Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) matyi19 válasza QwErTy42 (#1549) üzenetére


matyi19
őstag

Amugy, neked is ilyen nyomtatód van...?

(#1552) QwErTy42 válasza matyi19 (#1551) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1553) matyi19 válasza QwErTy42 (#1552) üzenetére


matyi19
őstag

És milyen, mik a tapasztalataid vele, meg vagy vele elégedve...?
Mennyi ideje van meg?
:)

(#1554) -KP-


-KP-
addikt

Kérdésem az lenne, hogy a mai HP nyomtatók követik-e a régi modellek filozófiáját, azaz a toner tartalmazza-e a fényhengert meg a többi szokásos dolgot, vagy ez a korszak már a múlté?

(#1555) QwErTy42 válasza -KP- (#1554) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Típustól függ. Van olyan belépő színes lézer pl 1025, amiben külön van. A legtöbb fekete lézernél még egyben van a toner és a fényhenger.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1556) horrortown


horrortown
csendes tag

Sziasztok!

Én otthoni lézernyomtatónak ajánlani tudom a Xerox nyomtatókat.
Most nagyon jó áruk van, főleg a Xerox Phaser 3140/3117.
Nekem is ilyen van, és 2000ft veszek bele port, feltöltöm a tonert ( kb egy tonert 3-4x lehet újra tölteni) és 3500 oldalt lehet vele nyomtatni. Hihetetlenül olcsó vele a nyomtatás. Igaz, nem egy professzionális irodai nyomtató, de otthonra szerintem tökéletes választás.
És ha már elfáradt a toner, az se kerül nagy összegbe, 5000Ft körül már lehet kapni, amit utána megint újra lehet tölteni, akár házilag is.

Üdv!

(#1557) #41635072 válasza horrortown (#1556) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én meg nem, ugyanis a 60.000Ft-os 6110MFP-m megadta magát egy év után úgy, hogy még az eredeti tonereket sem használtam el!

Ez nem csak nálam volt probléma, hanem szerte a világon, rá lehet keresni. Jó kis bizniszt csináltak vele...

epzon fórumtárs: Nem tudod véletlenül, hogy az Epson M1200-as nyomtató a szövege/képet miért ^-jelekből rakja ki? Ez így nagyon nem 600dpi, de még a 100-at sem súrolja. Kb mint egy mátrixnyomtató...

[ Szerkesztve ]

(#1558) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék tőletek, mint tapasztalt felhasználóktól, kellene nekem egy sima fekete lézernyomtató. Milyen nyomtatót ajánlotok a következőkre:
-üzletbe lenne, számlanyomtatásra, tehát naponta folyamatosan használatban lenne
-stabilan működjön, ne legyen baja, mert "megáll az élet", ha nem megy (most szarakodik folyamatosan minolta 1350-es nyomtató, ezért az egész)
-Lehetőleg normális áron lehessen hozzá tonert kapni, akár utángyártottat is.
Köszi!

(#1559) epzon válasza #41635072 (#1557) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

az a jel konkrétan az a jel?

akkor valamilyen kommunikációs hiba lesz? minden program alól így nyomtat vagy van valami spec ahonnan ezt csinálja?

a 600dpi-t tudja (többnek nincs nagyon értelme, de 600 alatt nem is gyártanak)

(#1560) epzon válasza Mr. Teddy (#1558) üzenetére


epzon
őstag

Szia,

ha üzembiztosan akarod használni akkor ne ugy tonert használj

Epson M2000D - gyors, olcsó, megbízható eredeti lapköltség br 4-5ft

(#1561) Mr. Teddy válasza epzon (#1560) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jól látom eredeti toner bele 22k, utángyártott 7k?
Ha utángyártottal is megy rendesen, szóba jöhet ez a gép.

(#1562) #41635072 válasza epzon (#1559) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát valami hasonló jelekből rakja össze a képet...
Mindenhonnan így nyomtat (office, adobe reader).

(#1563) epzon válasza #41635072 (#1562) üzenetére


epzon
őstag

esetleg próbáld a drivert újrarakni, vagy egy másik gépre feltenni

ha nem oké akkor szerviz
garos még?

(#1564) epzon válasza Mr. Teddy (#1561) üzenetére


epzon
őstag

jól látod

általában megy vele, csak ne a legolcsóbbat vedd meg, azok általában szarok

(#1565) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!
A wifis HP 1102-t érdemes megvenni olyannak, aki évente kb 1500 oldalt nyomtat?
Azért tetszik ez a nyomtató, mert wifis és olcsó bele az ugy. patron ~7k.
Vagy esetleg valami jobb alternatíva?

