Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) formasu válasza n0rbert0 (#1200) üzenetére


formasu
tag

Szerintem is inkább nettó, de ha mégis bruttó lenne, akkor légyszíves áruld el, hogy hol lehet ilyen olcsón venni.
Ezt tájékozódás miatt írtam! Ha van ismerősöd, aki vásárolhat a Nagykerben, ez az ár arra vonatkozik! Brutto ár! Számolj! Ha nettó lenne, akkor az Ipon hogyan tudná adni : Webshop Ár: 27.728Ft (22.182Ft) ennyiért? Durván 15%-ot tesznek rá.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1202) n0rbert0 válasza formasu (#1201) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Hogy hogy nem a Minolta pagepro 1350E-t veszed meg?
Miért döntöttél a Samsung mellett?
Amúgy a samsung scx-3205 ugyan olyan jól működik utángyártott tonerrel, mint eredetivel? Mert, ha jól emlékszem a konicával az volt a baj, hogy az utángyártott tonert nem nagyon szerette.

(#1203) epzon válasza formasu (#1201) üzenetére


epzon
őstag

15%??? hát nagyon durván, általában 5-10% de inkább 5

(#1204) formasu válasza epzon (#1203) üzenetére


formasu
tag

15%??? hát nagyon durván, általában 5-10% de inkább 5
Bocs, azt írtam, "durván", tehát saccoltam! Valójában: 16. 017%-ot tesz rá az olcsóbb cég, míg a másikak ennél jóval többet!
n0rbert0-nak! Elkedvetlenített, hogy nem megy jól után gyártottal, nagy a hangja, sokat megy a ventije, és az után gyártott toner, a 6e-s, nagyon hamar elfogyott. Az sem utolsó szempont, hogy a Samura 2 év a gari, és tudok nagyker áron venni, míg a másikat nem! Így már alig van különbség a kettő árában, és ez azért multifunkciós!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1205) n0rbert0 válasza formasu (#1204) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A samsungnál nem lépnek fel ezek a "hibák" ?

(#1206) formasu válasza n0rbert0 (#1205) üzenetére


formasu
tag

Levelezek olyannal, akinek SCX 4300 -as Samsung van, és Ő nem panaszkodik ilyenekre! Valójában minden lehetséges, bármi előfordulhat. Már megrendeltem, a jövő hétre ígérték. Ez még elég új készülék, remélhetően kicsit később lesz hozzá olcsóbban is toner!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1207) n0rbert0 válasza formasu (#1206) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Ha megérkezik a nyomtató, légyszíves írj egy élménybeszámolót. :)
Ha véletlen kifogyna a demotoner és vennél bele utángyártottat, akkor arról is szeretnék egy élménybeszámolót olvasni. :)

(#1208) formasu válasza n0rbert0 (#1207) üzenetére


formasu
tag

OK!
Többek között azért sem kellett tintasugaras nyomtató, mert keveset nyomtatok, így mindig akkorra száradt volna be a tinta, amikor nyomtatnék! Előre láthatóan sokáig elég lesz a demo toner, mert eddig általában havi 20-30 oldalnál többet nem nyomtattam.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1209) n0rbert0 válasza formasu (#1208) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem én sem veszem meg a Konica 1350E-t, mert nem nagyon dicsérik.
Lehet, hogy én is veszek egy Samsung scx-3205-t, de ezzel meg az a bajom, hogy senki sem írt tapasztalatot róla.

(#1210) Tristis


Tristis
őstag

Én vagyok a másik srác, milyen hibára gondolsz? Utángyártott tonerről én nem tudok beszámolni, mert az én 4200 Mark II-es vagy másnéven 4300-as gépem gyári teli Samuval jött. De bármi kérdésed van szívesen. Bár én is még csak 300 oldal körül járok vele. A mi családunkba van egy 4521-es is, az ennek az eggyel régebbi szériás nagytesója. Az 3 utángyártott tonert már megevett gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1211) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Most már a bőség zavarában szenvedek. Nem tudom melyik nyomtatót vegyem meg, öt potenciális jelölt van mindegyik más miatt tetszik. A fenntartási költségek igazából majdnem megegyeznek. Szerintetek melyik nyomtatót vegyem meg? (Örülnék, ha valakinek lenne az összes nyomtatóról átfogó ismerete.)

