Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) AlexBrown válasza joe2005 (#1599) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Kedves Joe!

Elkezdtem visszaolvasni, mielőtt az első hozzászólásomat megírtam, de semmire sem jutottam! Teljes káosz számomra, biztos bennem van a hiba. Ráadásul nagyon sok információ már egyáltalán nem aktuális, sajnos.

Így most konkréten a saját paramétereim szerint tudok válaszokat kapni, és mivel gondolom ezek az igények elég gyakoriak, ezért talán egyszerre érdekelnek sok embert. Néhány hónapig pedig valószínűleg aktuálisak is maradnak.

Üdvözlettel.

Alex

(#1602) epzon válasza AlexBrown (#1600) üzenetére


epzon
őstag

LAN- helyi hálózat
Ethernet - A LAN-ra kidolgozott szabvány
UTP - a kábel

ha van LAN csatlakozó a nyomtatón, akkor UTP kábellel rákötheted a routerre és nem kell más számítógépnek bekapcsolva lenni
nem tudom melyik nyomtatónál tüntetik fel, hogy ethernet képes, és pontosan mit értenek alatt.
Ha a nyomtató elnevezésében benne van az "N" betű az jelenti a hálózatot.

Ezek alapján amit írsz neked egy tök egyszerű mono lézer kell, a kérdés, hogy kell a LAN port vagy nem.
Ha nem kell akkor olyan 15eft-ért kapsz nyomtatót, ha kell akkor meg olyan 30-40eft környékén vannak LAN-os gépek

A mai tintasugaras nyomtatók már jóval költséghatékonyabbak (akár 2-3ft/ lap/szín ) és nem száradnak be eredeti kellék mellett. A technológia fejlődik, úgyhogy nem érdemes a múltbeli tapasztalat miatt valamit élből kizárni.

(#1603) joe2005 válasza AlexBrown (#1601) üzenetére


joe2005
senior tag

Kedves Alex!

A tegnapi hozzászólás nem túl régi, olcsó lézer esetén mindenképp ajánlott legalább megnézni a paramétereket.
Lehet használt felújított régi lézereket is beszerezni, amelyek az eredeti ár töredékéért árulnak.

Epson M2000D kifutó modell, de neked lehet az újabbat érdemesebb megvenni M2400D.

Hálózati nyomtatást meg tudod oldani egy printserver beszerzésével. Ezek a nyomtatók tökéletesen működnek vele.

Olcsó tintasugaras esetén HP 4500-ast ajánlom.
1 széria patron 800 oldalt tud (tapasztalat).

Ha ezek nem elégítik ki az elképzeléseidet, akkor lehet a másik oldalról is közelíteni. Kiválasztasz egy típust belinkeled, aki tud hozzászól és elmondja, hogy szerinte jó, vagy rossz választás.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1604) csabika0001 válasza joe2005 (#1592) üzenetére


csabika0001
senior tag

Az Epson AL-M2000D a Kyocera FS-1300D-nek felel meg.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1605) joe2005 válasza csabika0001 (#1604) üzenetére


joe2005
senior tag

Köszi, végre megvan! :R

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1606) csabika0001 válasza joe2005 (#1605) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nm. ;)
Itt az összehasonlítás amúgy, gyakorlatilag a két nyomtató ugyanaz: [Epson AL-M2000D vs. Kyocera FS-1300D]

(#1607) AlexBrown válasza csabika0001 (#1606) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Sziasztok!

Kösz az eddigi hozzászólásokat, jó nagyokat lendítettetek rajtam.

Epzon hatalmas segítséget adott azzal, hogy az ethernetet pontosan megfogalmazta, nekem eszembe sem jutott soha megnézni a definíciót, és szégyen vagy nem, mindig a net kapcsolati eszközeként azonosítottam, a LAN-hoz fogalmilag soha nem társítottam.

Kérdéseim azért még vannak:

- A D-Link Fast Ethernet printszerver beiktatására miért volna szükség, ha a nyomtatón van ethernet és wifi? Van talán valami plusz szolgáltatása, vagy van esetleg előnye annak, ha nem a nyomtatóba van beépítve, hanem külön egységként működik? Úgy látom, hogy árban nincs nagy eltérés a két megoldás között..... Másrészt egyszerre kell a router és a printszerver is? Ha egyszerre kell, akkor két eszközt kell a konnektorba dugni egyidőben a használat közben, vagy a printszerver a nyomtatón keresztül kapja az áramot?
- A TP-Linknél fontos-e, hogy kezelje a nyomtatót, van-e ilyen tulajdonsága, vagy az UTP kábellel elég a kettőt összekötni, és ez elég?
- 600x600-as és a 2400x600-as felbontás a lézernyomtatásban milyennek számít, milyen lenyomatot kapok? A 2400-ast túlzásnak tartom, a 600-ast vázlatszintűnek. Legyen a mérce mondjuk egy közepesnél jóval igényesebb önéletrajz.
1200x1200-ast is találtam, de a paraméterei nem feleltek meg az elképzeléseimnek. Egyáltalán melyik felbontás a 2400, ha azt írják előre, az A4 lapon hosszában, vagy széltében? Ez pl. szerintem azért fontos, mert a sorok kezdetén esetleg nem pont egymás alá kerülnek az első betűk. Vagy ez 600x600-nál már nem érzékelhető?
- A nyomtató beépített tűzfalának van-e valami értelme, vagy routeres hálózatban nem érdemes ezzel foglalkozni?

