Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok

Keresek egy Bluetooth-os mp3 lejátszót. Nem szükséges, hogy kijelzője legyen, könnyű, kicsi és viszonylag jó hangminőségben küldje a zenét a füleshez.

A Meizu MP-51-es fülessel kompatibilis kell hogy legyen.

Árról fogalmam sincs, hogy mennyibe kerülnek az ilyen fajta MP3 lejátszók. :S

Előre is köszönöm a segítséget. :R :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#30052) ∂яσнυη válasza Vidual001 (#30051) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Tegnap volt egy találkozó, ahol többen is úgy találtuk, hogy a Shangling M1 szuper kis lejátszó. Szoftveresen is tetszett, gyors, usb dac ként is tudod használni. És van Bluetooth opció. Ha soknak találod, akkor esetleg Hidizs ap60, de azt még senki sem hallotta innen, de kb. fele annyiba is kerül. Nagyot azon sem lehet bukni.

(#30053) ferzoli


ferzoli
Ármester

Sziasztok!

Xduoo x3-ban levo dac szerintetek jobb minoseget produkal mint egy Fioo E17 dac usb-rol?
Egy ath ad500x ele gondolkozom rajta.

Tomtop-on jelenleg 70 dollar UK raktarbol...

(#30054) Vidual001 válasza ∂яσнυη (#30052) üzenetére


Vidual001
tag

Köszönöm! :) :R

Sajnos a Shangling M1-ért sajnálnék kiadni ennyi pénzt, mert csak sportoláshoz lenne használva, ott pedig sérülhet. 8-10 ezer forint környékére gondoltam. Tényleg csak 4-8 GB tárhelyre és egy bluetooth továbbítóra lenne szükségem, fapados verzió is jó lenne :D

Volt már korábban 220 eurós hyper-super MP3 lejátszóm, amit 8 hónap után vissza akartam vinni a boltba, mert meghalt. Kérdezgették, hogy mire használtam, én pedig jóhiszeműen őszintén válaszoltam, mire közölték velem, hogy a sportolás miatt rázkódhat, víz - por - kosz kerülhetett bele, amire nem terjed ki a garanciájuk..

Ezt mégegyszer nem akarom benyelni, ezért lenne nekem jobb egy fapados 20-30 eurós példány, a Meizu füles is kb ennyibe kerül. :)

AGPtEK A15 8GB őt néztem ki, viszont fogalmam sincs, hogy Bluetooth vevő, vagy adó-vevő van benne? :F

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#30055) Tulku válasza Vidual001 (#30054) üzenetére


Tulku
veterán

Sporthoz használj telót (abban van BT adó....többnyire 3.0-tól felfelé) és BT fülest....és a vezeték is megszűnik....és kijössz egy tizesből (monjuk egy Awei esetén még magyar garod is lesz...)

(#30056) #16820480 válasza Vidual001 (#30054) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyen olcsó lejátszókban jellemzően nem nagyon van BT, azért is olcsók, mert mindent kispórolnak belőlük. Esetleg vegyél egy régebbi, használt telefont, amiben van BT, akár ilyen ezer éves nyomógombos Nokiát, vagy valami hasonlót, és ha nem elég a belső tárhelyek, akkor pattints bele egy memóriakártyát, még úgy is meg kell legyél 10 ezer alatt.

(#30057) Tim82 válasza Vidual001 (#30051) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ilyen árkategóriában keresel, akkor a kínaiaknak van egy-két egészen elfogadható ajánlatuk, persze erős kompromisszumokat kell kötni valamiben (jellemzően a kezelhetőség borzalmas, logikátlan menürendszer, rossz nyomáspontú kezelőgombok).

Egy ilyennel van személyes tapasztalatom, ez az Onn W6. Itt írtam róla bővebben, a Te felhasználási céloddal pont a kezelőgombok miatt lehet, hogy kiesne, nem vagyok benne biztos, hogy olyan egyszerűen lehet futás közben macerálni. Amúgy árát nagyon megérte, bár a 100 óra körülire reklámozott üzemidő szerintem inkább a harmada-fele, de még az is bőven jó.