Samsung SCX-4300: 30e FT körül. Az utángyártott toner kb 11e (3k) 3,7ft/oldal. Ezzel a termékkel igazából az a bajom, hogy már nem egy mai darab, lassabban nyomtat, mint a konkurens termékek.

Samsung SCX-3205: 27e FT körül. Az utángyártott toner kb 11e (1,5k) 7,4ft/oldal. Ennek a nyomtatónak a fenntartása a legdrágább, de valószínűleg lesz ez még olcsóbb is, mert még elég új terméknek mondható. A nagy memória és a két év garancia viszont elég vonzó számomra.

Ez a két Samsung azért tetszik, mert megfizethető áron kapok egy all in lézernyomtatót.

Kyocera FS-1300D: 33e FT körül. Az utángyártott toner kb 11e (7,2k) 1,5ft/oldal. A fentartási költségek igen vonzóak a nyomtató ára azonban egy kicsit elriaszt, de sok jót halottam a Kyocera mákáról. A külföldi teszteken is egész jól szerepelt. Tetszik a 28 oldal/perces nyomtatás és a duplex funkció.

Xerox Phaser 3140: 18e FT körül. Az utángyártott toner kb 13e (2,5k) 5,2ft/oldal. Igazából erről a nyomtatóról nem sok mindent halottam. Ahogy a specifikációt nézegettem nem találtam semmi extrát, teljesen egyszerű. Talán azért tetszik, mert különböző színekben is kapható meg vonzó a 18ezres ár ami egy olcsó fentarthatósággal párosul.

Konica Minolta PagePro 1350E: 20eFT körül. Az utángyártott toner kb 10e (6k) 1,7ft/oldal. Azért vonzó, mert elég olcsó a nyomtató és az utángyártott toner is. Tetszik még az ethernet csati. Ezzel a nyomtatóval nem tudom, hogy mit kezdjek, olvastam róla jókat és rosszakat is egyaránt.

Na szerintetek melyiket vegyem? Ha egy nyomtató szervizes is van köreinkben (márpedig biztos, hogy van), legyen szíves és írja meg, hogy mi a véleménye ezekről a nyomtatókról. Neki biztos több tapasztalata van, mint egy átlag felhasználónak, de a többieket javaslatát/válaszát is nagyon szívesen elolvasom főleg, ha van tapasztalata valamelyik nyomtatóról. Mielőtt még valaki ajánlaná, samsung ML - 1660/1665-öt és epson márkájú nyomtatót nem szeretnék venni. Az 1660/1665-el igazából nincs bajom egyszerűen csak nem tetszik. Az epson márkával meg az a bajom, hogy jó pár tintasugaras nyomtatójukkal "cumiztam" és megutáltam (rajtam ne keressenek pénzt).

Ha tudtok nyugodtan írjatok (pozitív,negatív) tapasztalatokat!!!
Ha valakinek ezeken a nyomtatókon kívül van jobb ötlete, akkor írja meg.

[ Szerkesztve ]

(#1212) epzon válasza n0rbert0 (#1211) üzenetére


epzon
őstag

Jól megnézeted te azt a Kyocerat?
egyrészt már kifutott nyomtató, másrészt meg br 35eft-ért csak a nyomtatóasztalt kapod...

Egyébként br 32eft kapod meg az Epson M2000D-t ami dettó ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezik, de olvastam nem akarsz Epson-t...

Ha sokat (500-1000oldal/hó) fogsz nyomtatni akkor olyan nyomtatót keress ami a legolcsóbban nyomtat, és nem mellékesen terhelhető. Minnél nagyobb egy nyomtató terhelhetősége annál hosszabb az élettartama. És sok oldal nyomtatása esetén a duplexet sem mellékelném.

Ha keveset nyomtatsz akkor meg valamelyik multifunkciósat válaszd.

