Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Hani


Hani
aktív tag

Sziasztok.

Nálunk is eljött a pillanat, amikor meghalt minden eddigi nyomtató (HP 1020, Lexmark E232, Lexmark 7100 (ami amúgy is tintasugaras), OKI B 4100)

Szeretnénk egy olyan lézernyomtatót venni, ami nem túl drága (~100K) viszont mégsem dobja fel pár hónapon belül a talpát.

Havonta max. 3-4.000 oldalt nyomtatnánk, ebből kb. 3.500 darabot a hónap 5. napján egyszerre, kb. 8 óra alatt, a maradék 500 példányt pedig a hónap többi napján egyenletesen szétbontva.

Alapvetően számlákat és egyéb dokumentet nyomtatnánk, tehát nem kell fotóminőségű nyomat, de persze nem hátrány, ha tud jó minőséget is, az sem hátrány, ha tud színes nyomatot is.

Többen ajánlottak Kyocerát, ill. samsungot. Ezeknél mit jelent a havi pár 10.000 oldalas terhelhetőség? Ha kinyomtatok vele egyszerre háromezer oldalt, elpusztul?

(#252) Hani válasza Hani (#251) üzenetére


Hani
aktív tag

Láttam pl. Kyocera-Mita FS-2000D nevűt.

Ennek a maximális havi terhelhetősége 150.000 oldal, 1200x1200 dpi, maximum 30 A4 oldal percenként (maximum 15.5 A4 oldal percenként, kétoldalas üzemmódban). Nekünk még kicsit túlméretezett is lenne, de hát ki tudja, hogyan alakulnak a dolgok..

100.700 Ft+Áfa, és külföldi tesztoldalakon szépeket írnak róla (megbízható "extrém alacsony" nyomtatási költség (?), megatöbbi). Esetleg valaki találkozott már vele?

[ Szerkesztve ]

(#253) szeva000 válasza Hani (#252) üzenetére


szeva000
addikt

Ne is gondolkozz másban:)ez nem fog bedögleni,nem hp.Ennél a havi 4-5000oldal vicc:DMajd úgy 2-300000oldal után gondolkodj el rajta,hogy cserélni kell a nyomtatót:)

[ Szerkesztve ]

(#254) 1010


1010
őstag

a hp 1018 és 1020 között az érdemi külömbség ugye az,hogy a 1020azonnal nyomtat nem kell bemelegedni-e.
van valakinek tapasztalata,hogy ez a gyakorlatban mennyire működik vagy,hogy hasznos-e

(#255) Dr. COPY. válasza 1010 (#254) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Mindegyiknél fel kell fűteni a fixálót, tehát melegednie kell. Max az egyik nagyobb teljesítményű fűtőlámpát használ. De ez a bemelegedés dolog ne aggaszon szobahőmérsékletű nyomtatónál ez pár másodperc. A 1020-as a nyomtatási sebességben plusz két A/4 lap/perc-el jobb a 1018-nál

www.drcopy.hu

[ Szerkesztve ]

(#256) snowpatrol válasza LaMotta (#201) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia!

HP Color Laserjet 1600 nyomtató (CB373A)
HP Color Laserjet 2600n nyomtató (Q6455A)
HP Color Laserjet 2700 nyomtató (Q7824A)

Ezeket nézd meg!

Sztem még 100 alatt vagy!

Üdv.

WI

(#257) snowpatrol válasza gabcsikovo (#220) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

Nem védem a HP-t mert nem kell :)
de sztem ne ítélj egy tintás PSC és egy haver lézer nyomija alapján..

he leírod nekem pontosan mire van szükséged
szívesen segítek !

snowpatrol@tvn.hu

Üdv.

WI

(#258) snowpatrol válasza Hani (#251) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

tehát A4 havi 3-4000 oldal , és ebből 3500 oldalt 1 munkanap és nem szeretnétek 100 000 felé menni???
necces a Tma!

3500 oldal simplex vagy duplex?
gondolom változó :)
akkor is ha mondjuk az összes kétoldalas nyomat, az is 1750 lap
az 3 csomag papír!!
hálózatos kell vagy csak egy gépről nyomtattok?
kétoldalas?

ha gondolod tudok segíteni a megfelelő választásban!

snowpatrol@tvn.hu

Üdv.

