Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) joysefke válasza Melorin (#80098) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-1000-es szériát csak használtan vennék.

-A másik kettő közül ha lesz diszkrét VGA-is akkor értelemszerűen a 2600-at. Ha kicsi a felár illetve van keret akkor akkor 2600x.

-B350 vs B450 is csak ár kérdése, de ha B350-et veszel, az is működni fog egy BIOS update után. Kevés újdonságot hoz a B450, tehát nagy felárat nem lenne érdemes kifizetni érte. Ha csak kicsit drágább a B450 akkor nyilván azt venném, mivel friss termék, ezért az alaplapgyártó oldaláról még hosszabb ideig fogsz frissítéseket kapni, illetve van pár apróbb előnye a B450-nek ami megér pár ezrest.

Tudom, hogy a 2400g kilóg a sorból a 4 magja miatt, de kérdés, hogy vajon jelent-e előnyt játékokban és a legtöbb általános felhasználói programban.

Ha ez volt a kérdés akkor a válasz az, hogy jelenleg már elég nagy előnyt jelent a 6/12 a 4/8-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#80102) joysefke válasza kelna91 (#80097) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Túlkomplikálod...
Szerintem butaság lenne most beugrani egy drágább platformba egy gyengébb procival azzal a felkiáltással, hogy "majd 1-2 év múlva ha a csillagok kedvezően állnak akkor aztán..."

Miért nem veszel most egy költséghatékony AM4-es lapot és bele egy 2700X-et meg mellé valami 3200MHz körüli memória kittet? A 2700X jelenleg best buy, ez munkára különösen igaz és ez mostanában nem is fog változni. A 8/16-os intel egy árkategóriával följebb jön, és az sem biztos, hogy érdemben gyorsabb lesz, a kisebb inteleket meg nem fogják lejjebb árazni (meg azok amúgy is lassabbak mint a 2700x)

Használod boldogan a 2700X-et és ha számodra értelmes áron lesz 16/32-es TR, akkor eladod a procit és a lapot. A memóriát tovább tudod használni, esetleg veszel még egy kitet, hogy quad channel legyen. Ha mindezt 1-2 éven belül teszed meg, minimális marad a bukó. Mégis mennyit tudsz bukni egy most 25-ért megvásárolt garanciális B450-es lapon ha egy év múlva eladod? 5E forintot?

Másrészt ha mégsem lesznek belátható időn belül olcsók a 16/32-es TR-ek, akkor is a jelenlegi legmenőbb konzumer géped lesz, és nem egy 5-kerekú autó processzorod egy régebbi TR4 lapban //mert jön az új chipset// . Mert a 1900X kb az ötkerekű autó kategóriája.

Egyébként nincs kizárva, hogy ZEN2-vel jön AM4-be 8/16 fölötti proci mire te vennél egy jóárasodott 16/32-es TR-t....

[ Szerkesztve ]

(#80103) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Jól sejtem, hogy az öreg i5-4690-et hiába cserélném le pl: i5-6600/K-ra nem sokkal lenne erősebb oc nélkül? Köszi

(#80104) FollowTheORI válasza haiiro_o (#80103) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jól.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80105) haiiro_o


haiiro_o
tag

Köszi. Pedig már kezdtem beleélni magamat, hogy szerelgethetek kicsit.. de akkor egyenlőre off :(

(#80106) FollowTheORI válasza haiiro_o (#80105) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Inkább vegyél egy i7-et ami a mostani lapba való... 4770/4790/K.

Szerintem még olcsóbban ki is jön, mint a komplett ram meg lap meg procicsere és előrébb vagy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80107) haiiro_o válasza FollowTheORI (#80106) üzenetére


haiiro_o
tag

Lehetséges, hogy ez lesz belőle igen.. játékokban egyébként ez hozna egy kis pluszt? jelenleg főként pubg-t játszok..

(#80108) FollowTheORI válasza haiiro_o (#80107) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ma már többnyire igen, néha nem is kicsit, de ez videokártyától meg egyebektől is függ azért.

Konkrétan a pubg-ben passz... nézz teszteket, de akár ott is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80109) haiiro_o válasza FollowTheORI (#80108) üzenetére


haiiro_o
tag

oké. nézelődök még akkor.

