Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) csjoska


csjoska
csendes tag

Hello! Lézernyomtatót szeretnék vásárolni, de ne tudom eldönteni melyik legyen. Multifunkciós típusokat kerestem ezt a két (kedvező árú) lehetőséget találtam:
Samsug CLX-2160
Samsung CLX-3175
Ez a Xerox is nagyon jó árban van, de mivel Szlovákiában élek, nehézkes lenne megrendelni. Esetleg szkenner + nyomtató páros is megfelene:
Samsun CLP-300
Samsung CLP-310
Ehhez vennék pl. egy Canon szkennert. A CLX-2160 és a CLP-300 előnye, hogy olcsó hozzá az utángyártott toner. A CLX-3175 és CLP-310-hez (még) nincs utángyártott toner, viszont újabb és fejlettebb technika. Melyik alternatíva lenne a jobb? Az újabb típusokhoz is lesz utánygyártott toner?

Köszi a segítséget!

(#552) gelencser26 válasza #41635072 (#547) üzenetére


gelencser26
tag

Elvileg kicsi rá az esély, mivel a gyárival megegyező port töltesz bele!
Itt nem kis mikroszkopikus méretű fúvókák vannak tehát nem igazán tud eltömődni!

(#553) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Mennyibe kerül kb. a legolcsóbb multifunciós lézernyomtató, ami színeset is tud nyomtatni?

(#554) csyo válasza rayoliviero (#553) üzenetére


csyo
senior tag

nah, ez engem is érdekelne!

és a tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy miért (vagy miért ne) vegyünk olyat

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#555) Dr. COPY. válasza rayoliviero (#553) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de had adjak egy jó tanácsot. Ne a nyomtató vételára felől közelítsd meg a dolgot, hanem a lapköltség felől. Azaz, hogy mennyibe kerül az illető nyomtatón egy A/4 lap előállítása. Ugyanis ez lesz az igazi kiadás, amihez képest eltörpül még a drágán vett nyomtató vételára is. Vagyis inkább vegyék egy drágább nyomtatót és nyomtass olcsóbban, mert hosszútávon sokkal jobban jársz.

(#556) #41635072 válasza rayoliviero (#553) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem a Xerox 6110mfp/b az. 55.000Ft
Nekem kiváló tapasztalataim vannak vele kapcsolatban, nagyon szépen nyomtat,gyors, minden fasza.
Eredeti toner darabonként 10-12K, utángyártott 4,5K.
Fekete kapacitása 2000 oldal, színeseké pedik 1000. Természetesen 5%-os lefedettségnél.

[ Szerkesztve ]

(#557) kutyapóráz


kutyapóráz
csendes tag

Eladó Lézernyomtatók!

Hp laserjet 5 fekete-fehér lézernyomtató jó tonerrel szövegnyomtatáshoz, kissebb ábrákhoz 8.000 Ft ért

Hp 4500N Szines lézer nyomtató üresen tonerek kittek nélkül: 5.000 ft
Kittekkel tonerekkel 20.000 Ft

Hp 4500 Szines lézerhez Eredeti tartozékok

C4192A kék toner 2.500 FT
C4193A magenta toner 2.500 Ft
C4191A fekete toner 2.500 Ft
C4194A sárga toner 2.500 FT

A tonerek használtak félig, háromnegyedig vannak!
Új áruk 8000-24000 ig

Eladó HP 4500 Szines lézerhez

Eredeti használt Drumkitt C4195A (képalkotó egység)
30 % os, még legalább hatezer oldal nyomtatására elég 3200Ft ért

Eredeti fuser kitt 38% os 3.200Ft ért

Eredeti Transfer kitt 46 % os 3.200Ftért

Hp hálózati nyomtató kártya : 2.500 Ft

A cuccok pátyon vannak akit érdekel hívjon!

0670-7727762

(#558) rayoliviero válasza #41635072 (#556) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen válaszod.

(#559) sksporky


sksporky
tag

Sziasztok!

Csak annyi lenne a kérdésem ha nem használom a lézernyomtatómat huzamosabb ideig(fél év),lehet valami probléma vele?

Előre is köszi!

(#560) Vidori válasza sksporky (#559) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Van egy Samsung SCX-4200 multifunkciós lézernyomtatóm amihez rendeltem tonerport.
Feltöltöttem, kicseréltem a chipet is nyomtat. Egy probléma van vele hogy a lap felületén nem olyan éles a nyomat minősége, kb. mindig ua. a helyeken, a gyári tonerrel ezt nem csinálta. Nem lenne jó hozzá a por?

[ Szerkesztve ]

(#561) sksporky


sksporky
tag

Hali mindenki!
Megint én vagyok :)

Valaki tudna egy olyan olcsó NEM CHIPES(20k alatti és nem HP) lézer nyomtatót ajánlani,amihez van töltőpor vagy utángyártott toner a piacon?

A legfontosabb az lenne,hogy ne chipes legyen.

Köszi!

(#562) sksporky válasza adalbert1 (#522) üzenetére


sksporky
tag

Valaki tudja hogy a Xerox 3117 az bizti nem chippes?

[ Szerkesztve ]

(#563) Vidori válasza sksporky (#562) üzenetére


Vidori
aktív tag

Itt egy töltés története:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#564) sksporky válasza Vidori (#563) üzenetére


sksporky
tag

Ezer köszönet Vidori testvér! :DD

(#565) 8nemesis8 válasza Vidori (#563) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Jó a leírás és a nyomtató is. MIndenkinek csak ajánlani tudom. Ne akarjunk vele nagy grafikát nyomtatni, de egyébként minden másra tökéletes. Gyors olcsó. Sajnos duplexet nem tud így azt meg kell oldani kézzel:)

(#566) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy jó Lézer nyomtatót ?
Scanner is lehetne benne :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#567) temes69


temes69
aktív tag

hali,

olyan lézernyomtatóról hallott már valaki ami fóliáz is? :F

(#568) #41635072 válasza temes69 (#567) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azt laminálónak hívják.
Esetleg valami többmillás irodai berendezést találhatsz ami ezt tudja egyben, de nem hiszem. :D

gYaLo: Ha színes kell, akkor: Xerox 6110mfp/b

[ Szerkesztve ]

(#569) zolisebok


zolisebok
csendes tag

Helló
Egy kérdéssel vagyis többel fordulnék olyanhoz aki szakértő a témában.
Nekem volt egy kis "gagyi" hp deskjet tintasugaras nyomtatóm de marha lassú volt, hangos és festékzabáló ezért ritkán is használtam.
Viszont fősulin rengeteget kell nyomtatnom, ezért kaptam egy hp Laserjet P1005 nyomtatót ez szuperál nagyon szeretem csak színest nem nyomtat ugye, de szöveget meg ilyesmit nagyon profin és gyorsan kilök.
Viszont előfordul h színes képet kell nyomtatnom, családi fotók, ilyesmi.
Nem tudom h vegyek-e erre a célra egy másik tintasugaras nyomtatót ami profibb mint a régi, vagy inkább egy színes lézernyomtatót.
Pénzben nem áldoznék rá túl sokat, mondjuk 70ig.
Szerintetek?
Mit vegyek, márka típus, lézer vagy sem?
Köszi

(#570) #41635072 válasza zolisebok (#569) üzenetére


#41635072
törölt tag

Lézerrel nem lehet fotópapírra nyomtatni.
Nekem 4 év alatt 5 nyomtatóm volt a közelmúltban, ebből 3 tintasugaras. Mindegyik prémiumkategóriás, hogy hűűűű, majd ezzel milyen fasza képeket nyomtatok. De mindig csak megszívtam, az utángyártott tintával képtelenség volt normálsi fotót nyomtatni. A fúvókák is mindig elromlottak. Egy hónapja váltottam vissza színes lézeresre. Ez nem tömődik el, nem szárad be, nem sok baja lehet. Fotót meg az optikusnál hívatok elő. Igaz nem olyan szép, mint az otthoniak voltak, de így jobb.
Ha előhívatnád a fotókat, akkor tudnák egy színes lézert ajánlani: Xerox 6110mfp/b. Ez 55K, és nekem eddig bevált, meg egy másik fórumtárs is nagyon örül neki. ;)

(#571) Wajk


Wajk
addikt

hali

otthonra keresek lézer nyomtatót, de mér szétgugliztam az agyamat ;)

elvárások:
- lézer
- utántölthető toner és/vagy olcsó utángyártott
- Wi-Fi támogatás

előre is köszi ha van tippetek. Samsung ML-1630W-vel szemezgettem, de az chippes toneres.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#572) ZionDUC


ZionDUC
csendes tag

Sziasztok!