Most ott tartok, hogy Samsung CLP-325W és szóba jöhet még a HP CP1025nw.

A okok: van két wi-fi -s laptop, amelyeken általában netezünk, két PC-t Linuxszal használunk, TP-Link a router (4 UTP-s, más nincs rajta).

Vajon jó irányba haladok?

Üdvözlettel minden hozzászólónak!

Alex

(#1608) joe2005 válasza AlexBrown (#1607) üzenetére


joe2005
senior tag

Printszerver csak akkor kell neked, ha NINCS semmilyen hálózati (lan, wifi) eszköz a nyomtatódban.
TP-link router, nem foglalkozik a nyomtatóval csak az eszköz ip címével. (UTP elég)
Ennél fontosabb, hogy a nyomtatóhoz legyen linux támogatás, ha nyomtatni szeretnél a linuxos gépekről.
DPI a felbontás definíciója.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#1609) epzon válasza AlexBrown (#1607) üzenetére


epzon
őstag

dlink printszerver router akkor kell ha nem hálózatos a nyomtató, ekkor usb kábellel összekötöd a nyomtatót meg a router és ugyanolyan hálózatot kapsz mintha a nyomtatóban lenne LAN kártya

de ha wifis gépeket néztél akkor erre nincs szükséged

nézd én tényleg csak jótanácsként mondom
ha színes lézert akarsz nézd meg, hogy mennyibe kerül egy szett toner a géphez és ha nem riaszt vissza akkor vedd meg

lehet hogy kevés színest fogsz nyomtatni, de a színes lézerek is használnak kalibráláshoz tonert, tehát akkor is fog színes tonered fogyni ha kevés színt használsz

ha színeset akarsz akkor vegyél egy HP 8500-as vagy EPSON wp4525dnf-es gépet
mindkettő 3 év garanciás és garantálom hogy 3 év alatt fele annyit fogsz a gépre költeni mint lézer esetén

tapasztalat nem marketing

(#1610) AlexBrown válasza epzon (#1598) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Hmmm... Hmmm...

Valamit tudhatsz...

Most a Samsung SCX 3205W -nél tartok.....

Alex

(#1611) epzon válasza AlexBrown (#1610) üzenetére


epzon
őstag

arra amire neked kell szerintem bőven elég ez a samu

(#1612) DCI_market


DCI_market
tag

Egy barátom kért meg arra hogy segitsek, kicsit korosodó HP leserjet 4L-t szeretné lecserélni egy ujabb masinára. Kiemelte hogy ez a gép tud a papir hajtása nélkül is nyomtatni, tehát ez egy alap kritérium lenne, illetve bélyegző gyártásokhoz stb használná szoval inkább szebben mint gyorsabban szeretné, persze fentartható toner árak mellett, erre valami javaslat?

illetve egy másik barátom szeretné a multifunkciós EPSON nyomtatoját lecserélni, nem akar ő már multifunkciós lenni, csak egyszerü árajánlatokat kinyomtatni... a lehető legolcsobban fentartható lézeres nyomtato kellene neki, havi szinten kb 50-60 laphoz (pont ez a baja hogy az epson kiszárad etcetc)

[ Szerkesztve ]

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#1613) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok !

Még nem jártam ezen az oldalon, de szeretnék tanácsot kérni! Karácsonyra szeretnék venni egy nyomtatót. Én a lézernyomtatókat nézegettem mert a munkahelyemen is az van,és nagyon szépen dolgozik .Én egy színes lézernyomtatón töröm a fejem ami wifis mert a lakásban 3 laptop is van és az elhelyezése sem lenne egyszerű.Néztem ,hogy ez a kategória 50-től kezdődik és négy toner kell hozzá az az igazság ,hogy nem tudok dönteni a típusok között hozzám a HP CP 1025nw áll a legközelebb vagy az Epson C1750w. Melyik a megbízhatóbb vagy ebben az árkategóriában esetleg más márka ,típus ??
Válaszokat előre is köszönöm : :R

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1614) AlexBrown válasza róbert gida (#1613) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Szia!

