Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) nesa válasza #96302336 (#5550) üzenetére


nesa
veterán

Holnap lesz ra idom .

(#5552) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello
nem tud valaki egy oalyan oldalt mondani nekem ahol lehet kapni sok fajta(/jó árú-nem annyira fontos) kiegészítőket a géphez?? Elsősorban neonokat szeretnék de más is jöhet.
előre is köszi, bajusz

(#5553) #96302336 válasza bajusz15 (#5552) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#5554) bajusz15 válasza #96302336 (#5553) üzenetére


bajusz15
senior tag

ohhhh köszi neked :C :R :R

(#5555) bajusz15


bajusz15
senior tag

ez a Revoltec minőség megbízható??
mert apámnak van 1 revoltec billentyűzete hát ameikből 2 gomb eltört, 1 kiesik állandóan...csak ezért kérdem hogy a revoltek jó-e?? ( neon-t szeretnék venni de úgy minden téren megbízható-e?? )

jah igen és még annyit hogy ez a Dupla Fénycső azt jelenti, hogy a két neoncső össze van kötve ??

[ Szerkesztve ]

(#5556) horvathpeter válasza bajusz15 (#5555) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Hali! Nekem is voltak Revoltec neonok és szerintem jók, legalábbis nekem nem volt semmi gondom velük! A dupla fénycső az 2 db neon, amit külön külön is rárakhatsz az inverterre! :D

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#5557) bajusz15 válasza horvathpeter (#5556) üzenetére


bajusz15
senior tag

ahham akkor jó márka ez a Revoltec (kopp-kopp-kopp)
lehet befizetek 2db dupla fénycsőre :DDD :))
köszi a választ :R

(#5558) birozoli7800 válasza horvathpeter (#5556) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Nekem a revoltec neonok naon nem jöttek be. Ugy egy "adapterre" vagy nem tom mire volt rákötve két kék neon. Mondom jó legalább az egyik ég. A másik kb. 3 hónapig bírta aztán kifúúttt!
Ezért én többet revoltecet NEM VESZEK!!!!!!!! :(((

(#5559) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Tudnátok segíteni:

5,25"-ös helyre keresek kártyaolvasót, ha lehet legyen rajta USB port is
Szintén 5,25"-ös helyre ventilátorszabályozót keresek ti mit ajánlotok? (4 ventihez, lehessen vele kikapcsolni is a ventit! )

Köszi!

(#5560) mrdan206 válasza lecterdoctor (#5559) üzenetére


mrdan206
tag

Szerintem ITTnézz körül.

Olyan szabályzó nem sok van ami a ventiket le is kapcsolja, esetleg minimálisra csökkenti a forgást.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#5561) G4ng3r válasza lecterdoctor (#5559) üzenetére


G4ng3r
tag

Vagy itt.

(#5562) hahajdu


hahajdu
aktív tag

tudom hogy nem a legjobb topic a kérdésre, de remélem azért tudtok válaszolni.
szóval most van egy 8600gt karim amibe nem megy vezeték a tápból. jövőhéten cserélném egy ilyen-re , de nem tudom hogy milyen ellátottság kell neki. a tápomból jön ki egy rakás madzag, de nem tudom hogy mennyi és milyen végű kell ennek a kártyának.
Az ugyanolyan végződésű kábelek ugyan olyanok? tehát mind1 hogy melyik 3 pin-es kábelt tudom bele?

remélem sikerült érthetően leírni a problámát :)

hunpad.com

(#5563) #96302336 válasza hahajdu (#5562) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mindegy.

(#5564) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy honnét tudok a gépben 15-20 Volt-ot szerezni? A 12 sajna kevés! :(

Köszi: Gábor

(#5565) forceberg válasza honyike (#5564) üzenetére


forceberg
veterán

Átalakítóval, olyat ismerek, hogy 5-ből csinál 12V-ot, biztos van fentebb is.
Vagy ha van a tápodon -12V, s nem kell nagy áram, akkor pl. a +5V-ot a -12V-tal párosítod. Az 17V lesz. De szigorúan csak párszáz mA-ig!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5566) #96302336 válasza honyike (#5564) üzenetére


#96302336
törölt tag

Mit szeretnél 15-20 volttal?

(#5567) mrdan206 válasza honyike (#5564) üzenetére


mrdan206
tag

De tényleg mit lehet kezdeni 15-20 voltal?

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#5568) forceberg válasza mrdan206 (#5567) üzenetére


forceberg
veterán

Talán szerzett 24V-os ventiket?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5569) mrdan206 válasza forceberg (#5568) üzenetére


mrdan206
tag

Akk sztem 20-25öt irt volna. De kitudja...