(#1213) formasu válasza n0rbert0 (#1209) üzenetére


formasu
tag

Samsung scx-3205-t, de ezzel meg az a bajom, hogy senki sem írt tapasztalatot róla
Ezen az oldalon a 1193-asban írtak róla véleményt! A választás függ attól, gondolom, hogy mennyit nyomtatsz. Ha keveset, akkor nem biztos, hogy a toner árat kell nézni!
Olvastunk ellenpéldát is, hogy egy Konica-nál a 6 eDb-os toner még 1500-ra sem volt elég. Akkor most mit számolunk????

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1214) n0rbert0 válasza epzon (#1212) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igen igazad van, elnéztem. Csak a nyomtatóasztal kerül 33e FT-ba. Csodálkoztam is, hogy milyen olcsó...
Amúgy egyre jobban hajlok a Samsung SCX-4300 felé. Az előbb azt írtam, hogy elég régi termék, de lassan be kell lássam, hogy ez nem hátrány, mert elég olcsón lehet kapni bele tonert másrészt meg a chip resetelés sem egy nagy ördöngősség ennél a nyomtatónál.

@Tristis
Neked ugye SCX-4300-as samsungod van? (javíts ki, ha tévedek)
Mit tudnál elmondani erről a nyomtatóról? Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a nyomtatás hogy néz ki? Tehát a papírtálca a nyomtatón belül van vagy ki kell húzni, az elkészült lapokat hova "dobja ki", a nyomtató szoftver milyen hozzá, stb?

(#1215) CsodaPOK válasza n0rbert0 (#1211) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Csak kis helyesbítés:
Konicánál csak a 1350EN rendelkezik Ethernet csatlakozóval.

(#1216) n0rbert0 válasza CsodaPOK (#1215) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Lehet, de ahol én néztem azt írták, hogy van rajta ethernet csati, biztosan elírtak valamit...

(#1217) CsodaPOK válasza n0rbert0 (#1216) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Akkor az enyémről nagyon lehagyták :D

http://www.konicaminolta.hu/uezleti-megoldasok/termekek/lezer-nyomtatok/fekete-feher/pagepro-1350en/muszaki-tulajdonsagok.html

http://www.konicaminolta.hu/uezleti-megoldasok/termekek/lezer-nyomtatok/fekete-feher/pagepro-1350e/muszaki-tulajdonsagok.html

[ Szerkesztve ]

(#1218) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

A Samsung SCX-3205-ről azt hallottam, hogy csak a 2010 december előtt gyártottak működnek utángyártott tonerrel. Ez valóban így van?

(#1219) Tristis válasza n0rbert0 (#1214) üzenetére


Tristis
őstag

Szia!

Először is a nyomtató ára 34e+áfa Ft egy teli Samu tonerral. Ahol én vettem, ott a srácok valamit elhajlítottak a nyomtatón belül, így belemegy majd a 4200-as tonerja is, ergo 6,6e Ft/ 3000 oldal.

Jöjjenek a véleményeim:
- a nyomtató maga gyönyörű
- szerintem a ventije hangos, de az én gépem 17 decibelen dolgozik.... egy sima pc zajszintje alatt van talán kicsivel. Ízlés dolga.
- jobb oldalt hátul kell bekapcsolni, kicsit kényelmetlen, de a harmadik alkalomra már rááll az ember keze
- memóriáról annyit, hogy nekem 100 oldalt úgy kiköpött, hogy észre se vettem. Nem tudom mire való ez a memória dolog. Nekem mindegy, hogy 3,5, vagy 5 perc alatt nyomtat ki egy nyomtató 100 oldalt, olvasni tovább tart :DDD
- papírtálca zsír, mert 85%-ban fedett és a masina alján van, Kihúzod, nem gyűri a papírt, megeszik 250-et, visszateszed.
- tud oldalszámlálót a gép ;]
- a lapkiadó része nagyon profi, szerintem az is tudja a 250 odalt. Fel lehet egy kis pecket fordítani és akkor több fér bele, nagyon ötletes.
- a scan résznél a scan tetejét meg lehet emelni. Kicsit lötyög és a minőségérzet emiatt nem a legjobb, de cserébe le tudsz csukni egy 300 oldalas könyvet is. Bár erre nem tudom mi szükség, de mindenki azt mondta rá, hogy ez jó benne :DDD
- szoftver egyből felszaladt a gépre (win7)
- 2 év gari
- 45.000 oldal élettartam (feljavítás előtt), a többi kisebb nyomatóé dob függő, de ennek nagyon jó hogyha fele

