Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) v.tom válasza maylay (#5500) üzenetére


v.tom
őstag

Lehet hogy az a kéteres vezeték a sata rack HDD led-je.

(#5502) 14adam


14adam
addikt

hy.kitudna nekem segiteni . :U .olyat szeretnék a gépem elejébe hogy ,ugy vilognak a ledek ahogy szól a zene (12 db ledböl akarom ha megoldható.4 zöld 4 narancssárga 4 piros).aki tudna küldeni egy bekötési rajzot annak nagyon megköszönném :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#5503) #96302336 válasza 14adam (#5502) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#5504) 14adam válasza #96302336 (#5503) üzenetére


14adam
addikt

köszönöm a gyors választ :R

(#5505) Gorneck


Gorneck
titán

Megjöttek az AC ventijeim...egy kicsit csodálkozva néztem, hogy csak kéteres (piros-fekete) a tápkábele.

Ebben az esetben nem is lehet a ventit szabályozni? A panelra kötve érdekes dolgokat produkál a venti...de egy fix 5 vagy 12 voltos ágon megy...de ha már egyszer van panelom, akkor jó lenne kihasználni...

Van vmi megoldás?

Gorneck#1239

(#5506) #96302336 válasza Gorneck (#5505) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lehet szabályozni, csak a fordulatszámot nem tudod kiolvasni. Sok fanmate a fordulat alapján ellenőrzi, hogy működik-e a venti, így az alaplapiszabályzás az egyik járhetó út, illetve olyan fanmate, amelyik nem kér ford. visszajelzést.

(#5507) Gorneck válasza #96302336 (#5506) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor ez cumi mivel az MFC2 nem épp ilyen...

Gorneck#1239

(#5508) ttower


ttower
aktív tag

üdv mindenkinek
tudnátok mondani egy olyan kapcsolást ami a gép soros portjára kötve 4 bemenet és 4 kimenet között tud váltani? (egy bemenet 3 vezetékből állna)
a lényege az lenne hogy a 4 bemenetre küldött jel útját én válasszam ki.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5509) Gorneck válasza #96302336 (#5506) üzenetére


Gorneck
titán

(#5510) Pulsar válasza ttower (#5508) üzenetére


Pulsar
veterán

muszaj a soros port? Mert a parhizamos alabol tud ilyet!

(#5511) ttower válasza Pulsar (#5510) üzenetére


ttower
aktív tag

jó lehet az is. 4 sztereó hangot kéne 4 kimenetre szétosztani. kb mint keverőpult

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5512) #96302336 válasza Gorneck (#5509) üzenetére


#96302336
törölt tag

:K

(#5513) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Van két egyforma 12 cm-es ventilátorom a házban. Mindekettő kicsit hangos szeretném csökkenteni a fordulatszámukat, a gond hogy 4 pines molex csatlakozójuk van.

Miként oldhatnám meg, hogy 5 vagy 7 Volton üzemeljenek? Ha ne adj Isten valahogy Fanmate2-re is rá lehetne kötni mindkettőt az se lenne baj. :)

(#5514) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi

[link]
hogy lehet egy sub erősítő kétcsatornás? de még ha az is, nem tudja valaki, hogy lehet-e hídba kötni? abszolút nem találok sehol róla infót.

(#5515) ttower válasza CounterBoci (#5514) üzenetére


ttower
aktív tag

szvsz itt a két csatorna azt jelenti hogy beleköthetsz egy sztereó csatornát, és ez fogja a hangalakat meghajatni, illetve a rákötött subot. (a bemenet lehet vonalszintű(rca) vagy már erősített(jobb oldali banáncsatik));

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5516) v.tom válasza (Bundás) (#5513) üzenetére


v.tom
őstag

Mivel a 4pines molex csatin 12 és 5 Volt is van, csak a kábeleket kell átkötnöd. A 7 V is megoldható egy bizonyos kötéssel, de ez nem javasolt, mert nem egy biztos módszer, és nem minden táp tolerálja.

(#5517) (Bundás) válasza v.tom (#5516) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hm, és ha csinálnék egy ilyet?

A két ventit simán sorbakötöm és csak annyit barkácsolnék, hogy az első tápellátását rákötöm megfelelően egy 3 pines FAN csatlakozóra, ezt pedig Fanmate2-re, így mindkettő fordulatát egyszerre szabályozná.

(rajzon ne nézd a kábelek és a csatlakozók megfelelő állását, csak az elv a lényeg :D)

(#5518) Gorneck válasza (Bundás) (#5517) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem velük van megoldva...
[link]
[link]

Gorneck#1239

(#5519) v.tom válasza (Bundás) (#5517) üzenetére


v.tom
őstag

Sorba nem érdemes kötni sztem, inkább párhuzamosan kéne. mekkora a fanmate 2 terhelehetősége? Mert ha a két venti nem haladja meg a tudását, akkor rá lehet tenni mindkettőt.

