Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) bluemirage válasza Dluinet (#38449) üzenetére


bluemirage
őstag

:C :K
Így van. Nemcsak ez a biztos megoldás, hanem a HUB kinézetétől és elhelyezésétől függően ergonomikus és szép is.
Egy haver asztalossal csináltatott TV állványt, amiben a HIFI és a hangfalak és helyet kaptak. Abba pedig egy USB HUB-os faragtatott bele. De ha eddig nem is megy el valaki, akkor is erősen ajánlott egy ilyen olcsó kiegészítő. No meg egy normális médialejátszó a TV mellé, ami képkocka helyesen, állítható felirattal MINDENT visz... mert erre a legtöbb TV nem képes.

A kérdezőnek pedig: valóban FAT32 kell, ha lejátszani akarsz róla. Ne használj toldó madzagot, közvetlenül dugd rá. Elvileg egy USB3-mas pendrive-nak kell egy USB2-es foglalatban is működnie, 500mA szabvány áram mellett. Tesztelve dugd a géped USB2-es portjába.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#38452) Jim74 válasza Dluinet (#38449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem nagyon használom a TV USB-jét, ezért nincs HUB-om se.
Az egyik egy 8GB-os Kingstone, a másik egy 16GB-os Kingmax. A Kingmax FAT-ra formázva, azt simán látja a TV, a Kingmax-ot nem, ami FAT32-re van.

PC USB2-es portjában megy.

Médialejátszón is van (Pi2 Kodival).

[ Szerkesztve ]

(#38453) Dluinet válasza artiny (#38450) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google chrome böngésző + Google Fordító bővitmény

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38454) Dluinet válasza Jim74 (#38452) üzenetére


Dluinet
nagyúr

inkább nem megfelelő érintkezésre tippelnék

tv és/vagy pendrive topikban kérdezd meg
a mai (6 évesnél fiatalabb) TV-k kivétel nélkül látják a FAT32-öt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38455) rokendrol


rokendrol
senior tag

sziasztok keresek egy olyan ingyenes progit ami a videó valamelyik sarkába betesz átlátszó logo képet,mert a virtuál dud progi tud ilyet de nem átlátszó a kép hanem keretbe rakja .pedig én átlátszó képet rakok be. Ha tud valaki azt köszönném!

(#38456) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Olyan progit keresek ami képen vagy pdf-en megkeresi az X-ek helyét és kimenti egy Excelbe (hogy mi lett bejelölve)

:R

(#38457) pc360 válasza detroitrw (#38456) üzenetére


pc360
addikt

Ööö... ha a PDF szöveges formátumot tartalmaz, akkor egy szövegfelismerővel tudod azt átemelni szerkeszthető formába, pl.: ABBYY FineReader.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38458) detroitrw válasza pc360 (#38457) üzenetére


detroitrw
addikt

Ez egy "tesztlap" lenne, és annak az értékelését szeretném gyorsítani (kiiktatni az értékelési hibalehetőséget)
a pdf szkennelt :(((

(#38459) pc360 válasza detroitrw (#38458) üzenetére


pc360
addikt

Bocs, rosszul mondtam. Szóval, léteznek átalakítók arra, ha a formátum szöveges, viszont a szövegfelismerő a jó minőségű szkennelt cuccal is elbánik, és akár a táblázatot is újraszerkeszti neked. Az ABBYY-nál nem lesz jobb erre.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38460) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismertek ingyenes vagy fizetős jó minőségű felolvasó programot PC-re Windows alá?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38461) detroitrw válasza pc360 (#38459) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi, megnézem :R

(#38462) adakiller


adakiller
senior tag

én olyan programot keresek, hogy ha a PC-n egy megnyitott program magától különösebb ok nélkül bezárul, akkor indítsa újra azt. Pl. percenként szkennelje végig, hogy fut-e az a program ha nem, akkor elindítja.

Előre is köszi!

(#38463) akaido válasza Kékes525 (#38460) üzenetére


akaido
addikt

Magyar fejlesztések:

SpeakBoard

MultiVox

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#38464) Kékes525 válasza akaido (#38463) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38465) pc360 válasza adakiller (#38462) üzenetére


pc360
addikt

Egy program nem fogja megmondani egy másikról, hogy az milyen okból vagy célból állt le. Olyat lehet csinálni, hogy figyeljen egy bizonyos folyamatot, és ha az leáll, akkor indítsa megint. Lehet érdemes lenne beznézned az AutoHotkey topikba, mert a google-találatok alapján úgy tűnik, azzal kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38466) kraftxld válasza adakiller (#38462) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Powershell-el, kb 1 sor.
Egy változóba betöltöd a megfelelően szűrőzött get-process-t, majd ha a változó értéke $null, akkor elindítod a programot.
Gyárilag benne van Windows-ban, feladatütemezővel meg lehet percenként ellenőrízni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38467) adakiller válasza pc360 (#38465) üzenetére


adakiller
senior tag

@pc360: nem arra gondoltam, hogy találja ki milyen okból állt le, hanem ha leállt akkor indítsa újra. köszi az Auto-hotkey-es tippet.