(#1566) epzon válasza n0rbert0 (#1565) üzenetére


epzon
őstag

ha kell a wifi akkor nincs nagyon más ajánlat

egyébként nem rossz gép

bár évi 1500 oldalnál én nem feltétlenül ugy tonereznék, de te tudod

(#1567) n0rbert0 válasza epzon (#1566) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Tonerezni szeretnék, mert meguntam a "beszáradást"...

(#1568) lolaron


lolaron
csendes tag

Üdv!
Orvosi rendelőbe kéne egy jó lézernyomtató. Sokat lenne használatba, leginkább receptek nyomtatására. Nem igazán értek hozzá, hogy ez mennyibe is kerülne, de mondjuk 50000 ftből meglehetne úszni az jó lenne. Köszi!

(#1569) joe2005 válasza lolaron (#1568) üzenetére


joe2005
senior tag

Epson M2000D
Olvasd el az ajánlást alul! Én hitelesnek tartom.
Vegyél kettőt! :)

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1570) epzon válasza lolaron (#1568) üzenetére


epzon
őstag

Hello

Epson M2000D - kipróbált készülék receptnyomtatásra
2 adagolója van:
1, kézi 50 lapos ebből tud fektetve receptet nyomtatni
2 alsó 250lapos ebből meg ,mehet a normal A4

8000 oldalas tonerből kb. 25-30 000 receptet tud nyomtatni.(szintén tapasztalat)

(#1571) laxus


laxus
csendes tag

törölve, nem ide

[ Szerkesztve ]

(#1572) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Szerintetek mi lehet a hiba ha lézernyomtatónál, a nyomat bal oldala teljesen halvány a lap szélétől 5cm-es területen?
Vadonat új toner van benne. Eddig ment rendesen a régi tonerrel csak már csíkozott, kifogyóban volt, aztán most cseréltem.
Megőrülök ettől a 1350-es minoltától, sátán nyomtatója, állandóan baj van vele.

Egyik helyett már rendeltem egy epson M2000-est, ha jól teszi a dolgát, a másik nyomtató helyett is az lesz. Remélem azzal nem lesznek ilyen bagatel problémák :W

(#1573) epzon válasza Mr. Teddy (#1572) üzenetére


epzon
őstag

a minolta 1350-esnél külön van a dob meg a toner, szóval valószínűleg a dob kopott el

(#1574) HeidBalu


HeidBalu
csendes tag

Színes lézernyomtató vásárláson gondolkodok én is, amivel tudnék hálózaton keresztül is nyomtatni. A Samsung clp-320n megfelelő volna. A tonerek nem túl drágák és tölthetőek is.
Már csak egy kérdésem volna: meg tudná mondani valaki, hogy a Samsung clp-320n nyomtatóban milyen demo toner(ek) van(nak)?
A válasz előre is köszönöm.

(#1575) QwErTy42 válasza HeidBalu (#1574) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Egy jobb tintasugaras nyomtatóval jobban jársz. Epson Workforce vagy HP Officejet Pro nyomtatók eredeti kellékkel is gazdaságosabbak mint a lézer töltött tonerrel.
500 oldalas tonereket mellékelnek, ha jól emlékszem a tájékoztatójukra.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1576) epzon válasza HeidBalu (#1574) üzenetére


epzon
őstag

hello

samsung.hu

az internet csodákra képes

egyébként ha neked nem drága a 10-12Ft/oldal/szín! + néhanéha 40eft-ért egy dob akkor hajrá

persze lehet töltetni is.... javaslom olvass vissza 2-3 oldalt hány embernek van jó tapasztalata a színes töltéssel (azt nem is említem, hogy a dobot cserélheted gyakrabban ha töltöd a tonert, azaz amit töltéssel megspórolsz máshol elköltöd)

ehelyett javaslom vagy a HP officejet vagy az Epson workforce szériát
eredeti kellékkel 3-4ft/szín/lap költséggel nyomtatnak és nincs dobcsere

