Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155501) Pécsi gyerek válasza kismanobkv (#155498) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gt 710/730-at biztos nem vennék játékra :N Inkább gtx 750/750 ti vagy újabb Rx 460/560.De jobb lenne ha leírnád a géped (proci,ram, felbontás,mivel akarsz játszani stb) mert így vaktában lövöldözünk :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#155502) Pkc83 válasza kismanobkv (#155498) üzenetére


Pkc83
őstag

Szívesen.

Ha mindenképpen ezek közül szeretnél választani akkor a gt 730 4gb-at
venném. A mostani kártyádnál jóval erősebb viszont az is igaz ,hogy ezek
elsősorban multimédiára való kártyák és nem játékra. Persze ettől még
lehet velük játszani is de eléggé korlátozott számú játékkal.
Esetleg nézhetnél akár egy gtx 750-et vagy rx 550-et használtan,ezek
sem erőgépek de mindenképpen jobbak mint a gt széria. :K

(#155503) Pkc83 válasza Linem (#155500) üzenetére


Pkc83
őstag

Én csak azt nem értem,hogy abban mi a jó ha egy játék 8k-ban fut de
csak 40-50fps a max? :F
Ott vannak olyan minimumok ,hogy megáll a kép is. :D
Először a 4k-t kellene stabilan(min 60fps-re) hozni felső-középkategóriás
vga-val is aztán majd jöhet a 8k. Szerintem ez legalább még 2-3 generáció.

(#155504) killbull válasza Linem (#155500) üzenetére


killbull
aktív tag

Én a játékélményt képviselem, low on is lehet valakit nullába lőni aki ultrán játszik.

Lehet csak a játékok vannak túltolva effektel!

Low 8K, 200fps!

[CS:GO | 8K - 4K - 1440p - 1080p - STRETCHED 4:3 | RTX 3090 | i9 10900K 5.2GHz | Max & Low Settings]

Medium preset + DLSS ultra performance se elég!

[Cyberpunk 2077 in 8K | DLSS - Quality/Balanced/Performance/Ultra Performance | RTX Off | RTX 3090 |]

Itt olvastam Prohardveren valakitől hogy a játékokat 1080P re optimalizálják!

[ Szerkesztve ]

(#155505) nubreed válasza Pkc83 (#155503) üzenetére


nubreed
veterán

+1, pontosan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#155506) Silvirenzo


Silvirenzo
csendes tag

"mert az első hozzászólását néztem az pedig így szólt" - Jajj. Természetesen a kérdezőtől idéztem. Tanuld meg használni a keresőt!"

Neked azon túl hogy kicsit emberileg is fejlődnöd kéne nem ártana ha első körben érvelni is megtanulnál.
Én nem azt kérdőjeleztem meg hogy az illetőtől idéztél, te atyaég látom sikerült értelmezni a hozzászólásomat. De teszek még1 kísérleted hátha sikerül most felfognod hogy miről is beszéltem.
Arról hogy rajtam nem lehet számonkérni azt hogy ha én ennyit látok, akkor mindenképpen el kéne kezdenem utánakeresni az adott személynek hogy írt-e valamit korábban hiszen simán olyan a megfogalmazás itt mintha ez lett volna a legelső hozzászólása (a téma kezdete):

"Sziasztok! Ehhez a konfighoz milyen vga javasolt, hogy a 60 FPS meglegyen stabilan FHD-ben? Szeretném tudni mi a minimum, a maximumot látom :DDD (2060,2070,3060).

Cooler Master MasterBox MB320L ARGB
PRIME B560M-A
Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Processzor
AquaID-Cooling SE-224-XT Basic
Seasonic 500W, Core Series GC tápegység, 80 PLUS Gold
WD 1TB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS100T2B0B
1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
6GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB)
VGA????

köszi!
"

ezek után ha te azt számon kéred tőlem hogy miért nem tudtam egy korábbi hozzászólásáról, akkor te vagy az idióta, és nem, itt most én még nem személyeskedek hanem csak szimplán nevén neveztem a gyereket.

""csak annyit mondtam neki hogy cserélje jobbra" - Igen, tetted ezt anélkül, hogy tudnád mire kell a gép, s ki fogja használni, ami nagyon nem mindegy! Egy GYEREKNEK netezésre és Fortnite-ra simán elég az adott CPU."

