Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) RootRulez válasza szabof1 (#4600) üzenetére


RootRulez
félisten

clokwork már fent van, most mybackuppal mentem a dolgokat utána meglesem, mit érek ezzel a clokwork-ös custom recovery-vel. :K 0.6.1-es van fent. :K Az kell majd, igaz? -> látom, igen. :)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4602) rum-cajsz válasza RootRulez (#4601) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na, ne két szálon beszélgessünk, maradjunk itt, mert idevaló inkább a téma. :)

Az a verzió, a bootmanageré, nem a CWM-é. A CWM verzióját akkor látod, amikor belépsz a recovery menübe. 3-al, vagy 4-el kezdődik.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4603) RootRulez válasza rum-cajsz (#4602) üzenetére


RootRulez
félisten

Beléptem a Recovery menübe, de csak costum és stock sorok vannak, stable nincs. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4604) szabof1 válasza RootRulez (#4603) üzenetére


szabof1
őstag

Az a CM7 után lesz. Most válaszd a "Custom recovery" sort!

(#4605) rum-cajsz válasza RootRulez (#4603) üzenetére


rum-cajsz
őstag

mert ez majd csak a 0.8-as bootmenübe került bele, ha jól emlékszem.
A Custom recovery a Clockwork, a stable pedig a motorola.
A stable és a last a custom recovery alfajai.....

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4606) RootRulez válasza szabof1 (#4604) üzenetére


RootRulez
félisten

Na fasza, backupolok, utána tolom is fel gépre a mentést, hogy meglegyen ott is... :K

Akkor ezt most már CM7 után is bármikor vissza fogom tudni állítani? És benne lesznek a programok és azok adatai is? (pl callmeter 3g mérései) Mintha mise történt volna

Eszembe is jutott egy vicc, de már lelőttem a poént:
- Hogy jön ki a pap a templomból?
- ???
- Mintha mise történt volna.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4607) Edge válasza Halo (#4589) üzenetére


Edge
veterán

a recept a köv.: tégy fel egy cm7-et...

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4608) RootRulez válasza RootRulez (#4606) üzenetére


RootRulez
félisten

Update megvolt, a cucc a gépen. Elolvasom még egyszer a lámáknak való telepítés útmutatót. :K

Jah, akkor erre a DE 2.2-re simán tehetem a CM7-et?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4609) zsirfecske válasza Edge (#4586) üzenetére


zsirfecske
addikt

már írtam, hogy próbáltam mindenhogy, fix ip, mixed b/g, g módban is. még az ssid szórást is engedélyeztem hátha az a baja, valamint töröltem/módosítottam a systemen belül az xda-n említett fájlokat és úgy se ment :(

(#4610) Edge válasza zsirfecske (#4609) üzenetére


Edge
veterán

Milyen alapra is építkeztél nordic vagy cee?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4611) zsirfecske válasza szabof1 (#4597) üzenetére


zsirfecske
addikt

de hát ki is van véve a factory reset menüpont a cm7-ből pont ezért, nem?

mindegy, most még tudok nightly-kat update-elni aztán meg úgyis segítetek, hehe. nem igazán értem még hogy mit kéne tenni majd pl. RC2 telepítés előtt ha szűzen akarnám feltenni (mit hol wipe-olni), vagy akár ha cee froyót akarnék visszatenni :)

Edge:
cee, és a legújabb gappsot tettem fel a nyolcadikai nightly mellé. érthetetlen, mert elvileg chab7-nek ugyanez (volt?) az összetétel és nem panaszkodott a wifire.

(#4612) szabof1 válasza Mumus1986 (#4573) üzenetére


szabof1
őstag

Akkor neked még nem a Mélyvíz topic, hanem a döfis ajánlott.
Olvasd el az első hozzászólást! (A Mélyvíz első hozzászólását is elolvashatod.)

Az Androiddal kapcsolatban ajánlom aggleány bejegyzéseit: [link1], [link2] és [link3]

(#4613) szabof1 válasza zsirfecske (#4611) üzenetére


szabof1
őstag

Most éppen nekem is az van fent, mint chab7-nek és nekem sincs problémám vele. A wifi is jó és minden más is. Nekem 2.2 CEE az alap.

Bocs a dupláért. Ez még belefért volna az előzőbe...

Gyerekek!
Van valamilyen korlát, hogy hányszor lehet egy Defyt flashelni? Értem ez alatt, hogy ha hetente 1x vagy többször is falshelek SBF-et és/vagy felrakok egy nightlyt, akkor mondjuk 1-2 éves időtávon belül nem romlik-e el benne valami vagy válik bizonytalanná... A hardverhez nagyon nem értek, de hátha tudja itt valaki.

