Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Gézengúz válasza m0ski (#4799) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez ennyiért nagyon jónak tűnik...USB3-ad nincsen?

(#4802) m0ski válasza Gézengúz (#4801) üzenetére


m0ski
aktív tag

Sajnos nincs, azért nem tudtam letesztelni azon is.

(#4803) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Jó dolog ez a pendrive-ról való filmnézés ezekkel az új TV-kkel, de azért az 1080i filmeknél már be-belaggol néhány percenként a kép. Kár, hogy nem usb3 csatival terjedtek el, a 2.0 más lassú ide szerintem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4804) Gézengúz válasza Bjørgersson (#4803) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hülyeséget beszélsz, ugye vágod??

Ha van egy 10GB-os filmed ami mondjuk van vagy 2 óra, akkor könnyen kiszámolható, hogy a TV-nek 2 óra alatt kell tudnia beolvasni 10GB-ot...

Szóval, óránként ez azt jelenti 5120MB/3600sec=1,42MB/sec

Szóval USB1-en ez problémás volna...De nincs olyan USB 2 eszköz aminek ez problémát okozna..Vili??

[ Szerkesztve ]

(#4805) Bjørgersson válasza Gézengúz (#4804) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értem én, de akkor mi az akadozás oka?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4806) Gézengúz válasza Bjørgersson (#4805) üzenetére


Gézengúz
addikt

TV típusa?

(#4807) Bjørgersson válasza Gézengúz (#4806) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Philips 32PFL5625H/12

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4808) doc válasza Kezdő vagyok (#4788) üzenetére


doc
nagyúr

nekem ilyenem volt 32GB-os meretben
most ugyanilyen van de 64GB-s :D
nem tudom sebessegben mennyire jo (ha jol tudom csak USB2.0-s) de pici, es baromi igenyesen nez ki :C

(#4809) Gézengúz válasza Bjørgersson (#4807) üzenetére


Gézengúz
addikt

Samsungban vagyok otthon jobban...Neked meg tessék...

[link]

(#4810) Bjørgersson válasza Gézengúz (#4809) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi, írtam, hátha mondanak valami okosat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4811) xtevo válasza bul07 (#4744) üzenetére


xtevo
őstag

Köszönöm a segítséged. Végül a Kingston DT R3.0 16GB pendrive lett a befutó egyrészt a kinézet, másrészt az ütésállóság miatt. Abszolút nem csalódtam, sőt! Sebességre majdnem 200 MB/s-et tud olvasásra és írásra megközelíti az 50 MB/s-et. :K
Nálam favorit! :B

(#4812) bul07 válasza xtevo (#4811) üzenetére


bul07
nagyúr

Szép
Megteszed nekünk hogy csinálsz tesztet Crystal Disk Mark, vagy ATTO Disk Bencmark-al (katt rájuk és szeded is lefele,mindkettővel lenne a legjobb) és a kép mentéseket berakod ide
Csakhogy tudjunk mire hivatkozni ha ajánljuk valakinek megvételre

Nagyon szépen megköszönném

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4813) xtevo válasza bul07 (#4812) üzenetére


xtevo
őstag

Persze, már folyamatban is van... ;) Csináltam mérést 0 Fill, 1 Fill, Default ez ugye Crystal Disk Mark-al, és ATTO-val is, a Te beállításaidnak megfelelően. Előbbiből érdemes mindhármat linkelnem? Vagy elég csak default?

upd.
Ok. Akkor default. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4814) Bjørgersson válasza bul07 (#4812) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Eszméletlenül gyorsak ez a pendrive-ok. Az előbb másoltam rá egy filmet, kb. a másolás 70%-áig 100MB/s felett volt a sebesség a Windows szerint, de utána se ment 90 alá.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4815) bul07 válasza xtevo (#4813) üzenetére


bul07
nagyúr

default a jó nekünk

SSd-et szoktak 0 Fill-be mérni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4816) bul07


bul07
nagyúr

Fő kérdés kovy29 -hoz szól, mert ettől függ a lentebbi írásom
Te USB3.0-án mérted, Hogy ezt az eredményt kaptad

Na fejtsük meg ha tudjuk
kovy29 32GB DTR30

xtevo 16GB DTR30

Elég érdekes
Az írási sebességben még semmi meglepő hogy lassabb, de olvasásban hogy gyorsabb a 16Gb-os

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4817) xtevo válasza bul07 (#4816) üzenetére


xtevo
őstag

Ez abszolút jogos kérdés... nekem is kiugrott a szemem, amikor megláttam a 200 körüli olvasási értékeket, és amikor legelőször teszteltem akkor 207 is volt!!! csak arról nem volt screenshot.