Mivel nekem is segítettek, én is kötelességemnek érzem, hogy segítsek!

Olvasd el a 1597-től szóló hozzászólásokat (ha jól emlékszem, ott kérdeztem először), és gondold át, hogy ugyanazt keresed-e, amit én kerestem.

Ha igen, akkor láthatod, hogy én ugyanazt a HP nyomtatót választottam ki négy nap kemény munkával, amire te is utaltál.

Igaz, én végül mást veszek, mert nekem 40 ezer a keret, de ha lenne még 15-20 e, akkor én is a HP-t venném, mert otthoni nyomtatáshoz a legjobb választásnak tűnik. Ethernettel, wifivel, ez lényeges.

Ha találsz még jobbat, kérlek, írj nekem is, még nem rendeltem meg.

Üdvözlettel.

Alex

(#1615) róbert gida válasza AlexBrown (#1614) üzenetére


róbert gida
tag

Igen nekem is a HP tetszik jobban ,de az Epson-t sokan megbízhatóbbnak tartják. :F Amúgy köszi a választ!

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1616) epzon válasza róbert gida (#1615) üzenetére


epzon
őstag

minőségre sokkal szebbet nyom az epson

(#1617) m3ss


m3ss
veterán

ajanljatok mar pls par fele szines lezer nyomtatot.
es az is erdekelne, hogy kb hany odlalt tud kinyomni, milyen koltsegen
kb napi 5-10 lapot nyomtatna, de sajnos kell a szines, ff nem eleg. tudom, hogy jobban megeri a szines tintasugaras, de nem akar szivni a toltogetessel, allando patroncserevel a ceg.
koszi.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1618) epzon válasza m3ss (#1617) üzenetére


epzon
őstag

helló

tintasugaras 3ft/lap/ szín költséggel eredeti kellék mellett? miért kell ezt töltögetni??

lézer költség ~ 10ft/lap/szín

sőt

epson b-510DN
7000 oldalas patron nettó 11eft = 1,6Ft/lap/szín

(#1619) DCI_market


DCI_market
tag

valami szakértő?:(

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#1620) epzon válasza DCI_market (#1612) üzenetére


epzon
őstag

helló

egyenes papírutas lézer kellene?
csak feketében kell, hogy nyomtasson?

legjobb ajánlat lézerre jelenleg

az epson M2000D - ha még kapsz valahol
- duplexes
- 2papírtálcás
- 4ft lapköltség eredeti toner mellett

vagy az utódja az M2400D - ugyanazokkal a paraméterekkel

(#1621) DCI_market válasza epzon (#1620) üzenetére


DCI_market
tag

igen egyenes utas, csak fekete.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#1622) epzon válasza DCI_market (#1621) üzenetére


epzon
őstag

hát

oki-nak voltak ilyen gépei, de ha jól emlékszem azok színesek

mono lézerben nem igazán tudom most ilyet.

(#1623) meili


meili
tag

Sziasztok!

Otthoni használatra keresek lézernyomtatót. Eddig egy HP officejet 4110-esem volt, de három dolog miatt szeretném lecserélni: lassú, drága, csak "lapbehúzós" szkennere van.

Itt olvasgatva a dolgokat, a színes nyomtatóról lemondtam. Az én szempontjaim:
- "viszonylag" gyors, bár ez lézernél nem probléma
- legyen rajta szkenner (nem lapbehúzós, hogy könyvet/füzetet is szkennelhessek)
- fekete-fehér nyomtatás esetén jöjjön ki 5-6 forintból egy oldal papírral együtt, hogy nagyobb mennyiség esetén is megérje otthon nyomtatni
- van rá esély, hogy pár éven belül napi sokszori nyomtatást kell, hogy kibírjon
- ne számolja a tonerrel eddig nyomtatott lapok számát, mivel sokszor csak két-három sort kell kinyomtatnom, nem szeretném, ha még félig lenne a patron, de már nem engedne vele nyomtatni
-20000-30000 forintot szánok rá (esetleg 40000)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(UI.: Epsonnal van rossz tapasztalatom tintasugarasban pár évvel ezelőttről, a patronokkal kb. 10 oldalt sem lehetett nyomtatni, mindig üreset jelzett, hiába cseréltük, szervizben sem tudták megcsinálni, úgyhogy nem túl szimpatikus a márka.)

