Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) erie73


erie73
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
A lézernyomtatókhoz tartozó gyári toner (amit a lézernyomtató vásárlásakor adnak a nyomtatóhoz) mennyi festékport tartalmaz? A pl.: 2000 lap kapacitás ezt jelenti? :B :U
A CANON LBP 2900 hoz a webaruhaz.hu-n találtam a legolcsóbb utángyártott tonert 4950 Ft/2000 oldal (CRG703 For Use), ill. 6966 Ft/2500 oldal. (HP Q2612 kompatibilis For Use)
Vásárolt már innen valaki? Vagy van ennél olcsóbb? ;)
Köszönöm!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#352) KTU válasza erie73 (#351) üzenetére


KTU
addikt

a 4950ft-os töltött (álltalában 1Xfutott eredetiből)
a 6966ft-os új utángyártott (nem HP hanem más független gyártó álltal gyárotott termék)

ha kell hasonló áron hasonlókat postázok én is számlásan
remélem nem rónak meg 1 kis saját reklám miatt :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#353) Imibácsi válasza erie73 (#351) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

A 2000 oldal / toner csak 5%-os fedettség esetén érhető el, tehát ha minden papírlapon legfeljebb 5% területet használsz fel. Az utángyártott tonerekről egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert még alig nyomtattam és nem érett meg a csere. Tonerekhez képest egyébként elég olcsónak tűnik a 4950 Ft.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#354) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Teljesen zöldfülű vagyok nyomtatók terén.
Azt mondták ismerősök, hogy tintasugarasat semmiképp ne vegyek, ezért ide jöttem tanácsért.
Színes lézernyomtatót szeretnék, valami egyszerűt, mert csak otthoni használatra kéne és nem túl gyakran használnám.
Nem tudom, hogy a különböző márkáknak mik az előnyei, úgyhogy nem számít nekem milyen a márka.
Az ár: fogalmam sincs mennyit érdemes rászánni, úgyhogy ebben sincs konkrétum.
Ha kapok választ előre is köszönöm!

(#355) VBalu987 válasza Kal-El (#354) üzenetére


VBalu987
csendes tag

Helló!
Én ezt venném a helyedbe!
HP Color LaserJet CP1518ni Printer
Hogy miért is? Mert ez színes, hálózatra köthető könnyen meg lehet osztani ha hálózatrol van szó, manuálisan támogatja a kétoldalas nyomtatást, A4-es, és még van benne memóriakártyaolvasó, tehát a memóriakártyádon lévő szabvány dokumentumokat pl .jpg meg hasonlók kinyomtathatod, illetve van benne LCD kijelző, és alacsony kihasználtságra van kifejlesztve. 98 MB memória, kötegelt nyomtatás van rajta, meg a szokásos HP minőség, illetve ismeri a PCL 6 -os nyomtatási nyelvet. Mindezt 80 ezerért.

http://href.hu/x/7e6f

Üdv: VBalu987

(#356) hossszú


hossszú
őstag

Mono lézernyomtatót keresek ami havi kb. 5000 oldal nyomtatásával megbirkózik és nem kerül egy vagyonba bele a toner.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#357) KTU válasza Kal-El (#354) üzenetére


KTU
addikt

Samsung CLP300 vagy Xerox 6110 (ua. a két tipus) kb. 30-40k közt az ára
olcsó utángyártott vagy töltött toner kb. 4500ft-tól
van hálózatos is belőle az N jelzésű

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#358) tboy34


tboy34
csendes tag

Hali
Szeretnék egy mono laser nyomtatót,
ami faxol, fénymásol, scanner,
max 70ezer és nem drága hozzá a toner.
Na meg tudjon magyarul is.
Tud valaki segíteni?
Köszi

(#359) KTU válasza tboy34 (#358) üzenetére


KTU
addikt

Samsung SCX4521F
a toner nem drága, mármint az utángyártott ill. lehet töltetni.
Gép ára 50k körül
3év samu gari!!!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#360) ferkoboy válasza KTU (#359) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Tudnál/tudnátok segiteni milyen mono lézernyomtatót érdemes vásárolni?
Egy-egy alkalommal lenne csak havi szinten többet használva. Ez kb párszáz oldal (legyen kb 2-300). Egyébként csak 1-1 oldal napi szinten.
Amiket néztem:
XEROX Phaser 3117
CANON i-SENSYS LBP-3010
SAMSUNG ML-1640
HP LaserJet P1005

Jöhet más tipus is.
Fontos: olcsó fenntarthatóság, megbizható működés (éveken át).

Köszönöm elöre is a tippeket!

Üdv: Ferkó

Esetleg használt? [PH-n]

Vásároltam egy 1200-as HP-t, használtan, de jol megszivtam vele... kb 96e lapot futott... de a saját pénztárcám bánja ezt a lelkes próbálkozásomat...

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#361) KTU válasza ferkoboy (#360) üzenetére


KTU
addikt

XEROX Phaser 3117 a nyerő
régebben már leírtam miért, olcsó toner utános, lehet tölteni

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#362) ferkoboy válasza KTU (#361) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Akkor jol sejtettem!

Köszönöm szépen az infót!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#363) erie73


erie73
csendes tag

Sziasztok!
Canon LBP2900 után kutattam, de mindenhol a kifutott termék válasz jött. :(
Mit vegyek helyette? Xerox 3117 (?) Samsung 1640 (?) vagy más (?)
Nem sokszor használnám, max. napi 1 oldal átlagosan. Ha valaki tud nekem segíteni, nagyon megköszönném. Azt is szeretném tudni az adott készülékről, hogy mennyibe kerül hozzá egy eredeti ill.utángyártott toner, továbbá, hogy a megvásárolt készülékben lévő toner milyen töltöttségű. :U :K :U
Debrecenben kellene a nyomtató, ha helyben is megvásárolható, még jobb lenne. :C
Előre köszönöm a segítséget! :C :C

(#364) KTU válasza erie73 (#363) üzenetére


KTU
addikt

Canon LBP2900, Xerox 3117, Samsung 2010 (ennyi amit most még lehet kapni nagyobb kapacitásu és nem chippes)
ezek a nyerők szerintem

nézz szét tecso-ba, elektovörd, médiM, corA, stb. (direkt így :D )
mintha láttam volna mind2 tipusból valamelyik áruházban
az eredeti tonert ne eröltesd, nyugdtan vegyél utángyártottat, vagy lehet tölteni a tiédet

toner árat nem írok mert tuti jön rá válasz hogy itt meg ott enyivel amannyival olcsóbb,
sőt még ők fizetnek hogy elhozd :DD :C

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#365) Imibácsi válasza KTU (#364) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

üdv!

írnál nekem néhány helyet hogy a Canon lbp2900-ba hol lehet olcsón tonert kapni vagy hol/hogyan lehet töltetni? Mellesleg azt is megköszönném, ha lenne róla infód, hogyan lehet ellenőrizni hogy mennyi az aktuélis tonerkapacitás. Nagyon köszönöm előre is! :R

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#366) KTU válasza Imibácsi (#365) üzenetére


KTU
addikt

aktuális tonerkapacitás: úgy effektive nem méri semmi ha mégis kiír valamit azt is csak saccolja különböző képletek alapján, ez van nagy általánosságban,
valamennyi infót ad a toner súlya üres 680-700gr, teli 780-840gr
de ez csak kb. adat mert lehet 700gr-nál több és már rég kifogyott
mivel a hulladékpor a toneren belül gyülik 1 másik tartályban (ezért függ az egyéni nyomtatási szokásoktol), mert az a por "csak átsétál" 1ik tartályból a másikba
ezért fontos a precíz szakszerű töltés mert ha azt nem ürítik ill. az alkatrészeket nem kenik, tisztítják a kellő helyeken a kazetta lényegesen rosszabb nyomtatásiképet produkál lehet pár lap után ill. szóródik.
meg lehet tölteni úgy is hogy csak 1 lyukat furok a kazettára a megfelö helyen, bele a por, lyuk leragaszt és kész :C :O
ja és a súly függ még hogy eredeti vagy utángyártot a kazetta

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#367) Imibácsi válasza KTU (#366) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Aha, tehát akkor végülis ha kezd halvány lenni, akkor sürgősen rendeljek új tonert. Igazából koleszban használom. Bizniszbe nyomtatok vele másoknak is, de nem olyan nagy mennyiséget. Max 20 oldal per nap. És tudsz olyan boltot ahol olcsón lehet tonert kapni? Lehet utángyártott is. Csak az azért fontos hogy megbízható bolt legyen.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#368) KTU válasza Imibácsi (#367) üzenetére


KTU
addikt

kecskeméti vagyok, errefele tudok

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#369) erie73 válasza KTU (#364) üzenetére


erie73
csendes tag

Köszönöm szépen! A Samsung ML 1640 -ről mi a véleményed? Ez van itt raktáron. Tölthető a tonere? Vagy nézzek mást? :F A Xerox 3117 sokkal jobb illetve gazdaságosabb? (Ezek a "szuper" marketek leginkább HP-ket árulnak és a sok tintasugaras multikat :( .)
Köszönöm a segítséget! :C :K

(#370) Zola007 válasza erie73 (#369) üzenetére


Zola007
veterán

Én KTU tanácásra nemrég Samu 2010-t vettem otthonra és tökéletesen működik. Xerox ugyanez, gariban 1 évvel kevesebb, illetve kicsit "puritánabb" külső, de lézernél ez ne legyen szempont (mondjuk én nővéremnek vettem és neki fontos :D , de hát nőből van)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#371) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy szines lezernyomtatot, ami faxolni es scannerni is tud.
HP-ben gondolkodom, ti melyik tipust ajanlanatok?
Az ar nem lenyeges.

