Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) bul07 válasza harry (#4400) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a N005 gyorsabb , viszont van aki nem szereti mert igen méretes

Hirdetésre
Ennyi erővel egyből is lehet az ebay-ről rendelni és olcsóbban is kijön, sőt ha úgy nézzük "garancia" is több ebay esetén
Úgy értve a ebay garanciát hogy megjön mondjuk a 15-napon , és nem egyből lezárni a rendelést hanem vári és ha valami hiba előjönne a 45 nap ellőt könnyen lehet reklamálni és refundot kérni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4402) mexel válasza harry (#4398) üzenetére


mexel
veterán

Igen, közben megnézegettem nagyjából ezt is kell tudnia. nekem megfelel, mert a médialejátszóhoz eddig ssd-t használtam amin volt egy usb 2-es port és azon keresztül másoltam rá ami kellett. Most még ezt a pent is az usb 2-es hosszbbító kábellel használom, és így ugyanazt a sebességet hozza egyelőre. ha majd kapo valhol aránylag rövid usb 3-a hosszabbítót normális áron (olcsón) akkor majd azon fogom, és úgy már gyorsabb lesz mint az eddig használt ssd-m. Így megérte a csere mert 2x akkora tárhelyem lett. :)

(#4403) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ha filmekre és képekre szeretném használni a pendrive-ot akkor milyen fájlrendszerre érdemes formázni és mekkora legyen a lemezfoglalási egység mérete?

Ha pedig filmekre,zenékre, programok hurcolására szeretném használni a pendrive-ot akkor milyen fájlrendszerre érdemes formázni és mekkora legyen a lemezfoglalási egység mérete?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#4404) mexel válasza Directors (#4403) üzenetére


mexel
veterán

Ha 2gb-nál nagyobb fájlokat is szeretnél másolni rá akkor a FAT32 kevés lesz, kénytelen leszel NTFS-re formázni.

(#4405) NightHunter0


NightHunter0
csendes tag

Hali!

USB 2.0-ás laptopom van, de USB 3.0-ás pendrive-t szeretnék venni, mert ahogy nézelődtem, nem drágábbak a 2.0-ás alternatíváknál.
Tudtok-e olyan 16Gb-os pendrive-t ajánlani, amely írási sebessége USB 2.0-án is eléri a 20-30Mb/s-os sávot? (kb 6-7eFt-t szánnék rá, és strapabíróság előny)

A választ előre is köszi!

(#4406) FireKeeper válasza NightHunter0 (#4405) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ha ultra-strapabíró kell, akkor megnézheted a corsair survivor modelljeit, bár az egy-két ezressel drágábban kezdődik.
Ha kevésbé extrémek az elvárásaid, akkor ott a szintén corsair flash voyager, de az egy kicsit lassabb, vagy a voyager gt, ami kellően gyors, de megintcsak drágább egy-két ezressel.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4407) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Melyik tetszprogrammal érdemes a pendrive sebességét lemérni? Létezik olyan ingyenes megoldás, ami megbízható?

"Aquila non captat muscas."

(#4408) bul07 válasza Piftuka (#4407) üzenetére


bul07
nagyúr

Fent Téma összefoglaló legalja

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4409) overland válasza Tikakukac (#4324) üzenetére


overland
aktív tag

szia, mit sikerült választanod?

ezt a multis oprendszer telepítőt hogy csinálod?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#4410) Tikakukac válasza overland (#4409) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos még nem járunk ott, még vizsgálom hány pendrive kéne és mekkora méretben, mert lehet elég lenne 2 penci is.

Lehet tölteni multicore néven is, de csinálhatsz is, vannak leírások.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4411) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Vennék egy 16Gb-os Pendrive-ot, ami azért kellően gyors. USB 2-n talán gyakrabban lenne használva (mivel az asztali gépemen nincs még USB 3, csak a laptopomon, tehát néha azért ott is használnám). Először az A-DATA S102 Pro-t néztem ki, de visszaolvasván láttam, hogy többen inkább az N005 Pro-t ajánlották. A mérete engem nem zavar. De kicsit aggaszt, hogy több hozzászólást is olvastam, ami megbízhatatlanságról, meghibásodásról szól. Itt is, meg pl. az iponon is. Szóval mit ajánlanátok?

(#4412) bul07 válasza Gabesz87 (#4411) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem tárolsz rajta létfontosságú dolgokat(pótolhatatlan) , hanem csak média hordozásra lesz használva akkor ne foglalkozz a meghibásodással, 5év garancia van rájuk
S102 és a N005 is jó dönt belátásod szerint
Viszont ha S102-ből esetleg 32Gb vennél ne tedd, 64GB-os 3.5e Ft drágább csak így azt éri meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4413) mexel


mexel
veterán

Sok az Adaták meghibásodása? Nem nagyon örülök ennek :(

(#4414) bul07 válasza mexel (#4413) üzenetére


bul07
nagyúr

Sokat adnak el így több is megy tönkre, és persze akinek meghibásodik az szóvá is teszi, 5év garancia akkor is ott van rá
Mindenből ki lehet fogni hibás darabot , sőt a nem megfelelő eltávolítással is tönkre is tehető

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4415) Gabesz87 válasza bul07 (#4412) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Köszi a választ. Igen, csak média hordozás lenne a cél. 16Gb-nál nincs szükségem nagyobbra, talán még ez sem lesz kihasználva, de jó ha azért van egy ekkora. Hát akkor lehet, hogy az N005 lesz, ha már egyszer azt írták itt, hogy az gyorsabb valamivel.

