Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) #41635072 válasza elistvan (#950) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezt nem bírom.
Igen, utólag olvastam el, mivel utána következett.
Nem másról kezdtem el beszélni ember.
Az illendőségről ne pont te papolj, mert illett volna a guglit is használni, meg illik nem marhaságokat írni egy topikba. ;]
A felbontatlan tintapatron is elvan a polcon. Szóval itt megint rosszul tudál valamit.

(#952) elistvan válasza #41635072 (#951) üzenetére


elistvan
senior tag

Ááááh, feladom bazzeg: ##883 a localhost féle hsz a tied meg a 939-es.
No, kiszámolod akkor hogy kié volt előbb? Nem mindenki Einstein, és unalmas is lenne ha az lenne, mert mindent tudna. Mint írtam korábban, nem szégyen az okosabbtól tanulni (Elsősorban ezért járok ide). A szavatossági idő akkor miért van a patron dobozán? Nos, akkor ki is oktat ki kit?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#953) tothl válasza #41635072 (#951) üzenetére


tothl
addikt

Téged még nem harapott meg unatkozó tintapatron ? A neten rémtörténetek keringenek... :))

(#954) upszilon válasza #41635072 (#943) üzenetére


upszilon
őstag

Nos nekem annál jobb van, és saját tapasztalatom alapján is tudom, hogy ez nagyon messze van a gyönyű szó jelentésétől.

Ez elég nagyképűen hangzott. Mindenesetre aki a-t mond, mondjon b-ét is. Írd körbe légyszíves a látványbeli különbséget. Mi több, szkennelj be egy-egy részletet (nagyfelbontásban), had lássa mindenki mi az a különbség amire itt hivatkozol.

[ Szerkesztve ]

(#955) #41635072 válasza elistvan (#952) üzenetére


#41635072
törölt tag

Te igen jól iskolázott. :D
Én a te és localhost postjáról beszélek. OMG.
Miért, a toneren szerinted nincs szavatossági idő???? :W
Elárulom, hogy van. Persze az utángyártott kínain lehet hogy nincs.
Elvileg én próbállak oktatni téged, de reménytelen vagy. Mindenesetre ahogy látom, legalább nem adod fel. :DDD

(#956) #41635072 válasza upszilon (#954) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi nagyképű?
Sajnálom, de én csak így tudtam megfogalmazni azt, hogy újabb, modernebb, más, jobb.
Mondjuk ha te is értelmezted volna a hsz-t...
Pont azt akartam mondani, hogy még az enyém is gyengébb képminőségben, mint egy occsóbb tintasugaras. Ezzel pedig bizonyítottam, hogy akkor a tiéd meg aztán pláne nem gyönyörű.
Szkenneléssel egyébként nem sokra mennél, hiszen ott már módosulnak a színek, a fényvisszaverődés is teljesen "torzítja" a képet, ergo ez így nem valami jó összehasonlítási alap...
Tudod itt az az erős, hogy neked van egy nyomtatód, és egyből azt mondod rá, hogy gyönyörűen nyomtat, mikor nem. És ehhez nem is kell látni, hogy tudja az ember.
Ezt már csak a "nekem ez is jó" szállóige szokta betetézni.

(#957) localhost


localhost
Közösségépítő

Jelentem teljesen elvesztettem a fonalat van itt vagy 5 hivatkozás a nevemre.... ELVESZTETTEM A FONALAT!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#958) vepe


vepe
senior tag

Na ebben a topicban is van minden, csak az nincs, aminek lennie kellene... :Y

(#959) upszilon válasza #41635072 (#956) üzenetére


upszilon
őstag

Nem írtad körbe, nem szkennelted be, nem írtad le a különbséget. helyette sunnyogsz, mellébeszélsz. Elmész te a p*csába kedves Tel Elek a nagyképű-szemét dumáddal! Lejárattad magad, de rendesen!