(#80110) kelna91 válasza joysefke (#80102) üzenetére


kelna91
senior tag

Teljesen igazad van, ezt fogom csinálni. Köszi! :R

Ötkerekű autó, ez jó! :DD

(#80111) atenza


atenza
senior tag

Milyen szomorú... Most jött email egyik ismert hazai boltból:

"Régóta szemezel az új procival, de eddig halogattad a vásárlást? Ne várj tovább, rendeld meg most, mert a hét végéig leáraztuk, hogy még kedvezőbb áron rendelhesd meg."

Csak az a bökkenő hogy 3 hete nézem folyamatosan ahogy 103k-ról megy fel folyamatosan a mai árára a 8700k, vagyis 129ezerre. :D

Ez aztán az akció! Kész vicc.

(#80112) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok! Szerintetek mikorra időzítsem a gép fejlesztésemet? Főleg a cpu miatt kell fejlesztenem. Egy másik témába már kérdezgettem, ott 2019 nyarát mondtam, de úgy vagyok vele,hogy inkább most novemberben csinálnám. Mivel már jó ideje nem nézegettem a híreket a pc alkatrészekről, szóval kicsit le vagyok maradva. Összeszámoltam, hogy kb 870€-ra jövök ki és már itt meglepetés ért mikor megláttam a ram árakat. És a kérdésem lényege, hogy várható valami a közeljövőben amire megérné várni vagy jó lesz a november eleje, de inkább közepe?

(#80113) dugo_ válasza Tuhajohn (#80112) üzenetére


dugo_
veterán

Novemberben még jobban meg fogsz lepődni, hogy mennyivel lesz több a most összeszámolt 870 euró... Februártól szoktak elkezdeni csökkenni az árak, ha nincs valami szezonális őrület, akkor nyáron a legolcsóbb bevásárolni.

(#80114) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Ennek nem örülök, mekkora különbség szokott lenni?

(#80115) joysefke válasza Tuhajohn (#80112) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Szerintetek mikorra időzítsem a gép fejlesztésemet? Főleg a cpu miatt kell fejlesztenem. Egy másik témába már kérdezgettem, ott 2019 nyarát mondtam, de úgy vagyok vele,hogy inkább most novemberben csinálnám. Mivel már jó ideje nem nézegettem a híreket a pc alkatrészekről, szóval kicsit le vagyok maradva. Összeszámoltam, hogy kb 870€-ra jövök ki és már itt meglepetés ért mikor megláttam a ram árakat. És a kérdésem lényege, hogy várható valami a közeljövőben amire megérné várni vagy jó lesz a november eleje, de inkább közepe?

Semelyikünknek nincsen jósgömbje, aki azt mondja tudja mi lesz egy év múlva és azok a dolgok milyen áron fognak akkor menni nos az hazudik...

Most novemberre viszont nem kunszt egy értelmes előrejelzést adni mert:

-(1) Nyáron (iskolaszünet, nyaralás) mindig uborkaszezon van, késő őszre (iskolaidőszak, projektkezdetek) meg felmennek az árak (következő tavasz végéig). Ez kb mindig így van, most is valószínűleg így lesz

-(2) Az intel saját maga is azt mondja, hogy a következő időben ellátási problémák lesznek, így már most elkezdtek felmenni a kisker árak. Nekik nem lenne okuk kelteni a pánikot, ha nem így lenne.

-(3) Ma a holland leberált r**anc "jelentése" miatt lehúzták az országot, emiatt valószínűleg lesz egy forintgyengülés ==> szórakoztatóelektronika és számítástechnikai termékek drágulnak egy picit míg vissza nem talál a Forint a megszokott sávba.

-(4) Novemberre semmi újdonság nem jön ami érdekes lehet számodra 870EUR büdzsé mellett.

Szóval én azt tanácsolom, hogy ha novemberig kell valami, akkor gyorsan találd ki mi kell neked és a hét végéig rendeld meg. Ennyi.