Épp ezért baromira hibás az erre tovább felfűzött érvelésed is hiszen tőlem semmiképpen se volt elvárható hogy tudjak arról, hogy volt egy korábbi hsz-e. Szimplán nevetséges itt az egész érvelésed. Egyébként egyetértek, arra simán elég is lenne az adott CPU, de ehhez hozzátenném azt is hogy JÓCSKÁN kisebb teljesítményű GPU is elég az általa felsoroltakhoz képest, ahhoz hogy abban a játékban elérje a 60fps-t pláne mediumon. De ugye ismétlem én ezt a hozzászólását nem láttam. Így csak abból tudtam következtetni, amit láttam azt a felsorolt három kártyát amiknek már van akkora teljesítménye hogy tudjam hogy a CPU már bottlenecket fog jelenteni.

"az tény hogy az adott GPU-kat bottlenneckelni fogja az adott CPU amit leírt." - Nagy tévedés, játékoktól függ.

Kérlek szépen ezt te most komolyan gondolod? azta mindenit nagy a kompetenciád a témában és még te mondod nekem, hogy inkább maradjak meg csendes tagnak? Két dolgot tudok elképzelni vagy szimplán inkompetens vagy a témát illetően vagy az a fajta vitapartner vagy, aki ha vesztésre áll egy vitában akkor kiragadott példákkal próbál ellenérvelni általános tényszerűségekkel szemben mindezt azért mert eluralkodik rajta a kognitív disszonancia. Nem, az nem érvelés hogy igenis veszélyes repülőre ülni, mert volt már olyan repülő ami lezuhant. Mivel pont egy olyan emberbe kötsz bele aki 12 éve adatelemzőként dolgozik, had világosítsalak fel, hogy itt azt az általános hibát követed el hogy egy nagyon kicsiny mintát ragadsz ki a teljes összképből, amit aztán érzelmi alapon felnagyítasz és abból vonsz le következtetéseket csak sajnos ez így nem tekinthető reprezentatív analitikának az adott témát illetően, amit vizsgálsz és amiről utána annak alapján véleményt formálsz, mert nem a nagy számok törvénye alapján vizsgálod az adott témát és ezért a következtetéseid is tévesek lesznek. Tényleg még én kérek elnézést hogy egy általános érvényű igazságot leírtam és nem emeltem ki a halmazból a játékoknak azon kicsiny százalékát (mennyi lehet 2-5%?) amire ez nem igaz. Megint csak te leszel nevetség tárgya az ilyen kijelentéseiddel hogy "játéktól függ". Nem, az esetek nagyon nagy százalékában az adott három kártyára 2060, 2070 és 3060-ra igaz lesz, amit írtam. Ő ebből már el tud rakni valami hasznosat magának, abból viszont nem ha felsorolom azon kevés játékok számát, ahol kivételesen ez nem lesz igaz.
Valamint feltűnt nekem hogy most már ez a második hogy egy apróságba kötsz bele feleslegesen szőrszálhasogatóan, ami arra enged következtetni hogy lehet hogy te a saját életeddel nem vagy kibékülve.

"az ajánlásokat inkább hagyd másra, vannak itt tájékozottabb kollégák is!"
Fúúú ha magadat sorold ide, akkor vannak itt bajok rendesen. Egyébként jó szöveg volt csak legalább támogattad volna meg valamilyen érveléssel, ó de jó lett volna, mert így elég üresen kong.

Az meg még külön vicces, hogy rajtam kívül még utána hárman ajánlották neki, hogy jobb CPU-ra cseréljen persze utána még te is beálltál a sorba okoskodni hogy ja "egy I5 azért jövő biztosabb." De te valamiért engem találtál meg a totál semmiért.
Hát tényleg borzalmas tanácsot adtam pláne most, amikor úgy el vannak szállva a videokártya árak hogy szinte fix, hogy a jobb teljesítményt a 20k CPU különbözeten hamarabb megkapja ár/érték arányt tekintve mintsem ha inkább a CPU-t hagyná csere nélkül és a GPU-ból venne jobbat ahol ugyanazt a teljesítménynövekedést sokszorosan fogja megfizetni.
De te ahelyett, hogy elgondolkodtál volna az első hozzászólásom után amit neked intéztem, inkább még képes voltál továbbrugózni a dolgon, egy apróságon, amiben mégha igazad is lett volna, nagy faktorral nem bírt semmire nézve se, jogtalan is volt, mert nekem nem kellett volna tudnom a korábbi másik hozzászólásából amiből idéztél, és igazad se volt semmiben se, de itt erőlködsz valami apróság miatt, ami csak a te szemedet szúrta valamiért, lehet hogy inkább a saját életedben kéne megkeresni a probléma forrását. Szerintem senki se kíváncsi itt arra, hogy másokon vezesd le a napi feszkóidat.