Elore is koszonom.

(#372) flash-


flash-
veterán

lézernyomtatót vennék(ha lehet szineset,de nem feltétel)
lényeg hogy minél több oldalt tudjak vele nyomtatni és ne legyen drágább 30-40 ezer ft-ba,és a tonere se legyen drága.
kérem segítsetek,adjatok tippeket
köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#373) Zola007 válasza flash- (#372) üzenetére


Zola007
veterán

színes lézerra a gatyád rámegy
mono lézerből régebbi típusok, mint Canon LBP2900, Samsung 2010, Xerox 3117 (legutolsó kettő beül ua, második olcsóbb ~ 13-14k)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#374) flash- válasza Zola007 (#373) üzenetére


flash-
veterán

elég a mono.
lényeg hogy minél gazdaságosabb legyen a nyomtatás.
tehát minél több ideig bírja és viszonylag jó árba legyen a toner hozzá.
amiket soroltál azok ilyenek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#375) flash- válasza flash- (#374) üzenetére


flash-
veterán

ja és még valami.
ezekkel a lézer nyomtatókkal hány oldalt lehet nyomtatni egy tonerrel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#376) Zola007 válasza flash- (#375) üzenetére


Zola007
veterán

ezekbe a típusokba olcsó a toner, legfőképp az utángyártott.
Samsungba és Xeroxba ugyanolyan toner megy, a Canonba Hp toner (2612).
Utángyártottból Samu 8k, Canon 6,5-7
Mindkettőből állítólag 2500 körül lehet nyomatni egy tonerrel/töltéssel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#377) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

szerintetek ez belemegy a Canon LBP2900-ba?

link

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#378) sine_morbo


sine_morbo
csendes tag

Sziasztok!
A héten végleg beadta a derekát a régi Canon MP390 színes MFP-m feje. Ezt szeretném pótolni, mínél kevesebb ráfordítással. Nem használom sokat, néha néhány oldal fekete / színes nyomat, néhá fekete fénymásolás, alkalmilag fényképnyomtatás. Úgy érzem szimpatikusabb, praktikusabb lenne egy lézeres megoldás a régi tintásnál. Viszont eddig csak kompromisszumokat találtam, le is írom őket:
-1. kompromisszum: színes tintasugaras multifunkciós, ilyet 15-20 ezer körül lehet már kapni. Fogok vele tudni fényképet nyomtatni, de ha a tinta nagy része megint a fejpucolásra megy el, nagyon morcos leszek.
-2. kompromisszum: mono lézer multifunkciós, pl Samsung SCX-4300 vagy 4500. 30ezerbe kerül. Nincs tintabeszáradás, ezért pár éves távon talán már bejön a plusz költség. Színes nyomtatás elvész - hiányozni fog, de tudok nélküle élni.
-3. kompromisszum: színes lézer, pl Samsung CLP-310, 30ezer. Fénymásolni nem fogok tudni, csak egy külső scannerrel és bekapcsolt a géppel. Nem tudom, hogy ez a tintás fényképnyomatokhoz képest milyen minőséget produkál. Nagyon sok színes nyomtatást minden esetre nem tervezek.
-4., az abszolút kompromisszum, egyben abszolút költséghatékony: mono lézer nyomtató, Xerok 3117 15e-ért. Vesztek mident, amit a 2. és 3. kompromisszumnál is elvesztettem, de olcsó.

30ezernél többet nem szeretnék költeni. Ha van olcsóbb megoldás, az nem baj:)
Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Esetleg tudtok ajánlani más megoldást, vagy a felsoroltaknák valami jobb vételt?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#379) sine_morbo


sine_morbo
csendes tag

Hogy kicsit egyszerűsítsem a saját helyzetemet (az előző posthoz képest): csukjuk ki a tintás nyomtatót, illetve a színes lézert.

Két konkrét kérdésem van csak:
-Samsung ML-1640 és Xerok 3117 közül melyiket érdemesebb választani? Árban azonos, a Samsung esztétikusabb, de jobb/gazdaságosabb-e a Xerox?