Ami még eszembe jutott, a Ruizu X06 (Gearbest-en most akcióban 21 USD + épp ingyenes szállítás), viszont rémlik valami olyasmi valami review-ből, hogy mintha BT-n csak a belső flash tartalmát tudja kiküldeni, a beletett microSD-t nem. Én pl. ezért vettem inkább anno az Onn W6-ot a barátnőmnek, azzal nincsen ilyen gond.

Nyilván van még sok más obskurus kínai lejátszó, kb. ilyen lehetőségek vannak az általad megadott keretből. Összességében szerintem egy aptX-képes használt okostelefonnal (pl. egy használt 1st gen Moto G vagy kb. bármelyik WP 8.1-es Nokia/MS Lumia) jobban járnál, ha a kezelhetőség számít. BT esetén amúgy is kb. a fejesen, fülesen múlik inkább a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30058) Vidual001 válasza Tim82 (#30057) üzenetére


Vidual001
tag

Köszönöm a segítségetek! :R

A telefont nem nagyon akartam cipelni futáshoz, ezért kerestem volna valami kis apróságot, de van egy régebbi Sony E. W995i telefonom, az meg fog felelni erre a célra!
Köszönöm mégegyszer! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#30059) Tulku válasza Vidual001 (#30058) üzenetére


Tulku
veterán

Az árnyoldal, hogy a régebbi telefonok BT egységének lehet igen gyenge hangja...és ez biza erősen érezhető a kapott hangképen...tehát próba vétel előtt javallott....

(#30060) Tim82 válasza Vidual001 (#30058) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit azért vegyél számításba, hogy a W995 tudásban nem lesz egyenrangú partnere a Meizu fülesednek (ahogy Tulku is írta), semmi BT 3.0+/aptX - és az azért lehet, hogy érezhető lesz, lehet, hogy nem. Ha érezhető lesz, olyanokban fog megnyilvánulni pl., hogy vezetékes füleshez képest kissé "le lesz csapva" mind a mély, mind a magastartományból. (Nálam legalábbis ebben volt érezhető, bár én "fordítva" próbáltam ki - többet tudó telefon, kevesebbet tudó, régebbi sztereó BT headset.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30061) #16820480 válasza Tim82 (#30060) üzenetére


#16820480
törölt tag

BT 2.1 óta nem változott az A2DP profil, amit zenéhez használnak az eszközök, így ez igazából tök mindegy. Egyedül készenléti időben lehet különbség, illetve esetleg az aptX miatt lehet még különbség, de kérdés, hogy sport közben ez hallható-e.

(#30062) Tim82 válasza #16820480 (#30061) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szegény W995 még nem BT 2.1-et használ. :B Bár nem tudom, 2.0 -> 2.1 esetén mekkora különbség lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30063) #16820480 válasza Tim82 (#30062) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennek nem néztem utána :R Valahogy úgy voltam vele, hogy nem létezik, hogy annyira régi.

(#30064) stemplar07 válasza krx21 (#29996) üzenetére


stemplar07
őstag

:D Nem olyan rossz cucc a V20 , egész szép hangja van :-)
Itt egy link róla , egy AK-240 -el hasonlítgatják össze ..(érdekes , talán túlzónak tartom kissé :) , bár még sosem volt alkalmam AK 240-est hallgatni egy HD-800-al .. én ATH-AD900X,illetve MSR7-el hallgatom a V20-at )
idézek:
,,...Finally, I went “high-end” and borrowed a pair of Sennheiser HD 800 (~$1,400) and an Astell & Kern AK240 SS HiFi music player (~3,000). With the HD 800 headphones, I compared the LG V20 with that $3400 player: no perceptible difference in quality. If you take away one thing about this article, that should be it...,,

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30065) krx21 válasza stemplar07 (#30064) üzenetére


krx21
nagyúr

Amúgy elhiszem, hogy jó... :K

[ Szerkesztve ]

(#30066) #16820480 válasza stemplar07 (#30064) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ebből a tanulság szerintem az, hogy az AK240 ugyanúgy nem tud kihajtani egy ilyen fejest, mint a V20 :)

(#30067) stemplar07 válasza krx21 (#30065) üzenetére


stemplar07
őstag

Szeretem is, vannak ezért a Droiddal kapcsolatos problémák .. pl. milyen playerrel használja az ember , illetve trükközni kell, hogy High Gainbe kerüljön ( különben a Quad Dacból csak egy megy pl. aksi spórolásból .. ) Root még nincs minden típusra stb. De alapvetően kedvelem, hosszútávon is kellemesen hallgatható , ami számomra fontos .
( no meg okos telefon is :D ). V10 után az aksi idő is jobb kicsit .

