Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

E4300 a magas gyári intel box cooler-t szeretném szétszedni! A réz magos van, és a 4 felfogató, esetleg a talp lenne a lényeg. egybe kivenni, a fezzer 7-et akarom jobban felfektetni a cpu-ra, ennek erősebb a lefogatója vmivel.

Hogy tudom kiszedni azt a 4 lefogatót?

(#5752) forceberg válasza 04ahgy (#5749) üzenetére


forceberg
veterán

Sztem a 200mA-es LED is melegszik ám. Az már hűtőbordás? Nekem 400-as fehérek vannak, elég jó nagy alu lapra vannak szerelve. Majd egy elborult állapotomban megnézem, mit szól 1A-hez, persze ekkor már még nagyobb hűtőbordára feltéve. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5753) TESCO-Zsömle válasza forceberg (#5752) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én úhy tudtam, hogy nagyobb ampert nem tudsz adni, mert 0 200mA-es 200mA-t vesz val 1.5V-on is meg 50V-on is, csak a feszt tudod változtatni... Legalábbis nekem úgy jött le Ohm törvényéből... :K ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5754) forceberg válasza TESCO-Zsömle (#5753) üzenetére


forceberg
veterán

Sztem meg minnél kisebb ellenállást teszek elé, annál nagyobb áram fog rajta folyni ugyanazon a feszéltségen...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5755) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi all

a speaker milyen jelet kap? hány volt pl.
mert idegesít a hangos sípolgatás, ezért lehúztam az alaplapról. de viszont jó lenne látni is néha. arra gondoltam led-et kötök rá, ahhoz viszont tudom kellene ezt.

(#5756) didyman válasza CounterBoci (#5755) üzenetére


didyman
őstag

5V a közös pontja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5757) TESCO-Zsömle válasza forceberg (#5754) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor mért van az, hogy ha egy 2W-os ventit 5V-ra kötök 12 helyett lassabban forog??

Felvehetne 4ampert is a 0,166 helyett, mert a táp 30-ig bírja... Mi akdályoza meg a ventit, hogy a névleges éramerősségénél többet vegyen föl?? Szerény szakvéleményem még mindíg az, hogy a fogyasztókak a felvett áramerőssége fix, és a feszültség változhat.

De javítsatok ki, ha tévednék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5758) forceberg válasza TESCO-Zsömle (#5757) üzenetére


forceberg
veterán

Ki kell, hogy javítsunk.
Ha egy ventin csökkented a feszültséget, csökkenni fog a rajta átfolyó áram is.
A LED meg más mint a venti. A LED-en annyi áram fog folyni, amennyit beállítasz neki az előtét ellenállással. LED-eknél kb. 2-3V feszültség esik típustól függően.
Pl. 10mA-t akarsz folyatni a LED-en, 12V-on.
Ha a LED-en esik kb. 2V, akkor az ellenállásra jut kb. 10V.
10V/0,010A=1kOhm.
Tehát 12V-on egy 2V-os LED elé 1kOhm kell, hogy 10mA áram folyjon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5759) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehetne ilyen nagyobb ventit kapni 23-25cm-re gondolok?!

(#5760) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

12V-ból szeretnék 5V/1,5A-t előállítani, amihez javasolhatnátok valami Mo-on beszerezhető PWM-es DC/DC konverter IC-t.
További feltétel, hogy ne legyen drága, és lehetőleg ne kelljen hozzá túl sok járulékos alkatrész.

Előre is köszönet!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5761) Rive válasza mr_ricsi (#5760) üzenetére


Rive
veterán

Pl. TS34063 külső kapcsolóelemmel?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5762) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy nagyon egyszerű venti fordulatszám szabályzó kis "kapcsolást" Itt: [link]

Valaki véleményezné, hogy jó ez a megoldás? Mi lehet a hátránya?

