Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) fireman


fireman
tag

Sziasztok!
Úgy tűnik lekéstem a Samsung ML 2010Pr nyomtatóról, már 3 webáruházból jött vissza válasz, hogy nincs a nagykerben sem, kifutott termék. :((
Néztem még a Samsung ML 2510-et , de nem nagyon látok köztük különbséget,(nem nagyon értek hozzá), persze drágább. (24e)
Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel a nyomtatóval?
Sürgősen döntenem kellene :R

(#302) Gandi34


Gandi34
csendes tag

Köszi a "segítséget"! Látom mindenki segíteni akar.

(#303) szeva000 válasza Gandi34 (#302) üzenetére


szeva000
addikt

nade...most neked elvégre mi kellene???Multisból téntás vagy lézer????mert qrvára nem mind1.Itt az a kérdés milyen irányban akarod jobban kihasználni.Ha nyomtatni szöveget,akkor egyértelműen lézer csakis,ha fényképekre inkább,akkor tintás.A tintásból én valami canont vennék..Pl..MP520,jó gép,epsont én soha nem vennék,de te tudod.Lézer multisból meg samsung scx-....sorozat,amelyik neked jobban tetszik és megfizethető számodra
és ne húzd fel az orrod..talán azért nem segítenek,mert hülyeséget kérdeztél...talán nem is kérdeztél.....

[ Szerkesztve ]

(#304) Gandi34 válasza szeva000 (#303) üzenetére


Gandi34
csendes tag

Szia!
Köszi a választ! Különben + tettem fel kérdést és szerintem nem volt hülyeség!!

(#305) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A hp nyomtatók még mindig a legjobbak és a legmegbízhatóbbak.

(#306) Intelligencs

El lehetne már felejteni ezt a színes lézernyomtatót otthonra, amivel fényképeket is lehet... a Copy General 6-8 milliós színes lézernyomtatói sem tudják ezt normálisan, majd pont egy 40-60 ezres fogja akkor.

Aki színes fényképeket akar, az vegyen egy kifejezetten erre szolgáló fényképnyomtatót, de sokkal jobban jár, ha előhívatja a képeket. Az előhívás eredményezi a legjobb minőséget, és ráadásul a legolcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#307) szeva000 válasza rayoliviero (#305) üzenetére


szeva000
addikt

Igen,a felsőkategóriások,mint ami nekem is van...de nem a 20-30-40k-s kategória...az egy vicc.Én szétverném rajtuk

(#308) lenox01


lenox01
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy olyan monokróm lézer nyomtatót, melynek fenntartási költségei nagyon alacsonyak, és persze maga a nyomtató ára is szintén. Semmi más nem számít.

HP P1005?
Samsung ML-2010?

Abszolút világtalan vagyok ebben a témakörben...
Köhke
:))

"Nem én akartam, hogy az legyek, ami leszek. Ez a karmám."

(#309) fobee000 válasza rayoliviero (#305) üzenetére


fobee000
tag

Nap mint nap van valami gebasz azokkal, amelyekkel én találkozok. Szervizes volnék vagy mifene, a papírelakadás az mindennapos, de van olyan is hogy villog, minden baja de a lapot se veszi fel egyik napról a másikra. Már a tököm tele van az egésszel :DDD :DDD

''Nincs az az elba**ott helyzet, amin ne lehetne szívós, kitartó munkával még tovább rontani''

(#310) lenox01 válasza lenox01 (#308) üzenetére


lenox01
csendes tag

Nah végül is veszek egy Samsung ML 2010-est, bár kifutó széria, még találtam. Az utódja kb ugyanannyiba kerül (ML 1640), de számomra érthetetlen okból kifolyólag egy tonerral feleannyi lapot tud kinyomni. (vagyis azt hiszem nagyon is érthető - vegyen gyakrabban tonert a paraszt...)

"Nem én akartam, hogy az legyek, ami leszek. Ez a karmám."