(#30068) stemplar07 válasza #16820480 (#30066) üzenetére


stemplar07
őstag

Alapvetően ezt nem tudom.. nem volt alkalmam hallgatni HD800-at .
Egy év V10 után tudom, hogy vannak minőségi 50 ohm alatti fülesek ,(is) amiket a V10/20 esetén egy egyszerű adapteres trükkel (root nélkül) High Gainbe lehet tenni , kijátszva az AMP automatizmust , és akkor viszont nagyon szépen szólt (a V10 is ) itt a V20 esetében viszont a 4 DAC szerepe a zajcsökkentésben van .
Normál füles esetén csak egy kapcsol be .
De Te jobban értesz ezekhez gondolom, itt egy komoly értekezés mi is a szerepe a 4DAC -nak .-) ( 130dB SNR , jitterek ,quad bitek :D és társaik .számomra már kissé magas . a hangja viszont gyönyörű ..)

,,...What is the LG V20’s “Quad DAC” and how does it affect audio quality? ...,,

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30073) #16820480 válasza stemplar07 (#30068) üzenetére


#16820480
törölt tag

Múltkor valaki linkelt egy írást, abból nekem az jött le, hogy nem négy DAC van benne (nem is lenne sok értelme), hanem négyszer zavarják át a jelet a DA konverzión, mert a DAC támogat annyi csatornát, hogy ezt megtehetik, és az eltérésekből számolnak jittert (zajt), amit így ki tudnak jobban szűrni. A probléma azonban az, hogy a digitális jelen keletkező zaj csak egy része a történetnek, de az analóg jelen keletkező zajt (elektroszmog péládul) nem tudják szűrni.

Amúgy lehet nagyon jó hangú telefon a V20. Azt sajnálom, hogy ennél is csak trükközéssel lehet high gain módba tenni, nem értem miért nem bízzák rá a felhasználóra az ilyesmit, még ha alapból automatikus is.

Amúgy pedig egy HD800-at meghajtani nem egyszerű dolog, és magában nem nagyon lesz olyan hordozható forrás, ami erre képes. Lehet, hogy elég hangos, lehet, hogy egész jónak tűnik a hangja, aztán rádugod egy negyedébe kerülő asztali DAC-ra, és leesik az állad, hogy mekkora különbség :N
Ezt csak azért mondom, mert attól, hogy a srác odáig van a telefonért, még egy ordas baromságot írt (szerintem), hogy ez mutatja a jóságát, hogy a HD800 nem szól jobban AK240-ről sem. Nem is fog senki AK240-ről hajtani HD800-at, akinek kis esze van, mert az amúgy is egy nyitott fejes, ami út közben elég korlátozottan használható, és sokkal jobban megéri asztali láncra kötni. Út közben meg mondjuk használok valami IEM-et, ami még mindig töredéke a HD800 árának, és meghajtja akár a V20 is jól.

(#30074) stemplar07 válasza #16820480 (#30073) üzenetére


stemplar07
őstag

:) Kösz hogy törölte a moderátor az előző diskurzust... khhmm , helyesen tette ,, :R

A High Gain kérdést jogi okokból csinálja az LG , nehogy beperelje valaki őket , hogy 50 ohm alatti fejest tegye High-ba ugyanis 50-600 ohmig van High ba és egy pl. MSR7 max 35 %- hangerőig hallgatható FLAC-al különben süketülés ..pl. egy kisgyerek feltekeri 100-ra és hallás károsult lehet . Nagyon nagyot erősít, kb 2x nagyobbat mint egy FiiO E12A Mont Blanc for IEM .. Nem is használom a V20- hoz .

Asztali dac az más kérdés, tudom gyenge darab ,de van egy Fiio e 17 olympus 2-m , az egy vacak a V20 hangjához . De mint DAP , viszont univerzális , nem vitaindítónak írtam , s nem én írtam a cikkeket sem :D
Az androidauthory-n komoly ,,ákom-bákomok,, vannak a 4DAC ról :

Szépen szól , 50 ohm alatti minőségi fülessel , high-ban ,Poweramp V3 -al , vagy Neutronnal, vagy a gyári playerével is .

