Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) jeni válasza jcrk (#4900) üzenetére


jeni
félisten

ezt nevezik a technika ördögének ;]

(#4902) jcrk


jcrk
tag

El is felejtettem majdnem :S Köszönöm mindenkinek a segítséget, meg a tippeket, meg a felajánlásokat stb :)

(#4903) zsirfecske válasza zsirfecske (#4870) üzenetére


zsirfecske
addikt

jelentem jó ez a nightly is, végre eltűnt a 12-eiben lévő tetheres ikon, de nálam a gyári tether még mindig error-t ír ki. viszont most már a barnacle is bekrepált (bár ezt lehet én csináltam, hehe, valaki megnézhetné hogy megy-e legújabbal a barnacle). jól haladok :)

amúgy próbáltam az rc0, sőt a 2.2.2 említett binary fájlajait is (lecseréltem velük a meglévőket), előbbinél simán működött a wifi, de disconnectelt ugyanúgy, utóbbinál viszont már nem indult el.

nap kérdése:
szerintetek gyaluljak mindent és tegyem fel rc0-t és arra egy nightly-t, vagy tegyek fel simán egy rc1v2-t és álljak meg ott? vagy nordicra próbáljam ugyanezek közül valamelyiket? nemigaz hogy nem lehet megoldani ezt a wifi disconnectet!

[ Szerkesztve ]

(#4905) Maximum1 válasza zsirfecske (#4903) üzenetére


Maximum1
őstag

Állj meg CM7RC1v2-nél, nekem 1 hónapja megy hiba nélkül.
Én ezeket használom: Wireless Tether for Root Users, SetVsel, 2g/3g.
Az aksi időt próbálom belőni, addig talán elkészül a hivatalos CM amíg eljátszogatnom :DDD .

(#4906) YLi


YLi
tag

Bocs a láma kérdésért. Rootolhatok a legutolsó: SuperOneClickv2.1.1-val vagy valamelyik régebbivel szabad csak?

(#4907) Lacopapi válasza zsirfecske (#4903) üzenetére


Lacopapi
addikt

Most csatlakoztam fel Barnacle-al,tökéletesen műxik a legújabb nightly alatt is.
A laptopomra küldöm a jelet,de addig nem oké,amíg be nem kapcsolom a fogadó állomást is.
Eddigi tapasztalataim alapján a nightly-k mehetnek a CEE romra egyből.

[ Szerkesztve ]

(#4908) CoolBoy323 válasza zsirfecske (#4903) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

bármire mehet a nightly, nem kell előtte semmit se feltenni!!

(#4909) feketepeti válasza zsirfecske (#4903) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nekem pár napja van fenn RC1V2, de eddig azt mondhatom tökéletes.

Térerő, wifi, minden megy ugyanúgy, mint a CEE2.2-vel, csak nem lassul be.

A nightly verziók kicsit zsákbamacskák nekem, nem véletlenül reszelik naponta, az egyik jól sikerül, a másik nem... De nem is próbáltam, tehát csak reszelem a fingot, az RC1V2 viszont nálam tényleg pöpec.

Igaz, nálam nincs facebook, meg zene, meg játék, ellenben rengeteg mail (nem G) sok duma, meg böngészés és navi. Ezek tuti jók.

(#4910) zsirfecske


zsirfecske
addikt

köszi a válaszokat, közben a barnacle megjavult (valamit matattam biztos vagy egyszeri hiba volt) úgyhogy csak a wifivel van baj. baromi lassan connectel elsőre, utána meg megszakad és akkor már viszonylag gyorsan visszamászik de így nem lehet hosszabb fájlműveleteket csinálni, netezni is csak korlátozottan stb.

tudom hogy felmehet nightly cee-re hisz így raktam fel, de mivel wifi bajom van gondoltam megpróbálom másképp is.

asszem akkor rc1v2 lesz, akadozó wifivel nem várom meg az rc2-t (ami úgyis nightly-ra épül úgyhogy kétesélyes).

többet nem nyavajgok, ennyi idő volt míg kipróbálatm minden lehetséges megoldást a wifire.

kérdés a biztonság kedvéért:
akkor stable recovery-ben csinálok egy wipe cache-t, wipe dalvikot és utána egy wipe data/fr-t, feltolom zipből az rc1v2-t és a gapps.zip-et, megint wipeolok három irányba és jó lesz? vagy az fr miatt loopolok valahol? vagy tegyek fel CEE-et újból és kezdjek mindent előröl? köszi, már ha van aki már csinált ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#4911) Lacopapi válasza zsirfecske (#4910) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha van lehetőséged,én a CEE-s kezdést ajánlanám,akkor biztosan friss alapra megy minden,de amit leírtál,az úgy korrekt,bár emlékeim szerint NEM kell fr.a telepítések után,csak cache és dalvik cache wipe.