WI

(#259) snowpatrol válasza D4rkm4n (#244) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

HP LaserJet M1005 MFP (CB376A)

max. 14 oldal/perc nyomtatási és másolási sebesség,
1200 dpi valós kimeneti felbontás
8 MB RAM, 150 lapos szabványos bemeneti kapacitás

HP LaserJet induló tonerkazetta 1 000 oldal

és ha elfogyott a kezdő adagod!!!

HP LaserJet Q2612A fekete nyomtatókazetta 2 000 oldal A4

nekem még újdosnág, de otthoni napi egy két oldalra sztem jól lesz!
Tanácsolom hogy nézz szét a konkurenciánál is! Canon, Kyocera, Xerox, Samsung

Üdv.

WI

(#260) snowpatrol válasza LaMotta (#238) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Nem akartok venni egy köponti nagyobb teljesítményűt?
Arra lehetne nyomtatni is ezerrel és még a kolléganő is bánthatja!

(#261) _ak_


_ak_
addikt

Üdv!

Egyik ismerős szeretne otthonra lézernyomtatót venni, 3 at nézet ki magának:

Samsung ML-2010P
Xerox Phaser 3117
Canon LPB-2900

Melyiket érdemesebb és miért? Hasonló árban ha van jobb, sztem az is jó, nem tudom, h mennyire ragaszkodik ezekhez.

Let's begin, de gozaimasu!

(#262) Hani válasza snowpatrol (#258) üzenetére


Hani
aktív tag

Hello.

A 3500 oldal jó része duplex, de van pár sima nyomat is, számolhatunk pl. 2000 A4-es lappal. Roppant intelligens kezelőszemélyzet van, tehát nem kell, hogy egyszerre beleférjen X csomag papír, nyomtat-utántölt-nyomtat-utántölt rendszerben is mehet a dolog.

Ha hálózati nyomtató, örülünk, de van pár olyan gép az irodában, ami állandóan megy, tehát ha arra rádugom és megosztom, az is megfelel (bár nem annyira elegáns, tudom)

Szinte kizárólag A4-es lapokat használunk,illetve hozzájuk méretezett boítékokat. Ha tudnánk _rendesen_ borítékra nyomtatni, és nem etikettekkel kellene játszódni, előny lenne.

A 100K ár irányár, pl. a Kyo felette lenne, de még belefér. A toner ára természetesen fontos (boldogan veszünk 25 pénzért 12.000 oldalas tonert, de pl. 44K egy 8.000 oldalas Xerox fekete tonerre már sok.). Fontos, hogy ne illetődjön meg, ha egyszerre akarunk sokat nyomtatni.

Márka-jellegű megkötés nincs, egyetlen kivétellel: HP terméket nem fogunk venni, ha belerokkanunk se, mert eddig _minden_ esetben szívtunk velük. Akár multifunkciós jószággal, akár sima scannerrel, akár a csodás mindent-egybe-belesűrítünk-driverrel, ami végtelen ciklusban települt a gépre, akár digitális fényképezőkkel, de mindegyikkel csak szívás volt. Lehet, hogy csak nekünk volt balszerencsénk, mindenesetre többször nem kísértjük a sorsunkat.

(#263) vgergo válasza _ak_ (#261) üzenetére


vgergo
aktív tag

hello

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Nekem Samsung ML-2010pr lézernyomtatót javasólták.
Van rajta Tuner Save üzemmód(állítólag így 60%kal kevesebbet fogyaszt)
Meg 7080Ft-ért fel lehet töltetni a patront(amivel ~3000 odalt lehet nyomtatni)

A másik 2-ről sajnos nem tudok semmit :(

[ Szerkesztve ]

(#264) _ak_ válasza vgergo (#263) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm! Több, mint a semmi.. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#265) szeva000 válasza _ak_ (#261) üzenetére


szeva000
addikt

szerintem 2010-et vegyetek,olcsó és jó:)

(#266) csui83


csui83
csendes tag

Üdv!
Szeretnék egy olcsó, és olcsón üzemeltethető feketefehér nyomtatót venni, teljesen átlagos használatra. Kinéztem a Samsung 2010PR-t, kiváncsi vagyok mennyiért lehet utántöltőt venni hozzá és hol. Vagy milyet javasoltok?

(#267) vgergo válasza csui83 (#266) üzenetére


vgergo
aktív tag

mindenki a Samsung 2010PR-t javasolja, így én ezt fogom választani.Köszönöm mindenkinek a segítséget.

itt 7080ért újratöltik neked
Arra én is kiváncsi lennék, hogy házilag hogy lehet utántölteni.