Látom, hogy a fekete-fehér lézer nyomtatókhoz jól meg lehet oldani az utántöltést, de a színeseknél ez nem működik?
Jó lenne egy színes otthonra, de nagyon durva lehúzás anyagilag az új tonerek vásárlása, ezért ha nem megoldható, akkor fekete-fehéret fogok venni.

Van valakinek tapasztalata színes utántöltésről?

Köszi a segítséget előre is.

(#573) #41635072 válasza ZionDUC (#572) üzenetére


#41635072
törölt tag

Dehogynem, ott is ugyan úgy.
De szerintem az utántöltés sem olyan olcsó.
Xerox 6110mfp nyomtatóhózo 3500Ft-4000Ft-ért vannak utángyártott tonerek, amelyek elég jónak számítanak. Ezekkel 1500, illetve 2000 oldalt tudsz kinyomtatni. Szerintem így egészen megéri. [link] (A leírásban rosszul szerepelnek a nyomtatható oldalszámok.) Színesnél 1500, feketénél 2000.

[ Szerkesztve ]

(#574) csyo válasza ZionDUC (#572) üzenetére


csyo
senior tag

én anyit tudok róla, hogy rettentő drága még a lézeresbe a szín

Legyen szép a napod!

(#575) ZionDUC válasza #41635072 (#573) üzenetére


ZionDUC
csendes tag

Köszi szépen a segítséget Tel Elek!
Ez szerintem elfogadható áron van. Persze a fekete-fehérhez jóval olcsóbbak is vannak, de valamit valamiért... Úgysem fogom sokat használni színes nyomtatásra (fényképeket meg úgysem szoktam nyomtatni), viszont ha van színes rész is a szövegben, akkor kell.

Egyelőre emellett vagyok, de még ma megnézek egy-két típust azért, mielőtt megveszem.

(#576) #41635072 válasza ZionDUC (#575) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az általam ajánlott nyomtatót egyébként itt tudod megvenni többek között. (a legjobb áron szvsz). [link] :R
Látom közben mégolcsóbbak lettek a tonerek! :Y

[ Szerkesztve ]

(#577) ZionDUC válasza #41635072 (#576) üzenetére


ZionDUC
csendes tag

Végül ezt vettem meg.
Most teszteltem az előbb.
Kétoldalasat próbáltam manuálisan 153 oldalt (azaz 76 lapot), és két problémával szembesültem:
1. Amikor már a második oldalakat nyomtattam, akkor szinte az összes oldal bal sarkát "levasalta", és szamárfüllel nyomtatta ki a lapokat így.
2. Szintén a második oldalak nyomtatása közben kétszer is elakadt a papír, amikor már majdnem kint volt. Kézzel ki tudtam húzni könnyen, de ezután újra kinyomta ugyan azt az oldalt, természetesen így elcsúszott a végére két oldallal is a párosítás :(

Nálatok is volt ilyen probléma, vagy vigyem vissza a 3 napos cseregarancián belül emiatt?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#578) #41635072 válasza ZionDUC (#577) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem nem ez a készülék van, hanem az mfp/b verzió, ami multifunkciós.
Semmiféle iylen problémám nincs.
Arra kell ügyelni, hogy ne legyen egyszerre papír a kézi és a gépi adagolóban, mert akkor szokott elakadni.

(#579) ZionDUC válasza #41635072 (#578) üzenetére


ZionDUC
csendes tag

Tel Elek: Te milyen minőségű lapot használsz szöveg nyomtatására?
Függ a laptól egyáltalán az, hogy "hajtogatja-e" a szélét, vagy hogy beszorul-e?