[ Szerkesztve ]

(#4912) RootRulez


RootRulez
félisten

azért megkérdezem, ez az rc1v2?
cm7.1.0-pre-RC1-jordan-signed.zip

Nekem ez van fent...

═════════════════════════════════════════

(#4913) viralmind válasza Lacopapi (#4911) üzenetére


viralmind
aktív tag

en is a cee kezdest javaslom majd utana a rc1v2 nalam is az van fent joideje ,soha semmi gondot nem tapasztaltam vele a wifi is csatlakozik a noname soho routertol a cisco-ig semmit nem kell babralnom vele.nagyon meg vagyok elegedve vele. a nightly-kat sosem probaltam es nem is fogom ,mert nalam ez tokeletes.ha lesz rc2 vagy vegleges akkor talan valtok ,de lehet akkor sem mert mondom nalam igy tokeletes akkor minek basztassam?akku idovel is meg vagyok elegedve sok telefonnal es wifivel 2 nap,nagyon max 2.5 nap de azt ugysem varom meg vele.

rootrulez:nalam ez a neve a rom.nak cm7.1.0-RC1-jordan-signed.zip

[ Szerkesztve ]

(#4914) feketepeti válasza RootRulez (#4912) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nálam a pre nélküli van.

Szvsz baromság visszarakni a cee-t.

De gyalulnám a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#4915) Lacopapi válasza RootRulez (#4912) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nézd meg a telódon az info blokkban.Mintha ott le lenne írva. :U

feketepeti...és ugyan miért baromság?Ha legyalulod,akkor is maradhat néhány töredék,ami bezavar,ha rossz helyen van.Ha az idejéből kitelik,akkor miért ne menne biztosra?

[ Szerkesztve ]

(#4916) t181


t181
senior tag

Üdv!
Sikerült odáig eljutnom, hogy be se kapcsol a teló.
Nem reagál semmit, csak a fehér led kapcsol be.
Arra lennék kíváncsi, hogy a T-nél szó nélkül kicserélnék-e.
Mert olvastam olyat, hogy kicserélik, mert nem kapcsol be, nem reagál semmire.
És semmibe nem tudnak belekötni, hogy belenyúltam-e vagy nem.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#4917) zsirfecske


zsirfecske
addikt

cee-s kezdés az rsdlite-tól értendő? csak mert annyi időm most épp nincs :)

amúgy lehet megpróbálom a sima wipe-os kétszeri fr-es megoldást és sima rc1.zip telepítést és ha nem megy a wifi vagy gáz van akkor gyalu, újra root stb grr...

(#4918) Lacopapi válasza t181 (#4916) üzenetére


Lacopapi
addikt

Akkor be kell vinni a t-hez...ezt mi honnan tudnánk??Ha szerencséd van,akkor bejön a dolog,kívánom,hogy így legyen.

zsirfecske...úgy lenne,de ha most nem megy,akkor próba..sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#4919) Halo válasza t181 (#4916) üzenetére


Halo
senior tag

simán lemerült az akksi, addig sikerült bas... piszkálni :)

nézz utána a fórumban, van ügyeskedő "Mekgájveres" módszer, meg van a kézenfekvő: valakitől kölcsönkéred az akksiját amíg felrakod a rendszert, vagy valami egyéb úton-módon megpóbálod feltölteni az akksit.
első körben tuti ezt csinálnám, a második kör úgyis 3-5-7-14 nap... :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4920) t181 válasza Lacopapi (#4918) üzenetére


t181
senior tag

Nem állítottam, hogy tudjátok, de ez egy fórum, ami a szóban forgó telefonnal kapcsolatos.
Csak feltételeztem, hogy esetleg valaki véletlen járt már így, és ha nem veszik vissza, akkor nem potyára megyek be Kecskemétre.
Ha meg visszaveszik, akkor meg szerettem volna csak megnyugodni, nem holnapig idegeskedni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#4921) Lacopapi válasza Halo (#4919) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nálam anno egy hibás telepítés hozott ilyen fehér ledes semmitsemszeret dolgot,olyan 90%-os töltésnél is...szóval az nem biztos,de lehet.

t181..teljesen érthető,de remélem a jókívánságot is olvastad.Egyébként halovány emlékem van,mintha ilyen cseréről írtak volna ami sikeres volt,dehát igen sok hozzászólás van itt már... :DDDIsmerve az üzletpolitikát,leginkább az ottani eladóktól,illetve ügyintézőktől függsz...ezért hát jószerencsét.

