Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135251) gbors válasza Kaci84 (#135247) üzenetére


gbors
nagyúr

Az AMD-nek az ár / teljesítmény aránya jobb, nem az ár / érték. Az ár / érték kérdés a teljesítmény mellett attól is függ, kinek mik a fontos faktorok (pl. $$$ vs "just works").

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135252) Nisida válasza KAMELOT (#135250) üzenetére


Nisida
aktív tag

Jelenleg Autocad , és civil3d , 32 GB van benne (nagyon megette az elmúlt időben a rendszer ezt lehet még megtolom +32 vel) , a CPU egy i7-7700 , minden jól fút és az rendszer is kb 1.5-2 éve össze állt nagyon nem piszkáltam 24/7 ben megy havonta 1x újraindítom és kész probléma nincs vele. Csak cserélnem kellet a rendszer meghajtott és jött az asszony gépe ezért gondolkodom ha venni kell, hogy matekozzam. "Probléma" max akkor van ha QGIS ben elég sokat számolgat ha nagy a projekt file és bele van tömve minden szar (vektor, raszter, stb.)

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#135253) KAMELOT válasza Nisida (#135252) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem 2060 jó lesz. +32gb vegyél jól jön az.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#135254) Nisida válasza KAMELOT (#135253) üzenetére


Nisida
aktív tag

Ok, köszi.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#135255) Kaci84 válasza gbors (#135251) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem kell ám az élő fába is belekötni. Gamelésre vett VGA-nál vajon mi a fontos? Na meg leírta a srác mi a fontos neki? Akinek az olyan dolgok fontosak az tud róla és nem itt kér tanácsot. Mint írtam is azok az előnyök nem érnek annyit amennyit rá kell fizetni a zöldnél. Ha pedig már a kinek mi résznél tartunk akkor nem úgy kell ajánlani, hogy "Nvidiát vegyél mert nekünk megér sok pénzt az a pár érték-tulajdonság vedd azt meg te is nyugodtan".

(#135256) gbors válasza Kaci84 (#135255) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha valaki hülyeséget ír, akkor korrigálom, ha tetszik az illetőnek, ha nem :)

Az egyik példa, ami fontos lehet a tesztekben látott FPS-ek mellett, pl. az, hogy ne azzal töltse az ember az idejét, hogy nyomozza, mi miért nem működik. Nekem egy jól bejáratott Polaris alapú kártyám van, és ha most a 20-as driver-szériát elkezdeném minősíteni, az biz' igen cirkalmas lenne. Bele se merek gondolni, mi lett volna Navival.
Persze tudom, hogy van, akinek gond nélkül megy az AMD, és van, akinek folyamatos gondjai vannak az NVIDIA-val - csak éppen a fórumokban olvasottak alapján a valószínűségek "enyhén" kedvezőbbek a zöld oldalon.

Miután az OP eleve NVIDIA-t gondolt venni, nem ördögtől való NVIDIA-t ajánlani neki. A "ne vegyél Radeont" típusú post finoman fogalmazva nem volt megfelelően alátámasztva, azzal nem értek egyet. Viszont személy szerint a 2060 Super és az 5700 XT közül én biztosan az előbbit választanám - ugyanis míg az utóbbiank jobb az ár / teljesítménye, az előbbi ár / értékben az én szempontjaim szerint simán nyer.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135257) Zicokuka válasza Kaci84 (#135247) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Bőven ajánlható az AMD navik,ám néha előfordulnak szeszélyek vele,elég sok időt töltöttem az 5700-al,és jó pár játékkal,főleg multik,de ez a driver mizéria nem csak népmese.Vagyis a driver hiba se igaz,mert kifagyások,kékhalál nem volt csak az elején,de fps dropok elég gyakori vendégek voltak,és egyszerűen nem jött el az a feeling.Viszont ár/értékben valóban jó választások.Lehet ezek a szeszélyek szimplán a "nem fekszik neki" kategória,de a legtöbb ember pont lefo.. ki gyártotta,csak menjen.Ma már én se nagyon szeretek szöszölni,meg pláne poénos hogy bohóckodj egy vga-val alufeszelés vagy órákat tölts mire beállítod.

