- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Amikor minden lakásom Faraday Kalitkában van! :D
- Saját tapasztalatok alapján: otthonautomatizálás védelme áramkimaradások ellen
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Xbox One S macerálás
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- R.I.P. Aláírások
- Ep128Emu felhasználói képeskönyv
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
mumtaz
senior tag
válasz
JulianSinulf #49277 üzenetére
A Cura-ra akkor azért álltam be, mert akkoriban mindenki azt ajánlotta. Aztán annyira megszoktam a nyomtató fejlesztgetés mellett, hogy képtelen voltam átállni másra.
De ez tényleg főként betudható annak, hogy a nyomtató átalakítgatások után mindig át kellett írni a nyomtató paramétereit is, így ott már rutinból ment a dolog. Meg nem is akartam akkor átállni és megszokni valami mást az átalakítgatások közben, mert félek, nem tudtam volna, hogy a nyomtató változott, vagy az "új" szeletelő annyira más, vagy csak elnéztem benne egy beállítást.
De amikor jött a K1, akkor gondoltam, az Creality Print-ben megadott alap profil talán mégis csak jobb az új nyomtatóhoz. Így kezdtem megszokni a Cura helyett, de valahogy mégsem volt teljesen az igazi. Majd 2 hét elteltével kezdtem párhuzamba állítani az Orca-val, és pár dolgot leszámítva az Orca alapjában véve ugyanaz, mint a Creality Print. Viszont az abban az integrált profilok (nyomtató és filament) sokkal jobban passzolnak a nyomtatóhoz és jobb végeredményt is kaptam kisebb kalibrálásokkal.
A Creality Print egyébként fullra az Orca Slicer nyúlása. Még a fájlnevek és a könyvtárstruktúra is egy-két fájlnévtől eltekintve tök ugyanaz. Gondolom benyúltak egy korábbi Orca-t és azt Creality-sítették. Szimpla nyúlás az egész.
Azzal nem is lenne baj, hogy egy másik Open Source szeletelőt fazoníroznak át, de a legpofátlanabb duma az, ami a Crelity Print letöltő oldalán szerepel:
"Creality Print is a self-developed Fused deposition modeling slicing software produced by Creality."
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja