Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) natë válasza chab7 (#4448) üzenetére


natë
nagyúr

Gyári, fél napos a telefon egyébként. :F

(#4452) chab7 válasza szabof1 (#4441) üzenetére


chab7
addikt

Class 6 is jó, nálam egy ilyen PQI 8 gigással minden OK

Mozzarella: ha gyári akkor meg nem is fog villanni, mert azt csak recoveryvel csinálja, neked a boot menübe bekapcs+fel gombbal kell belépned. Majd a sárga háromszögnél hang fel+le egyszerre. Ezek le vannak ám írva az első hsz-ben és szabof1 leírásában is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#4453) Halo


Halo
senior tag

hihetetlen....
kiba...ezt a sza...vackot mindjárt...

wifivel is dobálja a hátast...

megint: WIUI-rom, Erste-bank
ezer : nulla....

szóval ha valaki WIUI-s, még és Erstés is...errrtu kollegán kívül, kéretik próbát ejteni, bé tud-e lépni az nagy bankunk fijúkjába.
pláne ha netbankos is... :)

belépek, számlaazonosító, username, jelszó, tappintás belépésre, ugrik a következő oldalra és ennyi, az már be se jön egészen, csak elhasal a teló és kész... reboot...

2g, 3g, wifi, gyári böngészővel, opera minivel is tesztelve igaz azt hiszem csak 2g alatt... de többre már nincs erőm.
amúgy jó, tetszetős ez a mijáúú, de most kutyául érzem magam...
(a végén még letilt a bank, mert azt hiszik user errorors vagyok és nem tudok belépni, csak küldik az ellenőrző sms-eket..... :F )

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4454) Adamis válasza Halo (#4453) üzenetére


Adamis
őstag

Más rommal próbáltad? Amúgy mi a francért akarsz te belépni a netbankba telóról? Egyszerűbb lenne gépről, és kész. De a te dolgod, ha szórakozni akarsz vele...

(#4455) natë válasza chab7 (#4452) üzenetére


natë
nagyúr

Megvan. Bejön a 3szög és a robot. Aztán úgy marad a telefon, semmi menü, megfagy.

(#4456) Halo válasza Adamis (#4454) üzenetére


Halo
senior tag

igen - gyári és cm alatt működött, és kérlek vannak dolgok, melyeket a nagyoknak maguknak kell intézniük, s a telefon ehhez partner... volt eleddig... :) de legfeljebb jön az újabb wiui és jó lesz ez is - bizakodok, no :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4457) natë válasza natë (#4455) üzenetére


natë
nagyúr

Tárgytalan.

(#4458) Halo válasza szabof1 (#4445) üzenetére


Halo
senior tag

Meg kellene csipni a csokat cm7 magyaritashozz.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4459) mave13


mave13
őstag

Üdv!

A héten azt kezdte el játszani a telefon, hogy ha hívok bárkit, vagy fogadom a hívást, akkor én nem hallok semmit, de a másik hallja, amit mondok. Ha ekkor a hangot áttolom a hátsó hangszóróra, akkor meg én hallok, de a másik fél csak nagyon halkan hallja, amit mondok. Ha eleve hangosítva kezdem a hívást, akkor minden ok. Vajon a szériahiba jött elő, vagy meghülyült a CM7 (nordic + Beta6)?
A teló novemberi gyártású, decemberi vételű, pöttyök nélkül :).
Azért kérdezek a szerviz előtt, mert gyanús, hogy egyik pillanatról a másikra jelent meg a hiba fél év használat után. :F Nehogy megszopassam magam.

Találkozott valaki hasonló szoftveres buggal, vagy ez egyértelműen hardver?

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#4460) zsirfecske válasza chab7 (#4450) üzenetére


zsirfecske
addikt

köszi az előzőeket, baseband asszem nálam is central eu volt, de 2.34, azt raktam át 3.4.x-re. market nálam is oké, nem vészesen lassú.

viszont a wifi sajna szakad, eleinte azt hittem hogy a screen off miatt de áttettem never sleepre és azóta is ki-be kapcsolgat. mára már unom, majd holnap.

amúgy cm7 és froyo, ég és föld :R

(#4461) rum-cajsz válasza zsirfecske (#4410) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"az sd cache alatt ezt érted? ha igen, akkor az appos verziót nyomassam és 2048-ra vagy azóta van más okosság?"