@kraftxld: köszi Neked is a tippet, mindenképp kipróbálom!

(#38468) gaara01 válasza olivera88 (#38150) üzenetére


gaara01
tag

IrfanView? :U

(#38469) togvau


togvau
senior tag

mivel lehet vcf fájlokat (virtual contact vagy mi, telefonról szedtem) szerkeszteni? Csak egy használhatatlan trial programot találtam, meg egy másik forráskódját... bináris nincs.

hitler, sztálin, micro usb

(#38470) Rimuru válasza togvau (#38469) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha megfelel igy is (nem akarsz olyan sok dolgot csinalni benne), akkor siman szovegszerkesztovel is tudod, csak figyelni kell az integritasra.

Vigyázat, csalok!

(#38471) kraftxld válasza togvau (#38469) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outlook-al lehet

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38472) bluemirage válasza togvau (#38469) üzenetére


bluemirage
őstag

My phone Explorerrel is lehet. Én azzal csinálom, majd mentem vcf-be és tárolom offline és a névjegyeket, ha kell stb... stb..
Régi bevált program.

Meliora sunt bono inimica

(#38473) Kékes525 válasza bluemirage (#38472) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is nagyon régen használom, szerintem is nagyon jó. Ahhoz képest amilyen jó, szerintem elég kevesen használják.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38474) pc360 válasza Kékes525 (#38473) üzenetére


pc360
addikt

Néha annyira bugos is, mint amennyire hasznos tud lenni. Nekem már sikerült összekutyulnom vele a névjegyeim, máskor meg a kapcsolódás random sikertelen vele - protokolltól függetlenül. Inkább muszáj-program, amúgy kerülendő a telefonokhoz való általános használata.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38475) Kékes525 válasza pc360 (#38474) üzenetére


Kékes525
félisten

Én ilyen hibákat nem tapasztaltam nála. Milyen telefonra használod?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38476) pc360 válasza Kékes525 (#38475) üzenetére


pc360
addikt

Használja a fene. Különben is még a Nokia érából való, de már bő fél éve pl. hozzá se nyúltak. Ilyen extra feladatokra jó lehet, de telefonhoz napi szinten nem kell már.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38477) Kékes525 válasza pc360 (#38476) üzenetére


Kékes525
félisten

Napi szinten én sem használom. Havonként mentek vele, néhányszor másra is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38478) bluemirage válasza pc360 (#38476) üzenetére


bluemirage
őstag

Sony Ericsson telefonokra készült, majd amikor azokból droidos is lett, akkor megcsináltak egy általános droidos változatot is és a telefonokon a fejlesztői lehetőségek vagy debug mód vagy akármi (minden droidnál máshogy hívják) bekapcsolása után általános célra jó.
WP-re nincs ilyen cucc pl.
Én sem tapasztaltam hibát, de én is csak a névjegyek offline és keresztplatformos tárolására illetve rendezgetésére használom.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#38479) pc360 válasza bluemirage (#38478) üzenetére


pc360
addikt

Tényleg, kevertem az SE-vel. Még én is azzal kezdtem el használni. Azóta van Android és Google címtár.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38480) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Egy programot keresnék leginkább androidra, de ha csak PC-s változat van az is érdekelne.

Amit szeretnék, hogy tudjon:
- youtube lejátszási listáimat töltse le, a legjobb lenne ha MP3 formátumban.

Gyakorlatilag csak az adatforgalom felhasználás miatt. Létezik ilyen?

(#38481) Phülöp válasza mokus1 (#38480) üzenetére


Phülöp
addikt

FastTube tud letölteni, hogy offline tudjad nézni/hallgatni a youtube videókat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#38482) pc360 válasza mokus1 (#38480) üzenetére


pc360
addikt

PC-re a legjobb pedig a Youtube-DLG. Lejátszási lista URL is megadható neki.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38483) mokus1


mokus1
addikt

Köszönöm mind a kettőtöknek.

Ezek automatikusak, tehát ha frissítem a listát akkor automatikus tölti le vagy manuálisan kell?