Amúgy lehet hogy van jelentősége, én dobozból kivéve teszteltem, nem formáztam rajta semmit. Nálam full gyári értékek lehetnek.

(#4818) Bjørgersson válasza bul07 (#4816) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, a 3.0 csatlakozón mértem. Először a 2.0-ba dugtam megszokásból, aztán vettem észre, hogy gyanúsan lassúak az eredmények. :DDD Lehet pont azért gyorsabb xtevoé, mert az övé "csak" 16-os?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4819) Gézengúz válasza Bjørgersson (#4814) üzenetére


Gézengúz
addikt

Fogadjunk NTFS-re van formázva :U

(#4820) Bjørgersson válasza Gézengúz (#4819) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi másra lenne? exFAT-ot nem kezeli a TV, FAT32-nél meg ott a méretkorlát.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4821) bul07 válasza Bjørgersson (#4820) üzenetére


bul07
nagyúr

NTFS arra értette hogy a kezdeti sebesség nagyobb , ez mindig így van NTFS esetén

Amúgy nem lehet hogy a vezérlő nem bír többet benne tehát 32Gb esetén nagyobb sebességet kap az írás de a vezérlő miatt csökken az olvasási sebesség

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4822) Bjørgersson válasza bul07 (#4821) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jaa, persze. :D Csak azért írtam a tegnapit, mert majdnem végig 100 mega felett másolt, úgy a háromnegyede körül "lassult" be 90 és 100 közé. Ami azért szerintem kurva jó. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4823) bul07 válasza Bjørgersson (#4822) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyom jó értékei vannak ha valaki keres magyar honba 32GB-ost akkor mindenképp ezt fogom javasolni
A Adata S102 elbújhat mellette a 100/50 sebességével

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4824) Gézengúz válasza bul07 (#4823) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi is ez és mennyiért? :)

Eladnám az S102-t ha nem társulna mellé még a magas megbízhatóság is...Ez sem utolsó szempont..

Tavaly szeptemberben vettem a 8 db-ot, egynek sincs baja..

(#4825) Bjørgersson válasza Gézengúz (#4824) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kingston DTR30. :) Én 9800-ért vettem, üzletekben max egy ezressel ha drágább.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4826) Gézengúz válasza Bjørgersson (#4825) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mondjuk a S102Pro 3 ropival olcsóbb volt... :)

(#4827) bul07 válasza Gézengúz (#4826) üzenetére


bul07
nagyúr

kovy29 32gb-ost vett ennyiért a S102-se olcsóbb (halandó embernek, nem nagykeres vásárlás esetén)

ipon
KINGSTON 32GB DTR30 10.376Ft 115/95
ADATA S102 Pro 32GB 10.389Ft 90/50

DTR30 jobban megéri, és mindkettőre 5év garancia

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4828) Gézengúz válasza bul07 (#4827) üzenetére


Gézengúz
addikt

A volt azt jelenti, hogy tavaly szeptember...és Plazamarket..

(#4829) Qlty


Qlty
tag

Sziasztok. SMART TV be szeretnék pendrivet vásárolni 32GB méretben. Nagyobb méretű HD, FULL HD filmeket másolnék rá PCről, és szempont lenne az ha ez a 10-20-30 GB minél hamarabb rákerülne. Erre a célra tudtok nekem ajánlani vmit max 10e ft környékén? Előre is köszönöm szépen.

(#4830) bul07 válasza Qlty (#4829) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha magyar honba akarod megvenni akkor
KINGSTON 32GB DTR30(keres rá előfordulhat hogy máshol olcsóbb kicsit, de a garanciára figyelj)
Fentebb tárgyaltuk a sebességét

Ha ebay is játszik akkor(garancia kérdéses)
SANDISK EXTREME 8200Ft Ez nagyon gyors
TRANSCEND JETFLASH 780 7200Ft
És amit feljebb ajánlottam
KINGSTON DTR30 6800Ft

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4831) Qlty válasza bul07 (#4830) üzenetére


Qlty
tag

Köszi a gyors reakciót. Látom ezek 3.0 darabok, ami jó is lenne a TVhez de a PCn csak 2.0 csatik vannak, és így gondolom a teljes sebességet nem tudnám kihasználni. Ilyenkor mi van? Bebuktam és törődjek bele a 2.0s sebességbe, vagy létezik vmi átalakító?

(#4832) Bjørgersson válasza Qlty (#4831) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az alaplapod támogatja a 3.0-t?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4833) Qlty válasza Bjørgersson (#4832) üzenetére


Qlty
tag

ilyen van nekem. mivel pci ezért igen?