(#311) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
20-e alatti mono lesernyomtatót keresek. A lényeg hogy megbízható legyen és olcsó a toner.
A gyártók érdekelnének főleg hogy mik a vélemlények
variációk
samsung (ml-ek)
oki
xerox 3117
canon lbp-2900
lexmark e120
HP

Akkor szerintetek melyiket.
köszi

(#312) bocsika válasza bocsika (#311) üzenetére


bocsika
aktív tag

up
valaki?

(#313) lenox01 válasza bocsika (#311) üzenetére


lenox01
csendes tag

Szia én ugyanebben a kategóriában végül is egy Canon LBP-2900B-t szereztem be.
A toner a webaruhaz.hu-n 7000 utángyártva, ebből 2500 lap kijön. Egyébként 16-ért vettem a nyomtatót a woxcomputernél. Eddig faszán működik.

"Nem én akartam, hogy az legyek, ami leszek. Ez a karmám."

(#314) bocsika válasza lenox01 (#313) üzenetére


bocsika
aktív tag

hali
Engem is a canon érdekelt. mert szobatársának xerox van, az így kiesett.:D Nekem Samsung ml 2010pr van de az kifutószéria így alig kapható, (de kitűnő nyomtató, gyors, szépen nyomtat csak van benne egy 4 cm es venti ami a fejről fújja a meleget és az az utolsó nyomatatás után 5 percig megy és az zaj akkor is)
Akkor már csak döntenie kell hogy melyiket akarja.
köszi

(#315) karikusz


karikusz
tag

Sziasztok!

Én is most akarok venni egy lézert. Amire használnám:
színes oldalak nyomtatása, prospektusok. Nem olyan borzasztó sok oldal, de azért ne legyen drága a toner hozzá, tudják tölteni, illetve legyen hozzá utángyártott. Minősége nem kell, hogy full-foto legyen, de azért ne legyen rossz. Illetve ilyen kis levonós matricákat akarok csinálni (ezért nem jó a tintasugaras, mert akkor könnyen lejön a festék)

Köszi a segítséget... jah az ár 40 körül legyen. Nem tudom, hogy ebben az árban érdemes-e vásárolni ilyet?

Asus PRIME B250-PRO; Intel Core i5-7500 3.40GHz; SSD: WD 120GB Green, WD Blue 500GB HDD: WD Blue 1TB+1TB+1TB; GeIL 24GB Evo Forza Yellow DDR4 memória KIT ;Gainward RTX 3070 8GB; Chieftec 650W turbo Laptop: Acer Nitro 7 32GB (www.karikuszdesign.hu)

(#316) Sátán44


Sátán44
addikt

Most jött el az idő,hogy nyomtatót szeretnék vásárolni és ezt néztem ki: Samsung ML-3051N Mi erről a véleményetek?
A patron hozzá:Samsung ML-D3050B
Ha tudtok hasonló teljesítményűt,vagy gazdaságosabbat ne tartsátok magatokban ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#317) Sátán44 válasza Sátán44 (#316) üzenetére


Sátán44
addikt

A kettő között nem tudja valaki megmondani,hogy mi a különbség? Amennyit észrevettem,hogy a duplex a simánál kézi,a másiknál beépített.Ennyi lenne?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#318) szeva000 válasza Sátán44 (#317) üzenetére


szeva000
addikt

A duplex-csak ennyi:)
Én azért elagyalnék egy Kyocera FS-1300D-n is,az is kb 50k és 8000oldalt símán bír a toner,nomeg semmi chip és sz*rságok:)

[ Szerkesztve ]

(#319) Sátán44 válasza szeva000 (#318) üzenetére


Sátán44
addikt

Elnézem ez lesz a nyerő számomra.Köszönöm a segítséget. Ennek tölthető a tonerje?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#320) szeva000 válasza Sátán44 (#319) üzenetére


szeva000
addikt

persze,de én kyocerát nem igazán töltöttem soha(a haverom folyamatosan tölti őket,de még nem volt gondja),mert igen kényes a por bele.Bár ha jó port veszel nincs gond.Itt az a gond ez a nyomtató kb 100000oldalt bír(és ezt tudja is!),ebben tényleg csak a tonert kell cserélned...nomeg néha leporolni:)

[ Szerkesztve ]

(#321) Sátán44 válasza szeva000 (#320) üzenetére


Sátán44
addikt

Nálam mire eléri a 100.000 oldalt unokáim lesznek. :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#322) szeva000 válasza Sátán44 (#321) üzenetére


szeva000
addikt

Én a 1020D-t nemrég adtam el 65000oldal volt benne,csak leporolva volt,ez volt a karbantartás :)

(#323) Manitou


Manitou
addikt

OKI C8600-al van valakinek tapasztalata?

