Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) TESCO-Zsömle válasza jenei92 (#5650) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem édes mindegy.

Olyan színűt kérsz, amilyet akarsz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5652) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van a vga-on egy primecooler vgahg1 full réz coolerem.Ez 4pines csatlakozóval van rádugva a tápra,és fullon pörög (baromi hangos)
Kérdésem az hogy nem lehetne rádugni valahogy, ahogy az eredeti cooler volt rá a vga-ra Hogy legyen auto venti szabályzás,vagy valahogy megoldani hömérséklet mértékben a ventiszabályzást

(#5653) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5652) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csatlakozócserével elvileg megoldhazó, kivéve, ha a régi venti PWM-es volt, és a VGA-n csak PWM csati van. Kéne egy kép a régi (stock) cooler csatijáról.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5654) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5653) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezen a képen talán látszik milyen hűtő volt rajta [link]

És most ilyen van rajta [link]

(nagyméretű kép)

(#5655) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5654) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

3 kérdés:

Gyárilag állította a venti fordulatát??

Megvan még az eredeti venti??

Feláldoznád??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5656) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5655) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gyárilag állította mert odaadtam a haveromnak, és nála állítja.Ebből következik nem tudom már feláldozni, mert nincs meg.De haverom régi hűtőét el tudom kérni,
az így néz ki (a csatija ugyan az szerintem).[link]

És ezt beáldoznám a cél érdekében.
Kérdés az hogy tudja vezérleni a primecooler-t vga rendesen, mert picit más fordulaton megy mint a gyári szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5657) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5655) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A primecooler oldalán azt írja 3pines csatija van,és akkor átalakítóval dugtam a tápra hogy 4pines legyen

(#5658) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

Ez nem annyira modding kérdés lesz de sztem mégbelefér ebbe atotyiba...
Eléggé levagyok égve anyagilag és jo áron eltudnám adni a házamat de nem lenne helyettemás azonkivül hogy prosodnának a cuccok lenne vmibaja a gépnek nem házbalenne?
És hogy lehetne megoldani a bekapcsolást?

(#5659) #96302336 válasza sNiP3rFun (#5658) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem probléma, ha nincs ház. Sőt a cuccok jobban szellőznek. A bekapcsolást sem gond csinálj egy nyomógombot, vagy kérj meg valakit, aki tud csinálni olyant, amit rá tudsz dugni a pover csatlira. De egy csavarhúzóval is összezárhatod, akkor is elindul.

(#5660) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5656) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát a dolog nagyon egyszerű.

Mivel csak két vezeték van (plussz, föld) csak egy belső ellenállással szabályozhat.

Nincs más dolog, mint megcsonkítani az új ventit, és ráforrasztani a másik csatit. Vagy (és ez a költségesebb) beszerezni egy ellendarabot (apa) a 3-pines venticsatinak és ahhoz forrasztani az új csatlakozót. Mindezt ízlésed és kedved szerint.
Esetleg te is eljöhetsz májusi klubra az alapanyagokkal és akkor én ott helyben összerakom neked. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5661) TESCO-Zsömle válasza sNiP3rFun (#5658) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ahogy syn7h37ic is írta, baja nem lessz.

Bekapcsológomb ügyében meg szerintem keress egy bontót kaposváron és bonts magadnak egyet. Alkalmas minden ATX-es ház Power- és Reset-kapcsolója, valamint a régi AT-s házak Reset-kapcsolója.
Póstázni nem tudom, hogy megéri-e, de ha jársz pesten ütközhetünk Nyugatinál és adok egyet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5662) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Köszi a válsazokat sajna nem járok pesten, de körülnézek itt kaposváron... :R

(#5663) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5660) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mivel 3pines a primecooler venti csatlakozója,nem lehet egyből rádugni a lapra simán?

[ Szerkesztve ]

(#5664) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5663) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól emlékszem/láttam nem, mert más a két csatin a tüske-távolság.

mod: Sztem rakd egymás mellé a két csatit, és nézd meg. Vagy próbáld meg rádugni. Érezni fogod, ha nem megy...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5665) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Van egy sony ta-f120 erősítőm. Ha 4-es hangerő felett hallgatom, akkor annyira felmelegszik, hogy pár másodpercre leold a relé. Mit lehet ezellen tenni?

(#5666) Ripley válasza Daemon09 (#5665) üzenetére


Ripley
tag

Bár a készüléket nem ismerem, de ilyen esetekben szerintem logikus elgondolkodni megfelelő hűtés elhelyezésén. Okozhatja a nem megfelelő ellenállású hangszórók, esetleg több egymással párhuzamosan kötött hangszóró is.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#5667) Daemon09 válasza Ripley (#5666) üzenetére


Daemon09
őstag

Tegyek ventit az erősítőbe? Hangfalakkal, ellenálással nincs gond.