(#4416) akela91


akela91
addikt

Üdv. ADATA S102 Pro 64GB honnan érdemes rendelni?

Elvileg itt: élettartam gari van, és ingyenes pick pack. Ipon meg 5 év gari, és drága szállítás.

Mennyire hihető ez az élettartam gari PCLandnál?

[ Szerkesztve ]

(#4417) bul07 válasza akela91 (#4416) üzenetére


bul07
nagyúr

Élettartam gari-t hol látod?
Mert én nem találom.

Viszont azt vedd figyelembe hogy ipon esetén a Pick-Pack pont-os kiszállítás esetén is él a garancia futár szolgáltatás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4418) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Pendrive-ot szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni egy kicsit?

Paraméterek:
- USB3.0
- min. 16GB
- keskeny/karcsú (hossz nem számít, csak ne fedje el az összes környező port-ot, ha csatlakoztatva van)
- strapabíróság nem szempont
- nem kell villámsebesség, de egy átlagos jó sebességet elvárnék tőle
- max. 10-13eFt

(#4419) akela91 válasza bul07 (#4417) üzenetére


akela91
addikt

A linken amit írtam, az "ÁTVÉTEL: ha most itt megrendeli, külsõ raktárról 2-3 munkanap" felirat alatt követlenül.

(#4420) FireKeeper válasza Frenky89 (#4418) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Transcend JetFlash 780
A-Data S102 vagy N005
Corsair Flash Voyager vagy Flash Voyager GT

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4421) bul07 válasza Frenky89 (#4418) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg ADATA S102 Pro 64GB Webshop Ár: 13.214Ft

(#4419) akela91
Érdekes , tenni kell egy próbát és megnézni mit írnak a garancia papírra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4422) overland


overland
aktív tag

sziasztok, ha leginkább telepítőnek használnám akkor melyik a besbuy 16gb 3.0 pendrive?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#4423) akela91 válasza bul07 (#4421) üzenetére


akela91
addikt

Egyébként jogilag annyit tesz, hogy amíg gyártják a terméket, vagy amíg készleten van addig cserélik.

(#4424) bul07 válasza overland (#4422) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-ről egy
TRANSCEND JETFLASH
700 2600Ft
760 2600Ft, tesztem

Mondjuk valaki tehetne egy próbát ezzel is, vállalkozó szelleműek előnyben ;]

TOSHIBA SUZAKU USB 3.0 2520Ft

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4425) Frenky89


Frenky89
őstag

Köszönöm a javaslatokat.

Normális USB3.0-ásból ilyesmi méretű esélytelen?

(#4426) overland válasza bul07 (#4424) üzenetére


overland
aktív tag

köszi

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#4427) FireKeeper válasza Frenky89 (#4425) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha a normális alatt gyorsat értesz, sajnos nem, nem rémlik hogy ilyen kis méretben lenne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4428) cuko


cuko
aktív tag

sziasztok,
win telepítésre, adatmásolásra (egyik gépről másikra, hosszútávú tárolás vagy _fontos_ adat mentése nincs tervben) szeretnék venni egy olcsó, 8gb-os pendriveot. 2k körülre gondoltam a keretet, ennyiért a helyi boltomban ezt a 3 típust találtam:
Kingston DTSE9H/8GB
ADATA AC906-8G-RWH
A-DATA AUV110-8G-RBL

Mindhárom usb2.0-s, 5 év garis és mindhárom 2300 forintra kerekítődik. A vonatkozó tesztelős topikban nem találtam róluk semmit. Első körös guglizás alapján csak a Kingstonról találtam tesztet, ott 16/7 körüli sebességet mértek - számíthatok ennél jobbra az A-dataknál? Van valakinek tapasztalata velük?
Van best buy ebben a kategóriában? :R
(még a héten szeretném megvenni, hogy újra tudjam telepíteni a wint róla, szóval ebay most kizárva; a kicsit távolabbi jövőben majd lehet elgondolkozom egy nagyobb usb3-as verzión, de most csak erre lenne szükségem.)

(#4429) Frenky89 válasza FireKeeper (#4427) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor tényleg a 64-es S102 Pro lesz a befutó.

(#4430) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
USB3.0 pendrive-ot keresek, nem túl drágán. 8 GB elég lenne. Windows telepítésre és mindenféle fájl hordozására használnám.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4431) bul07 válasza Petroimro (#4430) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-es rendelés játszik?
1500Ft körül vannak a 8GB-ok, de 2200Ft-tól 16GB is kapható

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4432) Petroimro válasza bul07 (#4431) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Igen játszik az ebay-es rendelés is. Tudnál linket küldeni?

Köszönöm!

