Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156651) birno válasza Pkc83 (#156650) üzenetére


birno
addikt

Ultrahoz nem ragaszkodom, sot, ezert is irtam az eredeti kommentben, hogy teszt erejeig megneztem tobb jatekot 4k-ban es meg ha minden a legkisebbre volt allitva, akkor is nagyon szep volt a legtobb (pl. COD MW), mar maga felbontas miatt.
Szoval ilyen igenyem nincs, hogy ultran menjen minden, arnyekokat meg hasonlo ismerten eroforras zabalo dolgokat is mindig leveszek, mert messze nem adnak annyit az elmenyhez, amennyit elvesznek a teljesitmenybol.

(#156652) vaakuum válasza birno (#156651) üzenetére


vaakuum
addikt

Ezt a véleményt teljesen osztom! Egy LG 27GN950-B előtt ülök. Tartottam tőle, hogy 27 collon már túlzás, de azt kell mondjam, jobban tettem, hogy nem vártam 32-es méretben hasonló képessígű monitorra a nekem szokásos 60cm nézéstávhoz.
Igazából a képjavító technikák azért indultak, mert próbáltak a 640*480-on is már lehetőleg jó minőségű képet csinálni. Ha atomkicsik a pixelek (igazából láthatóságához szükséges térszög a kérdés), akkor nem nagyon kell mit élsimítani (ami ráadásul homályosít is), mert úgysem látja az ember a recéket. 4k-ra a nagyonmax 2-szeres élsimítás szerintem is elég kellene legyen bárkinek. Ha meg meglépjük a 8k-t, az is simán felejtős lehet, ha kis felületre lesz összesűrítve.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#156653) KAMELOT válasza envagyok (#156645) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy ahogy a 3070 rendeléseket sem tudták teljesíteni, helyettük felkínáltak 3060/Ti-ket.
Spanyol amazonon néha elcsípni 3080Ti FE-t 1250€.
Ez minden csak nem kínálat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156654) , válasza arcitec (#156646) üzenetére


,
addikt

Majd biztos az őszi/karácsonyi szezonban fognak árat csökkenteni, mikor ilyenkor gyakorlatilag bármit bármilyen áron el lehet adni, mert boldog-boldogtalan ilyenkor érez kielégíthetetlen vágyat arra, hogy minden maradék pénzét még az idén elköltse...

(#156655) envagyok válasza , (#156654) üzenetére


envagyok
veterán

Hát nem tudom...
Én ha angyalkák szállnak lefelé az égből, és személyesen találkozhatnék a Mikulással, sőt még a szánján is vinne, csak vegyek a jelenlegi árakon videókártyát, akkor se vennék. És nem azért mert nincs pénzem, hanem mert van józan eszem. /És mennyi ember van aki azért nem vesz, mert nincs neki felesleges félmilla-milla egy szaros videókártyára./
Még drágább árakon meg pláne nem.
Hosszú távon semmiképp se fog működni ez az árképzés.
Még emlékszem mikor talán 18 v 19 decemberében könyörögtek hogy megvehessék a középkategóriáa gtx 1060am 120ért. El is adtam, majd következő nyáron 40 körül volt helyette másik.
Na most ezt a kategóriát próbálják 2-300-ért a nyakunkba sózni.
Tudom, szerintetek nem megy lejjebb, sőt vegyük, mert még drágább lesz, meg stb stb.
Mindenki maga tudja mit csináljon..

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156656) Pkc83 válasza envagyok (#156655) üzenetére


Pkc83
őstag

Bár én is a te véleményedet osztom viszont azokat is megértem akik azt mondják,hogy most kell venni mert nem lesz olcsóbb. Akik játszani akarnak és az sem mindegy milyen minőségben azoknak nincs más választásuk mint kifizetni az árát. Ki tudja,egyszer lehet olcsóbb lesz minden ,de az is lehet,hogy tovább drágul majd. Nálam amúgy körülbelül 200k a határ. Ami ennyiből kijön olyan lesz a grafika. :K

[ Szerkesztve ]

(#156657) envagyok válasza Pkc83 (#156656) üzenetére


envagyok
veterán

Hullámoznak az árak.
Okos ember akkor vesz, amikor lent van.
Pl ram árak:
[kép]
Videókártya árak:
[kép]
Utóbbiból nem tudok olyan hosszú chartot, mint ramból, mert generációváltások vannak, de most nagyon a csúcson vagyunk.