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#5763) mr_ricsi válasza Rive (#5761) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Átfutottam az adatlapját, de így első blikkre kicsit riasztó, hogy a tipikus alkalmazásoknál már 5V/500mA-hez is 15-25V bemenő feszt ír.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5764) Rive válasza mr_ricsi (#5763) üzenetére


Rive
veterán

Külső kapcsolóelem kell, és akkor nyugisan belefér a 12V. Bár nekem ugyan mindegy :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5765) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mivel lehetne egy kört belevágni a plexibe úgy hogy az ne töjön ne repedje el stb?
Ja már van egy a Thermaltake Soprano oldalában 92mm venti hely,e helyett szeretnék egy nagyobbat.

(#5766) And válasza mr_ricsi (#5760) üzenetére


And
veterán

Pl. LT1074, pl. a Chipcad-nél 1k körüli áron kapható, 5A-es step-down IC. A 'szokásos' külsőségek kellenek hozzá, a kapcsolóelemet tartalmazza.

(#5767) mr_ricsi válasza Rive (#5764) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Külső kapcsolóelem kell"
Akkor viszont van itthon TL494-es, miért ne azt használjam?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5768) Rive válasza mr_ricsi (#5767) üzenetére


Rive
veterán

Emehhez talán valamivel kevesebb külső alkatrész kell. Amúgy ha nem kell áramkorlát meg efféle, akkor And linkelte Neked a tutit :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5769) forceberg válasza ToBeY (#5765) üzenetére


forceberg
veterán

Pl. 12cm-es körkivágóval... Barkácsboltokban sztem lehet kapni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5770) ToBeY válasza forceberg (#5769) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az baj hogy én jóval nagyobb ventibe gondoltam, hogy szinte semmi hangja ne legyen, de légszállítása azért meglegyen.Olyan 20cm feletti kör kéne

[ Szerkesztve ]

(#5771) nike_ válasza ToBeY (#5770) üzenetére


nike_
addikt

Mit akarsz belerakni, házi ventilátort? :D

(#5772) forceberg válasza ToBeY (#5770) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor egyszerűbb, ha leveszed a plexit, és felteszel egy ilyet. [link ;] ] Hátha még megy is a házhoz!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5773) ToBeY válasza nike_ (#5771) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy ilyet szeretnék,de lehet megvárom míg nálunk is lehet kapni és nem bajlódom az elkészítésével [link]
Ez egy 23cm venti :)

(#5774) forceberg válasza ToBeY (#5773) üzenetére


forceberg
veterán

23cm átmérőt plexiben már dekopírfűrésszel is jól lehet szerintem vágni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5775) didyman válasza mr_ricsi (#5763) üzenetére


didyman
őstag

LM2676S- 5.0 (NSC) RoHS 3A STEP-DOWN VOLT.REG. TO-263, 782Ft Lomexnél.
Van itthon valami másik is, ami nagyobb DIP tokozású, annak szó szerint semmi sem kell, tekercs is integrált tokon belül(!). Van termékmintában belőle, nem tudom, hány A-es (1,5A rémlik) , de drága is :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5776) forceberg válasza didyman (#5775) üzenetére


forceberg
veterán

Ennek mennyi kb. a hatásfoka?
Mod: google segített, 90% felett.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5777) didyman válasza forceberg (#5776) üzenetére


didyman
őstag

Ja, elég lényegretörő IC: kapcsrajz
Alkatrészekre kb. hótigénytelen, a bonyolultsága hasonló egy 78xx-hez, +-2% tolerancia teljes működési tartományban, mindenvédelemmel szerelt, hatásfok maximum 90%, 8-40V-ig megy.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5778) didyman válasza didyman (#5775) üzenetére


didyman
őstag

Megvan az egytokos, sajnos csak 1A-es és a hatásfoka is csak 80%, a kapcsolási rajza érdekes :DDD . LM2825

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#5779) forceberg válasza didyman (#5777) üzenetére


forceberg
veterán

Jó kis cuccok ezek, egy 7805 hol lenne 40V bemenet, és 0.5A kimeneti áramnál?! :))
Mod: Én ezeket ismertem eddig, de ezek marha drágák.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5780) 04ahgy válasza mr_ricsi (#5760) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is javaslok egyet: NE555. 28Ft a Lomexben. Alapigazság: az 555 mindenre jó. ;)

[link]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5781) knifemaster


knifemaster
tag

Sziasztok,
megoldást keresek a következő problémámra.