(#38484) pc360 válasza mokus1 (#38483) üzenetére


pc360
addikt

A program a lista beillesztett URL-je alapján tölti annak elemeit. Nem teljesen értem, milyen automatikát vársz ezen kívül. Ha változik a lista, nem fogja a te kedvedért csak az új számokat kiválogatni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38485) mokus1 válasza pc360 (#38484) üzenetére


mokus1
addikt

Olyat vártam volna, ami figyeli a listámat, de ez is jó ha már a listát letölti egyben az is megteszi. Köszönöm.

(#38486) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan program, vagy megoldás, amivel úgy 100-120 fájlt lehetne átnevezni? A TC erre nem jó.
A fájloknak jelenleg a neve S01E01, és tovább, amire át kellene nevezni az az S01E01 - epizód címe. A címek megvannak egy szövegfájlban, ha ez számít.

Köszi

(#38487) C. s. válasza drmotto (#38486) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Szerkesztve, benéztem!

[ Szerkesztve ]

(#38488) brd válasza drmotto (#38486) üzenetére


brd
nagyúr

CTRL+M, F10, második menüpont (edit names), és szövegfile szerkeszt (átmásol másiból nevek), miért nem jó? A file-ok/nevek sorrendjére figyelni!!! Érdemes előtte kipróbálni nem élesben, pár tesztfile átnevezésével, hogy mit csinál. A szövegfile-ban lehetséges, hogy szükség lesz függőleges kijelölésre, hogy a jelenlegi nevek után tudd illeszteni a szövegfile tartalmát, ezt pl. a Notepad++-szal tudod kivitelezni (ott az ALT lenyomása mellett tudsz így kijelölni).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#38489) Poiro7


Poiro7
aktív tag

A játékok alatt is láthátó órára senkinek sincs ötlete :F

(#38490) Dluinet válasza Poiro7 (#38489) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Arra gondolsz, hogy olyan óra ami a játékok alatt is fent marad a képernyőn?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38491) drmotto válasza brd (#38488) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ez eddig számomra ismeretlen volt, de kipróbálom.

(#38492) drmotto válasza drmotto (#38491) üzenetére


drmotto
őstag

Sikerült, még egyszer köszi

(#38493) Poiro7 válasza Dluinet (#38490) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Igen, hogy lássam mennyi az idő, mert hajlamos vagyok belefeledkezni a játékba :D

(#38494) Dluinet válasza Poiro7 (#38493) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt dobta a gép

vagy autohotkey:

"However, it wouldn't take too much work to write a few lines of an AutoHotkey ( http://www.autohotkey.com/ ) script to do this - I've used the AlwaysOnTop option of the GUI controls ( http://www.autohotkey.com/docs/commands/Gui.htm#OtherOptions ) to show things on top of fullscreen games before. However, most games will need to be run in windowed mode for the control to actually show up. You can get it to show up in all games using DirectX injection, but some games detect that as cheating.

If I were in your place, and I needed a game usage tracker in-game badly, I'd play in windowed mode (maximised, with the taskbar hidden, and window borders set to 1 pixel) and write a small AutoHotkey script to run in the background and appear whenever certain applications are launched, displaying a counter since the application was launched in a small text control set to be always on top" via

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38495) Kékes525


Kékes525
félisten

Háttérkép cserélő programot keresnék, fizetős is lehet, olyat mind a WallMaster Pro. Sajnos azt nem tudom megvenni. Nem müködik a site-ján a fizetési lehetőség.Tudnátok ilyet ajánlani?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38496) pc360 válasza Kékes525 (#38495) üzenetére


pc360
addikt

Pontosabban mire kell? Mi lenne a forrás? Mert ha csak a saját képeid, a Windows is tudja váltogatni a 7-től kezdődően. Egyszerűen ki kell jelölni az összes kívánt darabot, és úgy beküldeni őket jobklikkel a háttérbe. A váltogatás intervalluma beálítható, és manuálisan is engedi onnantól fogva a váltogatást az asztali jobbklikkes menüben.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#38497) Kékes525 válasza pc360 (#38496) üzenetére


Kékes525
félisten

kb. 13 000 háttérkép közül 5 percenként cserél (most így van beállítva) a legjobb kép minőségű full screen-hez való igazítással. A windows nem tudja pontosan beállítani a képernyőhöz való igazítást. Nem tudja menet közben a legjobb minőségben átméretezni a képet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38498) cigam válasza Poiro7 (#38493) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem raksz a monitorra egy igazit?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#38499) BullZeye


BullZeye
veterán

Windows install után mivel lehet a lehető legegyszerűbben command promptból silent módon automatikusan telepíteni Javat, flasht, silverlightot, .net frameworkot? Amit találtam az német.

(#38500) Poiro7 válasza cigam (#38498) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ezt nem látom a sötétben (játék közben) :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.