Vettem múltkor magamnak 840€-ért rtx3070ti-t, de aztän eladtam, mert zotac, meg mert úgy éreztem nem akkora érték, mint amit adtam érte.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156658) , válasza envagyok (#156655) üzenetére


,
addikt

Hosszú távon szerintem is csökkenni fognak az árak, hisz egyszer minden véget ér, a chiphiány is, a bányászláz is, a covid is, minden. De itt a kérdező az idei évet kérdezte, azt a mindössze 3 hónapot (október-november-december), ami mindig az év leghúzósabb időszaka ilyen téren.

(#156659) envagyok válasza , (#156658) üzenetére


envagyok
veterán

Azt én se merem garantálni, bár egy kis coin árfolyam beesés sokat lendít a dolgokon.
Én úgy voltam vele, hogy megnéztem mi kell a játékaimhoz elfogadható futáshoz (50+ fps), vettem egy olyan videókártyát, ami ritka, alapból túlárazott (gtx titan x pascal kb gtx 1080ti 12gb rammal) nagyon jó áron, amin ahogy számolom, kb szinte alig fogok bukni rajta, ha visszaesnek az árak, és akkor eladom, majd veszek egy kb 3070-3080 szintet 200k alatt.
Most nem szabad gépigényt előre tervezve venni, mert feleslegesen minél erősebbet veszel, annál többet buksz rajta.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156660) Pkc83 válasza envagyok (#156657) üzenetére


Pkc83
őstag

Ezek a grafikonok jól mutatják ,hogy itt szinte évekről beszélünk.
Akinek van valamilyen kártyája az ki tudja várni(mint én is) de aki most
akar új konfigot az beszívta.

(#156661) envagyok válasza Pkc83 (#156660) üzenetére


envagyok
veterán

Minimalizálni kell a veszteséget.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156662) vaakuum válasza envagyok (#156655) üzenetére


vaakuum
addikt

"Hosszú távon semmiképp se fog működni ez az árképzés."

Szerintem pedig de. Csak majd a nép kénytelen lesz rájöni, hogy nem feltétlenül akar PC-n játszani. Ez szerintem a PC gaminget nyírja ki, és viszi a bányaszat vonatát.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#156663) Allihoppa válasza envagyok (#156655) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

nem sózzák senkinek se a nyakába, meg pisztolyt sem szorítanak az ember fejéhez, de az elérhető készlet a nulla felé konvergál folyamatosan, mert megveszik azt a mennyiséget ezen az áron is, amit a gyártók az adott kapacitásból és a rendelkezésre álló nyersanyagból szállítani tudnak.

#156662 vaakuum
ez többször szóba került, de én nem úgy látom hogy nagyon fogynának a PC játékosok, épp ellenkezőleg. A túlnyomó többség (sztem kb. 95-99%) nem fogja otthagyni a PC-t azért, mert nem tud/akar csilivili RTX 3000-re upgradelni. Legfeljebb azoknak a játékosoknak egy részét bukja most el a PC gaming piac, akiknek újra kedvük lenne játszani és nem volt az előző időszakból PC-je.

[ Szerkesztve ]

(#156664) KAMELOT válasza Allihoppa (#156663) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 ...és nehogy meglepődjünk az rtx4090 / rdna3 induló árával.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156665) Allihoppa válasza KAMELOT (#156664) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

annyira azért ne menjünk előre. kb. azt lehet tudni, hogy Q1'2022-ben még problémák lesznek. utána talán lesz valami javulás.

(#156666) vaakuum válasza Allihoppa (#156663) üzenetére


vaakuum
addikt

Az új generációk szerintem már sokkal kevésbé kötődnek a PC gaminghez amúgy is az okostelefónia jelen szintje mellett. Illetve ha újak nem nagyon tudnak beszállni, a régiek meg kikopnak (mert vagy életkorból, élethelyzetből adódóan egyre kevesebbet játszanak, vagy csak nem bírják a hardvert frissíteni), akkor akár hogy nézem, ez egy lejtmenet. Eleinte lassan, talán fel sem tűnik, aztán ez idővel kezd majd a játékfejlesztésen, portolásokon is megjelenni, mert kevesebb játékosra nem éri meg drága pénzen új játékokat fejleszteni, vagy olyan minőségű munkát végezni /na nem , mintha jelenleg olyan szuper optimalizált-bugmentes játékok lennének/, a kevesebb és ócskább játéklehetőség mellett meg pláne nem fognak csillagászati összegeket kifizetni az új hardverért a playerek. Nyilván nem most, vagy holnap, vagy 4-5 hónap múlva, de ennek meglesz a hatása.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#156667) Allihoppa válasza vaakuum (#156666) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Nyilván a konzoloknak mindig meglesz a szerepe és a piaci részesedése (dehát konzolt még nehezebb szerezni mint videokártyát jegyzem meg :D ), viszont egy mobiltelefonos játéknak nincs olyan mélysége és értéke, illetve nem is lesz, hogy a 90IQ-nál többel rendelkezőket életkortól függetlenül egy mobilos játék hosszú időre lekössön.