Igen, csak fejből nem jutott eszembe több. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4462) Narxis válasza chab7 (#4452) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az jó ha nálad jó, de feltűnően sok a panasz class6-tól felfele, míg class 4-esnél sokan 32GB-ossal is vígan elvannak gyári ROM-on és CM7-nél is. Szinte biztos, hogy valami nem okés a Defy kernellel ez ügyben.

Thanos was right.

(#4463) szabof1 válasza szabof1 (#4445) üzenetére


szabof1
őstag

Nos, valószínűleg én vagyok csekély értelmű... de nem sikerült feltelepítenem a 2.2 CEE magyarítását innen.
Mivel a szerző azt írta, hogy lesz SBF változat is, amit RSD Lite-tal lehet majd telepíteni és az már egy egyszerűbb lépés, nem is kívánom ezt a telepítést újra kipróbálni. Majd az SBF-es változatról csinálok egy képes leírást.

(#4464) chab7 válasza zsirfecske (#4460) üzenetére


chab7
addikt

Bocs, igen, két CE van benne. De érdekes,hogy nálam alapból a CE Hong Kong bla-bla 3.4.x van míg ugyanazon a telón , ugyanazon szoftvernél nálad a másik volt.
Vannak azért érdekes dolgok a "gépek" lelkében is, nem csak az emberekében ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#4465) meridarider


meridarider
tag

www.miuiandroid.com
nekem fentvan az 1.8.5 nem tapasztaltam semmi hibát, bár a gyári luncher kicsit lassucska de tetszik és jól használható 1.2ghz-en simán megy minden akksi jólbírja kicsit optimalizálatlan az 1.7.29hez képest szerintem

God hates us all.

(#4466) kcsg válasza vazzz (#4416) üzenetére


kcsg
csendes tag

Szia! Köszi a segíséget, de a bootmenübe nincs olyan hogy custom recovery. Viszont olyan van hogy boot, cpu, recovery, tools, az utolsó meg azt hiszem a restart now. Kezdek elkeseredni. :O

(#4467) rum-cajsz válasza szabof1 (#4463) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de az sbf telepítés elég sok veszélyt hordoz magában. A cm7 készítői sem véletlenül mondtak le róla.
Ha jól emlékszem az a gond, ha csinálnak egy kiegészítő sbf fájlt cee alapon, akkor azt csak a cee készülékre lehet feltenni, mert a többi készüléken hiba lesz. Arra már nem emlékszem, hogy ez helyreállítható-e egy újabb alap sbf telepítéssel, vagy rögtön szervíz. De ez xda-n kideríthető.

Ahogy látom a leírást, ezt ugyanúgy kell telepíteni, mintha cm7-et raknál fel.
a wipe all azt jelenti, hogy wipe cache+wipe data (mellesleg ez megegyezik a hard resettel, amit a menüben factory resetnek hívnak)
A dalvik ürítése az advanced menüben van (ajánlom neked is a tegnap belinkelt cikkemet CWM témában)

Valamint nem írja a srác, de ezt csak 2.2-re szabad telepíteni!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4468) rum-cajsz válasza kcsg (#4466) üzenetére


rum-cajsz
őstag

És az feltűnt, hogy a bootmenüben lévő recovery menüben van még almenü is?
Nézd meg szabof leírását, azt pont Neked írták.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4469) szabof1 válasza rum-cajsz (#4467) üzenetére


szabof1
őstag

Ezzel nem engem keserítesz el. Én csak azért akartam megnézni, hogy ne téglázzák el a telefonjukat azok, akik nem mernek rootolni és meglépni egy CM7-et vagy MIUI-t.
Csak azt akarom, hogy később kevesebb "munkánk" legyen (kevesebben írjanak, hogy "nem megy" meg "mindent úgy csináltam, ahogyan le volt írva és mégsem indul el"...).

Azt tudom, hogy custom recoveryben van pl. a Dalvik cache ürítés, de ugyebár a telepítési lépésekben szó sincsen rootolásról és 2ndInit telepítésről. Ha meg ezek kellenének, akkor
1) mibe kerülne már egy CM7-et feltelepíteni
2) miért érné meg ezt a megoldást választani, hiszen ezzel is "ugrik a gari" (ahogy ezt sokan gondolják).

