Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) spyduck válasza PociAti (#5000) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem jo lesz a J35, koszonom a segitseget! :R

(#5002) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

lexmark b2338dw-hez kellene vennem tonerkazettát.
Eredeti lexmark néven forgalmaz két különböző cikkszám alatt ehhez a nyomattóhoz több bolt is.
Az egyik az teljesen új, a másik ilyen visszatérítési programban részt vett tonerkazetta.
Az első 47k a második már 31k-ért is kapható.

Mit jelent ez az visszatérítés és megbízhatóak az ilyen tonerek, vagy elmaradnak a teljesen újtól?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5003) gyulank


gyulank
addikt

Engem a felbontás is érdekel, meg a kazetta ár. Gondolom jobb a kép, ha egyforma a felbontás mindkét irányban. De amúgy is vannak olyan problémáim, hogy sokszor azt se tudják amit ráírnak, ha úgy van beállítva, akkor se. Van, hogy be se lehet állítani olyat, mint amilyet írnak róla. Meg vannak azok, amikről nem lehet tudni semmit. Pl. leírják zárójelben, hogy HQ1200 technológia. De hogy az mi, az nem derül ki sehonnan.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#5004) MostaPista


MostaPista
tag

Ezekrol a nyomtatokrol van valakinek tapasztalata, melyiket (vagy esetleg ezeknel jobbat) a legerdemesebb megvenni?
Brother: HL-L2310D vagy DCPL2510D
Kyocera: FS-1061DN

Ketoldalas nyomtatas, olcso papir es festek (uzemeltetes ;) ) a legfobb szempontok, es persze az ar is.

elore is koszonom. :R

(#5005) PociAti válasza MostaPista (#5004) üzenetére


PociAti
senior tag

Elég egyszerűnek tűnik a matek.

Árukereső:
Kyocera TK-1125 lézertoner eredeti 2, 1K 1T02M70NL0
19.470 Ft / 2.100 oldal = 9,27 Ft / oldal

Brother TN-2421 Black
25.350 Ft / 3.000 oldal = 8,45 Ft/oldal

Papír mindkettőbe ugyanannyiba kerül.

Ha olcsó üzemeltetés lenne a fő szempont, akkor nagyon sok ennél olcsóbban üzemeltethető nyomtatókat lehetne kapni. És nem, nem tudnék ajánlani konkrét típust, ahhoz sokkal-sokkal több információra lenne szükség.

(#5006) MostaPista válasza PociAti (#5005) üzenetére


MostaPista
tag

Mi az a "sokkal-sokkal tobb informacio", ami szukseges?

Ketoldalas nyomtatas kell, A4-et tudjon, es olcso legyen az uzemeltetese, azaz ne kelljen bele speci papir es sokat birjon a festekanyag.

Elso lezernyomtato lesz, csaladi hasznalat, mi masra van szukseg? :F

(#5007) Varshi válasza MostaPista (#5006) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nézd meg az Összefoglalót, ott van pár kérdés.

(#5008) MostaPista válasza Varshi (#5007) üzenetére


MostaPista
tag

Termeszetesen megneztem, meg mielott a kerdest feltettem volna, irrelevansak - pl. szines nyomtatas, wifi - vagy ertelmetlenek - pl. szkenneles.

Duplex nyomtatasnal a "kezzel megforditas" az csaladi hasznalatnal nyilvan nem jon szoba, akarki kinyomtat valami kezikonyvet, jo esetben 2x2 oldalasra, nem fog ott allni es a lapokat egyesevel forgatni, kockaztatva, hogy rosszul teszi be a papirt es akkor bukott negy oldalt.

Olyannal pedig meg soha nem talalkoztam, hogy csak paratlan oldalt nyomtat, majd megforditva a parosakat, ha ilyen van, es lenyegesen olcsobb, akkor talan az lenne a jo, de kerdeses, hogy a 2x2 oldalas nyomtatasnal is mukodik-e ez a megoldas. (Vagy elobb pdf-be kell nyomtatni, es azt kinyomtatni?)

(#5009) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#5002) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre esetleg tud valaki bármi tippet adni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5010) Varshi válasza MostaPista (#5008) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mennyiségek, főnök, mennyiségek! :)
A színes nyomtatás pedig igenis őrült fontos. Van, aki meg tud nélküle lenni, és van, aki havi 1 oldal miatt is képes vagyonokat kiadni (mert tényleg sokkal többe kerül adott esetben).