[ Szerkesztve ]

(#30075) bigmasterg válasza stemplar07 (#30074) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ugye jól tudom, hogy még mindig nem forgalmazzák Európában ezt a telefont?

(#30076) stemplar07 válasza bigmasterg (#30075) üzenetére


stemplar07
őstag

Igen én is így tudom . Sajnos nem lesz V20 úgy tűnik az EU-ban ..
nagyon úgy néz ki ,hogy az 5,2 " V34 Ishai Beat lesz csak az EU-ban forgalmazva ..(japánban már kapható ) (talán) LG v20s néven, unibody házban ( csepp/víz álló ) de egyébként a V20-al teljesen azonos hardverrel (DAC/AMP-al) ..és másodlagos kijelzővel .

[link]

(#30077) #16820480 válasza stemplar07 (#30074) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kapcsolási rajzhoz nem értek, de mellette a jobboldali ábrán csak magát a folyamatot mutatják be, ahogy látod is, hogy "n-1" meg "n" a számozás, szóval négyet rajzoltak be a képre, de igazából ez bármennyivel működik. Ez csak egy hibajavító eljárásnak tűnik, és lehet egy darab chippel is csinálni, mert mondjuk egy ES9028C2M-ben két 32-bit hyperstream dual DAC van, szerintem ezt írja a marketing osztály négy DAC-nak.

(#30078) stemplar07 válasza #16820480 (#30077) üzenetére


stemplar07
őstag

Hát kb. ez jött le nekem is mint laikusnak a ,,zajcsökkentés ,, azaz csatornánként 2 db DAC . A többi a PR ..

Egy biztos a V10 is nagyon szép hangú készülék volt, de pl. a Galaxy S7 csalódás volt számomra , még a FiiO E12A Mont Blanc for IEM-l -el is ... zajos, hosszú távon nem hallgatható , stb. Próbáltam a HTC10-et is ,az sem jött be sajnos .

A V20-at órákig lehet hallgatni , fülessel, de auxon is .
Nos csak be akartam mutatni egy , újabb ,,játékost,, egy másik szegmensből .. akit érdekelnek az újdonságok , ami nem ,,szifon,, :D de telefon , és még van rajta hagyományos jack :D

(#30079) #16820480 válasza stemplar07 (#30078) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, csak annyival egészíteném ki, hogy amit linkeltem, az a DAC chip belső felépítése, még mielőtt valaki azt hinné, hogy több DAC chip van a telefonban :K

(#30080) Tulku válasza #16820480 (#30079) üzenetére


Tulku
veterán

Kéne már egy multibites normális dap-ot, (telefont?) csinálni, nem ezeket a többszörös egymásra tolt duplikációkat oltogatni...el hiszem hogy dinamikát szeretnének növelni, de egyre "műanyagabb" lesz minden hang...bár lehet ez a cél...

Azt hiszem egy éve én jósoltam ezen a fórumon a telefonok hangzásának ugrásszerű javulását...de...
Mint ahogy egy dap sem éri el egy dedikált dac-amp minőségét, úgy egy telefon is másodlagos hangforrás marad...persze ettől a V20 perpill a legjobb hangú telefon...csak azt a rettenentes mennyiségű baromságot nem kell készpénznek venni amit minden ilyen esetben pár idióta leír (nem itt a fórumon...)

Az pedig hogy el sem jut hozzánk...inkább nem kommentálom....

(#30081) #16820480 válasza Tulku (#30080) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem térjünk vissza az analóg technikához, olyan jók is voltak a kazettás walkmanek :) Amúgy te jósoltál több dolgot is, a BT felemelkedését is, ami még azért várat magára. De telefonoknál már felénk kapható egy darab telefonban sincs igazából normális DAC, nem? :N Sajnos ez a távol-kelet kiváltsága marad a Vivo, Meizu és LG révén is.

(#30082) Tulku válasza #16820480 (#30081) üzenetére


Tulku
veterán

BT elterjedését...és biza terjed rendesen... a hangminőség még várat magára...perpill két készülék teljesíti számomra az elfogadható kategóriát...mindkettő 200 dodó környéke...plusz a füles...