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#5570) v.tom válasza bajusz15 (#5557) üzenetére


v.tom
őstag

Hát én annyira nem vagyok elragadtatva a Revoltec-től. Sok ilyen holni megfordult a kezemben, és elég rossz minségűek. A CCFL (neon)csöveikkel az a baj, hogy nagyon gagyi az inverter ami van hozzájuk. Én inkább megpróbálnék beszerezni jobb márkákat. Pl. Cooler master. Jobban jársz velük. Vagy ha van barkácsoláshoz kedved, akkor használj led-eket. Nagyon látvnyos dolgok születhetnek belőlük.

(#5571) honyike válasza #96302336 (#5566) üzenetére


honyike
aktív tag

A szobában több ponton van LED-es világítás(házilag csinált, semmi extra!)

Azért kell 20 V, mert ezen még nem égnek szét(12 db elő-ellenállással) de kapnak elég Amper-t!
Ha simán 12 V-ot kapnak, akkor elég vérszegényen világítanak, de 20 Volttal már tökéletesen!

Kivolt próbálva egy Laptop töltőjével(19 V, 3.75Amper) és így nagyon szép volt, csak sajna elég drágák az ilyen töltők...

Elég érthető volt? :B Mert csak írtam ami eszembejutott... :)

(#5572) #96302336 válasza honyike (#5571) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akkor inkább a led előtét ellenállást érdemes csökkenteni, mivel a 12 volt akár 10 amper leadására is képes, míg, ha -5, és +12 volt között kapott 22 voltot használod, ott a limit, max 100mA a -5 voltos ág alacsony terhelhetősége miatt.

(#5573) honyike válasza #96302336 (#5572) üzenetére


honyike
aktív tag

OK! Köszi....

De találtam egy adaptert (régen valaminek a töltője volt) és azzal tökéletesen működik!
Majd akkor leszek bajban, ha mégtöbb LED kerül a rendszerbe! :D

(#5574) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Az Aerocool Coolpanel lI hogyan méri a hőmérsékleteket, mert én nem láttam a kellékei között hőszenzorokat?

[ Szerkesztve ]

(#5575) #96302336 válasza lecterdoctor (#5574) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem szoftveres? A honlapon van valami driver, vagy hasonló hozzá.

(#5576) Klemens


Klemens
őstag

Van egy Cooler Master 12cm-es ventim. 4db kék LED van a 4 sarkában, de az egyik LED nem vikágít.
Ki szeretném cserélni és ha már cserélek, akkor piros LEDet szeretnék belerakni.
Milyen LED kellene bele?
Hol tudnék olyat olcsón venni Bpesten?
Van vmi buktatója a dolognak?
Minden választ és segítséget előre is köszönöm!!

:R :R :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5577) Ferdzsoo válasza v.tom (#5570) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Revoltec fénycsövekhez lehet írni még egy fekete pontot.
Iszonyat fos az inverterük, nekem kettő vadi új szált el 2 héten belül.
Hiába van neonod ha nincs hozzá invertered. :((
Nem keveset vadásztam invertert mire sikerült külön csak azt vennem, de ez legalább minőségi coolinc volt. Azóta is műkszik. :K
Viszont mostmegmár a neonok kezdtek el halódni, nem hajlandó világítani csak akkor ha egy bizonyos szögben van a kábel a fénycsővel. Különben remeg a fénycső, illetve jóval halványabb, arról nem is beszélek hogy vanhogy lecseszi a gépet és kikapcsol. :(( Eh.
Nah azóta kicseréltem a csöveket sunbeam-ra és revoltecet soha többet... :(((

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5578) Pulsar válasza Ferdzsoo (#5577) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem 4 hónapja van meg és semmi bajom vele...

(#5579) marcias


marcias
őstag

Üdv! Azért fordulok hozzátok mert egy apró, de zavaró probléma adódott a gépemben. A házban elöl található egy 8cm-es fan, 3pines csatlakozóval, ami alapjáraton (kb. 1000 rpm) nem jelent gondot, de nagyon gyakran (gondolom amikor az alaplap melegedni kezd) ez felugrik 2000-re. Tegnap végrehajtottam egy laza 10%-os tuningot a procin és azóta állandóan ezen a fordulaton jár, és így kb 2x hangosabb a gép. A BIOS-ban (M2R32-VMP) be van állítva a Silent mode, e nélkül még hangosabb lenne.
Megoldásként hallottam, hogy állítólag minden venti halkabb lesz ha 12 volt helyett 5 voltot kap. Ezt hogyan tudom elérni? Esetleg hogyan tudom manuálisan szabályozni vagy legalább jobban befolyásolni a fordulatszámot? Köszi.

