Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) mpepe20


mpepe20
tag

HP 1010 hihetetlen, hogy mennyit kibír....

bár már csak az utódait lehet kapni....

(#702) vtechun


vtechun
veterán

remelem nalam is bevalik a kis 1640-es samsung. eddig jonak tunik. masoknak van rola velemenye?

(#703) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudtok nekem ajánlani 50-60000 Ft-ért mutifunkcionális lézer nyomtatót, ami színeset is tud nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

(#704) beers válasza Dr. COPY. (#690) üzenetére


beers
addikt

Szia!

Látom paksi a cég :(!
A 1640-es utángyártott toner chip nélküli?
Postáztok is?
A többi samsung festék pora (1510,2010 stb) jó bele?

M&N

(#705) Dr. COPY. válasza beers (#704) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Küldök privátot, mert nem vagyok biztos abban, hogy a válsz nem ellenkezik-e a fórum szabályaival.

(#706) beers válasza Dr. COPY. (#705) üzenetére


beers
addikt

Válaszoltam és köszi!

M&N

(#707) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Max. 35 ezerért is érdekelne színes lézernyomtató? Ennyiért leginkább Samsungot láttam. Az jó szerintetek?

(#708) rayoliviero


rayoliviero
veterán

[link]: ilyen Samsung

(#709) Brasco86


Brasco86
csendes tag

hali

samu ml-2240em van, kifogyott a demo toner ami benne volt, megtöltettem, de még mindig villog hogy üres meg blabla, szóval sajnos chippes.... találtam youtube-on egy videot, de ahhoz forrasztgatni kell a panelen :) más megoldás nincs a chip kikerülésére? vagy nem lehet valahogy nullázni a számlálót?

köszi

(#710) Riga válasza Brasco86 (#709) üzenetére


Riga
csendes tag

Hello!

Küldtem neked pü-t a samu okosításához.

[ Szerkesztve ]

(#711) ZionDUC


ZionDUC
csendes tag

Sziasztok,

Az utóbbi napokban nyomtatót kerestem a neten, de szeretnék véleményt kérni tőletek az alábbi igény szerint:
Céghez kellene mono lézer nyomtató számlanyomtatáshoz, és - ami nagyon fontos - borítéknyomtatáshoz.
Találtam kétféle HP nyomtatót, amit ajánlottak is:
HP LaserJet P4014 és 3015d

A kettő közül a P4014 jobb lenne szerintem, mert borítékadagolót is lehet hozzá venni, és nagyobb a terhelhetősége. Ha más márkában tudtok ajánlani hasonló képességű nyomtatót 150.000-200.000 Ft körül, akkor megfogadnám a tanácsotokat.

Előre is köszönöm,
Gyula

(#712) Dr. COPY. válasza ZionDUC (#711) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Bármelyik gép tud borítékra nyomtatni, ha van rajta úgynevezett kézi lapadagoló. Két fontos szempontot nem írtál 1 hányan használnátok, 2 mennyi havi példányszámot fogtok előállítani a gépen. De közel ennyi pénzért már kapsz használt digitális fénymásolót, hálózati nyomtató modullal, ami üzembiztonság, gazdaságosság, élettartam, sokoldalúság terén toronymagasan ver bármilyen nyomtatót.

(#713) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék, ha van valakinek bármi tapasztalata a problémámban. 3 nyomtatót néztem ki:

Samsung 1640: ~15K körül kapható, előnye a könnyű utántölthetőség porral

Xerox Phaser 3140: ~18K körül mozog, minden stimmel vele, de nem tudom hogy ezt a tipust is, akár az elődjét könnyen lehet-e porral tölteni.

HP P1005: ~22K körüli, ez egy vész opció

Inkább az első és második között vacilálok, tudom hogy a samu chipes, a xerox elődjéről rengeteg jót hallottam, nem tudom az itt emlitett utód lenne-e a legjobb választás.

Ha valakinek van tippje az első kettő közül melyiket érdemes. Fő szempont a megbízhatóság és az otthoni porral való feltöltés lehetősége.

Köszi!

(#714) ZionDUC válasza Dr. COPY. (#712) üzenetére


ZionDUC
csendes tag

Szia Dr. Copy!

Köszönöm a gyors választ.

1 - Két fő szokott a nyomtatásokkal foglalkozni.
2 - Kb. 3000 lap / hó

Az igaz, hogy bármelyik kézi lapadagolós nyomtató tud borítékot nyomtatni, viszont jó lenne, ha minél több borítékot be lehetne egyszerre tárazni. Legalább 30 db-os hely kellene.