[ Szerkesztve ]

(#4470) szabof1 válasza szabof1 (#4469) üzenetére


szabof1
őstag

Bocs, de lejárt a szerkesztési időm.

Most kaptam választ a magyarítás szerzőjétől. Hát igen... custom recovery kell hozzá...
Egy stabil SBF alapú megoldás nélkül nem javaslom senkinek. Ha ezt a procedúrát végig akarja csinálni valaki, akkor már lépjen előrébb egy 2.3.5-ös Androidra.

(#4471) Slukkica válasza meridarider (#4465) üzenetére


Slukkica
őstag

Magyar és Angol nyelvi csomag és telepítő - 1.8.5

Fontos!
A telepítéshez szükséges hogy a következő file-ok telepítve legyenek:
miuiandroid_Defy-1.8.5.zip
miuiandroid-1.8.5_Defy-EN-PACK1_2.3.5.zip

Megjegyzés:
A ROM a telepítést követően magyarul indul!
Android billentyűzethez magyar szótár hozzáadva sms barát ékezetkezeléssel! THX:sEsE123!

Letöltés: 1.8.5_Defy-HU_Update_Signed.zip
md5: f0e238b991100c45b016e8c92948abf1

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#4472) natë


natë
nagyúr

Sikeresen felraktam a CM7-et, aztán rövid használat után a Motorola logo-tol nem jutottam tovább (az első hszben ajánlott trükkökkel sem). Letöltöttem a közép-eu 2.2.2-t, flasheltem és újra minden ok. Függő maradt a telefon vajon? :F

(#4473) Z0C! válasza natë (#4472) üzenetére


Z0C!
őstag

milyen függőről beszélsz? :O

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#4474) Edge válasza rum-cajsz (#4461) üzenetére


Edge
veterán

A 2048-as SD cache méret RC1v2 óta rendben van CM7-en. A sysctl-es 4096-os free mem beállítás is.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4475) zsirfecske válasza chab7 (#4464) üzenetére


zsirfecske
addikt

figyu, lehet béna vagyok és nálam is az volt alapból csak levágja a current baseband-nál a végét és benéztem. tehát visszavonom, nem hinném hogy nálam más.

viszont a wifim ledobál, cm7-110808-0622-NIGHTLY-Jordan.zip + gapps-gb-20110729-signed.zip, Linksys WRT610N DDWRT v24 SP1, help :O
najó, majd utánaolvasok itt és xda-n hátha.

(#4476) forintuser válasza Slukkica (#4471) üzenetére


forintuser
őstag

Köszönjük a munkátokat. :))

Holnapkészítést vállalok.

(#4477) Z0C! válasza zsirfecske (#4475) üzenetére


Z0C!
őstag

Linksys WRT610N DDWRT v24 SP1

ez miez? :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#4478) kano válasza zsirfecske (#4475) üzenetére


kano
nagyúr

Az a tapasztalatom, hogy a MIUI erősebb a WIFI terén mint a CM7.
A nightlykkal azért fenntartással kell bánni. Valamelyik teljesen jó, valamelyik pedig hibás.
ZOC
Mi lenne? Egy N-es router DD-WRT firmware-el, ami a 24 sp1-es verzió.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4479) aasgier


aasgier
tag

próbáld fix ip címmel

Xiaomi Redmi Note 4

(#4480) rum-cajsz válasza Edge (#4474) üzenetére


rum-cajsz
őstag

kösz!
Az utóbbit tudtam, az előbbit meg akkor eztán fogom tudni. :)

zsírfecske:
van valami config fájl, amit ajánlani szoktak, hoyg töröljük telepítés után, akinél gondot jelent a wifi csatlakozás, de fejből nem tudom melyik az.
Mintha ebben a fórumban is lett volna szó erről.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4481) csabi94


csabi94
őstag

sziasztok! Ti melyiket ajánlanátok? a WajkIUI-t, vagy a CM 7-et? nekem a WajkIUI-nak a kinézete nagyon tetszik, pl a beállítások nagyon átláthatóak. szerintetek melyiket érdemesebb feltenni?
ezeknél is le lehet tiltani a mobilnetet, hogy ne másszon fel a netre? (csak wifivel netezek)
kösz előre is :)
üdv!

