Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) upszilon válasza vtechun (#750) üzenetére


upszilon
őstag

Nagyon mókás dolog a kétoldali nyomtatás. Kinyomtat egy lapot és az elkezd megérkezni a felső laptálcára. De nem esik le, hanem az utolsó pillanatban egyszercsak visszaszívja. Jó nagy sebességgel. Nagyon meglepő látvány. Az meg még meglepőbb, hogy valószínűtlenül gyorsan már jön is ki belőle megint, immár kétoldalasan. Az ember hajlamos rá, hogy újra és újra rácsodálkozzon erre a furcsa látványra.

Egyébként olyan iratokat nyomtatok kétoldalasra, amiket tintasugarassal nem lehetett volna a hátoldal átlátszósága miatt. Ugyanis a tintás elég mélyen beleszivárog a papírba. Ugyan nem üti átt a lapot, de a másik oldalon zavaróan látszik. A lézer ellenben a lep felületére kerül, ráadásul sokkal vékonyabbak valahogy a betűk. Akárhogyis, de a lényeg, hogy nem látszik a másik oldalról.

A "több oldal egy oldalra" dolog meg még mókásabb. Képes teljesen automatikusan lekicsinyíteni az oldal képét. Például nekem sok a 4 oldalas dokumentációm. Eddig ehhez 4 darab A4-es lapot használtam. Most a kétoldalas móddal kombinálva egyetlen-egy lapon fér el mindez. Félbehjtva egy kis füzetke lesz a négy A4-es egyoldalas lap helyett. Dacára a kicsinyítésnek, nagyon is jól olvasható marad a szöveg. Négy lap helyett egy lap. Nem kevés spórolás. És mivel a festékanyaggal is ezzel erányosan spórol az ember, egészen szeretnivaló a jelenség.

Egyébként ez a 28 lap percenként egy otthoni kisméretű nyomtatótól meglepően gyors tempó. Kicsit aggódom-is, hogy meddig bírja majd ezt egészséggel...

[ Szerkesztve ]

(#752) upszilon válasza perempe (#748) üzenetére


upszilon
őstag

Lemértem. Ha egyébként üzemkész a nyomtató, akkor az Enter lenyomásától számított 8. másodpercben leteszi az első lapot. Utána pedig 2 másodpercenként érkezik a többi.

Nekem még új a nyomtató, az eredeti gyári toner van benne. Ha kifogy, kb bruttó 10-10,5 ezer Ft közötti árban látok sok helyen utángyártottat. Ezekre 3500 lapot írnak. Ez a megoldás nekem megfelelőnek tűnik. Azért még tovább fogok kutakodni, mert gyári kazettából lehetne venni 5000 oldalast is. Viszont ilyen utángyártottat még nem tudtam kikutatni az interneten.

Most a színessel vagyok elfoglalva. Sajnos kevés az infó a valódi jó választáshoz. Bruttó 60-nál nem akarnék rá többet költeni. Kb 20-féle jöhetne szóba. De melyiket? :F

(#753) perempe válasza upszilon (#752) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm a választ. A Samsung ML-2571N[link] nyomtatón gondolkodom, mivel az nem chipes tonert használ. [link] [link] Ha az ML-2010 nem chip-es, akkor ez se...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#754) upszilon válasza perempe (#753) üzenetére


upszilon
őstag

Honnan lehet azt tudni hogy mi használ csippes tunert? Például az enyémről nem olvastam, hogy azt használna. De azt se, hogy nem... :F

(#755) perempe válasza upszilon (#754) üzenetére


perempe
addikt

Ha kiveszed a tonert, akkor szerintem látszik. [link] OK, ez HP... A tiéd is ilyesmi lehet.

Vásárlás előtt célszerű utánanézni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#756) upszilon válasza perempe (#755) üzenetére


upszilon
őstag

Húúúú-tejóég, mik vannak itt...

Most nem akarom kivenni, de majd ha kifogy alaposan megnézegetem...