(#268) vgergo válasza vgergo (#267) üzenetére


vgergo
aktív tag

annak idején ebben a topicban olvastam tonerek, patronok újratöltéséről
MegaPici foglalkozott töltők és festékek forgalmazásával, szerintem érdemes megkérdezni hátha foglalkozik még vele

[ Szerkesztve ]

(#269) Dr. COPY. válasza vgergo (#268) üzenetére


Dr. COPY.
tag

A nyomtatók tonereinek ütántöltésekor arra azért mindenki figyeljen, hogy ált. 1-2 töltés után érdemes az egész festékkazettát kidobni és egy gyári újat venni. Azért, mert általában a festékkazetta tartalmazza az összes képelőhívó alkatrészt, és ezek élettartama max. 1-2 utántöltést tesz lehetővé.

[ Módosította: Grafiqs ]

(#270) tween


tween
őstag

Sziasztok!
"olcsóbb" féle színes lézernyomtatót szeretnék venni,nem túl sűrű használatra.
Valami ötlet?
Köszönöm! :)

(#271) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!
Van nekem 2db HP Laserjet4L C2003A tipusú BW laserem. Mindkettőt most ujítottam fel, ami azt teszi, hogy minden olyan alkatrészt, ami forog, szétszedtem, összes fogkereket foganként megpucoltam, lemostam denszeszel és újra zsíroztam öklözőzsírral. Fixálót is szétkaptam mindkettőben, megpucoltam, újra kentem szilikon zsírral, csatikat lekezeltem WD40-el. Alaplapon 1db elkó szorult cserére mindkettőnél és slussz. Az egész cucc Made in Japan, alig használt tonerek vannak bennük és az egyiket eladnám most. Adok hozzá 1db bontatlan tonert is. Vkinek esetleg? Mennyit ér amúgy? Egyik 1993. februári, a másik 1994 áprilisi gyártmány. Amikor hozzám kerültek, csörgött, csattogott mind, mostmár azt se lehet hallani,mikor szívja be a papírt :D Sehol semmi kopás, sztem megint 10-15évig fognak menni, bár eddig is pöpecen működtek, csak zajosan. Az egyik függőleges csíkban, kb.1mm szélességben nem nyomtatott,mert irtó piszkos volt már a laser tükre a toner felett. Szal minden pöpec, gyönyörű tesztoldalt nyomnak. A 94-est melóhelyemen használtuk, napi 4-500 oldalt nyomtattunk vele, hiba nélkül. Vmi ajánlat? :)

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#272) DrSpock


DrSpock
csendes tag

Sziasztok!
Én mostanában készülök színes lézernyomtatót vásárolni.Elég sokat járkáltam a web-en
az adatokért, tesztekért. Két gép maradt fent a rostán:
HP 3505
Minolta 2550
Mínőségi fényképet akarok nyomtatni, (nem fotópapírra) amennyire lehet.
A két gépcsalád különböző technikát alkalmaz, amihez sehol sem találok összehasonlító adatokat. HP imageRET 3600 1200dpi x 600 dpi
PhotoART contone 600dpi x 600 dpi x4
Szeríntetek melyik a jobb felbontás?

(#273) DrSpock


DrSpock
csendes tag

Sziasztok!
Én mostanában készülök színes lézernyomtatót vásárolni.Elég sokat járkáltam a web-en
az adatokért, tesztekért. Két gép maradt fent a rostán:
HP 3505
Minolta 2550
Mínőségi fényképet akarok nyomtatni, (nem fotópapírra) amennyire lehet.
A két gépcsalád különböző technikát alkalmaz, amihez sehol sem találok összehasonlító adatokat.

HP imageRET 3600 1200dpi x 600 dpi

PhotoART contone 600dpi x 600 dpi x4

Szeríntetek melyik a jobb felbontás?

(#274) szeva000 válasza DrSpock (#273) üzenetére


szeva000
addikt

én egyiket semvenném:(
vagy ennyi rá a keret?

(#275) DrSpock


DrSpock
csendes tag

Szia!

A plafon 160 ezer és számít, hogy mekkora helyet foglal.
Ha a MINOLTA tandemes lenne, akkor ezt választanám.
Tényleg, van valami mínőségi különbség a "sima" és a "tandemes" között?
Eddigi nyomtatom HP-s, és meg vagyok vele elégedve.
Te melyiket választanád?

(#276) Dare2Live válasza Dare2Live (#164) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

14200oldalnál járunk evvel a HP csodával ekezdett nyomtatásnál nyikorogni.