Na de mégis csak jó, hogy írtál: "Olyannal pedig meg soha nem talalkoztam, hogy csak paratlan oldalt nyomtat"

Ezt már mind tudja. Most nem vágom, hogy a nyomtató drivere miatt, vagy a Word alapból tudja, de emlékeim szerint mindkettő.

(#5011) PociAti válasza MostaPista (#5006) üzenetére


PociAti
senior tag

Most tűnt csak fel a pingvin avatar, ezért kiindulásként ez jó lehet:
HUP: Soha többet GDI nyomtatót!

A Xerox B210V_DNI és Xerox B215V_DNI nyomtatót javasolnám.
Ezeket a leíró nyelveket tudja: PCL 5/6, PostScript 3, XPS, Linux alatt rendesen fognak működni.

Üzemeltetés területén is nagyon jónak számítanak, és paramétereik alapján is az egyik legjobb nyomtatók.

(#5012) MostaPista válasza PociAti (#5011) üzenetére


MostaPista
tag

Nem kell se linux, se halozati / wifi nyomtatas, csak egy oreg PC van ott win7-tel, arrol kell nyomtatni.

Nem erte, hogy miert vagytok annyira oda a szines nyomtatasert, irtam, hogy olyan nem kell.

Mindegy, tegnap este meguzentek nekem, hogy valami bennfentes kiszamolta a gazdasagossagot, es olyasmira jutottak, hogy szines nyomtatasnal a tintasugaras nyomtato lenyegesen olcsobban beszerezheto, utana a nyomtatasi koltseg nagyjabol azonos mind tinta, mind lezer eseteben, ezert ott csak az a szempont, hogy mennyi ido alatt romlik el a nyomtato es mennyi a javitasa (vagy ujat venni helyette), valamint, hogy a kinyomtatott papir meddig kell, mert a tintas egy ido utan gorbul, fakul.

A fekete nyomtatasnal a lezernyomtatohoz a festek idealis esetben otszor olcsobb lehet, mint a tintasugarase, de a nyomtato veteli ara kozti kulonbseget csak 5-6 ezer oldal nyomtatasa utan dolgozza le, ami par ev is lehet.

(A szamitasok allitolag Brother es Xerox, talan Samsung nyomtatokra igazak)

(#5013) MostaPista válasza Varshi (#5010) üzenetére


MostaPista
tag

Ezeket nem tudom ertelmezni, dekodolnad?

Mennyiségek, főnök, mennyiségek! :)
A színes nyomtatás pedig igenis őrült fontos. Van, aki meg tud nélküle lenni, és van, aki havi 1 oldal miatt is képes vagyonokat kiadni (mert tényleg sokkal többe kerül adott esetben).

(#5014) Varshi válasza MostaPista (#5013) üzenetére


Varshi
aktív tag

Napi mennyi, havi mennyi, mennyire változó, és milyen színből.

Plusz mennyi a leghosszabb, amit állni fog / milyen gyakran.

(#5015) MostaPista válasza Varshi (#5014) üzenetére


MostaPista
tag

Amint irtam volt, egyetlen egy nyomtato kell, teljesen mindegy, milyen a szine.
Persze, hogy allni fog, csaladi hasznalat lesz, amikor talalnak valami erdekesseget, vagy kezikonyvet, akkor kinyomtatjak, utana hetekig semmit nem nyomtatnak.
Mivel nem leszek ott, nem fogom tudni, mit csinalnak, feltetelezem, a szokasos lecsenges lesz, mint minden hasonlo esetben, hirtelen minden fontos lesz, hogy kinyomtassak, majd amikor nem tudjak hova tenni a kinyomtatott papirokat, es rajonnek, hogy nincs idejuk elolvasni, akkor jon a sirankozas, hogy pazaroljak a festeket, es egy ido utan megy a buntibe a nyomtato. ;]
Majd jon majd a kovetkezo fellangolas, plane, ha uj programozasi nyelvet tanulnak es kell hozza kezikonyv, akkor megint lesz sok nyomtatas - addig, amig jon majd megint a szuloi kerdes, hogy a kinyomtatott dolgoknak mekkora hanyadat sikerult elolvasni, stb.