[ Szerkesztve ]

(#4922) t181 válasza Halo (#4919) üzenetére


t181
senior tag

Végig töltőn volt. Csak ZTE-s vagyok, és ott olvastam, hogy Recoveryben nem tölt.
De nem hinném, hogy ez a baj.
Az RSD Lite is azt írta, hogy Kész, jó, PASS, SUCCESS, tehát elvileg felment.
Hátt..a közelben nem ismerek sajna Defy tulajt. De ha holnap megy valaki Kecskemétre, akkor szóljon, mert megyek be a T-be...:)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#4923) Lacopapi válasza t181 (#4922) üzenetére


Lacopapi
addikt

Próbáld meg akksi nélkül töltőre tenni és amikor megjelenik a kérdőjeles akku ikon akkor rakd be az akksit,elvileg onnantól tölt.Persze ehhez az kell ,hogy megjelenjen a kérdéses ikon...ha nem akkor passz....persze bekapcsolás nélkül,de bekapcsolni úgysem tudod..

[ Szerkesztve ]

(#4924) lenpet


lenpet
csendes tag

sziasztok!

a 2.2-re való frissítés után én is beleszaladtam a google maps-es bugba: minden remekül működik, de amint elindítom a maps-et rommá fagy a rendszer és vagy force close vagy kikapcsolás a vége.

próbáltam utánaolvasni a dolognak, és járható útnak tűnt a rootolás (SuperOneClick) és setvsel használata min_free_kbytes=4096 opcióval. máshoz nem nyúltam.

rögtön ezután próbálgattam is a maps-et, tökéletesen a futott, a telefon is gyorsabb volt mint valaha. péntek este még letöltöttem néhány live wallpapert a marketről, de aztán végül nem is használtam őket, unistallálva lett mind.

ma azt vettem észre, hogy a teló nagyon melegszik, zabálja az akksit, elixir szerint végig 800 MHz-en fut, és a telefon mégis iszonyatosan lassan reagál mindenre. leszedtem a setvselt, hátha az okozott galibát, de sajnos nem segített. viszont ha benyomom a telót airplane mode-ba, akkor hibátlanul működik :-/

hiába tiltom az adatforgalmat APNDroiddal, ha hálózaton van a telefon akkor e fenti tünetek jelentkeznek és nem lehet használni. az éppen aktuális appok jó esetben force close-zal meghalnak, de gyakoribb hogy megfagy a teló úgy ahogy van.

mi lehet szerintetek a baj? mit csináljak? merre induljak?

előre is :R

(#4925) slynevem válasza YLi (#4906) üzenetére


slynevem
tag

Igen 2.2 alatt nyugodtan.Én is tegnap rootoltam ki a 2.2-t vele.

(#4926) Lacopapi válasza lenpet (#4924) üzenetére


Lacopapi
addikt

Első körben sztem backup,aztán factory reset...aztán vissza amid volt és használd egészséggel,már ha ez elég neki.

(#4927) t181 válasza Lacopapi (#4923) üzenetére


t181
senior tag

Akku nélkül még a fehér led sem világít...:S

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#4928) Lacopapi válasza t181 (#4927) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nemhát,de normál működés mellett ezzel a módszerrel lehetrátölteni.Ha nincs ikon közepén egy kérdőjellel,akkor vidd vissza nyugodtan,azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#4929) Maximum1 válasza lenpet (#4924) üzenetére


Maximum1
őstag

Jól olvasom akkor rootoltad a telefont, menj recoverybe és wipe-cache itt képekben láthatod /hála fórum társunknak/ csináld meg a 3,4,5 pontot és indítsd újra.
Esetleg egy CM is mehet rá, ha már ott vagy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4930) feketepeti válasza Lacopapi (#4915) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Miért is biztosabb a cee? Abból nem maradhat semmi?

(#4931) Lacopapi válasza feketepeti (#4930) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha mindent az alapoktól kezdesz,akkor mi marad? De ha a régi,már "buzerált" CEE marad fenn,az nem szűz,ebben ugye egyetértünk.Ezen aligha van értelme vitázni.

(#4933) RootRulez válasza Lacopapi (#4915) üzenetére


RootRulez
félisten

nincs oda írbarát, hogy v1 vagy v2

"CanyomMod-7.1.0-RC1-jordan" ennyi...