Egyetlen negatívuma az ára, mert ha úgy nézzük 42e Ft tonerral. Szerintem bárki le tudja alkudni 38-39 környékére és akkor már igen jó vétel, mert a tonert tekinthetjük 7e Ft-nek.
Ízlés dolga, rád bízom. Kecskeméti Ricoh-ba biztos van, nem tudom hogy a többi nagy városban is szintén forgalmazzák-e, utána kell járni. A 3205-ös is biztos jó gép, csak kell neki idő, még kijön több cég az utángyártottal. HP szervíz ótvar, Xerox-okat nem ismerem, Kyocera, Ricoh az 60-nál kezdődik újonnan... Cannon-osokkal asszem sok a baj a chip miatt. A többi márka meg ... nekem semmit nem jelentenek. :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1220) n0rbert0 válasza Tristis (#1219) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm szépen az információkat!
Szerintem ezt a nyomtatót veszem meg.
Én 30e körül láttam argep.hu-n, de ehhez gondolom csak demo toner jár, ami 1000 oldalas a gyártó információja szerint. Nekem az ezer oldal elég lesz kb fél évig. Utána meg majdnem mindegy, hogy 2,2ft-ért nyomtatok vagy 3,7ft-ért.
Az scx-3205-öt is szívesen megvenném, de félek, hogy 2010 dec. utánit veszek meg és elméletileg abba nem jó a utángyártott toner.

[ Szerkesztve ]

(#1221) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

XEROX Phaser 3100MFPV-S
És erről a nyomtatóról van valakinek véleménye?

(#1222) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Samsung ML-2850DR-ről valakinek van tapasztalata? 30K körül vesztegetik, 28 lap/perc, tud duplex nyomtatást és gyári nagykapacitású tonerrel olyan 5 ft/oldalas nyomtatási költség jön ki.

Köszi!

CsodaPOK.

[ Szerkesztve ]

(#1223) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Engem a külső kevésbé érdekel, úgyhogy ha valaki tud infót mondani az ML-1660-ról, engem érdekelne. Ahogy a patronra rákerestem, én legolcsóbb utángyártottat 11e, de eredetit 14ezerért találtam. Így gondolom, nem érné meg utángyártottat venni. Ha jól látom az ML-1665 csak a színében különbözik. Az ML-2525-höz lehet venni nagyobb patront, amivel elvileg kb. 4Ft-tal olcsóbban jön ki egy lap. Az SCX-4623F-nél is ugyan ez a helyzet, plusz ez már multifunkciós. Nem tudom, hogy ez szkennelni is fekete-fehéren szkennel-e, de mondjuk szerintem 1200*1200-as színes kép pl. 24 bites BMP-ként több mint 4MB. Szerintetek van olyan, amire közvetlenül NYÁK-ra is lehet nyomtatni, és nem túl drága?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1224) Tristis válasza CsodaPOK (#1222) üzenetére


Tristis
őstag

Mára az összes hasonló multis lézernyomtatónak általában színes a scanner része. Azért érdemes leelenőrizni, de több, mint valószínű. :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#1225) CsodaPOK válasza n0rbert0 (#1197) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nos hát megnéztem, de nem lettem okosabb. A számlán csak annyi van h utángyártott toner ehhez a nyomtatóhoz és magán a toneren is csak annyi van, hogy ő toner a minolta 1300-hoz. Sajnálom. Több infót nem tudok róla mondani :(

(#1226) n0rbert0 válasza CsodaPOK (#1225) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm szépen az információkat!!!
De szerintem nem veszem meg a konicát, mert elég sok rosszat halottam róla...
üdv: n0rbert0