(#580) #41635072 válasza ZionDUC (#579) üzenetére


#41635072
törölt tag

A laptól nem.
Sima fénymásolópapírt használok. berga speed típusút. 1200Ft volt, és állítólag jobb, mint a Canon.

(#581) ZionDUC válasza #41635072 (#580) üzenetére


ZionDUC
csendes tag

Délután visszavittem, és a szervizes srácoknak is szamárfüleket hajtogatott a második oldalra a nyomtató, így kicserélték.
Hazavittem az újat, kipróbáltam, és az is hajtogatta az első pár lapot :D
Kipróbáltam, hogy mi van, ha nem teszek olyan sok lapot a tárazóba, és azóta nem hajtogatott egyet sem.
Talán ez lesz a megoldás. Legalábbis remélem ;)
Egyébként nagyon fasza nyomtató: gyors, halk, és szerintem szép a szöveg.

(#582) #41635072 válasza ZionDUC (#581) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nah, akkor legalább kiderült mi a gond.
Xeroxoknak a lapadagolója nem az igazi, bár csak rá kell jönni, hogy mi okozza a galibát. Mindig ilyen apróság. Cserébe viszont nagyon szépen nyomtatnak és viszonylag olcsón tölthetők.

[ Szerkesztve ]

(#583) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó lézernyomatot, aminek nem magas a fenntartása és megbízható.
Aminek lehet tölteni házilag a tonerjét.
Jelenleg egy tintasugarasom van, de mindig akkor fogy ki a tinta amikor kellene pl. számlát nyomtatni. Hiába veszek jó után gyártott patront sokszor töltöttnek jelzi, közben már üres.
Nincs nagy igényem. Forráskódot, folyamatábrát, szövegeket nyomtatok vele.
Mit ajánlanátok?

(#584) mate0217 válasza AmunRa (#583) üzenetére


mate0217
aktív tag

Nézd végig van néhány [link]

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#585) AmunRa válasza mate0217 (#584) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Köszi!
De nekem ajánlás kellene. Árlistát azért sikerült találnom egyedül is.

Samu ML-1640 azt hiszem megfelelne nekem. Valaki tud valami hasonlót?
Van esetleg negatív tapasztalat a 1640-el?

(#586) mate0217 válasza AmunRa (#585) üzenetére


mate0217
aktív tag

Link

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#587) #41635072 válasza AmunRa (#585) üzenetére


#41635072
törölt tag

jah, semmi -

[ Szerkesztve ]

(#588) Dr. COPY. válasza AmunRa (#583) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A felsorolt feltételek kizárják egymást. A számlanyomtatásból arra következtetek, hogy nem hobby célra, hanem munkára kell, vagy vegyesen mindkettőre. Ha igazam van, akkor ne így közelíts a témához, hanem: keresek egy nyomtatót ilyen és ilyen nyomtatási feladatokhoz, átlag havi X db nyomat elkészítéséhez, aminek olcsó a fenntartása, jó az alkatrész ellátása és szoftvertámogatottsága, valamint van a majdani használati hely közelében szervize.

(#589) AmunRa válasza Dr. COPY. (#588) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Szia!

Szervizben vinni egy nyomtatót?
HP-nál van már rossz tapasztalat. Egyik barátomnak egy multi nyomtatója van.
A lapolvasó betojt, nyomtatni se lehetett vele. A HP szeríz 50k-ból cserélte a lapolvasó részt. (Ekkor 100k körül volt már az új nyomi). Egy darabig jó volt. Aztán megint kezdett meghalni. Ekkor kutattam a neten és találtam egy leírást, hogy lehet megoldani a dolgot. Pucolni kell egy tükröt benne. Szerintem ezt a HP szerviz is tudta. Ha már nyomtatóhoz szerviz kell, akkor vége van. Biztos egy olyan nyomtató ami komolyabb megéri a karbantartás és a javítás. De én ilyen nyomtatót nem tervezek venni.