Használt digitális fénymásoló: Tudnál ajánlani nekem ilyen készüléket? Ez a terület nagyon ismeretlen nekem. Ami kérdéses számomra, hogy miért érdemes használtan venni ilyen készüléket, illetve az irodában nincs lehetőség nagy méretű eszköz elhelyezésére.

(#715) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ilyen nyomtatót rendeltem:Kyocera
Remélem jó döntés volt...

(#716) Dr. COPY. válasza ZionDUC (#714) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Két főhöz és havi 3000 oldalhoz való fénymásoló kézi lapadagolója 50 pld-s. Amit ajánlok Ricoh Aficio 220, 1018d, 2018d, 1022. Ezek a gépek kb egy kategóriát képviselnek. Az áruk kb az a kategória, amit írtál, de ez a felszereltségüktől függ (fax, szkenner, dokument szerver stb.) A várható élettartamuk 1 000 000 pld és általában van bennük 100-200 000 pld. Havi 3 000 pld terhelés mellett örökös darabok. A lapköltségük rendkívül alacsony. Amire figyelni kell, hogy csak olyan helyről szabad vásárolni ahol adnak rá garanciát, min 1 évet, vagy egy felújítási ciklusnyi példányszámot.

(#717) anet1117


anet1117
csendes tag

Sziasztok!

Mono lézernyomtatót szeretnék vásárolni 20k alatt. Amikre gondolok az Xerox Phaser3117 és Samsung ML1640. A lényeg az lenne hogy olcsón lehessen utántölteni. A Samsung most olcsóbb, de nem tudom hogy annak a gyári tonerjében mennyi festék van eredetileg, és hogy menniyre lehet feltölteni. A Xeroxot 3000 oldalra fel lehet tölteni, de ha jól tudom akkor ezeknek a tonerje megegyezik, tehát elképzelhető, hogy a Samsungot is enniyre fel lehet? Mert ha fel tudom tölteni a Samsungot is 3000 oldalra akkor az jobban megéri. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#718) user12 válasza anet1117 (#717) üzenetére


user12
őstag

Az értesüléseid helytállóak :)
A samsung induló tonere kb 6-700 oldalra elegendő, a teljes, tölthető kapacitása 1500 lap. Ez a ML1082-es toner
A xerox a vele adott tonerrel kb 1000 oldalt nyomtat, de töltés után 3000-et tud, mivel ebbe a ML-2010 toner jár.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#719) phantom88 válasza Tomszy1 (#713) üzenetére


phantom88
tag

Helló!

Sajnos, ahogy nézem Samsung 2010 kifutott széria, pedig könnyen tölthető:(. A 1640 hogyhogy könnyen tölthető én mindenhol azt olvasom, hogy vacakolni kell a chippel? Van most a olyan 20k alatti lézernyomtató, ami kapható is és aminek a töltésével nincs különösebb gond. Köszi!

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#720) phantom88 válasza phantom88 (#719) üzenetére


phantom88
tag

Tovább kutakodtam, én szerintem bevállalok egy 1640-et:). Bár személyes vélemyényeket továbbra is várok. :)

Ja és a link: [link]

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#721) resef


resef
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni lézer nyomtató vásárláshoz.

Amire kell:
Otthoni nyomtatás átlag 50-70 oldal / hónap, fekete-fehér, lehesssen utántölteni és persze ne legyen drága. Diák számára kell. Visszaolvastam 2008. dec. -ig a hozzászólások javát, ott xerox 3117 , Samsung ML-1640 volt az ajánlás alacsonyabb árkategóriában, ami megfelelo lenne, viszont még mérvadó, hogy támogassa a win7 rendszert is (a kifutó példányok gondolom már erre nem szolgálnak). Néztem a profibbakat is 40-50 000 -ért , csak az nagyon drága, és nem is lenne kihasználva, így azok szóba se jöhetnek.

Köszönöm

(#722) phantom88 válasza resef (#721) üzenetére


phantom88
tag

Szia!

Én végül vettem egy Samsung ML-1640-et. Windows 7 alapból szedi hozzá drivert. A nyomtatóval maximálisan elégedett vagyok. Töltés ügyileg meg még nincs infóm, mert még nem fogyott ki a toner. (Elvileg szoftver reset van hozzá, szóval nem kell mindenféle biztosítékkal, rövidrezárással vacakolni...)

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#723) resef válasza phantom88 (#722) üzenetére


resef
csendes tag

http://www.woxcomputer.hu/ oldalt ismeri valaki? Itt elég olcsón találtam és 2 év garanciával, vagy honnan érdemes megrendelni?