(#5520) (Bundás) válasza Gorneck (#5518) üzenetére


(Bundás)
addikt

A baj az, hogy mindkét ventiátor 4 pines molex. :F Nem szerettem volna nagyon sokat forrasztgani...

v.tom: fanmate2: "Allowable Wattage: 6W or lower " Ez mond valamit? :D Miért nem jó a sor?

(#5521) v.tom válasza (Bundás) (#5520) üzenetére


v.tom
őstag

Hát igazából szerintem logikusabb lenne a párhuzamos kötés. Az jó ha a fanmate 6W-os. Nézd meg mekkora teljesítményfelvétel van a ventikre írva, amiket használni akarsz, és ha a kettő összege nem nagyobb 6W-nál, akkor rá lehet kötni mindkettőt. Én valahogy így csinálnám:

[ Szerkesztve ]

(#5522) (Bundás) válasza v.tom (#5521) üzenetére


(Bundás)
addikt

Majd ma nekiülök, megnézem melyik módszer a legegyszerűbb. :R

(#5523) ttower válasza ttower (#5508) üzenetére


ttower
aktív tag

valami ötlet? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5524) v.tom válasza ttower (#5523) üzenetére


v.tom
őstag

Passz. :(

(#5525) lorior


lorior
csendes tag

Igazából ez tápos kérdés, de mivel mind a két táp modding-os, nem találtam jobb helyet, ha tudtok szóljatok :F :F . Két táp között vacilálok, az egyik a Chieftec CFT-560-A12C a másik a Cooler Master Real Power RS-520-ASAA-A1 Egy Cooler Master Elite 331-s házba megy majd csak még nem tom melyik.

Mod: Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5526) Tomate


Tomate
veterán

Ha veszek egy 1/4-es harisnyát, akkor azt feltudom nyomni úgy floppyra, a CPU-kábelre, PCI-E kábelre, hogy ne keljen levenni a csatit? Elvégre ezek nem olyan nagyok, a molexeket letudom szedni, de a többi kis vacakkal nem babrálnék. Betekerem a végüket szigszalaggal és feltolatom rá, mint ha kolbászt töltenék :DDD Lehetséges ??

(#5527) fero02 válasza lorior (#5525) üzenetére


fero02
veterán

Melyik tápegységet vagyem? ;)

Tomate: Milyen az a CPU-kábel? :F :Y Sztem a csatlakozókat le kell venni ( az alaplapit tuti) hogy fel tudd rá húzni a harisnyát. Én a végeket vagy zsugorcsővel vagy kábelkötegelővel rögzíteném (vagy mindkettővel).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#5528) Tomate válasza lorior (#5525) üzenetére


Tomate
veterán

Hello!

Nézz be ide tuti segítenek melyiket válaszd!

Lecsúsztam :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#5529) Tomate válasza fero02 (#5527) üzenetére


Tomate
veterán

Hát az a 4pines, ami a procinak adja a feszt (asszem) A nagy 20-ast nembántanám, azon van gyárilag. Zsugorcsövet holkapok? A modderboltokban nemnagyon látom hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#5530) Blizzard.9


Blizzard.9
tag

Hello
Nem tudja valaki hol lehet olyan fekete lyuggatott hálót venni ami a Cooler Master (pl Elite) házak elején is van?

(#5531) (Bundás) válasza Blizzard.9 (#5530) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szeméttelep, mikrosütő ATTACK!!!! :D

(#5532) fero02 válasza Tomate (#5529) üzenetére


fero02
veterán

Kicsivel komolyabb villamossági szaküzletekben tuti, h van.

(#5533) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet megtudni mennyit fogyaszt a gépem? Érdekelne, hogy ha van egy 360W-os tápom, mit bír még?

Köszi

(#5534) (Bundás) válasza vmaxter (#5533) üzenetére


(Bundás)
addikt

Miféle táp az? Mi van a gépedben (milyen CPU, VGA...? Elektronikához mennyire konyítasz?

(#5535) vmaxter válasza (Bundás) (#5534) üzenetére


vmaxter
tag

Semennyire.
Chieftec 360W-os.
AthlonXP 2800+,
Gigabyte 7600GS passzív,
Asus A7N8X-E deluxe
1 sata HDD,
1 ATA HDD,
1 ATA DVD
1 floppy
2 db 12 cm-es venti

...asszem

(#5536) (Bundás) válasza vmaxter (#5535) üzenetére


(Bundás)
addikt

Akkor ha tudsz kölcsön van konnyektroros fogyasztás mérő, az megmondja mennyit eszik a gép, mikor.

Mire gondoltál, hogy akarsz még bepepakolni? ODD, HDD @10 Watt fogyasztásokat jelent, szóval azokat lehet még bőven, akár ventilátor ha ilyesmire gondolsz.
Videókártyát egyrészt azért is felesleges mert a processzorod nem hajtja ki, ha DDR3-as GS, akkor még ezt se. Nomeg új VGA esetén már "újabb" generációs táp kell, mert a VGA-k a 12 Voltot zabálják, ez pedig nem azon részén lett megerősítve.