(#5668) TESCO-Zsömle válasza Daemon09 (#5667) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hülye kérdés, de véletlenül nem ér össze vhol a hangfalak kábele?? (+/-)

Nekem egyszer sikerült elérni, hogy mindkét kábelből egy kicsi a házhoz érjen és akkor melegedett, vmint bizonyos hangerő felett leoldott. Alatta szólt minden...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5669) Daemon09 válasza TESCO-Zsömle (#5668) üzenetére


Daemon09
őstag

Nem. Akkor már kisebb hangerőn is kikapcsolna.

(#5670) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Tudnátok ajánlani egy 5,25"-ös helyre építhető kártyaolvasót? ill. egy boltot ahol kapni lehet?

(#5671) Daemon09 válasza lecterdoctor (#5670) üzenetére


Daemon09
őstag

Pl itt.

(#5672) TESCO-Zsömle válasza Daemon09 (#5669) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem nem kapcsolt... :))

Túlmelegedésre nem tudok mit mondani. Nem kéne hogy legyen. Gyárilag méretezik a bordákat és ált. jóra csinálják. Ha vmiért túlmelegszik, az ritkán a hűtés hibája. Én a helyedben belekukkantanék. Ha tudsz dobj egy képet a beléről. (Minnél nagyobb felbontás + élesebb, annál jobb!!) :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5673) Daemon09 válasza TESCO-Zsömle (#5672) üzenetére


Daemon09
őstag

Hát ez az. Holnap küldök képet. Egyszer már szétszedtem, kiporoltam. De akkor is csinálja. Utálom a sony-t, de ez volt jó áron. :(((

(#5674) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Szevasztok

Hétfőn jön meg az uj házam egy Chieftect toronyház BA szériából.
De nagyon egyhangú szine van...Átszeretném festeni ezt megelözve perszelekell csiszolni...
Hogyáljakneki...Durvafelületü papirralszedjemleróla festégréteget utánnafinomabbpapirmajdalapozó festék lakk stb???
Tanácsokat szivesen fogadok!

(#5675) TESCO-Zsömle válasza sNiP3rFun (#5674) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól függ, hogy akarod festeni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5676) nyunyu


nyunyu
félisten

Keskeny feju vinyocsavart merre lehet kapni?

Talaltam itthon 6db-t 5mm szeles fejjel, de sajnos nem eleg a gumibol vinyotarto sint projektemhez.
Csavarboltbol meg elhajtottak, hogy nem metrikus a menete.

Rendes csavar sajnos nem jo, mert mar attol majdnem kettetorik a 10mm szeles gumidarab, ha belefurok egy 5mm lyukat :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5677) Daemon09 válasza TESCO-Zsömle (#5672) üzenetére


Daemon09
őstag

Itt egy kép az erősítőről. Nem értem, hogy miért csinálja ezt. Lehet, hogy szerelő lesz belöle. :(

mod : Nem tud valaki megoldást USB-s LCD kijelzőte? Nincs LPT a lapomon.

[ Szerkesztve ]

(#5678) #96302336 válasza Daemon09 (#5677) üzenetére


#96302336
törölt tag

De megoldható. Csak matrix orbiter protokollal működő LCD-vel lehet.

(#5679) #96302336 válasza Daemon09 (#5665) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elképzelhető, hogy nagyfrekvenciás gerjedésed lehet, olyankor is előfordul ez a jelenség.
Esetleg, az egyik kimenő tranyó munkapontja elmászott, és a védelem ezért lép közbe. Sajnos ahhoz, hogy ezt megállapíthasd, kell egy oszcilloszkóp és egy digitműszer is hozzá.
Első körben, csak tesztelném, hogy hangfalak nélkül is eljátszák-e ezt a dolgot, majd utána csak az egyik, ill. a másik csatornát terhelném, hogy melyik miatt kapcsol le a védelem.

(#5680) TESCO-Zsömle válasza Daemon09 (#5677) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha kell jó szerelő, tudok egyet ajánlani. Most javolták meg Klipsch Szub-erősítőmet...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5681) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Fehérszinűre akarom nemprofesték egyszer flakonos szórófejes

(#5682) shtml válasza #96302336 (#5679) üzenetére


shtml
őstag

A munkapont ellenőrzéséhez oszcilloszkóp sem kell, sőt akár műszer nélkül is megállapítható. Én inkább a nagyfrekvenciás gerjedésre tippelnék, ha elég magas a frekvencia, nem feltétlenül ég le a dómsugárzó.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5683) Daemon09 válasza #96302336 (#5678) üzenetére


Daemon09
őstag

Az milyen? :B HD44780 kompatibilis lcd-m van.

(#5684) #96302336 válasza shtml (#5682) üzenetére


#96302336
törölt tag

Műszer nélkül hogy állapítod meg? A hangszóró membránt figyeled, hogy elmozdul-e a nyugalmi állapotból bemenő jel nélkül?

