Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) feketepeti válasza Shyciii (#4847) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Úgy általában megyeszékhelyeken is jobban használható, mint BP egyes helyein.

Nekem mondjuk nagy bajom nincs vele és nem is vagyok hajlandó kapcsolgatni 2g-3g között.

Nekem sehogy nem bír ki 2 napot (kivéve hétvége) úgyhogy minden éjjel töltőn, kb este 11-től, reggel fél7kor meg leveszem.

Ha nekem így kibírja, az már jó. De nekem viszonylag nagy az adatforgalmam és sokat is beszélek.

A másik probléma, hogy intenzív 2g adatforgalom mellett, gyakran nem vagyok kapcsolható és az ilyen elveszett hívásokról még sms-t sem kapok. Ezért is rühellem a 2g-t.

(#4852) rum-cajsz válasza szabof1 (#4850) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"csak a 2.2 CEE esetén használják és ha nem az van a telefonon, akkor első körben tegyék fel RSD Lite-tal."

Én úgy tudom, hogy ez nem segít, és csak akkor szabad feltenni, ha eredetileg/gyárilag cee volt rajta.

Szerk:
megtaláltam az erről szóló XDA fórumot: [link]

"MAJOR CAVEAT: This sbf will work ONLY on devices with have same full SBF version applied last as your device. I.e. if you have flashed 3.4.2-107 and then upgraded it with nandroid to 3.4.2-177, the sbf you created from your system dump will work only for devices which flashed still 3.4.2-107 sbf last. To install such (custom) sbf, one would need to flash full 3.4.2-107 sbf first.

Technical: this is possible because of bug/feature in flashing process: system signature partiton is not checked if phone signature is already present. Phone signature is generated when flashing full genuine sbf and is verified aganist copy in sp partition and obviously differs for each firmware. It is stored at the end of the system partition."

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4853) zsirfecske válasza feketepeti (#4842) üzenetére


zsirfecske
addikt

nálam ddwrt pre-sp2 és wrt610n és cm7-en minden módban dobálja. bár még b/g módban titkosítatlanul, mac szűrés nélkül és nyílt ssidvel egyszerre nem próbáltam, aszem most az jön majd. csak ugye azzal meg mit érek.

(#4854) feketepeti válasza zsirfecske (#4853) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nálam WPA2, MAC filter, rejtett SSID. De most már régóta stabil. Mióta a DDRT van fenn.
A gyári 2.2 is az volt és a CM7 RC1V2 is az.

Mondjuk az érdekes, hogy másik 10-20 eszköznek (lóg rajta 2 laptop, egy WRT54GL Bridge módban, Skype teló, XBOX, média player, 3 mobil, néha 2-3 pda) semmi baja nem volt a routerrel, meg a Defy is működött bármi mással, csak így együtt nem :)

[ Szerkesztve ]

(#4855) szabof1 válasza rum-cajsz (#4852) üzenetére


szabof1
őstag

Ez érdekes. Gyorsan beírtam a leírásba, hogy nem CEE készülék esetén ne csinálják meg a ROM telepítést további információig.

De azért nem világos. Ha csak simán felrakom a "gyári" 2.2 CEE romot, az menni fog, ugye? Viszont ha arra rárakom ugyanannak a romank a magyarított SBF-ét, az már bajt okozhat? Persze én ezekhez a technikai részletekhez nem éretek, de akkor is furcsa.

Most nézem, hogy nandroid frissítést emlegetnek. De én a teljes "gyári" SBF-et írtam, hogy tegyék fel. Akkor is gond lehet?

(#4856) rum-cajsz válasza szabof1 (#4855) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"Ha csak simán felrakom a "gyári" 2.2 CEE romot, az menni fog, ugye? Viszont ha arra rárakom ugyanannak a romank a magyarított SBF-ét, az már bajt okozhat? Persze én ezekhez a technikai részletekhez nem éretek, de akkor is furcsa."