Amúgy a fekete-fehér lasernyomtatók nyomtatásképének fejlesztése már kb 15 évvel ezelőtt megállt. Íratok tekintetében (szöveg) emberi szem nem képes látni a különbséget a 600dpi+ret felett. Minek is fejlesztenének? Hogy a papíron végigsétáló hangya láthassa a különbséget? :DD

(#960) tothl válasza upszilon (#959) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem szkennelje a különbséget a nehézség, és elsősorban szines nyomtatásra vonatkozott az érvelés ha jól értelmeztem. Mondjuk szürkeárnyalatos nyomtatásnál is ki kell, hogy jöjjön.
Lézernyomtatók között is van különbség, nem is kevés, elég, ha fogsz egy nagyítót és megnézel pár nyomatot, nem mindegy hogyan, mennyire szabályosan helyezkednek el és milyen formájúak azok a tonerszemcsék a lapra égetve. Szinesnél még brutálabb a helyzet.
Szóval ha fénykép minőséget akar bárki is, a tintasugaras az ami ki tudja szolgálni az igényt.
Irodai munkára jobb a lézer, de nem azért mert szebb képet ad, hanem mert gyorsabb jóval és olcsóbb az üzemeltetési költsége.
A topic meg lézerekről szólt amúgy is, hogy mi a gazdaságos, olcsó lézer magasabb későbbi költséggel, vagy drága lézer olcsóbb későbbi költséggel, erre próbáltam tanácsot adni én is, de látom nem kellett volna. Vegyen mindenki amit akar.

(#961) upszilon válasza tothl (#960) üzenetére


upszilon
őstag

elsősorban szines nyomtatásra vonatkozott az érvelés ha jól értelmeztem

Rosszul emlékezel. 20-25E Ft bruttó árú nyomtatóakról beszélgettünk. Ezek nem színesek. Sőt, nem is szokás képek nyomtatására használni őket.

Irodai munkára jobb a lézer, de nem azért mert szebb képet ad, hanem mert gyorsabb jóval és olcsóbb az üzemeltetési költsége.

Pontosan így van. Iratnyomtatásnál a kinézeti kép alapján nem lehet megmondani, hogy 20e Ft-os nyomtatóból, vagy milliós értékű nyomtatóból jött-e ki.

de látom nem kellett volna

De igen, kell, mert ez a topik erről szól. Csak mindig van néhány nagy-arc, aki sajátmagát, felszínes kis tudását igyekszik fitogtatni. Na, őket kell elzavarni és máris helyreáll a rend.

[ Szerkesztve ]

(#962) tothl válasza upszilon (#961) üzenetére


tothl
addikt

Látom visszaolvastam...én hoztam szóba a szineket innen jött a fekete minőség a továbbiakban... :)

(#963) upszilon válasza tothl (#962) üzenetére


upszilon
őstag

Nekem szándékomban van venni még a fekete melé egy színes lasert is. Pont a képek miatt. Viszont még sehol sem láttam képekre kihegyezett tesztet az olcsóbb kategóriákban. Itt meg mindenki a méregdrágákra esküszik. Ez engem nem érdekel. Jó lenne ha valaki tényleg értene hozzá. Mert a technikai paraméterekből a fénykép-lenyomat szépsége nem derül ki. Nyilván jót tesz a képnek a nagyobb dpi, de nem tiszta, hogy a valós dpi-t adják meg, vagy valamiféle susmák van benne. Például odaírják, hogy 1200dpi. És a másik irányban? Lehet, hogy ott meg csak 300? És az 1200 is csak valamiféle kamu és csak 1200-nak néz ki? Meg az egymásraporzás, meg a fekete-színes szinkron, meg ...?
Szóval sok a kérdés, és nem elégít ki, az az egyszerű-bunkó válasz, hogy a drágább jobb. Ilyen válaszért nem jövünk a topikba. Meg azért se, hogy az ilyen eke-elek bigface-fa@szok dicsekvő szövegeit olvassuk... :U

(#964) tothl válasza upszilon (#963) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Ha nagy tételben akarsz nyomtatni céges papírokat szinesben, esetleg szines szórólapokat meghívókat ilyesmiket, arra jó a lézer, távolról nézve szép képe van, persze csak a jobbaknak. Nekem volt lehetőségem megismerni az egyik komolyabb márkát, annak a mostani gépei már szép képminőséget nyújtanak, de nem 40.000 Ft -ért szinesben, meg egy-két másik pl Sharp, de csak ilyen szinten amit írtam. Szóval amatőr fotóstudiónak egyik sem jó.
Ha csak otthonra kell, hogy 1-1 szép képet nyomtass max. a4 méretben arra egyértelműen egy tintasugaras a jó megoldás, ha különösen jó minőséget akarsz akkor az Epsonnak vannak egészen jó gépei, amelyek sok alapszínből dolgoznak gyönyörű képet adnak.
Ha bemész egy másolószalonba nagyméretű képet nyomtatni, ott is tintasugaras lesz a szines plotter.