szerk.: ja és ilyenkor a garancia megmarad? félek hogy majd nálam is előjön a hangszóróhiba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4482) Mumus1986


Mumus1986
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Defy-m de én nem merek (és nincs is erőm megérteni ezeket a dolgokat) hozzáfogni a Mhz emeléshez, meg a különböző frissítéshez.
Miskolcon van valaki aki keni-vágja a témát? Tiszteletdíj fejében segíthetne :)
Köszi

(#4483) Z0C! válasza Mumus1986 (#4482) üzenetére


Z0C!
őstag

talán van :) :U

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#4484) Edge válasza rum-cajsz (#4480) üzenetére


Edge
veterán

/system/etc/wifi/wpa_supplicant.conf
biztonság kedvéért ajánlatos átnevezni inkább, nem törölni egyből.
(zsírfecske)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4485) csabi94


csabi94
őstag

ha felteszem ezt, utána is lesz phone portal?
ajánljátok ezt a romot?

[ Szerkesztve ]

(#4486) kelly416 válasza csabi94 (#4485) üzenetére


kelly416
veterán

[moderálva]

Ne személyeskedjünk! Pompi

[ Módosította: Pompi ]

(#4487) errrtu válasza szabof1 (#4436) üzenetére


errrtu
aktív tag

Lefektettem az új alapot és rögtön ment is rá a WIUI 1.7.8.2 gond nélkül. Első indítás rendben, FC-k nem jelentkeztek, market megy. Az időjárás nem frissít de ez nem is izgat.
Csináltam egy backupot a csupasz rendszerről.
Most megcsinálom ugyanezt a CM7RC1-el is. Megnézem, hogy minden megy e rendesen aztán még nem tudom mi lesz :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus3

(#4488) zsirfecske válasza Edge (#4484) üzenetére


zsirfecske
addikt

köszi rum-cajsznak és neked a pontosítást külön, ki fogom próbálni (meg lesz időm utánaolvasni is talán, fix ip-t meg titkosítást állítani is akár, kösz az ötleteket), de jelenleg tölt, sikerült 1 nap alatt kikapcsolásig meríteni. cm7 install óta annyit nyomkodtam mint anno a vásárlás napján :) a status bar-os power widgetek és a lockscreen egyszerűsége és konfigurálhatósága, meg úgy általában az egész teljesen megfogott.

amúgy észrevettem hogy a cm7 15% tölöttség alatt downclockolta magát durván (nem ellenőriztem, de mivel belassult gondolom ez volt), ezt esetleg a governoroknál lehetne állítani (pl. performance mód)? stock cm7 megoldásokkal kérdem persze, nem appal.

(#4489) lipido válasza zsirfecske (#4488) üzenetére


lipido
senior tag

Ne haragudj a kérdésért, de mi az ami indokolta Nálad a cm7-et?

(#4490) errrtu válasza Slukkica (#4471) üzenetére


errrtu
aktív tag

A frissen felrakott 1.7.8.2 re felraktam az 1.8.5.zip-et majd az EN PACK-ot és végül a Defy-Hu update-t de valami nem okés mert tele vagyok kínai menükkel illetve ikonfeliratokkal?! Egyébként meg működik minden, már amit megértek :D
Mi tévő legyek?

OnePlus3

(#4491) zsirfecske válasza aasgier (#4479) üzenetére


zsirfecske
addikt

ja, most jut eszembe, hogy jelenleg is mindig azonos ip-t kap (static dhcp), sima fix ip-re állítva akkor sok minden nem változik, nem? szerintem ez nem kéne hogy baj legyen, hiszen az ip-je állandó, max néha kiosztják neki újból (1440 perc a client lease time és 3600 sec a key renewal). no de többet majd ha nem a levegőbe beszélek.