(#135258) kpeter válasza kolopele (#135244) üzenetére


kpeter
tag

Egy korábbi hozzászólásod alapján jutottam oda, hogy a 2060S DUAL helyett STRIX került a listára. Van olyan 2070, ami ár érték (nem csak ár/teljesítmény) arányban megéri a felárat, és a plusz teljesítmény mellett nem lesz sokkal zajosabb/melegebb/instabilabb?

Alapvetően szeretem ezt a témát, de nem tudom a HW piacot folyamatosan követni. Amikor épp aktuális, akkor szívesen olvasgatok és próbálok alaposan szétnézni, átgondolni, mielőtt döntök. De ha csak az RTX 2060/2070-et nézem, már ezekből is annyi féle van, h nehéz tiszta képet kapni arról, h meddig érdemes elmenni árban, nehéz megtalálni a jó kompromisszumot. A 2060S STRIX felára a DUAL-hoz képest - nekem úgy tűnik - még megéri. De ha még kicsivel drágábban van vmi tuti deal, akkor plusz 10-20k bruttón már nem fog múlni.

@Kaci84 köszi az AMD tippet, eddig mindig AMD volt, de most igazából nem is nagyon néztem őket, miután kicsit olvasgattam problémákról. Nincs túl sok időm játszani, így szeretném a szívás esélyét minimalizálni. Biztos, hogy NVidia lesz.

És köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, mindet olvastam ám! :R

(#135259) Redplee válasza Kaci84 (#135247) üzenetére


Redplee
senior tag

odaírtam, ha plug n play akar.

és nem akar fps dropokkal, alulfesszel, felül fesszel, egyéb fesszel, driver cserékkel, stb. foglalatoskodni....

mellesleg ez egy fórum. mindenki elmondhatja a véleményét, én is. És én személy szerint nem ajánlanám AMD-t jó szívvel senkinek, volt már AMD meg nVidia is, és én a beteszem és működik híve vagyok. Illetve a kérdést feltevő eleve nvidiat nézett...

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#135260) Redplee válasza kpeter (#135258) üzenetére


Redplee
senior tag

esetleg az MSI Gaminget nézd még meg, nekem nagyon bevált.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#135261) Kaci84 válasza kpeter (#135258) üzenetére


Kaci84
őstag

Pont erre gondoltam, hogy elijesztehti aki annyira nem követi, ez a sok gond van az AMD-vel, feszelgetés, meg állítgatás, meg driver problémák meg miegymás, épp csak arról nem szól a fáma, hogy épp neked kell legyártani. Általában aki benne van a témában nagyon kihegyezi a választást, mert afféle hobbi is ezért éri meg nekik a picivel jobb "érték", mert folyamatosan tökéletsre hegyezik a gépüket. Én is halottam ezeket és a problémákat és amikor beszereztem az első 5700XT figyeltem mi van, de nem találkoztam problémákkal. Persze attól még lehet. 5700XT és 2070S Stix változatában kb 50e Ft árkülömbség van (vagy több), Mint mondtam a gondok többségeének híre még az első driverekkel indult azóta sokat javult. Igaz elállni nem tudsz, de eladni el tudod ha nem jó. Hát igen néha kockázatot kell vállalni :-)
5700XT-ből Giga, Strix, MSI Gaming X, ezeket próbáltam. Sajnos tény, hogy szeretnek melegedni 80C-ig mind elment, Giga-t majd megnézem mégegyszer. Az talán jobb volt. 2070S-ből Strix, EVGA XC Ultra, 2060S-ből Aorus volt nálam. A Strix volt eddig a legjobb, nagyon hűvős 65C körül és halk is, de ügye botrányosan drága. 2060S-ből az Aorus erős volt, de hangos és meleg, de gondolom az Extra OC miatt is.
Ha gondolod nézz rá az aláírásomba lévő csatornámra, mentsd el és valamelyik nap felteszem a 5700XT benh tesztet esetleg gameplayt.