Jelenleg az látszik, hogy úgy virágzik most a PC gaming mint soha, exponenciálisan megy felfelé a játékosszám és a lakosság is egyre jobban elfogadja ezt a jelenséget, mint 10-15-20 évvel ezelőtt. Belátható időn belül nem lesz semmi csökkenés.

[ Szerkesztve ]

(#156668) KAMELOT válasza vaakuum (#156666) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi van olyannal aki pár játékot játszik? BF, GTA, COD stb. Szeretne maxon játszani és od akell kakaó vagy éppen vett egy 5120x1440 monitort?!?
Nem lesz semmiféle lejtmenet. Mindenki ki fogja fizetni azt az összeget, aki meg nem az siránkozni fog vagy belássa, hogy kicsit többet spórol és vesz vga-t. Úgyis 2-3 évre veszed, tehát ár/36 hónap. Nme nagy összeg!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156669) Dißnäëß válasza KAMELOT (#156668) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Havi 10k az 360e HUF, ide a szörnnyel azonnal :)) ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#156670) KAMELOT válasza Dißnäëß (#156669) üzenetére


KAMELOT
titán

Legolcsóbb cigi 1000Ft. 10 doboz cigi ára. Erős dohányosnál ez 5 nap! Miről is beszélünk itt!?! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156671) giornalista válasza envagyok (#156659) üzenetére


giornalista
senior tag

"majd veszek egy kb 3070-3080 szintet 200k alatt"

nem fogsz, vagy ilyen 2-3-4 év múlva, amikor egyrészt újra lesz egy generációváltás, valamint a 200e forint sem fog annyit érni, mint ma. hosszútávra kell berendezkedni, ezek az árak fognak maradni. üresek a polcok ezen az áron is, lassan egy éve tart a drágulás, óriási a kereslet is a VGA-k iránt, a fejlettebb piacokon az embereknek is több pénz maradt a zsebében (kevesebb lehetőség utazni, szolgáltatásokat igénybe venni).

az árnövekedés sokkal gyorsabban megy végbe, mint az árcsökkenés, egyébként is. persze ha hirtelen 5x ennyi VGA lenne a piacon, az árak is csökkennének 15-20%-kal, de ennyi.

persze reménykedni is ér.

(#156672) Allihoppa válasza giornalista (#156671) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

A legszebb az egészben, hogy pl. egy LHR-es RTX 3070 is már karcolja azt az árat, mint az eredeti limiter nélküli kiadás és idén jó eséllyel utol is éri.

2-3-4 évvel még nem mennék előre, addig még sok víz fog lefolyni a Dunán. A jelenleg becsült javulás Q2'2022-ben várható elérhetőség és ár ügyileg, csak kérdés mennyire fog javulni a helyzet, amennyiben ez bekövetkezik, de az is minimum 6 hónap még. Tök vicces egyébként, hogy júliusban amikor lementek az árak már mindenki azt hitte, hogy örökké úgy is fog maradni. :D Bár voltak egy páran akik azért kaptak az alkalmon.

[ Szerkesztve ]

(#156673) 3psilon válasza giornalista (#156671) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én is azért néztem be ide, ahogy láttam a helyzetet, hogy lássam, mit gondolnak itt a fórumozók.

Jelenleg konfigot frissítek melóra, és azt látom, hogy a 2 éve használtan talán 50e-ért vett GTX 1060 6Gb-om most 80-100e Ft-ot ér (használtan!), újonnan meg 120e-ért mennek hasonló szintű kártyák? Úgy, hogy ez egy 5 éves modell, és azóta 2 generáció kijött. :F

Felmentem Wikipédiára, azt írja RTX 3060 "launch price $329", értsd 130e Ft. Most 300e Ft-ért kapni.

Most az lesz, hogy 300e Ft-ért egy patent Ryzen 7 5800X konfigot rakok össze melóhoz 32 Gb RAM-mal, SSD-vel, AIO hűtéssel stb. A legújabb cucc, és munkához nagyon jó lesz.