Közben egészen ideges lettem, mert találtam egy ilyen oldalt. Ez azt jelenti, hogy az enyémben is van. :Y

(#757) qwerty123


qwerty123
tag

Sziasztok!

Tegnap tettem szert egy Samsung ML1640-es lézernyomtatóra és arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet újratölteni a gyári tonerjét? Az sw resetet hogyan kell csinálni? Mennyibe kerül hozzá a por és milyen fajta kell bele? Megköszönném, ha valaki magyarul leírná ezeket az információkat, jöhet az infó akár PM-ben is.

(#758) Viperator


Viperator
őstag

Milyen a Konica Minolta Pagepro 1350w mono lézernyomtató? (használtan szeretnék venni, lehet más is, az a lényeg, hogy a patront könnyen tudjak tölteni, mert olcsóbb a por, mint venni egy új patront). Előre is köszi a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#759) upszilon válasza Viperator (#758) üzenetére


upszilon
őstag

Konkrétan az 1350w-t fogalmam sincsen hogyan oldják meg, de a többi samu portöltésére vannak filmek bőséggel. Ez is egy nagyon szemléletes film, de nem a tiédhez.

[ Szerkesztve ]

(#760) Viperator válasza upszilon (#759) üzenetére


Viperator
őstag

Köszi a választ! Akkor tudnál javasolni, hogy melyik mono lézernyomtatót érdemes venni? (havi nyomtatás kb. 1500-3000 oldal és 10ezer forint alatt legyen)

Előre is köszi a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#761) upszilon válasza Viperator (#760) üzenetére


upszilon
őstag

Nekem is ugyanezek a meggondolások voltak elsősorban. 3500 oldalas utángyártott (tehát márkajelzés nélküli, de új) cserepatron legyen beszerezhető brutto 10e Ft alatt, vagy környékén. Táadásul érdekelt a kétoldalas nyomtatás is és a felbontás. Azt gondoltam, hogy fontos az 1200X1200. Mivel vastag papírt is akarok nyomtatni, érdekelt a linyitható hátlap, az egyenes papírúthoz. Nos végülis mindezek jegyében én egy XWEROX PHASER 3250D-t vettem bruttó 24e Ft-ért. Egyenlőre nem bántam meg. Sőt. A 28 lap percenként nagyon is gyors a valóságban. A nyomtatás minősége pedig káprázatosan éles és tiszta. Szóval nekem nagyon tetszik, de nem bíztatok én senkit sem, hogy mit vegyen.
Egyébként még szeretnék egy színest is venni, de negyon úgy néz ki, hogy senki sem osztja meg a jó, vagy rossz tapasztalatait a többiekkel itt. :(

(#762) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Rábeszéltem magam egy olcsó mono lézerre, és hát kikérném a nagyérdemű tanácsát, h mit érdemes venni. Diák vagyok, egyetemre kellene.

Elsőre nekem a hp 1005-öse szimpatikus, de sokat emlegetitek a samu 1640-est meg vmi xerox nevet - amiről még nem is hallottam.
Asszem talán akkor a hp meg a samu közt kéne döntenem, xerox az olyan noname-nek hangzik nekem. :B

Majd elfelejtettem, nagyon fontos a win7 x64 kompatibilitás!!

Fel tudnátok kicsit világosítani a patronok cseréjéről? Konkrét példával élve, ha nem nagy gond! :)
Hogyé van az eredeti gyári toner, az utángyártott, és mi ez az újratöltés, ahhoz mi kell, mennyiért, stb. Samuhoz van a SW reset? Csipek azok értünk vannak, vagy ellenünk? Tehát ad vmi pluszt is a felhasználói élményhez, vagy csak azért vannak, h megnehezítsék az életünket?

A monó lézer, az mit is takar? A 2 bites fekete-fehéret, vagy a 8 bites szürkeárnyalatost?

Köszönöm előre is!

(#763) Teasüti válasza Teasüti (#762) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem hp-hoz nincs win7 driver, mégis milyen évjárat lehet ez a típus?
Samunál viszont nem probléma, és az x64 konkrétan mai dátummal van ellátva, ha jól tévedek.