Redplee: Ezzel nincs is gond, de úgy gondolom túlzásba van vive egy kicsit és túlságosan el van ilyesztve aki lehet nyitott lenne rá. Egyrészt hibái ellneére ad valamit, mert nem tökéletes, de legalább olcsó. Nekem is beteszem használom működött, de ránézek mégegyszer ezekre a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#135262) kolopele válasza kpeter (#135258) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Strix és az MSI Gaming X azok, amelyekkel nem fogsz mellé nyúlni. Amennyiben úgy gondolkodsz ahogyan én, ezekből választasz (megbízhatóság, minőségi alkatrészek, terhelés esetén is relatíve halk működés, fan stop). Nem véletlen kerülnek ezek többe más gyártók kártyáinál. A Giga Aorus sem rossz, de szerintem kissé hangos.

[ Szerkesztve ]

(#135263) kpeter válasza Kaci84 (#135261) üzenetére


kpeter
tag

Keresgéltem benchmark adatokat és az árakra is ránéztem.

A konklúzió vmi ilyasmi:
az 5700XT majdnem hozza azt a teljesítményt, mint egy 2070S, kb a 2060S STRIX áráért. Cserébe melegszik és hangosabb is, a user review-k alapján mondható, h kockázatosabb.

Tehát azt kell eldöntenem, hogy miben kötök kompromisszumot:
1) teljesítményben (maradok a 2060S STRIX-nél)
2) minőségben, ide értve a melegedést, nagyobb zajt (választok egy 5700XT-t)
3) árban (rámegyek a 2070S STRIX-re sokkal több pénzért)

Nagyjából stimmel a logika?

(#135264) Redplee


Redplee
senior tag

Igen.

A leírtak alapján az 5700XT vel ugyanazt a teljesítményt kapod olcsóbban, cserébe hangosabb/több áramot vesz fogyaszt, jobban melegszik/lehet, hogy nem plug n play hanem matatnod kell vele/lehet kifagy/random fps drop néha.

A kérdés, hogy számodra megéri-e a több pénzt a csendesebb, hidegebb működés, és a kevesebb "matatás". Ha igen, akkor go for nv, ha nem, akkor irány az AMD.

btw random rákerestem 5700XT re, árukereső értékelések: :C https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-rx-5700-tuf-gaming-x3-xt-oc-8gb-gddr6-256bit-tuf3-rx5700xt-o8g-gaming-p496372275/#

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#135265) Sundesz válasza Redplee (#135264) üzenetére


Sundesz
őstag

Random rákérestél a híresen legrosszabb 5700 XT-re és ebből akarsz konklúziót levonni? Ugye nem? Én ezt találtam "random" 5 csillaggal: [link]

A TUF hűtése egy f*s, a TUF EVO a javított, többi RX 5700 XT-vel ilyen szintű gondok messze nincsenek.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#135266) Redplee válasza Sundesz (#135265) üzenetére


Redplee
senior tag

igen, beírtam, hogy "legrosszabb 5700xt" és ezt adta ki...
na hagyjuk...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#135267) M0RGI válasza M0RGI (#135233) üzenetére


M0RGI
őstag

Sziasztok! Erre nincs ötletetek? :'(

(#135268) gbors válasza M0RGI (#135267) üzenetére


gbors
nagyúr

Ötletem nincs - ilyen esetben azonnal küldeném vissza.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135269) M0RGI válasza gbors (#135268) üzenetére


M0RGI
őstag

Ok, csak úgy küldjem vissza hogy hibás, vagy álljak el a vásárlástól? Aqua

(#135270) Sundesz válasza M0RGI (#135269) üzenetére


Sundesz
őstag

Az a legegyszerűbb, ha elállsz a vásárlástól indoklás nélkül.