Ha zip-ből teszed fel, akkor rendben van. Ha sbf-ből, akkor van még ez a köcsög aláírás ellenőrzés, és amiatt lesz a galiba. Elképzelhető, hogy csak azt érinti, aki nem fullban flessel, hanem nandroidból telepít. De én nem próbálkozom inkább. :D
Hátha van itt okosabb...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4857) chab7 válasza feketepeti (#4854) üzenetére


chab7
addikt

Érdekes amiket írtok a Linksys routerekről. Nekem is egy WRT54GL van, ugyanígy rajta csomó minden , bár nekem nem dobja a Defy-t sem. Azaz van amikor igen, de akkor az egész hálót lenyomja valami a routerben mert sem laptopon sem más eszközön nincs olyankor net. Ez akkor történik, ha bekapcsolt wifivel rebootolom a telefont, (de nem csak a Defy-t mert már a Polarisnál is ezt csinálta mikor Android volt rajta.)
Nem minden rebootnál fordul elő, de kb 50%ban igen.
A routeren nem DDWRT van hanem Tomato. Ha nálatok egy DDWRT megoldja a wifi gondot, akkor lehet az én "hibámra" is megoldás lehet. Nem zavaró amúgy, csak van mikor reboot előtt elfelejtem a wifit kikapcsolni és bummmm, megszűnik a lakásban a net :) Ha többen írnak vissza pozitívumot a DDWRT "jótékony hatásáról" akkor lehet én is kipróbálom majd.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#4858) feketepeti válasza chab7 (#4857) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Én soha nem kapcsolgatom a WIFI-t reboot előtt, de ettől még egyszer sem dobta el magát.
Minden telefon így volt, N95, 3GS, Desire, Defy.

Állandóan be van kapcsolva a WIFI rajtuk és soha, egyik sem dobálta, kivéve a Defy-WRT160NL páros. (ez is jobbára n módban)

Nem mondom, hogy a DDWRT csodaszer, de tény, hogy mióta feltettem, azóta megszűnt teljesen.

(kop kop kopp :) )

Az 54GL az végképp atomstabil volt, arra még a DDWRT-t is csak azért tettem fel, mert kellett a Bridge mód, amikor megvettem a 160nl-t.
Arra sem igazán emlékszem, hogy újra kellett indítani valaha...

[ Szerkesztve ]

(#4859) V.Stryker válasza feketepeti (#4858) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is a tp-link wr841-es routerem időnként mindent eldobált, a netet, a telót, a média lejátszót, sokszor csatlakozni sem akart. Feltettem rá a dd-wrt-s firmware-t és azóta 100%-osan hibátlan.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4860) Maximum1 válasza Maximum1 (#4848) üzenetére


Maximum1
őstag

11 óra készenlét és 16 perc beszélgetés után 92% van az aksi! :DDD
Eddig jól néz ki, kb. a felével megúsztam az éjszakát.

(#4861) zsirfecske válasza feketepeti (#4854) üzenetére


zsirfecske
addikt

megkérdezhetem hogy a WPA2-n belül mit használsz? TKIP+AES van nálam, erre még nem gondoltam hogy simán baj lehet...

amire gondoltam még, az xda-ról van bugos wifi ellen:
"For me it's really a bug in wpa_supplicant ==> restore binaries from rc0, remove /data/misc/wpa_suplicant.conf and wifi up and running at home !

Easy to reproduce and easy to workaround..."

ezzel csak az a baj, hogy nem tudom milyen fájlokra vonatkozik ez a 'restore binaries'. valakinek ötlet?

(#4862) Maximum1


Maximum1
őstag

WI-FI beállítása 2.2, CM7, MIU, Viu stb-n

Beállítások/Vezeték nélküli és hálózatok/Wi-fi beállítások/alul kockagomb :DDD /speciális/Szabályzó domain itt állítsátok át 14 csatornára, elvileg megoldja a wi-fi bajotokat.

(#4863) feketepeti válasza zsirfecske (#4861) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nálam is ez van és ez is volt mindig.

Esetleg még az n módot gyomláld ki a routerből, mert leginkább az szokott bugos lenni, vagy kisérletezz kicsit a csatornákkal.

(#4864) jcrk


jcrk
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Tegnap megöltem kicsit a mobilom.. rootoltam, majd miui-t tettem rá ami működött faszányosan is, amíg újra nem indítottam a telefont. Mert onnantól nem indult el csak a recovery és hiába állítottam normálra a recoveryben a bootot (2nd valamelyikre volt állítva az első újraindítás után) Most csak a bootloader hajlandó bejönni vagy a motorola logónál "lefagy" (a kék led nem villan fel és nem tudok belépni recoverybe).
Próbáltam rsd lite-al mit tudok kezdeni, de nem jutottam vele semerre, mert azt ugyan felismeri, hogy rá van dugva valami, de minden értékre a device infoboxban n/a-t ír (és miután betöltöm neki az sbf fájlt sem látok semmi olyan gombot, amivel a flasht el tudnám indítani esetleg) :(

(#4865) Maximum1 válasza jcrk (#4864) üzenetére


Maximum1
őstag

Vedd ki az aksit, utána szerintem beadja majd a recoveryt és akkor wipold szét, factoryt ne nyomj, vagy engedd rá megint a kiszemelt romodat.