(#1624) m3ss válasza epzon (#1618) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. atgondoltuk, lehet akkor tintasugaras lesz. viszont olyan alternativak kellenenek, ahol nem kell nagyon gyakran patron cserelgetni, jelenlegi nyomtatoban nagyon kicsi a patronok urtartalma es borzaszto gyorsan kifogy...korulmenyes, kenyelmetlen.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1625) epzon válasza m3ss (#1624) üzenetére


epzon
őstag

szia,

nem bánjátok meg, jobban fogtok járni
csak nyomtató kell vagy multifunkciós legyen?

az ajánlatok:

EPSON WP-4015DN - egyfunkciós

WP-4515DN - 3in1

WP4525DNF 4in1

ezek ezt a patornt használják:
Fekete T7011
Ajánlott végfelhasználói ár (ÁFA-val): 12 490 Ft
Cián T7012
Bíbor T7013
Sárga T7014
Ajánlott végfelhasználói ár (ÁFA-val): 13 490 Ft/szín
minden szín kapacitása: 3400 oldal

ha egyfunkciós kell és sok nyomtatásra akkor

Epson B-510DN
patronok
Fekete - T6181
ajánlott ár: br 16 000 Ft
kapacitás: 8000 oldal

Cián - T6172
Bíbor - T6173
Sárga - T6174
ajánlott ár: br 16 000 Ft
kapacitás: 7000 oldal

a különbség a típusok között
WP - több funkció, szebb nyomatminőség
B-510DN - nagyobb terhelhetőség, nagyon alacsony lapköltség

(#1626) btf


btf
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék nyomtatót venni.

Olyan dokumentumokat nyomtatnék, ahol fontos a duplex nyomtatás megléte.

Lehet esetleg színes is, én főleg csak feketét tudókat nézegettem. (mivel általában feketét nyomtatnék)

Az AcuLaser M2000D mennyire hangos? (főleg ez a típus tetszett meg tudásilag)

Utángyártott patront, tonert hol érdemes venni, melyik weboldalakat ajánljátok? (Eddig a legolcsóbb M2000D 7,5k volt--> nyomtassolcson-nál)

Hogy lehet, hogy az M1200-be való toner 11k és 3200 oldal, míg az M2000-be való csak 7,5k és 8000 oldal?

A duplex nyomtatás mennyire számít extrának ebben az árkategóriában?

A keret 30k (1 fekete patronnal, vagy tonerrel együtt)

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1627) epzon válasza btf (#1626) üzenetére


epzon
őstag

hello

egyértelműen m2000d - de siess mert már csak kevés helyen kapható, ha még van egyáltalán

(#1628) btf válasza epzon (#1627) üzenetére


btf
aktív tag

Kösz a gyors választ!

Ha esetleg már nem kapnék,(január-februárban lenne esedékes a vásárlás) az M2300D-s típushoz (25-27k körül van) milyen tonert mellékelnek? (mennyit lehet vele nyomtatni?)

Egy ilyen új modellhez általában, mennyi idő után jön utángyártott toner?

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#1629) epzon válasza btf (#1628) üzenetére


epzon
őstag

január februárban már bizotsan nem fogsz kapni m2000-et, már most is necces lenne

m2300D - 1000 oldal a kezdő szett
M2400D - 2000 oldal a kezdő patron

szerintem már van hozzá, csak még itthon nem foglalkoztak vele, úgyhogy 1-2 hónap és biztos lesz

(#1630) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Az igaz, hogy a hp1102w-vel kompatibilis a C4092A toner ?

Valamint az ugy. toner és az eredeti toner között van szemmel látható minőségbeli különbség (természetesen a nyomat minőségére gondolok)? Van valamilyen következménye, ha csak ugy. tonerrel nyomtatok (gyorsabb amortizáció, gari elvesztése, stb...)?

(#1631) KTU válasza n0rbert0 (#1630) üzenetére


KTU
addikt

hp1102w-be, nem kompatibilis a C4092A toner
a HP CE285A toner jó bele

utános toner vs. eredeti toner
nagyon sokféle utángyártott létezik, van ami nagyon gagyi és van ami úgy nyomtat mint az eredeti és annyit is

gari: ha baja van a nyomtatónak raksz bele eredetit (ezért nem kell kiüríteni a hozzáadott gyárit) és küldöd gariba

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1632) n0rbert0 válasza KTU (#1631) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Még annyi kérdésem lenne, hogy tőlük milyen minőségű ugy tonert tudok venni? (valami tapasztalat?)

(#1633) KTU válasza n0rbert0 (#1632) üzenetére


KTU
addikt

nem Őróluk írok hanem általánosságban,

sajna elég lutri mit veszel, ugyanaz a doboz se garancia hogy ugyanazt a minőséget kapod mint előtte, persze vannak kivételek!
mivel szinte mindenki átdobozolja a sajátjába, nagy az árverseny mindenki próbálja leszorítani a költségeket és ....
ha több hónap vagy akár már több hét különbséggel vásárolsz nem biztos hogy ugyanabból a szériából kapsz

érdemes olyan helyen vásárolni, ahol garit vállalnak rá és tényleg ki is cserélik ha gond van
és ez se járjon sok pluszköltséggel, pl. vissza posta stb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1634) n0rbert0 válasza KTU (#1633) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Értem. Akkor ugyan az a helyzet, mint a tintapatronoknál... ott is volt amikor nagyon jót sikerült venni, de volt amikor ugyan az a típusú nagyon rossz volt..