Hörcsög Powa'

(#135271) Csupingo válasza M0RGI (#135269) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg még ezeket kipróbálnám: win-ben a gyors rendszerindítás kikapcsolása, alaplapi bios frissítés, ha van újabb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135272) gbors válasza Sundesz (#135270) üzenetére


gbors
nagyúr

+1. Azért, mert ha garanciában leadja, és azzal jön vissza, hogy szerintük hibátlan, akkor vszleg addigra kifut a 14 napból. Találkoztam már olyan bolttal, aki láthatóan erre játszott.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#135273) M0RGI válasza gbors (#135272) üzenetére


M0RGI
őstag

Jogos. Akkor elállás lesz aztán megrendelem máshonnan.
A fentieket még kipróbálom. Köszönöm!

(#135274) Nisida válasza Kaci84 (#135261) üzenetére


Nisida
aktív tag

Én nagyon sokáig csak AMD , előtte ATI -m volt és a Zöld szörnyet messze kerültem, és azt gondoltam igazán nincs különbség közötte inkább dogmatikus a választás. Aztán ahogy átment a kezem alatt 10-20 db kártya rá kellet jönnöm nagy átlagban a Nvidia jobb, kevesebb a probléma szoftverben és hardverben egyaránt . Az AMD alapjában melegebb és többet eszik vagy legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#135275) kutga válasza Nisida (#135274) üzenetére


kutga
nagyúr

Viszont ha valaki szeret vele babrálni, az AMD-t jobban testre lehet szabni.

Let the Zone take me if I am.

(#135276) rasotamas válasza Nisida (#135274) üzenetére


rasotamas
veterán

Hogy tovább gerjesszem a vitát lényegtelen fas*ságokkal:
Az AMD-nél van most valami cucc hogy mobilon lehessen gamelni úgy hogy az asztali gépeden fut
AMD Eyefinity tud kezelni különböző méretű monitorokat, de az Nvidia Surround csak azonos felbontásúakat. A mai ultraszéles monitorok világában persze ennek egyre kisebb a jelentősége, de egy 1280-1920-1280 setup nem rossz kis pénzből, amd-vel meg nvidiával nem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#135277) jokeph válasza rasotamas (#135276) üzenetére


jokeph
nagyúr

AMD tényleg tud klf felbontású monitorokat kezelni. :) 1600*1200 és 1680*1050 volt utoljára nálam, R9 380-al, 20.4.2.-es Adrenalin-al, jelenleg, régebbiekkel is ment, de ez az első, hogy nem járatja csúcsra a VGA ram órajelét. :D
Amúgy ez megy az őskövület laposomnak is, abban Intel IGP van, GMA X3100, saját kijelző 1280*800, külső monitor IBM CRT meg 640*480-tól 1600*1200-ig bármi lehet (jelenleg 1440*1050. ;]
Fő gépen RX 480-al 1920*1080 24" + 3840(4096)*2160 43" TV is megfér egymás mellett. :U

Megsértődnék, ha ez nem menne nVidiá-nál legalább GT(X) 1xxx-től, minimum.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135278) rasotamas válasza jokeph (#135277) üzenetére


rasotamas
veterán

Ok, akkor próbáld meg ugyan ezt játék alatt :D
A Surround és az Eyefinity elhiteti a játékkal (meg az egész géppel) hogy egy darab nagy felbontású monitorod van. Eyefinity-nél ez különböző felbontásokkal is megy.
Ennek következtében tudsz egy játékkal egyszerre több monitoron játszani ami autós, szimulátoros játékokhoz kiváló.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#135279) jokeph válasza rasotamas (#135278) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jah, így már értem mire akartál kilyukadni. :D
Ment amúgy az első párossal, egy monitort varázsolt a 2-ből, de nagyon hülyén nézett ki, mivel a 2 monitor fizikailag sem volt egyező méretű. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135280) kolopele válasza Nisida (#135274) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ráadásul a g-sync is jobban működik mint a freesync.

(#135281) Nisida válasza rasotamas (#135278) üzenetére


Nisida
aktív tag

Alapjában az Eyefinity szerintem egy nettó f.. ség. Csak annak jó aki autóversenyt vagy szimulátorhoz akar össze mergelni több képernyőt másra nem. Nekik best off de azt gondolom ma már azért a szimulátorok ezt a problémát belülről is lekezelik.