[ Szerkesztve ]

(#4614) RootRulez válasza RootRulez (#4608) üzenetére


RootRulez
félisten

Az RC1.zp és Googleapps zip a memkarin, minnyá újraindítom. A SIM kártya benne maradhat?

═════════════════════════════════════════

(#4615) szabof1 válasza RootRulez (#4614) üzenetére


szabof1
őstag

Maradjon benne a SIM. Nélküle, lehet hogy nem is menne.

(#4616) haxxika válasza Edge (#4610) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem érdekes módon UK DeBlur van alatta és simán megy az egész... semmi akadás csak egyedül a market szúrta a szemem múltkor, hogy állandóan fc-zett de megoldottam már.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#4617) chab7 válasza szabof1 (#4613) üzenetére


chab7
addikt

Abból kiindulva amennyit én a Polarist "flesselgettem" WinMo főzöttekkel meg utóbbi időben már Androiddal is, csak bír annyit a Defy is (remélhetőleg).

haxxika: Szerintem is mindegy melyik van előtte csak a lehető legfrissebb gyárira építkezzen mindenki. Ha pedig már Európában vagyunk és itt is akarjuk használni akkor a már általam milliószor emlegetett ;) JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_CEE legyen feltéve (de az itthoniak gyári update-el is erre frissülnek be)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#4618) RootRulez válasza szabof1 (#4615) üzenetére


RootRulez
félisten

bootol a CM7...

═════════════════════════════════════════

(#4619) RootRulez válasza RootRulez (#4618) üzenetére


RootRulez
félisten

Most kérdezi, hogy miket szeretnék feltenni, milyen progrmaokat. Gmail, Facebook, Youtube, Maps, STB...

Ezek közül mit tegyek fel, utólag is telepíthetőek? Ha saját (magyarított) FB alkalmazásom lesz, akkor ezt fel se kell tennem? :F

Meg, ha K9-et fogok használni, kelleni fog erre a gmail? Mivel ugya arra épül, szüksége van a gmail telepítésére?


Narxis
Akkor marketről pótolhatóak, amit itt nem pipáliok be??

Ez milyen launcher,ami fent van alapból?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4620) Narxis válasza RootRulez (#4619) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt jelölsz ki amit akarsz, marketről szedi le mindet, bár a kb. a fele mint pl. a voicesearch felesleges mert USA only.

Thanos was right.

(#4621) Edge válasza RootRulez (#4619) üzenetére


Edge
veterán

Azt teszel fel amit akarsz és utólag is telepíthetők.
ADW launcher amit ajánlatos lecserélni mert elég szar...

zsírfecske: nálam is cee + nightlyk, wifivel gond szál se. Sztem a routereddel lesz a gebasz... elkezdte nem szeretni a defy-d.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4622) RootRulez válasza Edge (#4621) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem is értem mit fostam tőle. Olyan ez, mint érettségikor volt. Előtte majd bekakilsz (a tanárok is riogattak), utána meg? "Ettől féltem?" (kopp-kopp-kopp)

═════════════════════════════════════════

(#4623) kano válasza Kofetto (#4595) üzenetére


kano
nagyúr

A handcent magyarított részét nem szereti. Menj be a Superuserbe és add meg neki manuálisan is a root jogot (akkor is, ha már engedélyezve van). Ha ez nem segít akkor szedd le a handcentet és a magyarítást is és telepítés után használd angolul.
RootRulez
Nekem nem megy ez a Barnacle. :F Azt írja ki, hogy várjak amíg a Wifit letiltja és ennyi (a WIFI nincs engedélyezve és szervizként sem fut).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4624) Kofetto válasza kano (#4623) üzenetére


Kofetto
tag

Úgy néz ki ez a superuseres dolog megoldotta a problémát. Handcenten belül a telefon és az üzenetek résznél is az volt h mindig kérdezzen rá. Átállítottam engedélyezre, így már nem indul újra.
Köszi

(#4625) zsirfecske válasza kano (#4623) üzenetére


zsirfecske
addikt

kipróbáltam nálam is tökéletesen megy a barnacle polipka.
szerk.: ezt az editet laptopról a defy mobilnetjén írtam :DD

nyilván a routeremmel van baja a cm7-nek, a bajom az hogy eddig jó volt, most meg nem. ha leveszem wep-re a titkosítást meg kiszedem a mac szűrést és g módban használom stb. butítások akkor lehet hogy oké lesz, de azt ki se próbálom mert nem azért van 25k-s routerem hogy 5 évvel ezelőtti szinten pörgessem...