(#4492) Edge válasza zsirfecske (#4488) üzenetére


Edge
veterán

Nincs mit :)
Jaja ott kell, de nem értem nekem nem lassult, volt hogy 4%-ig merítettem.

governorok:
- The ondemand governor is the default option used by Android. It scales the CPU speed between the minimum and maximum speeds depending on CPU load. If the system needs more speed, the kernel will rapidly scale up the CPU speed.
- The conservative sets the CPU speed in a similar way to the ondemand governor, but scales the CPU up much less rapidly. This would theoretically save battery power, but may lead to less responsiveness.
- The userspace governor is currently useless. It's another way for applications to set the CPU speed that SetCPU does not use.
- The powersave governor always keeps the CPU at the minimum set frequency.
- The performance governor always keeps the CPU at the maximum set frequency.

ezenkívül a smartass ről tudom még mit csinál: ha screen off van akkor 300mhz-re limitálja a procit

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4493) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok.
CM7 van a telómon, múltkor felraktam az újabb marketet de az utóbbi napokban kezdett meghülyülni. Mikor frissíteni akartam az appokat egyszerűen fc-zett és kész. Most visszaraktam a régebbit, hogy azért mégis legyen valami de nem tudom egyszerűen, hogy miért csinálhatta ezt. Nálatok is volt ilyen probléma?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#4494) Slukkica válasza errrtu (#4490) üzenetére


Slukkica
őstag

"Fontos!
A telepítéshez szükséges hogy a következő file-ok telepítve legyenek:
miuiandroid_Defy-1.8.5.zip
miuiandroid-1.8.5_Defy-EN-PACK1_2.3.5.zip"

Így kezdtem. Erre a rendszerre, készült a magyar csomag.

"A frissen felrakott 1.7.8.2 re felraktam az 1.8.5.zip-et"
Ez nem hangzik valami jól. Hogyan csináltad egész pontosan? A meglévő rendszeredet akarod frissíteni, vagy full install-t, akarsz?

Azért raktam fel ide a fórumba, a pakkot, mert teszteltem. Hibamentesen, működik és semmi angol és semmi kínai nincs a romban, amikor a nyelv magyarra van állítva!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#4495) zsirfecske válasza lipido (#4489) üzenetére


zsirfecske
addikt

bluros DE 2.2.2 volt fent, baromi lassan operált (maps megölte pillanatok alatt - megjegyzem ez cm7 alatt hibátlan és gyors) és az akksi sem volt meggyőző. plusz a froyo frissítés óta a wifi is lassabban csatlakozott mint eclair-en, bár tény hogy ott sosem dobott le ugyanezen a routeren.

tehát sokat nem veszíthettem a cserével, a rootolást amúgy is meg akartam már a kalibrálás miatt ejteni, miui meg egy percig sem merült fel mint alternatíva.

(#4496) lipido válasza zsirfecske (#4495) üzenetére


lipido
senior tag

Rootot már egy ideje megcsináltam. Igazábol csak azért kérdeztem, emrt én meg vagyok elégede a 2.2 vel is, önmagában a magyar nyelv nem ér annyit, hogy "leváltsam". Alapjaiban elég gyors, nem akad, nem szaggat. Ezért kérdeztem h Neked volt-e problémád, vagy csak ala nature...

(#4497) Halo válasza lipido (#4489) üzenetére


Halo
senior tag

Megunta a sima topicos nyavalygasokat, s erett kozosseghez kivant csatlakozni, csak ide meg beugro volt a fozott rom :)
Meg gondolom, mintegy mellesleg, valami tobbre vagyott. :D

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4498) lipido válasza Halo (#4497) üzenetére


lipido
senior tag

Ahogy látom, azért erre fele is vannak "nyavalygások" szép számmal :DD Mellesleg ha nincs vele baja, minek "főzné"?

Szerk: A kevesebb olykor több :R

[ Szerkesztve ]

(#4499) Halo válasza Slukkica (#4343) üzenetére


Halo
senior tag

próba cseresznye alapon engem is érdekel majd, de csak jövő héten... most nagyon kellene a hétvégére egy működő rendszer, utána ráérek majd kísérletezgetni.... :)

lipido:
igen - akad. telefon is néha :)
de szerintem ezek a nyavalygásoknak a 2/3-a a nem megfelelő telepítésből adódik, 1/5-öde hardweres mizéria - elsősorban sd-kari, a maradék pedig valós bug, fícsör? :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4500) zsirfecske válasza Edge (#4492) üzenetére


zsirfecske
addikt

uhh, köszi így leírva ez könnyebb :) a smartass amúgy bekapcsolt kijelzőnél az ondemand-el egyenértékű?

lipido:
ez a magyar nyelv biztosan nem ér annyit. alkalomadtán rárepülök a javításra én is, most már nincs mentségem :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.