Van 3 db 4 pines csatival ellátott ventim,,a lapon meg van 1 db 4 és 2 db 3 tüskés csatlakozó.
A 3 tüskére rádugva a ventiket mennek szépen,csak hangosak. A 4 tüskésen meg meg se mozdul,ezt mondjuk nem tudom miért van,pedig azon van a fordulatszámszabályzás is ha jól tudom.

Na ehhez kellene valamilyen megoldás,hogy szabályozható legyen a fordulat.

Ja a lap egy giga p35-Ds3 talán ez is segít.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#5782) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehetne venni plexi lapot és mivel lehetne belevágni egy kört venti helynek?

(#5783) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5782) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

MKI Plexi. Méretre vágják és belevágják a kört is. Vagy ugyanennek a cégnek a konténeréből kukázol egy megfelelő méretű/vastagságú darabot, amit dremel-el, lombfűrésszel v dekopírral vágsz, tűreszelővel reszelsz finomra és kis méretű szúró lángú gázlámpával óvatosan melegítessz víztisztára élmentén, ha az is fontos... :K ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5784) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5783) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És kb mennyi lehet egy kör kivágása, és négy luk kifurása a csavaroknak,ha mondjuk viszek plexit?
Mert nekem az is megfelelne ha mostani 9cm kör venti helyét, kitágítanák 12 vagy 14cm-re...Vagy talán OBI-ba olcsón tudnék venni plexit.

(#5785) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5784) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Obiba csak drágábban kapsz plexit. Meg minden mást is.

Én 8m 10x10-es tömör ALU-rudat akartam ott venni. 1300FT volt métere. Elmentem szinesfém kereskedésbe és 3600-ért vettem 9m-t.

Ugyanez áll minden másra. Elmész, kiszeded a kukájukból, és lehet ki is vágják némi pézért. Árak az oldalon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5786) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5785) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én nem láttam ott a mérete vágás árakat... :B

[ Szerkesztve ]

(#5787) TESCO-Zsömle válasza ToBeY (#5786) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor telefon... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5788) ToBeY válasza TESCO-Zsömle (#5787) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Volt ott mail írtam nekik hogy mennyiért csinálnák meg.

(#5789) Pubszon válasza ToBeY (#5782) üzenetére


Pubszon
veterán

Én négyzetet vágtam a plexire, sokkal könnyebb volt és a rács úgy is takarja.
Ezt meg itthon is kivágtam egy kisflexel, aztán meg egy féléles késsel lesorjáztam. :DDD
Amugy ha van vmi sablonod aminek a belseje megeggyezik a venti belsejével, akkor ki lehet vágni egy dróttal ami fel van hevülve folyamatosan. :K

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5790) athomi


athomi
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Van olyan kábel ami átalakítja a 24pin-es tápkábelt 20pin-essé?

[ Szerkesztve ]

(#5791) Skizz válasza athomi (#5790) üzenetére


Skizz
addikt

(#5792) ToBeY válasza Pubszon (#5789) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én úgy gondoltam fúróval csinálok rá egy nagyobb lukat, aztán kireszelem szépre körbe.
Így végülis bármekkora lukat tudok csinálni akár 22cm ventinek is...
Ídőm van nem is sürgős a téma....

