Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) Lazarus911 válasza Bodz (#30448) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Nekem a Hidizs ap60 is tetszik... Basszus egy jó mp3 lejátszó kell a terembe :-D

(#30452) Nagyapó45 válasza Sefter (#30442) üzenetére


Nagyapó45
csendes tag

Köszönöm szépen. Időközben megoldódott a problémám.

(#30453) Nagyapó45 válasza schawo (#30443) üzenetére


Nagyapó45
csendes tag

Köszönöm szépen Neked is, nem technikai jellegű volt és időközben megoldódott.

(#30454) krisz242 válasza Bodz (#30448) üzenetére


krisz242
tag

Az AP60-at ketten már biztosan hallották kis hazánkban, mert a hardveraprón árulták, és el is kelt egy belőle! Úgy látszik ők ezt a topikot kerülik, vagy csak önzőek, és nem akarják velünk megosztani az élményt!

...illetve most látom, hogy Lazarus911 írt az eladónak anno, de ezek szerint nem ő vitte el!

[ Szerkesztve ]

(#30455) ∂яσнυη válasza krisz242 (#30454) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Biztos, hogy van már valakinek, mert ajánlottuk sheratannal, csak gondolom nem aktív fórumozók, csak olvassák a topicot vagy csak beugrottak ajánlásért és ennyi.

Viszont ez is érdekes 30 dodóért:
Zishan Z1
-USB DAC (telefonhoz is!)
-AMP mód
-DAP
-DSD, FLAC, WAV, MP3 támogatottság
-cserélhető opamp
-lapozás mappák között (pause+Next/Prev)
-256gb-ig bővíthető
-ES9023 DAC
stb.

(#30456) sheratan:
Igen, úgy értettem én is.... :K

[ Szerkesztve ]

(#30456) #16820480 válasza ∂яσнυη (#30455) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, azt ajánlgattuk, hogy vegyen már valaki, mert így nem tudjuk kipróbálni, de igazából nem ajánlott, nem tudunk róla semmit szinte... :)

(#30457) Bodz válasza Lazarus911 (#30451) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor a feladat adott. Kell neked egy Hidizs meg Shanling is, aztán elmeséled, hogy milyenek egymáshoz képest. :D

[ Szerkesztve ]

(#30458) Lazarus911 válasza Bodz (#30457) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Igen.. :-D

Sajnálatos, hogy Magyarországon nincsenek forgalomban ezek az mp3 lejátszók. :-(

(#30459) ∂яσнυη válasza Lazarus911 (#30458) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Én örülök neki. Úgy nem ennyibe kerülnének...

(#30460) s4tch válasza Bodz (#30457) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem annyi ezekkel a bajom, hogy nem tudnak streaminget. Nason tárolom a zenéket, a mobillal lazán csatlakozom hozzá bárhonnan, illetve ott a tidal, ami mobilon szintén megy. Bármit vennék ezek közül a relatíve olcsó lejátszók közül, funkcióban hatalmas visszalépés lenne a mobilhoz képest.

Viszont ha csak ezt a két, említett kütyüt nézzük, ezek legalább működnek dac-ként, úgyhogy mobil mellé sem feltétlenül ördögtől való bevállalni őket. Hmm. :DDD

(#30461) schawo válasza s4tch (#30460) üzenetére


schawo
titán

Bluetoothon csatlakozol a telefonhoz. Ez a lényeg, nálam is így megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30462) Tulku válasza schawo (#30461) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy vesz egy AK XB10-et :D

(#30463) s4tch válasza schawo (#30461) üzenetére


s4tch
veterán

Mármint úgy, hogy bt-n keresztül átlövöd a zenét a Shanlingra, és abba dugod a fülest?

Nulla időt töltöttem bt protokollok, kodekek tanulmányozásával; ilyenkor nem romlik jelentősen a minőség, ha nem aptx kompatibilis a telefon?

(#30464) Tulku válasza s4tch (#30463) üzenetére


Tulku
veterán

KB úgy kell elképzelni az apt-x, apt-x-hd kodeket,mint egy kvantumos szoftveres bitráta növelő szoftvert...attól még a BT átvitel azon a (mittoménhogyhíjják A2DP vagymi) szabványon megy...

Amit hallok a nem apt-x, apt-x, apt-x-hd közötti hangminőségbeli különbségek kapcsán az talán a kevésbé zavart, kevésbé rikácsoló, kevésbé összezavarható felé tart a legalacsonyabbtól a legmagasabb kodekig...de csodák nincsenek...amikor XB10-esről átteszem a székhelyem a vezetékes AK320-ra egy mennyország, egy megnyugvás a BT hangzáshoz képest...