Én kb 8-10 éve használók 2 nél több monitort, használtam 2,3,4,5 monitoros rendszert - munkához megjegyzem - 1 óránál többet soha nem kapcsoltam rá az eyefinity-t. Mert nincs értelme. Ha össze mergelesz x monitort és azok nem egy állásúak - értem fekvők, vagy állók - hanem össze vissza vannak a kártya simán kifekszik és az összes monitoron terjed a slow life. Plusz bármilyen koncepcióban kezdheted a különböző határokat kijelölgetni és beállítgatni mert különben minden ablakot 1:1 ben kifeszít a teljes képernyő csoportra. Én éppen azért szeretem a több monitoros rendszert mert minden monitor külön entitás , kinyitom az ablakot teljesre akkor csak arra nyitja ki amelyiken van. vagyis egyszer multi taskban mehet email, video, munka környezet + hozzá tartozó adatmezők stb. És nem kell ide oda húzkodni az ablakokat.

Az eltérő felbontás lekezelése szép de akkor megkérdezem , hogy mit nyersz vele. A legáltalánosabban - vagyis természetes "organikus" fejlődésben - szinte mindenkinek 1-2-3 eltérő monitora van, kivéve ha van pénze és egyszerre vesz meg 2-3 ugyanolyan monitort vagy tudot folyamatosan u.a. monitorokat venni. Ebben az esetben minding a "középső" munka képernyő a legnagyobb és a "legújabb" és a régiek kiegészítő monitorként feszítenek ... ebben a relációban. Vagyis megint nem látom semmi értelmét az eye-nek.

De lehet én tévedek ...

kutga: ja , akinek Woz vénája van igen de szerintem azért a kommersz nagy átlag a kész megoldásokat jobban szereti. Amúgy mi az amit ki lehet pluszban sajtolni egy AMD -ből ?

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#135282) Nisida válasza Nisida (#135281) üzenetére


Nisida
aktív tag

Ha már itt vagyunk egy kérdés, igaz mostanában megint kezd lecsengeni a több kártyás rendszerek világa - persze ha valaha volt ilyen idő amikor főműsor időben volt értelme - .

Ha van 2 monitor kártyád és A-ra rá van kötve 1./ 2./ 3 és B . kártyára 4./ 5. monitor akkor minden kártya magának számol vagy van valamilyen számítási munka megosztása, vagy A mindegyiket számolja , B meg jengázik közben ? . Mert anno mintha valami ilyesmi a Lucyd vagy mi volt aminél csíkozva osztotta ki a monitor számítást az A és B kártya között.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#135283) rumkola válasza rasotamas (#135276) üzenetére


rumkola
veterán

érdekes ez a különböző felbontású monitor eyefinityben, furcsa látvány fogadhatja a júzert, nem csodálom, hogy hivatalosan nv nem támogatja...
amúgy meg működik, csak neked pont ezekkel a felbointásokkal:
[link]

(#135284) jokeph válasza rumkola (#135283) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na jóó, de ez már félig meddig mókulás. :D

(#135285) rumkola: érdekesnek érdekes, az már biztos, de én inkább gyúrok egy combos VGA-ra (pl. 2070S vagy ezzel egál Radeon) és beröffentem a játékot a 4K-s TV-n.
SC2 és W3 Reforged single player batár jól mutat rajta és hozza a 40-60 FPS-t némi kompromisszummal az RX 480-al is jelenleg.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135285) rumkola válasza jokeph (#135284) üzenetére


rumkola
veterán

ennyit is ér a különböző felbontás :DDD

(#135286) rumkola válasza jokeph (#135284) üzenetére


rumkola
veterán

én is TV-n játszom 8 éve (2 éve 4K -n 2K-ban), de most annyira beidegelt ez az ejfiniti, hogy behozom az 55 4K mellé az 50fulklhd-t és rádugom, megnézem :) majd dobok képeket

ígye: [link]

amúgy állítsd át 2K-ra, teljesen olyan mintha natív lenne

[ Szerkesztve ]