Csak úgy kíváncsiságból te komolyan elégedettséggel eltelve vonultál vissza a második hozzászólást követően, amit nekem intéztél, hogy te aztán most jól megmondtad? (A kérdés költői) Legalább egy jó érved lett volna, te atya jó ég ennyi öngólt rúgni. Ez így még vitának se ér fel inkább volt ez egy beszélgetéspróba, ami nem ment át a teszten.
Felőlem nyugodtan erőlködj még itt a semmin, én viszont itt ezzel be is fejeztem nem szándékozom tovább játszani a kis játékodat.

[ Szerkesztve ]

(#155507) Silvirenzo válasza palfitom (#155402) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

"mert az első hozzászólását néztem az pedig így szólt" - Jajj. Természetesen a kérdezőtől idéztem. Tanuld meg használni a keresőt!"

Neked azon túl hogy kicsit emberileg is fejlődnöd kéne nem ártana ha első körben érvelni is megtanulnál.
Én nem azt kérdőjeleztem meg hogy az illetőtől idéztél, te atyaég látom sikerült értelmezni a hozzászólásomat. De teszek még1 kísérleted hátha sikerül most felfognod hogy miről is beszéltem.
Arról hogy rajtam nem lehet számonkérni azt hogy ha én ennyit látok, akkor mindenképpen el kéne kezdenem utánakeresni az adott személynek hogy írt-e valamit korábban hiszen simán olyan a megfogalmazás itt mintha ez lett volna a legelső hozzászólása (a téma kezdete):

"Sziasztok! Ehhez a konfighoz milyen vga javasolt, hogy a 60 FPS meglegyen stabilan FHD-ben? Szeretném tudni mi a minimum, a maximumot látom :DDD (2060,2070,3060).

Cooler Master MasterBox MB320L ARGB
PRIME B560M-A
Intel Core i3-10105F 4-Core 3.7GHz LGA1200 Processzor
AquaID-Cooling SE-224-XT Basic
Seasonic 500W, Core Series GC tápegység, 80 PLUS Gold
WD 1TB Blue M.2 SATA M.2 2280 WDS100T2B0B
1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
6GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 (2x8GB)
VGA????

köszi!
"
ezek után ha te azt számon kéred tőlem hogy miért nem tudtam egy korábbi hozzászólásáról, akkor te vagy az idióta, és nem, itt most én még nem személyeskedek hanem csak szimplán nevén neveztem a gyereket.

""csak annyit mondtam neki hogy cserélje jobbra" - Igen, tetted ezt anélkül, hogy tudnád mire kell a gép, s ki fogja használni, ami nagyon nem mindegy! Egy GYEREKNEK netezésre és Fortnite-ra simán elég az adott CPU."

Épp ezért baromira hibás az erre tovább felfűzött érvelésed is hiszen tőlem semmiképpen se volt elvárható hogy tudjak arról, hogy volt egy korábbi hsz-e. Szimplán nevetséges itt az egész érvelésed. Egyébként egyetértek, arra simán elég is lenne az adott CPU, de ehhez hozzátenném azt is hogy JÓCSKÁN kisebb teljesítményű GPU is elég az általa felsoroltakhoz képest, ahhoz hogy abban a játékban elérje a 60fps-t pláne mediumon. De ugye ismétlem én ezt a hozzászólását nem láttam. Így csak abból tudtam következtetni, amit láttam azt a felsorolt három kártyát amiknek már van akkora teljesítménye hogy tudjam hogy a CPU már bottlenecket fog jelenteni.

"az tény hogy az adott GPU-kat bottlenneckelni fogja az adott CPU amit leírt." - Nagy tévedés, játékoktól függ.