(#30465) schawo válasza Tulku (#30464) üzenetére


schawo
titán

Oké XB10 x10 = AK320 :U :) Az nem a BT hangja, amit te hallasz.

(#30463) s4tch

Nem olyan mértékben, hogy ez most aztán bozsasztó lenne. A telefonok önmagukban sokkal rosszabbak, mint az M1 egyszerű BT-vel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30466) s4tch válasza schawo (#30465) üzenetére


s4tch
veterán

Értem; de ha jól sejtem, azért csak jobban szól az M1 usb dac-ként, mint bt-n etetett forrásként...?

@tulku, köszi neked is.

(#30467) schawo válasza s4tch (#30466) üzenetére


schawo
titán

Valamivel, picit, talán. Nem hatalmas a különbség. Az M1 nem az a szint, ahol kardinális kulcskérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30468) Bodz válasza s4tch (#30460) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sőt, még dac is működik róluk otg kábellel/adapterrel. Nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#30469) s4tch válasza Bodz (#30468) üzenetére


s4tch
veterán

Hidizs AP60 teszt - innen a konklúzió:

On the other hand I can’t think of a cheaper and better handling source for your Mojo, the AP60 just screams “Transport”.

[ Szerkesztve ]

(#30470) Lazarus911 válasza s4tch (#30460) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Énnekem az a lényeg hogy szépen szóljon. Ennyi. Semmi mást nem kell tudnia.
A terembe zenére edzek, és az ott akkor nagyon fontos.
Vannak motiváló zenéim nem kell stream :-D

(#30471) Bucicimaci válasza fericske (#30436) üzenetére


Bucicimaci
tag

Ezt én is meg tudom erősíteni. RHA MA750i-t hajt meg nagyon szeretem. Bár egy iPod nano után váltottam szóval nincs sok viszonyítási alapom. A fülesemre most vettem comply memóriahabos fülillesztéket és így mégjobban szeretem.

(#30472) Bazs-


Bazs-
tag

Egy hete jött meg a Cayin N3.
Sajnos nincs összehasonlítási alapom, mivel ez az első ilyen eszközöm, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve..
Egy ATH-M50-el hallgattam.

Szívesen írnék róla egy jellemzést, de abszolút nem értek hozzá. Viszont ha valaki ezt megtenné, akkor kis időre szívesen odaadom neki.

(#30474) Lazarus911 válasza Bazs- (#30472) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Mennyibe fájt?

(#30475) Bazs-


Bazs-
tag

150 euro franciaországból rendelve.

(#30476) Tim82 válasza s4tch (#30469) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes ez a Hidizs AP60.

Ha a beépített fejhallgatóerősítő elég erős (a teszt szerzője említi, hogy nem próbálta ki fejesekkel, ill. "high gain" módban), akkor számomra megvan az ultimate portable megoldás; kiváltaná mind a Cowon D2-t (mint hordozható lejátszó), mind a jelenlegi hordozható DAC/ampokat (Schiit Fulla, Creative Soundblaster E1).

Mert amúgy - analóg line out-ot leszámítva, ami jó lenne, ha lenne, de nem életbevágó számomra - kb. mindent tud, amit el tudok képzelni, hogy kellene nekem egy hordozható lejátszó/DAC/amp kombótól. (Head-fi topik szerint csont nélkül megy Linuxos gépen is USB-ről.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30477) schawo válasza Tim82 (#30476) üzenetére


schawo
titán

Pont az a gyengéje.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30478) Napoleon12


Napoleon12
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó lejátszót venni sportoláshoz ami bővíthető, lejátszik Flac formátumot és max 10 ezer.
Én Benjie S5 illetve a Ruizu x02 -n gondolkodom, mert van egy magyar oldal ahol ezeket 8-ért már meg lehet venni.
Kérdésem az lenne, hogy ha tudtok jobbat mit ajánlanátok, vagy ha ezek is megfelelőek, akkor melyik a jobb választás ezek közül?

(#30479) ∂яσнυη válasza Napoleon12 (#30478) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Fentebb linkeltem a Zishan Z1-et. Nagyon sokat tud, kis pénzért, cserébe nincs kijelző. Vagy van még ennyiért Walnut V2, de ez nem játszik flac-et(utazás,sport közben nem fogod hallani a különbséget egy megfelelő minőségi mp3 vs flac között, legalábbis én a dx50-en csendes környezetben sem hallottam, bár csak egy gagyi Vivo XE800-am van. Bár az is igaz, hogy nem tudtam mire kell pontosan figyelni(mire érdemes), de nem volt mindig egyértelmű A vagy B mp3...)