Egy lépéssel előrébb...

HP nem is megy win7 x64 alatt?

szerk: viszont samuban k.baszott drága a gyári toner, 12k körül. :(
(1500 lap)

[ Szerkesztve ]

(#764) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez mi??
És szükség van erre egyáltalán?

(#765) upszilon válasza Teasüti (#762) üzenetére


upszilon
őstag

"meg vmi xerox nevet - amiről még nem is hallottam"

Hehe, ahhoz képetst, hogy ők találták fel ezt a technológiát és ahhoz képest, hogy ők a világ legnagyobb forgalmazója, még jó, hogy egy magyar diák nem hallott róla... :C

Bármelyiket megveheted. Az általad felállított szempotokat mindegyik teljesíti.

(#766) upszilon válasza Teasüti (#764) üzenetére


upszilon
őstag

...mert nem a nyomtató árából van a gyártócégeknek a haszon, hanem a patronból. Ergo: igyekeznek meggátolni, hogy ne tőlük vedd. De mindenki élni akar. A patronnal foglalkozók is élni karnak. Nyugodj meg, ők ezt a csipp-problémát már régen megoldották...

(#767) Teasüti válasza upszilon (#765) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áhh akkor lassan de biztosan kibővül a csőlátásom. ;]
(Eddig csak a HP, lexmark, canon volt ismerős nekem.)
Pár napja még a Brother-t fikáztam, h noname penny-s meg lidl márka, erre kiderült, h már 40 éve gyártanak nyomtatókat. :Y

Tehét bármelyikkel jól járok a felsorolt három közül? Melyikhez olcsóbb a patron, izé toner?
Samunál láttam vmi economic üzemmódot, meg vmi 4 oldal egy lapra funkciót. Ez egyedi vagy van hasonló megoldás a többi nyomtatón is?

Köszi! :)

(#768) vtechun válasza Teasüti (#767) üzenetére


vtechun
veterán

hát ha nyomtatón nincs is, de a nyomtatószoftver régóta tud ilyen egy lapra több oldal funkciót :)

(#769) upszilon válasza Teasüti (#767) üzenetére


upszilon
őstag

Az én Phase 3250D-m is tudja ezt.

(#770) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Olvasgatom a kézikönyveket, nézem a tonerárakat és kb eddig ezek vannak versenyben:
-HP 1005
-Samu 1640
-Samu 2240
-Xerox 3117
-Xerox 3124

A legutolsó (kettő) bejövős, olcsó bele a toner (az tmég nemtom hol fogom bele megvenni). Azt kell eldöntenem még, h megér-e a két xerox közti teljesítmény különbség 5 rongyot. Illetve a nagytesók felára úgy általában.

Driver mindegyikhez van, szal az már nem szempont, hacsak az nem, h Samunak van a legnaprakészebb.

Amúgy feltűnt vmi furcsa. Minden lézeres zabálja az áramot?? Ilyen 300W feletti fogyasztásokat láttam és 70W körüli készenléteket. :Y

(#771) upszilon válasza Teasüti (#770) üzenetére


upszilon
őstag

Az enyémbe brutto 10e az új utángyártott 3500 lapos. Szerintem ez jó ár érte, és a nyomtató is igen olcsó. Leírom mégegyszer a tipusát: Xerox Phaser 3250D. Bruttó 24e volt. Szerintem ma ez a legjobb vétel, de ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz...

(#772) Viperator válasza upszilon (#771) üzenetére


Viperator
őstag

Szia! Rákérdeztem valakitől (aki árul toner port), hogy a Xerox 3116/3117/3119/3121/3122/3124/3125 nyomtatóhoz toner por jó a 3250D nyomtatóhoz is... ha igen, akkor így megéri. Nem tudom, hogy van valami utalás, hogy melyik típushoz milyen toner por jó....