-Van-e a Samsung SCX-4300-nál (szóval 30e-nél) olcsóbb lézer multi, amit szívesen ajánlanátok? Nagyon örülnék, ha lenne ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#380) Zola007 válasza Imibácsi (#377) üzenetére


Zola007
veterán

Belemegy, ha Q2612, de a minőségében már nem lennék annyira biztos

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#381) erie73


erie73
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeket :C ! Végre megvettem a nyomtatót: Samsung ML-2010P-t :DD , sikerült helyben, ráadásul szakszervízben :)) . Akciósan 16 500 volt! Örülök, hogy nem a 1640 mellett döntöttem, ez gyorsabb és gazdaságosabb is :K . Mindenesetre jó nagy a választék, elég megtalálni a legjobbat.

(#382) Imibácsi válasza Zola007 (#380) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Mármint mire gondolsz? Elvileg ugyanaz a por van mind a kettőben.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#383) Zola007 válasza Imibácsi (#382) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem ez utántöltött, így nem biztos, hogy egyáltalán jó minőséget produkál, illetve nem tudni mennyit is raktak bele.

Ha jól gondolom, most merült ki a gyári 1000 lapos tonered. Ezt érdemes lenne 2-3x feltöltetni, főleg ha bárbe is nyomtatsz nagy tételben.
De ennek nem is olyan bonyolult a töltése, youtube-n is találsz róla biztos videót és van sok leírás is, így otthon egy töltéssel kijöhetsz 1,5-2k körül
Pl itt van utángyártott 5k-ért: [link]
[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#384) Mr.Pioneer


Mr.Pioneer
csendes tag

Császtok! Fotó nyomtatásra milyen nyomtatót vegyek szerintetek?Tinta sugarast vagy lézert ,melyiknek szebb a minősége? A4-be hány lapot lehet nyomtatni a lézerrel? Előre is köszi! :DD

(#385) Ijk válasza Mr.Pioneer (#384) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fotóra lézer felejtős, maximum ha gyengébb minőséggel is megelégedsz.
Fotónyomtatók pedig marha drágák. Legalábbis amihez talán már emberibb áron kapsz tintát. Az új nyomtatókban ugye színenként cserélhetők a tinták, a fej pedig be van építve, tehát ha beszárad kuka. Az eredeti patronok (utángyártottat ne vegyél!) pedig méregdrágák, ráadásul amikor kifogy egy szín és cserélsz, utánna automat fejtisztítás van, amikor fogyasztja az összes patront.
Ha mindenképp akarsz otthonra valami komolyabbat vegyél, de azok már 80-90k-ba fájnak, szóval jobban jársz egy jó laborral.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#386) Imibácsi válasza Zola007 (#383) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Elvileg 2000 oldalas az első tonerem. Youtubon találtam egy videót ami eléggé meghökkent. A csávó rendesen egy lyukat fúr a tonerre, feltölti, majd egy szigszalaggal leragasztja a lyukat. Ez ám a gányolás.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#387) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Rendeltem egy ilyen HP tonert. Ha frankón működik, akkor lehet megpróbálkozom majd az eredeti toner töltésével.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#388) Zola007 válasza Imibácsi (#386) üzenetére


Zola007
veterán

Tudtommal a Canon és Hp is 1000 oldalas kezdő tonerral adja a nyomikat.

A fúrás pedig nem gányolás, nagyon sokan így töltik a tonereket, ugyanis a legtöbbön nem nagyon van megbontási hely, illetve csak egyszer szeded szét :)

A lényeg, hogy ne csak fel legyen töltve, hanem a waste tartály is ki legyen ürítve, ahova gyűjti a "fölös" port.
Samsung tonereknél pl úgy néztem, hogy működik egy alapos szétszedéssel, illetve gumidugó kivételével, de sok tonernél furkálni kell. :K

Reméljük beválik. Ha csak egyszer tudja a 2000 oldalt, akkor már megérte

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#389) Ijk válasza Zola007 (#388) üzenetére


Ijk
nagyúr

[Samsung clp300-hoz találtam videót utántöltésről]
Már megvettem a port és a chipeket, ha kifogy én is nekiállok szétgányolni, kíváncsi leszek a végeredményre. 3 szines/1000old., és 1 fekete/2000old. +4 chip kerül kb. 16000-be.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#390) Imibácsi válasza Zola007 (#388) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Oké, végülis érthető. Nem egy masszív szerkezetek már ezek a tonerek. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt a waste tartályt hogyan kell a toneremben üríteni, mert a youtube videó erről nem szól... :W