Steam: marcias88

(#5580) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ödv!

Csinálnom kéne egy nagyon kicsi és nagyon lapos billentyűzetet.

Az első lehetőség: TouchScreen billentyűzetként történő használata. Arra gondolok, hogy a TS-en bizonyos mezőket, intervallumokat kialakítani, melyekhez funkciót (itt billentyűket) hozzárendelni. Egy ilyen "fólia" átlátszó, szóval alá kerülhet egy gravírozott, élvilágított plexi, hogy tudd hol vannak a zónák.

A végcél az lenne, hogy egy ilyen TP-en kialakíteni egy lekicsinyített, de teljes normáll bill.-t, néhány extra (multimédia/makró) gombot, calamint egy kis TouchPad-et, ami az egeret hivatott helyettesíteni. Hátrányait egyelőre nem ismerem, mert nem vagyok otthon a témában...

A második: A billentyűket 5x5mm-es mikrokapcsolókkal helyettesíteni. A legkönnyebb megoldás. Hátránya, hogy a mikrokapcsolókat -relatíve- nehéz nyomni, nyákkal együtt magasak, és még kell a tetejükre vmi, amit nyomni lehet, valamint amire a betűket/számokat írom.

A harmadik: Valahol csináltatni olyan fóliát, mint amit a normál bill-eknél is használnak. Ha elég átlátszó, ide is jöhet a TS-nél vázolt plexi. (Nem tudom hol csinálnak olyan fóliát, és milyen tervet kell nekik vinni...)

mod: A legjobb asszem vmi érintőgombos "balhé" lenne. :K

A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5581) Ferdzsoo válasza marcias (#5579) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet kapni külön Olyan ventiátalakítót ami molex-ből csinál neked 2x5, illetve 2x12v-ot és ott attól függ melyikbe dugod a venti anyáját.
Második elhetőség ventillátorfordulatszámszabályozó panel vásárlása. Ez mondjuk kevésbé költségkímélő viszont nagyon hasznos több ventinél, illetve gányolás, ez a legolcsóbb:
Leszeded a ventikábel végéről a ventianyát, és a piros kábelt beledugod a molex pirosába, illetve a feketét az egyik feketébe és mindjárt 5v-ról megy a ventid. Ha van sárga kábel is a ventiből kifele jövet, akkor az parlagon hagyod. Szóval azt belene dugd a molex sárgájába mert repül a venti... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5582) #96302336 válasza TESCO-Zsömle (#5580) üzenetére


#96302336
törölt tag

Bontott laptop billentyű (fólia), és egy normál billentyű elektronika kellene, mert a laptop billentyű mátrix pontokat ad ki, ehhez kell a normál billentyű áramkör, ami PS2-re, vagy USB-re dolgozik.

(#5583) marcias válasza Ferdzsoo (#5581) üzenetére


marcias
őstag

Ez megfelelne a célnak? (4400HUF)
[link]

Steam: marcias88

(#5584) Ferdzsoo válasza marcias (#5583) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Meg, bár itt csak 7v-ig tudod levinni a feszültséget, illetve én a revoltec-ről nem vagyok tul jó véleménnyel. (2 fénycsővem 2 vatta új invertere is meghalt, illetve más is panaszkodott a revoltec cuccokra...)
Inkább néznék a helyedben egy kicsit drágább Zalman MFC1-et.
Vagy ha van rá $ akkor MFC-2őt. Az nagyon baba már... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5585) jenei92


jenei92
senior tag

Én is pont iylet akartam,szép kis helyre befér és 4db ventit irányít!
Bár már nem hiszem hogy veszek mert átmegyek vízhűtésbe,de ajánlom neked a szabályzót! :K(bár kis pénz hozzá addásal biztos jobb a zalman)

[ Szerkesztve ]

(#5586) marcias válasza jenei92 (#5585) üzenetére


marcias
őstag

Jah, azt nézem én is, hogy ez a kihasználatlan floppy helyre tökéletesen passzolna.. mondjuk ajtós házam van, remélem be tudom csukni.. vajon mennyire emelkednek ki a csavarók? A Zalman-t is megnézem, de a Revoltec kapható egy közeli boltban, és a postával már nagyon sok lenne sztem..

Feree13: A 7 volt mennyire gáz? Úgy lényegesen hangosabb mint 5-ről?