(#1577) joe2005


joe2005
senior tag

Na megszereztük a kifutóban lévő epson M2000d nyomtatót.
Rövid tapasztalat: az elsőt ki kellett cserélni hibás görgőszerkezet miatt, mivel egyből 2-őt vettünk, így derült ki a hiba. Nem adta ki a papírt. Kezdő tonert (kb 2000 oldal) betettük 15 perc várakozás, amíg konfigurálta magát, elég hangos működés után gyorsan lehetett működésre bírni. A kereskedő elmondta, hogy epsonék nem gyártanak lézert, hanem megveszik menő nagy gyártók (minolta, kyocera stb) modelljeit és azt forgalmazzák saját név alatt. Ez pl. kyocera belsővel rendelkezik a tintát kell csak cserélni, a dob kb 80-100 ezer oldalt bír aztán kuka. A beszerzési árat (br.26 eFt) és az utángyártott toner árát (br. 10ezer/8000 oldal) nézve nem okoz problémát, ha 80 hónap múlva ki kell cserélni a készüléket, addig 80 eFt toner és 26 készülék ár esetén teljesen képviselhető az 1,4 Ft/oldal nyomatköltség. Ja, alapból duplex a készülék.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1578) HeidBalu


HeidBalu
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat. A Samsungot csakis az ára miatt szemeltem ki, de ha HP és Az Epson jobb akkor megnézem azokat is. De úgy olvasom sok buktatója van még az egésznek. Inkább egy tintasugaras a jobb megoldás otthoni használatra?

(#1579) epzon válasza HeidBalu (#1578) üzenetére


epzon
őstag

Olcsó színes lézert csak akkor kell venni, ha nagyon ritkán nyomtatsz és a kezdő tonert 2-3év alatt nyomtatnád ki. Arra jók

Ha használni is akarod a gépet akkor vagy egy komolyabb lézer 100+ feletti kategória
vagy egy üzleti tintás gép. Minőségben és költségben is mindkettő jobb megoldás mint az első.

(#1580) Sonja


Sonja
veterán

Elgondolkodtam a minap egy mono lézernyomtató vásárlásán, mivel mostanában inkább csak dokumentumokat nyomtatok. Viszont megdöbbenve tapasztaltam, hogy egy új toner majd' dupla áron van általában, mint maga a nyomtató! :Y Pl. kinéztem egy olcsó Xerox Phaser 3140-es típust, ami 11-14eHUF között van, míg a toner 20eHUF. :( Egy másik, Samsung ML-1660 nyomtatóhoz is ilyen árban mozognak. Mindegyik lézerhez ilyen drága a toner? Mert akkor inkább lemondok a nyomtatgatásról. :O

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1581) joe2005 válasza Sonja (#1580) üzenetére


joe2005
senior tag

Van olcsó, csak meg kell találni. :)

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1582) tope


tope
addikt

Üdv
Konica Minolta Pagepro 1350W 11.990-ért ? (6.000 oldalas toner van hozzá kb 9.000-ért, illetve nem nagy igénybevételre kell) vagy valami más hasonló áron , amihez olcsó a toner?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#1583) Sonja válasza joe2005 (#1581) üzenetére


Sonja
veterán

Gyári toner? :F Szerintem egyik sem olcsó. :(

(#1582) tope: Én is ezt találtam, ami olcsó lenne utángyártottal, de nem tudom, hogy milyenek ezek az utángyártottak?! :U Mert, ha egyszer tönkreteszi, akkor sokat nem ér. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1584) joe2005 válasza Sonja (#1583) üzenetére


joe2005
senior tag

Hát a gyári nem olcsó ez így igaz, csak a nagy 200K-s nyomtatókhoz.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1585) epzon válasza Sonja (#1580) üzenetére


epzon
őstag

olcsó tonert vagy alacsony lapköltséget akarsz?
mert a kettó nem ugyanaz
pl: epson M200D-hez toner link
8000 oldal és 35 000 Ft azaz 4,5ft/lap - ez sok?
vagy epson M4000N-hez toner link
20 000 oldal és 60 000 Ft azaz 3ft/lap

inenntől már csak egyszerű matek, hogy évi x oldal nyomtatásakor hány év alatt térül meg a kezdeti nagyobb befektetés

egyébként meg nem a toner drága, hanem a nyomtatók baromi olcsók

(#1586) tope válasza Sonja (#1583) üzenetére


tope
addikt

Évek óta utángyártott tonereket használunk (HP 2612A típus odabent a cégnél) és nem volt baj, sajna ilyen készüléket már nem kapni, amibe ez menne :(

(#1587) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Hello!

