Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) klepto válasza romet (#100) üzenetére


klepto
addikt

Természetesen nem gyári tonerre gondoltam. A jelenlegi HP nyomtatómbe sem volt gyári patron mióta megvettem :U Olyan nyomtatót keresek, amihez létetik utántöltő, vagy utángyártott toner. Egyszer valahol találtam a neten olyan oldalt, ahol utántöltött tonert kínáltak 4.000.-Ft-ért! Sajnos se a honlapot, se a nyomtató típusát nem jegyeztem meg, amihez árulták a tonert...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#102) romet válasza klepto (#101) üzenetére


romet
tag

Itt nézted? [link]

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#103) romet


romet
tag

Elvileg egy töltés 3000 oldal, de persze a toner amit hozzá adnak az csak féltöltet :((

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#104) klepto válasza romet (#102) üzenetére


klepto
addikt

Nem, még ennél is olcsóbb volt amit találtam. De azért köszi, ez már hasonlít az átlagos, másoknál is használt töltési árakhoz (remélem) :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#105) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok,

Nagy gondban vagyok. szeretnek vasarolni, egy lezer nyomtatot, de nem tudom milyen modellt valasszak. Elsosorban az erdekel, hogy megbizhato legyen, es szervizeles szempontjabol ne legyenek gondok vele. Maximalisan 2000 oldalt nyomtatok (otthoni hasznalatra kell) viszont amikor nyomtatok, akkor egyszerre 150-200 oldal kozott nyomtatok, es ezt megallas nelkul szeretnem kinyomtatni. Milyen nyomtatot tudnatok ajanlani?

(#106) nRu3


nRu3
addikt

a Lexmark nyomtatokrol mi a vélemény?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#107) nRu3


nRu3
addikt

Egyébként otthoni használatkor van jelentösége menyi ram van a nyomtatoban, illetve a nyomtató ezt mire használja?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#108) nRu3 válasza nRu3 (#106) üzenetére


nRu3
addikt

Lexmark nyomtatokrol mi a vélemyény? sürgös :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#109) klepto válasza nRu3 (#108) üzenetére


klepto
addikt

Képminőségre jók voltak, bár nekem csak 1x volt Lexmárkom. Azzal az volt a bajom, hogy túl drága volt hozzá a tinta, és nem lehetet utántölteni. Mostmár a Lexmark levitte a festékek árát. Egyébként lézerben én is Lexmarkot néztem ki magamnak. Műszakilag nem sok kritikát hallottam még róla, régebben csak a drága festékárt szólt ellenne. Nézdd meg, hogy amit vennél, ahoz milyen toner kell, mennyibe kerül, és utángyártottat lehet-e hozzá kapni, vagy tölti-e valaki. Ha az ára megfelelő számodra, és tetszik a dizájnja is, akkor szerintem megveheted ;)
Bár ha van valakinek több tapasztalata, az lehet, hogy többet tud mondani róla :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#110) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

több nyomtató között is vacilálok!

Samsung ML-1610 Hp Leserjet 1020 vagy hasonló árban vmi. Láttam hasnoló árba Xeroxot is.

Abszolút otthon felhasználásra..heti max 100-150oldal.
Ezek vannak az auchanba elég jó áron(20-25k) és még ma kellene. :))

(#111) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

akarom irni havi 150oldal :C

(#112) nRu3 válasza klepto (#109) üzenetére


nRu3
addikt

Mivel S.O.S- be kelett, igy már megis vettem Lexmark Z617 ami bruttó 9100ft volt, nem csúcs minőségü nyomtato kelett de ne keljen minden évben szervizbe vinni mint a HP-tremélem megtesz a heti kb10-15 oldal nyomtatásához.
Elsőre szimpatikus, gyorsaban nyomtat mint az előd, remélem tovább is birja. :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#113) pilóta válasza Bernardo20 (#110) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem a samsung.
Miért? Mert csak :D
De eléggé nyomul mostanában a samsung a nyomtató piacon, és olcsón adja a jót.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#114) nRu3 válasza pilóta (#113) üzenetére


nRu3
addikt

végig jártam több üzletet de samsung nyomtatot sehol nem látam :F csak neten vannak jelen :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#115) pilóta válasza nRu3 (#114) üzenetére


pilóta
nagyúr

A múltkor mintha láttam volna a médeamárktban. Itt szegeden tudok forgalmazót is. De biztos lehet azért kapni pesten is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#116) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Vettem egy Samsung Ml-1610es lézernyomtatót az Auchanból 19.990 Ft-ért 2 év garival!