Telefonokba kénytelenek lesznek beletenni viszonylag értelmes hangkeltő egységet...ez pont úgy lesz mint a kijelzők, kamera esetében...nem nagy kunszt ez egyébként ...a legdrágább AKM chipek 5 dollár alatt vannak, de rendre 1-2 dollárért kapsz dedikált dac chipet...persze ha veszel 10000 darabot...

(#30083) #16820480 válasza Tulku (#30082) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, igen, de nem csak a chipen múlik a hang, azért azt meg kell rendesen tervezni, nem annyi, hogy egy forrasztással több az alaplapon :)

(#30084) Tulku válasza #16820480 (#30083) üzenetére


Tulku
veterán

Ha egy hangyaf...nyi modulon van BT vevő, dac-amp modul, meg mikrofon...meg ki tudja mi....akkor egy telóba nem befér...ezek rendre kész ügyek, modulok...max a helyigény és a büdzsé lehet gát...azt hallottam egykoron az alma pár cent miatt nem maradt a wolfsonnál...

Most a jack hiányára nem is reflektálok....állítólag az Isine a lighting kábellel sokkal jobban szól mint analóggal...aztán beírt az Audeze ezen ügyekért felelős tervezője...és elárulta hogy az EQ-val játszadoznak...ennyi...

(#30085) #16820480 válasza Tulku (#30084) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ja, de gyanítom, hogy amit te mondasz, hogy nincs 5 dollár az ára, az csak maga a chip, de azt valahogy be kell építeni a telefonba, és nem egy DAC chipből áll az egész audió rész.

Amúgy azért azt is nézd, hogy tegyük fel 10 centet spórol az Apple egy telefonon, de eladnak 50 milliót belőle, akkor az még úgy is 5 millió dollár...

(#30086) stemplar07 válasza #16820480 (#30085) üzenetére


stemplar07
őstag

Passz ..Nem tudom mibe kerül a ES9218 ,,nagy tételben ,, a SOC mert még elég új . Itt az ESS leírás róla , árat még nem láttam ..
[link]

A G5- höz árult HiFi B&O külső moduláris komplett DAC (u.a. mint V10) kezdetben 60.000 volt (ami persze túlzás ) most 25 körül árulják az ebayon .
A V10 -ben és más DAP-n is található ES9018 ára 60 dollár ( 1 db , gondolom xy. ezer db. nál van ,,némi,, engedmény :D )

a HIFI Duino oldalon építgettek belőle , ott ez az ár hangzott el .
[link]

(#30087) #16820480 válasza stemplar07 (#30086) üzenetére


#16820480
törölt tag

A V20-ban elvileg már 9028 van, nem?

Amúgy az nem ugyanaz a chip, amit telefonba tesznek, hanem a C2M verziója, ez az energiatakarékos mobil változat, asztali rendszerbe (amiről a linkeden írnak) a sima verziót teszik. Egyesével meg nyilván drága, de viszonylag kevesen vesznek szerintem egy darabot.

Amúgy ismerem a chipet, hallottam több eszközben is (hordozhatóban és asztaliban is). Nem rossz cucc, de az AKM chipek egyértelműen jobbak nála. Illetve a Burr-Brown PCM1795 is szerintem.

(#30088) stemplar07 válasza #16820480 (#30087) üzenetére


stemplar07
őstag

Igen a ES9218 van benne , és integrált AMP .

( a telefon boltban csak néztek , hogy elővettem az MSR7-et meg egy extendert+ egy 75 ohmos adaptert .. :D hogy ez az idióta HiFi b...zi azonnal a High Gaint teszteli , szerencsére működik ezzel is ami a V10-el )

Minden esetre az Galaxy S7-ben lévő ,,.. Lucky CS47L91 Sound DAC ,, amit a Samsung kreált ( állítólag cirrus logic) háát az nem annyira Lucky .. na az lehet volt vagy 5 dollár . Az AMP pedig nincs , vagy mit tudom én, de harmat gyenge . De ez is csak az exynos eu modellben van . Nem mondom MP3-hoz elmegy ..

Amiknél ( telefonban) szép hangot és jó erősítőt hallottam az a V20/10 és az Axon7 .

