Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Teaway válasza aProPeti87 (#60299) üzenetére


Teaway
veterán

280X-nek több a számolóegysége, több a textúrázója, magasabb a GPU és a VRAM órajele. De ezt már írtam korábban is.

Nincs itthon csokid??

(#60302) Ashenvale86 válasza aProPeti87 (#60299) üzenetére


Ashenvale86
tag

Teljesítménybeli van közöttük az x-es javára. Itt egy fórumozó azt javasolta, hanyagoljam az x-est, mert sok közöttük a gyári hibás. Én is kártya vásárlása előtt állok, és Sapphire r9 280ast veszek. Eredetileg gigát akartam, de ahhoz még kellene pluszba displayport-mini displayport átalakító, én meg teljesen kicentizem a pénzem rá. :)

(#60303) Speed® válasza Ashenvale86 (#60302) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez ebben a formában nem állja meg a helyét..ASUS 280Xek problémásak leginkább. Bőven van más gyártónál hibátlan darab.

(#60304) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Sziasztok,

több szempontból is VGA vásárlás előtt állok, amiben egy kis segítséget szeretnék kérni.

CPU: i7-2600
RAM: 8G
LAP: GA-H67M-D2-B3
TÁP: FSP Raider 550
VGA: Gainward 560 (nem ti)
DISPLAY: DELL H2412M, LG 55LB850V

Adott, hogy a VGA-m gyenge lenne az idei 2 nagy megjelenésnek amit várok (Project CARS, GTA5), legalábbis szeretném többé-kevésbé kompromisszum nélkül élvezni a dolgot. Adott az is, hogy a 4K jelet ki kéne küldeni a TV-re (legidegesítőbb kiváltója a cserének). Igazából nem állna fel annyira a HDMI 2.0-ra a 60fps miatt, de ha már van rá lehetőség, akár el is tudnék kacérkodni a gondolattal.

A kiszemeltem egy GTX 970, szerintem ez nagyjából megadná azt amire szükségem van. Nyilván a 4K gaming egy külön fejezet aminek a borítóját sem megném megpróbálni 'elolvasni', de a későbbiekben kiegészítve egy társsal még akár meg is kockáztathatnám (ehhez majd lap, táp csere kell, újabb nagy elhatározás kérdése :)

Tehát, vagy beszéljetek le a gtx 970ről, vagy segítsetek olyat ajánlani, amiből várható (vagy már eladott) nagyobb példányszám, a későbbi pár-választás megkönnyítése érdekében, esetleg a tapasztalatok nagyobb volumene miatt.

Amit szeretnék: ne legyen hangos - nem kapok ideggörcsöt ha van hangja (persze ha nem idle, akkor kussoljon szépen ez remélem nem nagy elvárás) -, legyen leinformálható a típus/széria. Nem szeretnék bele 'tücsköt' (ez amúgy a VRM cicergésére vonatkozik?), és az se baj hogyha nem 30-40e fttal drágább a referencia megoldásoknál. Használt is játsszik.

Köszönöm mindenkinek aki végigolvasta, és természetesen akinek vannak tippjei :)

(#60305) creation


creation
senior tag

Szervusztok...

Az alábbi szörnybe vadászok kártyát a jelenlegi leváltására.

MSI A88XI AC (kb mindent fogad ami FM2/FM2+ kategóriában létezik)
Athlon II X4 750k
Chieftec gps-450aa-101 a
Kingston Fury 1866 4GB

Feltételeim:
- Csendes kártyára vágyok, avagy csendesíthetőre (AC S1 Rev2)
- Minimálisan játszható legyen (FullHD nem feltétel a játékokban, de nem bánom ha legalább med részletességgel meg lenne)
- Férjen bele max 30eHUF-ba
- Nem szeretnék tápot cserélni...

Köszönöm segítségeteket előre is.

U.i: Ha véletlenül nVidia lenne az ajánlatban, akkor kérlek fejtsétek ki nekem, hogy az miért lesz jó :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#60306) djculture válasza creation (#60305) üzenetére


djculture
félisten

30-ért nem nagyon van választás csak 250x alias 7770 van ennyiért, nvidia részén meg felejtős mert 30-ért csak halál gyenge kártyák pl 740gt van... [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#60307) creation válasza djculture (#60306) üzenetére


creation
senior tag

Az addig nem egy nagy előrelépés a 4870-hez képest...