Mondjuk 14200oldal után....

üzembe állítottam 2 hp1018at is ezekkel csak számla lesz nyomtatva havi kb 1000-1500 oldal kiváncsi vagyok ezek is olyan jól brják mint a fenti szines lézer, az egyiket eredeti a másikat "ECOMAX REFIL CARTDRIDGE" vel fogom járatni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#277) Dare2Live válasza DrSpock (#272) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mínőségi fényképet akarok nyomtatni, (nem fotópapírra) amennyire lehet.

Nekünk egy 50Ks HP szines lézerünk van de ez meg se közelíti azt a minőséget amit a fotonyomtatonk spec fotopapirra tud, nem rossz, de foto nyomtatásra nem is tökéletes.
Persze nem 160Ks.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#278) DrSpock


DrSpock
csendes tag

szia
Köszönöm a választ.

Persze tudom, hogy fénykép mínőséget csak fotópapírtól lehet remélni.
Én itthon 90%-ban szöveget nyomtatok, ehhez van is egy Hp 1020 lézerem, de
néha jó lenne színeset is nyomtatni.
Például, karácsonykor eszembe jutott, hogy milyen jó ajándék lenne egy saját készítésű naptár a nagyiknak a gyerekekről családi dátumok kiemelésével.
Ehhez a fotópapír, bizony drága mulatság, de úgy remélem, hogy a lézer technika már tud olyat,mint a bolti naptárak( fényespapír, lézer fotópapír.) vagy egy jobb minőségű ujság.
A Minolta Magyarország, nagyon kedvesen küldött postán egy minta nyomatott.
(magicolor 2550DN) Papir fényes, kép éles az ezüst szín bámulatos ,de sajnálattal vettem észre ,hogy a fekete nem fekete inkább szürke.Persze lehet, hogy beállítás kérdése.
Konkluzió: nem meggyöző.
Hp 3505 -ről nem tudtam semmilyen tesztet, nyomatot beszerezni. Bár az "intróban"mutatják a 10*15 fényképnyomtatást, és színhűséget ( de ugye ez nem egy elfogulatlan vélemény) :F
Ha valaki használta már az imageret 3600 technikát kérem irja meg a véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#279) -KP-


-KP-
addikt

Üdv!

Mostanság gondolkodom egy új nyomtató várárlásán a régi hp 5l-em kezdi megadni magát.
perpill főiskolás vagyok és leginkább jegyezetek szoktam nyomtatni fekete fehérbe. gondolkodtam tintasugarason, meg belépő szintű lézeren egyaránt. úgy általában véve heti 100oldal körül nyomtatok, bár van hogy hetekig semmi aztán zh vagy vizsgaidöszak előtt kinyomok egy héten vagy 500oldalt esetleg többet, bár ez ritka. de azért 1félév alatt 2csomag papír elég szokott lenni. sőt.. több alternatíván gondolkodtam:

1. samsung ml-2010 17-18k (bár nem vok biztos hogy ezt be tudom szerezni a környéken)
2. canon lbp 2900 23k-ért tudnám megvenni
3. ismerösöm tudna hozni egy használt 6éves hp laserjet 1200at, kb 10be fájna. kicsit félek ettől a megoldástól mer azér a 6év az nem kevés
4. canon ip3500 esetleg 4500 tintás. 2880 a gyári patron amire 360oldalt írnak, de egy nem gyári patron kb 500ft.

igazából amit nem tudok hogy ezen lézernyomtatók milyen részletességgel tudnak nyomtatni. sima szövegre tudom még a 300dpi is elég, de pl programozás, architektúrák szerü tárgyaim jegyzetei jócskán televan apró finom ábrákkal, amit jólenne ha úgy tudnék kinyomtatni, hogy azért lássak is belöle vmit. s ha jól néztem az ml2010 és az lbp 2900 is csak 600dpi(írnak vmi kamu 1200dpit nemtom ez mennyire valós) míg a laserjet az 1200dpin képes nyomtatni. míg a tintás ip3500ra ill 4500ra viszont vmi írtó nagy dpit adtak meg, ami bevallom kicsit szintén marketingszagúnak tűnik nekem. színeset nem hiszem hogy nagyon fogok nyomtatni, örülök perpill ha a fősuli költségeit állni tudom. egy dolog ami még felmerült, az a tartósság. gondolom egy lézer azért strapabíróbb, mint egy tintás. bár lehet tévedek...

az új tonerek mindegyikhez kb 15-16k-ba kerülnek, de a canont meg a hpt tudnám itt helyben töltetni az kb egy 10es lenne, és úgy kb 2000oldalra saccolták. a samsungot nemtom..

szóval figyelembe véve, hogy azért jó minőségű nyomtatásra is szükségem van (néha), meg a nyomtatási gazdaságosságot és a nyomtató várható élettartamát/strapabíróságát melyik alternatívát ajánlanátok? vegyem meg a 3 lézer vmelyikét, vagy jó lesz a tintás is ?