Szerk.: Egyébként egy Zalman fanmate 2-m van is a videokártya hűtőm miatt, de akkor azt is rá tudnám erre az előlapira dugni, gondolom. (?)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#5587) Ferdzsoo válasza marcias (#5586) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Álltalában az ajtós házakban nem fér el mert eléggé kilkógnak a csavirgák... :(
Nekem is ajtós házam van és egyedül az MFC-2 es fér el. Más nem...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5588) marcias


marcias
őstag

Ez az MFC nagyon zsír.. ;]

Steam: marcias88

(#5589) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van egy jólszituált alaplapocskám (epia px). a front panel kivezetésén nem bírok elmenni...

1: pw led
2:+5V
3:pw led
4: hdd led
5: sus led
6: pw btn
7: +5V
8: gnd
9: gnd
10: rs sw
12: gnd
13: speak
14: +5V

a ledek és a speaker bekötése érdekelne. a power (6-8) és a reset (10-12) bekötése az tiszta sor, azt a földdel kell rövidre zárni... csak a ledeknél nem tudom, hogy azt is a földre, vagy az 5V-ra kell tenni. ti hogy kötnétek?

(#5590) marcias válasza Ferdzsoo (#5587) üzenetére


marcias
őstag

Bakker.. ennyit nem szánnék rá, ráadásul nekem a ház az asztal alatt van, és nem akarnék állandóan ott guggolni... Amúgy szép meg minden. A Revoltec esetében meg attól tartok, hogy beleütközne az ajtóba.. bár Cavalier3 házam van sztem leeht kicsit beljebb is rögzíteni. Azért 4400 vs. 13.000+posta. És mind a kettő 4 ventit kezel.

Steam: marcias88

(#5591) Ferdzsoo válasza marcias (#5590) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah, de azért a kettőt ne hasonlítsd össze. :K
Az egyik analóg poti és KB ennyi, a másik digitális vezérlés, fordulatszámkijelzés, figyelmeztetés, hőmérsékletkijelzés, fogyasztásmérő.
Azért a 2 nem egy kategória.
De alapjában véve mindkettő 4 ventit kezel. Ez igaz... :DD

Kb mintha egy mercit hasonlítanál egy skoda favorithoz... :DDD

De ezért mondom az MFC-1-et az nem 13k és mégis kicsit komolyabb...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5592) FehérHolló válasza ngabor2 (#5589) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálam van pw led + és pw led -. Ezt a kettőt kell rátenni a pw ledre. Hasonló a helyzet a hdd leddel.
pw és reset gombot a földre kell kötni.
Speaker nálam nincs bekötve, de nálam sorban a következő vezetékek vannak hozzá: speaker - föld - föld - +5V.

Skynet is real. It's called Google.

(#5593) ngabor2 válasza FehérHolló (#5592) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha ezek lennének akivezetések, akkor valszeg nem kérdeztem volna...

a speaker egy 4-es 2 végén van, tehát jó eséllyel a +5V kell neki. mindjár kipróbálom.

(#5594) FehérHolló válasza ngabor2 (#5593) üzenetére


FehérHolló
veterán

Speakernek szerintem föld és 5V is kell (speaker kivezetésről jön a jel, +5V a tápfesz, GND a közös föld).

Ha nincs két HDD vezeték, akkor föld a másik valószínűleg. Powernek meg ott a kettő, ha nem világít, akkor ellentétes polaritás.

Gigabyte honlap is csak ilyenkor tud meghalni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5595) ngabor2 válasza FehérHolló (#5594) üzenetére


ngabor2
nagyúr

empíria rulez... a speakernek +5V, a ledeknek gnd kell.

(#5596) FehérHolló válasza ngabor2 (#5595) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyébként a GigaByte P35-S3-ról van szó? (A manualja alapján nem. :D)

Skynet is real. It's called Google.

(#5597) ngabor2 válasza FehérHolló (#5596) üzenetére


ngabor2
nagyúr

neem, egy via epia px-ről. a gigabyte-ot egyszer bekötöttem, azóta gond nélkül megy. azon minden rajta van az alaplapon, de a px-nél nem fért rá.

(#5598) TESCO-Zsömle válasza #96302336 (#5582) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Asszem akkor szereznem kell bontott bill-t EeePC-ből... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5599) #96302336 válasza TESCO-Zsömle (#5598) üzenetére


#96302336
törölt tag

:DDD

(#5600) sly105 válasza TESCO-Zsömle (#5580) üzenetére


sly105
tag

helló.

lehet kapni (igaz nem magyarországon)lézerbillentyűzetet ami kivetíti a klaviatúrát az asztalra így gyakorlatilag az asztalod lesz a billentyüzet ettől véknyabbat úgyse találsz :DD

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.