Kérlek szépen ezt te most komolyan gondolod? azta mindenit nagy a kompetenciád a témában és még te mondod nekem, hogy inkább maradjak meg csendes tagnak? Két dolgot tudok elképzelni vagy szimplán inkompetens vagy a témát illetően vagy az a fajta vitapartner vagy, aki ha vesztésre áll egy vitában akkor kiragadott példákkal próbál ellenérvelni általános tényszerűségekkel szemben mindezt azért mert eluralkodik rajta a kognitív disszonancia. Nem, az nem érvelés hogy igenis veszélyes repülőre ülni, mert volt már olyan repülő ami lezuhant. Mivel pont egy olyan emberbe kötsz bele aki 12 éve adatelemzőként dolgozik, had világosítsalak fel, hogy itt azt az általános hibát követed el hogy egy nagyon kicsiny mintát ragadsz ki a teljes összképből, amit aztán érzelmi alapon felnagyítasz és abból vonsz le következtetéseket csak sajnos ez így nem tekinthető reprezentatív analitikának az adott témát illetően, amit vizsgálsz és amiről utána annak alapján véleményt formálsz, mert nem a nagy számok törvénye alapján vizsgálod az adott témát és ezért a következtetéseid is tévesek lesznek. Tényleg még én kérek elnézést hogy egy általános érvényű igazságot leírtam és nem emeltem ki a halmazból a játékoknak azon kicsiny százalékát (mennyi lehet 2-5%?) amire ez nem igaz. Megint csak te leszel nevetség tárgya az ilyen kijelentéseiddel hogy "játéktól függ". Nem, az esetek nagyon nagy százalékában az adott három kártyára 2060, 2070 és 3060-ra igaz lesz, amit írtam. Ő ebből már el tud rakni valami hasznosat magának, abból viszont nem ha felsorolom azon kevés játékok számát, ahol kivételesen ez nem lesz igaz.
Valamint feltűnt nekem hogy most már ez a második hogy egy apróságba kötsz bele feleslegesen szőrszálhasogatóan, ami arra enged következtetni hogy lehet hogy te a saját életeddel nem vagy kibékülve.

"az ajánlásokat inkább hagyd másra, vannak itt tájékozottabb kollégák is!"
Fúúú ha magadat sorold ide, akkor vannak itt bajok rendesen. Egyébként jó szöveg volt csak legalább támogattad volna meg valamilyen érveléssel, ó de jó lett volna, mert így elég üresen kong.

Az meg még külön vicces, hogy rajtam kívül még utána hárman ajánlották neki, hogy jobb CPU-ra cseréljen persze utána még te is beálltál a sorba okoskodni hogy ja "egy I5 azért jövő biztosabb." De te valamiért engem találtál meg a totál semmiért.
Hát tényleg borzalmas tanácsot adtam pláne most, amikor úgy el vannak szállva a videokártya árak hogy szinte fix, hogy a jobb teljesítményt a 20k CPU különbözeten hamarabb megkapja ár/érték arányt tekintve mintsem ha inkább a CPU-t hagyná csere nélkül és a GPU-ból venne jobbat ahol ugyanazt a teljesítménynövekedést sokszorosan fogja megfizetni.
De te ahelyett, hogy elgondolkodtál volna az első hozzászólásom után amit neked intéztem, inkább még képes voltál továbbrugózni a dolgon, egy apróságon, amiben mégha igazad is lett volna, nagy faktorral nem bírt semmire nézve se, jogtalan is volt, mert nekem nem kellett volna tudnom a korábbi másik hozzászólásából amiből idéztél, és igazad se volt semmiben se, de itt erőlködsz valami apróság miatt, ami csak a te szemedet szúrta valamiért, lehet hogy inkább a saját életedben kéne megkeresni a probléma forrását. Szerintem senki se kíváncsi itt arra, hogy másokon vezesd le a napi feszkóidat.

Csak úgy kíváncsiságból te komolyan elégedettséggel eltelve vonultál vissza a második hozzászólást követően, amit nekem intéztél, hogy te aztán most jól megmondtad? (A kérdés költői) Legalább egy jó érved lett volna, te atya jó ég ennyi öngólt rúgni. Ez így még vitának se ér fel inkább volt ez egy beszélgetéspróba, ami nem ment át a teszten.
Felőlem nyugodtan erőlködj még itt a semmin, én viszont itt ezzel be is fejeztem nem szándékozom tovább játszani a kis játékodat.

(#155508) kolopele válasza killbull (#155504) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem mindenkit érdekelnek eleve a competitive dolgok, én például utálom az online játékokat. Egy AC, RDR2, Metro, Control, stb. esetén meg bőven elég a 60 fps, és ne kelljen már very low mellett játszanom velük, mert ezeknél ilyen esetben a játékélmény is elveszik valamelyest. Rakd csak a Valhallát low - ra majd very highra, de a legjobb ha két monitoron nézed meg egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#155509) KAMELOT válasza killbull (#155504) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen kellemes a szemnek, ha ratyi grafot nézel!
Pontosan ezért vettem 4k monitort, hogy kíméljem a szemem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155510) nyul105 válasza kismanobkv (#155498) üzenetére


nyul105
senior tag

Gt710 mint gddr5? Ezt hol olvastad?
Gddr3 lesz az... dobj egy linket, kíváncsi vagyok,!