Ha az összefoglalóból nézem az ajánlottakat, akkor pedig xduoo x2 vagy valamelyik sansa férhet bele...

De ha sporthoz kell, lehet egy BT-s lejátszó(Ruizu X06?)+BT-s headset(qcy) lenne a legkényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

(#30480) Napoleon12 válasza ∂яσнυη (#30479) üzenetére


Napoleon12
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes leírást :)

(#30481) Napoleon12


Napoleon12
csendes tag

Ez a BT-s headset kiváló ötlet volt ezt fogom tenni!

(#30482) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy eladó első generációs Fiio X3 40k-ért.

Az lenne a kérdés, hogy van-e tapasztalat arról, hogy mennyire romlanak el ezek (garancia már nincs rá)...

Vagy inkább a második generációsat ajánlanátok újonnan?
Még egyiket sem hallottam, most egy sima mp3-lejátszóm van: Samsung YH-J70, gondolom bármelyik jobban szól a Samsungnál?

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#30483) kemcso válasza Mortel (#30482) üzenetére


kemcso
Ármester

Első generációs X3-at én semmiképp sem ajánlom, sztem visítós, idegesítő hangja van. Vagy X3 II vagy a Shanling M1 is ajánlott kb ebben az árkategóriában, utóbbinak melegebb hangja van.

(#30484) s4tch


s4tch
veterán

Pioneer XDP-100R megvolt már valakinek? Az eredeti új ára (itthon 180-200k) miatt nekem szóba sem került volna, viszont kifuttatják, és leárazták 300 dollár környékére, illetve a használt piacra is beszivárgott hasonló áron. Ennyiért már elgondolkodtató lenne, ha tényleg kiállná az idő próbáját.

(#30485) #16820480 válasza s4tch (#30484) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem ismerem kimondottan, de ennyi pénzért szerintem kb kaphatsz Fiio X5 III-at, amit még ki is tudsz próbálni adott esetben, illetve amiről elég jókat olvasni olyanoktól, akik próbálták.

(#30486) Tulku válasza #16820480 (#30485) üzenetére


Tulku
veterán

:K

Sabre vs AKM...én is az utóbbira szavazok....

(#30487) Sefter


Sefter
veterán

Üdv Urak!

Milyen dap-ot ajánlotok 50-80k között ( lehet használt is)?
Első sorban flac menne róla meg spotify/tidal.
Fejes: Hifiman HE400, utazáshoz meg egy agybadugós :)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#30488) TirGael


TirGael
tag

Az a végtelen szerencsés csillagzat jött össze, hogy egy dobozos X5 II-t sikerült vennem az óceán túloldalán 46k-ért.

- Nincs valahol egy how to act like an audiophil while being an amature for dummies kézikönyv?

-.Már csak abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol érdemes ennek megfelelő minőségben zenét is keresni? Ugye most ugrottam fejest ebbe a világba...
(idáig a bandcamp-et és a HDtrackst találtam meg)

(#30489) #16820480 válasza Sefter (#30487) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyiért most hirtelen nem is tudok olyat, amin megy Tidal is. Drágábban valamivel ott a Fiio X5 III (huhh, ezekkel a nevekkel akkor leszünk bajban, ha lesz X3 V és X5 III, meg X1 III és X3 I :) ), de nem vagyok benne biztos, hogy magában ez kihajt egy HE400-at. Füleshez persze jó. Illetve B megoldás, hogy olcsóbban ott a Shanling M1, amin nem megy Tidal, de rá tudod kötni vezetékkel, vagy BT-on is telefonra, amiről át tudod rá küldeni a zenét.

TirGael: Az első részére - tegyél rá nagy felbontású zenéket, lehetőleg valami 32 bites, 384kHz-es felvételeket, és utána szemetel tele az általad ismert fórumokat, hogy mennyivel többet érsz másoknál, akik csak ilyen proli mp3-at hallgatnak, de bezzeg egy normális rendszeren minden rezzenés kihallani, aki nem hallja, az nem is ember, csak valami csökevény :P

Nagyjából jó irányba tapogatózol, elvileg van még más is, de ezek a nagyobbak. Vagy saját CD-ről rippelve is lehet ugye flac-ot gyártani. Illetve vannak illegális források, amikről itt nem beszélhetünk.
Illetve ha esetleg számítógépre kötve külső DAC (hangkártya) szerepében használod, akkor Spotify és Tidal is mehet.