Mintát ne várj, mert nem tudok adni, de fogod magad bemész egy szalonba 1 darab dokumentummal amin van egy kép, A4 -es formátumban. pár forintért kinyomtatják neked szines lézerrel, nézd meg magad. Bőven nem tintasugaras minőség.

(#965) upszilon válasza tothl (#964) üzenetére


upszilon
őstag

...hát ez elkeserítő...

(#966) tothl válasza upszilon (#965) üzenetére


tothl
addikt

És itt tényleg nem nüanszokról van szó. Sajnálom, hogy elkeserítettelek, de legalább nem vásárolsz be fölöslegesen és drágán.
Egyszerűen más a felhasználási célja egyiknek és másiknak.
Szuper a lézer, megvan a maga piaca, de az nem a fotónyomtatás.

(#967) upszilon válasza tothl (#966) üzenetére


upszilon
őstag

"Sajnálom, hogy elkeserítettelek, de legalább nem vásárolsz be fölöslegesen és drágán."

Igen, ez igaz. Köszönöm, hogy lebeszéltél róla!

(#968) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Samsung CLX-3175 vettünk végül is. Ragaszkodtak a színes laser-hez. Sajnos ez meg csak 150 lapos adagolóval rendelkezik. És a friss nyomat kidobója is elég kicsi. Viszont elég olcsó. És találtam hozzá utánagyártott-töltött toner-t is.
Egy kérdés: Ha a henger limitje betelik akkor azt kijelzi a készülék vagy csak a nyomtatás minőségén lehet észrevenni hogy cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#969) tothl válasza 7Heads Drago (#968) üzenetére


tothl
addikt

Ez azért irodába karcsú.

(#970) localhost válasza 7Heads Drago (#968) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Használati utasítás: 149. oldal

A KÉPALKOTÓ EGYSÉG CSERÉJE

Amikor a képalkotó egység élettartama lejárt, a Smart Panel program ablaka
megjelenik a számítógépen, és jelzi, hogy a képalkotó egységet ki kell cserélni,
ellenkező esetben a nyomtató nem nyomtat tovább.

1. Kapcsolja ki a készüléket, és várjon néhány percet, amíg kihűl.
2. A fogantyú segítségével nyissa fel teljesen az előlapot.
3. Fogja meg a festékkazettát a fogantyúinál, majd kifelé húzva távolítsa el
a négy kazettát a készülékből.
4. Húzza ki a festékporgyűjtő tartályt a készülékből a fogantyújánál fogva.
Ha a festékpor a ruházatra kerül, száraz ronggyal törölje le....

[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#971) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Scanneres színes nyomtatót szeretnék venni, de mivel zöldfülű vagyok ezért semmit nem tudok ezekről a készülékekről. Ha valaki tudna vmit ajánlani azt megköszönném.
Szempontok: Szép képminőség, gyorsaság, és azért az ár se legyen megfizethetetlen.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#972) Pecc


Pecc
őstag

Irodába kellene fekete fehér lézer, megbízható és gyors lehetőleg, normális árú (ezelőtt samsung ML1610 volt, abba 18k volt egy toner) tonerrel.
Keret 25k.

Tudnátok valami beváltat ajánlani?

Köszi előre is :R

(#973) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Samsung ML-1640 nyomtatóm van. Kérdezném milyen mód van utángyártott/ utántöltött toner belehelyezésére? Elvileg valamelyik ezzel foglalkozó/árusító oldalon láttam egy firmware upgradet, ami után simán megeszi a töltött tonert. Ez létezhet? Itt láttam. Valaki tud erről valami infót?

(#974) Pecc válasza vtechun (#973) üzenetére


Pecc
őstag

Ha megtudsz valamit erről, írd le kérlek:)
Úgy elég kedvező az ára a tonernek:)

(#975) Livius


Livius
őstag

Hello! Találtam egy árban megfelelő lézer nyomtatót. HP Color LaserJet J4500
Nem tudja valaki hogy ez tényleg lézeres-e, és ha igen akkor milyen toner kell hozzá? A bolt oldalán lézeresnek írják, de a google és a hp oldalon én nagyon nem találtam ezt a nyomtatót lézerben.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#976) localhost válasza Livius (#975) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez nem (!) lézer! Ezek itt a HP lézer-multifunkciós gépei

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#977) localhost válasza localhost (#976) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A HP J4500 kellékei