(#724) resef


resef
csendes tag

Kozben ezt találtam Samsung ml-1640 -es nyomtató tuner resethez kapcsolódóan:

http://blog.sahat-tambunan.com/2009/11/28/reset-ml-1640-and-ml-2240-for-refill-toner/

Ha valaki próbálta és van tapasztalat , legyen kedves majd ide beírni.

(#725) ProZsolt válasza rayoliviero (#715) üzenetére


ProZsolt
tag

Gondolom, mar megkaptad a nyomtatodat, de azert leirom.
Egy ev tavlatabol, szerintem nagyon jo nyomtato. Gyors, szepen nyomtat. Ha kell surgosen ki tudok nyomtatni pillanatok alatt tobbszaz oldalt.

(#726) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Szeretnék itthonra venni egy uj szines lézernyomtatót.
Eddig feketében láttam a világot egy Minolta Pagepro 1100l-nak köszönhetően, szolgált derekasan.. de Win7 alatt már képtelen vagyok beüzemelni. És ahogy néztem már elérhető áron lehet itthoni felhasználásra szineseket venni.

40-45E ft szánok rá igazából. De +- pár ezer ha megéri nemszámít. Minőségben ezek a gépek feltudják venni a harcot egy tintapatronos fotonyomtatóval? A Minőségre szeretnék leginkább rámenni ha lehet. Vagy ez a kategória mire elég? :S

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#727) upszilon


upszilon
őstag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék egy viszonylag olcsó színes-lasernyomtatót, amivel fényképet is lehet nyomtatni. Ottvan mindenhol a dpi, de nem tudom, hogy a valóságban például egy 2400x600 dpi-snek megadott nyomtató miféle látványt fog hozni a valóságban.

(#728) upszilon


upszilon
őstag

...és mégegy kérdés: Mi most az újonan megvehető olcsó lézerek közül az amibe olcsó a patron? (Érdekelne az új patron és a töltött is. Természetesen a lap-kihozatal függvényében.)

(#729) mezis válasza Hobbbyt (#726) üzenetére


mezis
nagyúr

A színes laser printer által produkált kép messze elmarad a fotó minőségű tintasugarasokétól. (De a 20000-ekhez a tintasugaras is gyenge ! ;] . Azt jobb, ha az Állami Pénzjegynyomdára bízod ! :D )

mezis

(#730) upszilon válasza mezis (#729) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi, el is döntöttem, nem veszek színest. Az olcsóbb feketéből melyiket érdemes venni, ha fontos a gazdaságosság?

(#731) upszilon válasza upszilon (#730) üzenetére


upszilon
őstag

A Xerox Phaser 3250D nyomtatót választanám bruttó 24-ért. Beszéljetek le róla ha nemjó.

(#732) upszilon válasza upszilon (#731) üzenetére


upszilon
őstag

...hát itt aztán nincsen valami nagy forgalom... :(

(#733) shagy


shagy
tag

Sziasztok 50E Ft felé keresek szines lézert. Cél az alacsony lapköltség. kb havi 1500 példányhoz. Érdemes a Samsungokkal foglalkozni?

- shagy

(#734) Dr. COPY. válasza shagy (#733) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Havi 1500 nyomathoz felejtsd el az 50 000 Ft-os árkategóriájú színes lézernyomtatókat, ha hosszútávon és kifizethető lapköltség mellett akarod használni a gépet.

(#735) upszilon válasza Dr. COPY. (#734) üzenetére


upszilon
őstag

Szia!

Miért, Te például ma, 2010 elején mit ajánlasz ami valóban szép képeket nyomtat és valóban olcsó az üzemeltetése?

(#736) upszilon válasza shagy (#733) üzenetére


upszilon
őstag

Én is ezen töröm a fejem. Egy biztos, feketét külön veszek.

A kétéves modelleket ajánlgató szagemberekre pedig ne hallgass. Állandóan kétéves gépeket favorizálnak. Két év múlva meglátod pont azt fogják ajánlgatni ami új gépet pont most veszel. :-) A másik meg az, hogy ágyuval nem lövünk verébre. Nemár kétszáz-ötszáz rongyér vegyek színes lasert. Abból 5-7 darab olyat lehet venni amit Te is nézegetsz. Na, ha szétesik, gar, hameg gar után esik szét, veszek másikat. Minden emberi számítás szerint abból legalább 5 évig lesz folyamatosan új gépem, míg a méregdrága már három év múltán csak egy aladhatatlan, elavult roncs. :-)))