(#135287) M0RGI válasza Csupingo (#135271) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát bakker, kikapcsoltam a gyorsindítást és láss csodát, működik!
Már csak meg kéne érteni miért és úgy miért nem? Mert azért ez akkor sem normális dolog. Vagy igen? 🙂
Na most mit csináljak a kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#135288) Csupingo válasza M0RGI (#135287) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt valaki okosabb tudná megfejteni. Elvileg gyorsindítás esetén elmenti az aktuális memória tartalmát, jelenlegi hardverállapotot, meg még sok mást is. Ezért szokott gond lenni, ha ilyenkor valaki cserél valamit a gépben, vagy másik oprendszert is használ, ami hozzáfér a merevlemezhez, stb. A win 10-nél ez pláne nem akar rendesen működni, sok teljesen eltérő hibára volt már megoldás a gyorsindítás kikapcsolása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135289) jokeph válasza Csupingo (#135288) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az életbe nem kapcsoltam be ezeket a huncutságokat, azaz a legjobb itt is (meg sok másban) a megelőzés. :D

(#135286) rumkola: jaja, néztem 1440p-n is, egészen jól mutatott és szép éles képet adott. :K
batár jól néz ki ez a rallys játék így, csak olyan mintha a kocsinak 3 "A" oszlopa lenne 2 helyett. ;]
Mint bizonyos típusú régi teherautóknál. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#135290) M0RGI válasza Csupingo (#135288) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát ja, csak az fura, hogy legyalultam az ssdt, tök tiszta win telepítés volt és úgyis csinálta. Akkor nem maradhatott az agyában semmi, vagy mégis?
Mindenesetre köszönöm a tippet!

(#135289) jokeph: alapértelmezésként be van kapcsolva. Én sem kapcsoltam be.

(#135291) rasotamas válasza rumkola (#135283) üzenetére


rasotamas
veterán

Mitől lenne furcsa? Én azt akartam, hogy középen 1680x1050 vagy 1920x1080 monitor, két szélen meg 1280x1024-es. A 26 illetve 56 sor különbség elenyésző, a képet lerenderelni
1280+1920+1280=4480 szélesre és vagy 1024 magasra (középső monitoron 56 sor fekete) vagy 1080 magasra (két szélsőn a kép teteje kilóg) és van egy tök jó szélesített képed. Szerintem meg az furcsa ha középen nagy monitoron nézed a lényeget, közben a két szélső is teljes méretű, nagy render igénnyel, miközben elég lenne kicsivel megnyújtani a képteret.
Persze ma már vannak 3840x1080 illetve 3840x1200 monitorok, bár 2-300 ezrekért ezt meg összerakod 30-ból. Így ni, csak kár, hogy a jobb oldali fehér.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#135292) kolopele válasza rasotamas (#135291) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak van otthon fekete festéked. Esetleg fekete szigetelőszalagod :D Első monitoromat amikor vettem, azzal tekertem körbe, mert fényes volt a kávája, azóta erre nagyon ügyelek.

(#135293) Kaci84 válasza kpeter (#135263) üzenetére


Kaci84
őstag

Nagyjából igen. Annyi, hogy meg kell kérdzed a topikjában, hogy melyik modell nem melegszik. Viszont a melegedés nem gondolnám, hogy AMD probléma inkább a 7nm gyártástechnologia miatt van a kisebb hőátadó felület miatt. A 7nm procikat is érinti.
Problémák:
Driver: Sokat javult nem akkor a gond.
Melegedés: Valóban elmennek 80C-ig, de ez se akkorra gond még bőven belefér a keretbe. Olcsóbb 2070S-ek is elmennek eddig pl. Ventus.
Feszelgetés: Ez opcionális, nem kötelező. Valamivel kisebb hőt eredményez 80C helyett lesz 78 ez se egetverő gond.
Zaj: Most vagy melegebb vagy zajosabb. Szerintem a kettő együtt ritkábban. Hasonló zaj melett melegebb nem kell feltétlen mindkettőnek jelen lennie.