Szeintem egy 150 Wattot ehet a géped terhelve, de ez csak hasra ütés Bundás módra. ;)

(#5537) vmaxter válasza (Bundás) (#5536) üzenetére


vmaxter
tag

Mit értesz azon, hogy a "Videókártyát egyrészt azért is felesleges".

Illetve ezen: "ez pedig nem azon részén lett megerősítve."

(#5538) (Bundás) válasza vmaxter (#5537) üzenetére


(Bundás)
addikt

Videókártya vásárláson gondolkozol?

(#5539) vmaxter válasza (Bundás) (#5538) üzenetére


vmaxter
tag

Megvettem már a karit. Passzív, viszont melegebb, mint amire számítottam, ventire lesz szükségem. Ráadásul az is új volt, hogy ennek a kártyának még tápot is kell adni.

(#5540) (Bundás) válasza vmaxter (#5539) üzenetére


(Bundás)
addikt

A Chieftec 360W 12 Voltos ágon gyenge, a videókártyák meg kb. Geforce 6600-től felfele már erősen a 12 Voltos ágat szívják. Van aki Codegen és társai mellett hajtja a 6600, 7600 szériát, nem éppen okosan. :) Biztonságtechikailag ezek kb. nulla szinten vannak, a Chieftec-ed azért más tészta, csak kérdés stabilan tartja-e a videókártyád.

Van itt egy topik: Melyik tápegységet vegyem?, beírod a szituációt, hogy vettél ilyen VGA-t, vajon elég lesz-e a tápod hozzá, vagy mit javasolnak.

Plusz ventilátor nem fogja meg a gépet, azt pakolhatod bele. ;)

(#5541) nesa


nesa
veterán

Szeva mindenki!

Nagy szakikhoz lenne 1 komoly kerdesem van 1 300w szunetmentesem amibe meghalt az aku 12V es talan 1,2Ah volt mar nem emlekszem:( a lenyeg az hogy annak a teljesitmenye meg uj alapotba is keves nekem :) ugy gondoltam hogy rakotok 1 36Ah auto aksit viszont igy kegyetlenul melegszik a cucc ha aramszunet lenne ... eddig csak demoztam a dolgot de szinte forr a cucc gyanitom tul bika neki a 36Ah aksi:)

Szal a kerdesem az lenne hogy lehetne leredukalni 1-2ah a cuccot.

(#5542) #96302336 válasza nesa (#5541) üzenetére


#96302336
törölt tag

1.2 Ah az kicsi a szabvány zselés méretek, ami szünetmentesben találhatóak, 4-7-12-18-25Ah. 300W esetén a 4, ill.7Ah a reális. És fontos a zselés, mert más töltési megoldást igényel, mint az autóakku. de 2db, 7Ah párhuzamos kapcsolásával nem terheled agyon a töltőelektronikát. (olcsóbb 2db akku, mint egy nagy, de ugyanolyan teljesítményű)

(#5543) nesa válasza #96302336 (#5542) üzenetére


nesa
veterán

Ez a zseles dolog ez 1 nagy parasztvakitas ugyan olyan mint a sima savas csak minden cella kozott van valami szivacs szeru anyag ami saval van felitatva (ezt nevezik zselesnek) megkell jegyeznem szemelyautokba se gyartanak zseles aksit az is ugyanilyen megoldas.

(#5544) #96302336 válasza nesa (#5543) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én pedig riasztókba tűzjelzőkbe, és egyéb szünetmentes cuccokba dobok ilyen akkukat százszámra, és bizony van különbség. ;) Ha zselés akkut túl nagy árammal töltesz, akkor ki is dobhatod, mert a hidrogénfejlődés miatt a zselé felhabzik, és vagy szétnyomja műanyag burkot, vagy cellazárlatod lesz. A folyékony eletrolitos akku nem ennyire érzékeny. A zselés cucc legnagyobb előnye, hogy mármilyen pozícióban üzemeltethető.
A szünetmentesed melegedését esetleg úgy tudnád csökkenteni nagy akku esetén, hogy a töltőáramot csökkented. Elvileg minden szünetmentes elektronikán beállítható. De hogy hol, azt meg kell keresni.
Nekem is egy 25Ah-s zselés akku van az APC-n, de nem meleszik.

(#5545) nesa válasza #96302336 (#5544) üzenetére


nesa
veterán

Na majd csinalok kepeket ugy tisztabban lehet latni a mi a problema.

(#5546) trblaise


trblaise
tag

Probléma megoldva. Bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5547) vmaxter válasza trblaise (#5546) üzenetére


vmaxter
tag

ventit visszadugtad?

(#5548) trblaise válasza vmaxter (#5547) üzenetére


trblaise
tag

Az vissza volt dugva, csak a vga tápkábeléről feledkeztem meg... :D

(#5549) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Hello! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a tápon a SATA csatik végét hogy tudom leszedni? Harisnyázáshoz kéne! Próbáltam már de nem sikerült és nem akarom, hogy valami baja legyen! Esetleg valami rajzot vagy ha valamit tudnátok lécci help! Előre is köszi!

Üdv: Pa$cal

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#5550) #96302336 válasza nesa (#5545) üzenetére


#96302336
törölt tag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.