(#324) Sátán44 válasza szeva000 (#322) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezer köszönet,nagyon zsír a nyomtató ( Kyocera FS-1300D ). ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#325) szeva000 válasza Sátán44 (#324) üzenetére


szeva000
addikt

tomm :DDD
Volt már jópár kyocerám..úgy 10db:D

(#326) Haby


Haby
tag

Sziasztok, színes lézernyomtatót szeretnék venni, irodai célokra fenntartási költségei ne legyenek magasak. Mit ajánlanátok, előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#327) szeva000 válasza Haby (#326) üzenetére


szeva000
addikt

node mennyit szánnál rá??Itt a színeseknél az a gond,hogy ha olcsón akarsz kijönni,akkor komoly összegért kell venned nyomtatót.
Vagy ol..nem gondolkozol esetleg használtban?Én úgy vettem fillérekért egy HP4600DN-t :)

(#328) Haby válasza szeva000 (#327) üzenetére


Haby
tag

Hát, a nyomtatóra max 100.000, de utánna a fenntartás az lenne a lényeg.

(#329) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok, nézegetem kinek mik az igényei... de nem találom a nekem valót mégsem :-)

azt már eldöntöttem, hogy lézeres kell...
azt még nem, hogy szines vagy fekete...
hálózati nyomtatás nem kell, az sem érdekel milyen lassan nyomtat...
jó lenne benne scenner funkció is, de még ez sem döntöttem el...

az ar igenyeim:
fekete sima nyomtató brutto 15-20 kozott
szines sima nyomató brutto 20-40 kozott

fekete scanneres nyomtató 20-30 kozott
szines scanneres nyomtató 30-50 kozott

ezek alapjan csak a fekete sima lézer jöhet össze, ugye?
a gyári toner 100%os szokott lenni?

köszi a segíytséget előre is

Eyesis

(#330) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék venni!
Szempontok:
-csak fekete-fehér nyomtatás, színesre semmi szükségem
-minél gazdaságosabb működés (lézerekhez nem értek, de az eddigi hp5150-mhez még az utángyártott...töltött patron is baromi drága)
-egyszerű kezelhetőség (a hp5150 néha nagyon fura dolgokat csinált, és mindig akkor amikor nagyon nem kellett volna)
-nyomtatási sebesség igazából nem mérvadó
-ja és persze, ha lehet legyen minél olcsóbb
-memóriakártya, hálózati nyomtatás nem kell
-és, ha lehet, akkor legyen azért tartós

Esetleg szóba jöhet valamilyen multifunkciós gép is.
Várom a tippeket, előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#331) Jeti1


Jeti1
tag

Lézer nyomtatót szeretnék venni, de nem igazán ismerem a jelenlegi kínálatot és tapasztalataim sincsenek, ezért tanácsot szeretnék kérni.
Amit tudjon:
- fekete-fehér nyomtatás (színes nem kell)
- mérete ne legyen túl nagy, robosztus
- viszonylag gyorsan nyomtasson
- hosszu távra lehessen vele tervezni, fenntartási költsége ne legyen nagy (pl.: sok lapot tudjon egy tonerrel nyomtatni az ember, ha cserélni kell azt ne legyen nagyon drága)
- hálózatról is lehessen használni, esetleg duplex üzemmód, de ez nem annyira fontos

Igényeim ismeretében mit ajánlanátok? Én például gondoltam a Samsung ML-2240 nyomtatóra, de ezzel nem akarlka befolyásolni titetket a tanácsadásban:)
Olyan 25 000 Ft körül szánnék rá pénzt maximum.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#332) G. Józsi