Előre is köszi a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#773) upszilon válasza Viperator (#772) üzenetére


upszilon
őstag

Sajnos ebben nem tudok neked segíteni. Egy biztos, én nem szarakodok a porokkal. (A tüdőbe jutva erősen rákkeltő ez a por.) Nekem megfelel az utángyártott új toner ára is.

(#774) Tomi7887 válasza upszilon (#773) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Szia szóval a xerox teljesen rendben van, gyári patron mennyibe kerül bele?
Mennyi garit adtak rá? Hol vetted?

Hasonló nyomtató problémám van mint neked, annyi különbséggel, hogy nem kellene hogy színes legyen, de a minőségi kétoldalas alapfeltétel... esetleg ha szkennelni is tudna, hát...

gondolom ez már lehetetlen

-

(#775) upszilon válasza Tomi7887 (#774) üzenetére


upszilon
őstag

Szia!

A gyári patron annyiba kerül mint maga a nyomtató. Az utángyártott viszont bruttó 10 körül kapható rengeteg helyen és a gyári 700-1000 oldalához képest 3500 oldlra való por van benne.

Nemszívesen reklámozok cégeket, de árak tekintetében szerintem itt nézz kürül. Végül nekem is innen lett meg a legolcsóbban...

(#776) Tomi7887 válasza upszilon (#775) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

köszi ;) kezdek barátkozni vele

ezt fogom venni, nekem a duplex a fontos, ahogy néztem a versenytársakat, nem igazán láttam aki szembeszállhatna vele

-

(#777) ANT válasza Tomi7887 (#776) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem meg Samsung ML-2571N .
Ebben ugyan csak kézi duplex nyomtatás van, viszont tud hálózati nyomtatást, és br. 6500-ért van hozzá utángyártott toner.
Szerk: Ja, és két év gari van rá!

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#778) Tomi7887 válasza ANT (#777) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

köszi az ajánlatot.. samu-t nem is néztem, jók ezek egyáltalán?

egy xerox-ba azért jobban megbíznék, bár az ár kétségkívül kecsegtető, egyébként nekem hálózati nem kell

-

(#779) ANT válasza Tomi7887 (#778) üzenetére


ANT
őstag

Kb. másfél hónapja használom, nincs vele problémám. Azért túl rosszak nem lehetnek a Samsungok, ha 2 év garival adják őket.
Hálózati nyomtatás pedig szerintem hasznosabb funkció, mint a beépített duplex, de te tudod. Nekem a manuális duplex is tökéletesen megfelel. Viszont ráraktam a nyomit a router egyik lan portjára, fix ip-t kapott, és így otthon bármelyik gépről tudok nyomtatni.
De ha neked szimpibb a xerox, vedd azt.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#780) Tomi7887 válasza ANT (#779) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

helyzete válogatja...

nekem ez legfeljebb wlan-nal lenne segítség, de a rendes lan nem megoldható

-

(#781) Viperator válasza Tomi7887 (#780) üzenetére


Viperator
őstag

Kedves ANT és Tomi7887! Van hálozatos Xerox, lásd: [link]
Nézd körül, 28-30 ezerért van már.

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#782) ANT válasza Viperator (#781) üzenetére


ANT
őstag

Kedves Viperator!
1: nem állítottam, hogy nincs hálózatos xerox.
2: ez a xerox drágább az általam ajánlott Samsungnál (még ha csak 2k-val is), drágább bele a muníció, és csak egy év gari van rá.
De ettől függetlenül mindenki azt vesz, amit akar.
Üdv.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#783) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Xerox Phaser 6125 tapasztalat valakinek?
(40e + ÁFA , a három színes toner-nek 3x8-10e (1000 oldal), fekete 12e körül (2000 oldal).

Esetleg valami más ajánlat színes lézerre, (színes)levélpapírok, (színes)szöveges doksik nyomtatására, évi max 500 oldal, megfelelő oldal/toner kapacitással, toner árral.