(#30089) Tulku válasza #16820480 (#30087) üzenetére


Tulku
veterán

Én koherens hangképet szabjától még nem hallottam...felül nekem mindegyik visít...
Ellenben AKM és BB chipekkel tükörsimára lehet polírozni mindent....
Remélem a szabja hype-olása véget ér hamarost...

És igen..telefonokba mobil dac chip van rendre...azt hiszem asztali szabját csak a fiio x7 kapott....

(#30090) #16820480 válasza stemplar07 (#30088) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez szerintem kicsit ilyen kezdő sznobéria, hogy az mp3 szar, bezzeg a flac :) Van persze, akik megtartják későbbre is, de ki lehet azért nőni. Ha fogsz egy CD-t, és csinálsz róla flac-ot, meg normális kodekkel 320-as mp3-at, akkor azt ABX teszten nem nagyon fogod tudni megkülönböztetni. Hordozható lejátszóról meg még annyira sem (főleg út közben, amikor környezeti zaj is van).

S7 még nem volt amúgy a kezemben, így arról nem tudok nyilatkozni. Mondjuk mostanában hordozhatónál tendálok a Bluetooth felé, az talán kényelmesebb.

Tulku: Azt mondtad, hogy az a Sabrés BT füles bejött. Amúgy én is átpártoltam teljesen AKM-re, pedig előtte Sabrés voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#30092) stemplar07 válasza #16820480 (#30090) üzenetére


stemplar07
őstag

Kezdő sznobéria ? úgy látom ahogy romlik a füled, úgy ke :D dveled az MP3-at ? Óriási és még te írsz a minőségről ? huha..

[ Szerkesztve ]

(#30093) #16820480 válasza stemplar07 (#30092) üzenetére


#16820480
törölt tag

Általában a kezdők szoktak jönni azzal, hogy ők flac-ot használnak, nehogy valaki azt higgye róluk, hogy nem értenek a témához. De javaslom csinálj ezzel egy rendes vaktesztet (például Foobar ABX pluginnel), és rájöhetsz te is.

A másik téma pedig nem véletlenül került törlésre, kérlek te se folytasd :R

(#30094) krx21 válasza #16820480 (#30093) üzenetére


krx21
nagyúr

+1

(#30095) stemplar07 válasza #16820480 (#30093) üzenetére


stemplar07
őstag

nos foobar fent van a gépen m, megpróbálom , én még napstereztem anno nem tudom valaki itt tudja-e hogy mi volt az amikor egy vacak 196 kbs- mp3 lemez az akkori net sebességek mellett egy éjszaka jött le :D

nagyon vegyes MP3 választék van.. mi a helyzet a DSD/DSF -el ? az is Hype a szemedben ?

Tydal ? Én most próbálgatom, a HiFi csomagot , elég szépen szól ( havi 3- ért ..kicsit sok , de nagy és friss a választék )

[ Módosította: radi8tor ]

(#30096) #16820480 válasza stemplar07 (#30095) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem hozzád sem szólt már egy ideje, de lehet, hogy én látom rosszul.

Igen, akkor alapozta meg a rossz hírnevét az mp3, amikor még ilyen siralmas bitráták terjedtek mindenféle vacak kodekkel tömörítve. Ugye mp3-ból is sokféle van. Ha egy olyat próbálsz meg, amit CD-ről készítettek (vagy flac-ból) LAME kodekkel, és 320kbps bitrátával, azt nehezen fogod tudni megkülönböztetni egy flac-tól vakteszten. Általában azt lehet biztosnak venni, ha mondjuk 10 próbából 9-szer eltalálod legalább, hogy melyik melyik.
A foobar ugye úgy csinálja, hogy fog egy zenét (vagy darabját), bejátssza neked a flac-ot, aztán az mp3-at, aztán valamelyiket a kettő közül, neked pedig tippelned kell, hogy melyiket hallottad a harmadiknál.