(#5016) Wilk919


Wilk919
csendes tag

Sziasztok!

Film free vizestranszfer papírra szeretnék óra számlap minőségi fekete nyomatot tenni.
Olyan fekete-fehér lézergépet keresek, ami vektorgrafikából a lehető legélesebb kontúrokat hozza, a vékony vonalakat szépen nyomtatja, a fekete szín a lehető legmélyebb fekete - hibák nélkül.
Tehát a lényeg a minőség, nem pedig a mennyiség.
Kérdésem azon Fórumtársakhoz irányul, akiknek van ilyen téren tapasztalata:
Melyik gépet ajánlanád mondjuk úgy 100eFt-ig?

(#5017) gordonfreemN válasza Wilk919 (#5016) üzenetére


gordonfreemN
addikt

.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5018) Wilk919 válasza gordonfreemN (#5017) üzenetére


Wilk919
csendes tag

,

(#5019) totoka2


totoka2
tag

Sziasztok!
Színes multifunkciós A4 lézer nyomtatóválasztáshoz kérnék segítséget.
Házi használatban lesz, havi néhányszáz lap nyomtatáshoz kell.
Eddig egy tintatartályos Epson multi szolgált, de miután az meghalt ugyanez kellene lézeresben.
Wifi nem feltétel, Duplex nem feltétel, auto szkennelés nem feltétel, persze nem baj ha van.

Ezeket találtam a neten:
Xerox C235DNI
Brother DCP-L3550CDW
OKI MC363dnw
Kyocera Ecosys M5521cdn
Canon/HP/Samsung márkákkal nincs jó tapasztalatom (így nem is néztem, hogy van-e ilyen kategóriás nyomtatójuk)

Hasonlítgattam őket, de nagyjából ugyanazt tudják.
Néhány Ft van a lapköltségben, de ez háztartási volumenben nem lesz jelentős költség.
Esetleg a 2/3 év gari ami jelentősebb különbség.
Árban is kb 140-160e körül vannak.
Az OKI felé hajlanék, mert az még talán Japán gyártás, ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek (illetve ismerettségi körben van színes lézer belőle, és jól szolgál, utángyártott tonerrel is).
Valamelyik mellett/ellen vélemény?

(#5020) Thunderzolee

Üdv!

Elolvastam az első hsz-t, de nincs benne ajánlott színes lézernyomtató. :F

Volt egy Konica Minolta Magicolor 1600w-m korábban, (itt az aprón vettem, új, bontatlan volt), még porokat is vettem hozzá, meg chipeket, szóval jól tudtam használni, de kb 3 éves korában tönkrement benne valami izé (érzékelő kis szir-szxr mikrokapcsoló), ami a lap továbbítását figyelte az első görgők egyikénél, és nem lehetett javíttatni.
Így azóta színes tintasugarasaim voltak, csak unom már, h beszárad a színes tinta, mert többnyire csak fekete-fehérben nyomtatok (hetente 4-5 alkalommal pár lap), és amikor néha színes ábrák kerülnének a papírra, (van, h 2 hétig színes dolog nem kell), akkor derül ki, h már megint csíkoz, beszáradt, és vehetek bele új színes patront. :/

A minap a Fundamentához vittem be nyomtatványt, aztán kiderült, h ami nálam a nyomaton zöld volt, az valójában piros fejléc lett volna, ezért nézte olyan izén a lapot a tisztviselő, h azt meg honnét szereztem, mert az övék nem ilyen színű.. :U

Szeretnék megint egy színes lézert vásárolni.
Wifi nekem igazából nem kell, bár ahogy gondolom, már mindegyik wifis is.
Esetleg SCAN is lehet rajta, (színes fénymásoló funkcióval), de ez nem fontos, scannelni meghagyom max az egyik nyomtatóm.
Nem nyomtatok túl sokat, számlákat inkább, egyéb dokumentumokat, laminálni feliratokat, de szeretem, ha színes az a pár ábra, táblázat, fejléc, ilyesmi, ami esetleg rákerülne a lapra ha úgy adódik hetente, kéthetente.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5021) PociAti válasza Thunderzolee (#5020) üzenetére


PociAti
senior tag

Nézz körben a színes lézernyomtatók között.
Egyáltalán nem vicces az áruk, nagyon kevés érv szól mellettük.
Kyocera ECOSYS P5021cdn (1102RF3NL0)
Bő egy éve (13 hónappal ezelőtt) 38.430 Ft-ba került, most 78.670 Ft a legalacsonyabb ár.
Ennyiért olyan tintatartályos színes nyomtatót lehet kapni, ami automatikus fejtisztítást csinál, és 1 Ft körül van alapköltség.