Mellesleg a tonerrel már 1000 oldal környékén járok nyomtatásügyileg, és nem 5% volt a lefedettség/lap. Szóval remélem kibírja a 2000 oldalt.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#391) Zola007 válasza Imibácsi (#390) üzenetére


Zola007
veterán

Sokmindenről nem szólnak a youtube videók. Nem nagyon szabad semmilyen műveletet ilyen vidik alapján végezni. Maradjon csak poén-meg-zenevideó tárhelynek :-)
[link]
de majd még megnézem neked.
Én lassam a samsungba kényszerülök venni/tölteni. Mondjuk abba könnyebb és 4-5 töltést kibír.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#392) Zola007 válasza Imibácsi (#390) üzenetére


Zola007
veterán

Milyen videót néztél egyébként? Gondolo, azt amin csak kiolvasztja a lyukat, beölti a port és leragasztja celluxxal?

Pl ezen ahogy látom, rendesen kiürít és kipucol mindent a srác:
[1. rész]
[2. rész]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#393) Imibácsi válasza Zola007 (#392) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Igen csak azt :DDD Ez elég részletes. Meg jóval szakszerűbb is. Köszi szépen :R :R :R

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#394) Zola007 válasza Imibácsi (#393) üzenetére


Zola007
veterán

Fog az menni akkor. Port meg 140gr-os kiszerelésben találsz hozzá 1300-1500 körül, bár neked lehet jobban megérné egy 1 kilósat venni, az olyan 6 körül van.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#395) Imibácsi válasza Zola007 (#394) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Azért még lenne 2 kérdésem. Az egyik, hogy a videóban nitro-higítóval mossa le a hengert a csávó? A másik, hogy mi van ha nem porszívózom ki a régi pormaradékot a tonerból? Csak mert nincs ilyen kis porszívom. Ha nagyon muszáj kendácsolok valamit egy kisebb pvc csőből, meg szigszalagból, de azért mégis érdekelne.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#396) Zola007 válasza Imibácsi (#395) üzenetére


Zola007
veterán

Nem látom pontosan, hogy mi van ráírva a flakonra, de ki van zárva, hogy hígító. Az tőből szétkapná a bevonatot, kivéve ha teflonos. :)
Szerintem sima 70%-os alkohol bőven megteszi hozzá.
Egyetemistaként valamelyik vegyész/biológus/orvos/környész kollégát kérd meg, hogy hozzon a laborból egy felest belőle. Gyógyszertárban túl drága

Ha nem porszívózod ki, akkor addig köpüli oda a felesleges port, míg meg nem telik. Na eddig semmi gond, de amint kezd telelenni, visszanyoma a koszt és nagyot ront a nyomtatási minőségen + tiszta dzsuva lesz.
Azt mondják az okosok, hogy 2 töltést ki kell húzni ürítetlenül, de ha már szétszedted, akkor feltétlenül tisztítsd ki mindig

Porszívózáshoz meg valami gumicsövet megmelegítve simán rá tudsz eszkábálni a mezei porszívóra.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#397) Imibácsi válasza Zola007 (#396) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Majd kipróbálom alkohollal, de igazából kételkedem benne, hogy oldja a tonerport. Meglátjuk hogy lesz. Mondjuk már megrendeltem egy utángyártott tonert. Igazából a papír jobban fogy mint a toner :DDD Eddig kb. 800 oldal ment el. Ha igazak a számításaid akkor lassan kifogy és akkor megpróbálkozok a töltéssel.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#398) Zola007 válasza Imibácsi (#397) üzenetére


Zola007
veterán

Nem kell hogy oldja a port, de nem kizárt.
Azért írtam alkohol, mert ki lehetne törölni sima vizessel is, viszont attól oxidálódhatnának az alkatrészek, míg az alkohol rövid időn belül elillan.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#399) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok! Olvasgatom a hozzászólásokat, de nem tudok dönteni.
Samsungokra mindegyikre 2 év garancia van?
Az a tipikus olcsó és jó nyomtatóra lenne szükségem, max 30-ért. Ha tud szkennelni, az jó, de szintén nem fontos, mint ahogy a színes nyomtatás sem.
Amiket néztem: Samsung: 1630 1640 2010 2240 310
Néztem Xerox-ot (3117) de ahogy láttam drágább a toner hozzá.
És sokan írták itt a Canont de én azt hallottam, hogy drága a toner hozzá.
Valami vélemény, javaslat, ellenjavaslat?
Kösz!

(#400) Imibácsi válasza Petyás (#399) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Most rendeltem tonert a Canon LBP2900-hoz, ami 6000 Ft-ba fájt postával. Mellesleg jó minőséget produkál. Samsungot még nem próbáltam.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.