Eddig csak jó dolgokat tudok mondani!
Egyszerű,nekem még dizájnos is. Gyorsan nyomtat, 25oldalt 1perc 3sec alatt kinyomta!
Az ábrák és a szöveg teljesen a helyén van és jól olvasható!

Egyenlőre ennyi,majd még irok ha vannak újabb tapasztalatok!!
:C

(#117) klepto válasza nRu3 (#112) üzenetére


klepto
addikt

NEkem még a régi, hatóságoknál hivatalokban is használt nyomtatóm van, a HP 845C, és ez megvan már vagy 5 éve!
Igaz, én átlag heti 2 oldalt nyomtatok vele, de régebben volt ez több is. Az új HP-k viszont nekem sem tetszenek...
Viszont már én is váltani akarok lézerre, de időközben eldöntöttem (mióta láttam, hogy hogy működik), hogy multifunkciós gép kell. Meguntam fénymásolókba járni, sé bizony viszonylag sűrűn kell fénymásoltatnom, de külön beszkennelni gépbe, és onnan kinyomtatni mint képfáljt nem túl gazdaságos a szöveges oldalakat, ezért nagyon megtetszett a multifunkciós lézerek fénymásoló szerű, gépet nélküli működése .D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#118) klepto válasza nRu3 (#114) üzenetére


klepto
addikt

A Samsung és a Xerox hasonszőrű termék, mind kinézetre, mind felépítésre egy tőről fakadnak. HA nincs Samsung, vegyél Xeroxot ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#119) nRu3 válasza klepto (#118) üzenetére


nRu3
addikt

De már vettem Lexmark-ot :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#120) nRu3 válasza nRu3 (#119) üzenetére


nRu3
addikt

Ahoz képest egész jó kiss nyomtató :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#121) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

A samsungot is csak ajánlani tudom,aki egyszerű otthoni használatra tervez lézernyomtató vételt! szerintem nagyon klassz! :))

(#122) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

azt meg tudjátok mondani, hogy honnan tudom, hogy a toner hány %-os? van rá vmi program ami kijelzi a töltöttségi szintet?(nem találok ilyet a ringyózban). :R

(#123) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ne halj meg topic!!

(#124) orkester válasza Bernardo20 (#123) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Én is kinéztem magamnak egy ilyen Samsungot. Akkor szerinted érdemes belevágnom? :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#125) Bernardo20 válasza orkester (#124) üzenetére


Bernardo20
senior tag

határozottan érdemes!!
Az én igényeimnek tökéletesen megfelel és még a toner is relative olcsó bele.
Gyors,egyszerű,megbizható! Mi kell még?
Próbáld ki,nem fogsz csalódni benne!

(#126) orkester válasza Bernardo20 (#125) üzenetére


orkester
senior tag

Ez akár reklámszövegként is megállná a helyét. :DD
Köszi szépen, szerintem ennél maradok. Csak vinnék el a tintasugarasaim... :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#127) funkygee


funkygee
aktív tag

Lexmark Optra s1650-et nyúzott valaki? Olyan nyomit keresek én is amibe óccsóért van okos toner.

(#128) Dilo


Dilo
csendes tag

Engem is az érdekerlne, hogy a toner hány %-os? van rá vmi program ami kijelzi a töltöttségi szintet?
A frissen vásárolt Samsung ML-1610 programjai között nincs ilyen, de ezt leszámítva nagyon frankó a cucc!