(#5685) Daemon09 válasza #96302336 (#5679) üzenetére


Daemon09
őstag

Megpróbálom ezeket. Ha nem emgy, akkor tényleg szerelőhöz viszem.

TESCO-Zsömle : Köszi, de túl messze vagy. Én is tudok jó szerelőt itt a közelben.

(#5686) Daemon09


Daemon09
őstag

Megpróbáltam, amiket írtál. Ha nem kötök rá hangfalat, akkor nem melegszik a borda és nem is kapcsol le a relé. Ha kötök rá, akkor csak az az oldala melegszik, amelyiken van a hangfal. Valamelyik hangfallal lehet a gond? Hangváltóval esetleg?

(#5687) #96302336 válasza Daemon09 (#5686) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azok a legritkább esetben mennek tönkre.(hangváltók) De kiderítheted, hogy a másik hangfalat dobod rá.
Nem mozdul el valamelyik irányba a membrán, ha bekapcsolod a cuccot? Úgy értem, hogy kimozdul, és úgy marad. Jelet ne kapcsolj rá.

[ Szerkesztve ]

(#5688) shtml válasza #96302336 (#5684) üzenetére


shtml
őstag

Akár, hiszen a kimenet direktcsatolású. Vagy piros LED-del (persze előtét-ellenállással). Ha tényleg a munkapont eltolódása okozza a lekapcsolást, akkor az van akkora, ami megnyit egy piros LED-et. Nem mellékesen ily módon a nagyfrekvenciás gerjedés is ellenőrizhető: ha a LED mindkét irányban világít, akkor gerjedés van.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5689) #96302336 válasza shtml (#5688) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mire nem jó egy led. :)

(#5690) Daemon09 válasza #96302336 (#5687) üzenetére


Daemon09
őstag

Próbáltam azzal is, azzal is lekapcsol. Nem mozdul ki egyik sem. :(

shtml : Leddel sem csinál semmit.

(#5691) shtml válasza Daemon09 (#5690) üzenetére


shtml
őstag

Ez esetben az sem zárható ki, hogy a védelem mondta be az unalmast.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5692) Daemon09 válasza shtml (#5691) üzenetére


Daemon09
őstag

Akkor marad a szerelő. Köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

(#5693) Daemon09 válasza shtml (#5691) üzenetére


Daemon09
őstag

Annyiban változott a helyzet, hogy kapott a borda 2db 8cm-es ventit. Így már esélye sincs felmelegedni, de így is lekapcsol.

(#5694) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

az 1-2k-s noname pc hangszórók erősítője milyen általában? gondolok az átviteli tartományra. mert előerősítőnek használnám mosfet végfok elé, és sokkal könnyebb lenne egy ilyenből kiszerelni, mint építeni.

(#5695) TESCO-Zsömle válasza CounterBoci (#5694) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

(#5696) CounterBoci válasza TESCO-Zsömle (#5695) üzenetére


CounterBoci
senior tag

van igazságod benne, csak az a baj nem értek hozzá. tápot még tudnék építeni hozzá, de ha nem működne valami oknál fogva nem tudnám mit kezdjek vele. csináltam már tdaxxxx ic-vel előerősítőt, de nem szólalt meg -> kuka. uaa180-al kivezérlésjelzőt, annál szétrobbant az egyik led, majd kiverte a szemem :DDD

és ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#5697) didyman válasza Daemon09 (#5665) üzenetére


didyman
őstag

Ezeknek a sz...szoniknak előszeretettel válik kontaktossá a váz-panel kapcsolata, meg kapnak kis mozgatás hatására is forrasztörést. A gerjedés szinte biztos (kérdés, hogy a gerjedés során az áram hol folyhat el, mert ha hangszóró ép marad, akkor nem a hangszórókon). Szét kell csavarozni-összerakni az egészet. Olykor egy 100nF-os kondi az alaplemez, vagy bármi más előfok földpontja és a váz közé a megoldás. Ha ezektől nem oldódik meg, akkor komolyabb szerviz szükséges neki. panellel bánj óvatosan, nagyon törékeny.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5698) didyman válasza CounterBoci (#5696) üzenetére


didyman
őstag

Elég blackbox hangulatú dolog :D . A kimeneti fesz nem tetszik, alacsony ahhoz, hogy univerzálisnak legyen mondható, valamint nem ismert torzítási adat sem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5699) Daemon09 válasza didyman (#5697) üzenetére


Daemon09
őstag

Már átnéztem a forrasztásokat, nagyrészét ki is mértem, hogy nincs e szakadás. Nem találtam rajt semmi gyanusat. Ahogy mondod, sz@r sony. :K

(#5700) forceberg válasza Daemon09 (#5699) üzenetére


forceberg
veterán

Át kell forrasztani az egészet!
Volt szoni szervizes ajánlotta nekem anno.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.