Ha tudsz várni 2019 nyaráig, addig ki tudja mi lesz és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#80116) koko52 válasza atenza (#80111) üzenetére


koko52
veterán

Pont erre lettem figyelmes, egyből lökték az i3 8100-at ~46-étr, amit 2 hónapja ~30-ért vettem. Elég rosszul időzítették a reklámot pont az emelkedés napjára. Nevetségesek, ilyenkor pont kussolni kéne. Egyébként BlueChip-en még el lehet csípni 35-ért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80117) Dareiosss válasza koko52 (#80116) üzenetére


Dareiosss
senior tag

54 ezer ft már a I3 8100, csak az árukereső lassan frissül, viszont a kis webshopoknál hiába rendeled még a régi áron, úgy visszatörlik a rendelésed mint a huzat.

(#80118) koko52 válasza Dareiosss (#80117) üzenetére


koko52
veterán

Baxki tényleg. Ez durvább mint a ram drágulás. Az azért fokozatos volt. Ennyiért már akkor inkább ryzen 5 2600.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80119) Dareiosss válasza koko52 (#80118) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Jaja, olcsóbb most a 2600 mint a 8100. Nem semmi :U és még csak most fog jönni a karácsonyi szezon...
De figyelni kell, mert a 2600 ára is ingadozik, egyik nap 62 másik nap 53. Ha azt is hirtelen többen fogják venni az intel drágulás miatt, az is drágább lesz. Szóval aki procit akar venni az ne sokat tököljön.

[ Szerkesztve ]

(#80120) Pano válasza Dareiosss (#80119) üzenetére


Pano
addikt

Én azt tettem, most megrendeltem gyorsan a ryzen 2400G-es konfigot. DE nem voltam elég gyors, mert az ahhoz kinézett alaplap is felment hirtelen 5 ezer forinttal, a két nappal ezelőtt nézett rához képest!

2 hete dobtam össze egy i3 8100-es gépet, akkor még 33 volt proci... nagyon durva!

[ Szerkesztve ]

(#80121) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap meglepődve láttam youtubeon HardwareCanucs újabb videójára mégpedig hogy:

Intel i7-8700K vs i7-2600K - FINALLY Time to Upgrade Sandy Bridge?

És mint kiderült gaming-re nem! A mért játékokokban kb egál fpst hozott az ősrégi 2600k mint az alapórajeles 8700K.

(#80122) Dareiosss válasza Pano (#80120) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Csak nem a strixet vetted? Itthon én nem értem miért adják ilyen drágán. Nyugaton fix ára van amióta csak kijött, itt meg állandóan ugrál. Szinte egész augusztusban 50k volt vicc, én meg is vettem osztrák médiamarktól 39 ért.

[ Szerkesztve ]

(#80123) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Én is gondolkodtam a cserén, ami komplett platform váltással járt volna. Mind a két irányt néztem, kicsit intel felé hajlottam volna a kisebb méretű matx-es lapok miatt.
De egyenlőre nem váltok, pláne így hogy elkezdtek felkúszni az árak. Mihelyst mondanak valamit, itt nálunk egyből árat emelnek. Még ha nem indokolt, akkor is.
Max memó 2x8-ra is idővel i7 oszt jó napot.

(#80124) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

A gépemet főleg játékra használom, és elgondolkoztam, hogy az fps dropokat a cpu gyengesége okozhatja-e, vagy inkább játék optimalizálatlanság.

Jelenleg két módon játszom:

1) TV - 1080p 60Hz, Assetto Corsa, FIFA, Forza H4, PCARS2, etc.
2) Monitor - 1440p 144Hz FreeSync, főleg FPS (PUBG, CSGO, BF, FarCry, stb)

A hardver mögötte:
i5-3570k @ 4GHz
16GB DDR3 1600MHz
Vega 64 Liquid

Szerintetek kerülhetek olyan szituációba, hogy a beakadásokat a "gyenge" cpu okozza, vagy ettől egyelőre még nem kell tartanom?

