Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) pc360 válasza Anonymus23 (#38700) üzenetére


pc360
addikt

Még egy progi, bár a hálózatos tesztjét ennek se próbáltam:

PassMark PerformanceTest

Épp most jelent meg a 9.0 verziója, amiben ez az egyik újdonság: Added network drives to Advanced Disk -> Drive Performance disk selection.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38702) kraftxld válasza Anonymus23 (#38700) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SSD-ről másolsz vagy valami ezer éves szénné töredezett Quantum Fireball vinyóról? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38703) Kékes525 válasza rioter (#38694) üzenetére


Kékes525
félisten

Process Monitor

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38704) Anonymus23 válasza kraftxld (#38702) üzenetére


Anonymus23
veterán

4 helyről is másoltam a gépről, többek között egy PCI x4 m.2 SSD-ről, ami 2.2 GB/sec tud olvasni.
De másik gépről meg 100+ MB-al lehet írni a Nas-ra.

;) - The Power of the Light Side

(#38705) kraftxld válasza Anonymus23 (#38704) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen oprendszer, ugye a legfrissebb LAN driver van fent ([link] meg semmi gémerlankártyaparasztvakítótuning?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38706) Anonymus23 válasza kraftxld (#38705) üzenetére


Anonymus23
veterán

W10 x64, zsír új gép, 1 hónapos telepítés, de van egy érzésem, hogy újra kell rakni az egészet.

Ami már megtörtént korábban, amikor észleltem a hibát:
* kábelek csere-bere
* LAN driver frissítés a legújabbra
* GameFirst program letörlése (ez elvileg a LANon priorizálna), az ASUS csomag rakta fel a többivel együtt
* Víruskeresés ESET SC, semmi

;) - The Power of the Light Side

(#38707) pc360 válasza Anonymus23 (#38706) üzenetére


pc360
addikt

Lehet, tényleg jobb lenne egy tiszta rendszer, ami az alsó két említett programmal már nem találkozik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38708) Anonymus23 válasza pc360 (#38707) üzenetére


Anonymus23
veterán

A GameFirst-t értem, de az ESET az miért? Év(tized)ek óta használom, eddig nem volt vele ilyen gondom...
Ilyen korlátozást nem tapasztaltam előtte.
Még azt majd kipróbálom, hogy letiltom az esetet, és úgy másolok, de roppant elcsodálkoznék, ha ez megoldaná a problémám.

;) - The Power of the Light Side

(#38709) pc360 válasza Anonymus23 (#38708) üzenetére


pc360
addikt

Oké, valszeg tényleg nincs összefüggés, én csak natúr utálom azt a szettet. :) Comodo IS rulz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38710) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok.

Nemrég vitába keveredtem a feleségemmel, szerintem rettenet sokat ül a facebook előtt.
Bizonyítani szertném, hogy tényleg így van, így szükségem lenne egy programra, ami a jelenlétet naplózza. Nem érdekel, mit csinál, csak hogy mennyi időt van a gép előtt. Bonyolítja a helyzetet, hogy sokszor van "magárahagyva" a gép, tehát olyasmi kellene, ami mondjuk ezt tudja szűrni pl billentyű- és egéraktivitásra. Létezhet ilyesmi? Köszi előre is!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#38711) mtade válasza mtade (#38710) üzenetére


mtade
aktív tag

Megoldódott, köszönöm, a chrome-nak van ilyen bővítménye... Köszke.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#38712) Vertigo18 válasza mtade (#38710) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg válás? :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38713) mtade válasza Vertigo18 (#38712) üzenetére


mtade
aktív tag

Az 2hetente szóbakerül, de inkább összetöröm a routert, és pár napig jóvilág van... :DDD

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#38714) pc360 válasza mtade (#38713) üzenetére


pc360
addikt

Akkor nincs más hátra. Verés. ;]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38715) pr0bi


pr0bi
senior tag

Létezik olyan usb-ről bootolható program/script ami kérdés, gombnyomás nélkül töröl minden partíciót a merevlemezről? Különálló particíó kezelőt találtam de kifejezetten ilyet keresek ami "magától" csinálja ugyan ezt, beavatkozásmentes.

[ Szerkesztve ]

(#38716) Anonymus23 válasza pr0bi (#38715) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak belegondoltam a kérésedbe, és pl benne felejted a gépben az USB-t és kérdés nélkül legyalulja neked a vinyót. Hát mit is mondjak, ettől kevesebbért is pereltek már Amerikában :DDD

Esetleg államvédelmi/titkosszolgálati/kém szervezeteknél biztos, hogy járatos ez a dolog, de normál kereskedelmi vonalon nem túl életszerű a helyzet. Egy erős mágnes tud ilyet, az nem sokat kérdez.