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#978) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni milyen nyomtatót ajánlotok.
Elég ritkán nyomtatunk ezért a tintasugaras nyomtatók folyton beszáradnak. Inkább csak worldben készített dokumentumok nyomtatására kellene a printer.
Ezért gondoltam arra hogy lézer nyomtató a jó megoldás. Erősítsetek meg ebben, hogy ez 5 év múlva is fog nyomtatni :)
Tudtok valami jót ajánlani? Éves szinten lesz kb 100 oldal, szal nem üzemi mennyiségű, irodai brutál gép kell.

ezeket néztem meg eddig, de nem tudok dönteni , esetleg mást ajánlotok? : Canon LBP-3010, Xerox Phaser 3140, Xerox Phaser 3250D, Oki B2200, Canon LBP-3100,

Ezekhez adnak tonert is vagy az 1. tonert is nekem kell megvenni hozzá?

Segítséget előre is köszönöm.

Zoli

(#979) Dr. COPY. válasza Zoty4 (#978) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Mindenképpen olyat vegyél amiben a képelőhívó részeket külön lehet cserélni. Ugyanis ezek egy része az állásban előbb megy tönkre mint használat közben és évi 100 oldallal számolva bármelyik lézernyomtató tonere 20 évig lesz elég. Tudtommal az alsó kategóriában ilyen nyomtatót csak a Ricoh és a Kyocera gyárt. Ha nem ilyet választasz akkor egy idő után nagyon ronda csíkos nyomatot fog produkálni a nyomtatód, miközben a toner szinte fullon van. Ezt a csíkozást viszont csak a toner cseréjével tudnád megoldani, ami csak abban különbözik a tintasugarastól, hogy sokkal drágább.

(#980) zka67 válasza Zoty4 (#978) üzenetére


zka67
őstag

Ilyen "brutális" mennyiségnél nem éri meg nyomtatót venni. Ha van a közeledben Copy General vagy hasonló cég, ott érdemes kinyomtattatnod amit kell. Egy lézernyomtató árából 10-20 évig nyomtattathatsz mindig garantáltan jó minőségben. Elküldöd nekik emilben a cuccot, és mire átérsz hozzájuk már kész is van.

(#981) elistvan válasza vtechun (#973) üzenetére


elistvan
senior tag

A webaruhaz.hu-n láttad a linket. A 2009 augusztus után gyártott 1640-esek nem kezelik gyárilag az utángyártott tonereket, így vissza kell őket "butítani" egy régebbi firmware-el amit a fenti oldalon megtalálsz. Viszont ezzel nem ér véget a móka, mert van bennük lapszámláló is, tehát hiába veszed a nagy kapacítású 3000 oldalas tonert, ha a szoftver 1500 után letilt. Erre a gép hátulján a burkolat alatt állítólag van 2 láb amit ha összekötsz lenullázza a számlálót így a maradék festékmennyiség is kinyomtatható a tonerből. Ezt üzletben külön költségért egy kis kapcsolóra kivezetik neked, hogy ne kelljen 1500 laponként szétbarmolni a nyomtatót.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#982) elistvan válasza Dr. COPY. (#979) üzenetére


elistvan
senior tag

Én is lézer vásárláson gondolkodom. Ajánlanál pár típust az olcsóbb kategóriából amiben külön cserélhetőek ezek a részek? (20e ft környékére gondolok) Én is ezt a Samsung 1640-es illve a fentebb emlegetett Xerox Phaser-t lletve egy Konica-Minolta 1350W-t néztem ki. (Az utóbbi mellett szól, hogy 6000 oldalas ugy. tonert kapni belel 9-10e Ft környékén viszont a dobegység 20000 oldalt brí ki állítólag.) Valamelyik megfelel a kívánalmaknak? Mondják még sokan a HP 1500-as sorozatát főleg ahol nagyüzemben nyomtatnak (önkormányzatok) állítólag nincs panasz rájuk. Csak azt meg úja már nem kapni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#983) Dr. COPY. válasza elistvan (#982) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

20 e Ft környékén csak használtban tudok : Kyocera FS sorozat, Ricoh AP 400.

(#984) elistvan válasza Dr. COPY. (#983) üzenetére


elistvan
senior tag

Értem és ezek felújítottak? Vagy meddig bírják? Ha a fentiek közül kéne választanod, melyikre voksolnál?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#985) Zoty4 válasza Dr. COPY. (#979) üzenetére


Zoty4
őstag

Köszi a tippet, tudsz konkrét márkát és típust ajánlani?