(#1227) gyulank válasza Tristis (#1224) üzenetére


gyulank
addikt

Engem főleg olyan érdekel, ha van, amire lehet merev, réz bevonatú lemezre nyomtatni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1228) jeeeepp válasza gyulank (#1227) üzenetére


jeeeepp
csendes tag

ha nyákot akarsz készíteni akkor ott a vasalásos vagy a levilágításos technika

(#1229) gyulank válasza jeeeepp (#1228) üzenetére


gyulank
addikt

Tudom, hogy ott van.
De ha közvetlenül lehet nyomtatni nyákra, akkor miért vennék hozzá fotópapírt, hogy bizonytalan sikerrel átvasaljam egy nyákra pontosan oda, ahova kell szakadás nélkül, hogy aztán lemossam a papírt?
Attól, mert úgy is lehet, engem még érdekelhet más megoldás is nem?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1230) jeeeepp válasza gyulank (#1229) üzenetére


jeeeepp
csendes tag

jó nem azért mondom
amúgy én is gondolkodok nyák készítésben a legvilágításos technikával

(#1231) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Van egy ilyen memóriám. (8/48 HP printer memory)
Szeretném elcserélni egy 32mb-osra, egészen pontosan erre a tipusra:
kingston KTH-LJ4100/32, vagy jó még a 64 megás is.

Bocs, hogy itt "hirdetek", de a hirdetési rovatban a büdös életbe nem találnának rá. Azért megy oda is.

[ Szerkesztve ]

(#1232) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Ajánlottak még egy nyomtatót, de nem tudom, hogy milyen lehet.

BROTHER DCP-7030

Szerintetek?

(#1233) formasu válasza n0rbert0 (#1232) üzenetére


formasu
tag

Ajánlottak még egy nyomtatót, de nem tudom, hogy milyen lehet.
BROTHER DCP-7030

Szerinted ez jobb, mint a Samu? Esetleg gazdaságosabb?
Rövid időn belül lesz "okosság" az SCX 3205-höz, a dec. utániakhoz is, igérték.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1234) n0rbert0 válasza formasu (#1233) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igen valamennyivel gazdaságosabb, mert a 2600 oldalas toner 6000 Ft körül van. Nekem azt mondták ez azért van, mert ehhez a nyomtatóhoz chip nélküli toner kell.
A két nyomtató közt annyi különbség van, hogy a brother picit gyorsabban nyomtat és a havi terhelhetősége 12000 oldal, viszont drágább is valamennyivel. De megvárom, hogy milyen okosságot találnak ki, mert tökéletesen megfelelne az scx 3205 is. A samsungot olcsóbban is tudnám megvenni.

(#1235) jeeeepp válasza n0rbert0 (#1234) üzenetére


jeeeepp
csendes tag

kifejezetten nem tudom hogy a scx3205 hőz van már e valami okosság de pl a scx 4623f pl ha kirül a toner nem úgy van mint elődeinél pl scx4600 hogy továbra rányomsz és nyomtat
ez megakad de erre is már vannak okosságok igaz külföldi oldalakon de sikerült hozzá találnom meg magyarországon egy két jobb nyomtatókal foglalkozó illető is már tud nekem ebben segíteni igaz ennél ha nem chipet akarsz venni akkor a nyomtató szoftverébe kell belenyúlni amivel együtt jár az hogy ugrik a garancia
nem tom hogy a 3205 nél milyen jellegű okosság van lehet hasonló mint a 4623f nél

[ Szerkesztve ]