Amúgy mindkét kártya két sörért megy gondolom, vagy két tábla bocicsoki. Mi a játék, hátha tudunk segíteni. Milyen procid van?

Minecraftoznál?

Szerk.: tényleg gddr5, de hogyhogy? Gtx710ből gddr3ak vannak...

[ Szerkesztve ]

(#155511) kolopele válasza KAMELOT (#155509) üzenetére


kolopele
nagyúr

A szép kopasz föld látványa 2021 - ben, vagy a tenger szép kék hullámzása helyett egy olajfolt :)

[ Szerkesztve ]

(#155513) Linem válasza killbull (#155504) üzenetére


Linem
senior tag

Abban igazad van, hogy a játékélmény fontos. Én is Ultrán szeretek játszani, de én olyan effektekre gondoltam, amiket alapból szeretek kikapcsolni. Sokszor kikapcsolom a Motion Blurt, Film Graint. Az árnyékok minősége sem nagyon érdekel, ha egy kicsit gyengébb. A jelenlegi RT sem mozgat még igazán. Illetve a COD szériában a FOV állításával is lehet fps-t nyerni. Ugye 4k-ban az Anti-aliasing sem annyira mérvadó, nem muszáj a maximum, mert ez a kisebb felbontásokra van leginkább kitalálva. Vagy ott van a DLSS és Fidelity FX végső megoldásnak. Stb, stb. Ilyenekre gondoltam finomhangolás alatt. Nem arra, hogy Ultra helyett Low, és kész az fps. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#155514) bobalazs válasza kolopele (#155489) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó későn kezdtél el játszani. Emlékszem a 20 fps-el Gothic 1et játszottam amikor kijött. Vagy Doom 1et 94be PowerPCn.

[ Szerkesztve ]

(#155515) KAMELOT válasza bobalazs (#155514) üzenetére


KAMELOT
titán

Heretic, doom, Wolfenstein, nascar 96 stb. Csak lehet fejlődni és az a monitor minőségével kezdődik utána építed a gépet. HD7770 volt amikor már 1440p játszottam :)
Crysis 30-40fps lowon, de végigvittem.

kolopele: Pont erről beszélek. Miért kell ratyi grafot nézni, mikor lehet szépet is!? :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155516) ribizly válasza KAMELOT (#155515) üzenetére


ribizly
veterán

Nem kell az új címekre hajtani. Ennyi a trükk. Annyi élvezetes, már szép játék van akár 10 évvel ezelőttről is. Csak sokan azokat ignorálják. Pedig mondjuk már egy AC IV: Black Flag vagy esetleg Half Life 2 elég jól elfut akármin és nem mondanám rossznak... :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#155517) killbull válasza Linem (#155513) üzenetére


killbull
aktív tag

Ott van elásva a titok hogy nálam Counter Strike 1.6 grafika fektette le FPS játékoknál az alapot! És számtalan esetben előnyt jelentene, pl van egy szimulátor játék, írok egy példát mitől szenved.

Van a felszálló pálya amin középen vannak a csíkok, olyan mint az autópályán középen a fehér szaggatott vonal.

Előbb megmutatom azt a motort ahonnan indult!
Ez 2012 : [Stunts and Formation fly Compilation]

És van ez mostani: [2021 AND BEYOND]

Úgy túltolták hogy pl a felszállópályás részt folytatom hogy vannak azok a vonalak, attól szenved hogy egy ilyen vonal 17 mb és lehetne csak 9 is High - lehetne 4,5 Medium, és 2,25 mb low presettel. De a fejlesztők úgy tóltolják a textúrákat hogy maguk a játékosok írják le hogy aki skinezi a modelleket az lentebb vihetné mert a játék ajánlott VGA ja 8GB vrammal ajánlott, és ha egyébként Highra mered állítani a texturát alapból 11Gb Vramot befog kajálni és alap 32 GB ram kell hogy akadás mentesen menjen a játék, és ez csak fentebb megy mert a valóságot akarják szimulálni, ami abból áll hogy az egekbe tolják a sokszögeket meg a textúrákat, és emiatt alsó hangon egy átlag gamer kapkodja a fejét miért laggol össze vissza.