Mennyire drága móka a képelőhívó vagy toner cseréje?
Mi megy tönkre tulajdonképpen a nem használás során, meg lehet előzni ezt valahogyan?

köszi a választ előre is. :R

Zoli

(#986) Zoty4 válasza zka67 (#980) üzenetére


Zoty4
őstag

Köszi neked is a választ, de nem opció hogy nem veszek nyomtatót.
Mellesleg a munkahelyemen is van vagy 5, plottertől kezdve a lézerig :) de otthonra is kell egy.

(#987) Dr. COPY. válasza elistvan (#984) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Nem feltétlenül felújítottak, mert nincs rá szükség. Ugyanis a Kyocera 100 000 pld-t megy egy felújítási ciklussal a Ricoh meg 60 000 pld-t. Ami az én kezeim között eddig átment azokban átlag 20-30 000 pld. volt, vagyis a felújítási ciklus felét-egyharmadát használták.

(#988) Dr. COPY. válasza Zoty4 (#985) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Amit elistvánnak írtam azt javaslom neked is.
A tonerrel egybeépített képelőhívó egység ára márkánként és típusonként változik. A szórás nagy, de kb 16 000 és 36 000 Ft közé be lehet sorolni őket. Itt kizárólag gyári eredeti tonerről van szó.

Általában a gumilap nevezetű alkatrész megy tönkre, ami nekifeszül annak a hengernek amin létrejön a nyomat és egy-egy nyomtatási ciklus végén tisztára törli azt. Ez egy filléres alkatrész, de a tonerrel egybeépítetteknél egyáltalán nem lehet külön kapni, vagy rendkívül nehéz a beszerzése. Ennek az alkatrésznek a hibája miatt egy idő után fekete sáv jelenik meg minden egyes nyomaton, ami nem csak ronda és igénytelen, hanem nagymértékű toner többlet felhasználással jár.

Megelőzni nem igazán lehet, mert itt tulajdonképpen a gumi elöregedéséről, illetve a folyamatos feszítő erő miatti deformitásáról van szó.

A félreértések elkerülése miatt megjegyzem, hogy ez abban a gépben is tönkre fog menni, amiben a tonertől függetlenül lehet cserélni a képalkotó részeket. Csakhogy egy ilyen gép esetében veszel egy ilyen alkatrészt kb 1 500-2 000 Ft-ért és nem kell 16 000-36 000 Ft-ért a komplett egységet cserélned.

(#989) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik nyomtat szebben színeset? 2 típuson gondolkozom:

Samsung CLP-315 (34000 Ft) [link] vagy Konica Minolta Magicolor 1600W (29000 Ft) [link]

A Samsung 2400 x 600 dpi, a Minolta 1200 x 600 dpi. Van ennek gyakorlati jelentőssége? Mit jelent, hogy a felbontás 9600 dpi-ig szoftveresen növelhető? Ezt egy HP típusnál olvastam. Ezeknél a típusoknál növelhető?

Utántöltés szempontjából mindkettő drága, a Samsung chipjét meg kell babrálni, ennek utánajártam, 3000 Ft. A samsungba 7000 Ft/db az utángyártott toner, és 1000 lapos. A minoltába 9200 Ft/db, viszont 4500 lapos. [link]

Egyáltalán hol találni tesztet ezekről a típusokról? Van még más hasonló belépő szintű típus, amit ajánlana valaki? Vagy valami fórum, ami kifejezetten színes lézerekkel ill. foglalkozik. Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#990) _BM_ válasza Pecc (#972) üzenetére


_BM_
senior tag

Én OKI B410D-t vettem egy éve, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Most 28 rugó az ára (tonerrel együtt). Az igaz, hogy 6-8 tonercsere (25000 oldal) után a képdobot is cserélni kell, ami annyiba kerül, mint maga a nyomtató, viszont inkább legyen olcsó a nyomtató indulásként, és két év múlva kerüljön csak sor a "második részlet" megfizetésére, szemben a HP-vel, amelyik alapból drága, így kockázatot jelent. A HP 1320-szal úgy jártam (90 rugó), hogy a garanciális idő lejárta után beszart (mikor máskor?), és annyiba került volna a javítás, mint az OKI B410D ára. Most egyelőre félretéve várja a sorsát a HP. :(

Az OKI egyedüli hátránya a HP1320-szal szemben, hogy jobban megviseli a papírt (salátásabb lesz). Minden más szempontból egyenrangú vele.