═════════════════════════════════════════

(#4934) feketepeti válasza Lacopapi (#4931) üzenetére


feketepeti
aktív tag

A törlés az törlés, a flash az flash. Ennyi erövel esötáncot is lehet járni.

Hiba bármikor lehet, de a cee visszarakás csak időpocsékolás.

(#4935) Lacopapi válasza RootRulez (#4933) üzenetére


Lacopapi
addikt

Hm.Tény,hogy én is csak onnan tudtam,hogy itt úgy ajánlották,hogy ez az...ha nem olyan régen töltötted-raktad,akkor valszeg a v2-es,ha semmi bajod vele,akkor meg nincs jelentősége :DD

feketepeti...aminthogy veled vitázni is az,nem csak én ajánlom a friss cee-t,de mindenki azt csinál amit és ahogyan akar.Ha te úgy véled,időpocsékolás-ne tedd.De a szemellenzőt azért lejjebb tolhatnád.

[ Szerkesztve ]

(#4936) YLi válasza slynevem (#4925) üzenetére


YLi
tag

Köszi a választ! Amatőr vok még, de fejlődésben.
Tudom, biztos sokadszorra látjátok, de szeretném megkérdezni. Az RSD Lite-al vagy mással le tudom menteni az aktuális ROM-omat vagy végül is vissza tudok rakni egy CEE 2.2-öt, ha úgy adódik?

(#4937) slynevem válasza YLi (#4936) üzenetére


slynevem
tag

Én is nem rég kérdeztem és igen!

(#4938) feketepeti válasza Lacopapi (#4935) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Azon túl, hogy mindenki ezt ajánlja, valami konkrét mérnöki magyarázat???

(#4939) viralmind válasza feketepeti (#4938) üzenetére


viralmind
aktív tag

szivesebben telepitek szuz rendszerre mint egy rendszervisszaallitottra erted? en ,nem te,en.te ugy csinalod ahogy neked jolesik.

(#4940) Halo


Halo
senior tag

WIUI 1.8.12
=========

innen leszedhető

Wajk Hivatalos XDA-s oldala: Wiui XDA

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4941) lenpet válasza Maximum1 (#4929) üzenetére


lenpet
csendes tag

factory reseten túl vagyok, sajnos nem segített... már ugyan nem fagy, de továbbra is maxon teker a proci és laggol szegényke, viszont airplane mode-ben minden rendben.

a wipre-cache visszacsinálja a root-ot?

(#4942) feketepeti válasza viralmind (#4939) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Persze, ártani nem árt.

(#4943) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

CM 7 nél nem találja meg a wifit. Próbáltam ezt, de sajna nem jó így sem. más megoldás van?

(#4944) Maximum1 válasza lenpet (#4941) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem, csak a programok gyorsítótárát törli, lehet valamelyik beakadt.
Tegyél fel egy taskillert, kezd el bezárogatni a dolgokat, hátha meglesz a rohadék.

(#4945) Maximum1 válasza Hajas Mao (#4943) üzenetére


Maximum1
őstag

Próbáld meg ezt.

(#4946) CoolBoy323 válasza Maximum1 (#4945) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vagy ahol a link mondja az IPt autora állítani, ha nincs úgy...

(#4947) lenpet válasza Maximum1 (#4944) üzenetére


lenpet
csendes tag

eddig fent volt az advanced task killer,a factory reset meg mindent leradírozott, de sajnos nem oldotta meg a gondot. lehetséges hogy még így is be van akadva valami?

szeretném visszacsinálni a root-ot hogy megnézzem nem ott van-e a baj, visszamentem az 1. hsz-hez, ott ezt a linket kapom a SOC-os root visszaállításához:
http://itcafe.hu/tema/re_motorola_defy_ez_aztan_dofi/hsz_19659-19659.html
az a baj, hogy ebből egy szót sem értek, nem tudom mi az az sbf... tudnál segíteni ebben?

(#4948) Hajas Mao válasza Maximum1 (#4945) üzenetére


Hajas Mao
tag

Tenksz.:) Működik.:D

(#4949) rum-cajsz válasza RootRulez (#4881) üzenetére


rum-cajsz
őstag

megcsináltad a baseband switchet?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4950) mira72 válasza lenpet (#4947) üzenetére


mira72
őstag

Nem másoltál esetleg média tartalmat az sd-re?
Mert pl. a galéria amig a tumb.okat megcsinálja, az sokat teker....
Egyes naviprogramokba is vannak ikonok, és sokan elfeledik .nomedia file-t és akkor azt is tumb.ozza, az is tekerhet egy darabig rendesen...
Vártál vele, nem kikapcsolt kijelzővel eleget?

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.