Nem tudtok olyan munkaerőt, aki napi 50 forintért dolgozik és után lehet tölteni csirke...ral is?
Lehetőleg a minőséggel se legyen baj! ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1588) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Epson M2000D (~25e Ft) és Minolta PagePro 1350W (~15e Ft) nyomtató között megy a vacilla, előbbi ugye duplex.

Mindkettő kifejezetten gazdaságosan üzemeltethető:
M2000D utángyártott toner 8000old ~8e Ft
1350W esetében 6000 old ~9e Ft / dob 20.000 után 12e Ft

M2000D-nél nem találok infót a dob cserére, hány oldal után esedékes és milyen áron?
Valahol olvastam, hogy a dobot nem kell cserélni teljes élettartam alatt, de ez elég vadul hangzik...
Tud erről valaki többet?

(#1589) joe2005 válasza pandor (#1588) üzenetére


joe2005
senior tag

Utángyártott tonerrel 80 e oldal után, eredeti 100 e oldalt bír állítólag, lehet többet is.
Kyocera a belseje, azért működik így. Nézz utána a Kyoceránál.
Ehhez hasonlít legjobban
Van 2 is belőle, mármint epsonból.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1590) pandor válasza joe2005 (#1589) üzenetére


pandor
tag

A karbantartási ciklus dobcserét takar itt?

Karbantartási ciklus: 300 000 A4 oldal
Gyárilag megadott élettartam: 3 év, vagy 600 000 A4 oldal

A két verzió az M2000D és az M2000DN, ez utóbbi drágább és háló csatolóval is rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1591) m3ss


m3ss
veterán

hello
tudnatok ajanlani vmi lezernyomtatot? szines kellene, napi 5-10 oldalt biztos nyomtatna...kb mennyit birnak a mai tonerek, es mennyiert lehet ujat kapni?
ha tudnatok ajanlani par tipust megkoszonnem

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1592) joe2005 válasza pandor (#1590) üzenetére


joe2005
senior tag

Szerintem igen, de az epson nem pont ez, az lehet, hogy egy számmal kisebb kyoceranak felel meg. Az 1000-es szériánál 100 e a karbantartási ciklus. Epsont, már nem biztos, hogy be tudsz szerezni, kifutott típus. Az új m2300d más a toner is.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1593) pandor válasza joe2005 (#1592) üzenetére


pandor
tag

Egy próbát megér, elég sok helyen listázzák még: árgép

Ha duplex feltétel, akkor üzemeltetés/fenntartás szempontból nem látok most jobbat
1 lap 1 old ~ 3 Ft
1 lap 2 old ~ 4 Ft

(#1594) epzon válasza pandor (#1593) üzenetére


epzon
őstag

hello

100 000 oldal a dob élettartama
annyira nyomott a gépek ára, hogy 100 000 oldal után nem éri meg karbantartó kitet vásárolni hozzá, hanem olcsóbb egy új nyomtató

az m2000d tényleg kifutott, utódja a m2300d meg az m2400d a különbség a tonerben van
csak hetek kérdése és mindkettőhöz lesz ugy toner hasonló áron

a felújítási ciklus más, ott több mindent cserélni kell

(#1595) joe2005 válasza pandor (#1593) üzenetére


joe2005
senior tag

Nem fogsz mellé, ennyit biztosan megér.
Amennyiben hálózatban akarod használni, egy printservert teszel az lpt portra és láthatja az összes gép.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1596) pandor válasza joe2005 (#1595) üzenetére


pandor
tag

@joe2005, @epzon: köszönöm a megerősítést + infót

futok egy kört M2000D után, remélem valamelyik helyen még be tudják szerezni (ill. ha van a nagykerben, akkor mindegyik árgépes cég be tudja szerezni :-)

egyébként pedig marad a 2300-as

[ Szerkesztve ]

(#1597) AlexBrown


AlexBrown
csendes tag

Sziasztok!

Nekem gyorsan kell döntenem lézernyomtató vásárlásról, ezért a segítségeteket kérem! :R

Családi felhasználásra akarok venni, még nem eldöntött, hogy színeset vagy fekete-fehéret.

Havonta kb. 20-200 oldal nyomtatására. Évente talán egyszer-kétszer több oldal is elképzelhető.