Szóval ez az érvem hogy Lowon is nullába lehet lőni felépíti azt hogy ha a fejlesztők nem tolnák orrvérzésig a textúra minőségét akkor többen játszanának és több bevételük lenne.

Egy kicsit elvont de marketing az egész, nem poénból kezdték néhány játéknál túltolni a texturát, azért hogy szaladj új VGA t venni mert betelik a Vramot, holott pl 32 bites textura helyett egy 8 bitessel észre se vennéd a különbséget és harmad vagy negyed annyi helyet foglalna az SSD den, nem darálná szét betöltésnél az SSD d és a memóriád is kb fele kéne a játékhoz!

[ Szerkesztve ]

(#155518) killbull válasza killbull (#155517) üzenetére


killbull
aktív tag

Azt kihagytam még hogy ennek a játéknak a motorja ugyan az mikor látod 2013 ba és 2021 be, 1 magot használ és egy másik magon van a hang, 2021 be 2 mag! Ezzel adják el hogy túltolják az egészet, és sokszor az 1 mag miatt nem lehet normálisan játszani vele mert a túltolt texturák miatt állandóan töltöget a gép, pont ez volt a téma az RX 6600XT nél ha betelik a Vram és nincs PCIe 4.0 slot akkor lassabb lesz és a slot miatt alapból korlátolva lesz a VGA. Ez a játék pont kiröhögi az RX 6600XT t! :DDD

(#155519) jokeph válasza killbull (#155518) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, akkor az a játék egy nagy szégyen így 2021-ben... nem is a pci-e sáv a kevés hanem a játék egy optimalizálatlan bughalmaz... ;] :(((
Hát, ennyire még az SC2 motorja sincs "elcseszerintve" (max 2 CPU magot teker meg "rendesen" - 2010-es a játék első része) :D
Abban legalább szépen lehet állogatni a grafikát (VGA) és a fizikát (CPU) és van érezhető különbség a low/medium/hihgh/ultra beállítások között látványban és erőforrás felhasználásban is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#155520) nubreed válasza kolopele (#155508) üzenetére


nubreed
veterán

Ezzel csak egyet érteni tudok, én is utálom a pvp/online kompetetív dolgokat, én leginkább open world rpg -ket szeretem, vagy szinte bármit ami belefér az open world -be (GTA sorozatot is szeretem, stb) és "el lehet veszni" a világában minimum egy 80-100 órát belepakolva. Ezek közül egyedül a Fallout 76 a kivétel, az online játék és ugyan van benne pvp-re is lehetőség, mégis nagyrészt egyedül játszom, magyányos farkasként, ha úgy tartja kedvem elmegyek valamilyen online eventre, ebbe a játékba több ezer órát is bele lehet pakolni, imádom. Az én konfigommal (5800x, 2060S) 50-120 fps között mozog, az átlag olyan 90 környékén van, Ultrán, 1440p -ben. Szerintem nem lehet cél semmilyen játék esetében a nagyobb felbontás a grafikai minőség kárára.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#155521) KAMELOT válasza ribizly (#155516) üzenetére


KAMELOT
titán

Annyi játék van, hogy az egész életed nem lenne elég, hogy végigjátszad! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155522) Razor18 válasza Silvirenzo (#155507) üzenetére


Razor18
tag

Biztos mindenkit érdekelnek itt az ilyen nárcisztikus személyeskedések, főleg ekkora terjedelemben? Nem volna érettebb dolog az ilyeneket privátban intézni?

[ Szerkesztve ]

(#155523) KAMELOT válasza Razor18 (#155522) üzenetére


KAMELOT
titán

Az! :)
1. Vga topik
2. Ezek nem problémák, így sírni sincs értelme!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155524) barabasb válasza Silvirenzo (#155507) üzenetére


barabasb
tag

Baszki ennyire ráérsz? :F

(#155525) Pécsi gyerek válasza barabasb (#155524) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Látod :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#155526) ribizly válasza KAMELOT (#155521) üzenetére


ribizly
veterán

Annyi már most van a library-kben. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#155527) Linem válasza killbull (#155517) üzenetére


Linem
senior tag

Azért ez egy kicsit mindig is így volt, hogy az éppen aktuális hardverekkel nem futnak tökéletesen az új játékok. Én emlékszem akkoriban a 386, 486, pentium generációkra is. Már ott is így működött, hogy sok játék maximum beállításokkal csak a következő generációs videokártyákkal és processzorokkal futott elfogadható sebességgel.