Ne tévesszen meg, a bugyuta "nick" nevem! Köszi!

(#129) funkygee


funkygee
aktív tag

Kiváncsi lennék, milyen program tuggya megmérni, hogy mondjuk egy 17000 oldalas tonerbe belerakott 500 gr. porból mennyi fogyott el ;] . Szerintem ilyen nincs.
De egyszerű: minden kinyomtatott oldalt bescannelsz pont A4-be, bw-be, megszámolod a fekete majd a fehér képpontokat, átszámolod 5%-os lefedettségre és lapszámra, és megvan mennyi maradt.
Nó jó, van ebben is bizonytalanság azért ...
;]

(#130) Ksebi válasza romet (#97) üzenetére


Ksebi
csendes tag

Mennyi??? 28.000??? Én 16-17ezerért látom mindenhol a Phaser 3117-hez :C

Egyébként ma vettem egy Xerox phaser 3117-et. Hááát gyerekek, ez a masina egy álomgép a tintasugaras nyomikhoz képest :) Csakugy tolja a lapokat :Y :DD

(#131) orkester válasza Ksebi (#130) üzenetére


orkester
senior tag

Végül Samsung 1610 helyett én is egy ilyen Xerox phaser 3117-et vettem. Kicsit sokaltam a 2 közti 6E Ft különbséget. Tudásban meg szinte u.a. a kettő, ez gyorsabb percenként 1 lappal. :) Minőségben nem tudom...

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#132) Kerio válasza orkester (#131) üzenetére


Kerio
őstag

Nagyon pöpec kis gép :D
Valaki lemeritette már a kezdö tonert? Tényleg 1000 oldalt bir?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#133) biga válasza Kerio (#132) üzenetére


biga
senior tag

A Samsung meg a Xerox együtt gyárt. Egy csomó tipusuk ugyan az, de a Xeroxnál nem ritka a ''védett'' toner. Bár ez leggyakrabban csak egy biztosíték. (Nagyobb Samsungoknál is benne van a bizti, amit tonertöltésnél cserélni kell)

Samsungra: rengeteget ad(t)unk el, olcsó, megbízható alapnyomtatók, jól lehet őket tölteni. A starter tonere nagyon sovány (az 1000 oldal tényleg csak kb 5%-os lefedettségre vonatkozik), de azt is lehet tölteni (a 1510-esben (ilyenem nekem is van), a 1710-esben, és még talán a 1520-asban is a starter meg a későbbi toner ugyan olyan, csak kevesebb benne a por. A 1610-ben már azt hiszem, a 1620-ban meg biztosan kisebb a portartály is a starterban, macerásabb is tölteni, meg nem is megy bele egy teljes adag por) Az utántöltője 4-5e körül van, 6e-ért általában meg is töltik. (Érdemes figyelni arra, hogy a 1620-ban pl starterbe jóval kevesebb por fér, ést ezt akik töltik gyakran ''elfelejtik'' közölni, és teljes áron töltik). ezekben a kisebb starterekben (meg az olcsóbb tonerekben) gyakran nincs keverő, e miatt nem mindegy, hogy milyen por megy bele, lényegében gravitáció üzemelteti őket. (ha nem jó por van bennük, az első pár oldal után nem nyomtat többet). a 1610/1620-ashoz az utána vett toner 2000-es, nem 3000-es! Igaz, cserébe vagy 12k az ára (a gyárinak). Érdemes a starter mellé rögtön venni egyet (már csak a jobb tölthetőség miatt is). Ja, és a Samsungokra 2 év gar van! És manapság a 1620-ast akár 20e körül meg lehet venni. Hirtelen ennyi jutott eszembe róluk....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#134) Kerio válasza biga (#133) üzenetére


Kerio
őstag

Köszi szépen az infot! :R
Fényképet nyomtattatok már vele? Mersze nem a minőség miatt kell, hanem csak egy ábra legyen a dokumenthez :D

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#135) Csaba.... válasza biga (#133) üzenetére


Csaba....
senior tag

Jól tudom, hogy a 2010-s start-tonerje már más, mint 1610-é? :F

A Samsungnál engem csak egy dolog zavar, mégpedig az, hogy rakétaporszívó hangja van.