[ Szerkesztve ]

(#991) elistvan válasza Dr. COPY. (#987) üzenetére


elistvan
senior tag

Kérnék privátban infókat ezekről a nyomtatókról azaz: Mennyi a felújítás költsége? Mennyi bele a felújított vagy utángyártott toner? Melyiket érdemes használni a kettő közül? Hogy és menyiért jutna el hozzám házhoz?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#992) phantom88 válasza elistvan (#981) üzenetére


phantom88
tag

Szia!

Ezt már rég nem így kellene megoldalni. Az oroszok csináltak egy hackelt firmwaret, ami minden kikapcsolásnál reszeteli a számlálókat! Az egyik kolléga (Badb0y) itt a fórumon épp az utánygyártott tonert (3000 oldalas) használja hackelt firmwarrel.:) Én is hackeltet használok, csak én még a kezdő tonert töltöm.

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#993) Sang33


Sang33
csendes tag

Sziasztok,

szenvedek már jó régóta a tintasugaras nyomtatóimmal (most egy Canon PIXMA van), de állandóan beszáradnak a patronok, csíkoznak, istennek se tudok normálisan nyomtatni.

Kérdésem hogy ha lézer nyomtatót veszek, akkor nem lenne ilyen problémám? Úgy értem soha? Illetve mit ajánlotok ha elsősorban CD-borítókat szeretnék vele nyomtatni színesben?

Lehet lézer tonert utángyártottat venni? Vagy itt is ilyen csipes megoldások/utántöltések vannak mint a tintásaknál? Előre is köszi a helpet.

(#994) elistvan válasza Dr. COPY. (#988) üzenetére


elistvan
senior tag

Érdemes megvenni egy Kyocera 1010-est 12,5 ezerért? (Ebben 20ezer körül futott a fényhenger 4ezer a tonertöltés 6500 a 6000 oldalas for use toner) Vagy inkább egy 1030D-t (ebben olyan 50e oldal van már) 15+postába? A 1030D mivel tudd többet a duplexen kívül? Mert ha újat vennék tutira Minolta 1350w-t vennék de ebben 20e oldalt bír a hnger (mondjuk 10be van bele utángyártott és 10-11e a toner)

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#995) neduddki válasza elistvan (#994) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ennel olcsobban kapsz 1750est, tk20h-t meg nemetbol kell hzoatni fillerekert ereetit, nem egy kategoria a ket gep, tinglitanglizni jo a 1010/1030 is
a minolta meg egy rossz vicc ezek hez kepest:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#996) Tolkarius válasza elistvan (#994) üzenetére


Tolkarius
tag

Én kb három hónapja vettem e metroba vadiúj Konica Minolta 1350W-t 14 ezerért (!), eleve olyan tonert adtak hozzá ami 1500 oldalt tud, szerintem a nyomtatás minősége és gyorsaságe kifogástalan... és néztem a neten, 6000 oldalas tonert is lehet hozzá szerezni 10-12 ezerért (utángyártottat persze). Mondjuk a driver támogatása kicsit elkeserítő, ugyanis nincs hozzá eleve 64 bites driver... és olyat hallottam h nem is nagyon van tervbe... Meg USB 2.0 helyett ez még csak 1.1 es...

(#997) Dr. COPY. válasza elistvan (#994) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Szerintem érdemes. A 1030D a duplexen kívül sebességben tud többet, meg egy kicsit újabb gép. Még egyszer: mindig eredeti festékkel és alkatrésszel számolj, mert az egy egzakt eredményt ad. Aztán ha kedved van kísérletezz utángyártott dolgokkal, de arra nem lehet építeni egy költség kalkulációt.

(#998) Pecc válasza _BM_ (#990) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi a választ, közben változott a helyzet, multifunkciós kell. :R

(#999) elistvan válasza neduddki (#995) üzenetére


elistvan
senior tag

Otthoni felhasználásra kenne, nem 500 oldalas szerződés lenne másolva vele, hanem időszakos használatra.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1000) neduddki válasza neduddki (#995) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

uj rekord 6 juro+psta a tk20h:- )))

udv

neduddki

mod: elistvan: szerintesds???:- )))

jo rendeb nalun kicsi tmas a hejjzet 2 eve altt 120k oldal, abbol majd 70k a 1750esben, de van meg otthon leglabb 6db tk60 meg 3db tk55 bontatalan, es ugy tunik hozok meg par tk20at is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.