Ha esetleg érdemes lenne váltani, akkor mit javasoltok, mi az az optimális proci, ami nem feleslegesen túl erős (és drága), viszont van benne annyi kraft, hogy ne jelentkezzenek ezek a problémák?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#80125) Joezyka válasza joysefke (#80115) üzenetére


Joezyka
senior tag

most mélységesen elszomorítottál, de legalább megkaptam a kérdésemre a választ (még ha nem is tettem fel a kérdést, más megtette helyettem). Nálam az időpont valószínűleg október (közepe/vége) lenne.
köszi azért, legalább így tudok számolni a dolgokkal

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#80126) kelna91 válasza Dareiosss (#80119) üzenetére


kelna91
senior tag

A karácsonyi akciókkal sem lehet jobban járni, mint ha nyáron vásárol be az ember? Black friday például?

(#80127) Dareiosss válasza kelna91 (#80126) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Sajnos általában ezeket a cuccokat nem akciózzák. Procin lapon tudom, hogy minimális haszna van a kereskedőknek, ha jól tudom 5-8 %. Ezért van az, hogy a kisebb webshopok rögtön törlik a rendelést ha már a nagykerben magasabb áron van is egy kicsivel, mint ahogy a rendszerük beárazta.

(#80128) hegegabi80 válasza bobalazs (#80121) üzenetére


hegegabi80
addikt

Azért ez nem gyenge. Azt hiszem ez mindent elárul, min ment az utóbbi években intel részéről.

(#80129) Hannibhál válasza Mosqu!to (#80124) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerezz egy i7-2600k-t, azt told fel 4,5ghz-re s javarészt meg is vagy:) Amiket írtál játékok, azok alapvetően szeretik a cpu-t, s neked az ahhoz a vga-hoz már kevés, a 2600k meg belemegy a lapodba s viszonylag olcsón megúszod. Ha meg azzal is akad, akkor platformcsere

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#80130) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e a jelenlegi konfigom lecserélni, ha főképp játékra (pubg, R6 siege, scum) használom, és csak néha fullhd videó vágásra? Egy GTX 1080 volt eddig mellette, ezt cserélném 1080ti-re.
Alaplap: Gigabyte GA-B85M-D3H rev 1.0
Proci: i7 4790k (delidelt)
Memória: KINGSTON 16GB HyperX XMP DDR3 1600Mhz CL9 KIT KHX1600C9D3K4/16GX
Köszi! :R

(#80131) joysefke válasza Hocsika (#80130) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezt neked kell tudnod.

Nyilván eddig is szép simán futottak a játékok, azzal nem lehet gond. Hiába veszel egy jobb/erősebb platformot a jelenlegi "elég jó" helyett, a játékok nem fognak annyival jobban futni és neked sem lesz több fejlövésed. Könnyen lehet, hogy érzésre alig fogod megmondani a különbséget úgy hogy ráfizetsz pár tízezrest a cserére. ez nyilván játékbeállítások függvénye is.

A 4790k-t jelenleg irreális árakon hírdetgetik aprón, ha szerencséd van, szinte árában be tudod cserélni egy használt kiskergaris vagy Jóska Pista garis Coffe Lake i5-re vagy jóska pista garos R5 2600x-re.

Az alaplapodért is kapsz valamennyit, de (szerintem) nem sokat és 10-15-20E-t rá kell dobnod egy új garis B-s lapra. Memóriára szintén rá kellene fizetni a DDR3->DDR4 váltás miatt és én itt maradnék a 16GB-nál.

A végén annyival mindenképpen előrébb lennél, hogy garis lenne az összes komponensed és tovább bővíthető a géped. Ha viszket a kezed, szereted az új dolgokat (és van rá pénzed) és jó áron el tudod adni a 4790k-t akkor lépd meg.

Csere esetén a B-verzió az lenne, hogy új Coffe Lake Z-lapot veszel, K-s procival és rendes hűtővel meg tuningmemóriával . Ez nyilván egy még nagyobb költés lenne, szintén nem éreznél nagy játékminőségbeli javulást (hiszen legalábbis szerintem már elég jól futhat minden) de legalább elmondhatnád, hogy micsoda gyors géped van...

[ Szerkesztve ]

(#80132) NightGT válasza Hocsika (#80130) üzenetére


NightGT
senior tag

Monitor milyen van/lenne mellé?

Speed is the only truly modern sensation

(#80133) Hocsika válasza NightGT (#80132) üzenetére


Hocsika
tag

Egyenlőre még semmi, terv egy 24" fullHD 144hz lenne.