(#136) Kerio válasza Csaba.... (#135) üzenetére


Kerio
őstag

Ez a hang a Xerox 3117-nél is van. És a leállás olyan mint egy repülőgép hajtóműé :Y :C
De legalább gyors :D

Biga! Én azért nem veszek a starter mellé egy tonert, mert nekem ez mire kifogy, lemennek az árak :)

[Szerkesztve]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#137) biga válasza Kerio (#136) üzenetére


biga
senior tag

Fényképet nem nyomtattam vele (némi mazochizmus kellene tőlem ahhoz, hogy egy mono (600dpi-s) lézernyomtatóval nyomtassak fotót, mikor ott van mellette egy Canon ip4200-es :) ). Szerintem ezt a kategóriát mindenki szöveghez használja, a legtöbb, amit nyomtatnak vele, az mondjuk egy embléma, vagy egy diagram ilyesmi.

A starter meg tényleg nem sokáig bírja, az ára meg nem hiszem, hogy jelentősen lemenne addig a tonernek, míg azt kifogyasztod (nekem 1510-esem van, az kb 2 éves tipusa, de a tonere lényegében ugyan annyi még mindig)

Csaba....: szerintem mindnek más egy kicsit a tonerje. Ez manapság divat az összes nyomtatógyártónál. (régen még jellemzőbb volt a keresztbekompatibilitás. De ugyebár az nem akkora üzlet). Pl a Samsung 4100-asé (ha jól emlékszem) ugyan az a toner (fizikailag), mint a 1610-esé, csak egy biztosítékban (mondjuk 20Ft) különbözik. Mégis többe kerül :Y (Persze ezt a biztit lehet pótolni ;) )

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#138) Kerio válasza biga (#137) üzenetére


Kerio
őstag

Nem is minőségi fényképet akarok nyomtatni. Hanem van egy alkatrészhez leirás, és ahhoz egy képet. :R
De sikerült. Egész jó lett. :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#139) Csaba.... válasza biga (#137) üzenetére


Csaba....
senior tag

Köszönöm!

(#140) Amonka válasza biga (#137) üzenetére


Amonka
csendes tag

En egy Samsung ml 1710-es vagy 1770-es nyomtatot szeretnek vasarolni. Megeri egy ilyen nyomtatoba feketni, ha hosszu tavra szeretnem a nyomtatot? Mik a gyenge pontjai szervizeles szempontjabol?

(#141) ricardo1


ricardo1
csendes tag

Lézer nyomtatót kell vennem a segítségeteket kérném, hogy az alábbi feltételeknek melyik felelne meg a legjobban.
Kb. 100.000 Ft környékén legyen
Toner -t vagy olcsón lehessen cserélni vagy utántölteni
Lehetőleg ne romlós legyen :D
Azt se bánnám ha fax/ másoló is lenne benne illetve hálózatra lehetne kötni.
Kn.: ennyi :D

Köszi előre is mindenkinek

(#142) ricardo1


ricardo1
csendes tag

Ha lehet ne rögtön azzal kelljen kezdenem, hogy másik 100 -ért tonert vegyek :D

(#143) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy hallott-e már valaki olyan lézer nyomtatóról amivel közvetlenül cd/dvd-re is lehet nyomtatni?
(A haverom szerint van olyan, szerintem meg nincs!)
Tud valaki valamit?

(#144) hornet88


hornet88
csendes tag

Samsung ML-1520 nyomtatóról tud valaki valami?

(#145) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A3-as fekete-fehér lézert tud valaki 100K magasságában?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#146) csibor


csibor
őstag

20K körül lehet venni valami normális lézer nyomtatót?

(#147) szeva000 válasza csibor (#146) üzenetére


szeva000
addikt

samsung ML2010 vagy OkiB4100.