És használt vonalon? :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#60308) djculture válasza creation (#60307) üzenetére


djculture
félisten

7850: [link]
28 -30 körül adják..

(#60309) Geresics válasza creation (#60307) üzenetére


Geresics
addikt

Javítsatok ki, ha tévedek, de azért a 7770 a 4870-hez képest jelentős előrelépés! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#60310) DR|FTK|NG válasza creation (#60307) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

GTX 750 > láttam ebből a Hardveraprón(ma) egy 2GB-s Asus gyártmányút 28k-ért, 6 hónap garanciával
GTX 750 Ti > ezek kb 32k-től kezdődnek, láttam belőle egyet, amit 2,5 év garanciával adnak

HD 7850 > ebből 2GB-set vennék, az kb 28-30k, ritka az olyan, amire adnak garanciát(és jóárasított)

GTX 750(Ti): Keveset fogyaszt(nem kell extra 6 pines csatlakozó), jó ár/fogyasztás arány, driveres fronton jobban áll(pl mert újabb, és Nvidia), újabb(2014 első felében dobták piacra), több garanciális darab van belőle(arányilag), de gyengébbek, mint a HD 7850

HD 7850: Erősebb, viszont régebbi(2012-es), többet fogyaszt, rosszabb ár/fogyasztás mutató, driveres fronton egy kicsit rosszabbul áll.

Én a GTX 750(Ti)-t választanám.

[ Szerkesztve ]

(#60311) Speed® válasza creation (#60307) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

7850/2G, 650TiB, 750/Ti..van bőven kínálat, keresni kell.

(#60312) bandi0000 válasza kuzzikan (#60304) üzenetére


bandi0000
nagyúr

a 970 egy nagyon jó választás, viszont nem kockáztatnám meg azt se hogy 4K-ra elég lenne a 970 SLI, na de a lényeg a lényeg, a cicergés nem a VRM miatt van, és nem is lehet azt mondani hogy ez vagy az nem cicereg, sok mindentől függ, nekem Asus volt, sokan mondják hogy gyenge a VRM hűtése, de nekem nem volt vele bajom, és nem is kínai gyártó akinek az első kártyája ez és ne tudná megtervezni, amúgy ha azt akarok hogy IDLE-ben ne legyen hangja akkor MSI-Asus 0db el megy biztos van még pár db ami ezt csinálja de ezek az ajánlottak, + a Giga de ugye ez nem állítja le a ventiket viszont dicsérik a hűtését

Xbox One: bandymnc

(#60313) Speed® válasza bandi0000 (#60312) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

cicergés nem a VRM miatt van / ASUS nem is kínai gyártó
A VRM stabkockái csinálják és a gyártó amúgy taiwani ;)
A passzív üzem meg ökörség, mert a GPUt figyeli csak :(

(#60314) Asbee válasza bandi0000 (#60312) üzenetére


Asbee
veterán

Néha használhattál volna mondatvégi írásjelet. :D A tekercsek, gyenge szigetelése, stabilizálása miatt cicereg. A galax overclock.co.uk kérésére csinált egy cicergésmentent, amire garanciát is vállalnak.

Nálam tuningal a vrm hűtése nagyon jól szellőző házban 105-110 fokos volt komoly játékban. ÉS már hangosab volt a venti profil mint a Giga G1-en... Ettől függetlenül, nem rossz az Asus én szerettem, de vrm-re jó figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#60315) bandi0000 válasza Speed® (#60313) üzenetére


bandi0000
nagyúr

A VRM stabkockái csinálják és a gyártó amúgy taiwani

Erre nem tudok mit mondani, nem vagyok annyira benne az elektronikába, úgy hogy hiszek nektek:D

A passzív üzem meg ökörség, mert a GPUt figyeli csak

Erre viszont igen, igaz hogy a GPU-t figyeli, de IDLE-ben 60 fok volt asszem nálam a VRM, persze ahogy elkezd terhelődni, már melegszik a VRM is,de akkor se hiszem hogy károsodna, mivel MSI is így csinálja, és csak az Asus kártyái tudják mérni a VRM hőmérsékletet érthetetlen okokból