(#80134) Mosqu!to válasza Hannibhál (#80129) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Elég lenne egy 2600k? Nincs értelme esetleg a Ryzen 2 vonalnak? Vagy egyáltalán nem lenne érezhető az előrelépés?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#80135) hegegabi80 válasza Mosqu!to (#80134) üzenetére


hegegabi80
addikt

(#80121) hsz
Ha a pénzköltés a cél, és egy új garanciás fejleszthető konfig, akkor Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#80136) Hocsika válasza joysefke (#80131) üzenetére


Hocsika
tag

Tehát ha jól értelmezem, csak akkor érdemes cserélni erről a configról, ha egy garanciás alapot akarok a köveljövőben? Gondolom lapot nem érdemes cserélni már ebben a configban, az csak pénzkidobás lenne... (Így is megy a 4,2Ghz-re boost ezzel a lappal...)

(#80137) joysefke válasza Hocsika (#80136) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tehát ha jól értelmezem, csak akkor érdemes cserélni erről a configról, ha egy garanciás alapot akarok a köveljövőben?

és memóriát és processzort...

Az újak közül használtan is mind garis

Gondolom lapot nem érdemes cserélni már ebben a configban, az csak pénzkidobás lenne...

Igen, az teljesen fölösleges lenne.

A VGA<->felbontás témához nem akarok hozzászólni, gondolom szereted a magas FPS-eket ultra grafikával, mert FHD-ra egyébként egy GTX 1060 is elég lenne stabil 60+ FPS mellett...

(#80138) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok!
Konfigom az adatlapomon(Gigabyte GA-H87-HD39+i5-4430), gondolkozom egy procicserén néztem e3-1231 v3 xeont 47k-ért, mi a véleményetek? Battlefield 1 64 fős multiban megdobná jelentősen az fps-t?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#80139) hobizoli válasza $p@rr0w (#80138) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat nemtom, de ha elpattintanad a cuccod es azt az ~50k-t hozzaraknad, akkor abbol nem jonne ki vmi ujabb technika is esetleg?

vagy pl nem sokkal tobbert

több drón kell ;P

(#80140) $p@rr0w válasza hobizoli (#80139) üzenetére


$p@rr0w
őstag

El tudnám vajon adni? 16gb ddr4 kapásból 40k...
Intelnél akkora drágulás volt a napokban hogy semmi esetre sem éri meg venni, maradna a ryzen 5 2600 55k+
lap 25k összesen az 120k-50k=70k-ba kerülne egy huszassal több de minden új, de ez vajon jobb teljesítmény is mint ha vennék egy i7-et a lapomba?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#80141) joysefke válasza $p@rr0w (#80140) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hirdesd meg aztán várj vele 1-2 hetet hogy meglásd mi a helyzet...

ez vajon jobb teljesítmény is mint ha vennék egy i7-et a lapomba

Igen, de az R5 2600-zal azért tervezz be egy mértékletes tuningot, ha játszol akkor bűn lenne kihagyni. Ennek nem igazán van feltétele, csak hogy:
-B350-B450 lap
-Érdemes nem a leglassabb memóriát venni, mert az is dob rendesen. RyZEN-nél a szabvány 2933MHz-ig megy.

Ha nem tuningolsz akkor inkább a 2600x-et venném. Ha kicsi az árkülönbség akkor én eleve a 2600x-et venném...

[ Szerkesztve ]

(#80142) default.


default.
őstag

Szervusztok! Egy általános felhasználásra (játék nem is igazán futna rajta) szánt komplyútert kéne összeraknom kb. 40 papírosból. Ha jól értelmeztem az összefoglalót, akkor egy régebbi generációs kis i3-mal már bőven ellenne a gép, igaz? Mégis milyen generációt és foglalatú procit érdemes vásárolni manapság?
Eddig még semmilyen egyéb alkatrészt nem szereztem be.