(#1635) csabika0001 válasza btf (#1628) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ha M2000D-t szeretnél venni[itt] még találsz raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Laca 012 válasza epzon (#1598) üzenetére


Laca 012
őstag

Üdv!
Lehet kicsit hosszú leszek, de egy kis segítségre lenne szükségem és inkább leírok mindent ami segíthet, hogy optimális megoldáshoz jussak!

Az alap elképzelésem az volt, hogy az irodába szeretnénk egy olyan lézernyomtatót(?), ami multifunkciós (fax, nyomtató és lapadagolós(!!!) másoló/scanner) és lehetőleg hasonlóan olcsó üzemeltetéssel működjön, mint a mostani rendszer.
99,9%-ban a szabvány 80g/m2-es másolópapírra szeretnénk nyomtatni, semmi extra fotó minőség nem kell!

Eddig ezeket a funkciókat külön készülékekkel oldottuk meg:
1. fax: valami őslelet hőpapíros PHILIPS.(nagyon ritkán faxolunk, évi 1 tekercs papír fogy)
2. scanner: Canon lide210
3. másoló: Canon ir1210 (FF Lézer, ez is múzeális, de még jól működik!!!)
4. nyomtató: régebben Canon iP1000 (még FF) aztán kb 2évig Canon iP4500, most fél éve pedig iP4850. (ezek router USB portjáról megosztva)

Az iP4850-es nyomtatónál a költségek a canon által megadott értékekkel kb:
színesben ~0.8Ft/lap/szín (9ml ~500lap 390Ft)
feketében ~1.15Ft/lap (19ml ~340lap 390Ft)
Ez szerintem baromság lehet, mert most általában havi 2garnitúra színes patront és 4fekete patront használunk el, kb 1000oldalra, de vegyük azt, hogy biztos túl telenyomtatjuk a papírt. Gondolom a többi gyártó is kb. ugyanolyan módszerrel méri a patronok kiadósságát.
Ehhez jön +évi 2x (3x??) 18.000Ft a nyomtatócserére (előreláthatóan 4-6 havonta)+évi 10.000 a resetter (évente új típust kell venni, mert a régit nem gyártják tovább..)

A nyomtatóból azért kell kb.4-6 havonta másik, mert az iP4500-ba is utángyártott patronokat használtunk , a chipet reseteltük, meg most a 4850-be is. Az iP4500-ba 1év után kellett fejcsere (16.000Ft), mert a sárga már annyira bedugult(patronból több gyártmányt is kipróbáltam), hogy képtelenség volt kimosni, aztán az új fej is meghalt benne ugyanígy 1év alatt ugyanúgy a sárga fúvókái dugultak el. :W
(Mielőtt az utángyártott patronra fognánk, itthon is iP4500 van, és mivel ugyan az volt a szitu a sárgával,végül vettem bele egy gyári sárgát. Hát a gyári Canon patronnal ugyan úgy eldugul, ha 2 hétig csak pár feketét nyomtatok, a többi meg sosem, úgyhogy öngól )
Az iP4850-nél 4hónap után majdnem ugyan ez, csak ennél most a cián mondta be az unalmast egyik pillanatról a másikra... pedig mostanában épp csupa színest nyomtattunk vele, egy félbeli patronnál egyszer csak "elfogyott" a cián és csere után az új patronnal is csak kb. a felső 2cm-en volt nyoma, aztán semmi.. Újabb 2 tele patronnal ugyan ez, hiába mosom-légtelenítem. Olyan mintha megszűnt volna a tömítettség a patron és a fej között és lelevegősödne. Ellenőrző mintán is alig akar húzni pár vékony csíkot, nem hogy teljes sávot. Szóval ez kuka.
Garancia a nem gyári patronokkal felejtős, egy garnitúra gyári patron pedig egyenlő az új nyomtató árával. :W

Szóval először lézer nyomtatóban gondolkodtam. (Samsung CLX-3185FW)
Átlagban havonta kb 3-500 lapot másoltunk FF-ben, és kb 1000 lapot nyomtattunk, aminek legtöbbször a 60%-a volt FF(táblázatok-levelek...stb.). 40% színes (pl. termékfotók max 9x13cm normál másolópapírra)
Ami aggasztó a SAMSUNG-nál, az a tonerek ára, meg a kb. évente cserélendő dob..
Fekete 1500oldal ~10.000Ft -> 6,7Ft/lap
Színes 1000oldal ~10.000Ft -> 10Ft/lap/szín.. Azért ez mégis közel 10x -es költség!!!
+a dob 24.000fekete, vagy 6.000színes lap után (ez utóbbi évente megvan) 40.000Ft