(#280) localhost válasza -KP- (#279) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Privát javaslatom Brother HL-2030 [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#281) Hcs184


Hcs184
csendes tag

Sziasztok!

Szines A4-es lézer vásárlása előtt vagyok. Fontos a jó felbontás, a vékony (01-015), átlós, különféle színű (szürke is!) vonalak precíz kirajzolása, vastagságuk jó megkülönböztethetősége. A havi terhelés rapszódikus, 100-1500 között becsülöm. Névjegykártyát is szeretnék vele nyomtatni, de csak kis mennyiségben (a 218g-os papírokat elvileg kezeli). Neten kissé már utánanéztem, ez alapján ki is próbáltam egy modellt, amiről szeretném, ha megírnátok a véleményeket, tapasztalatokat. Ez a:

LEXMARK c534n.

Külön szinpatikus benne, hogy 6000 oldalas induló tonerkészletet adnak hozzá (ff és color).

Várom a véleményeket, tapasztalatokat.
Köszi

(#282) #41635072


#41635072
törölt tag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy 40-60K közötti színes lézernyomtatók milyen minőségűek?
Felül tudnak múlni fotónyomtatásban egy olcsó tintasugaras nyomtatót?(Pl: Canon IP2000/MP160)
:R

(#283) localhost válasza #41635072 (#282) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Alaptézis: A mai technológiai körülmények mellett fotónyomtatás = fotópapírra = fotótintával (*) = tintasugaras nyomtatóval.

(*) Fotótinta: van olyan patroncsalád ahol nincs külön fotótinta... ezek általában a színenként cserélhető patronrendszerek, ám azok között sem törvényszerű.
Vagy van olyan patroncsalád, ahol nem létezik fotótinta vagy a családnak létezik ugyan, de a nyomtató nem fogadja)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#284) -KP-


-KP-
addikt

adott egy hp laserjet 1200. két kérdésem lenne.

1. ki lehet deríteni hogy eddig hány darab oldal lett nyomtatva vele ?

2. régen lehetett kapni hozzá egy külön fénymásoló/szkenner egységet. be lehet még ilyen ketyerét szerezni?

Üdv.:
KP

(#285) penge76


penge76
csendes tag

Rendszergazda vagyok több cégnél és sok nyomtatót használtam már szerintem a HP2600N jó választás a többi gagyi!!

(#286) penge76 válasza #41635072 (#282) üzenetére


penge76
csendes tag

Hi.most használunk Canon I-Sensyst 5000-et szerintem nagyon jó és alegolcsóbb a fentartása kb:65000Ft a toner kapacitás 2500Oldal

(#287) penge76 válasza csui83 (#266) üzenetére


penge76
csendes tag

HA JÓT AKARSZ SAMSUNG NYOMTATÓT NE VÉGGGYYY

(#288) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Igazából azt akartam, hogy a Samsung ML-2010PR nyomtató megér-e 15K-t, de visszaolvastam, és szinte mindenki ezt ajánlja, szal akkor meg is van véve ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#289) snowpatrol válasza -KP- (#284) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

tehát HP LJ 1200

van rajta egy gomb, amit be lehet nyomni!
Ha egyszer megnyomod ki kell nyomtatnia egy demó oldalt
ha lenyomva tartod pár másodpercig, ki kell nyomtatnia egy konfig oldalt

a konfig oldalon van mindenféle fontos infó: gyáriszám, beállítások, és kell lennie oldalszámnak is

igen van hozzá lapolvasó, használtan tudok szerezni.........
de utána nézek pontosan

üdv.

viktor

(#290) Piszt


Piszt
csendes tag

Urak ! Nincs vkinek elfekvőben egy 8w lite Oki-hoz tonerje. Az enyémben eltört egy fogaskerék, egyébként jó a nyomtató.