G. Józsi
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung ML 2010P monokrom lézernyomtatót. Telepítettem a gyári szoftvert, ennek ellenére bármilyen nyomtatási beállítást adok meg mindig ugyanabban a szürke szinben nyomja az egyébként fekete szöveget. Nem látható eltérés a toner takarékos és a normál üzemmód , vagy a sötét és a világos között.
Letöröltem majd újra telepítettem a szoftvert, minden hiába.
Tud valaki megoldást a problémára, vagy a Samsungok csak a szürke szint tudják?
Azért nem Xeroxot vettem, mert a "hozzáértők" a Smsungot jobbnak ítélték. Lehet, hogy tévedtek?!

(#333) G. Józsi válasza bocsika (#314) üzenetére


G. Józsi
csendes tag

Szia !

olvastam, hogy neked Samsung Ml 2010 -esed van (volt). Nekem sikerült egy pécsi boltban olcsón szereznem egyet, kérdezném: az enyém nek van valami gyári hibája, vagy mi a füttyfürütty? Mindent szürkében nyom, nincs különbség a toner takarékos üzemmód be és ki között, vagy a világos és a sötét beállítások között.

Szia: G. Józsi

glocklerjozsef@citromail.hu

(#334) Eyesis


Eyesis
őstag

hali,

E ketto kozul kene valasztanom mar, szerintetek?

HP Laser 1005
Canon i-SENSYS LBP-2900B

Haho

Eyesis

(#335) foRAVEr


foRAVEr
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy Fekete Lézer nyomtatót. Nézegettem a neten őket, és a legszimpibb a Canon LBP-2900 volt. A leírásában azt írja: "A "Minden egyben" típusú nyomtatókazetta garantálja, az egyszerû festékkazetta-cserét, és nagymértékben csökkenti a nyomtató karbantartás igényét." Ahogy nézegettem, minden lézertonernél ez van, nem? Ezért nem szabad 1-2 újratöltésnél többet eszközölni. Az Edigitalban 16900 a fogyasztói ára, és a Webaruhaz.hu n "Canon CRG 703 toner (ForUse)" utángyártott toner 6966 ftba kerül. Azt írják, hogy Ár-teljesítményben jó. Nekem Irodai használatra kéne, napi 10-20 nyomtatásra. Főleg postai utánvét szelvényeket nyomtatni.

Valaki tud valamit mondani róla, hogy megéri, vagy mást vegyek? Sokan írtak itt még Samsungot. Ha van valakinek valami tapasztalata, nyugodtan leírhatja!

Köszi előre is!

Ő egy akart lenni, nem az egyik...

(#336) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Szeretnek venni egy nyomtatot ami halozatra kotheto es laser,minimum havi 1000oldal nyomtatasat birja es lehetoleg ne kelljen szervizbe cipelgetni. En kyocerara gondoltam de nem tudom milyen tipus lenne jo. Jah es ilyen pincehelyisegben lenne nemtom hogy ez mennyit szamit.

Koszi :R

essexboy

(#337) f4lcon


f4lcon
őstag

kérdeznék én is egyet,
céges felhasználásra kellene egy lézernyomtató, szines nem kell, de havi szinten jó lenne, ha tudna 8-10.000 oldalt (nem a maximális elméleti, hanem gyakorlati érték) lenne hálókártyája, 100 nettó megállítaná, és 30, de inkább 35-40 lapot tudna percenként.
előny a magas lap/patron arány, vagy az olcsó utángyártott patron. és nem árt, ha a fogyasztása sem 6-700w nyomtatás közben, de ez már tényleg csak hab a tortán :)
ötlet? HP LaserJet 2420-ast váltana (meghalt)
kösz

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#338) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Én tegnap vettem egy Canon LBP-2900 nyomtatót 17K pénzért. Eddigi tapasztalatom, hogy tök alap nyomtató, van rajta 2 gomb, mindent a programmal kell beállítani. A képe nagyon szép, és remélem a toner is sokáig fogja bírni. Nekem egyetemre kell jegyzetek nyomtatásához, szóval nem 4000 oldal/nap. Ami viszont nem tetszett, hogy USB kábelt nem adtak hozzá. Nem értem miért olyan nagy költség ez egy ekkora cégnek, mint a Canon... No comment. Továbbá nem tetszett, hogy nincs benne LAN, de ez már elenyésző probléma számomra. Ami még nagyon tetszett, hogy elég jól lehet állítani, hogy milyen vastagon nyomtasson, így szöveghez pl elég a legalacsonyabb érték is, és a tonert sem zabálja le 1000 oldal alatt.