Majd fogom és belerakom az ötéves modellű videokártyát, mert arra, hogy "néha játsszak", egyszerűen nincs fejlesztési lehetőség. A 16-os széria alig gyorsabb, és 300e Ft-ot meg nekem nem ér meg egy egyébként (az Nvidia által) 120e Ft-osnak szánt kártya. Csak a kártya árából ha nagyon akarok, veszek két játékkonzolt.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#156674) jokeph válasza 3psilon (#156673) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos, hibátlan meglátás. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#156675) 3psilon válasza jokeph (#156674) üzenetére


3psilon
aktív tag

Brahiból megnéztem, ha már konzol, Xbox Series X-ből és PS5-ből konkrétan nulla darab kapható az országban. :Y :C
Látszik, hogy barlangban élek, hogy mindezekről lemaradtam. Persze, hallottam a híreket itt-ott, hogy készlet- és chiphiány (a minap volt a cikk, hogy új autóra is lassan 1 évet kell várni, mint az átkosban...), de azért más így látni.
Személy szerint mákom van, mert max régi játékokkal és azok remastereivel játszom, esetleg egy-egy újabb indie játékkal, ami egy kenyérpirítón is elfutna.

Ez egyébként hogy hat a játékok szoftveres, grafikai oldalára? Hiába csinálnak jobb grafikát, ha nincs, aki tudná futtatni.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#156676) KAMELOT válasza 3psilon (#156675) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor készülj fel, hogy ez lesz még drágább is, mert már 1 éve ez megy. Most amikor visszaesett a BTC akkor enyhültek picit az árak, de amint az LHR-s vga is 70-80% tud csákányozni, így visszatértek az árak és ugrott a BTC is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156677) Dißnäëß válasza Allihoppa (#156672) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valszeg mikor használtként kell szabadulni tôlük, az LHR-es kelendôbb lesz, mert az nem bányászott.

Legalábbis én olyat keresnék már csak.. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#156678) KAMELOT válasza Dißnäëß (#156677) üzenetére


KAMELOT
titán

LHR-s is ugyan úgy bányászik! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156679) ribizly válasza Dißnäëß (#156677) üzenetére


ribizly
veterán

:N Az LHR-es kártyák is csákányolnak. Sok esetben nem is rosszabbul. Szóval kár azt hinni, hogy azok nem mentek 24/7.
Talán annyi, hogy a legtöbb altcoin algoritmusa nem terheli rommá.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#156680) dobolan válasza KAMELOT (#156670) üzenetére


dobolan
senior tag

Ezt a hasonlatot sose értettem. Miért pont a cigi ára a referencia egy videokártya esetében, mikor a két dolog egymástól nem is állhatna távolabb? Főleg, annak, aki nem dohányzik. 200gr beluga kaviár helyett is vehetsz videokártyát...

(#156681) envagyok válasza dobolan (#156680) üzenetére


envagyok
veterán

Ismerősnek teljesen korrekt 2007-es Renault Megane-t segítettem venni alufelnivel, téli-nyári felneikkel, vezetett szervizkönyvvel 300ért.
Itt jött le nekem, hogy a videókártya piac kissé el van rugaszkodva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156682) barabasb válasza dobolan (#156680) üzenetére


barabasb
tag

A kaviár nem okoz függőséget, a cigi igen. Tehát megveszik, bármennyi is az ára, pedig nem olcsó. A videokártyát is megveszik, vagy azért, mert kell, vagy azért, mert nem jó, ha szaggat a játék. Csak míg a videokari árára sokan panaszkodnak, a cigit szemrebbenés nélkül megveszik, pedig 2-3 hét alatt simán elszívják annak az árát és senki nem szidja sem a gyártókat, sem az államot az illeték miatt.

(#156683) giornalista válasza 3psilon (#156673) üzenetére


giornalista
senior tag

"Felmentem Wikipédiára, azt írja RTX 3060 "launch price $329", értsd 130e Ft. Most 300e Ft-ért kapni."

ezt a háborút már itt elvesztetted. az MSPR-t lefordítani bruttó kisker vételárra még "békeidőkben" sem lehetett, most pedig egyszerűen semmi köze ninics a kettőnek egymáshoz. és nagyon sokáig nem is lesz, sőt.

az természetesen teljesen rendben van, hogy nem veszel videkoártyát, sokan nem vesznek. de a realitásokkal nem árt tisztában lenni. RTX 3060 Ti minimum másfél évig, ha valami csoda folytán leesik 250k-ra, azonnal meg kell venni. már, ha valaki tervez venni.