Viszont megértem azt is, ha a lézer mellett döntenél.
Meg amúgy is ez a "Milyen lézer nyomtatót vegyek?" c. topic.
Én nem vagyok híve az utángyártott tonereknek, de a saját célra vásárolt színes lézereknél (igények leadása mellett) életképes alternatíva.
Nagyon kevesen vesznek színes lézert, ezért kevés beszámolóról olvasni.

100.000 Ft alatt csak 7 nyomtatót láttam az árukeresőn. Nézd végig azokat és a hozzá tartozó kellékeket, aztán térjünk vissza rá utána.

(#5022) Thunderzolee válasza PociAti (#5021) üzenetére

Áhh, így már értem, köszi.

Néztem az árukeresőt én is, ezt is amit linkeltél. :K
És valóban, ha 40-50ezer lenne, már rendelnék is egyet belőle, de így elgondolkodtató, mert ha mittudomén egy éven belül visszaesnek az árak, akkor bosszantana, h túlárazva vettem meg. :/

Ezek a tintatartályosak valóban alternatíva lehetne? :F
Befürödtem már egy pár tintás nyomtatóval, csak felidegesítem magam az utántöltött, utángyártott patronokkal is. Eredetivel meg nem éri meg működtetni, pláne ha ki se lett használva, csak csíkozva nyomtat a beszáradt fej miatt. :/
Tényleg hatásos a fejtisztítás, vagy csak marketing?

Kitalálhatnának olyan tintasugarast, amiben olyan fej van, ami használat után kitisztítja a fejet, mittudomén felugrik egy ablak, mikor nyomtatás után kilépek a nyomtató menüjéből, h "Kívánja a fejeket kitisztítani?
Fekete patron: igen/nem
Színes patron: igen/nem"
És be lehetne pipálni, leokézás előtt.
Azt megoldanák, h alkohollal, vagy festékoldóval, vagy sűrített levegővel, vagy mittudomén mivel, de kitisztítaná a fejből a beleszáradható maradékot a gép, és akkor aki csak 2-3 hetente nyomtat, annak se száradna be a tinta.


Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5023) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.
Brother DCP-1622WE

Jellemző a fent nevezett nyomtatóra,hogy nagyon hullámosítja a papírt?
Ezt szemeltem ki,de olvastam róla,hogy a Brother nyomtatók egyik betegsége,hogy hullámosítják a papírt,nagyon látszanak a görgő nyomok.Vagy csak a korai szériáknál volt ez jellemző?

Köszi,ha valakinek van ezirányú tapasztalata. :R

(#5024) Thunderzolee

Sziasztok!

Mi okoz ilyen hibát?

Magenta toner csere kell, vagy valami más?

OKI MC360

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5025) totoka2 válasza Thunderzolee (#5022) üzenetére


totoka2
tag

Apósomnak tintatartályos EPSON volt ... most dobta ki. Abba is beszárad a tinta, ha nem nyomtatsz vele. Igaz már több éve lejárt a garija, tehát 5 éves biztos volt, de egy -egy hasznos oldal között is tisztítani akart már, és megtelt a hulladéktinta-tartálya.
Ha nem lézer, akkor a legjobb még mindig egy tintatartályos, és ott nem fáj a fej karbantartása miatt naponta/kétnaponta több színes oldalt nyomtatni, mert filléres a nyomtaköltség (akár hulladék papírra, amit korábban nyomtattál, de már nem kell).

Hogy miért nem fejlesztik tovább a technológiát? ... mert nem érdekük!!! Jelenleg is az egymás üzletágainak felvásárolgatása megy A4-es nyomtató szinten ... nem fejlesztésekre költenek, hanem piaci részesedés növelésre ... profitmaximalizálásra.