(#148) Gravitáció


Gravitáció
csendes tag


Üdv!
Érdeklődnék, hogy kinek van konkrét gyakorlati tapasztalata a Samsung lézernyomtatók terén? Pontosabban az ML 2010 és az ML 2510 érdekelne. A műszaki leírást ismerem. Elég sokan dicsérték is, de az én lakóhelyem környékén a boltokban csak rendelni lehet, tehát nem tudok oróbanyomatot kérni.
Arra lennék kíváncsi, hogy a gyakorlatban mennyivel nyomtat szebben a 2510-es? Esetleg FF ábrákat kontúrosabban nyomtat?
:F

[Szerkesztve]

(#149) Alex91


Alex91
félisten

Kis meretu, olcso uzemeltetesu, SZINES lezer nyomtatot tud-e valaki ajanlani?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#150) pomix


pomix
tag

Sziasztok!

Fekete-fehér lézer nyomtatót szeretnék venni, de nem tudom, hogy milyet. Ebben kérnék egy kis segítséget.
Otthoni használatra kellene, nem nyomtatok sokat, max vizsgaidőszak környékén.
Szóval eddig két nyomtatót néztem ki:
HP LaserJet 1018 [link]

mellette:
- alapból kb 2000 oldalra elég toner jár hozzá (ha jól értelmezem)
- olcsóbb hozzá az eredeti toner mint a samsunghoz, csak annyi különbséggel, hogy a samsungé 3000 oldalas a hpé 2000 oldalas. Az utángyártott kb ugyanannyiba kerül mindkettőhöz, de ebből is a samsungé többre elég.
- USB 2.0
-(jobban néz ki mint a samsung szerintem, de ez nem szempont)

ellene:
- a hozzászólásokból az jön le, hogy nem valami jó a hp-k minősége mostanában
- 1 év garancia
- lassabb mint a samsung
- kevesebb memória
-hálózati nyomtatás nincs támogatva

Samsung ML-2010P lézer nyomtató (LPT+USB) [link]

mellette:
- fórumon olvasott tapasztalatok
- gyorsabb mint a hp
- több memória
- 2 év garancia
- toner save mód(nem tudom, hogy van-e ilyen a hp-ban és azt sem, hogy mennyivel rosszabb a minősége ennek, de jól hanzik :) )
- hálókártya( Itt lenne egy láma kérdésem: Ha jól gondolom akkor ez arra való, hogy rákötöm a nyomtatót a routerre és akkor úgy lehet használni. Az megoldható, hogy a routerhez két gép vezeték nélkül csatlakozik, a nyomtató vezetékkel csatlakozna és így mind a két gép használhatja a nyomtatót?)
ellene:
- kezdő toner(kb 1000 lapra elég)
- az eredeti toner kicsit drága szerintem
- állítólag kicsit hangosak ( lehet, hogy ezt csak régebbi samsungokra írták valahol, már összefolynak a dolgok :) )

Tapasztalatokat várnék azoktól akik találkoztak ezekkel a nyomtatókkal.
Tulajdonképpen a samsung felé húz a szívem, de azért kíváncsi vagyok, hogy ti mit mondtok.
A samsungnál ezt a kezdő tonert újra lehet tölteni? Valamelyik topicban(lehet ebben) olvastam valamit, hogy ez más mint a rendes toner, így nem ajánlatos újratölteni. Azt is olvastam, hogy ebben chippes toner van. Ebből mi igaz? Ha nem chippes akkor én saját kezűleg feltudom tölteni? Milyen port érdemes venni?
Nagy a külömbség az utángyártott és az eredeti toner között? Az utángyártottat is újralehet tölteni?
A végére kicsit sok lett a kérdés, remélem kapok választ mindegyikre! :B
Előre is kösz a válaszokat!

mod.: Esetleg ha tudtok más ilyen árú (20-25 K) lézernyomtatót ajánlani akkor szívesen fogadom azt is.


Üdv.:
Pomi


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.