(#4866) zsirfecske válasza Maximum1 (#4862) üzenetére


zsirfecske
addikt

regulatory domain állítására gonolsz, tényleg mintha olvastam volna róla xda-n korábban. de sajna ezt az újabb nightly-kból kivették, tehát nincs ott a menüben ez az opció már.

rákerestem:

For regulatory,

You can change that is system/build.prop

ro.wifi.channels=

set it to 14 12 or 13

ötletnek király, meg is próbálom, köszi!

(#4867) zsirfecske válasza zsirfecske (#4866) üzenetére


zsirfecske
addikt

semmit nem ér, most már tényleg mindent kipróbáltam és zokogok :(

lehet fel kéne tegyek egy rc1-et vagy valami. vagy az rc0-ból a wifi binary-kat ha tudnám mik azok.

(#4869) CoolBoy323 válasza #99499520 (#4868) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

lehet azok a nightlyk voltak rosszak... tedd fel a legújabbat, az hátha jó lesz...

én is most fogom feltolni mindjárt :P

(#4870) zsirfecske válasza CoolBoy323 (#4869) üzenetére


zsirfecske
addikt

azt hiszem én is csatlakozom, 110814-0202 megy fel.

ja és a wifis nyávogásomhoz:
wlan_cu
wlan_loader
wpa_cli
wpa_supplicant

ezek a fájlok vannak az rc0 zip-jében a bin alatt amik ránézésre a wifihez kötődnek...
nem támadhatatlan a logikám, de megpróbálom ezeket sima felülírással.

[ Szerkesztve ]

(#4871) RootRulez


RootRulez
félisten

sziasztok!

mennyire írható az a cm7 számlájára, hogy bekapcsolás után újra megkapom a kikapcsolás elötti smseket?

másik dolog, azt vettem észre, hogy cm7 alatt a mobilnet sokkal instabilabb, sokszor szűnik meg. ez is a térerőre vezethető vissza?

═════════════════════════════════════════

(#4872) RootRulez


RootRulez
félisten

sziasztok!

mennyire írható az a cm7 számlájára, hogy bekapcsolás után újra megkapom a kikapcsolás elötti smseket?

másik dolog, azt vettem észre, hogy cm7 alatt a mobilnet sokkal instabilabb, sokszor szűnik meg. ez is a térerőre vezethető vissza?

═════════════════════════════════════════

(#4874) jcrk válasza Maximum1 (#4865) üzenetére


jcrk
tag

Be sikerült lépni a recoverybe.. wipe után sem indul a normal boot, de bootloader modeban rds lite-al már flashelhetőnek mondja, amíg rá nem nyomok a startra, mert akkor nem enged tovább Nem tudok valamilyen módon 2ndinitet rávarázsolni, hogy tudjak sd-ről romot flashelni?

(#4875) CoolBoy323 válasza zsirfecske (#4870) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

RC0ra wipe data NELKUL (cacheeket persze wipeoltam) siman felment, semmi xtrat nem vettem meg eszre, egyelore minden prima :)

(#4876) RootRulez válasza #99499520 (#4873) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezen (még) nincs nightfly. :N

Ez a Sima RC1 (gondolom V2)

═════════════════════════════════════════

(#4879) RootRulez


RootRulez
félisten

Nem vagyok otthon, egy 8-14-es nightfy linket tudnátok adni? Ez is annyi, hogy wipe cache, install from zip és mehet fel a RC1v2-re?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4880) CoolBoy323 válasza RootRulez (#4879) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

15.ei[link]

de ha 14.ei kell [link]

igen, csak cache wipe kell előtt v utána, v isis :D én utána szoktam

(#4881) RootRulez válasza CoolBoy323 (#4880) üzenetére


RootRulez
félisten

Ja, mert már van 15-ei is :DDD

Nem tudom, vonaton kocsiban dobálta a mobilnetet olyan helyeken, ahol eddig stabilan neteztem a froyoval...

csinálgatok most backupot a sima rcvel?
és visszatöltöm a nyghtlyba...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4883) CoolBoy323 válasza RootRulez (#4881) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha nem wipeolod a data-t, akkor nem is kell backup!

a 15.ei nightlyban a fényérzékelő finoman szólva is xar... túl sötét, későn kapcsol... volt egy FCm is a dsp managertől v mitől mikor hívást indítottam...

de eddig nemsok jóság van benne, amitől több lenne az RC0tól...
quadrantban is azonos pontokat hoz...