(#5026) csuzda válasza Thunderzolee (#5024) üzenetére


csuzda
aktív tag

Szia! Kyocera FS920, P2040dn mono lézernyomtatóknál láttam ilyen hibákat. Bár az nem húzott ilyen szép egyenes vonalakat és nem volt mellette ismétlődő fényhengerre utaló hiba.

Az én esetemben a dobegység (B egység) tetején van ilyen fémhálós rész. Ha abba kosz megy, akkor azon a részen nem szedi fel a fölösleget a dobtartály. Ez okozhatja az egyenes vonalakat. Sajnos csak egy tipp, nem láttam még ezt a márkát.

(#5027) PociAti válasza Thunderzolee (#5022) üzenetére


PociAti
senior tag

Közutálat tárgya lenne egy olyan nyomtató, ami extra kérdésekkel bombázná a felhasználót.
És igazából az a veszélyes, ha 2 hónapig nem nyomtat valaki. De ötleted szerint olyankor nincs is kérdés.
Automata tisztítás pont attól automata, hogy a gép jobban tudja mikor és milyen karbantartást kell elvégeznie, mint az egyszerű, zéró műszaki érzékkel rendelkező felhasználó, akinek azt is el kellene magyarázni mi célt szolgál a tisztítás. Az összeesküvés hívőknek meg azt kellene elmagyarázni, hogy az nem festék pocsékolás, és nem kicseszésből fogy olyankor a festék. Tehát hagyják jóvá a tisztítás, ne ezen spóroljanak.
Szublimáló vegyszert, alkoholt szintén nem lenne célszerű a berendezésbe tölteni.
Nem kell agyalni azon, mi lenne a jó megoldás, erre ott vannak a szakemberek, akiknek ez a szakmájuk.

Az ár drágulás minden technológiánál megfigyelhető. Egyre több helyen üti fel a fejét a hiány. Mind a berendezések, mind a kellékek területén jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#5028) draco31


draco31
veterán

Hello!

Olvastam az összefoglalót, és tisztában vagyok az árakkal.
Viszont haverom gondolkozik színes multifunkciós WiFi-t is tudó lézernyomtatón.
Itt mi az ajánlott bevált modell?
Próbálom rábeszélni, hogy elég lesz oda az is ami nekem van. DCP-1622WE, másfél éve imádom :)
Ritkán kellene neki színes igazából, van is valami olcsó tintása, szerintem jobb lenne ha azt megtartaná, és ha nagyon kell, akkor azzal már ha nem száradt be. Vagy rosszul gondolkozok?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5029) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Ősrégi Brother MFC8720N gépet cserénék. A baja, hogy mióta leesett nem megy a hálózati nyomatás, nem veszi fel a lapot, és iszonyat lassú a scannelés rajta (mondjuk a lassúság nem újkeletű). Szóval a csere eszköz szükséges alaptudása a következő:
otthoni ritka használatra - fél év is lehet parkolópálya (tintasugaras kilőve)
elég a mono, színest ha kell tudok máshol, fényképet meg a boltban
wifi kell, mert az új helyre nem megy kábel, és nem is fogok kiépíteni oda.
scanner kell mindenképp, és ha lehet gyors legyen. nem baj ha nincs automata rajta, azt a pár oldalt ha kell S.O.S. -ben, beadom kézzel neki.
Toner ár mondjuk nem mérvadó, 1500 oldal szerintem nekünk évekig kitart, de gondolom ha a márkánál maradok, nagyon nem fogok mellé.
Ezek alapján jól látom, hogy a Brother DCP-1622WE (DCP1622WEYJ1) készülékkel járok a legjobban, és nem igazán van más alternatívám?
Nem néztem mélyebben meg, de gondolom nem olcsóbb külön egy nyomtatót és egy scannert venni.

A segítséget előre is köszönöm!

(#5030) Varshi válasza Jamboo529 (#5029) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem tudom, van-e sokkal olcsóbb ajánlat (mert ahol 5-10 év egy toner, ott szinte mindegy), de ha nincs, maradj a márkánál szerintem is.

(#5031) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!
Csak szöveg nyomtatásra fekete tintás lézert akarok venni.
Melyik tipus az amelyiknek nem szárad be a tintája?
Brother HL-1222WE,
Brother DCP-1622WE ez a két tipuson gondolkozom nem tudom hajlamosak-e a beszáradásra?

