fiio X3 a jobb szerintetek?

(#30384) bowler válasza tibuno1 (#30383) üzenetére


bowler
kezdő

X5 ii akkor már :K

(#30385) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Foggalmam sincs, hogy létezik e ilyen, az lenne a kérdésem, hogy wi-fis MP3 lejátszó létezik?
Köszönöm előre is!

(#30386) Chuck Norris válasza Boost3er (#30385) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, létezik, Pl. ipod touch.

(#30387) Boost3er válasza Chuck Norris (#30386) üzenetére


Boost3er
tag

Igen azt tudom, de valami egyszerűbb es olcsóbb készülékre gondoltam :)

(#30388) Zola007


Zola007
veterán

Benjie S5 lejátszónak szeretnék keríteni egy övtokot
méretei: 8 cm • 4 cm • 1 cm

tudtok esetleg ehhez valót ajánlani?
ebay és hazai link is jöhet :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#30389) z2solti válasza Zola007 (#30388) üzenetére


z2solti
tag

Szia!
Én egy ilyesmit vettem ( nem pont ezt )vágtam rá két függőleges nyillást,amin átbujtattam az övet és kész is .
Nem tartós de legalább olcsó!
Én sem találtam jobb,olcsóbb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#30390) Zola007 válasza z2solti (#30389) üzenetére


Zola007
veterán

Rendeltem egy ilyesmit én is szintén barkácsszándékkal, de lötyög benne, elég lapos a lejátszó, a tok pedig bő 3cm vastag

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#30391) z2solti válasza Zola007 (#30390) üzenetére


z2solti
tag

Szia!
Szeintem ebből sok féle méretben van. De végszükség esetén egy beszabott vékony szivaccsal tudod
rögzíteni a lejátszót.

(#30392) schawo


schawo
titán

Ma megjött a Shanling M1-em, pár napos használat után írok róla, addigra megjön az LG AFD-1200 is. Most BT-n használom AptX-szel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30393) detroitrw válasza schawo (#30392) üzenetére


detroitrw
addikt

Be is frissitetted? :)
Nem reg jott ki a 2.0

(#30394) schawo válasza detroitrw (#30393) üzenetére


schawo
titán

Nem, még csak kivettem a dobozból és összepárosítottam a telefonnal.

Van két technikai malőr. A telefonommal még meg kell dumálni, hogy a bejövő hívást is a BT-ra vigye át (AptX-en nem megy át a hívás, csak AD2P-n :F). A másik, hogy a Tidal kb. egy óra folyamatos BT lejátszás után megbuggyan, és elkezd akadozni. Ki kell lőni az alkalmazást, és visszatöltés után helyreáll a rend (dróton nem csinálja). De ezek mind a telefon hülyeségei, nem a kütyüé, remélem meg tudom oldani mindkettőt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30395) #16820480 válasza schawo (#30394) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az aptX egy kodek, az A2DP pedig egy protokoll. Ez utóbbin nem megy át hívás, mert ez sztereó hangot küld, és nem használja a mikrofont. A hívást HSP profilon bonyolítja a telefon, ami mono hang és mono mikrofon átvitelt jelent.

(#30396) schawo válasza #16820480 (#30395) üzenetére


schawo
titán

Á értem, tehát fizikai képtelenség egyszerre átvinni a két jelet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30397) #16820480 válasza schawo (#30396) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem fizikai képtelenség, csak ökör módon oldották meg a BT szabványban, nem gondoltak arra, hogy valaki mondjuk sztereó hangot és mikrofont is szeretne egyszerre. A hangprofilok pedig már kb 2.1 óta nem változtak a BT szabványban.

(#30398) Melorin válasza Melorin (#30346) üzenetére


Melorin
addikt

Végül az Agptek A12-re esett a választásom, ami tegnap meg is érkezett.
Akkora mint a Sansa Clip-em volt de az A12 vastagabb.
Elsőre tetszik, egyszerű a menürendszere, logikus. Nehezen jár benne a jack csatlakozó, így nem fog kiesni belőle az biztos.
A ki-be kapcsolója határozottan jár, véletlenül nem lehet kikapcsolni.
Tetszik, hogy ha megnyomok egy gombot, az elsőre csak a kijelzőt kapcsolja be. Ez azért jó mert sokszor csak a kijelzőre szeretnék egy pillantást vetni, hogy mi a dal címe vagy ilyesmi. Emiatt viszont nem szeretném a hangerőt elállítani vagy netán pause-ra állítani, ne adj Isten számot léptetni véletlenül.

Egyelőre ennyi, még ismerkedek a drágával :D

(#30399) Maxximus válasza stemplar07 (#30361) üzenetére


Maxximus
őstag

Én is eladtam a Fiio Q1-et és az árából (+ 5 ezer) vettem egy ilyet. Kíváncsi leszek milyen lesz a fejeseimmel.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#30400) detroitrw válasza schawo (#30394) üzenetére


detroitrw
addikt

Eleg sokmindent javitottak a kezdeti fw ota
Bar BT-t sose fogok hasznalni, de valszeg azon is dolgoztak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.