(#60314) Asbee : Nem szeretek sokat törődni a vesszővel, illetve a pont-tal :D

Viszont, ott a pont, tehát tuning alatt 100 fok fölé ment, holott a fórumba meg van 1-2 mérés, ahol 100 fok alatt van alapon, ott is ment a vita és itt nem akarom elkezdeni, de a lényeg ott van, hogy 3 év gari van rá, jó eséllyel 2 év után "elavult" lesz, tehát cserélve lesz, akik most ilyet vesznek azok nem 5 évente cserélik majd . :R

És persze, hogy csináltak egyet, de nem asus és társai árában lesznek ezek, hanem valahol 980 alatt kicsivel, mivel arra a nyákra épült

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#60316) perecKING válasza Speed® (#60292) üzenetére


perecKING
senior tag

Írnál az sli gondokrol kérlek! (Mars esetén) Online fps re ajánlott? Köszi! :R

(#60317) Speed® válasza perecKING (#60316) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Véleményem szerint, ha komolyan érdekel a téma, tudod, hol lelsz válaszokat. Gondolok itt a kari topikjára, ahol vannak SLI tulajok, vagy akár az SLI/CF topikban..ezt ne itt fejtegessük, főleg ne egy ~kamu termék okán.

(#60318) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Videókártyát szeretnék cserélni, de még nem vagyok benne biztos, hogy melyik legyen.
Jelenleg egy ASUS HD7870 van a gépben, viszont FullHD-ban, High beállítások mellett, 30-35 FPS-t produkál az újabb játékokban.

Milyen kártyára érdemes cserélni, ami jelentős teljesítménynövekedést is okozna?
R9 290-ben gondolkodtam, de mondták már a 280x is jóval erősebb, de beleférne a 290x is mivel a fogyasztása nem sokkal nagyobb a sima verziónál. Nvidiában a 770-970 van, de talán ár/teljesítményben jobb a Radeon.

Egyéb dolgaim:
- i7 2600k
- 8GB ram
- 120GB SSD
- 650W táp

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#60319) Speed® válasza B4ndiBuild3r (#60318) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem sajnálnád a wattokat a 290től, jó az is, de a 970 jobb, szvsz. Kérdés a ráfordítható keret. Ha belefér, megbánni nem fogod..

(#60320) B4ndiBuild3r válasza Speed® (#60319) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Gyakorlatban mennyit jelent az a 100 watt plusz fogyasztás? Havonta 1-2 ezer nem olyan lényeges, de 4-5 ezer már más kérdés. Heti kb. 15 órát játszom.

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#60321) maxxenergie válasza Scobbyka (#60294) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Hát ha olyanra gondolsz aminek nem kell táp, és el lehet vele lenni még aránylag játék szinten akkor egyértelmű szerintem hogy 5670/6670 1 GB DDR5-ös 128 bites kari a jó választás szerintem ár/érték arányban akár használtan is, 8-10K között ha szerencséd van veszel is itt az oldalon.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60322) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Egy G3220 IGP-je 4GB DDR3 ram társaságában, win7-el játékoknál nyújtott videó teljesítmény tekintetében (úgy általánosságban), erősebb vagy gyengébb egy GeForce 8400 GS (512MB DDR2) kártyánál? (Nem találok olyan összehasonlító oldalt, ahol IGP-k és dVGA-k teszteredményei lennének + ilyen régi kártyákban nem vagyok otthon.) Ismerősöm gépfejlesztés előtt áll, de most nem fér bele a keretébe egy dVGA, és addig az IGP maradna, amennyiben legalább a 8400 GS szintjét hozza az IGP. Ha nem, akkor még gyűjt a vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#60323) radgyulaba


radgyulaba
tag

Én meg arra lenék kiváncsi hogy a HD4600 Proci IGP-e mennyire gyengébb a 750 ti kártyá-hoz képest.tiszt gyulaba

Ford Mondeo 1995

(#60324) Balathruin válasza radgyulaba (#60323) üzenetére


Balathruin
veterán

IGP teljesítménye nagyban függ a memóriáktól is. 2400MHz Dual Channel mellett nem gyenge, de szerintem a sima 750 is lemossa.

(#60325) DR|FTK|NG válasza radgyulaba (#60323) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ég és föld köztük a különbség.