(#737) mezis válasza upszilon (#736) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért, ha nagyon új egy konstrukció, nem árt megvárni a tapasztalatokat (vagy amíg kijavítják a hibákat ;] )
A HP II, III, IV-es LaserJet printerei nagyon megbízható konstrukciók voltak. Aztán jöttek az 5L, 6L-ek, aminél a vízszintes lapadagolóról áttértek egy csaknem függőlegesen álló lapadagolóra, benne egy nagyon hamar elkopó alkatrésszel. Az alkatrész cseréjéhez igencsak szét kell szedni a printert. Nos, ezeket a printereket a barkácsoló kedvű, vagy évente néhány oldalt printelőkön kívűl, csak az ellenségeimnek tudom ajánlani.... :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#738) Dr. COPY. válasza upszilon (#736) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ezzel a gondolkodással azt a tendenciát segíted, hogy a legtöbb gyártó érdemi fejlesztés nélkül dobja piacra az újabb és újabb gépeit, ami az óriási környezet terhelés mellett a felhasználónak semmi pluszt nem ad.
"Nemár kétszáz-ötszáz rongyér vegyek színes lasert." De igen, ha van rá pénzed, ugyanis a gép teljes életciklusát tekintve sokkal olcsóbban jössz ki, mint azzal a másik 5-7 darabbal. Nem győzőm eleget hangsúlyozni, hogy egy reprográfiai gépnél nem a bekerülési költség, hanem az üzemeltetés a jelentős kiadást. Egyszer számolj utána és meglátod, hogy milyen érdekes számok jönnek ki.
"A kétéves modelleket ajánlgató szagemberekre pedig ne hallgass." Mielőtt ilyen "jó tanácsot" adsz kérdezz meg egy szakembert miért teszi amit tesz!

(#739) Dr. COPY. válasza mezis (#737) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Gondolom a szóban forgó alkatrész a leválasztó gumipad, ami azt a célt szolgálja, hogy a gép ne húzzon be több lapot. Ha igen, akkor a következő szétszedésnél a gumit cseréld parafára és több gondod nem lesz vele.

(#740) upszilon válasza Dr. COPY. (#738) üzenetére


upszilon
őstag

Szia!

"Nem győzőm eleget hangsúlyozni, hogy egy reprográfiai gépnél nem a bekerülési költség, hanem az üzemeltetés a jelentős kiadást."

Boztosan igazad van, de ha jobban figyeltél volna, minden kérdező (én is) kifejezetten az otthoni-olcsó gépeket célozta kérdéseivel.

Namost úgy néz ki ez a fórum, hogy valaki beírja: otthoni olcsót színes lasert keresek, míg a válasz meg az: hülyevagy?, ilyet nem lehet csak tízszerennyiért venni, mer' azérimeg.

Már ne is haragudjatok ti szagemberek, de ez hülyeség! Itt van például egy mai lista a legolcsóbb színes készülékekről. Bruttó 30e és 60e forint között jelenleg éppen 20-féle nyomtató érhető el. Namost engem, és még sokan másokat is ez a kategória érdekli, mert csak erre van pénzünk. Méregdrágán jót venni a hülye is tud, ha van rá pénze. És már bocsánat, de nem tűröm el, hogy lehülyézzenek mert ebből a 20-féléből kívánok vásárolni. Persze a valóságban nincsen leírva a hülye szó, és a stílus is kedves, meg segítőkész, meg ilyesmi, de a lényeg mégiscsak ez.

Tehát akkor mégegyszer: melyiket ajánlod ebből a 20-féléből? Ha egyiket sem, mert nem értesz ezekhez az olcsó készülékekhez, akkor azt írd, hogy nem értesz hozzá, ne pedig azt, hogy hülye aki ilyet akar venni. Érthető vagyok?

Más kérdés a patronok esete. Után-gyártottal tele a patronos webáruházak kirakata. Kb 10e Ft bruttó árban vannak a fekete patronok 3.000-3.500 lapkihozatallal. Hasonló a színes is. Ezzel így árban egyáltalán nincsen semmi baj sem. És akkor még nem beszéltünk az utántöltő porokról, az utántöltött kazettákról, amik még olcsóbbaá teszik a képet. A 20-as lista színesei egészen jól megközelítik a méregdrága félmilla-milla árkategóriájúak etetését.

Még egy téma: Csippes védelem. Tessék nekem elárulni, melyik nincsen még feltörve? Segítek: mindegyik fel van törve. És engem baromira nem érdekel, hogy ki mit mond erre. A saját nyomtatómmal otthon azt csinálok amit csak akarok. Teljesen "jogtisztán" töröm fel a csippes védelmét a magam részére.