Átolvastam a hsz-okat, és ahogy láttam, az alacsonyabb üzemeltetési költségek miatt talán mégis az EPSON WP-4525 DNF lenne az "ajánlott"???
Ha lehet a gyári értékekre hivatkozni, akkor:
Fekete 3400oldal 12.000Ft -> 3,5Ft/lap
Színes 3400oldal 13.000Ft -> 3,8Ft/lap/szín

Ezek alapján az EPSON üzemeltetése felébe kerül mint a SAMSUNG, de ha lehet hinni a gyári kapacitás értékeknek, ez még akkor is közel 4x-e a mostani Canonos sztorinak, az pedig nem mindegy, hogy havi 5000Ft, vagy 20.000Ft!!!
Amit jó lenne tudni és nem sikerült kiderítenem az, hogy az EPSON XXL-es T701x patronjai hány ml-esek, mert abból talán tudnék következtetni arányaiban arra, hogy az EPSON patron hányszor nagyobb mint a CANON patronjai..
Gondolom EPSON-ba utángyártott nem is létezik!?(Én legalább is nem találtam hozzá)

A másik problémám viszont, hogy évente többször lehetséges olyan szitu is, amikor a színes nyomtatások között eltelt idő akár 3-4hét is lehet. Eközben viszont a több száz FF oldal kinyomtatása alatt pont beleszáradhat a színes, legalábbis a Canonnál szerintem ez lehet az egyik ok a színes fúvókák beszáradásának..
Próbáltunk hetente egy-két tesztábrát nyomtatni, hogy átmossa a fejet, ha már a Canon nem automatizálta ezt a fejtisztítás dolgot, de a segédprogramból elérhető fejtisztítást nem erőltetném, mert egy tisztításra negyed patront elnyom, ami hagyján, hogy havi +1garnitúra patron, de a hulladéktinta tartályt is megtölti...
És van egy másik ok, ami pedig egy nem tőlem származó, de logikusnak hangzó magyarázat, mégpedig az, ha a tintapatront nem cserélem ki havonta-2havonta, akkor a bontott patronba besűrűsödhet a tinta, és ez is eldugíthatja a fej fúvókáit. :F
Az iP 4850-nél ezért már dátumoztuk a patronokat és ha 1hónap eltelt, azonnal cseréltük, ha kifogyott, ha nem. (Mégis meghalt. Bár szerintem ez nem pont ettől, de tök mindegy, hogy mitől, a lényeg, hogy gari ugye felejtős, új fej ára is a nyomtatóéval vetekszik...stb.) úgyhogy inkább próbálok más megoldást találni.

Persze már olvastam, hogy: "beszáradástól nem kell tartani, a mai tintasugarasok több hónapot is kibírnak nyomtatás nélkül (saját tapasztalat)"

De ahogy mi használnánk, lehetséges, hogy az EPSON is beszáradhat ha hosszabb ideig nem nyomtatunk színeset, a feketével viszont igen? Mert szerintem az nem ugyan az, mint amikor a fej a parkolóállásban van, hanem szinte olyan mintha "legyezném" a fejet, hogy "száradj már be!" :F
Az oké, hogy ha gyári patronokkal járatom, akkor elvileg garizható lenne, de attól nem engedhetem meg magunknak, hogy napokig-hetekig nyomtató nélkül maradjunk pláne rendszeresen. Vagy ez a gyári patronnal jobban bírja és ne is hasonlítsam a Canonhoz?
Lézernél persze gondolom ha hónapokig nem nyomtatok színest, akkor sem "romlik meg" a tonerben a por. :F
Ezért nem tudom mi lenne a tuti megoldás.. Lehet ez esetben mégis a lézer lenne a jobb?

Esetleg a gazdaságosabb üzemeltetés érdekében lehetne töltögetni a toner-be a port? Ha lehet, úgy mennyi lenne az egy lapra eső költség vajon?
A Canonnal szemben egy dolog mindenképp jobb lenne, mert ez esetben legalább nem 100-200 oldalanként, hanem 1000-1500oldalanként fogyna ki. Azt már havi egyszeri feltöltéssel megoldanám én, aztán annyi és nem az irodában dolgozóknak kellene kínlódni vele.
Tényleg! Ezeknél a samsung és egyéb "olcsóbb" lézereknél van chip mint a tintasugarasoknál, ami miatt a töltögetésnél kínlódni kell, vagy egyszerűbb ez a dolog ?
A Canon iR1210-nél pl. csak oldalszámláló van amit nullázni lehet.