(#5032) draco31 válasza malagutif122 (#5031) üzenetére


draco31
veterán

Ezek lézerek, por van benne, nem folyékony tinta. Ha használod ma, és 2 év múlva veszed elő, ugyan úgy fog nyomtatni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5033) malagutif122 válasza draco31 (#5032) üzenetére


malagutif122
tag

Köszönöm a választ.
Tintasugaras-ról váltok még új nekem a lézer, tintasugarasba drága a patron azért is váltok.

(#5034) draco31 válasza malagutif122 (#5033) üzenetére


draco31
veterán

Én is 10 évig tintáztam, bár én töltöttem. De aztán jött megint a hibaüzenet, hogy az amúgy sem használt színes patront cseréljem, mert nem érzékeli. Aztán jött a balta neki, és a 1622WE. Imádom :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5035) malagutif122 válasza draco31 (#5034) üzenetére


malagutif122
tag

A külső tintatartályos nyomtatót is olvastam azon is szeret be száradni a tinta nekem nem kéne az biztos.
HL -1222WE és a 1622WE Lézer közt mi a különbség tudásra?

(#5036) draco31 válasza malagutif122 (#5035) üzenetére


draco31
veterán

Igen, mert nem a tinta szárad be, az folyékony marad, hanem a fúvókák száradnak be. Annyiban más, hogy az olcsó patronosban új patronnal veszel új fúvókát is. A tartályosban meg az be van építve, ilyenkor aztán szétszedés darabokra, és tisztítás.
A különbséget ügyesebbek megmondják. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5037) P4lom5


P4lom5
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató fronton nagyon nem vagyok képben, tudnátok ajánlani nekem valamit? HP készüléket légyszi ne.

1. Ragaszkodsz a lézerhez? Szóba jöhet tintasugaras is?
Jobb lenne a lézer, de ha van valami megbízható, nem önálló életet élő tintasugaras, az is jó lehet. (Most valamelyik HP all-in-one van itthon, és egy borzalom. Hol nyomtat, hol nem, többnyire inkább nem, az app hozzá egy rakás hulladék, két oldalnyi anyagot kipréselni belőle minimum két óra és egy kisebb idegösszeomlás.)
2. Fekete vagy színes?
Színes.
3. Mire használnád?
Szöveg, alkalmanként színes képek nyomtatása (ez nem szükséges feltétlenül, hogy fotó minőségű legyen).
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Nem sokat, havi max 10 oldal.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Sok, lehet akár 5-6 hónap is.
6. Milyen funkciókat vársz el?
Szkenner és wifi jó lenne legalább. De a legfontosabb, hogy megbízható, betonbiztosan működő készülék legyen, használható appal. Jó lenne, ha az alkalmazás visszajelezné, hogy ha épp nem akar nyomtatni valamiért, akkor pontosan miért nem, mi a kínja.
7. Mennyi a keret?
Nem tudom, kb 60-80ezer, de tudok feljebb menni, ha kell.
8. Árérzékeny vagy?
Nem.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
Teljesen mindegy nekem.

Köszi előre is.

(#5038) Varshi válasza P4lom5 (#5037) üzenetére


Varshi
aktív tag

Max 10 oldal/hó?
Nézz egy színes lézert szerintem, az 5-6 hónap állást nem a tintásoknak találták ki, még ha van is benne automatikus fejtisztítás.

(#5039) Thunderzolee válasza Varshi (#5038) üzenetére

Háttt.... öööööö... Pont ezért írt ide, a lézernyomtatós topicba. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5040) galajozsef


galajozsef
csendes tag

Sziasztok.

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy tudnátok-e ajánlani olyan nyomtatót, mint a HP 1320 vagy 1320n?
Értem ez alatt: olcsó üzemeltetés (6000 oldalas toner, amiben benne van a dobegyég is! kb 4-5000ft)
A lényeg olyan nyomtatót keresek, ami dobegység egyben van a tonerral és olcsó.

Sokat kellene nyomtatnom.

Ha valakinek van eladó ne tartsa magában!

amennyiben hozzászólásod vagy eladási szándékod van kérlek a galajozsef@gmail.com címre küld el.

Köszi

(#5041) malagutif122


malagutif122
tag

Canon Pcd-340 lézer nyomtatón a szkennelést hogy kell el inditani?