(#784) upszilon válasza ANT (#782) üzenetére


upszilon
őstag

Mind igaz amit írsz, de nekem például volt egy pluszkívánalmam is a választásnál. Mivel névjegykártya papírt (200-250gr) is nyomtatok néha, kell hátra egy ajtó, a közel egyenes papírút miatt. Nézegettem ezeket az új lézereket. Csak azokon találtam, amik kétoldalas nyomtatást is tudnak. (A papírelakadás miatt.) Ezt pedig legolcsóbban a Xerox P 3250D tudta. Nekem ez vastagon benne volt a döntésemben. A hálózati nyomtatással nem tudom mit kezdenék otthon. Szerintem semmit sem. Természetesen szerintem is mindenki azt vesz amit csak akar...

(#783) (Bundás): Sokáig nézegettem a színeseket én is, végül letettem róla. Aránytalanul drága az üzemeltetés és a szervízes érdeklődéseim is eléggé egyértelmű válasszal zárultak. Nem akarnám ezeket a véleményeket itt most közreadni, de maradjunk annyiban, hogy már nem nerném bevállalni a millás alatti kategóriát...

[ Szerkesztve ]

(#785) (Bundás) válasza upszilon (#784) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát ez az évi 500 oldal a maximaximum, lehet 100 lesz összesen, szóval nem hiszem hogy jobban túl lenne terhelve, mint egy otthoni felhasználás. Fekete-fehér nyomtatásra van más nyomtató.
Garanciális tekintetben melyik márkákkal érdemes foglalkozni?

(#786) upszilon válasza (Bundás) (#785) üzenetére


upszilon
őstag

Nekem nincsen tapasztalatom a garanciális szervizelés terén és sajna nem látom, hogy lennének itt válaszadó szakemberek. Inkább csak amolyan vak vezet világtalant játszunk itt páran... :U

(#787) Tomi7887 válasza upszilon (#784) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

A szervizeltetés alatt mit értesz? Ami neked van azt hányszor kell tisztíttatni? Nem vagyok benne annyira, azért kérdezem

-

(#788) upszilon válasza Tomi7887 (#787) üzenetére


upszilon
őstag

A garanciális szervizeltetést úgy értettem, hogy nem romlott még el. Csúnya is lenne, hiszen új még. A tisztogatástól is messze vagyok még. Azon a hídon majd akkor megyek át ha odaérek...

(#789) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Win7 alatt működésre bírható duplexes lézert keresnék egy HP LaserJet 1000W helyett, minnél olcsóbban (alapvetően használtan), a részletek másik topicból: [link]

Illetve itt olvasok most kézi duplexről, meg hogy a nyomtatódriver mit tud, tudnátok a duplexelési lehetőségekről részletesebb infót mondani ?

- Van ugye a nyomtatóba épített duplex egység, ami megfordítja a lapot. Ez a legkényelmesebb, de a legdrágább is, meg gondolom jócskán növeli a méretet is (mondjuk ez nekünk nem fontos, ennél a régi HP-nél úgysem nagyobb már semmi szerintem).
- És szoftveresen meg olyat tudok, hogy "'csak a páros / páratlan oldalak nyomtatása" + "oldalak fordított sorrendben" - és ezzel is el lehet végülis érni ezt, de sokkal kényelmetlenebb. Főleg hogy apám általában csak pár oldalnyit nyomtat egyszerre, nem több 10 oldalas szövegeket.
No ezt viszont pl. a HP-nk drivere nem tudja, csak pl. az Adobe Reader, vagy a Word.
De ha olyan programból nyomtatnánk, ami ez nem tudja, akkor szívás van. Illetve az Office megjegyzi ezt a beállítást, és mindig vissza kell állítani, ha utána nem így akar nyomtatni apám.
Vagy van még valami köztes módszer is a kétoldalas nyomtatásra ?