[link]

(#4834) Qlty


Qlty
tag

Utánaolvasottak alapján akkor úgy gondolom hogy vennem kell egy PCI USB 3.0 bővítőkártyát a PCbe, majd egy 3.0s pent és ennyi nem?!

(#4835) bul07 válasza Qlty (#4834) üzenetére


bul07
nagyúr

USB2.0-án is használhatod a UAB3.0-ás pent mert visszafele is kompatibilis, és majd ha új gépet veszel akkor meg kihasználod a teljes sebességét
Vagy ahogy írtad veszel még egy bővítő kártyát
Csak USB2.0-ás pent már nem éri megvenni, persze ha csak ezt támogatja a eszköz amivel használni akarjuk akkor muszáj

kovy29 a 32GB DTR30-ről mond majd egy USB2.0-ás sebességet

ebay-en 1500-1800Ft [link] , [link] (nem ismerem őket csak rákerestem)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4836) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

Egz Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G3-on gondolkozok, tudtok esetleg azonos kategóriában/árban gyorsabbat? (aminek szintén nem levehető a kupakja)

Vagy ez jó lesz?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4837) bul07 válasza BoB (#4836) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó lesz az, teszt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4838) BoB válasza bul07 (#4837) üzenetére


BoB
veterán

Köszi!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4839) Bjørgersson válasza Qlty (#4833) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A PCI-nak semmi köze hozzá. :N Tényleg a bővítőkártyával járnál a legjobban, kérdés, hogy mennyiért vesztegetik őket.

(#4835) bul07: Megnézem, persze.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4840) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

2.0 eredmény.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4841) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Akkor a géphez már megvan milyet veszek(Kingston DTR 30),de valami nagyon jó sebességű,és csak USB 2-es kellene egy műholdvevőhöz.

Magyarán szólva melyik USB 2-es Kingston pendrive-nak legnagyobb az írási és olvasási sebessége 32 GB kategóriában?

(#4842) vond válasza vond (#4797) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahogy ígértem, ITT vannak a Sandisk Cruzer Extreme 32GB mérési eredmények, s egyéb tapasztalatok. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#4843) bul07 válasza vond (#4842) üzenetére


bul07
nagyúr

Á nekem kell egy ilyen
Szerintettek az aprón menyiért lehet megszabadulni egy Adata S102-től (Szlovák garanciás)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4844) xtevo válasza vond (#4842) üzenetére


xtevo
őstag

Pfú, ezek beteg eredmények... :DDD

(#4845) vond válasza bul07 (#4843) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Talán 5-6 ezer körül, nem tudom. 6-ért lehet rendelni külföldről is.

Meglehet, hogy még engem is érdekelne a dolog. Jó lenne a TV-be műsorok rögzítésére. De ezt még át kell gondolnom, mert lehet, hogy meg tudom oldani máshogy is.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#4846) bul07 válasza vond (#4845) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól emlékszek 7500 vettem(+1500szállítás) 32GB-os

Lehet adok fel egy igény felmérő hírdetést, de meg kell gondolni mert tökéletesen elég nekem a s102 sebessége is, filmek hordozására használom, munka közben erről nézek filmeket sorozatokat

Gépemre gyüjtök amúgy alaplap, proci csere lenne esedékez , alsó hangon 50e Ft

Alszok még rá, de bánnom hogy anak idején nem ilyet vettem az ebay-ről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4847) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Mi a mostanában ajánlott, jó ár-érték aránnyal rendelkező, 32 vagy 64 GB-os, usb 3-as pendrive? Semmi komoly követelmény nincsen vele szemben támasztva. Ne legyen drága és fix csatlakozójú legyen, mert a csúsztathatóst addig piszkálom, amíg tönkre nem megy... :)

Köszönöm!

(#4848) bul07 válasza Robo sapiens (#4847) üzenetére


bul07
nagyúr

Sandisk Extreme
Kingston DTR30
ebay-ről mind a kettő olcsóbb(nem is kicsit), de a garancia kérdésess

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4849) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Csak egy kérdés:
miért a Kingston DTR 30 az ajánlott vétel,ha pár forinttal drágábban lehet venni egy Kingston DataTraveler Ultimate G3 32GB USB 3.0 pendrive-t,melynek jobbak a mért értékei?
Vagy rosszul látom?

[link]

[link]

(#4850) Gézengúz válasza Kezdő vagyok (#4849) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindig van egy kicsit jobb....De egyébként abból az Ultimate-ból volt nálam egy 32-es, megpusztulva...Haver adta oda, hogy nem-e tudok vele valamit kezdeni..Hát halott volt..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.