(#5042) draco31 válasza malagutif122 (#5041) üzenetére


draco31
veterán

Programja telepítve van?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5043) nimfas válasza PociAti (#5005) üzenetére


nimfas
addikt

Annyira azért nem derűs a dolog, örököltem anyám HP 2015DN nyomtatóját, Mono lézer, hálózati, auto duplex...

Utángyártott toner:
3300 Ft a 3000 Oldalas (1,1 Ft / oldal)
4700 Ft a 7000 Oldalas (0,67 Ft /oldal)

Régen valahogy tudtak még olcsón fentartható nyomtatót gyártani. :D

Lecserélném szegényt, de úgy érzem anyagilag bukta lenne erőteljesen.

(#5044) draco31 válasza nimfas (#5043) üzenetére


draco31
veterán

De itt azért számít az is, hogy milyen minőségben van nyomtatva nem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5045) PociAti válasza nimfas (#5043) üzenetére


PociAti
senior tag

"Régen valahogy tudtak még olcsón fentartható nyomtatót gyártani."

árukereső: HP Q7553XD
A toner ára 80.000 Ft és 140.000 Ft között mozog, és 2×7.000 oldalra vonatkozik.
Szép kis beruházás!
A lapköltség 80k-s tonerral számolva 5,7 Ft-ra jön ki.

Persze össze nem tartozó dolgokat is meg lehet próbálni egymáshoz viszonyítani, de annak nincs sok értelme. Ha az eredeti tonerbe virágföld és szénpor 50%-os keverékét töltöd, még azzal is működne, és így kb. 0,01 Ft / oldal-ra jönne ki az üzemeltetési költség.
Helyette a kilóra megvásárolható fekete tonerporból is elég olcsón meg lehet úszni, olcsóbban, mint amit te mutattál. Ha már versenyzünk és nincsenek feltételek, akkor nem jól csinálod!

(#5046) nimfas válasza PociAti (#5045) üzenetére


nimfas
addikt

3-5 éve utángyártott toner van benne, kutya baja. ;-)
Ezek még nem olyan válogatós nyomtatók voltak mint a maiak. Legalábbis nekem úgy tűnik. Még csak 60k oldal van benne az infója szerint. Engem még kiszolgál egy darabig.
:)

#5044:draco31
Nekem ez a minőség bőven megfelel. Ceruza csak a méret miatt van ott.

[ Szerkesztve ]

(#5047) PociAti válasza nimfas (#5046) üzenetére


PociAti
senior tag

"Ezek még nem olyan válogatós nyomtatók voltak mint a maiak. Legalábbis nekem úgy tűnik."

Igen,mert ez egy 10+ kilós monstrum, öreg technológiával. Akkor az áramfelvétel és annak mértéke nem volt ennyire fontos, illetve az sem, hogy mennyi ózon bocsátanak ki a gépek.

A LED-es technológia sem amiatt terjedt el, mert sokkal jobb minőségre képes, hanem egész elfogadható minőségű modern előírásoknak megfelelő készüléket lehet gyártani kedvezőbb áron.
De a koronaszálról sem azért léptek át töltőhengeres megoldásra, mert komoly minőségi probléma lett volna vele.

10 kg felett, kocka méretben most is lehet igénytelen igáslovakat kapni.

(#5048) draco31 válasza nimfas (#5046) üzenetére


draco31
veterán

Arra értettem, hogy alapból nekem pl. 600dpi-vel nyomtat. Gondolom erre számolják ki a lapmennyiséget átlagban. De én pl 300-al nyomtatok csak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5049) PociAti válasza draco31 (#5048) üzenetére


PociAti
senior tag

Pontosan ugyanannyi festéket kell használnia 300 és 600 dpi-n is.
Alacsony felbontáson egy nagy pöttyöt nyomtat, magas felbontásnál több kicsit.
Ami 300 dpi-n egy nagy, az 600 dpi-n négy kicsi.

A felbontás csökkentésével a sebességen lehet gyorsítani, a festék mennyisége viszont nem változik, vagy csak elhanyagolható mértékben. A minőség sokkal jobban elszenvedi a változtatást.

(#5050) draco31 válasza PociAti (#5049) üzenetére


draco31
veterán

Akkor nagyon vakvágányon voltam ezzel kapcsolatban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.