[ Szerkesztve ]

(#4626) rum-cajsz válasza zsirfecske (#4625) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Esetleg ez a rész az első hsz-ből?

"Megint másoknál ... a routeren a Wireless Advenced menü részben az "Enable WMM" elől ki kell venni a pipát."

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#4627) chab7 válasza Edge (#4621) üzenetére


chab7
addikt

Még a végén én is kipróbálok valami más launchert annyit írjátok, pedig nekem működik ez is rendesen. Kiváncsi vagyok más launcherek mivel tudnak többet.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#4628) zsirfecske válasza rum-cajsz (#4626) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez?
:P

(#4629) RootRulez


RootRulez
félisten

Ha CM7 után vissza szeretném tenni a ami volt 2.2, akkor hol kel backup & restorera mennem? lastest, stable vagy stock?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4630) zsirfecske válasza RootRulez (#4629) üzenetére


zsirfecske
addikt

ennyi volt??? nem is áradoztál, neked meg mi bajod van? ;]

(#4631) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Felhúztam a ketyerére én is a Wajk féle MIUI-t, hát ez k.b.sz.tt jól néz ki! :C Milyen hibák jöttek elő másoknál, amiket várnom kéne én is? Így elsőre még semmi baja nem nincs. Csak ámulok a szépségén. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4632) RootRulez válasza RootRulez (#4629) üzenetére


RootRulez
félisten

Arra döntésre jutottam, hogy a stable kell nekem, wipes parition, wipe cache és restore a 2.2 mentés, de hiba újraindítottam és CM7 jött be...


zsirfecske (eddig) minden működik csak épp a MyBackup mentést nem tudtam visszahozni a mentésem (SMSek programok/bellításai). :( Pedig a program látja a mentést csak nem tudja visszaállítani... Ezért visszahoznám a gyári 2.2-őt, elmenteném megint a cuccokat és akor megintjönne a CM7. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4633) Halo válasza V.Stryker (#4631) üzenetére


Halo
senior tag

próbáld ki a netbankot.... :U (biztos olvastad, mit szívok vele...)

néha spontán reboot - van mikor fél napon keresztül... hihetetlen módon, utána meg semmi...
ezeket sose fogom megérteni. elmegy úgy a ketyere, hogy nyúzom, semmi, aztán 2 nap múltán 4-6 órán át szivat a spontán-rebootokkal, aztán megint jó minden...

gyári zenelejátszó közben el-elszáll - eddig kb 3-4 alkalommal a 10-14 nap alatt.
meg eddig kétszer volt, hogy hedset, zenelejátszó, bejövő hívás és akkor is volt pár reboot utána, kb fél óra és megjavult minden... ez is a hihetetlen kategória :)

amúgy - kövezzetek meg - de nekem tetszik... Pláne, hogy nem nyírja ki az sd kártyát, és az sd kari is jól érzi magát alatta. Filmeket napi rendszerességgel nézek, fotózni is kell - meló miatt is - és nem szállt el a miui-s galery. lekopogás ON :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4634) V.Stryker válasza Halo (#4633) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk azt nem értem,hogy miért nincs app2sd rajta. :U Meg alapból most húzva van 1000-re a proci vagy nincs?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4635) Norbi14


Norbi14
senior tag

cm7 -re nem lehet feltenni a a motoblurt? Nekem tetszett :)

(#4636) zsirfecske válasza RootRulez (#4632) üzenetére


zsirfecske
addikt

jaaa, azért :) próbáld titanium backup-al, nekem azzal simán ment. sms-ek backupjára meg SMS Backup+, gyönyörűen visszarántja új romon google fiókból mintha mi sem történt volna.

(#4637) kano válasza Halo (#4633) üzenetére


kano
nagyúr

Ha teljesen stabil MIUI-t akarsz akkor próbáld ki a stable verziót. Próbálta ezt már valaki egyébként? Én is csak ajánlani láttam, de véleményt nem.
Norbi14
Ha bulosat akarsz akkor inkább ezt nézd meg. Jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4638) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tegnap voltam legutoljára wifi közelben a 2.2-es Defy-vel, azóta 1X újraindítottam a készüléket, és ahogy a menüben görgettem, észrevettem, hogy nincs ott a Maps, Latitude és Navigation ikonok. Google Search megtalálja őket a készüléken, el is lehet indítani őket, de a főmenüben nincsenek...