(#60326) maxxenergie válasza B4ndiBuild3r (#60318) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Attól függ mennyi pénzed van rá, nekem ugyan ilyen konfigom van, és korábban 7870-em volt Sapphire, mely után Sapphire 7970 Dual-X OC-ra cseréltem le. Ég és föld a két kártya, mivel csak BF3-4-et tolok az a viszonyítási alapom ez utóbbi magasabb grafikai igények miatt főleg, simán megy rajta maximális beállításokkal és élsimítással FULL HD-ben 50 FPS körüli átlagon ami nekem már bőven elég, és jelenleg 15-20K ráfizetéssel a 7870-re (35K cca.) már használtan akár garis 7970/280-at is kapsz itt az oldalon.. sztem Ár-Érték arányban ez lehet a legjobb választás ebből most sok van eladó is ahogy néztem, bár persze jobb karik is vannak(csak nem ennyiért ár/érték arány) meg az NVIDIA vonalat nem ismerem.. Következő ugrás már akkor az R9290 lehet 65-70K-s szinten.. szerintem

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60327) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv!

dc5400 775ös proci mellé, 4 gb ddr3 mellé milyen kártya nem pénz kidobás, 10-20 ftos kategroiában?
föled film, de pl sims 3 is befigyelgethet.
ki mit venne?

köszönöm.

(#60328) maxxenergie válasza Ittnemaz (#60327) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Táptól erősen függ a kérdés, én ilyen konfigok mellé (AMD párti vagyok) 5670/6670/5750/5770-es karit javasolok maximum 1 GB DDR5 társaságában, mondjuk egy 5770 Vapor-X Sapphire láttam múltkor 1-2 napig 13K-ért itt az oldalon és olyanom volt is csak jót tudok mondani róla, ja és ha használtról van szó :C :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#60329) radgyulaba válasza Balathruin (#60324) üzenetére


radgyulaba
tag

Ok,hát 1600-ok lesznek 1150 lappal,nekem meg mindenáron 750 ti kártya kell,na de a márka is számit xerintem,v. mindegy.

Ford Mondeo 1995

(#60330) perecKING válasza Speed® (#60317) üzenetére


perecKING
senior tag

Engem konkrétan egy másik (aproban hirdetett) Mars érdekel. Ezért kellett volna egy kis help.
Eszembe sem jut több kártyás konfig. Nem akarok döglött topikokban válaszra várni.

(#60331) Speed® válasza radgyulaba (#60329) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Xerinted..? Talán szerinted..egyébként 750TIből Giga/MSI/ASUS..nagyon nem lehet mellélőni, mind ugyanazt hozza kb. Az integrált meg a lába nyomát se éri egy ilyen szintű dVGAnak, HD@Lowon elfuttat sok mindent, de nem erre való.

B4ndiBuild3r
A gyakorlatban 100W fogyasztáskülönbség pontosan azt jelenti, amit ki lehet számolni :U 10 óra alatt +1kWh a villanyórába. 1 évre levetítve (~800óra a példáddal) ez ~5k kiadás. De amúgy több, mint 100W a difi..nem mindegy mellette, mennyire fűti be a kecót és milyen hangja van..azt a hőt ventik dolgozzák el..

perecKING
Nincs ezzel gond, de a kereső használata és a gondolkodás még nem bűn ;p
Nyilván ugyanaz vonatkozik rá, mint a több kártyás konfigokra, hisz 760 SLI..

[ Szerkesztve ]

(#60332) mcs válasza radgyulaba (#60323) üzenetére


mcs
veterán

Saccra a GeForce 8600GT-GTS szintje, de néhol erősebb is náluk.

[ Szerkesztve ]

(#60333) mcs válasza s3toraph (#60322) üzenetére


mcs
veterán

Úgy leveri a 8400 GS-t, mint a huzat. ;) A GeForce GT 610 szintjét hozza kb.