(#5793) KMT


KMT
addikt

Van a házamban 2db 80as venti, amiknek csak molex csatlakozójuk van. (Egymásba vannak kötve, és csak az egyik van rákötve a tápra.)
Na most az a gond, hogy így 12 V-on elég hangosak. Hogyan oldható meg, hogy lassabban forogjanak?
Gondoltam, hogy 5 V-ra átkötöm őket, csak ha kiszedem a kábeleket a molexből, nem tudom hogyan tudnám visszatenni őket, hogy ott is maradjanak. :F
Létezik valami olyasmi ellenállás, aminek mindkét vége molex, tehát be tudnám rakni a táp és a venti közé? Vagy bármi más megoldás érdekel.

(#5794) mocsanisi válasza KMT (#5793) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Több megoldás is van. Először is. A molexben ilyen kis kiálló fém valamik tartják benne a kábelt. Ezért ezeket a kiálló valamiket benyomod gombostűvel, kihúzod a kábelt, utáéna simán visszahajtod a kiálló valamiket és visszanyomod. Nem tudtam érthetőbben leírni :D. Na ha 2 80-asod van az a legegyszerűbb ha sorosan kötöd őket, így 6-6 voltot kapnak. Vagyis: egyik venti sárga kábelét összeforrasztod, vagy szigszalagozod a másik venti földjével! Ezután a szabadon maradt földet és sárga vezetéket kötöd a tápon a 12V-os illetve a föld ágba. Ha nem értesz valamit nyugodtan szólj :R

Szerk.: Bocsi a hibákért de gipszbe van a kezem, így elég nehéz gépelni!

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#5795) KMT válasza mocsanisi (#5794) üzenetére


KMT
addikt

A bekötés részét értem, jó ötlet.
De a molexes dolgot nem. Azt mondod, hogy ezeket a fém tartókat ki lehet nyomni a molex műanyag részéből? Nem jött össze nekem. És kihajtani/kitágítani sem tudtam őket, hogy finoman ki lehessen húzni a kábelt, meg visszarakni. :(((

(#5796) Pubszon válasza ToBeY (#5792) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak az a baj hogy a plexi repedékeny, főleg ami már van pár mm vastag. :(
Csak óvatosan csináld!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5797) mocsanisi válasza KMT (#5795) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Remélem látszik a képen amit mondani akarok. Ott van egy kiálló fém tartó (nyíllal jelöltem). Azt bonyomod egy gombostűvel! (2 vagy 4 van aszem most nem tudom megnézni) Mikor az összeset benyomtad akkor kihúzod a kábelt! Ha valami nem megy írj!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#5798) KMT válasza mocsanisi (#5797) üzenetére


KMT
addikt

Na rájöttem mit akarsz mondani. Nem a fém tartót kell nyomkodni a tűvel, mert a tű úgyis átmegy rajta :DDD hanem a fém tartó 2 kis felhajtott pöckét kell behajlítani, hogy át lehessen tolni a fém tartót a műanyag részben másik oldalra. :DD
Ezeket a pöcköket először nem is láttam.

Ha lesz időm kipróbálom a sorba kötést.

Bár egy valamin azért elgondolkodtam. Most párhuzamosan van a két venti elvileg. Tehát a fesz 12 - 12 V, de az áram meg a névleges fele, nem? Ettől nem kéne halkabbnak/lassabnak lennie?
(Ha csak egy venti van rákötve a tápkábelre, úgy ugyanolyan hangos mintha kettő lenne rajta).
Ez azért van mert áramtartó fogyasztók? :U

(#5799) mocsanisi válasza KMT (#5798) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Hát ha tovább van vezetve a venti molexéről akkor nem változik semmi. Csináld meg úgy ahogy leírtam és jó lesz :D. Jah örülök hogy sikerült elmagyaráznom hogy mit is kell behajlítani :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#5800) KMT válasza mocsanisi (#5799) üzenetére


KMT
addikt

Na megcsináltam, jó lett. :D Köszi!
Szépen lelassultak, viszont valamelyik venti motorjának van egy kis kerregő hangja, amit eddig nem lehetett hallani. Szóval így is ki kell húznom őket, ha aludni akarok a gép mellett. :\

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.