Alkatrész adatlapok nyomtatása leginkább. Az ami néha 100-300 oldal körül van.
500-1000 lap lesz havonta.
Nem fénymásolás lenne. Nem iroda vagyok. Most nincs is semmi bevételem, mert a megrendelőmnek is betett a válság, nekem sincs fölös pénzem. Ami van, azt inkább a házam építésére költeném, ha a már hitel kilőve a remek feltételek miatt.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#590) Dr. COPY. válasza AmunRa (#589) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ez egy olyan téma amiről nagyon sokat lehet beszélni. Nincs olyan gép ami valamilyen időközönként ne igényelne karbantartást, javítást. Az ilyen alacsony havi példányszámot produkáló felhasználónál min te két megközelítés létezik. Az egyik: veszel egy profi gépet (ez lehet márkaszervizből használtan garanciával) és sokáig használod gond nélkül alacsony nyomtatási költséggel. Kettő: veszel egy olcsó gépet, rövid ideig használod hatalmas nyomtatási költség mellett, majd az első komolyabb hibánál a javítási költség hallatán káromkodva kidobod és veszel egy...
A profi gépnek kell egy kis idő, főleg alacsony havi példányszám mellett, míg behozza az árát, de hosszútávon LÉNYEGESEN olcsóbb, mint az első látásra olcsóbbnak hitt gép. Ezt már sokszor sok ügyfelünknek kiszámoltuk, levezettük, hidd el így van.
Még egy fontos dolog: azt, hogy egy gép jó-e, avagy nem sok tényező befolyásolja. Pl: a mögötte álló, veled kapcsolatban lévő szerviz, ha az jó a gép is jó, ha az rossz akkor...
Végül: vannak márkák amik a márketingre költik a bevételük nagy részét és vannak amik a fejlesztésre. Ez utóbbiakat nehezebb megtalálni, mivel nincsenek agyonreklámozva, de megéri az utánjárás. Ergo: nem a HP a világ közepe.

(#591) AmunRa válasza Dr. COPY. (#590) üzenetére


AmunRa
aktív tag

15e nyomtatót nem viszek szervizbe. Nem káromkodok, mert benne van a pakliba és 1 évig garanciális. Ha 1 évet elmegy, akkor is jó vehetek másikat majd.
Sógoromnak 5 éve vettem egy hasonló olcsó nyomtatót, és működik most is.
Miért lenne drága a nyomtatás, ha töltöm hozzá való porral?
Nem is foglal sok helyet.
Egy használt jó nyomtató mennyibe kerül? Jobban félek egy használt nyomtatótól, mint egy új olcsó nyomtatótól. Könyvelőmnél biztos megérné, elég gyakran cserél nyomtatót.
Bár most egy olcsó Xeroxa van ami elég jól bírja. Őt nem értem, miért nem ruház be, mert elég nagy a nyomtatott oldal.
HP nem egy megbízható márka számomra, sokat csalódtam, de itthon sokan ezt veszik. HP nyomtatóm nem volt, mert cégeknél ahol dolgoztam, mindegyikkel csak a baj volt. A tintasugarastól az A0 plotterig. A plottert fél évente javítani kellett.

(#592) Dr. COPY. válasza AmunRa (#591) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Számoljunk együtt! Egy ipari felhasználásra készült A/4 multifunkciós gép (fénymásoló, fax, hálózati nyomtató) garanciával, használtan 30-60000 példányszámmal a háta mögött 150000 Ft. A várható élettartam 500000 pld. a lapköltsége 3Ft (ebben benne van a festék, az alkatrész, a karbantartási, javítási munkadíj) Havi 1000 pld-vel számolva az év végére elköltöttél 12*1000*3+150000=186000 forintot.
Egy hobbi nyomtatónál típustól függően a festékköltség 9-13 Ft/A/4 lap. Ebben nincs benne az alkatrész ár, valamint a karbantartási, javítási munkadíj. Az egyszerűség kedvéért számoljunk 10 Ft-val. Év végére a nyomtatási költséged 12*1000*10+nyomtató vételára=120000Ft+a nyomtató vételára. Aztán a következő év, majd a következő stb. Ez a számolás a gyári eredeti alkatrészek és festék árakat veszi figyelembe. Természetesen lehet csűrni a dolgot után gyártott festékkel, alkatrésszel, de a 3Ft lapköltséget akkor sem éred el soha egy hobbi nyomtatóval.
Konklúzió: sajnos arra a magyar (és gondolom kelet-közép európai) népbetegségre amit én megveszekedett spórolásnak hívok (jelentése: nem nézünk a dolgok mögé, csak első ránézésre minél olcsóbb legyen még akkor is, ha igazából drágább) elég jól jövedelmező iparágat alapítottak.