(hozzáteszem, hogy ha utána befogod bányászni egy kicsit, akkor néhány hünap alatt visszahozza neked az MSRP és a retail price közti különbséget, vagy akár a teljes vételárat).

(#156684) GEIL válasza giornalista (#156683) üzenetére


GEIL
addikt

Igen....tervezem megvenni...de negyed millióért mintha a fogamat húznák......az a mázlim hogy amilyen felbontás és fps-szám kell, azt még tudja a GTX1650 is.
Hétvégén kicsit pöckölgettem rajta Afterburnerrel....most megbékéltem vele :K .....egyenlőre marad ez, mert másra is kell a pénz nemcsak játékra. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#156685) Sundesz


Sundesz
őstag

Tegnap néztem a Caseking.de oldalát. ASUS Dual 6600 XT 225 ezer forint, ugyanez RTX 3060 Ti változatban 270 ezer Ft. Persze ez szállítással és magyar áfával értendő ár (tudom ez is sok). Itthon ez minimum 50 ezer Ft-al több, de miért is?

Az a durva, hogy kb. ezen kívül nem is volt elérhető más kártya az oldalon 6700XT és RTX 3070 alatt.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#156686) KAMELOT válasza barabasb (#156682) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan és mind a kettő szórakozás! Míg a vga-t később el tudod adni valamennyi pénzért, addig a cigivel szennyezed magadat és soha nem kapsz érte semmit!

GEIL: Tessék spórolni és akkor lesz erősebb vga! Kifizettem júniusban a tetőért 5000€, azért mert spóroltam!

Sundesz: Azért mert kapzsik az emberek!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#156687) 3psilon válasza giornalista (#156683) üzenetére


3psilon
aktív tag

Prociknál, egyéb alkatrészeknél, meg minden egyéb piacon azért működik az MSRP rendszer. Mindenkinek az a legjobb.

Ha az MSRP mondjuk $300, akkor a gyártó $200-ért adja a nagykernek, aki $250-ért a kiskernek. És oké, idehaza ill. EU-ban mondjuk 15, akár 20%-kal több az ÁFA miatt, de nem többel.

A gyártónak érdeke, hogy ennyiért menjen, mert be tudja pozicionálni a termékét a piacon. A kereskedőnek érdeke, mert (már egy olyan piacon, ahol van verseny és van kínálat) többé-kevésbé ez a reális ára a terméknek egy tisztes haszonnal, és így mások sem fognak nagyon alájuk vágni.

Csak persze most megborult a kereslet-kínálat, az egyik az egekben a másik a béka s*gge alatt.

> (hozzáteszem, hogy ha utána befogod bányászni egy kicsit, akkor néhány hünap alatt visszahozza neked az MSRP és a retail price közti különbséget, vagy akár a teljes vételárat).

Ezt, mivel nem vagyok benne a bizniszben, nem akartam elhinni, pedig igazad van. Ha napi 1000 Ft-ot lehet vele bányászni, valóban fél-egy év alatt behozza a difit. Amíg így jön ki a matek, valóban maradni fognak az árak. Lényegében beépült az árba a BC bányászat megtérülése 9-12 hónapos amortizációval.

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#156688) dobolan válasza barabasb (#156682) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez meddő vita. 4 minőségi sör is 1200 Ft. Hetente megiszod, évi 60eFt. Vagy félreteszed videokártyára. Nem tankolsz a kocsidba, hanem bicajozol vagy gyalogolsz, évi pár 100e Ft-ot spórolsz, félreteszed videó kártyára. bármivel lehetne folytatni a sort.
Annak drága a videó kártya, akinek nincs rá elég pénze. De annak a cigi és a pia is drága. Hidd el, sokan panaszkodnak arra is, hogy drága a cigi. Csak senkit nem érdekel (az sem) :))

(#156689) GEIL válasza dobolan (#156688) üzenetére


GEIL
addikt

Alkohol és cigi nálunk nincs (párom és én)...kávét ő iszik...én még azt sem. :R :W

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#156690) barabasb válasza dobolan (#156688) üzenetére


barabasb
tag

Pont azt mondod, amit én, miután alább nem értetted, hogy hogy függ össze a cigi a videokártyával. Úgy, hogy mindkettő szükséglet (sok embernek, nekem nem). Aki nem bírja elhagyni a cigit, az megveszi, akármennyibe kerül, mert függő. Akinek kell a videokártya, az megveszi, mert kell a munkájához vagy szeret játszani, tökmindegy. De míg a cigi ár emelkedését az emberek lenyelik, a videokártyáén dühöngenek (mondjuk senki sem hasonlítja össze az 1060 ár/teljesítménnyel, de ne menjünk bele). Ennyi a párhuzam. De amúgy meddő vita, igen.