Végül az eszmecserénk lényege, hogyha elméletben lenne egy 8k monitorom, akkor a 3090 és 6900XT-vel elérhetném az 50-60 fps-t, ha akarnám. :U A jövőre megjelenő kártyákkal pedig simán.
Persze nyilván nem ez a célom, csak írtam, hogyha megszokod a 4k gaming felbontást, akkor egy idő után már azt is keveselni fogod némelyik játéknál. Lehetne itt-ott élesebb is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#155528) GEIL válasza Linem (#155527) üzenetére


GEIL
addikt

Ahogy mondod....de pl UT99 és Quake3 Arena 1998-99 körül jelentek meg....de az akkori Voodoo3 és TNT2 kártyákon futottak ugyan, de átlag proci mellett 30 fps körül és 800x600 meg 1024x768.......1280x1024 és 1600x1200 esélytelen volt még Geforce 256 mellett is. 25-35 fps az nulla....fps-en edzett idegzettel. :R
Mire lett olyan gépem ami már kompromisszumok nélkül tudta nyomni fix 60 fps-sel és max részletességen, addigra eljött 2005. :Y :W

Jó példa a több mint 7 éves GTA5......mindent csutkára állítva még fullHD-ben is reccenhet egy "új" konfigon......advanced settingses graf. cuccokat is bekapcsolva természetesen. :R ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#155529) GEIL válasza GEIL (#155528) üzenetére


GEIL
addikt

Mindentől függetlenül a mostani gépemen is így megy nálam a Quake3....ha az eredményesség a cél. ;] :O ;] :DDD
Ez nem a low....ez annál is lejjebb van...lowra állítva látni a mosott textúrákat...ez már szinte fejlesztői beállítás és nem menüből, hanem a parancssorából kapcsolható.... :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#155530) kolopele válasza bobalazs (#155514) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem kezdtem el későn játszani, csak mint írtam nálam a konzolok sorakoztak annak idején (Snes, Sega megadrive, Dreamcast, Playstation 1-2-3, N64, Gamecube, XBOX, plusz az Amiga Amiga 1200). Hosszú évekig ezeket hajtottam. Utána jött a hosszú szünet, meguntam, majd amikor a gyerekeim megszülettek, és kaptak először egy-egy tabletet 6 évesen, akkor indult útjára lényegében újra, először még csak tablettel, aztán amikor 8-9 évesen megkapták a gépeiket is, onnantól már nem volt megállás.

(#155531) Mirman


Mirman
őstag

Uraim jósgömböket elő !

Ha terveznék mondjuk október közepéig 3060 Ti-t venni akkor érdemes ezt minél hamarabb megtenni mert várható árugrás , vagy teljesen mind1 ?

(#155532) Razor18


Razor18
tag

Apa, kezdődik...

(#155533) nubreed válasza Mirman (#155531) üzenetére


nubreed
veterán

Minden lehetséges és annak az ellenkezője is. ;)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#155534) , válasza Mirman (#155531) üzenetére


,
addikt

Nem kell ehhez jósgömb, biztos lehetsz benne, hogy emelkedni fognak addigra az árak.

(#155535) envagyok válasza , (#155534) üzenetére


envagyok
veterán

Azér bf-kor 2 éve durván jó ajánlatok voltak.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#155536) nubreed válasza envagyok (#155535) üzenetére


nubreed
veterán

De az 2 éve volt. :D Az idei ajánlatok, ha egyáltalán lesznek, meg sem fogják közelíteni azokat az alacsony árakat ami 2 éve volt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#155537) Lorden


Lorden
senior tag

Szerintem az idei évre ez ennyi volt, sőt, kezd olyan lenni az egész, hogy 200k alatt nem is lesz kártya. De annyiért is csak 1660/S/2060.
Kereskedők tartani fogják az árakat, sőt, követik (persze leginkább felfelé) a kriptok árfolyamát, hiába van készletük.

(#155538) , válasza envagyok (#155535) üzenetére


,
addikt

Alzán jelenleg is BlackFriday van. Ilyen VGA árakat biztosan nem fogunk látni pár hónap múlva.

(#155539) Silvirenzo válasza Razor18 (#155522) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Razor18
"Biztos mindenkit érdekelnek itt az ilyen nárcisztikus személyeskedések, főleg ekkora terjedelemben? Nem volna érettebb dolog az ilyeneket privátban intézni?"