;) - The Power of the Light Side

(#38717) pr0bi válasza Anonymus23 (#38716) üzenetére


pr0bi
senior tag

Reméltem, hogy van valami publikus "használd saját felelőségre" megoldás is :DDD Nem tűnt olyan hú de nagy dolognak csak ésszel kell csinálni és prioritásban alacsony szinten legyen az usb. Az lenne a cél. hogy sok gépet kéne leformázni a lehető leggyorsabban kábelek, monitor nélkül.

(#38718) Anonymus23 válasza pr0bi (#38717) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor meg egy dokkoló, kikapod belőle a gépből a vinyót, dokkolóban legyalulod, és vissza.
Ez még mindig gyorsabb szerintem, mint akkor mindegyiknek áramot adni, bootoltani, stb.
Biztos lehet rá scriptet írni, hogy amit talál azt gyalulja, de vajon monitor nélkül mit látsz, hogy megcsinálta, nem csinálta, hol akadt el vagy mi történik.

;) - The Power of the Light Side

(#38719) bluemirage válasza pr0bi (#38715) üzenetére


bluemirage
őstag

A gombnyomás és kérdés nélküliben kételkedem. :F

Az már a vírus kategória, de ha csinál is valaki olyat, akkor ha egy heurisztikus vírusvédelmem nem is bukik el, akkor később jó eséllyel igen.

És akkor még arról nem is beszéltem, hogy nálunk semmi sem működik USB-ről csak ami MTP protokollt használ és mi csak egy bő közepes multi cég vagyunk... tehát 100% megoldás nincs, csak kompromisszumos.
- gombot kell nyomni hozzá
- csak olyan gépen, ahol az USB-re nincs Policy
- csak olyan gépen, ahol valamely rendszer nem védi a gépet ill. nem ütközik jogosultsági korlátba a művelet
stb... stb...

Meliora sunt bono inimica

(#38720) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan ingyenes programot ajánlani, amivel ha előadást tartok akkor mindenkinek a gépén az jelenik meg amit Én a sajátomon épp csinálok és így könnyebben tudnák követni?

(#38721) Phülöp válasza SPeti1984 (#38720) üzenetére


Phülöp
addikt

join.me

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38722) SPeti1984 válasza Phülöp (#38721) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Köszi, jónak tűnik.

(#38723) spe88


spe88
senior tag

Hi,

Van olyan program Win-re, ami egy HDD teljes tartalmát átszinkronizálja egy másik HDD-re. Úgy, hogy a forrás NTFS a cél EXT4 fájlrendszerű. Illetve az NTFS-en lévő soft linkeket ugyanúgy létrehozza a cél EXT4-es meghajtón is?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#38724) DrojDtroll válasza spe88 (#38723) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ext4-re nem.igen tud a win dolgozni.

(#38725) spe88 válasza DrojDtroll (#38724) üzenetére


spe88
senior tag

Ha a meghajtó hálózaton van mappelve akkor elvileg lehet rá parancssorral is dolgozni Win-ből, legalább is egy fórumtárs ezt említette nekem nincs benne tapasztalatom. Ezért gondoltam, hogy talán van program, ami kezel hálózati meghajtókat is szinkronizálásra Windowsból. Még ha más-más fájlrendszere van, akkor is.

Van ilyen?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#38726) DrojDtroll válasza spe88 (#38725) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ha hálózaton lóg akkor oké :)

(#38727) spe88 válasza DrojDtroll (#38726) üzenetére


spe88
senior tag

Akkor megnyugodtam, és vajon van olyan szinkronizáló szoftver, ami egy NTFS HDD teljes tartalmát átszinkronizálja egy hálón lévő EXT4-es meghajtóra? A legjobb volna, ha még soft linkeket és létre tudna hozni, de ha azt nem, akkor azt megoldom már parancssorból, szóval inkább csak arra volna szükség, hogy a szofver kezelje a hálón lévő meghajtókat is, gondolom ilyen van, amit én próbáltam az nem látta, csak ami a gépben van.

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#38728) DrojDtroll válasza spe88 (#38727) üzenetére


DrojDtroll
addikt

folyamatos szinkron kell vagy csak egyszer kell megoldani?

(#38729) mezis válasza DrojDtroll (#38724) üzenetére


mezis
nagyúr

ext4explore sem ? :F

mezis

(#38730) spe88 válasza DrojDtroll (#38728) üzenetére


spe88
senior tag

csak egyszer-egyszer. Szóval először a szűz lemezre áttolja a dolgokat (ha a soft linkelést nem tudja automatikusan, akkor azokat törölnöm kell a forrásról, mert úgy kétszer másolná fel. Szóval elsőre csak egy sima másolás. A többinél meg összehasonlítaná, mit töröltem/másoltam rá a forrásról/ra és ugyanezt megtenné a célon is.)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#38731) Kernel válasza spe88 (#38730) üzenetére


Kernel
nagyúr

A robocopy.exe hálózatra is megcsinálja a /mir paraméterrel (mirror), de az parancssori. Esetleg létezik hozzá GUI is.