(#1236) formasu válasza n0rbert0 (#1234) üzenetére


formasu
tag

Elkiabáltam! Egyenlőre még olyan új, hogy nincs hozzá semmi, de "Nyugtával dicsérd a napot" az idő biztosan segíteni fog!
Már szóltak, hogy megvették, holnap, esetleg holnap után tudok érte menni.
Így számoltam: az új toner: 13-14 eFt, az után gyártott 9-10 eFt. Nem nagy a különbség, mert az után gyártott is sokba kerül ehhez! /MLT- D1042S / Nekem ha 2 év alatt kifogy, akkor évente +2 eFt a többlet költség, és ez eredeti! A készülék ára, benne az új féltöltésű toner, + egy eredeti teljes toner kerül: 38 eFt-ba nekem, és ez durván 3 év használat. Én így próbálok számolni. Az első három évben: évi: 13 eFt-ért van egy talán jó nyomtató, szkenner, másoló. Ha drágábbat veszek, mivel keveset nyomtatok, soha nem fog megtérülni a drágább ár, a tonerek nélkül sem.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1237) Rick4


Rick4
félisten

Én találtam már egy nyomtató chipérzékelés megoldást, de ott nem csak a szoftverbe kell belenyúlni, hanem a nyomtatóba magába is, egy tonerchip érzékelő ic lábait kell rövidre zárni. 99%, hogy ebben a samsungban is ez van, csak hát emiatt nekem sincsen kedvem szétszedni. [link] Elvileg ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1238) formasu válasza Rick4 (#1237) üzenetére


formasu
tag

Nagyon kicsi a különbség az eredeti, és az után gyártott toner ára között.Meggondolandó, hogy ezért érdemes-e belenyúlni. Azt sem tudjuk, hogy az után gyártott "olyan" jó-e, mint az eredeti, vagy kevesebbet tud? / lapszám, zaj, ...stb /
Kérdés, ha rövidre zárjuk az érzékelő chip két adott lábát, akkor csak ez a funkció fog megszűnni, és elfogadja az után gyártottat, vagy másra is kihatással lesz?

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1239) jeeeepp válasza formasu (#1238) üzenetére


jeeeepp
csendes tag

én majd februárba veszem meg a scx 4623f nyomtatót és én inkább szoftveres téren belenyúlok a nyomtatóba mert max 2-3 hónap és a tonert kiürítem tehát érdemes így nekem othon tölteni egy kicsit piszkolós othon csinálni de sokat lehet vele spórolni
ha rászánod magad a töltésre jobban jársz
az utángyártott legtöbször egy elhasznált gyári toner felújítását jelenti

(#1240) formasu válasza jeeeepp (#1239) üzenetére


formasu
tag

Meghoztam az SCX-3205-öt. Még nem üzemeltem be, tehát tapasztalatom az nincs még.
A hátulján az van írva, hogy: manufactured: OCTOBER 2010, tehát ez a készülék december előtti! Most akkor ennek fogadnia kellene az után gyártott tonert is?
Köszi, ha tud valaki válaszolni!
Ha tudja fogadni, honnan tudhatom meg, azon kívül, hogy bele próbálnék egyet?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1241) n0rbert0 válasza formasu (#1240) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Akkor el kell fogadnia az utángyártottat is és azt csak onnan tudod, hogy belepróbálod....

(#1242) n0rbert0 válasza formasu (#1240) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Formasu üzemel már a nyomtató, ha igen akkor milyenek az első tapasztalatok???

(#1243) formasu válasza n0rbert0 (#1242) üzenetére


formasu
tag

Bocs, már kicsomagoltam, de nem volt időm! Talán holnap.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1244) formasu válasza n0rbert0 (#1242) üzenetére


formasu
tag

Formasu üzemel már a nyomtató, ha igen akkor milyenek az első tapasztalatok???
Beüzemeltem! Szerintem jó választás volt. A régi szkenneremhez képest legalább 10x gyorsabb, pillanatok alatt csinálja a színes szkennelést is, és szinte nem kell várni, amíg elindul! Hangja alig hallható.
A nyomtatás: Azt hallom, hogy behúzza a papírt, és már adja is ki a kész, szépen nyomtatottat. Hangja kb. annyi, mint a szkenneléskor. Nem indult be ventilátor, semmi zavaró nem volt. / Igaz, csak talán 6 lapot nyomtattam! /
Az egy gombos funkciókat, kezelését még meg kell ismerni, el kell olvasni a CD-n adott használati utasítást.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1245) n0rbert0 válasza formasu (#1244) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Tényleg jó választásnak tűnik.