Nagyon ritkán színes oldalakra is, de van színes tintasugaras nyomtatónk, csak abba a ritka használat miatt beszáradna a tinta, ha párhuzamosan használnánk a kettőt, no meg drága is.

Amit eddig tudok: olcsóbb nyomtató=drágább nyomtatás, esetleg sokkal drágább tonercsere is, főleg ha nemcsak festékpor utántöltés, hanem ráadásként még nyomtatófejjel együtt kell is cserélni.

Több gép routerrel van összekötve, ezért olyan nyomtató kell, amit az otthoni hálózaton bármelyik gépről közvetlenül is el tudok érni. (Nem tudom, hogy ehhez elég-e a hálózatképes funkció, vagy ethernet is kell esetleg hozzá. Egyébként sem tudtam rájönni, hogy az ethernet mire szolgál, hogy lehet kihasználni, stb-stb.)

USB-t szeretnék, az már körvonalazódott.

Kártyaolvasó, duplex, fénymásoló, FAX, meg hasonló nyalánkságok csak akkor kellenének, ha ingyen vannak, vagyis ugyanazért az árért nem romlanak a fontos paraméterek, mint pl. az utántöltés költségei vagy a kinyomtatható oldalszám.

A lényeg, hogy az adott körülményekre keresem a legmegbízhatóbb, leggazdaságosabban működtethető családi nyomtatót! Azt hiszem, ebben minden benne van.

:R Amit tőletek szeretnék: Világosítsatok fel a különböző funkciókról, amelyek ma a családi felhasználású nyomtatókban már rendszeresen kihasználhatóak, és feltétlenül érdemes számolni velük, hívjátok fel a figyelmemet (esetleg másokét is!) azokra a nyomtatókra, amelyek a megadott paramétereknek a legjobban megfelelnek, és a legolcsóbbak ebben a kategóriában. Győzzetek meg, hogy miért vegyek vagy ne vegyek színes nyomtatót (csak különálló fiókokban levő, önállóan utántölthető színekkel rendelkező nyomtatóban gondolkodom egyelőre). Ha van még fontos szempont, amit nem ismerek, kérlek benneteket, hogy azt is említsétek meg.

Lehetőleg 40.000 Ft környékén legyen, de ha van sokkal gazdaságosabb, akkor nem gond, ha nagy az eltérés akár lefelé, akár felfelé.

:( Amit nem szeretnék: Hogy a megadott paraméterektől eltérve reklámozásra használja fel bárki a helyet, kérek mindenkit, hogy ne raboljuk egymás és más érdeklődők idejét.

Van kb. 3-4 napom dönteni.

Előre is tisztelettel köszönöm mindenki segítségét! :R

.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1598) epzon válasza AlexBrown (#1597) üzenetére


epzon
őstag

hello

először neked kellene pontosítani, hogy mit is szeretnél mert ez így nagyon szór
senki nem fog semmilyen extra funkciót ingyen adni, vagy kellékben vagy gépárban fizeted meg a különbséget de megfizeted.

ethernet: ez azt jelenti, hogy a nyomtatón van egy olyan csatlakozó amivel a routerre rá tudod kötni, így bármelyik számítógépről tudod használni
ha nincs az eszközök ethernet (LAN) port akkor rá kell dugod egy számítógépre és onnan osztod meg a nyomtatót, ekkor annak a számítógépnek amire rá van dugva a nyomtató be kell lennie kapcsolva, csak úgy tudsz másik számítógépről nyomtatni

első és legfontosabb kérdés:
csak fekete vagy színes nyomtató (vagy multifunkciós) legyen?
ha a nyomataid 95% fekete akkor lézer a megfelelő
ha csak nyomtató ethernetes legyen vagy ne?
ha nem kell ethernet akkor pl. epson M1200, vagy HP1102
ha kell ethernet akkor epson M2400DN vagy OKI B431DN (ezek már duplexesek)
ha multifunkciós kell
ha ethernet nélkül epson mx14 vagy samsung 3205
ha ethernet epson mx20dnf vagy hp pro 1536

Ha színes legyen:
színes lézert felejtsd el 150eft alatt nincs normális lapköltséggel senkinek se

itt sokkal jobb választás egy üzleti tintasugaras gép
ez vagy az
epson 4015dn -csak egy funkciós
epson 4515dn - 3funkció
epson 4525dnf - 4funkciós

vagy
hp 8000 - egyfunkciós
hp 8500 - 4funkciós

innentől kezdve egyrészt az igényeket kellene pontosítani, másrészt az alapján tudsz kalkulálni, hogy mennyi az éves nyomatmennyiséged
3 évre kalkulálsz egy teljes költséget és megkapod, hogy melyik az optimális választás