Szerintem ilyen összegszinten megéri rákérdezni adott topikban kinek mi a tapasztalata adott termékkel kapcsolatban. Persze nem fél éves infókat tapasztalatokat, mert mint mondtam javult a driver. Én is ránézek mégegyszer az enyémre.
Mindegy melyikat választod, de reális kép legyen előtted. Azért nem kicsit olcsóbb és símán vállható a valamit valamiért kompromisszum. AMd is kell vegyen valaki, akinek megfelel, mert akkor megint megyünk az egyszereplős piachoz 0 fejlesztés és horror árak világába. Lásd Intel korszak.

(#135294) scream


scream
veterán

Hali!

Ryzen 5 3600 mellé keresnék casual játékra VGA-t 4K-ra (volt RX 570/580, azokkal elégedett voltam).

Amiket kinéztem, de nem tudok dönteni:
- GTX 1650 Super
- GTX 1660 Super
- 5600 XT

Nem baj, ha nem forró és nem égeti a KWh-kat, 5600 XT-nek még nem olvastam jobban utána és kicsit tartok tőle, hogy esetlegesen hasonlóan "éhes", mint a Vega56/64.

Utánakeresve a 1650S is kicsit erősebb, mint az RX580 volt, de esélyesen jobb befektetés volna a jövőre nézve, ha azért feljebb mennék.

Szerintetek hasonló árkategóriában (~100k Ft) melyiket és milyen verzióban (márka, típus -> pl MSI Gaming X, stb) érdemes venni újonnan? :F

(#135295) Zicokuka válasza scream (#135294) üzenetére


Zicokuka
senior tag

5600XT elvileg a legjobb ár/érték arányú ebbe a kategóriában.

(#135296) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Lecseréltem a nitro+ 580-at egy pulse 5600XT-re. 40ezret fizettem rá. Kivettem az egyiket és betettem a másikat. Adrenalin és minden egyéb amd driver maradt. Tökéletesen megy a kártya, tesztek szerint 50% javulást hozott a csere fps-ben egy 9400f mellett. Eddig semmi akadás vagy mikrolagg. Hőfokok is rendben. Eddig nem bántam meg. És az rx580-hoz képest halk.

“ nem kell mindig nyerni “

(#135297) Pkc83 válasza scream (#135294) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!

Szerintem 4k-ra mindhárom vga nagyon kevés lesz. :K
Oda nagyon minimum ,kompromisszumokkal is kell legalább egy
2070super , 5700xt , 2080 , de a legjobb lenne egy 2080ti.

[ Szerkesztve ]

(#135298) scream válasza Zicokuka (#135295) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm, akkor utána járok kicsit jobban.

----

(#135297) Pkc83

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, de igazából - mint írtam is - elégedett voltam még az RX570 teljesítményével is 4K-n - azokkal a játékokkal, amikkel játszottam, olyan beállításokkal, amik nekem megfeleltek.

Persze nyilván jó lenne a 2080Ti plusz még egy, mert miért is ne, de jelenleg ~100e Ft körül keresek - sajnos a felsorolt kártyák egyike sincs ebben a kategóriában, ezért is maradtak ki az eredeti ötletek közül - életképes megoldást, de mégis RX580-hoz képest előrelépést jelentő kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#135299) Pkc83 válasza scream (#135298) üzenetére


Pkc83
őstag

Rendben bár azt nem írtad , hogy mikkel játszol de akkor
gondolom régebbi játékokról van szó. Az 5600xt jó választás
nem eszik sokat messze nem annyit mint a vegák ettek, és
azért gyorsabb is mint az 580 olyan 30-50%-al. [link]

(#135300) M0RGI válasza M0RGI (#135287) üzenetére


M0RGI
őstag

Korai volt az öröm. Alvóba ment a gép mert nem voltam a közelében, mikor felébredt, újra kezdődött a reboot loop. Mégsem oldotta meg a gyorsindítás kikapcsolása a problémát.
Megy vissza a kártya... 😔

(Most direkt alvóba hagytam menni, megint resetelt magától a felébredéskor. Igaz most nincs loop.)
Nem értem ezt az egészet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.