Itthon anno használtam pár régebbi fajta multifunkciós Brother-t, ami a fedél felnyitása után megkérdezte melyik patront cseréltem, aztán egy ledes optikai kapuval nézte, mikor nincs tinta a patronban.. Régi szép idők..

Mi lenne a leggazdaságosabb és legmegbízhatóbb megoldás?? :F

(#1637) epzon válasza Laca 012 (#1636) üzenetére


epzon
őstag

hello

amire akarod használni a gépet tökéletesen megfelel az Epson 4525DNF
a lapköltsége annyi amennyit írsz ~4ft/szín
garancia 3 év ami a fejre is vonatkozik

jelenleg a havi nyomatköltséged a saját számításaid alapján:
4 feket + 12 színes patron = 6290 Ft
évi 3 nyomtató + resetter/12hónap= 5300 Ft
összesen 11 600 Ft
ennyiből bőven ki tudsz nyomtatni az epsonnal eredeti kellékkel ugyanennyi lapot, és nyersz nem kevés időt amit nem a készülék b...rálásával kell tölteni

millilitert nem érdemes összhasonlíani, mert nem csak az határozza meg a kinyomtatható oldalakat számát (egyébként ha jól tudom ~ 90ml tinta van benne)

fejbeszáradás nem gond - fél évet min kibírnak ezek a készülékek úgy is hogy be se kapcsolod. Azért mert feketét nyomtatsz és színeset nem, nem fog a mozgástól könnyebben beszáradni. Egyébként meg hónap minden első munkanapján nyomsz egy fúvóka ellenőrzést és kész.

ha nagyon olcsón akarsz nyomtatni akkor arra ott a B-510DN
enek bruttó 2ft alatt van a lapköltsége/szín (8000 oldalas patron ~ 200ml tintával)
de ez csak 1funkciós nyomtató

merre laksz?

(#1638) Laca 012 válasza epzon (#1637) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszi a választ! :R
Bár nem 12, csak 8 színes patront használunk el havonta (2garn= C,M,Y,BK 4szín x2) de akkor is elgondolkodtató, sőt.. :K
4fek +8színes az ugye 12x390Ft= 4.680Ft
3x18.000+10.000=64.000Ft /12=5.333Ft
+toner a fénymásolóba évi 2x10.000 /12=1667Ft
Ez összesen havonta 11.680Ft, tehát ugyan ott vagyunk, csak kicsit másképp..

(ez a fénymásoló toner is érdekes dolog, mert havi 500oldal -> évi 6.000oldal. Mégis megeszik 2db elvileg 5300oldalasnak árult tonert..)

Ha a EPSON árát leosztom hónapokra 3éves időre az
80.000Ft/36=2.222Ft/hó

4db XXL-es színes patron 4x13.000=52.000Ft
1db XXL-es fekete patron 12.000Ft
Az összesen 64.000Ft

A fekete 3400oldal osztva a havi 500FF másolás+400FFnyomtatás=900lap/hó tehát 12.000/3400*900= havi 3176Ft
A 400db színes oldal az 4színes 52.000Ft/3400*400=6118Ft

3176+6118+2222=11.516Ft az EPSON havi költsége elméletileg.

Ez persze akkor igaz, ha valóban ki tudok nyomtatni 3400 oldalt az EPSON patronjaival a mi nyomtatási szokásainknak megfelelő fedettség esetén..

Azt nem tudom akkor mi van, ha valóban mi nyomtatunk sokkal nagyobb telítettségű oldalakat és ezért tudunk a gyárilag 500oldalasnak adott Canon patronnal csak 200-250oldalt nyomtatni?
Mert akkor hamar megemeltem a cég nyomtatási költségeit és a fő ciki, hogy egy 80eFt-os nyomtatót nem dobhatok a kukába azzal, hogy "bocsi, de nem jött be.."
Saját szakállamra tuti nem merem bevállalni, a főnökség viszont tőlem várja a 100% gazdaságos és jó döntést..

A biztosabb dolog még lehet az lenne, ha rászánnék kb. 1-2 csomag papírt, meg egy garnitúra patront és lemérném a Canont ISO szabvány szerint az ISO tesztoldalakkal??
De legalább a feketét jó lenne lemérni.

XI.kerületben vagyok egyébként..

(#1639) epzon válasza Laca 012 (#1638) üzenetére


epzon
őstag

irtam neked privit

(#1640) __Zs__


__Zs__
tag

Szervusztok!