(#4433) bul07 válasza Petroimro (#4432) üzenetére


bul07
nagyúr

#4424 hozzászólásomat nézd meg kicsit feljebb, az az eladó eddig megbízható

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4434) Petroimro válasza bul07 (#4433) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Köszönöm! Meg is rendeltem.

(#4435) bul07 válasza Petroimro (#4434) üzenetére


bul07
nagyúr

És milyen típust?
Beválaltad a TOSHIBA SUZAKU-t ?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4436) Petroimro válasza bul07 (#4435) üzenetére


Petroimro
csendes tag

Egy jetflash 760 típusút rendeltem.

(#4437) Tikakukac válasza Petroimro (#4436) üzenetére


Tikakukac
titán

Én egy 32gigásat rendeltem belőle szintén ma és ebay. Meglátjuk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4438) bul07 válasza Petroimro (#4436) üzenetére


bul07
nagyúr

Á pedig az hittem beválallod a TOSHIBA-t :)

Még a végén én rendelek belőlle, csak az a gond hogy az utolsó darabb is másfél hónap alatt kelt ell itt falun, nincs rá kereslett szegények az emberek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4439) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Elnézést, hogy ide írok de nem találtam a témának megfelelő topicot.

Tönkrement a Corsair Flash Voyager GT 16GB-os pendrive-om.
Pontosan így néz ki csak 16GB-os

Beraktam az usb ajzatba és csak villog semmilyen életjelet nem ad magáról. Kicsit utána járva a témának másnál is jelentkezik a hiba.
Sajnos se a doboza se a papírjai nincsenek már meg.

A corsair honlapján ezt találtam:
Flash Devices
Flash Voyager®, Flash ReadOut, TurboFlash, Flash Survivor® and Flash Voyager Mini USB flash drive products all have a 10 year warranty
Flash Voyager® USB 3.0 USB flash drive products have a 5 year warranty
All Flash Padlock® products have a 3 year warranty
All solid-state drive (SSD) products have a 3 year warranty
Neutron Series™ SSDs have a 5 year warranty

- Magyarországon ki a forgalmazója a corsair pendrive-oknak?
- Szerintetek így fogom tudni érvényesíteni a garanciát?

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4440) Findzs válasza Predator2 (#4439) üzenetére


Findzs
addikt

pl. a cédrus nagyker

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4441) Predator2 válasza Findzs (#4440) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4442) MarceeKa


MarceeKa
tag

Üdv, vettem egy Toshiba 64 gb-s pendriveot, elején tökéletesen működött, majd egyszer mikor másoltam rá hibaüzenetet dobott ki megállt a másolás, lehúztam a gépről újra akartam formázni de a formázást nem akarta befejezni vagyis kiírta h nem sikerült, lehúztam újra be majd akk már csak úgy ismerte fel h "udisk" és nem tudok semmit kezdeni vele, valami tipp? Hétvégén pont szükségem lenne rá..

(#4443) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megjött a sandisk extrem 64gb, durván aláz. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4444) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Szerintetek melyek a legjobb márkák pendriveok tekintetében? a minőség és a tartósság a fő szempont

(#4445) bul07 válasza Mr.Wiking (#4444) üzenetére


bul07
nagyúr

Legtöbbre 5év garancia van , ha gond van csak garanciáztatni kell, így szerintem csak a sebesség meg a kinézet ami számít
Létfontosságú anyagokat meg úgyse egy helyen tárolja az ember

Esetleges ebay-es vásárlásnál jöhet még szóba a márka kérdése, de minden típusból ki lehet gyengébb darabot fogni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4446) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozok pendrive vásárlásán.
Cél : USB3, 32GB, és gyors legyen, körülbelül 10 ezer forint környékén.

Javaslatotok van esetleg?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#4447) bul07 válasza drmazsi (#4446) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-es vásárlás belefér
Ha igen akkor ez mindent visz

Ha nem akkor néz rá
Adata
S102, bár ebből a 64Gb-os 3.000Ft-al volt drágább csak az ipon-nál elfogyott , keres rá más üzletben is
S107, ez egy kicsit lassabb de ütésálló
KINGSTON DataTraveler R30

Viszont zavart érzek az ipon-nál mert SANDISK Extreme USB 3.0 32GB Webshop Ár: 12.992Ft, lehet elírás ez nagyon gyors(árdiagramot érdemes megnézni)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4448) drmazsi válasza bul07 (#4447) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi szépen!
Marad az ebay, 4000 forint is sok, és annyira azért nem sürgős, ráér 1 hónap mulva is :)

Big UP for YOU!! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#4449) bul07 válasza drmazsi (#4448) üzenetére


bul07
nagyúr

5-10 munkanapra szokott szállítani , azért érdemes megemlíteni hogy garancia kérdéses lehet (bár én bánom hogy nem az ebay-ről rendeltem anno)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4450) Frenky89


Frenky89
őstag

Köszönöm a korábbi segítséget, végül 32-es S102 lett.

Nagyón jó kis pendrive elég pici is, így másik pendrive mellé már talán nem, de USB kábelek csatlakozói mellé/közé még tökéletesen befér.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.