Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2627) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Hosszú leszek,bocsi!

Ha valaki tud valami javaslatot a leírtakkal kapcsolatban kérném tegye meg!

Adott 2 db telefon 1. alcatel sribe, 2 acer e700 , 2 illetve 3 kártyás.
Amíg 10 Mbit/s csomagom volt a telekomnál mindkettő fullon futott vele 3G-n.Kártya csere után is.
Aztán váltottam 30 Mbit / s csomagra ami 4 G , meglepődtem az alca 6-9 Mbit/s sebbességgel száguld vele az acer 3-6 Mbit/s ugye 3G-n, nem 4 G-n.

Kártya csere a szolgáltatónál semmi változás, acer 2x szervizben javítás nélkül vissza küldték, hogy a készülék hibátlan Cseh telekomos kártyával is.
Vodával ue. a helyzet a 72 Mbit/s csomag ( ugye elvileg ) max 9 Mbit/s sebességen fut mindkettő, telenort sajna nem tudom értékelni mivel náluk max. 5 Mbit/s az általam igénybe vehető "teszt" csomag ( ami nagyon sok helyen edge vagy nem is működik).

Más készülékeimben (Samsung Galaxy Tab 4 8 LTE ,Samsung Galaxy Note 10.1 LTE) viszont ugyan ezek a kártyák voda 14-19 Mbit/s 72 Mbit/s csomaggal, telekom 24-28 Mbit/s sebességgel működnek a 30 Mbit/s csomagommal 3G-n.

Amit nem értek a 10 Mbit/s csomaggal a két teló miért működött rendesen a 30 Mbit/s csomaggal miért nem ?

Van e valami megoldás ennek a javítására ( kukán kívül :DDD ).

Nem netezek telón vagy nagyon keveset , max azért használnám,hogy ne cipeljek mindenhova tabletet vagy mifit, arra lenne szükségem, hogy 3G-ről ki tudjam szórni normálisan a wifit a tabletek vagy laptop részére ha nincs nálam mifi.,illetve ne kelljen mindenhova ezeket is cipelnem (mifi).

(sajnos szükségem van 2 ill. 3 kártyás telefonra, 2 minimum)

Acer E 700 ezt tudja :

2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & 2 SIM-SIM 3
3G HSDPA 850/900/1900/2100

Sebesség HSPA ( ha minden igaz ez 42 Mbit/s-re képes )

köszönöm a segítséget :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.