(#1599) joe2005 válasza AlexBrown (#1597) üzenetére


joe2005
senior tag

Olvass vissza egy kicsit! Van kalkuláció is.
Ennyi oldalra nem érdemes új nyomtatót beszerezni szerintem. Feltételezem, hogy a tintasugarasod jól működik.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1600) AlexBrown válasza epzon (#1598) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Laikusként azt gondoltam, hogy amiket leírtam, az már egész pontosan bekalibrálja a paramétereket. Nos, ha még így is nagyon szór, akkor: havi 20 oldalt nyomtatunk, de időszakonként (kb. negyedévente) egyszerre kell kinyomtatni kb. 100-500 oldalt. Színeset elvileg nem kötelező nyomtatni, ritkán fordul elő, hogy elvárás a színes. Persze előfordul, hogy a szépérzékünk és a jó szemléltetés miatt inkább színesben nyomtatunk, tehát van azért nem racionális igény rá. A fekete biztos, hogy több, mint 95 %, ezért is választottam a lézert!

Nem kell multifunkciós, mert FAX nincs és nem is kell, duplex nem létkérdés, szkennerünk van, ha pedig nagy tételben kell fénymásolni, akkor a munkahelyen megoldható. Fényképeket nem akarunk nyomtatni, tehát szimpla lézer a jó választás. Mint írtam, nem akarok az extrákért külön fizetni.

Az ethernet esetében ezek szerint is mindenképp szükség van arra, hogy legalább egy számítógép be legyen kapcsolva?

Mi van akkor pl., ha az USB-ről közvetlenül akarok nyomtatni? Lehet-e ilyet? A terméklapokon és az általam talált információk alapján ez nem teljesen egyértelmű.
Vagy ez nyomtatófüggő az USB esetében?

Amikor a terméklapon kiírják, hogy hálózati nyomtatásra alkalmas, de nincs ethernet a nyomtatón, akkor azt hogy kell érteni, mit jelent?

És még egy kérdés: Az ethernet esetében a routeren is kell egy ethernet kivezetésnek lenni? Vagy az UTP-kábeles kivezetésről közvetlenül is működik a nyomtató - természetesen feltételezve, hogy egy a hálózaton levő gépről adják az utasításokat (nem arra gondoltam, hogy a nyomtató a netről veszi a jelet, mert valahol még ilyen kapcsolatról is olvastam)?

A színes lézert lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam meg: Nem gond, ha a színes nyomtatás esetében magas a lapköltség, mivel nagyon ritkán nyomtatunk színeset, ezért alapvetően a fekete-fehér nyomtatás lapköltsége lenne csak nagyon fontos. Ezért is gondoltam arra, hogy a színeset is nyomtató nyomtatókból elsősorban csak olyat szeretnék, amelyiknél a színes tonerfiókok egyenként is feltölthetők, nem csak az egész toner kicserélésével, ha pl. egyetlen szín kifogy. Vagy pont ezekre gondoltál, hogy az ilyen nyomtatók és esetleg az ilyenek egyedi színpótlása kerülnek nagyon sokba?! Bocs, de nem ismerem a pontos elnevezéseket, remélem egyértelmű, mire gondolok!

A tintasugarasunk teljesen ép, jól működik, magas színvonalú képeket lehet vele nyomtatni, de iszonyat drága a tinta bele, és a színes patron villámgyorsan kifogy vagy beszárad. Tintasugarast tehát biztos, hogy nem veszek, és nem akarom használni a továbbiakban, csupán ezért gondoltam a színes lézerre. A kettő (fekete-fehér lézer és a színes tintasugaras) együtt használata sem jó megoldás, úgy gondolom.

Mondjuk évente kb. 400-1000 oldalt nyomtatunk, az 3 év alatt kb. 1000-2000 oldal. Majdnem 100 % fekete-fehér. Van olyan hónap, amikor egy-két nap alatt többszáz oldalt kell kinyomtatni egyszerre.

A nyomtatás minőségével szemben nincs különleges elvárás.
Még az jutott eszembe, hogy az fontos lenne, hogy a festékpor se "romoljon meg" (csomósodás, stb.) a hosszú felhasználási idő alatt.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.