Nem, biztos, hogy nem érdekel senkit, erre neki is felhívtam a figyelmét korábban, hogy pont emiatt is volt felesleges belekezdenie ezek után még folytatta is. Valóban igazad van legalább nekem lehetett volna annyi eszem, hogy privátban válaszolok. Bocsánat, de egyébként meg szerintem aki nem kíváncsi rá az simán továbbgördít vagy a negyedénél abbahagyja az olvasását. Úgyh nem gondolom hogy akkora kárt okozott volna ez most a nem érintettek életében.
"Nárcisztikus személyeskedést" viszont nehezemre esik dekódolnom illetve magamra vennem, amikor ő volt az, aki sorozatosan támadott, és mikor legelőször visszaírtam neki még próbáltam úgy beszélni vele, hogy hátha előveszi utána a jobbik énjét, minek után ez nem történt meg hanem még válaszként ő az, aki tovább személyeskedett hülyeségeket írva.... még jó hogy utána azt kapja, amit adott csak ő éppen jogosan kapta. A nárcisztikus személyeskedés max rá igaz nem rám, akit jogtalanul értek az inzultusai és utána persze, hogy hasonlóképpen reagáltam már rá, mint ő.

barabasb "Baszki ennyire ráérsz? "
Igazából nem, voltam olyan hülye, hogy az esti játékomból beáldoztam erre a hülyeségre 1 órát. Pedig haladhattam volna tovább az Immortalsal.

(#155540) Meggyi001 válasza , (#155534) üzenetére

Így van, amíg eth van, addig emelkedni fog, 6-10 hónap. Minimum.

https://gamergep.hu/

(#155541) killbull válasza Meggyi001 (#155540) üzenetére


killbull
aktív tag

Ez az átállás amiről beszéltek az se ér semmit hogy nem kell majd hozzá VGA? Mennek másikra amihez VGA kell?

(#155542) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

csak addig szórakozok mig elviszegetik az 1060 6g okat... az 5500 xt ről milyen vélemények vannak? (maradt még 1060as kari de 0ás pozitiv emberkétől nem vásárolok)

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#155543) KAMELOT válasza Mirman (#155531) üzenetére


KAMELOT
titán

Már most emelkednek. Lényeg készlet alig van! Minden plusz idő az plusz pénz feleslegesen!

envagyok: 2 éve nem volt covid, chip hiány, btc, nyersanyag ár növekedés és ekkora kereslet sem a vga iránt. Főleg, hogy olcsók is voltak!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#155544) Pécsi gyerek válasza DeaTHeX (#155542) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

5500 xt is jó,csak abból a 4 gb-ossat nem szabad megvenni !

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#155545) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Végülis kimaxoltam a keretet... i5-11400 lett egy EVGA RTX 3060-al. Jobban bízok még mindig az NV-ben és elég jó áron sikerült hozzájutnom.... (akit érdekel az Alzán ajándék tápegység jár hozzá)
Köszönöm mindenki hozzászólását, fontosak voltak a döntésem meghozásában! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#155546) ribizly válasza h1mpi (#155545) üzenetére


ribizly
veterán

Azzal nagyon jól elleszel. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#155547) h1mpi válasza ribizly (#155546) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi a gyereknek megy a gép :DDD , én még jól elvagyok a 4790K+1080-assal is, gyakorlatilag szerintem ameddig megy nem nyúlok hozzá. FHD-ben nyomom énis gsync 144-es monitorral.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#155548) Qtya123 válasza killbull (#155541) üzenetére


Qtya123
őstag

Ráadásul egyre többen kezdenek Ergo-t is túrni:

Én egyáltalán nem számítok jelentős csökkenésre. Infla is van, chipekkel is vergődnek. Örülni lehet, ha egyáltalán stagnál.

A járműipar is vergődik, hogy nincs elég chip, drága a nyersanyag és az új autók ára is keményen nő (húzza magával a használtakat is). Minden IS emelkedik. A VGA meg főleg nem lesz ez alól kivétel sajnos.
Az én személyes véleményem, hogy a 100-150e Ft-os középkategóriás VGA-kat örökre el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#155549) bobalazs válasza ribizly (#155516) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

rx 480al lehet 4kba játszani arma 3, gta 5, skyrim, stb.
szép, és megvan a 60 fps. Van hogy új címek nem is adják át azt az érzést.

(#155550) killbull válasza Qtya123 (#155548) üzenetére


killbull
aktív tag

A jó isten adjon nekik száraz kenyeret akkó! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.