(#291) Laca_


Laca_
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem is lenne. Az egyik, mit jelent a lézer nyomtatóknál, hogy kétoldalas nyomtatást nem tud. Ha páratlan oldalakat nyomtatom ki, utána megfordítom a lapokat és a párosokat nyomtatom ki az nem jó? A másik kérdésem, hogy mindegyik toner kazetán van chip? (az utántöltés miatt érdekelne) Konkrétan a Hp Q2612A érdekelne. Még egy kérdés is eszembe jutott, mit jelent, hogy kompatibilis toner? Egyes helyeken azt írják, hogy pl. a canon LBP-2900 hez jó a Hp q2612a toner (eredetileg crg-703 megy bele).

(#292) snowpatrol válasza Laca_ (#291) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

Kétoldalas nyomtatás = duplex nyomtatás
Abban az esetben ha azt látod a nyomtató tulajdonságai között hogy nem tud két oldalast,
az azt jelenti hogy nincs benne duplexegység, vagyis ha a lap mind két oldalára szeretnél nyomtatni, manuálisan tudod végrehajtani, vagyis kinyomtatod az első oldalt és megfelelően forgatva visszarakod a papírt a tálcába és kinyomtatod a másik oldalt!

A modern toner kazetták chipes rendszerűek, ez azért jó mert a nyomtató mindenféle okosságot kitud olvasni a kazettából, mennyi oldalt tudsz még nyomtatni vele stb.
Ma már rengeteg cég foglalkozik, kazetta töltéssel, utángyártott kazetta gyártással, chip gyártással, ha beütöd a google-be biztos találsz!

A toner kompatibilitás azt jelenti vannak gyártók mint például HP-Canon, ahol mondjuk egy Canon fax készülék alapja egy HP nyomtató!
A mechanika stimmel, a toner is ugyanaz!

Üdv.

WI

(#293) bajnokpityu válasza penge76 (#287) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát ez igy ebben a formában kissé hiteltelenül hangzott.
szines samu lézert esetleg?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#294) Teemu


Teemu
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni ezzel a 2 nyomtatóval kapcsolatban. Melyiket válasszam?

Brother HL-1440 lézernyomtató (15.000 Ft)
Vagy
Samsung ML-1610 lézernyomtató (8500 Ft)

Mind a kettőre fél év gari van.

Előre is kösz.

(#295) HEro


HEro
tag

sziasztok laser nyomtato vásárlásán torom a fejem, mivel meghalt a jo oreg cannon s200 as tintasugaras kovuletem :)

ami fontos h 40k nál ne legyen drágább minőségi legyen, nemfogok vele sokat nyomtatni napi maximum pár oldal de néha áramkorhuzalozást szeretnék vele fóliára nyomtatni és van hogy 0.3 as vezetéket kellene nyomtatni vele

egyetalán nemvagyok képbe nyomtatók terén ugyhogy bízok bennetek remélem tudtok segíteni

és öhm, ha lehetne szines legyen h anyu tudjon fotókat nyomtatni vele néha napján :DDD

:)

(#296) darealkilla


darealkilla
aktív tag

olcsó színes hálózatit tud vki?
ami nem gagyi...

én vagyok az ördög

(#297) fekeandras


fekeandras
őstag

Sziasztok.Én otthoni felhasználásra szeretnék venni egy lézernyomtatót mert azt hallottam hogy olcsóbb üzemeltetni mint egy tintasugarast.Kizárólag fekete-fehér szöveges dokumentumokat nyomtatnék vele.Elegem lett a jelenlegi nyomtatómból ( HP DeskJet 960c ) mert megtölttettem a fekete patront de nem hajlandó semmit nyomtatni mert a színes is lassan kiürül.Szóval valami olcsó,otthoni felhasználásra való nyomtatót szeretnék venni.Ehhez kérném a tanácsotokat.

(#298) szeva000 válasza fekeandras (#297) üzenetére


szeva000
addikt

egy 2010-es samu..olcsó és neked nagyon megfelelő

(#299) szeva000 válasza HEro (#295) üzenetére


szeva000
addikt

ehhez elég egy 15-20k-s nyomtató is:)..pl samu 2010...ennél olcsóbban nem fogsz nyomtatót fenntartani már..
nah,azért a színes lézert ilyen kategóriában felejtsd el fotót nyomtatni:D..asszem anyu aztán kivág vele:D

[ Szerkesztve ]

(#300) Gandi34 válasza szeva000 (#299) üzenetére


Gandi34
csendes tag

Sziasztok
Nekem csak itthoni használatra kell vmi olcsó multifunkciós nyomtató. Mit szóltok az epson DX 7450 -hez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.