(#60334) perecKING válasza Speed® (#60331) üzenetére


perecKING
senior tag

nyílván olvastam az ajnározó teszteket...es remélem attól még nem számítok hülyének de számomra nem volt teljesen egyértelmű, hogy ez teljesen ugyan az mint az SLI. bocs amiért kérdezni mertem. csak akkor nem értem minek a fórum....ha valaki kérdez megy az oltogatás... és ezt nem feltétlenül rám vonatkozik....ha csak pár hsz-t visszanézek... Sokaknak teher érdemben válaszolni. Uh inkább jön a "googlezzál rá paraszt" válasz. Pedig nem lenne kötelező!!! Nem kellett volna neked címeznem az üzenetet. Nem akartam tolakodó lenni. :R mobilrol

[ Módosította: Speed® ]

(#60335) Speed® válasza perecKING (#60334) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha olvastad a teszteket és nem egyértelmű, hogy SLI..hülyének nem neveztelek, de laikusságra utal (amivel egyébként ninc baj, csak akkor utána kell járni, van forrás tanulásra bőven). 1 PCB, 2 GPU, PLX chip..régi recept.
Minek a fórum..? Hogy a megfelelő helyen az oda illő kérdésekre válaszok szülessenek. Ez itt a VGA ajánló topik, álltam volna neki kifejteni az SLI működését, amit kismillió helyen leírtak már..? :N
Mindegy, túlspiláztuk :R

(#60336) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szeretne néha nagyon néha játszani. AMD Athlon II X4 640 processzorral rendelkezik. Nem kell neki a FHD max beállitás csak a mostani integrált chiptől erősebb legyen. Szerintetek mely az a VGA amelyet ez a proci képes még maxon kihasználni?

Én egy GTX 650/Ti-re gondoltam.

(#60337) haypro válasza 4264adam (#60336) üzenetére


haypro
senior tag

GTX 750.
Erősebb a GTX 650 Ti-nél is, ráadásul fele annyit eszik és sokkal korszerűbb, sőt nem is drágább.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#60338) Speed® válasza 4264adam (#60336) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rászánt keretet nem írtál, de HD7770. Q8300@3G proci mellett BF3 megy cimbinél vele 1680ban, nem panaszkodik. 650TI jellemzően túlárazott a vele egy tempót hozó 7770hez képest, a sima 650 meg rém lassú, teljesen ki van herélve.

(#60339) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Nem régiben jártam erre és kiderült, hogy nem videokártya hiba áll(t) fenn a gépemnél, szóval nem kell(ett) cserélni...Viszont felmerült bennem egy olyan ötlet, hogy lecserélném a HD6970-es típusszámú kazánomat valami kis cirkálóra (kevesebbet fogyasztó, csendesebb darabra). :)
Melyik kártya hozza a 6970 teljesítményét jelenleg? Vagy ami egy picit erősebb nála?

(#60340) 4264adam


4264adam
veterán

Köszönöm válaszaitokat. használtan a 20 ezres sávban elég maradni. Én is néztem a HD7770-et ami max elég neki csak NV oldalt jobban preferálom meg a GTA IV is. 650-el szebben futott nekem mint a következő HD6970-el. Ezután maradtam NV oldalon.

(#60341) 4264adam válasza fagylalt (#60339) üzenetére


4264adam
veterán

GTX 750Ti. Illetve a HD6970 szerintem elmegy 24k-ért GTX 33k-ért már van.

[ Szerkesztve ]

(#60342) Ittnemaz válasza maxxenergie (#60328) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

400w codegen. :F

én kérek elnézést....

segitséget köszönöm.

(#60343) Balathruin válasza Ittnemaz (#60342) üzenetére


Balathruin
veterán

A kodegány az ajtótámasz gépgyilkoló szint. Csere.

(#60344) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok

Van nekem egy Gigabyte R9 270X OC 4Gb kártyám(2 év gari).Ha le szeretném cserélni egy 760 GTX-re mennyi ráfizetést tartotok reálisnak?

Hulligaaan

(#60345) Speed® válasza creedszl (#60344) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Figyelembe véve, milyen áron rohangáltak a 4GBos verziók, kb. semennyit. Attól most tekintsünk el, valójában mennyi értelme van és hogy a 760 épp ezért összességében gyorsabb. Ha jó áron adod el a karit, kényelmesen lehet belőle egy 760/280 pl.

(#60346) Ditoo0225


Ditoo0225
aktív tag

Sziasztok. Ti melyiket választanátok és miért ?