Köszönöm szépen előre is,
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#80143) hobizoli válasza $p@rr0w (#80140) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy olyan lapba vennel technikát ami 4-5 eves vs vatta uj 20k-val tobbert es +2core +4thread, kb dupla RAM savszelesseg, meg van ra gari es uj technika

hat nemtom ez kinek kerdes…. en tuti nem a regit hekkelgetnem tovabb

több drón kell ;P

(#80144) hegegabi80 válasza default. (#80142) üzenetére


hegegabi80
addikt

Aprón szoktak lenni SFF gépek kompletten ennyiért. Érdemes azokat megnézni, ezek általában irodai gépek voltak, tehát nem igazán vannak/voltak max terhelésen gyilkolva. És még lehet variálni is cpu/memóra terén. Általános felhasználásra tökéletes, anyáméknál is ilyen van még 1155 2 magos pentium cpu-val, 2x2Gb memó + 120 ssd+250Gb hdd.
De inkább érdemesebb 1150 4.gen gépet nézegetni.

(#80145) csákány.


csákány.
aktív tag

Sziasztok!
Elgondolkodtam, hogy a procimat(i5 3470) lecserélem e procik valamelyikére: E3-1240 V2, E3-1270 V2, i7 3770. Kell-e aggódnom a melegedéstől, a pasztázott kupak miatt, vagy esetleg kell-e másra figyelnem? A jelenlegi hűtőm megbirkózik-e majd ezekkel a procikkal, vagy vennem kell azt is? Platformváltás jelenleg nem a legjobb üzlet, ezért gondolkodtam most csak procicserén, és hamarosan majd egy másik videókártya is beugrik-ha megjelenik a GTX 2060 vagy valami hasonló. Felhasználás: játék 1080p, youtube, videókonvertálás...
Konfigom az adatlapon.

(#80146) kolopele válasza joysefke (#80141) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy Ryzen 2600 - at single játékok esetén szerintem nem érdemes tuningolni. Pár napja raktam össze egy havernak 1060 - as kártyával és minden úgy fut ahogyan kell. Én is próbáltam lebeszélni a Ryzenről, de kellemesen csalódtam.

(#80147) zbenjamin15


zbenjamin15
újonc

Sziasztok!
Tudom, gondolom senkit nem érdekel, de amúgy életemben először írok fórumra. :D

Apám hamarosan vesz magának egy gépet, videóvágásra (Sony Vegas Pro 14). Kb. annyi, hogy felvételeket tesz egymás után, és kirendereli, szóval semmi effektelés. Milyen processzort ajánlotok a Vegashoz? Vagy ahhoz inkább használja a videókártyát és abból vegyen jobbat? Én szoktam videót vágni, és egy core i5-2320-as procinak általában kb. 85-90%-át használja, 100%-on megy a processzor, ha még nem akarok unatkozni és videót nézek. Szóval gondolom nem ez a legjobb processzor a Vegas-hoz. Bár azt hallottam, érdemesebb a GPU-val renderelni. Szerintetek?

Egyébként videóvágáson kívűl max filmnézésre, youtube-ozásra használná.

A helyzet definisztikai szubjektivitása olyannyira kolumbinált, hogy az már antogallisztikus ellentétben áll a morális egzisztenciával.

(#80148) kolopele válasza $p@rr0w (#80138) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért mondjuk egy 4790 - el sem kicsit lépnél előbbre. Én hamarabb tennék azt bele egy ilyen konfigba mint kicserélném Ryzenre, és nem azért mert gyengébb lenne a gép, hanem mert a 4790 bőven elég mindenre és akkor mást cserélned sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#80149) BerserkGuts válasza $p@rr0w (#80138) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jó lesz az is ha megtartod az alaplapot.

Mert a 4790K akkor jobb ha tuningolnád de szerintem az alaplapoddal nem lehetséges.

Több fps nem lesz ezt ne várjad azt elsősorban videokártya cserével lehet növelni.

Procicserével csak a jelentős fps ingadozást lehet megoldani hogy fixálja az fps-ed.
Ezt onnan veszed észre ha bajod van beszaggatással ( fps stuttering, fps drop )

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#80150) $p@rr0w válasza hobizoli (#80143) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Jogos, itt a kérdés hogy akarom-e egyáltálán... Egy játék miatt nem éri meg, majd későbbre halasztom szerintem.

kolopele: Single játékokhoz minek cserélnék? :D Mit jelent az elég mindenre? A Battlefield 1 és 5 eléggé gépigényes...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.