(#593) pH érték válasza Dr. COPY. (#592) üzenetére


pH érték
aktív tag

Tudsz mondani néhány példát az ilyen drágább, de jobb minőségű nyomtatóra? Engem igazából csak lézer nyomtatás érdekel, nem muszáj, hogy színest nyomtasson és fénymásoljon. Köszi.

(#594) AmunRa válasza Dr. COPY. (#592) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Fél kg samsung tonerpor 3800Ft. Szerintem 3 forint alatt van a nyomtatás, bár én nem értek ilyen szinten a számoláshoz. 150k pedig nem tudok nyomtatóra áldozni. Ha lesz bérben változás majd változik a magyar ember. De a német ismerőseim is hasonlóak mint én. Ő se feltétlen ruház be ennyi pénzt, ha nem látja, hogy tényleg megtérül. Ez a használt nyomtató is olyan mint a használt autó. Van egy újonnan vásárolt swiftem a régi fajta. Mindenki fikázza, de soha semmit baja nem volt. 160e km-t ment. Szinte csak olaj szűrő fogyó alkatrész csere. A másik egy 5 éves korában vásárolt Astra. Alig futott kilométert csak a család utazik benne és egy valag pénz volt már a javítása.Pedig apóstól vettük és nem teker és nem is volt sok km.

(#595) Dr. COPY. válasza pH érték (#593) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Természetesen, de nagyon hosszú a lista. Szűkíteni kellene a kört az alábbiak megválaszolásával:
1 havi várható pld,
2 kezelt papírméret csak A/4 esetleg A/3 is,
3 nyomtatási sebesség,
4 hálózatos, ha nem milyen portok legyenek rajta?

Addig is egy igazi csemege, bár ez egy [fénymásológép, hálózati nyomtatómodullal]

(#596) Dr. COPY. válasza AmunRa (#594) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ezzel csak az a baj, hogy azokat a kazettákat amiben egyben van a festék és a képelőhívó részek (dob, gumilap, töltő egység) úgy tervezték, hogy a felsorolt alkatrészek élettartama a benne lévő festékmennyiséggel kb megegyezik. Megtöltheted, de a fenti alkatrészek elhasználódásával egyenes arányban csökken a nyomat minősége, hullani kezd a festék papírelakadást okoz, tönkreteszi a mechanikus részeket stb. Nem akarok vitatkozni veled és főleg nem akarlak győzködni, de adok még egy tanácsot. Próbálj meg olyan nyomtatót venni amiben külön vannak a képelőhívó részek és a festék. Így egy festékcsere (eredeti) megúszható kb 8000 Ft-ból.

(#597) pH érték válasza Dr. COPY. (#595) üzenetére


pH érték
aktív tag

Havonta kb 1000 oldal lenne. max A4 -es vagy azzal megegyező szélességű lap.
Nyomtatási sebesség az jó is lenne amit az Aficio tud, 13 lap/perc.
Ha lehet hálózatos, ha nem akkor USB.

Amúgy menyi egy ilyen gép újonnan?

(#598) pH érték válasza pH érték (#597) üzenetére


pH érték
aktív tag

Lenne még egy nagy elvárás, hogy kicsi legyen.

(#599) pH érték


pH érték
aktív tag

Aficio SP 3300DN, ez kicsi és gyors.

(#600) AmunRa válasza Dr. COPY. (#596) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Hi!

Oks. Nézelődök még. Biztos több a tapasztalatod és köszönöm az infokat. Igazad lehet. Körbejárom még a dolgot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.