MOD:
Most látok ilyet is a Wordben, hogy "kézi adagolású kétoldalas".
Ez hogyan működik ? Bár asszem mindjárt ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#790) ANT válasza atesss (#789) üzenetére


ANT
őstag

Nálam így néz ki a kézi duplex nyomtatás:

Alaphelyzetben ki van kapcsolva, a hosszanti vagy rövidebb éllel való duplex csak az aktuális dokumentum nyomtatására érvényes. Az alkalmazásban nem kell külön beállítani semmit erre vonatkozóan. A nyomtatásnál először kinyomja a páratlan oldalakat, utána a nyomtatott lapokat ugyanabban a pozícióban visszarakom az alsó adagolóba, folytatás gombbal indítom a páros oldalak nyomtatását. Szóval nem mondanám, hogy bonyolult az eljárás. Ugyanúgy működik 8-10 oldalnál, mint pl. 185 oldal mennyiségnél (eddig ez volt a legtöbb oldalszám, amit kétoldalasan nyomtattam).
Azt nem tudom, melyik típusnál fordítja meg a duplex egység a lapot, Samsungnál visszahúzza, és úgy nyomtat a papír másik felére.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#791) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok!

MOst vettem egy samsung scx-4300 as multifunkciós lézer nyomtatót. Az lenne a gondom, hogy alapjáraton iszonyat hang jön a tápból(nyilván valami ventiltáor, mivel leáll 15 perc után) Ez normális? Volt már más multi nyomtatóm(bother) de annak alapjáraton semmi hangja nem volt.

Üdv. Tonyo

(#792) egykori válasza Tonyo (#791) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is van SCX-4300-as nyomtatón, de semmilyen iszonyatos hang nem jön a tápból.
Szerintem vidd vissza, vagy szervíz.

(#793) Tonyo válasza egykori (#792) üzenetére


Tonyo
őstag

semmi zúgás?Pont most olvasom, h egy kolegának 4200-sa van és neki is zúg, cserélték az is zúgott...

(#794) egykori válasza Tonyo (#793) üzenetére


egykori
őstag

Én nem azt írtam, hogy semmi zúgás, mert zúg kb. 3 percig (most kipróbáltam), de nem "iszonyat" hangon, ahogy te írtad. Viszont, lehet hogy akkor az én nyomtatóm is hibás (már 13 hónapja)? Avagy, inkább típushiba lehet? Nem tudom. :F Nekem mindenesetre nem okozott eddig problémát, mert egy-két naponként nyomtatok vele, és amikor végeztem, kikapcsolom, úgyhogy attól a kis zúgástól is mentesülök.
Egyébként elődje, a nyugdíjba küldött Minolta halkabb volt - ez igaz.
Azért kiváncsi vagyok, ha reklamálsz, és netán kicserélik, vagy szervízelik, akkor történik-e változás.
Nekem, egyébként, a grafikák, képek nyomtatási minőségével van bajom. Ebben aztán, tényleg szégyenkezhet a Minolta után. :K

(#795) Tonyo válasza egykori (#794) üzenetére


Tonyo
őstag

3 perc nekem se okozna, de nekem 15 percig zúg..és elég hangosan, hangosabb mint a gépem..Megnéztem, nem lehet rövidebb időre állítani azt az időt miután stadbyba rakja magát..:S

(#796) egykori válasza Tonyo (#795) üzenetére


egykori
őstag

Frissítetted a nyomtató driverét? 2010.01.12-én adtak ki egy update-t.
Az energiatakarékossági opciónál 5 percre van neked is beállítva?
Amúgy meg korrigálom magam, mert a zöld led alszik el 4-5 perc után, de a zúgás 9 percig tart. Mivel a nyomtató mellett van a gépem és a külső WD HDD (ez is standby-ba áll, ha egy ideig nincs használva), így eléggé összevegyülnek a zajok. De koncentrált figyeléssel azért érzékelhető, amikor a printer zúgás megszűnik.

(#797) atesss válasza ANT (#790) üzenetére


atesss
addikt

No igen, ez így egy elég egyszerű megoldás.
a hosszanti vagy rövidebb éllel való duplex csak az aktuális dokumentum nyomtatására érvényes.
Ez alatt mit értesz ? Mi az hogy csak az aktuális dokumentum-ra ? Vagyis hogy nem jegyzi meg a beállítást ? (ami sokszor jó, de van amikor pont hogy jó lenne ha megjegyezné)

folytatás gombbal indítom a páros oldalak nyomtatását.
No igen, így még egyszerűbb.
De akkor ezt ugye tudnia kell a nyomtató driverének. Vagy még kell valami hardveres felkészítés is hozzá ?