Miért? Ez egy bug, restart megoldja vagy vmi frissítés miatt van?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4639) RootRulez válasza zsirfecske (#4636) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, de ezen már túl vagyok a programok (és adatai) mentésem nem tudom visszahozni, marad a korábban backop-olt gyári 2.2 visszatétele, csak épp nem tom hogy kéne, mert előbb nem sikerült. :N

═════════════════════════════════════════

(#4640) Edge válasza RootRulez (#4639) üzenetére


Edge
veterán

Gyanítom hogy előbb rsdlite-al fel kell tenni egy froyo-t aztán root és 2ndinit, majd mehet a restore. Ugyanis ugyanolyan boot menünek kell lennie a restorehoz mint amikor backupoltál(cm7 ugyebár lecseréli).

szerk:
V.Stryker: miuiban(wiuiban) nincs húzva, setvsel-t kell használni(vagy setcpu stb. stb.)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#4641) RootRulez válasza Edge (#4640) üzenetére


RootRulez
félisten

Értem, estére megpróbálom, köszi!

Lehet addigra megbarátkozok, mert csak az SMS-eket vesztettem el... (call meter 3G-ről csináltam egy mentést tegnap előtt is-. Azt is csak a beállítások miatt, nehezen testre szabható, de azért oylan pontos és sokrétű.

═════════════════════════════════════════

(#4642) polcsa válasza volvoguy (#4638) üzenetére


polcsa
aktív tag

Nekem is volt ilyen egyszer, restart megoldotta, azóta nem volt.

(#4643) agyarka válasza Z0C! (#4548) üzenetére


agyarka
aktív tag

#4547) mira72
Pontosan a félreértések elkerülése miatt tettem be képernyőmentést korábban a közel 9 nap működési időről.

ZOC ennyit csak régebben használtam a telefont. Mostanában csak svájci bicska jelleggel van nálam, inkább csak telefon 24 órában. Fényképezni van jobb, a kocsi saját navija nagyobb, filmnézésre is kicsi a képernyője, játék + inkább asztali PC.

Az elmúlt 17 órában 20%-ot esett szinte csak készenlétben. Lehet kár volt fél töltéssel ROM-t cserélni? Töltés után kalibrálom az akksit.

(#4644) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Ha már nem froyo van a telón, hanem cm7 akkor kicserélhetem MIUI ra vagy tegyem vissza a froyot és utána MIUI?

Köszi!

Egyébként mind1, h MIUI vagy WIUI ?

(#4645) Halo válasza SoulReaver (#4644) üzenetére


Halo
senior tag

MIUIból van frissebb, WIUIból holna/hétvégén várható a MIUI szintjére "felzákóztatott" friss példány

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#4646) SoulReaver válasza Halo (#4645) üzenetére


SoulReaver
veterán

És akkor nem kell vissza tenni a froyot, hogy felrakjam valamelyik MIUI-t vagy WIUI-t?

(#4647) V.Stryker válasza SoulReaver (#4646) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már én is ezt a választ várom egy ideje. :D De meguntam és restore-ből visszavágtam a 2.2-őt, nem tartott 5 percig sem, így szerintem tedd vissza ha van mentésed, nem tart semeddig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4648) SoulReaver válasza V.Stryker (#4647) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hát én nem nentettem és annyira hiányos ez a cm7, h hihetetlen :)

(#4649) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

RC1v2 és a nightly-k is olyat csinálnak, hogy néha nincs hálózat, csak segélyhívás, minden más jól működik, használtam már a basebandswitchert de akármire váltok előjön ez a hiba, általában a kikapcsolás segít. Viszont a gyári JRDNEM_U3_3.4.2_179-002-nél nem volt ilyen gond és ez az alap sbf is jelenleg a CM7-nek nálam. Már újracsináltam az egészet, újraflasheltem stb. ezt: JRDNEM_U3_3.4.2_179-002, rá az RC1v2 de előjött ez a hiba, igaz most pont nincs mert előbb kapcsoltam ki, de nem emlékszem, hogy korábban Nordic 177-nél ilyen lett volna, azt azért cseréltem le mert hátha megszűnnek a memóriakártya miatti fagyások, amúgy a gyári Froyo-nál meglepő módon nagyon kevés fagyás volt, talán az első órákban volt 2-3 aztán többet nem, de csak gyorsabb, jobb a CM7, inkább azt használnám.

Az számít, hogy vodás vagyok? Lehet náluk van a hiba, felújítják a hálózatukat mint a telenor?

Thanos was right.

(#4650) SoulReaver válasza V.Stryker (#4647) üzenetére


SoulReaver
veterán

egyébként ebbe írja, h lehet végül is...

http://androidunderground.info/telefonok/motorola/defy/790

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.