Mindezek miatt nem érdekel a szagemberek hülyézése. A tiéd sem. Ha nem tudsz valóban érdemi választ adni nekem, inkább ne is szólj hozzám. Mert olyankor a segítő szándékod mögötti hülyézés csak felidegesít. :-(

(#741) Dr. COPY. válasza upszilon (#740) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Igazából nem értem, hogy ha eldöntötted, hogy mit veszel akkor miért kérdezel. Ha pedig kérdezel akkor a válaszon miért pöccensz be. Hidd el, hogy ha válaszolok valakinek akkor azt a legjobb tudásom szerint teszem, amit szakmai és gazdasági érvekkel is alá tudok támasztani. Aztán a kérdezőn múlik, hogy megfogadja vagy sem. Szerintem zárjuk le ezt a vitát és vegyél olyan nyomtatót amilyet jónak látsz.

(#742) upszilon válasza Dr. COPY. (#741) üzenetére


upszilon
őstag

Nem, még nem döntöttem el csak a fekete lasert. Színeset külön vszek. Az még nincsen meg, hogy milyen legyen. De egy biztos, bruttó 60e alatt fogok maradni.

Igazándiból azon pöccenek be, hogy nincsenek érdemi válaszok. Ha kocsit akrok venni, vagy ha notebookot, ezerféle topikot találok, bőséges információval, meg teszteket dögivel. Színes lasernél, az alső kategóriában meg nincs információ. nnyire ne lenne tapasztalat? Na, majd én megírom, ha megvettem és használom eg ideje, hogy mit tapasztaltam. Addigis j lenne valami segítség hogy melyiket válasszam a kb 20 féle közöl.

(#743) mezis válasza Dr. COPY. (#739) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm a tippet. Nekem itthon heti 1 lapot még problémamentesen húz be. Eddig csak annyit hallottam róla, hogy a gumilapot valami más anyaggal kell helyettesíteni.

mezis

(#744) upszilon válasza upszilon (#742) üzenetére


upszilon
őstag

...nagyon szomorú vagyok, hogy a bruttó hatvanezer Forintos lélektani határ alatti színes lézernyomtatókkal kapcsolatban senkinek nincsen megosztható tapasztalata. Pedig több mint 20 féle kínálja magát az üzletekben. Választék tehát van. Vélemények viszont nincsenek. Emiatt úgy döntöttem, bizonytalan időre elhalasztom a vásárlást. Addig marad a jó-öreg HP-tintasugarasom üzemben...

[ Szerkesztve ]

(#745) vtechun válasza upszilon (#744) üzenetére


vtechun
veterán

válság van :)

Nemrég vettem a kis samsungot, fekete fehéret, nem is gondoltam, hogy ilyen olcsoak a szinesek, akkro lehet vettem volna egy olyat, ha van, akkor multifunkciosabn, mert szkenner is jo lenne.

(#746) upszilon válasza vtechun (#745) üzenetére


upszilon
őstag

Én is feketét vettem elsőnek. Egy Xeroxot. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A kétoldalas nyomtatása egy csoda. Ráadásul egy oldalra (kicsinyítve több lapot is tud nyomtatni. Igazi papírspóroló művész. Kíváncsi vagyok majd ha kifogy a gyári kazetta és veszek bele utángyártottat az milyen minőségű lesz. Természetesen színeset is akarok. Valószínűleg az is Xerox lesz, de még várok a vásárlással, hátha jön még majd valami infó...

(#747) The Bachelor


The Bachelor
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamilyen jó nyomtatót? Szempontok:
Csak fekete-fehéret nyomtasson, nem érdekel ha hangos, vagy ha lassan nyomtat, és a lényeg: hogy megbízható legyen és olcsó!
(Elszántam magam egy lézernyomtató vásárlására, mert tegnap nyomtattattam 20 oldalt 575 Ft-ért ) :Y :W

Válaszokat előre is köszönöm! :R

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#748) perempe


perempe
addikt

Ha az első lap nyomtatási reakcióidejét nézzük, akkor milyen mono lézernyomtatót ajánlotok 20-30K között? Utángyártott toner a másik szempont.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#749) upszilon


upszilon
őstag

Én Xerox 3250D-t vettem bruttó 24e-ért. Eddig nagyon tetszik. Más lézerekkel sajnos nincs összehasonlítási alapom. Gyors és csendes, az ára sem volt vészes. A kétoldalas nyomtatása ötvözhető a több oldal egy oldalra való nyomtatással. Töndéri füzetkéket nyomtaok vele. Klasz nagyon!

(#750) vtechun válasza upszilon (#749) üzenetére


vtechun
veterán

kétoldalas nyomtatás hog yműködik? cserélgete a lapokat? vay vmi automata módszerrel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.