Vagy van például a MS SyncToy, annak egyszerűbb a használata (valójában a robocopy is egyszerű):

https://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_29570-29570.html

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38732) Winne


Winne
nagyúr

Milyen program az, amivel rögzíteni tudom egy androidos mobilon, vagy egy ipaden egy alkalmazás képét jó minőségben?

Ingyenes lenne a legjobb, droidra max minimálisan fizetős is érdekel.

Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38733) kraftxld válasza Winne (#38732) üzenetére


kraftxld
nagyúr

AirDroid

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38734) gulyasa válasza Winne (#38732) üzenetére


gulyasa
őstag

Az androidos telefonokon alapból van képernyőmentés. Általában (verziótól és telefontól függően) vagy gyorsmenüből indítható vagy a hangerő és power gombok különféle kombinációit alkalmazzák a képernyőmentés indítására.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#38735) Creepy válasza Winne (#38732) üzenetére


Creepy
tag

Mobizent ajánlom. Az egy képernyővideórögzítő, de elvileg van benne screenshot funkció is.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#38736) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Hali!

Rufus-al éppen egy bootable pendrive-ot csináltam, de el kellett mennem, így nem tudta befejezni és megszakítottam a dolgot. Win formázó nem tudja formázni és még 2 formázó programot is lekaptam, de azok sem tudják. Megoldás?:)

(#38737) Phülöp válasza h.adam.92 (#38736) üzenetére


Phülöp
addikt

A MiniTool Partition Wizard nálam eddig mindent megoldott.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38738) h.adam.92 válasza Phülöp (#38737) üzenetére


h.adam.92
őstag

Sajna nem látja a pendrive-ot.
Csak felismerte :R

[ Szerkesztve ]

(#38739) pc360 válasza h.adam.92 (#38738) üzenetére


pc360
addikt

Próbáld meg az ImageUSB-vel újraformázni a pendrive-ot! Azért lehet jó megoldás, mert ez elbánik a Linuxos fájlrendszerrel is, amikor bitpontos mentést készíteni - gondolom egy hibás partíciót is képes levakarni.

Ha ezzel sem megy, akkor Parted Magic-el bootolj be és a Gparted progiban csinálj rá új MS-table-t! Az ISO-t Rufus-szal vagy Universal USB Installer-rel tudod kirakni (egy másik) pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38740) h.adam.92 válasza pc360 (#38739) üzenetére


h.adam.92
őstag

MiniTool Partition Wizard-al sikerült formázni. Megoldódott a dolog, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#38741) Winne


Winne
nagyúr

Köszönöm!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38742) pc360 válasza Winne (#38741) üzenetére


pc360
addikt

Az AirDroid-ot érdemes elkerülni mellesleg. Screenshotra nem kell droidon semmilyen progi, ahogy írták is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38743) Vertigo18 válasza pc360 (#38742) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért kell elkerülni?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#38744) Creepy válasza pc360 (#38742) üzenetére


Creepy
tag

Miért is?

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#38745) pc360 válasza Creepy (#38744) üzenetére


pc360
addikt

Nem lehet teljesen kilőni, mindig generálja a vackait és van folyamatosan futó processze (auto indítást kikapcsolva is). Mindemellett a fő érvem, meg hogy a célra totál fölösleges.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38746) Creepy válasza pc360 (#38745) üzenetére


Creepy
tag

Én nem észleltem ilyen problémákat!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#38747) pc360 válasza Creepy (#38746) üzenetére


pc360
addikt

Mert nem kerested. Engem viszont zavar, ha vaami fölöslegesen fut, főleg telón.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38748) Creepy válasza pc360 (#38747) üzenetére


Creepy
tag

Igen, lehet hogy idesegesítő, de ameddig nem látom a telón hogy menne az aksi a háttérben futó alkalmazások miatt, addig nincs baj. De ha szükségem van a screenshot progira, akkor csak lehúzom a beállításokat, fent a telefonon és már ott is van a program.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#38749) togvau


togvau
senior tag

Milyen program tud képeket panorámásítani? Google photos csinálta egy ideig, nagyon jól, de egy ideje nem panorámásít, vagy úgy csinálja, mintha paintben randomban összeillesztenék pár képet.
photoshitet inkább nem szeretnék feltenni.

hitler, sztálin, micro usb

(#38750) Creepy válasza togvau (#38749) üzenetére


Creepy
tag

Hugin.

[ Szerkesztve ]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.