(#156691) jozefgucci1 válasza dobolan (#156688) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hidd el aki dohányzik és iszik is az inkább megveszi ezeket és minden másról lemond ,de tényleg mindenről ,étel-ruházkodás stb .

Szerintetek ha ismerősöm hozna nekem , videokártyát USa-ból repülőn azt kiszúrják kézipoggyászban ? Kettő darab 3080-at szeretnék hozatni 1-1 ember hozná :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#156692) koko52 válasza jozefgucci1 (#156691) üzenetére


koko52
veterán

Inkább drogot hozass, azt nem figyelik annyira! :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#156693) Meggyi001 válasza koko52 (#156692) üzenetére

:DD:DD:C

https://gamergep.hu/

(#156694) dobolan válasza jozefgucci1 (#156691) üzenetére


dobolan
senior tag

Nekem hoztak már át elektronikai panelt -több százezer forintos speckó gyártógépi vezérlés- USA-ból, de nem kézipoggyászban. Szerintem biztosabb a feladottban hozni.

(#156695) envagyok válasza dobolan (#156694) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem ne kísérletezzen.
Mert ha nem jelenti be, csúnyán végződik az ügy.
Aztán ezt is majd árverezik mint a lambókat, meg a kubai szivarokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156696) dobolan válasza envagyok (#156695) üzenetére


dobolan
senior tag

Csúnyán IS végződHET az ügy. Kockázat nyilván van benne, senki nem mondta az ellenkezőjét. :) Kézi poggyászból biztos, hogy kiveszik, és ott magyarázkodhatsz, hogy az mi célt szolgál. Bőröndben laptop meg egyéb cuccok mellett csak zacsiba csomagolva már más tészta. Szerintem.

(#156697) Dißnäëß válasza ribizly (#156679) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pont elég ,h nem terheli rommá. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#156698) envagyok válasza dobolan (#156696) üzenetére


envagyok
veterán

A vámosok csomagfelvétel után vannak...
És ha csak nüansznyi furcsaságot látnak a "csempész" arcán kiszedik. Meg nem ma kezdték, + jutalmat kapnak az érték alapján.
Véletlenszerűen is szednek ki embereket.
Ha rezzenéstelen arccal is megy ki az ember, akkor is 4-5% az esély, hogy átnézik.
És akkor már nem tudsz magyarázkodni, hogy nem tudtad hogy áfát és vámot kell fizetned, azért mész a zöld folyósón

Voltam párszor usa-ban, ott lakik a húgom.
Laptopot videókamerát, telefont számla doboz nélkül még csakcsak, de egy videókártya nem személyes használati tárgy :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#156699) Allihoppa válasza envagyok (#156698) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Van egy olyasmi szabály, ha legalább 3 hónapja vetted (igazoltan, pl. számla, adásvételi stb..) és használtad is, akkor törvény szerint az már nem tartozik vám alá. Meg kell nézni a jogszabályt pontosan, mert nem vagyok abban biztos, hogy mennyi idő és milyen feltételekkel mentesül a vám alól. Ha dobozzal együtt, bontatlanul stb. hozod a frissen vásárolt kártyát, akkor felmerülhet a gyanú. De azt hiszem szokott néhanapján járni errefelé egy vám szakértő forumtárs. :)

Videokártyát ugyanúgy vehetik személyes használati tárgynak. Ha egy autót be akarsz hozni az USA-ból, amit te ott igazoltan vettél elég régen, akkor abban az esetben is mentesülsz a vámfizetés alól, bár azt attól függetlenül le kell vámoltatni. Meg kell nézni az Uniós vám szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#156700) giornalista válasza Allihoppa (#156699) üzenetére


giornalista
senior tag

én ezt nem is értem, hogyne hozhatnál haza elektronikai terméket. én hoztam már haza VGA-t Kanadából, bontatlan, fóliás csomagolásban, a kutya nem foglalkozott vele, se itt, se ott. a biztonsági ellenőrzésen sem fog fennakadni egyik poggyászban sem.

szerintem (!!) teljesen más kategória az, hogy rendelsz valamit itthon ülve egy USA boltból, és arra a postán már ráverik az Áfát, vámot; valamint az, hogy veszel kint 1-2 kütyüt és hazahozod.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.