Összességében zsír, és ajánlom mindenkinek!

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#339) KTU válasza Imibácsi (#338) üzenetére


KTU
addikt

a Canon külső HP belsőt takar
szerencsére a jobbik fajtábol jó is hozzá 1:1ben a HP Q2612A toner
jó vétel volt, és olcsó

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#340) KTU válasza G. Józsi (#332) üzenetére


KTU
addikt

szerintem gyári hibás, gariba vidd szervízbe de szigorúan gyári tonerral
ebben a kategóriában a samu ua. mint a xerox müanyag doboz alatt teljesen megegyeznek 1es tipusok

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#341) KTU válasza foRAVEr (#335) üzenetére


KTU
addikt

foRAVEr, Eyesis:

Canon LBP-2900 jó választás már előbb írtam miért

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#342) Imibácsi válasza KTU (#339) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Eddig meg vagyok vele elégedve. Mindent tud ami nekem kell :) A tippet pedig köszi a tonerről, bár szerintem nem járok jobban vele mert kb. ugyanannyi mind a kettő :)

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#343) Patentcsávó válasza Imibácsi (#342) üzenetére


Patentcsávó
tag

Hali!
Hol vetted 17ért?
Új, mert ha használt akkor nem kérdeztem semmit.

Köszi

Majd én tudom...

(#344) Imibácsi válasza Patentcsávó (#343) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Újan vettem a tatabányai MédiaMarktban.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#345) erie73


erie73
csendes tag

Sziasztok!
Segítenétek nekem nyomtató ügyben? Mono lézer kellene, 22E alatti, megbízható és nagyon gazdaságos. Hosszútávon gondolkodom.
Néhány típusnak utána olvastam:
Samsung ML1630, ML1640, ML2010, ML2240
Canon LBP2900, Sensys LBP2900B
HP Laserjet P1005

Ezek közül melyiket ajánlanátok?
Továbbá hol kapható a legolcsóbban?
Köszönöm előre is! :C

(#346) Imibácsi válasza erie73 (#345) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Canon lbp2900 nekem bejött.

Itt és itt vannak árösszehasonlítások.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#347) Ijk


Ijk
nagyúr

Mi a vélemény a samsung clp-310-esről?[link]
Főleg jegyzetek nyomtatásához kellene, túl sokat nem szoktam nyomtatni, de már elegem van a beszáratt tintasugarasokból, van amikor 2 hónapig nincs használva.
Esetleg ajánlotok más színes lézert, még a megfizethető árkategóriában? (Mivel keveset nyomtatok nem kell 100k-s nyomtató, 2ft-os lapköltséggel)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#348) KTU válasza erie73 (#345) üzenetére


KTU
addikt

én ezek közül választanék
toner ár és megbízhatóság szempontból: Samsung ML2010, Canon LBP2900,
ez is CANON szerintem Sensys LBP2900B csak fekete
amelyik olcsóbb azt vedd,

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#349) KTU válasza Ijk (#347) üzenetére


KTU
addikt

ha találsz a samsung clp-300-ból azt vedd
ólcsóbb a toner és van hozzá utángyártott vagy lehet tölteni :K

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#350) Ijk válasza KTU (#349) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sikerült szerezni egy clp-300-at 25-ért, jelenleg tökéletesen működik, színes oldalak is elég gyorsak, de a feketét csak úgy köpködi magából. Néztem durván 5k-ért lehet kapni utángyártott tonert, vagy 18k-ért 3-at, így ugynanannyiba lesz a nyomtatás, mint a megboldogult mp130-al, ellenben nem szárad be örökké. Még van a közelben néhány toneres, majd megkérdezem vállalnak-e töltést.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.