(#1246) Topanka válasza formasu (#1244) üzenetére


Topanka
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Pont abban a cipőben járok mint " formasu " korábban.
Teli lett a tök... a tintasugarasakkal, így én is rászántam magam, hogy veszek egy lézerest.
Multi kell, színes szkenneléssel, ff nyomtatás. Használat rapszódikus, 3 hétig semmi, utána lehet, hogy egyszerre 50 lap is.
Olvasva a fórumot segítséget kérnék tőletek, hogy mik a tapasztalatotok, mit érdemes venni.
Szimpi a MINOLTA 1380 MF " tariattila " tudna írni erről többet (1048)
Samu 4300 ebben a becsukható tálca tetszett, de negatív, hogy régi a széria.
Samu 3205 "formasu" ha van még mit írnod a gépről, szívesen venném.
Síma 3025-öst vetted? papír tárolása mennyire zavaró? Kiadásnál?
Szóval lenne egy Samu 4300 vs. Samu 3205 amibe beleszólhat a MINOLTA.

(#1247) n0rbert0 válasza Topanka (#1246) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia!
Az nem biztos, hogy hátrány a samsung scx4300nál, hogy régi szériás főleg akkor, ha utángyártott tonerrel szeretnéd használni.
Ajánlanám figyelmedbe a Brother DCP-7030 én eddig csak jókat halottam róla + a fenntartása sem drága.

(#1248) formasu válasza Topanka (#1246) üzenetére


formasu
tag

Indultam a Minolta-val, majd az törölve.
Következett a Samu 4300-as. Az már szimpi volt, de régi konstrukció, az ára valamivel magasabb, és a toner viszont olcsóbb hozzá. Mivel nem sokat nyomtatok, és talán nincs is szükségem a 3000 lapos tonerre, végül elvetve. Még egy indokom volt, ez már nem volt a nagykerben, így nem tudtam volna olcsóbban megvenni.
Ez a SCX3205 új konstrukció, mint írtam, az enyém 2010. októberi gyártás, olcsóbban is meg tudtam venni / vetetni! / , kisebb, mint a 4300-as, talán nem rosszabb annál. Aki sokat nyomtat, talán annak nem a leggazdaságosabb választás, mert a toner drágább hozzá.
Az első benyomásaim jók, mint írtam, eddig nem bántam meg a választást.
Még egyszer leírom, keveset nyomtatok!
Előröl, alulról veszi be a papírt, és előre / középen / adja ki. Minden kezelés, gomb elől van, a szkenner is előröl nyílik. Amikor a papír benn van, előre kilóg 15-20 cm-t alul, de föl lehet hajtani papírral együtt is, csak akkor valamivel meg kell támasztani, mert visszahajlana.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1249) Topanka válasza formasu (#1248) üzenetére


Topanka
aktív tag

Végül is a Minolta-t miért törölted?
Gazdaságosságban lényeges különbség itt adódhat, mivel 10.300.-Ft utángyártott 6000 lapos, azaz 1,7.-Ft/lap.
A Samunál akkor nem okoz kényelmetlenséget a papír adagolás illetve a kész nyomat kijövetele, megtartja a gép.
Hogy értsd, az asztalomon van egy keskeny emeleti polc, kb. 40cm, és oda kerülne.
Ha lól vettem ki, vigyázzak, hogy 2010 dec. előtti gyártású legyen?
Én sem használnám sokat a nyomtatót, csak házi használatra lenne. Igaz van hozzá összesen 5 gyerek, 5 évestől az egyetemista 22 évesig. Plusz mi szülők.

(#1250) n0rbert0 válasza Topanka (#1249) üzenetére


n0rbert0
senior tag

A minolta utángyártott tonerrel vigyázni kell, mert már panaszkodtak rá, hogy az a 6000 oldal esetleg 1500 oldalra elég. Valaki panaszkodott a minolta 1350E-re, hogy utángyártottal a nyomtató csörög, csattok és csúnyán nyomtat. Szerintem az 1380MF sem különbözik sokban mivel az 1350-nek a multifunkciós változata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.