Multifunkciós (nyomtat, másol, szkennel; fax egyáltalán nem létszükséglet) színes nyomtatón törjük a fejünket. Teljes mértékben otthoni, családi tehát nem irodai használatra lenne, és fényképek nyomtatása nem cél.

Mivel a munkahelyemen lézer készülékek vannak (igaz fekete-fehérek), azokat ismerve, ezen technológia felé hajlanék, de ez színesben igen drága: 50E Ft. környékéről indulnak (ha jól kerestem a neten).
Esetleg tudtok ajánlani ennél jelentősen olcsóbbat?

Tudom, hogy nem a topic tárgyköre, de hadd kérdezzem meg: a tintasugarasokon érdemes, szabad egyáltalán gondolkodni? Jóval barátibb áron kaphatóak ugye.
Ami miatt óckodom tőlük:
- beszáradó patronk/fejek (főleg a színes, ami azért jóval ritkábban lenne használva, mint a fekete).
- a nyomat vízoldékony, azaz szemben a lézer-nyomatokkal, akár enyhén nedves ujjak is maszatol(hat)ják.
Vagy ezektől a mai nyomtatók esetében már nem kell tartani?
Eddig nem volt otthon nyomtatónk és igazság szerint tintasugarassal szinte 0 személyes tapasztalatom van.

Segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_

(#1641) __Zs__ válasza __Zs__ (#1640) üzenetére


__Zs__
tag

Szervusztok!

Közben megtaláltam a kérdésemhez leginkább illő fórum-témát: "Milyen nyomtatót vegyek?".

Ott is feltettem a kérdésemet. Ettől függetlenül megköszönöm az ide érkező válaszokat is!

Üdv': _Zsolesz_

(#1642) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!
Valakinek volt már olyan problémája, hogy a HP p1102w egyszerre több lapot is behúz? Ez két oldalas nyomtatásnál elég kellemetlen... Van erre esetleg valamilyen megoldás?

(#1643) epzon válasza __Zs__ (#1640) üzenetére


epzon
őstag

Szia

A színes lézernek az üzemeltetése a nagyon drága nem önmagában a készülék árával van a gond.

Az epson tintás nyomtatók durabrite tintát használnak, ami azt jelenti, hogy vízállóak.
50eft-ért már kapsz egy komoly multis gépet amivel jóval színes lézer költség alatt tudsz nyomtatni.

nézd meg ezt: epson bx635fwd

(#1644) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok, Samsung SCX-3205-höz van már megoldás a nyomtatott oldalak számlálására?
A Smart Panel becsültjén túl értem a kérdést...

Köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#1645) __Zs__ válasza epzon (#1643) üzenetére


__Zs__
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!
Egyetlen kérdés még: kb. hány oldalanként kell(het) egy ilyen nyomtatóban cserélni a patront/patronokat? Természetesen átlagod/szabvány szerinti oldal-telítettséget figyelembe véve!

Üdv': __Zs__

(#1646) epzon válasza __Zs__ (#1645) üzenetére


epzon
őstag

szia

kb 8-900 oldalanként ISO szerint

(#1647) Exom


Exom
tag

Sziasztok

Van infótok arról, hogy az Epson M2400D -hez már létezik utángyártott toner ?
Én sajna nem találtam sehol. És az biztos hogy a guta agyonvágna ha 49 117 Ft -ot kellene kiadnom a tonerre !

(#1648) n0rbert0 válasza Exom (#1647) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem még nincs hozzá ugy. toner. De ha azt nézed, hogy (elméletileg) 8000 oldalra elég, akkor a lapköltség ~6FT-ra jön ki, ami azért annyira nem sok.

(#1649) L4mie válasza n0rbert0 (#1648) üzenetére


L4mie
veterán

Árgép szerint 40 körül mozog, és csak 3000 oldal 5% os lefedettség esetén.
pedig ez 13 forint körülre jön ki :[
Epson M2300DN volt eddig a legszimpatikusabb, fekete-fehér laser nyomtatót keresek cégnek, hálózati nyomtatással.
Egyszerűen nem találtam értelmesebbet 30-45 között. Ezzel viszont drágának tűnik a nyomtatás. Pedig maga a gép szimpatikus.
Esetleg tud valaki ennek megfelelő alternatív HP-t, Cannont, hasonló sebességgel, LAN-al, nem döglik be a pdf-ektől :P?

(tintásun van ;) )

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1650) n0rbert0 válasza L4mie (#1649) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Nem tudom mit néztél: [link] :D
Nézz szét boltokban hátha lehet még kapni valahol Epson M2000D-t vagy DN-t. A DN-es rendelkezik ethernet csatlakozóval, tehát hálózaton meg tudod osztani (routeren keresztül).
Úgy tudom, hogy a M2000-es szériához igen kedvező áron lehet ugy. tonert kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.