Asus GTX 970

Gigabyte GTX 970 G1

Előre is köszi a válaszokat :)

(#60347) Speed® válasza Ditoo0225 (#60346) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

G1. Mert a legjobb hűtéssel szerelt 970 kb. és a legjobb visszajelzésekkel is bír. Ráadásul olcsóbb is..mi a kérdés? Egyetlen hátránya lehet a hossza..ennek nézz utána, mielőtt meglepődsz. ASUSnál gond van a VRM részen OCnál, ill. a semi-passive téma megítélése is egyéni..én személy szerint nem díjazom, az élettartamra biztosan nincs jó hatással, hogy kis terhelésen hűtetlen minden rajta.

(#60348) Asbee válasza Speed® (#60347) üzenetére


Asbee
veterán

Látatlanban egyébként én sem díjaztam a fél passzív üzemet, viszont azt kell, hogy mondjam nagyon eltalálták Asusnál. A gpu 50 foknál sosem volt melegebb, a vrm is nagyon max 60. Úgy is nézhetjük, hogy nincs akkora hőingadozásnak kitéve. Ha engem kérdeznek én ezt előnynek részesítem a G1-el szemben, mivel ott 1500 pörög alapjáraton. Igaz nagyon egyszerűen BIOS módosítással le lehet menni olyan 1200-ra, de ezt nem mindenki vállalja be. A 100 fok feletti vrm is inkább a környező alkatrészek miatt zavart engem picit, bár Asuson a kondik elég jók. MSI-n egyébként ugyanilyen a vrm hűtés. Tuning nélük 90-95 fok.
Asusnál ami még előny, pcb hátulján nincs memória chip.

Hűtésben a nálunk ismertebbek közül a G1 magasan a legjobb. Talán az amp extreme ami jobb meg a galax HOF de azok sem sokkal. Aki meg tuningol, ott mindenképpen G1. Az Asus olyan 1530-as boost órajellel már tud throttlingolni picit, bios módosítás nélkül. Kifogtam most egy extra G1-et, alapfesz 1630-as stabil boost játékok alatt meg sem mozdul az órajel. :) Így is elvan vele csendben nagyon max 70-72 fokon a G1 hűtése, úgy hogy egy igen magas szivárgású a chip. Volt egy alacsony szivárgású G1-em ami tuningban is átlagos volt, ott alapfeszem max 63 fokos volt a kari. Asus 1500-ös boostal, hangosabban mint a Giga max 65 fokos volt. A max nálam fc4, metro last light maximumot jelent. Játékban jelenleg nincs nagyon ami jobban fűt. Egyéb játékokban -5-10 fok.

970-nél az ár lehet ami még döntő, de hát ebben is jelenleg jobb a G1.

Az egész hsz nem feltétlenül neked szól 5. 970 van a gépemben elég jól kitapasztaltam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60349) s3toraph válasza mcs (#60333) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm. :R Akkor egyelőre elég lesz neki az IGP is. :)

Milyen RAM ajánlott mellé? Az ark.intel.com a G3220-hoz 1333MHz-es RAM-okat ír. Most nyilván az 1600-as is megy vele csak gondolom 1333-on. Az alaplap Asrock h81m-hds lenne, 1x4GB modul (így ajánlották). Később lesz majd dVGA, pár hónap vagy fél év múlva. Ilyen szempontbol hány MHz-es ramot érdemes bele venni? Kicsi pénzböl gazdálkodunk, szóval lehet még az 1833-as sem fér bele, így inkább az a kérdésem, 1333 vagy 1600?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#60350) Speed® válasza Asbee (#60348) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az, hogy mit mér a szenzor és azon kívül mi van, nem egyezik..valaki linkelt hőkamerás képeket, mikor ez volt a téma, jóval melegebb minden a félpasszívokon idle. Hőingadozás azért nincs olyan szinten, hogy tartani kelljen a régi problémáktól, bár nyilván nincs jósgömböm. De inkább legyen valami konstans halkan hűtve, én ezt vallom. 1600+os G1 szép fogás..

s3toraph
Aki IGP mellé 1 RAM modult ajánlott, nincs toppon fejben..pont attól vágja el szerencsétlen IGPt, ami alapból kevés van neki..sávszélesség. Nem mindegy, hogy 20+GB/s vagy ~10..ilyen szempontból segít az 1333+ RAM, bár nyilván csodát nem művel. Lapja válogatja amúgy, engedi-e 1333+ra belőni, az Intel infó csak ajánlás. Persze összességében a méret előbbre való a tempónál normál esetben..de a DC ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.