(#30490) Sefter válasza #16820480 (#30489) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi.
Fiio X5 II is jó lehet?
Idegenkedem az androidtól ami az új verzión van, ezért gondolok a kettesre :)
Highend shown ráfülelek azért ,mert a 3-as dac-ját sem ismerem...

Psn ID: sefter_hun

(#30491) #16820480 válasza Sefter (#30490) üzenetére


#16820480
törölt tag

A III az jobb szerintem, sokkal jobb a DAC benne, modernebb. De ha nem Android fut rajta, akkor hogy szeretnél Tidalt hallgatni?

(#30492) Sefter válasza #16820480 (#30491) üzenetére


Sefter
veterán

Azt hittem másra is van kliens (akár spotify).
Na kíváncsi leszek :)

Psn ID: sefter_hun

(#30493) #16820480 válasza Sefter (#30492) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezeknek a lejátszóknak nagyon zárt a rendszerük, nem lehet rá csak úgy telepíteni dolgokat. Gyakorlatilag appokkal bővíthetőkből van androidos és iOS, és kész. Az X5 II az még zárt rendszer, arra nem tudsz semmit tenni.

Tidal amúgy is elég kevés dologra van sajnos. Például nincs Linuxra sem és Android TV-re sem, amit fájlalok, de ezért használok jelenleg Spotify-t például.

(#30494) Tim82 válasza schawo (#30477) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tesztből nem derül ki számomra, viszont a Head-fi-s topikot nem olvastam végig (csak rákerestem ott, hogy Linuxszal megy-e).

Kár. Akkor marad valamilyen értelmesebb akkus, hordozható, BT (aptX) képes DAC/AMP (pl. Creative Soundblaster E5), mint hosszabb távú cél és mellé marad a Cowon D2, amíg bírja. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30495) Bodz válasza Sefter (#30487) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem szeretnéd zsebre vágni, akkor vegyél valami dac/amp kombót (pl .XD-05) telefonhoz. Lesz Spotify, Tidal, amit akarsz.

(#30496) OPiiPO válasza #16820480 (#30489) üzenetére


OPiiPO
addikt

"és utána szemetel tele az általad ismert fórumokat, hogy mennyivel többet érsz másoknál, .... , aki nem hallja, az nem is ember, csak valami csökevény :P"
- bearanyoztad napomat :C

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#30497) Tulku válasza OPiiPO (#30496) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon fontos dolgok ezek...a (n)agyfelbontás!

Nem kéne ezen kacagni!

Meg a hir-es és főleg a désd...el vagytok maradva...ott van az igazi hang!!!

Topikgazdának pedig több tisztelettel illene nyilatkozni ilyen nagy fontosságú ügyekről...

:DDD

(#30498) TirGael válasza #16820480 (#30489) üzenetére


TirGael
tag

Ultra off jön akkor! :D

Természetesen már gyakorolom is a szükséges arroganciát tükör előtt, minden reggel, budán. A kutyákat is lecserélem, mert a keverékek nem olyan elegánsak mint Beethoven nagy felbontásban, szóval jöhetnek a fajtatiszta pudlik.
Kezdésnek remélem jó.

Az a helyzet, hogy meló helyen semmi nem elérhető online, ezért létszükséglet a zene lejátszó. Szóval valszeg rendelek még két 128 gigás kártyát (ugye kicsire ilyenkor már nem adunk) és azokra elkezdek zenéket pakolni.

Semmi bajom a legál forrásokkal, bár a CD-s ötletről felmerült bennem, hogyha van még olyan hely ahol 2nd hand CD-ket árulnak akkor ledumálom velük, hogy nekem csak egy pár napra kell.... :D

Amúgy egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy hallom a különbséget a magas felbontású mp3 és a lossless között, de majd kísérletezem, ha sikerül találni zenét. Csak aztán ki ne derüljön, hogy a semmire építem a nagy felsőbbrendűségem!

(#30499) #16820480 válasza TirGael (#30498) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, megnyugodtam akkor, hogy egy újabb léleknek sikerült átadni sikeresen az audiofil tanokat :C :R

A formátumok közti különbséget jó eséllyel nem hallod, feltéve ha nem valami szarul konvertált anyagról van szó. A veszteségmentes inkább a lelkek megnyugtatására jó. A nagy felbontás meg pláne :)

(#30500) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Az első generációs Fiio X3 mekkora kártyát kezel?

Néhány helyen 64 GB, máshol meg 128-cat írnak...

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.