(#4884) jeni


jeni
félisten

Szia
A Titánium programmal a Cardió Trainer-t törlöm akkor működés szempontból lesz valami következménye,mert eltávolításnál azt írja ki,hogy törlése esetén működési zavarokat esetleg újra telepítést igényel vagyis újra fel kell tenni a gyári romot(a 2.2.2.Jorem 3.4.2.179.2 en.CEE magyarosított room van a telcsin)

[ Szerkesztve ]

(#4885) jeni válasza #99499520 (#4882) üzenetére


jeni
félisten

igen de azért a többit olvad el mellette,ne felkészületlenül vágj bele
nem 100% magyar nyelvű lesz utána,kb. 95%

viszont elvileg a bele integrált Titanium Backup progival lehet törölgetni azokat amik nem kellnek benne. talán a következő gyári moto frissítés is rámegy következmények nélkül az azonos gyári verzió szám alapján,mert az változatlan maradt.

(#4887) jcrk


jcrk
tag

Kezdek rosszul lenni :S Az rsd lite azért nem akart flashelni, mert régi volt.. kicseréltem egy újabbra és már ment is minden rendben.. 99% után kiírta, hogy Failed.. az aksi teljesen lemerült, bekapcsolni nem tudom a telefont. Ha rádugom hálózatra a bootloader jön be bármit nyomok neki előtte, közbe és azt írja "corrupt code, battery low, cannot program" .. ilyenkor mit lehet csinálni?

(#4888) jeni válasza #99499520 (#4886) üzenetére


jeni
félisten

amennyiben nem a jorem 3.4.2 179.2.en.cee változat van meg akkor igen fel kell tenni

[link] ott letudod tölteni a gyári 2.2.2en.CEE roomot amire majd a magyarosítottat kell és lehet telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#4890) jeni válasza jcrk (#4887) üzenetére


jeni
félisten

hát mintha olyat írtak egyesek,hogy kizárólag 100% feltöltött aksival kell telepíteni :Y

valahol olvastam,hogy lehet egy buherált usb kábellel feltölteni megkerülve az elektronikát,mert az most hardveresen le van tiltva ezért nem tudsz tölteni.
egy aksira kell ráforrasztani és úgy betenni a telóba,van ilyen infó a neten

(#4892) CoolBoy323 válasza jcrk (#4887) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

így jár az, aki nem követi a lépéseket...

(#4893) jeni válasza jcrk (#4887) üzenetére


jeni
félisten

Budapesti vagy? Mert az könnyen megoldható,bár néhány pofa sörbe belekerül majd-viccen kivül így tudod legolcsóbban megúszni a dolgot,bár kérdése,hogy lehet e életre kelteni a telódat az aksi feltöltése után?

szerintem keress rá arra képre,hogy ha nincs kéznél tartalék feltöltött aksi,azt hogyan tudod forrasztással helyre hozni a feltöltést?

(#4895) roypapa válasza jcrk (#4887) üzenetére


roypapa
tag

Ha bevállalós vagy: Macgyver hack

http://mobilarena.hu/tema/re_motorola_defy_ez_aztan_dofi/hsz_11923-11923.html

S III

(#4896) jeni válasza #99499520 (#4894) üzenetére


jeni
félisten

(#4898) jeni válasza #99499520 (#4897) üzenetére


jeni
félisten

nem 99% aksival hanem 1000% feltöltötten vágj bele,nehogy úgy járj mint a jcrk :Y :K

[ Szerkesztve ]

(#4899) jeni válasza roypapa (#4895) üzenetére


jeni
félisten

300 Ft-s egyszerű kábellel megúszhatja,ellenkező esetben a szerviz költség lehet akár 20000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#4900) jcrk


jcrk
tag

Megoldódott mostanra már minden gondom a mcgyver megoldás segített.. amúgy nem azért merült le mert nem volt feltöltve az aksim, hanem mert valamit sikerült elbaknom (root, romfrissítés, majd utánna egy restart és már nem is volt jó semmi) és rendszer nélkül szenvedtem a telefonnal sokat ami közben nem töltött a os hiányában

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.