A DSD az egy érdekes téma. Maga a technológia egyáltalán nem új, már évtizedek óta létezik, csak sok problémája van azért önmagában is (például hogy nem lehet vele jól dolgozni stúdióban annyira, mert matematikai függvényekkel kezelhetetlen bithalmaz). A másik probléma, hogy a hozzá szükséges rögzítő berendezések ára olyan horribilis, hogy a legtöbb DSD felvétel eredetileg PCM-ben készül, és utána konvertálják át DSD-re. Döntse el mindenki, hogy ennek mennyi értelme van :) Harmadrészt pedig rengeteg tárhelyet foglal, ami például egy hordozható eszköznél nem igazán hasznos.
Erre jön még rá az a dolog, hogy ha már sikerült az mp3-flac játszmát eldönteni, a 16bites 44,1kHz mintavételezésű és a nagy felbontású (akár egy 24/192-es, akár nagyobb) anyag közti különbséget még nehezebb kihallani. Gyakorlati haszna ezért nem olyan nagy, mint ahogy próbálják mostanában eladni. Ráadásul elég kevés dolog érhető el DSD-ben amúgy is.

Az igaz, hogy a DSD felvételek másképpen (néha jobban) szólnak, de ez nem magának a formátumnak köszönhető, hanem annak, hogy más mastereléssel készültek. Ha konvertálod őket mondjuk 16/44,1-es flac-ba, attól még ez megmarad, és szépen fognak szólni (ugyanolyan szépen), csak kevesebb helyet foglalnak majd.

szerk.: Tidal HIFI az nem 20€? Az ilyen havi 6 ezer felett lenne elvileg itthon.

[ Szerkesztve ]

(#30097) kemcso válasza stemplar07 (#30095) üzenetére


kemcso
Ármester

Úgy tesztelt, hogy fogsz egy flac-ot, és azt visszakonvertálod 320-as mp3-á (akár indulhat nagyfelbontású 196->44-> 320) és ABX-elve a hármat.
Abban tök igazad van, hogy az mp3-ak minősége nagyon szórt, ha nem ugyanaz a forrás könnyű (lehet) a különbséget megtalálni, de pont ezt küszöböli ki, ha te konvertálod.

(#30098) stemplar07 válasza #16820480 (#30096) üzenetére


stemplar07
őstag

a Tidal HiFi tavaly óta nálunk is ,,csak,, 3000/ hó , levitte az árat Dr.Dre :)
most pár hónapig télen kipróbálom ...
A DSD/DSF illetve SACD- ből elég nagy gyűjteményem van , ott is változó néha a minőség .

egyébként most olvasgattam utána, az ES9218-ból nincs külön ,,asztali,, és mobil DAC/AMP, viszont alapban ahogy azt már írtam is 50 ohm alatt csak egy DAC megy , pont azért ,hogy ne egye az aksit , 50 -600 ohm ig viszont csatornánként kettő ( legalább is az LG és Mr Ken Hong :-) ezt írja valamint az ESS is ) észre is vehető az aksi merülés High Gainben , jelentősen, de megéri a minőség ..(kb 20%-al nagyobb a fogyasztás) .

(#30099) stemplar07 válasza kemcso (#30097) üzenetére


stemplar07
őstag

hát ezt kipróbálom.. de esküszöm azt nem értem, hogy akkor miért Lossless ? a FLAC és hova tűnik amit közben ( alul -felül ) levágott az Mp3 ? .. :U

(#30100) #16820480 válasza stemplar07 (#30098) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nem csak kezdeti akció, hanem tartósan 3 ezer az ára, annyiért szerintem megéri a Tidal :K A Spotify is megéri alapvetően a havi 5€-t.

A 9218 az egy eleve mobilokba (DAP-okba) tervezett chip lesz, mert asztali lejátszókban nem előny, ha egybeépítik az erősítőt meg végfokot egy chipbe, ott nem probléma a hely, és így elveszti a modularitását az egész kialakítás.

A high gain az nem azt kellene jelentse, hogy milyen felállásban üzemel a DAC (hogy quad módban megy-e, vagy simán), hanem a kimeneti jelerősséget kellene állítsa, amiért az erősítő felelős. Tehát mondjuk low gain módban 1,5Vrms, high gain módban meg 2Vrms (csak tipp, a honlapon csak a maximális 2Vrms van megadva). Az, hogy a DAC milyen módban megy, ettől még lehet a gain kapcsolóra kötve, csak nincs értelme szerintem (V10 alatt is volt külön kapcsolója a HiFi DAC módnak például).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.