Azt nem tudom, melyik típusnál fordítja meg a duplex egység a lapot, Samsungnál visszahúzza, és úgy nyomtat a papír másik felére.
Én korábban azt hallottam, hogy megfordítja valahogy, de akkor ezek szerint már nem így van.
Csak egy sima visszaszívással nem fordul meg magától a lap.
Ha csak egy, fix papírút van, akkor hogy fordul át a másik oldalára a lap ?
Vagy a bemeneti tálcára adja ki, "beesik" oda a kidott lap ? Mert úgy végülis lehetne.

(#798) atesss


atesss
addikt

Mod idő lejárt...
Ami jól jönne az automatikus duplexben, hogy rögtön a másik oldalra is nyomtat, tehát először az első lap A oldalára, utána a B oldalára, és utána jön csak a 2. lap.
Vagy ez még ott sem így működik ?

Végülis kiderült, hogy működik Win7 alatt a nyomtatóm, bár van vele gond, ha kifogy a lap, külön rá kell menni az üzenet megjelenítéséhez, ami több másodperc várakozás után nyílik csak meg egy teljes képernyős ablakban. Visszatérésnél szintén várni kell.
Itt van részletesebben:
[link] [link] [link] [link] és [link]
A lényeg igazából az első és az utolsó linkelt hsz-emben van.
Nincs esetleg valami ötletetek a szoftveres megoldásra ?

MÁS:
Ha nem sikerül szoftveresen megoldani, akkor az marad, hogy egy olyan gombot rakok be, ami "becsapja" a tonerfedél nyitottságát érzékelő kapcsolót, és így ha benyomom egy pillanatra, akkor úgy érzékeli, mintha kinyitottam volna a tonerfedelet, és folytatja a nyomtatást a berakott lapra.
Részben szét is szedtem már a nyomtatót, így már nagyjából tudom hogyan is valósítanám meg.
Service Manualt innen töltöttem le hozzá: djvu vagy pdf
Ezt az oldalt egyébként tudom ajánlani mindenkinek, szerintem sok nyomtatóhoz van fent Service manual.

Viszont baromi koszos belül a nyomtató, festékpor, por, stb.
Mivel (milyen törlőkendő, milyen tisztítószer) lenne érdemes kitakarítani, és hogyan ?
Mire kell vigyázni, mihez nem szabad hozzányúlnom kézzel / mással ?
Esetleg sűrített levegő (ilyen palackos) ?
Kompresszorom sajnos nincs, csak ilyen tartály nélküli minikompresszor.

(#799) ANT válasza atesss (#797) üzenetére


ANT
őstag

1. Nálam nem jegyzi meg a duplex nyomtatási beállítást. Tehát a "Nincs" az alapértelmezett beállítás. (Egyébként csak egy kattintás az egész, másrészt korábban meg pont az volt a problémád, hogy "...mindig vissza kell állítani, ha utána nem így akar nyomtatni apám.")

2. Igen, ezt a nyomtató driver tudja. Még a papírkupacot se kell pörgetned-forgatnod visszarakás előtt

3. A beépített duplex lapvisszahúzós módszerét ismerősöm mesélte, akinek ilyen nyomtatója van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#800) Tonyo válasza egykori (#796) üzenetére


Tonyo
őstag

Még nem frissítettem, gondolod hatással lenne a táp hűtésére? :F Beállítottam én is 5 percre( a legjobb az lenne, hogy 1 per:) erre nincs mód valami más driverrel?) és beraktam a szekrényembe a régi helyére..így már nem hallom. Azért megnyugtat kicsit, hogy neked is van zúgása, tény egy zajosabb szobában lehet, hogy én sem hallanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.